Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) TRob1 válasza vegyszer (#2848) üzenetére


TRob1
veterán

Nemá!!! Ez komoly? Ezek szerinted azért vannak hogy bármi is megtérüljön?
Barlangban lakva kőbaltával is elvoltak jó sokáig... Meg cipő nélkül. Meg aztán szekérrel autó nélkül. Meg gyertyákkal... Meg telefon vagy sz.gép nélkül... Meg net nélkül... meg Ph nélkül...
Tudod, ezek kényelmi és/vagy szórakoztatási dolgok, nem spórolási célok.
Gondolom ugyanez a negyven év MiHome app meg légnyomásmérés nélkül is ment. :U

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#2852) DaDa válasza vegyszer (#2848) üzenetére


DaDa
senior tag

Nekem több mint 40 éve megy, hogy kapcsolgassam a budiban a lámpát, sőt párásítani is tudtam egy ronggyal vagy egy kerámia tállal és ezen felül képes voltam ilyen sokáig élni hagyományos izzóval és rakéta porszívóval. Talán eszembe sem jut, hogy egyeseknek ez nem lustaság kérdése és nem is takarékosság, lehet hogy más embernek más az igénye más a szórakozása, de az eszembe jutott, hogy vajon egyesek nem rossz csoportban vannak - e. Hiszen ez a topik erről szól. Pardon valóban nem a budikról. Én kérek elnézést a szarkazmusért de chatrobotom még nincs.

Csak annyit akartam ezzel, hogy ha nem szükséges nem kell mindenhez hozzá szólni.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#2853) DaDa válasza TRob1 (#2851) üzenetére


DaDa
senior tag

:C

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#2854) LiteCross91 válasza z1RoX (#2841) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

A xiaomi gateway 2 tuti viszi ezt a ket féle ikeas izzót :
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#2855) hzsolee válasza LiteCross91 (#2854) üzenetére


hzsolee
őstag

Most már csak pár hónapot kell várni, hogy újra nyisson az ikea... :DD

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#2856) nemethsza válasza hzsolee (#2855) üzenetére


nemethsza
tag

A kiszállítás megy, nem?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#2857) hzsolee válasza nemethsza (#2856) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát lehet, de nekem ezt dobja...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#2858) nemethsza válasza hzsolee (#2857) üzenetére


nemethsza
tag

A klasszikus “hoztam is, meg nem is” 😄

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#2859) hzsolee válasza nemethsza (#2858) üzenetére


hzsolee
őstag

Pedig úgy vennék már egy cipőkanalat, meg egy SÄMLI-t :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#2860) pecsa1010


pecsa1010
csendes tag

Sziasztok!

Van 3 db Mi Home Security Camera 360° 1080p és van 4 db szögletes bluetooth-os mijia hőmérséklet és páratartalom mérőm az MI HOME appban látom is őket bt távolságon belül.
Mindenképpen szükség van GW-re hogy távolról is elérjem a hőmérő adatait?
Nem lehet valahogy a kamerákkal összekapcsolni?

(#2861) milanmylo


milanmylo
aktív tag

Sziasztok!
Alzatól rendeltem 4db Philips Xiaomi Led Bulbot, de sehogy sem tudom wifire csatlakoztatni.
Van tippetek, hogy tudom ezt megoldani?

Köszi!
Milán

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#2862) icemad válasza milanmylo (#2861) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szia. Nem tudom neked pontosan melyik típus van, de az enyémet gyorsan kellett 5x le-fel kapcsolni. Akkor elkezdett villogni, így került párosítás üzemmódba. Ezután már hozzá tudtam adni a rendszerhez.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#2863) milanmylo válasza icemad (#2862) üzenetére


milanmylo
aktív tag

Nem ezzel van a gond, ez nekem is megvan. Amikor a hálózatra kellene csatlakoznia ott mindig time-out errort kapok.

