Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) topik

A testvér topik összefoglalója ajánlott olvasmány, főképp a mélyvíz része!

A félreértések elkerülése végett: a topikban olvasható furcsa kifejezések, matatásnak és mókolásnak látszó tevékenységek nem azt jelentik, hogy probléma vagy instabilitás lenne a készülékkel. Épp ellenkezőleg, amivel érkezik (global dev, global stable) azzal azonnal és hosszútávon alkalmas a mindennapi használatra a kicsomagolás után. A fentebb említett tevékenység pár elvetemült droidbúvár játszóterének tekintendő és aszerint olvasandó.

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) Jazz válasza Jazz (#13500) üzenetére


Jazz
veterán

Viszont ha wifi hotspot-ra kapcsolok, akkor vagy-vagy kapcsolat jön létre. Megszakad a internet hozzáférés mind a telefonon mind a PC-n.

Ha kikapcsolom a hotspot-ot akkor telefonálás közben tudok internetezni a telefonon, és USB megosztással a PC-n is.

Viszont a gyári USB megosztás bugos. Lassú a kapcsolódás, a PC-n percekig gondolkozik ha csak a hálózati kapcsolatokat megakarom pl. nyitni. Ezen felül minden egyes rácsatlakozással új számozású hálózati kapcsolatot hoz létre a win, most járok a 12.-nél.:(

Nincs külön driver fenn, Win 10 x64.

free your mind

(#13502) Trooper82


Trooper82
senior tag

Sziasztok. Miui oldalán a legfrisebb developer romnak (MIUI 10) 8.4.28-at ír. Nekem 8.8.2 van fent. Nem teljesen értem a szitut. Semennyire nem értem. :)

(#13503) Trooper82 válasza Trooper82 (#13502) üzenetére


Trooper82
senior tag

Már értem az miui 9 csak elírtál. És ezek szerint hivatalosan nincs 8.8.2 Kate-re.

(#13504) vampire17 válasza Trooper82 (#13503) üzenetére


vampire17
addikt

A 8.8.2-t visszavontak, nem csak Kate-re.

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=3416981&highlight=8.8.2

Amugy fontebb linkeltek a recovery meg a fastboot liknet is (bar a ROM-okat visszavontak, a bigota official linkek meg elnek) Ha nagyon akarod, azokat folteheted. De szerintem mar erdemes megvarni a penteket.

[ Szerkesztve ]

(#13505) Thusor válasza vampire17 (#13504) üzenetére


Thusor
őstag

Nekem felment a 8.8.2 még múlthét pénteken. Azóta még nem volt gondom ezzel a kiadással, még ha vissza is vonták. Bár azt látom, azóta "titkos kiadás" lett írva rá.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#13506) dzsordzs69 válasza Thusor (#13505) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Nekem sincs bajom a multival, bár a globallal volt.:)

(#13507) alázógyík válasza Thusor (#13505) üzenetére


alázógyík
őstag

Szintén. :)

(#13508) #72487936


#72487936
törölt tag

Itt van a legújabb frissítés.
10 8.8.9

(#13509) Headbang válasza Degeczi (#13490) üzenetére


Headbang
aktív tag

Kicsit fel lehet dobni a telót a témákkal, de előbb utóbb mindig visszatérek a gyári megoldásokhoz. Néhány elemet szoktam cserélni, ikonkészlet, zárképernyő teljes témát nem mert olyat még nem láttam, ami hibátlan lett volna.

Tessék ez egy 5/4.5re értékelt téma amit 18millóan használnak és már egy egyszerű YouTube app kifog rajta.:
(Nem olvasható az értesítési sáv.).:

Ilyenkor fog el a 3pálcás, übergagyi érzés és már állítom is vissza valamelyik alapértelmezett témára.:

(#13510) vampire17 válasza Headbang (#13509) üzenetére


vampire17
addikt

En is pont igy vagyok vele... Nem talalkoztam mwf olyan, nem gyari, temaval, aminek bizonyos resze ne lett volna az altalad emlitetten "gagyi". mar jo ideje csak a gyari temat hasznalom.

