Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) erikke17 válasza Moki2 (#2348) üzenetére


erikke17
őstag

Tehát akkor az aqara mozgás érzékelő "okosabb" mint a sima mi? Esetleg olyan, hogy ha este érzékel mozgást csak dimmelve kapcsoljon be az adott izzó vagy lámpa?
Vajon többi szenzornál is van ilyen, hogy okosabb az aqara? :)
Aqara szenzor csak aqara gateway-al kompatibilis? Ha jól olvasom a legujabb kell az mi szenzor kompatibilis?
Előre is köszönöm, bocsi a kérdés rohamért :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#2352) bupemko válasza erikke17 (#2351) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem szenzor nincs, csak hőmérő, abból a kerek meg a négyzetes is megy Mi GW-jel gond nélkül.

Orosz app segítségével mindent reggeltem Hungary régióban, orosz app-ban mindent látok, iOS meg normál Google Store Mi Home app-ban csak Aqara hőmérő látszik így magyar szerverre reggelve (gondolom app-ban van valami régió specifikus szűrés ami gátolja a regisztrációt is, ezt oldja fel az orosz app).

Volt még téma az is, hogy állandóan be kell jelentkezni app-ba, mert elfelejti, ez nekem is volt. Nekem most úgy tűnik sikerült kiküszöbölni azzal, hogy kiléptem béta programból meg ugyanazon verziójú hivatalos (céges teló) meg orosz app-ot (privát teló) használom.

(#2353) Moki2 válasza erikke17 (#2351) üzenetére


Moki2
aktív tag

A mi mozgásérzékelőben nincs fényerősségérzékelő , és az aqara kijelző nélküli hőmérő légnyomást is mér nem csak páratartalmat .Dimmelhetőség a társított okoségőtől függ , a yeelightnál úgy látom lehetséges , de kipróbálni hétfőig nem tudom.Aqara GW van azzal eddig ment minden mainland china

[ Szerkesztve ]

(#2354) sziryboy1


sziryboy1
újonc

A Xiaomi asszisztens és a Google Home integrációja jelenleg le van tiltva, és nem egyértelmű, hogy mikor férhetük hozzá újra :F Fasza! vettem észre, hogy tegnap óta nem műxik. :W

(#2355) Timer


Timer
veterán

Sziasztok! Hazai xiaomi gateway + hazai xiaomi zigbee konnektorral gyűlt meg a bajom. A szettet használom már egy ideje, a konnektor viszont decemberi vásárlás, de rettentően kiábrándultam belőle. Folyamatosan offline, néhány napig megy, ha áramtalanítom a gateway-t, de utána ismét offline státuszba kerül, majd néhány nap múlva megint működik egy darabig. Olyan 7-8 méterre van a hub-tól, létezik, hogy ennyire gyenge az átvitel? Blitzwolf Wi-Fi konnektorokat is használok, azok stabilan mennek, a Mi Home kompatibilitás miatt szereztem be ezt az eszközt, kényszerből, mert wifi verzió épp nem volt (nincs most sem), de ez így egy vicc! Lehet tenni valamit a stabilabb kapcsolat érdekében, vagy ez ennyit tud?

[ Szerkesztve ]

(#2356) nemethsza


nemethsza
tag

Sziasztok,
kicsit megzavarodtam...
van egy ilyen [link] aqara cube. Milyen bt gateway kell, hogy használni tudjam?
Van egy lámpám [link] , a Mi Home appban ?megjelenik? bt gatewayként, de a cube-ot fogalmam sincs, hogy lehet (lehet?) hozzápárosítani :-(
Valakinek ötlet, iránymutatás?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#2357) farkas-j


farkas-j
őstag

Egy cikk amit érdemes elolvasni

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#2358) MaCS_70 válasza farkas-j (#2357) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ez felettébb ciki.

Kíváncsi lennék arra, hogy ténylegesen milyen számban, arányban fordultak elő ezek az eltérítések.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2359) bupemko válasza MaCS_70 (#2358) üzenetére


bupemko
senior tag

Engadget cikkben én azt olvastam, hogy kicsit több, mint 1k user lehetett érintett, de ténylegesen állítólag alig páran tapasztalták.