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#2864) icemad válasza milanmylo (#2863) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor lehet még régió gond is. Most milyen régión vannak az eszközök? (Ha van más is)

Esetleg próbáld meg az orosz appal magyar régión, csak 2 dologra figyelj.
1. Ne frissítsen automatikusan a play áruházból.
2. Újra kell regisztrálni az összes eddigi eszközt. (ez néha baromi sok idő...)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#2865) milanmylo válasza icemad (#2864) üzenetére


milanmylo
aktív tag

Hát most magyar régión van a ceiling light és a bedside lamp is. Most tervezek hozzáadni Philips égőket és két konnektort (nem zigbee-t).
Keressek egy orosz apk-t, vagy hogy gondoltad? A mostanit csak simán play store-ból szdtem le. Köszönöm!

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#2866) icemad válasza milanmylo (#2865) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy oroszok által módosított mi home app, ami sok embernek segített már. Nem foglalkozik a régiókkal, elméletileg minden eszköz megy vele. [link] Itt a topikban is kereshetsz az orosz szóra, ha több infó kell. A program tud angolul, valamelyik fórumban láttam magyar nyelvűt is.
A play áruházban tiltsd le hozzá az automatikus frissítést, egyébként visszarakja a play verziót,és az nem lesz jó.
Ebben az appban újra felkell venni az eszközöket.
Én azt javaslom, várj egy kicsit, hátha valakinek itt van jobb ötlete. Vagy valami pofon egyszerű megoldása.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#2867) Madoc válasza icemad (#2866) üzenetére


Madoc
veterán

Orosz mi home-nak volt-van magyaritott változata is a miuihu-n.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#2868) icemad válasza Madoc (#2867) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ott láttam. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#2869) farkas-j válasza hzsolee (#2857) üzenetére


farkas-j
őstag

Napi szinten limitált a netes vásárlás az IKEA-nál:
"Elnézést kérünk az Önt ért kellemetlenségek miatt. Rendszerünk túlterheltsége és az áruházi véges kapacitás miatt a napi leadható rendelések száma korlátozásra került, hogy a már beérkezett rendeléseknek maradéktalanul eleget tehessünk. Az új időkapuk és átvételi lehetőségek mindig éjfélkor kerülnek feltöltésre, így javasoljuk, hogy ezt követően vagy a kora reggeli órákban adja le rendelését. A csomagponti átvételre hatalmas az igény, ám a kihelyezett szekrényekből késve elvitt termékek miatt feltorlódtak a kihelyezési időpontok, így javasoljuk, hogy sima áruházi átvételt válasszon, így minden nap 9-15 óra között veheti majd át rendelését. Emellett szintén a kapacitás függvényében házhozszállítással is kérheti megrendelését soroksári áruházunkból az ország egész területére, melynek átlagos teljesítési ideje 4-7 nap. A megrendelést asztali gépről vagy laptopról adhatja le sikeresen, telefonról vagy tabletről érkező megrendeléseket a rendszer nem fogad el. A rendszer által elfogadott bankkártya típusok: MasterCard illetve Visa kártya. Bízunk benne, hogy a fentiek szerint eredményes lesz a rendelés leadása."

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#2870) bb.bocs


bb.bocs
őstag

Hat azt hiszem vegul nincsen szukseg idehaza a parasitora. Van para boven xD

(#2871) hzsolee válasza farkas-j (#2869) üzenetére


hzsolee
őstag

:R

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#2872) Tortug@


Tortug@
csendes tag

Olyan problémával találkoztam, hogy a kapszula alakú ajtó/ablak szenzornál az automatizációs időzítőnél hiába adok meg mind a 7 napra -tól/-ig idősávot, nem kapcsolja fel/le az automatizációban megadott világítást. Ha kilövöm az időzítőt, akkor tökéletesen működik. Minden CET időzónára van állítva. A log-ban tökéletesen látni az ajtó nyitások/csukások idejét a telefon (CET) időzónája szerint. Próbálkoztam kínai időzónával (CET+6) illetve Rajen (Miui.hu) által ajánlott CET+7 beállítást is. Sajnos nem segített semelyik. Valakinek esetleg lenne tippje/tanácsa?

