Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) DaDa válasza tobias40 (#2200) üzenetére


DaDa
senior tag

Én úgy értelmezem, hogy a hang elriasztja a betörőt. Nem tudatja, hogy milyen rendszer riaszt.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#2202) icemad válasza tobias40 (#2200) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha kinyitják az ajtót, akkor visítson a getaway. Valamelyik szomszéd megunja, és hívja a rendőrséget. Ehhez nem kell otthon lenni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#2203) tobias40 válasza icemad (#2202) üzenetére


tobias40
veterán

Jaja,így már értem,én a telefonos "riasztásra" gondoltam..

Mondjuk ez egy családi háznál nem sokat ér,vagy hallja a szomszéd vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#2204) icemad válasza tobias40 (#2203) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Néha az is elég, ha elriasztja a betörőt.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#2205) htc07 válasza icemad (#2204) üzenetére


htc07
addikt

egy "kamerával megfigyelt terület" szerintem jobban elriasztja őket, vagy egy dummy kamera.
vagy egy igazi kamera.

hassio-val egyébként biztos meg lehet csinálni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2206) icemad válasza htc07 (#2205) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos, hogy nem. Hozzánk betörtek úgy, hogy kívül 3 éles kamera volt, kerítésen 10 méterenként tábla, hogy kamerával megfigyelt terület. Mindegyik elkövetőn fekete ruha, fekete sapka, fekete maszk volt. Na így azonositsd be őket. Ráadásul a kamera is hívogató, mert jelzi, hogy itt bizony érték van. Mondjuk a legjobb, valami Berni pásztor vagy Rottweiler, csak azt meg etetni kell.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#2207) tobias40 válasza icemad (#2206) üzenetére


tobias40
veterán

Ilyenkor jön jól még pluszban a mozgás érzékelő meg az ajtó nyitás riasztása+ ha van sziréna...

Persze teljes biztonság nincs mert ahova nagyon akarnak be is mennek a profik..

De ez már nagyon off ide..

(#2208) Memmaao válasza icemad (#2206) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem az a jó, ha be van kötve a rendszer tàvfelügyeletre.

My name is Bond, James... Dean.

(#2209) tobias40 válasza Memmaao (#2208) üzenetére


tobias40
veterán

Már ha van..

Nálunk (paraszt falván)a távfelügyelet Mariska néni ,a szomszéd asszony! :C

(#2210) icemad válasza Memmaao (#2208) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Egy kicsit rosszul fogalmaztam, szóval a céghez törtek be. Nálam nincs komoly rendszer kiépítve, de felesleges is. Térfigyelő kamerák vannak az utcában. Nekem csak ajtó nyitás érzékelő van, meg egy buta mozgásérzékelős lámpa.

Viszont lenne egy kérdésem. Xiaomi mozgásérzékelőt használok a konyhában. Óra átállítás óta nem nagyon működik. Egyszerűen eltűnik az eszközök közül. Újra hozzáadom a rendszerhez, 2-3 óráig működik, utána nem. Elem csere is volt már. Valakinek valami ötlet?

Egyébként pont ilyen: [link]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#2211) skt


skt
tag

Sziasztok!
Több kérdésem lenne: (minden terméket a xiaomi.hu-n néztem)
1. Xiaomis vízforraló nagyon tetszik, aki használja esetleg tudna mondani valami tapasztalatot, "tesztet"?
2. Bedside lamp 2, és LED Ceiling lamp, mennyire szinkronizálható egybe, valamint mennyire jók? Ezeket tervezem a közeljövőben megvásárolni a szobámba
3. Az elektromos fogkefe mennyire ajánlott a kategóriájában?

(#2212) Henrico


Henrico
tag

Van egy Camera Hub-om.. ez az első verziós kamera amiben gateway van.
Felraktam az orosz home-ot, így működik. Amikor azonban kihúzom a kamerát, már nem hajlandó visszacsatlakozni magától. Ugyanakkor a hálózatomon fent van, mert pingre válaszol. Van valakinek ötlete?
Nem tudom, hogy az eredeti home-val is ezt csinálná e kínaira állítva, de azt hiszem, azt hamarosan letesztelem.