(#2360) bl4ze válasza sziryboy1 (#2354) üzenetére


bl4ze
veterán

Tegnap este óta újból megy: hangutasítás és "nyomkodás" is :R

.:. bl4ze .:.

(#2361) htc07 válasza nemethsza (#2356) üzenetére


htc07
addikt

szia, az aqara cube zigbee-t használ, nem bt-t.

épp van egy nekem is úton, bár én homeassistant-hoz fogom használni, nem xiaomi gatewayhez.

(#2362) nemethsza válasza htc07 (#2361) üzenetére


nemethsza
tag

Köszi :-(
akkor mi kell nekem, hogy pl a légtisztítót és a fentebb linkelt lámpát vezérelni tudjam a cube-bal?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#2363) Alex91 válasza nemethsza (#2362) üzenetére


Alex91
félisten

Mi controll hub.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2364) sziryboy1 válasza bl4ze (#2360) üzenetére


sziryboy1
újonc

Igen, köszi! :R

(#2365) < CyberBob > válasza Alex91 (#2363) üzenetére


< CyberBob >
őstag

És a kockához kínai hub kell vagy Lurdy-ban vásárolttal orosz appban is megy?

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2366) Alex91 válasza < CyberBob > (#2365) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs kockam, kinai gateway-em van, ugyhogy passz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2367) DaDa válasza < CyberBob > (#2365) üzenetére


DaDa
senior tag

Nekem van kockám és kínai Gw-el megy tökéletesen. Igaz a kocka is Kínából van. Bár most már orosz appal használom, azzal is megy minden.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#2368) Tanczi01 válasza DaDa (#2367) üzenetére


Tanczi01
tag

Milyen messze működik a gateway-től?

(#2369) DaDa válasza Tanczi01 (#2368) üzenetére


DaDa
senior tag

1 szobában használom a kettőt így eddig mindig működött, szóban belül bárhol voltam.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#2370) bupemko válasza DaDa (#2369) üzenetére


bupemko
senior tag

Nálam szomszéd szobából is ment gond nélkül. ZigBee is 2.4-et használ.

(#2371) tyielow


tyielow
aktív tag

Vettem pár hete egy [link] ilyen Aqara Gyro / Schock szenzort. Párosítottam, majd beállítottam, hogy ha mozgást érzékel, küldjön notificationt a telómra. A gond az, hogy csak akkor működik, ha fut a Mi Home app.. vagyis a nap 99%-ban nem megy. Tipp? :U

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#2372) Moki2 válasza tyielow (#2371) üzenetére


Moki2
aktív tag

Fusson az app...Anélkül nem tud értesíteni , add meg neki az engedélyeket

(#2373) tib78 válasza LiteCross91 (#2322) üzenetére


tib78
tag

Sajnos nálam is ugyanez volt.
Rendeltem egy új EU-s kamerát, nem tudok tovább babrálni a Dafanggal.

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

(#2374) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

Sziasztok,

Idestova kb 1,5 éve használnék egy kínai(azaz ilyen háromérintkezős) Xiaomi Gatewayt, ezt: dgnwg02lm. (azért a kép, mert nem tudom már, hogy hívják, és mert kínai, egy mukkot nem értek a szövegből).

4 db apró, kijelző nélküli hő- és páratartalomszenzorral használom, vagyis használnám, ha nem sz@rakodna az utóbbi 2 hétben. A telefonom egy Huawei P30 Pro, Android 10-el, és rajta Mi Home appal. Eddig ment, de az utóbbi időben kiírta, hogy a készülék offline. Nem történt a halózatomban változás, egyszerűen nem látják egymást, ha ismét hozzá akarnám adni a lakáshoz.

Hogy bonyolítsam, Ausztriában élek, de mert akkor csak a Mainland China régióval működött a ketyere, azért az lett beállítva. De nekem pont mindegy lenne, váltok én szervert, ha azon múlik...

Szóval itt tökölök vele, írja, hogy szkennelli a készülékeket, de nem látja ezt a sz@rt. Kéri, hogy akkor manuálisan állítsam be, és kapcsolódjak a GW-hez a wifijén, ez lenne lumi.gateway.v3_miapc236 , de ugyanúgy semmi. Reseteltem 20szor, villog, kihúztam, bedugtam, újraindítottam a telefont, újrahúztam az appot. Próbáltam Németországot beállítani, próbáltam Kínát(már mainland nélkül, elfrissítették onnan) , semmi. Kaptam a kis dobozában egy SIM-tűt is, de nem látok lyukat, hol tudnám "még jobban" resetelni :W :W
Elvileg lehetne QR-kóddal is csatlakoztatni, de olyan nincs a gépen, csak a dobozon, de az meg valami más lehet, talán az app linkje, mert nem hibával ledob a kódról...