(#2873) Tortug@


Tortug@
csendes tag

Az előző írásom másokig részében írtakat egészíteném ki annyival, hogy a CET +6/+7 beállítás az általam megadott -tól/-ig időre értendő. Azaz ha 10:00-13:00 közötti intervallumot céloztam meg, akkor 16:00-19:00 (CET+6) illetve másik alkalommal 17:00-20:00 (CET+7) idősávot alkalmaztam. Sajnos semmi nem történt. Remélem valaki tapasztalt hasonlót és sikerült megoldania a problémát. :W

(#2874) Tortug@ válasza Tortug@ (#2872) üzenetére


Tortug@
csendes tag

Frissítés: Közben azt hiszem sikerült megoldani a dolgot, az automatizáció indításának lépcsőzetes állításával.
CET +7 = Semmi
CET +8 = Semmi
CET +9 = Semmi
CET +10 = Működött a fel és a lekapcsolás is :K

(#2875) condy


condy
senior tag

Üdv! Szeretnék egy kis segítséget kérni. Most vettem egy Xiaomi kezdő csomagot, meg asztali lámpát, kamerát...
Az a gond, hogy úgy szeretném beállítani a nyitásérzékelő(ke)t, hogy akció esetén csak üzenetet küldjön, illetve kapcsolja be a kamerát.
Viszont akármit csinálok az ajtócsengő is megszólal! Már telepítettem meg leválasztottam vagy 5x, de mindig szól az a nyomorult csengő!!!
Van erre megoldása valakinek?
Előre is köszönöm a segítséget!

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#2876) DaDa válasza condy (#2875) üzenetére


DaDa
senior tag

Nem lehet, hogy a Mi home-ban csoportba lett téve a nyitás érzékelő és a csengő? Bár nem tudom ez lehetséges e egyáltalán. De érdemes megnézni

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#2877) condy válasza DaDa (#2876) üzenetére


condy
senior tag

Ott még nem tartok szerintem. Telepítve lett a hub. Majd hozzáadtam a többit. A nyitásérzékelőt most már 7x töröltem és telepítettem újra, de azonnal azzal kezdi, hogy csenget, ha nyílik az ajtó. Ha minden akciót lekapcsolok róla akkor is. Minden más jól működik...
Sőt! Ha a hub ki van kapcsolva a telón, akkor is csenget.

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#2878) condy válasza DaDa (#2876) üzenetére


condy
senior tag

SIKERÜLT!!! Mindent letöröltem és az elejétől kezdtem. Eddig jó!

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#2879) tobias40


tobias40
veterán

Hi!
Bele tudom integrálni a meglévő xiaomi MIHome okos otthon rendszerembe Ezt a lámpát?
Van már egy ilyenem ami xiaomi de csak akkor veszem meg ha jó lesz a meglévő rendszerembe. :C

(#2880) sambenez válasza tobias40 (#2879) üzenetére


sambenez
addikt

Nem hinném.

(#2881) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

A Mi Home-mal parkosított eszközöket valaki Google Home alól kezeli, illetve érti annak az ökoszisztémának a logikáját?

Kicsit elajadtam magával a Google Home-mal...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2882) nemethsza


nemethsza
tag

Sziasztok,
a napokban offline-ba ugrott a kamerám (feloldott XiaoFang, eddig simán ment China Mainland-en), töröltem, de a jó istennek se hajlandó újra felmenni a rendszerbe. :-(
Lehet, hogy a kínai szerver instabil? Nálatok megy rendesen?
Thx

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#2883) tobias40 válasza sambenez (#2880) üzenetére


tobias40
veterán

Hát ez nagy baj.. :(((

(#2884) icemad válasza vegyszer (#2881) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Passz. Én is próbálkoztam vele, beléptem a xiaomi fiókba, és ennyi, nem csinált semmit. Gyanítom nálam az orosz app miatt nem megy.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#2885) vegyszer válasza icemad (#2884) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem is orosz appal a Multimode Getaway alatt lóg egy EU konnektor, és egy Yeelight. De csak ez a két eszköz jön át (az ajtó nyitás szenzor, a hő és pára szenzor, a mozgás érzékelő, és a kamera meg se jelenik a Google Home-mal).

