Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) DaDa válasza < CyberBob > (#2600) üzenetére


DaDa
senior tag

Én is nemrég vettem egy ikea csapot és kizárólag amazonon találtam átalakítót. Ha jól emlékszem ilyen volt de lehet más a méret a tiéden. link azt hittem felrobbantom aaz ikeat emiatt. Ráadásul sem itthon sem Kínában nincs ilyen konverter.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#2602) < CyberBob > válasza DaDa (#2601) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ilyen [link] ikeás konyhai csaphoz kellene átalakító. Nem tudom, hogy milyen méretű a belső menet. Neked milyen átmérőjű a csap belső menetes vége?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2603) DaDa válasza < CyberBob > (#2602) üzenetére


DaDa
senior tag

Az enyém ugyanilyen. Én 18mm-ről 22mm-est vettem. Aerator adapter-re érdemes keresni de csak amazonon találtam anno. Ilyen volt azt hiszem. link

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#2604) < CyberBob > válasza DaDa (#2603) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ilyet találtam: [link] . Gondolom ez jó.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2605) DaDa válasza < CyberBob > (#2604) üzenetére


DaDa
senior tag

Jónak kell lennie.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#2606) < CyberBob > válasza DaDa (#2605) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ok, köszi.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2607) kenand válasza cidalain (#2592) üzenetére


kenand
veterán

Jobban jársz ha a meglévő Zigbee-s kijelző nélküliekhez veszel egy-egy E-inkes "butát" Az sokkal jobban látható, mint az LCD-s BT-s, a Zigbee protokoll meg sokkal biztosabban működik, mint a BT. Ha azt akarod egy helyen mérjen ragaszd a Zigbee-t az E-ink hátuljára :)

[ Szerkesztve ]

(#2608) cidalain válasza kenand (#2607) üzenetére


cidalain
veterán

Igen nagyjából erre jutottam, és így is lesz. Annyi, hogy a nappaliban a Purifier mér a sarokban, a e-inkes cucc meg tőle 2 méterre a komódon van. De a hálószobába lesz majd még egy e-inkes a zigbees mellé.
Az LCD-set meg kivittem a konyhába, ott is hasznos. Ma megtudtam hogy főzéskor 28 fok lesz, és közel 70%-os páratartalom, kb 50 cetivel a tűzhely mellett. :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#2609) kenand válasza cidalain (#2608) üzenetére


kenand
veterán

Ha később esetleg tovább fejlesztenéd a rendszered és Home Assistantba integrálnád, ott is sokkal egyszerűbb, és biztosabb a Zigbee, BT sokszor nem olvasható ki.

1.5 éve amikor megvettem az LCD-s BT-st, meg a Miflora szenzorokat fogalmam sem volt, hogy a Zigbee gateway majd nem tudja kezelni őket...mivel abban nincs BT (azóta már van kombi meg külön álló BT gateway is, mint ahogy linkelték, de akkor még nem volt)

Én a hőmérsékletet+páratartalmat Sonoff Th10/16-tal mérem és kapcsolom a fűtőkábelt ha kell a kiültetett pálmák vészfűtésénél. jelentősen nő a páratartalom ahogy csökken a hőmérséklet. (ami 15 foknál 50-60% az 1 fokban 99%)

[ Szerkesztve ]

(#2610) szabi__memo válasza kenand (#2609) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mi most a favorit gw amivel a HA tudja kezelni a zigbee-s cuccokat?
Köszi

(#2611) hzsolee


hzsolee
őstag

Másnak nem csinál olyat a gw, hogy a netre panaszkodik?

Közel van a router. Egy helyiségben a szemközti falon van bedugva, semmi nincs köztük. Tegnap a szolgáltatótól kaptam új routert, ezzel is ugyanaz a helyzet. Olyan megoldásra gondoltam, hogy nem lehetne plusz -külső- antennát ráaplikálni? Amikor szétszedtem a múltkor láttam van rajta egy kis csati...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#2612) sambenez válasza hzsolee (#2611) üzenetére


sambenez
addikt

De a netre panaszkodik nem a wifire. Én ilyenkor a kínai szerverek elérhetőségében sejtem inkább a hibát.