Tudnátok segíteni, hogy lehetne beüzemelni?

Köszi szépen :R

(#2375) Dayco


Dayco
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék, kezdő vagyok még a témában.
Vannak Yeelight izzóim és van egy Yeelight LED sorom. Hogyan tudnám azt megoldani, hogy ha felkapcsolom az izzókat a (fizikai, 230-as) kapcsolójukkal, akkor a LED sor is felkapcsolódjon egy meghatározott színnel (az folyamatosan áram alatt van)? Illetve utána, ha bármilyen színt beállítok az izzó(ko)n, ugyanolyan színre változzon a LED sor is? Esetleg ugyanezt visszafelé is?
Nem találom ezt a lehetőséget az app-ban.
Köszönöm!

(#2376) Moki2 válasza Sztyepadzso (#2374) üzenetére


Moki2
aktív tag

A GW MI GW v2 .Necsak a GW reseteld hanem a hőmérőket is a kis gombot nyomvatartva , esetleg elemcsere se árthat .Nálam működnek bár aqara GWm van , de mostanság szarakodott a szerver

(#2377) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

Köszi, megpróbálom, ha hazaérek, kicserélem őket, úgyis le kellett szednem párat belőlük(a gyerekek ágyának a szegletében voltak, hogy lássuk, milyen hőmérsékleten hogyan alszanak) , de utoljára voltak felragasztva, az biztos. :W
Az elemcsere felér egy resettel, vagy sem? (csak kérdés)

(#2378) Moki2 válasza Sztyepadzso (#2377) üzenetére


Moki2
aktív tag

Igen , de előtte azért nyomdd hosszan előtte a kis gombot , hátha az is elég , de 1.5 év után jogos az elemcsere is . Párosításhoz nyomni kell , de ezt írni is szokta nálam a a program.

(#2379) Sztyepadzso válasza Moki2 (#2378) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Egyébként, sikerült már valakinek a közeli készülékeket megtalálni? Úgy értem, hogy van az a fícsör (+tengerészeti radar szerű animáció), és még nekem még nem sikerült vele megtalálni a cuccot(amikor megvettem, akkor sem)

(#2380) nemethsza válasza Alex91 (#2363) üzenetére


nemethsza
tag

Szia,
köszönöm.
Most már csak abban segíts, pls, hogy ez: [link] vagy ez: [link] ?
Egyáltalán ezek egyformák? Ha nem, mi a különbség?
Thx!

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#2381) Moki2 válasza Sztyepadzso (#2379) üzenetére


Moki2
aktív tag

Aqara GW-nél működik

(#2382) Moki2 válasza nemethsza (#2380) üzenetére


Moki2
aktív tag

Kinézetre is mások , az aqara GW-nél szokott működni az új eszköz keresés és kompatibilis az aple home-al . És drágább is

(#2383) nemethsza válasza Moki2 (#2382) üzenetére


nemethsza
tag

És akkor ehhez a cube-hoz ( [link]) jó nekem az olcsóbbik is?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#2384) Alex91 válasza nemethsza (#2380) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem jo az olcsob is, nekem az van, a dragabb HomeKit kompatibilis is. De van mar ilyen is... [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2385) nemethsza válasza Alex91 (#2384) üzenetére


nemethsza
tag

Kezdek elveszni :-(

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#2386) Moki2 válasza nemethsza (#2383) üzenetére


Moki2
aktív tag

A cubenak nincs annyira jó híre , nem megbízható a működése . A különbséget leírtam , mindkettővel működik elvileg . a később linkelt GW nincs tapasztalatom , valszeg az csak átjáró egyébb funkciók nélkül .

(#2387) nemethsza válasza Moki2 (#2386) üzenetére


nemethsza
tag

Köszi,
a cube már megvan. Akkor az olcsóbbikkal teszek egy próbát.