(#2213) Henrico


Henrico
tag

Igen... sajnos csak az orosz appal csinálja.. :(
Járt már így valaki hasonlóképp?

(#2214) tyielow válasza skt (#2211) üzenetére


tyielow
aktív tag

[link] Xiaomify

YouTube: toty1ka

(#2215) sepsi0 válasza Henrico (#2213) üzenetére


sepsi0
őstag

Nekem 2db ilyen kamerám van orosz appal. Az egyiket rendszeresen eldobta a gateway, csak reset után tudtam csatlakoztatni.
Párszor eljátszotta, aztán frissítettem az orosz apoot és megjavult.

Mégsem..... most ránéztem és újra offline ugyanaz a kamera, de mindig az lesz offline. Nem értem én sem.

[ Szerkesztve ]

(#2216) Henrico válasza sepsi0 (#2215) üzenetére


Henrico
tag

Nekem úgy tűnik, ha nem áramtalanítom a kamerát, addig van fent, amíg nem piszkálom. Csak hát néha elmegy az áram....
Utána nekem is reset, újra párosítás és megint megy.... amíg nem kell ismét újracsatlakoznia. :(

(#2217) sepsi0 válasza Henrico (#2216) üzenetére


sepsi0
őstag

Ebben igazad lehet, nálunk is abban a szobában szokott leoldani a kismegszakító neha, ahol az a kamera van. Nem értem miért nem csatlakozik a hálózathoz.
Megpróbálok utána olvasni.

(#2218) tib78 válasza tobias40 (#2165) üzenetére


tib78
tag

Tegnap raktam fel az orosz Mi Home-ot, location Hungary és nem látja sehogy se a kínai cuccokat.
Ráadásul disconnected állapotban az összes előtte használt cucc.
Átállíva China Mainland-re nagy nehezen kapcsolódik a gateway, de lámpa már nem.
Szívás az egész így.

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

(#2219) Anthony001


Anthony001
senior tag

Szerintetek, a MI Bedside Lamp 2 esetében számít, hogy a terméket itthon veszem, vagy kínából? Kínai rendszerem van, kínai szerverrel, de láttam, hogy a magyar szerveren is fenn van ez a termék. 37 napja várom Aliról a Bedside Lamp 2-t, de lassan már ott vagyok, hogy megveszem itthon alzatól..

(#2220) aliscaman


aliscaman
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni/kapni. Tavaly vásároltam Mijia gatewayt, amely a Mi Home appba történő integrálásakor még zenélte a kínai adókat, a 2 db aqara motion szenzort is felismerte. A két szenzort hónapokig nem használtuk, elővételük után már nem látta őket a gateway, hiába töröltem/telepítettem többször is a gatewayt, a Mi Home appot. Sem a mozgásszenzorokat, sem a Mi Cube-ot, sem az azóta próbaképpen vásárolt MI és Agara door szenzorokat nem "látja", és nem szólnak a kínai adók sem, az időzített fény sem működik (prompt kapcsolható, de időzítésre nem). Olvasva a fórumot, talán a firmware frissítés okozhatta? Vissza lehet állni vásárláskori firmwarre? Milyen megoldást tudnátok javasolni?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2221) sepsi0 válasza tib78 (#2218) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Én mindent Kínából vettem és mindent tudtam csatlakoztatni.
Szerintem próbáld meg újra.

(#2220) aliscaman
Nálam a rádiót már több mint egy éve kivették a gateway-ből.

[ Szerkesztve ]

(#2222) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Sziasztok!