(#2613) hzsolee válasza sambenez (#2612) üzenetére


hzsolee
őstag

Ja, én azt hittem a wifi a gyenge...

De akkor ez másnál is áll, aki kínain van?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#2614) DaDa válasza hzsolee (#2613) üzenetére


DaDa
senior tag

Nálam mindig ez volt, és néha alig akart működni a kapcsoló. Mert ugye nem közvetlen az egot vezérli hanem elmegy a jel Kínába onnan vissza. Pedig a gw mellett van a router. Amióta orosz appon vagyok hungary beállítással azóta nem láttam még és szinte késleltetés nélkül vezérelhető minden.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#2615) hzsolee válasza DaDa (#2614) üzenetére


hzsolee
őstag

Köszönöm. Orosz de kína, átteszem magyarra akkor.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#2616) nababika


nababika
aktív tag

Melyik a legolcsóbb BT Gateway ami kínai régiós?

(#2617) kenand válasza nababika (#2616) üzenetére


kenand
veterán

a konnektorba dugós 10-11 USD

(#2618) farkas-j válasza nababika (#2616) üzenetére


farkas-j
őstag

Azt nem tudom melyik a legolcsóbb, de nekem a hőmérőimhez ilyen Xiaomi BT Gateway van beüzemelve. 10,47 $-ért vettem tavaly.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#2619) kenand válasza farkas-j (#2618) üzenetére


kenand
veterán

Ezt említettem, már egy hónapja megrendeltem,. de még fel sem adták...Miflorához szánom majd

(#2620) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Sziasztok! Vannak zigbees, ikea-s e14 izzóim, amik nem látszanak a Google Home appban, de a wifisek (Philips, Yeelight) mind ott vannak. Én csinálok valamit rosszul vagy miért nem látja a Google Home szerintetek? Pedig be van linkelve a Mi Home app, de ezeket az izzókat nem mutatja a Home app :F Elvileg Google Assistant kompatibilis az izzó: [link]

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#2621) farkas-j válasza kenand (#2619) üzenetére


farkas-j
őstag

Az, hogy nem adták fel annak valószínűleg egyszerű oka van, mégpedig a "meghosszabbított tavaszi fesztivál" :U , legalábbis nekem ezt írták az eladók akiknél reklamáltam (Banggood-nál és az Aliexpress-es eladóknál). Ők valószínűleg kifelé így kommunikálják a koronavírus okozta káoszt. Egy csomó gyártó nem termel, a szállítók nem szállítanak mert egyes területeken tilos a körzeteket elhagyni, így a kereskedők hiába veszik fel a rendeléseket. Az Ali-n már minimum 2 hetes, de inkább 28 napos szállítási határidővel hirdetnék. Nagyon kellemetlen, de ez legyen a legnagyobb gondunk.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#2622) nababika válasza farkas-j (#2618) üzenetére


nababika
aktív tag

Koszi, ez eddig a legolcsobb megoldas.

(#2623) kenand válasza farkas-j (#2621) üzenetére


kenand
veterán

Én sem parázom, majd megjön amikor megjön, nem létszükséglet,

(#2624) TRob1


TRob1
veterán

Ha megváltoztatom a routerben a wifi jelszót, mindig mindent újra kell "keresni", konfigurálni MiHome appban? :F Inverzként/halványan jelennek meg a cuccok az appban, és nem elérhetők, kivéve a bt eszközök. Viszont olyat meg nem találok h az appban megváltoztassam a wifi jelszavát...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#2625) bumi válasza TRob1 (#2624) üzenetére


bumi
tag

Resetelni kell minden készüléket, majd újracsatlakozáskor megadni az új jelszót.