De a Google Home mini hangszóróval nem akarok dűlőre jutni. Hiába adok hangutasítást, nem azt találja meg, mint szeretnék.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2886) icemad válasza vegyszer (#2885) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem minden mással működik a home mini, ezzel szenvedek csak. Honeywell termosztát, lsc cuccok mind működnek.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#2887) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok!
Rendeltem egy Xiaomi Home Security Camera 360 1080P-t, ma meg is jött, be is állítottam a Xiaomi Home appban, minden oké, kivéve, hogy vízszintesen nem tudom mozgatni a kamerát. Függőlegesen megy ahogy kell. Amikor vízszintesen mozgatnám, a kis ikon megjelenik a kamerakép bal alsó sarkában, rendesen mintha mozogna, de a kamera eközben meg sem mozdul. Hangja sincs. (mármint motorhang) Gyári hibás? Gariztassam, vagy van más app amivel még letesztelhetném?
Köszi a válaszokat!

(#2888) vegyszer válasza Szpisti (#2887) üzenetére


vegyszer
addikt

Itthoni beszerzés?

Képernyő rögzítő appal lehet bizonygatni, hogy az egyik irány nem megy, ha kínaiak kell ezt tenni.

Lehetséges, hogy csak egy szervó motor kábel nincs megfelelően rögzítve. Ha a kínai parietal refundot ad, akkor én, ha az enyém lenne, belenéznék.

Itthon egyértelmű, hogy gari.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2889) Szpisti válasza vegyszer (#2888) üzenetére


Szpisti
addikt

Gondolom, hogy csak valami ilyesmi baja lehet, gondoltam, hogy belenézek, hátha csak egy forrasztás a gond, de itthoni vásárlás, így valszeg gariztatom.

(#2890) Szpisti válasza Szpisti (#2889) üzenetére


Szpisti
addikt

Mégsem gariztattam, szétszedtem. (nyilván a gari ugrott) De nem gondoltam, hogy nagy baja lehet, és nem is volt az, csak a szervo motor csatija nem volt teljesen a helyén. Megigazítottam és teljesen rendbejött.
Más:
Hogyan lehetne a kamerát rábírni, hogy a NAS-omra rögzítsen?
A Xiaomi Home app menüpontja szürke:

[ Szerkesztve ]

(#2891) sambenez válasza Szpisti (#2890) üzenetére


sambenez
addikt

Szerintem úgy ahogy pl. a dafangot. Sehogy.

(#2892) vegyszer válasza Szpisti (#2890) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem vágom, hogy milyen beállítások vannak a NAS-ra vonatkozóan, de nem lépne meg, hogyan a xiaomi sajátjaival működne együtt. Pl a rooterben lévő hdd-vel.
Ezt csak abból gondolom, hogy a kamera oldalán nem sok beállítanivalót lel az ember. Ezért sejtem, hogy ha a nas a Mi Home-mal már párosított eszközök, akkor jelenik meg a menü. De ugye ez nem magától érthetődő.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2893) bumi válasza vegyszer (#2892) üzenetére


bumi
tag

[Itt] ilyesmiről írnak!