(#13511) Degeczi válasza Headbang (#13509) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pont ezért lenne alapvető, h lehessen szabadon összeválogatni a témák elemeit.
(olyat sokat találtam már, ahol a színösszeállítás nagyon kedvemre való volt - de pl. hülye ikonokkal)
Érthetetlen, miért nem engedi EU-ban a Xiaomi

(#13512) Trooper82 válasza #72487936 (#13508) üzenetére


Trooper82
senior tag

És megint vissza is vonták. Mi a t...met csinalnak a fejlesztők? Remelem nagy hiba nincs benne mert frissitettem.

(#13513) n@p@lm válasza Trooper82 (#13512) üzenetére


n@p@lm
őstag

Jaja, ez is átment titkosba😁

(#13514) Thusor válasza Trooper82 (#13512) üzenetére


Thusor
őstag

Én ezt a verziót is feltettem. Egyelöre nem látok benne hatalmas hibát.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#13515) Trooper82 válasza Thusor (#13514) üzenetére


Trooper82
senior tag

Én sem, de valami miatt mégis visszavonták...

(#13516) #72487936 válasza Trooper82 (#13512) üzenetére


#72487936
törölt tag

Egy titkos teszt résztvevői vagyunk. Örülj neki. :))

(#13517) Csápájev válasza #72487936 (#13516) üzenetére


Csápájev
őstag

Nekem bejön ez az új kinézet és mintha gyorsabb is lenne és jobban is birná az aksi.

(#13518) #72487936 válasza Csápájev (#13517) üzenetére


#72487936
törölt tag

Szemmel láthatólag gyorsabb a telefon és működik normálisan.

(#13519) Anonymus23 válasza Csápájev (#13517) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem is feltűnt az akksi, hogy tovább bírja, de elbizonytalanodtam, és lehet csak placebo, de hogy gyorsabb az viszont biztos!

;) - The Power of the Light Side

(#13520) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Bár már a múlt heti changelogban szerepelt (illetve inkább valami leírásban a weboldalon), akkor hiányzott, de a heti multiba visszakerült a "témák" alkalmazás, úgyhogy szerkeszthetőek a dolgok. A héten épp hiányoltátok.:)

(#13521) Degeczi válasza dzsordzs69 (#13520) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Holholhol?
Nekem a multi továbbra is csak a telefonon lévő 8.8.2-t találja (és akarja ismét letölteni...)
Pedig a témaalkalmazás miatt most tényleg szeretnék frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#13522) Degeczi válasza Degeczi (#13521) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ja, itt - furcsa, h OTA módon nem dobta föl.

Köszi, ezzel valóban visszajött a témázó alkalmazás!

(#13523) Paci27


Paci27
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy hogyan lehet megoldani, hogy a rendszerfrissítéseket lehessen telepíteni?

Az előzmény az, hogy a 9.5.6.0 rendszerfrissítéstől bootloopba került amit sikerült [link] ezzel a módszerrel visszahozni. Viszont most hibaüzenettel elakad a frissítés.

Előre is köszi a segítséget!

(#13524) dzsordzs69 válasza Degeczi (#13522) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Igen, ott.:) (Bocsánat, egész nap nem volt kézben a telefonom...)

(#13525) MolnarZolee


MolnarZolee
tag

Sziasztok! A miui10 fastboot rom-okat merre lehet megtalálni?

(#13526) Trooper82


Trooper82
senior tag

https://www.xiaomitoday.com/xiaomi-remove-miui-10/

Nálam a leírt problémák nincsenek...

(#13527) MolnarZolee


MolnarZolee
tag

Sziasztok! Mi unlock-állapot menüben nem tudom a fiókot és készüléket hozzáadni, hibakód:20091 üzenetnél megakadok! Találkoztatok már ezzel, esetleg találtatok rá valami megoldást? 8.8.2 global rom, korábbiaknál sem sikerült

(#13528) Anonymus23


Anonymus23
veterán

8.8.16 Frissítés elérhető, 57MB
Fixed bugs, improved stability...

Most települ, meglátjuk, bár már itt van mellette az új Note, az 5-ös, holnap már leváltja, ez meg megy tovább feleségemnek.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#13529) beach head


beach head
senior tag

normalis ha forrosodik toltes kozben a telefon?