Van egy S5 robotporszívóm és egy Kamerám, ami egy régión belül, és van egy aqara gateway, Hőmérséklet érzékelő, egy nyomógomb, és rezgés érzékelő, ami másik régióban működik.
Melyik régió az amiben a felsorolt eszközök egyszerre működnek, vagy hogy lehet megoldani hogy ne kelljen a 2 csoport között régiót változtatni. Így elég macerás használni.

(#2223) htc07 válasza gumimaci1235 (#2222) üzenetére


htc07
addikt

nem tudod mindet behúzni pl. egy google home-ba?

(#2224) gumimaci1235 válasza htc07 (#2223) üzenetére


gumimaci1235
tag

Azt hogy kell?
Én a Xiaomi Home alkalmazást használom.

(#2225) Memmaao válasza htc07 (#2223) üzenetére


Memmaao
addikt

Mindent nem lehet. Nekem pl az összes xiaomi eszköz közül csak a mi bedside lamp I-et kezeli a Google home.

My name is Bond, James... Dean.

(#2226) htc07 válasza Memmaao (#2225) üzenetére


htc07
addikt

kár, akkor marad az openhab/hassio, de ahhoz kell egy kis kreativitás is.

(#2227) gumimaci1235 válasza htc07 (#2226) üzenetére


gumimaci1235
tag

Arról van valahol leírás?

(#2228) bl4ze válasza gumimaci1235 (#2222) üzenetére


bl4ze
veterán

Használd az Orosz Mi Home-ot,az minden régiós cuccot kezel, visz.

.:. bl4ze .:.

(#2229) gumimaci1235 válasza bl4ze (#2228) üzenetére


gumimaci1235
tag

Mármint orosz régiót?

Russia régióval egyik ezközt se hozza föl!

[ Szerkesztve ]

(#2230) tobias40 válasza gumimaci1235 (#2229) üzenetére


tobias40
veterán

Keress rá itt a fórumban van linkelve!

A szoftver orosz és magyar régióval működik!

[ Szerkesztve ]

(#2231) gumimaci1235 válasza tobias40 (#2230) üzenetére


gumimaci1235
tag

#2101-es hozzászólásra gondolsz? ott nem tudom letölteni?
Nem tudna valaki egy konkrét linket küldeni ahonnan letölthető??

[ Szerkesztve ]

(#2232) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

archívumból megy a letöltés, köszönöm mindenkinek a segítséget.
Remélem működni fog az összes eszközöm egyidőben.

(#2233) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

arhívumból a legújabbat letöltöttem, de így sem működik magyar vagy orosz régióval sem, hogy egyidőben megjelenjen az összes eszköz.

(#2234) sepsi0 válasza gumimaci1235 (#2233) üzenetére


sepsi0
őstag

Ajánlom figyelmedbe a 2055-ös hozzászólásom. Tartsd be sorban a lépéseket. Először mindig a Gateway-t add az accountodhoz.

(#2235) gumimaci1235 válasza sepsi0 (#2234) üzenetére


gumimaci1235
tag

És akkor azzal a MI Hommal, és a magyar régióval minden fog működni, porszívó, kamera, aqara hub?
Akkor a porszívót és a kamerát is el kell távolítani. és újból hozzáadni?

(#2236) sepsi0 válasza gumimaci1235 (#2235) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Nálam csak olyan eszközök vannak, amik Kínai régiósok és működnek Magyar szerveren.
Nem távolítottam el semmit emlékeim alapján, csak a Gateway-el kezdtem a hozzáadást.

(#2237) gumimaci1235 válasza sepsi0 (#2236) üzenetére


gumimaci1235
tag

Köszi.

Én már vagy 3/4 éve írtam nekik emailt. Azt ígérték megoldják ezt a problémát. De nem történt semmi.

(#2238) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok :)
Gondolkodom egy Sensor Set beszerzésén, jelenleg Kinai szerveren vagyok egy kínai piacos 1. generációs robot porszívó és egy Yeelight mennyezeti lámpával.