(#2626) TRob1 válasza bumi (#2625) üzenetére


TRob1
veterán

Jah, köszi, erre gondoltam. Ez így elég xar. :(

¤ R'n'R ¤

(#2627) cidalain válasza TRob1 (#2626) üzenetére


cidalain
veterán

A jó jelszót nem kell gyakran változtatni.
Mindenképp saját ssid, és jelszó használata javasolt a szolgáltatós eszközökön is, így eszközcsere esetén újra be tudod állítani ugyanazt, és nem kell kismillió eszközt újra beállítani.
A jó jelszó hosszú, tartalmaz kis és nagybetűt is, számot, meg különleges karaktert is.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#2628) hzsolee válasza cidalain (#2627) üzenetére


hzsolee
őstag

- Kérem, adja meg jelszavát!
- Alma
- Sajnálom, a jelszónak legalább 8 karakterből kell állnia!
- Reszeltalma
- Sajnálom, a jelszónak tartalmaznia kell legalább 1számot!
- 50reszeltalma
- Sajnálom, a jelszónak legalább 1nagybetűt kell tartalmaznia!
- 50KIBASZOTTreszeltalma
- Sajnálom, a jelszóban nem követhetik egymást nagybetűk!
- 50,Kibaszott,Reszelt,Alma,Feldugva,A,Seggedbe!
- Sajnálom, a jelszó nem tartalmazhat írásjeleket!
- 50KibaszottReszeltAlmaRohaggymegHaNemFogadodElEztSe.
- Sajnálom, a jelszó már foglalt!

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#2629) TRob1 válasza hzsolee (#2628) üzenetére


TRob1
veterán

Ez kva jóóó! :D :)) :C

¤ R'n'R ¤

(#2630) cidalain válasza hzsolee (#2628) üzenetére


cidalain
veterán

:DDD

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#2631) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok! A yeelight RGB izzót be lehet valahogy integrálni a tuya app-ba? Azaz onnan szeretném vezérelni, de nem sikerül az appban felismertetni... Nincs rá mód valahogy?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#2632) Hackerman válasza hzsolee (#2613) üzenetére


Hackerman
csendes tag

Nekem is csinálta ezt a problémát a Mijia Gateway.Amióta Aqara Hub-ot használok megszűnt ez a jelenség,igaz azóta teljesen átálltam az apple Homekit rendszerére.Teljesen valós időben kezeli le a parancsokat,be van rakva egy AppleTV4K,igazából ha új xiaomi eszközt akarok berakni a rendszerbe,akkor használom csak a Mi Home-ot.

[Jelenlegi rendszer.]

(#2633) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!
Nem tudjátok, az Emag által forgalmazott Xiaomi kezdő szenzor pakk (gateway, szenzorok) az EU régiós?
Köszi!
:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#2634) bumi válasza korpicschess (#2633) üzenetére


bumi
tag

Eu

(#2635) hzsolee


hzsolee
őstag

Egy kis segítség/ötlet jól jönne. A trékom adott egy új routert, így újra kellett a gw-t mókolnom. Maga a xiaomi rendszer rendben is van, minden működik, de sajna a domoticzba már nem ilyen rózsás a helyzet. Hozzá tudom adni a hubot, megjelennek a cuccok is, de pld nem tudom a hub ledjét felkapcsolni. Mindig ezt dobja: "Hiba a parancs küldésekor, ellenőrizd az eszközt/hardvert!" Már a domoticzot is újra telepítettem a málnára, de semmi. Az ideg szétb@sz....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#2636) bumi válasza hzsolee (#2635) üzenetére


bumi
tag

Ezt inkább [itt] kellene megkérdezni!
Kimondottan ehhez a témához értő szakik vannak. :)

(#2637) hzsolee válasza bumi (#2636) üzenetére


hzsolee
őstag

Oké, köszönöm.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#2638) JrCsG


JrCsG
tag

Sziasztok!
Adott egy kínai szerveres ceiling light. Folyamatosan “Poor Internet Connection-re panaszkodik. Rámegyek a Network info-ra és a Current mode-nál Remote connection szerepel. Nem értem miért, itthon vagyok, ugyanazon a Wifi hálózaton mint a lámpa. Vagy ezeknél “Local connection” nem is létezik? :B

Hogyan tudok ezen változtatni?