(#13530) motofi válasza Anonymus23 (#13528) üzenetére


motofi
aktív tag

Szia! Nagy a különbség kijelző és kamerában az 5 javára?

(#13531) Anonymus23 válasza motofi (#13530) üzenetére


Anonymus23
veterán

A kijelző nekem kicsit furcsa lett, a 3-asnak mintha fényesebb/szebb színei lennének, de ezt írták is, hogy az 5-nél állítgatni kell.
A kijelző mérete az pont jó lett, mert plusz egy sor az ikonoknak bejött az oldalakon, érezhetően gyorsabb mint a 3-as, de ezen még csak MIUI 9-es van, mert stabil rommal jött.

Kamerában nem tudok mit nyilatkozni, mert csak átköltöztem és konstatáltam, hogy nekem még olyan chipes kártyám van, amit nem tudok kivágni, így mennem kell holnap a Vodához, (még jó, hogy szólt a feleség hogy év elején megszüntették a kirendeltséget nálunk 33 ezres város, nulla Vodás értékesítés), így mehetek be Debrecenbe kicseréltetni a kártyát.
Amúgy sem vagyok egy nagy telefon kamerás, erre a célra inkább vettem egy kompakt 1"-os érzékelővel rendelkező Sony gépet, ami tűéles képeket csinál rossz körülmények között is, nekem a 3-as kamerája is megfelelt, amikor az kellett. Mások elmondása alapján jobb.

De mivel a telefon marad a családban fogok lőni képeket ugyanarról a témáról mindkettővel, és felteszem majd ide, és meglátod, hétvégén lesz időm, de juttasd majd eszembe.

;) - The Power of the Light Side

(#13532) motofi válasza Anonymus23 (#13531) üzenetére


motofi
aktív tag

Köszönöm szépen előre is! Nekem még megvan a Note 2, és annak a kijelzője hiába korábbi kiadás mégis szebb mint a Note 3-é, egyszerűen szebbek, teltebbek rajta a színek. Viszont a 3-as kijelzője érzékenyebb, jobb vele böngészni a neten, sms-t írni egyebek. A xiaomi-ből most már rengeteg jó telefon elérhető, ott van a MiA1,de én ragaszkodnék a miui rendszerhez, amennyiben váltok.

[ Szerkesztve ]

(#13533) wwenigma válasza beach head (#13529) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Pláne ha QC és közben használod is...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13534) beach head válasza wwenigma (#13533) üzenetére


beach head
senior tag

sajat toltojevel, epp nem hasznaltam de neha tolteskor nagyon forro leszbaz akku

(#13535) diablo77


diablo77
tag

Nekem most dobta fel, hogy frissítés van: MIUI 10 8.8.16, 1.1GB a mérete. Most eddig még a MIUI 9 Global 8.4.28 van rajta, eddig nem is dobott fel frissítést.

(#13536) Anonymus23 válasza diablo77 (#13535) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mert a tied Stabil rom, a miénk meg a fejlesztői rom. A Stabilt csak időnként frissítik.

;) - The Power of the Light Side

(#13537) pataig


pataig
tag

Sziasztok!

Van már miui 10 Global Stable Fastboot rom?

[ Szerkesztve ]

(#13538) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Egy kérdésem lenne hozzátok:
Van ugye ez a telefon, amit eddig én használtam. Most feleségemhez kerül, hogyan tudom erről letörölni az én Mi fiókomat?
Neki már csináltam egyet, de nem találom, hogy hol kellene beléptetni az Ő fiókját, illetve nincs rajta törlési lehetőség sem...
Nem akarnám lenullázni a telefont, mert egy csomó progi fel van rakva, amit Ő is használ de lehet ez lesz a vége ha nem boldogulok...

Valaki esetleg?

;) - The Power of the Light Side

(#13539) Elf válasza Anonymus23 (#13538) üzenetére


Elf
aktív tag

Beállítások / MI Fiók / Kijelenkezés nem segít?

(#13540) Anonymus23 válasza Elf (#13539) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem, de már mindegy, kapott egy gyári visszaállítást és működik minden.

;) - The Power of the Light Side

(#13541) dvlac


dvlac
csendes tag

Üdv a Fórumnak!