(#2894) Alien4


Alien4
tag

Sziasztok!
Segitseget kernek, mert mar elegge ki van az idegem :((
Robotporszivo. Gyari appal megy.
[link]
Kamera, gyari appal megy.
[link]
3 darab temp/hum sensor. Gyari appal nem megy.
[link]
Ugye az orosz, ha frissites van (ahogy latom) akkor mindent vehetek fel ujra. (Minek van felho ugye...)
Installalas is roszabb mint a sima update...
A 3 szenzor lassu is... etc. Ha rendelek egy BLE GWt, ami a play aruhazas verzioval kompatibilis, akkor az fog kommunikalni ezzel a 3 anyaszomoritoval? Plusz az adatok lekerdezese is lehetne gyorsabb.
Elore is nagyon szepen koszonom!
Trollkodas, beszolas alant! =)
:R

(#2895) TRob1 válasza Alien4 (#2894) üzenetére


TRob1
veterán

Ha kínából veszel gw-t, biztos mennek vele. Ellenben ha kínai szerveren vagy Play-es appal, biztos nem lesz gyors az elérés. :) Orosz appot nem kell Play-ből frissíteni. (Kapcsold ki az auto frissítését). Ha újabb orosz appal frissítesz, nem kell mindent újra beállítani, simán ráfrissít.

¤ R'n'R ¤

(#2896) Alien4 válasza TRob1 (#2895) üzenetére


Alien4
tag

Ja, amit kihagytam, hogy most orosz van fent, MO régióval.
Ugye most olyan GW kellene:
-ami megy a google play app-al
-MO régióval
-megeszi a nem MO kompatibilis tempsensort
-(amennyiben opció, kihagynám azt a ca 20sec-et, amíg egy szenzorról lekérdezi adatokat. gyorsítani szeretnék rajta)
Appot azért frissítettem, mert kicsit már nyögvenyelős volt pár napja minden. Robotporszívó is meg-meg makkant. Kamerára is nehéz volt felcsatlakozni. Mondom hátha... (bár sok évnyi tapasztalat szerint ez csak ritkán megoldás)
Van olyan GW, amely képes a kritériumhalmazomnak megfelelni esetleg? :/
Köszipacsi!

(#2897) vegyszer válasza Alien4 (#2896) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem Multimode Getaway van. Orosz appal.
Van rajta kamera, ajtó nyitás, mozgás, hőmérséklet, és rezgés szenzor. (mind Aqara kocka szenzor)
Valamit egy Rubik kocka, és egy ZigBee EU konnektor.

Minden rendben működik. De a hőmérő kb 3s alatt kiolvasható.

Tervben van egy felmosó/vagy porszívó. Meg pár apróság (LED lámpa vagy 3 helységbe). Egyenlőre maximális az öröm és boldogság. (a konnektort és a yeelight lámpát a Google Home mini is kezeli, és hanggal is le lehet kapcsolni akár).

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2898) Alien4 válasza vegyszer (#2897) üzenetére


Alien4
tag

https://www.youtube.com/watch?v=eebZ5D3eKDQ
Nekem ez lenne nagy öröm a fürdőbe... de nem elérhető sehol a bejelentés óta... =(

A te megoldásod tetszene is, ha tudná a GW a playes appon kezelni... vagy legalább nem kellene mindig mindent felvenni. Úgy nehéz "birodalmat építeni"

[ Szerkesztve ]

(#2899) vegyszer válasza Alien4 (#2898) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem tudom mire gondolsz az alatt, hogy mindig mindent újra fel kell venni.
Én elég gyakran rakom fel az orosz rom frissítését. De az adatok, eszközök, azok adatai megmaradnak.

Miért ragaszkodsz a playes Mi Home apphoz? Mi van abban, amit az orosz appal ne lehetne áthidalni? Nem értem...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2900) PeterPH válasza Alien4 (#2898) üzenetére


PeterPH
senior tag

Az eszközöket nem az app-hoz regisztrálod, hanem a kiválasztott szerverhez (régióhoz). Tehát ha egyszer regisztrálod az európaihoz (orosz app-pal), akkor utána ott is maradnak amíg nem változtatsz szervert. Az orsz app-ot meg nyugodtan frissítheted.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.