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#2388) sambenez válasza Sztyepadzso (#2377) üzenetére


sambenez
addikt

Elem cseréhez nem kell a ragasztást megszüntetni. A hátlap a falon marad addig és kész.

(#2389) Sztyepadzso válasza sambenez (#2388) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Levettem, de így sem tudom letekerni.

(#2390) Sztyepadzso válasza Moki2 (#2378) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Nos, semmi.

(#2391) Moki2 válasza Sztyepadzso (#2390) üzenetére


Moki2
aktív tag

Router ujraindítás is volt ? Ha igen akkor kifogytam az ötletekből , esetleg mi home újrarakása...És routeren érdemes beállítani a google dns servert.

[ Szerkesztve ]

(#2392) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Kockát akartam, de vennék amúgy is egy Xiaomi Smart Sensor szettet és abban van kapcsoló is. Fellehet programozni a kapcsolót úgy, hogy előre elkészített folyamatokat indítsak vele (összehangolt égők irányítása, mozgás érzékelők bekapcsolása...)? A kocka több fajta "mozgást" is megkülönböztet, a kapcsolóval is lehet több "utasítást" adni pl.: egy nyomás, dupla gomb nyomás, hosszan tartás? Ha igen ezeken kívül is van még más? Lehet több gombot hozzáadni a rendszerhez?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2393) Sztyepadzso válasza Moki2 (#2391) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Volt, nem is egyszer mert a karácsonyfaizzó adaptere meg a routeré csak úgy ment bele a hosszabítóba, ha kihúztam ez utóbbit :)).

A Homeot kétszer raktam újra, tegnap.
Ma megprobálok egy teljesen új profilt készíteni.

Mit kellene a dns szerverrel beállítani

(#2394) Moki2 válasza Sztyepadzso (#2393) üzenetére


Moki2
aktív tag

Keress olyan beállítást , hogy dns server a router confog felületén , ott most a szolgáltatód által kapott cím szerepel , azt írd át 8.8.8.8 másodlagos 8.8.4.4-re

(#2395) Sztyepadzso válasza Moki2 (#2394) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Na, összejött, ez a DNS-es dolog nem kellett, valahogy az a radaros sz@r megtalálta a cuccot.

De hogy ne legyen egyszerű, a routerben, ami 2,4 meg 5 GHz-en IS szór, külön wifi névvel lett illetve a 2,4 GHz-es sáv, és az 5 GHz meg maradt, ami volt. Mert különben a bugris nem látta.

Most már Updatel. Annyit még, hogy a Kína, és angol nyelv volt belőve.

Köszönöm, hogy időt és energiát szántatok rám. Pedig mer elővettem a kalapácsot.

(#2396) Moki2 válasza Sztyepadzso (#2395) üzenetére


Moki2
aktív tag

Örülök , a DNS server a stabilabb kapcsolat miatt javasolt .És érdemes telefonnal 2,4 es wifire kapcsolódni mi homhoz , lehet az is kavart

[ Szerkesztve ]

(#2397) DaDa válasza < CyberBob > (#2392) üzenetére


DaDa
senior tag

Pont ahogy írtad. 3 felé mód van a kapcsoló. 1 kapcs, 2 kapcs vagy hosszan kapcs. (több nincs) És olyan folyamatot rendelhetsz hozzá, amit csak szeretnél. Valószínű, hogy, minden általad leirt beállítás hozzá adható. Nekem pl. hosszan nyomásra aktiválja a gw alarmot, bekapcsolja a kamera konnektort és leoltja a lámpákat.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#2398) kenand


kenand
veterán

Van több Xiaomi BT-s hőmérőm. Jött egy E-ink-es órás, a Xiaomi Mi-9-es telefonommal nem akar kapcsolódni, a régi Note 2-sel igen :( Többi BTs kapcsolódik a Mi 9-essel is. Van ötletetek?

(#2399) koncsik válasza kenand (#2398) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

FW frissítés (hőmérőn, ha lehet?)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2400) kenand válasza koncsik (#2399) üzenetére


kenand
veterán

Köszi, mintha a Note2-vel az is meg volt, kínára van állítva, mivel minden cuccom általában kínai version (ez is csak kínai felirat volt a használatin) De nem az a gond, hiszen Note2-n megy. És mindkét telefon Xiaomi :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.