Segítséget kérek a Névjegyzék ABC sorrendbe helyezéshez. MIUI 10 Global 8.8.16 van telómon. Az áprilisi frissítésnél még helyesen jelent meg a Névjegyzék (pld: Ló Kázmér Patajavító, és ilyenkor az L betűs neveknél jelent meg helyesen). Most pedig megjelenés: Patajavító, Ló Kázmér, vagyis a P betűsöknél található, pedig a Rendszeralkalmazások >>> Névjegyek >>> Lista rendezési elve Vezetéknév, Névjegyek neveinek megjelenítése mint Vezetéknév előre van beállítva. Ha azt akarom, hogy helyesen jelenjen meg, kénytelen vagyok egybeírni a nevet LóKármérPatajavító, ami magyar szemnek eléggé baromul néz ki.
Egy szájbarágós javító módszert kérnék, azon kívül, hogy írjam egybe az összes nevet a névjegyzékemből.
Előre is köszönöm.

dvlac

(#13542) Degeczi válasza dvlac (#13541) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Annyira sűrűn volt ezzel nyűg más rendszereken is, h végül évekkel ezelőtt egyszerűen a Google alatt egy programmal lecseréltem az összes kontaktot úgy, h mindenkinek a "Vezetéknév" alá kerüljön a teljes neve. Tehát nem egybeírva, hanem rendesen szóközökkel - de minden tagja a "Vezetéknév" mezőben.

Örömbódottá, azóta semmi gond akármelyik telefonra szinkronizálom le a kontaktjaimat éppen.

Persze az újakat is mindig így viszem föl: erre van mód a telefonon is, csak le kell nyitni a név mező végén lévő nyilat (enélkül, csak a "Név" mezőbe írva magától próbálja meg tagolni, átpakolni "Vezetéknév", "Keresztnév" mezőkbe az egyes szavakat, ami nem jó)

[ Szerkesztve ]

(#13543) Anonymus23 válasza Degeczi (#13542) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ugyanezt csinálom már én is évek óta, meguntam, hogy nem tudja a program normálisan szétválogatni, azóta minden kontaktomnak csak vezetékneve van, de az legalább jó hosszú :)

;) - The Power of the Light Side

(#13544) dvlac


dvlac
csendes tag

Köszönöm a megoldást: csak a Vezetéknév mezőbe írva minden névre vonatkozó bejegyzést, szépen látható ABC sorrendben a teljes névjegyzék! Biztos Kínában a sorba-rendezés számára ez bonyolult...
Az már hétszentség, hogy minden új névjegy beírásánál ezentúl már én se írok semmit az összes névre vonatkozó helyre, csak a vezetéknévhez.

[ Szerkesztve ]

dvlac

(#13545) beach head


beach head
senior tag

mennyi az akku noal homerseklet kb amikor nem erzitek melegnek a telot?

(#13546) Trooper82 válasza beach head (#13545) üzenetére


Trooper82
senior tag

kb 30 C alapjáraton. 40 felett már rendesen meleg a teló.

(#13547) Jazz


Jazz
veterán

Üdv,

az akku teljes merülés (kikapcsolás) után töltőre dugva 15%-ot mutat. Ugyan így a leállás is már 10% környékén bekövetkezett nagyobb terhelésnél.

Hogy érdemes újra kalibrálni, vagy új akkut beszerezni honnan ajánlott?

Köszi!

free your mind

(#13548) ktommy91 válasza Jazz (#13547) üzenetére


ktommy91
addikt

Gyanús, hogy kuka az akku. Nohon-t érdemes rendelni aliról [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#13549) diablo77 válasza Anonymus23 (#13536) üzenetére


diablo77
tag

Szerintem fejlesztői van rajta, eddig hetente frissült. Aztán egy ideig nem (amikor elkezdtek a MIUI 10-re koncentrálni), majd jött egy frissítés, amire itt azt írták, hogy egy tisztító frissítés, majd jött a múlt pénteki.

(#13550) kinder93 válasza diablo77 (#13549) üzenetére


kinder93
aktív tag

MIUI 10 8.8.16 ilyen névvel ez fejlesztői rom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.