Gondolom értelem szerűen kínia piacról kéne a szenzor szettet be szerezni EU piacos nem játszik kinai szerveren vagy simán felmegy rá?

A másik gondlkodom még egy Purifier 2S be szerzésén is lévén kandalló végett sok a por meg füstis akad. Őt is kínából kéne be szerezni vagy a hazai fel megy a kinai szerverre?
Vagy egyszerűbb lenne porszívót meg lámpát át tenni EU szerverre?
Aliexpressen a Lengyel vagy Cseh raktárból vásárolt dolgok kinai piacosok vagy EU piacosok lehetnek?

Előre is köszönöm :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#2239) lacc_


lacc_
csendes tag

Sziasztok,

vásároltam egy ilyen okosizzót:
https://xiaomi.hu/termek/xiaomi-philips-wifi-bulb-okosizzo/

Kérdésem az lenne ,hogy valamilyen okos kapcsolóval össze lehet kötni a nélkül ,hogy központi egységet vásároljak?

Kerestem a témában nem nagyon találtam rá választ (de az is lehet hogy én voltam béna :) )

Köszönöm előre is a segítséget!


(#2240) icemad válasza lacc_ (#2239) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én úgy tudom, hogy nem. Getaway kell hozzá. (meg persze a kapcsoló is.)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#2241) Alex91 válasza lacc_ (#2239) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem ezt enged el...! :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2242) 6120


6120
tag

üdv! van egy itthon kapható (eu-villás) home-kittem, néhány négyszögletű hőmérőm (kínából vett), okosizzóm (vegyes) és egy légtisztítóm (a kisebbik féle, szintén itthoni). Milyen régióra állítsam át, hogyha mindent egyhelyen szeretnék látni? Az sem lenne hátrány, ha stabilan futna. A jelen állapot a kínai régió+angol nyelv kombó. Tegnap még látta az eszközöket, mára már semmit sem talál. Viszont a beállított események azok mennek...
Köszi előre is!

(#2243) gumimaci1235 válasza 6120 (#2242) üzenetére


gumimaci1235
tag

Én a clone app-ot használom mert nincs olyan régió amivel az összes eszközöm egy helyen működne...

(#2244) 6120 válasza gumimaci1235 (#2243) üzenetére


6120
tag

Hupsz, az kimaradt, hogy meg vagyok áldva ios eszközökkel. Más nincs is itthon...

(#2245) gumimaci1235 válasza 6120 (#2244) üzenetére


gumimaci1235
tag

Arról nincs tapasztalatom. De el tudom képzelni ugyanúgy macerás a dolog.

(#2246) 6120 válasza gumimaci1235 (#2245) üzenetére


6120
tag

És ha a légtisztítót kihúzom a listáról?
Magyar régióra áttéve, nem támogatott a szögletes hőmérő.
Melyik régót nézzem még meg? Német?

(#2247) icemad válasza 6120 (#2246) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szingapúr esetleg.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#2248) gumimaci1235 válasza 6120 (#2246) üzenetére


gumimaci1235
tag

Amelyik régióval működött azzal továbra is kell működnie. Amúgy ios-re is van app cloner úgy látom. Én azzal próbálkoznék.olyan régiókkal amivel eddig működött. Reseteld a kütyüt és újra csatlakoztasd.

(#2249) gumimaci1235 válasza 6120 (#2246) üzenetére


gumimaci1235
tag

Amúgy szerintem totál szívás ezeknél a cuccoknàl ez a régiós elkúlönítés.

(#2250) tib78 válasza sepsi0 (#2221) üzenetére


tib78
tag

Neki futottam újra. Elszállt minden magyar régió után és ha vissza állítom kínaira, akkor se talál már semmit. Miért nem menti az eszközöket valami felhőbe? Közben ugrott be, hogy beállítottam hogy ne lehessen resetelni a gatewayt csak az appbol, de persze most hogy nem látom nem bírom resetelni se. Elakadtam

[ Szerkesztve ]

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.