(#2639) hzsolee válasza hzsolee (#2635) üzenetére


hzsolee
őstag

Problem solved... A trékomosok elmehetnének a sz@rjaikkal valahová.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#2640) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nincs valakinek esetleg infoja (ergo valaki nem érdeklődött-e náluk) azzal kapcsolatban hogy a Xiaomi boltban mikor lesz Purifier 3H? Egy ideje csak az van kiírva hogy érkezik. Az a 49900 Ft vajon marad?

(#2641) Ger0p válasza Gabesz87 (#2640) üzenetére


Ger0p
újonc

Februárbam kérdeztem, és nagyon bizonytalanul mondtak egy március közepét-végét.

(#2642) Gabesz87 válasza Ger0p (#2641) üzenetére


Gabesz87
addikt

Megkérdeztem ma mert úgyis a lurdyban voltam. Vírus miatt minden késik, úgy jövő hét végére talán már lesz, azt mondták, de bizonytalan.

(#2643) nababika


nababika
aktív tag

Ez mukodik google home val?

(#2644) korpicschess válasza bumi (#2634) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi, meg is jött.

Valamilyen relé kapható, ami ehhez használható lenne? Mi Home appban nem látok. Vagyis az is kérdésem, hogy bármi, ami nincs a Mi Home appban, egyáltalán használható-e.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#2645) Penjo13


Penjo13
újonc

Sziasztok!

Segitsegre lenne szuksegem!
Vettem egy robotock robotporszivit, ami eus szerveren megy es egy mennyezeti lampat, ami china mailand szerveren fut! Igy ebben a formaban csak az egyiket tudom normalisan hasznalni! Hallottam hogy van vmi orosz verzioja az Mi homnak, ami felismerne mind a kettot! Ez valos? Mi a pontos neve az appnak? Ha azt telepitem, akkor az Mi homemotle kell szednem a telefonrol?
Koszi a valaszokat!

(#2646) bumi válasza Penjo13 (#2645) üzenetére


bumi
tag

Szedd le a régit, [itt] az orosz. Már, ha jó az orosz, magyarul. :)
[Ide] regisztrálj, ide szokták feltenni a magyar nyelvűt.
Ez is onnan van! :K

(#2647) bumi válasza korpicschess (#2644) üzenetére


bumi
tag

Ami nincs a Mi Home appban, az nem is működik. Ráadásul az Eu szerveres gateway sokkal kevesebb dolgot támogat, mint a kínai, de lehet, megoldás rá az előbb említett orosz app.
Talán van xiaomi relé, elég drága és kínai gateway-el megy, azt hiszem. [Itt]

(#2648) TRob1 válasza Penjo13 (#2645) üzenetére


TRob1
veterán

(#2649) korpicschess válasza bumi (#2647) üzenetére


korpicschess
veterán

Hmm. :(( Szomorúan látom, hogy az Aqara cuccok sem mennek, pedig alapvetően azert vettem, hogy majd azokat használom vele, de a gatewayre azt irja, hogy nem kompatibilis... :(

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#2650) bumi válasza korpicschess (#2649) üzenetére


bumi
tag

Ahhoz sajnos kínai GW kell. [Pl.] Nekem ilyen van, megy vele Aqara ajtó-ablak érzékekő, Pro Air Purifier, orosz appal, magyar szerveren. De, megpróbálhatod orosz appal, kínai szerveren, hátha.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.