Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) topik

A testvér topik összefoglalója ajánlott olvasmány, főképp a mélyvíz része!

A félreértések elkerülése végett: a topikban olvasható furcsa kifejezések, matatásnak és mókolásnak látszó tevékenységek nem azt jelentik, hogy probléma vagy instabilitás lenne a készülékkel. Épp ellenkezőleg, amivel érkezik (global dev, global stable) azzal azonnal és hosszútávon alkalmas a mindennapi használatra a kicsomagolás után. A fentebb említett tevékenység pár elvetemült droidbúvár játszóterének tekintendő és aszerint olvasandó.

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13255) baitsee23


baitsee23
őstag

Srácok!

Hol van az a beállítás, amivel a hívó képét teljes képernyőssé lehet tenni? (multi stable 9.5.4.0)

小米 12 - 8/256GB

(#13256) Degeczi válasza baitsee23 (#13255) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez engem is érdekelne...

Korábban heti bétát használtam, de egyrészt megszűntek a frissítések, és a legutóbbi verzió (valszeg szándékosan) nem rögzíti a beszélgetőpartnerek hangját, ezért először egy régebbi bétát raktam vissza - míg észre nem vettem, h egy idei módosítás óta a témázó alkalmazás is le van tiltva Európában... :W
ezért egy decemberi stable-t raktam föl (9.2.3.0) amiben ez még elérhető - azonban azóta valóban nincs teljes képernyős kép a hívókról...
Tartok tőle, h nem is lehet, mert csak annyi beállítást látok, h a standard helyett vmi fix háttérkép legyen hívások közben... kezd egyre jobban elegem lenni ebből a telefonból, aligha Xiaomi lesz amire lecserélem.

(#13257) tisn


tisn
addikt

fuggoleges fenyes csikok jelentek meg a kijelzomon
gondolom kijelzocsere/kuka

(#13258) baitsee23 válasza tisn (#13257) üzenetére


baitsee23
őstag

Indítsd újra!

小米 12 - 8/256GB

(#13259) tisn válasza baitsee23 (#13258) üzenetére


tisn
addikt

megvolt

es ha allitom a fenyerot ugyanolyan fenyes marad
mindegy, berendeltem az uj 5-ost

(#13262) beg


beg
veterán

Srácok, ne kelljen naponta törölgetni a mire váltottál és az a másik mit tud szálakat. Köszi. ;)
Ez maradjon meg a note 3 pro témának.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#13263) tisn válasza beg (#13262) üzenetére


tisn
addikt

Akkor ne töröld :P

(#13264) beg válasza tisn (#13263) üzenetére


beg
veterán

Nem én döntöm el.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#13265) jUUh


jUUh
addikt

Úgy látszik, kicsi szeretett Katem kezdi megadni magát... :DDD Nem veszi a töltést, gondolom meghalt ez a része. Többen írtátok Markovocsi Lacit, ő foglalkozik még ilyen készülékkel? Aki volt már hasonló cipőben, javítása mennyibe fáj? Köszi a segítséget előre is! :R

Samsung Galaxy S23+

(#13266) wwenigma válasza jUUh (#13265) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Xda-n van egy topik, képekkel. Be van jelölve mit kell letörni - ami meghalt - hogy működjön megint. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13267) Degeczi válasza jUUh (#13265) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Gyorstöltőn volt?
Egy zener dióda hajlamos kisülni, és valóban elvileg akár letöréssel is meg lehet próbálkozni, ha nincsen panel.

(#13268) jUUh


jUUh
addikt

Ahh, nem merem én itt törögetni... :DDD délután felhívom a számot. :) Köszi a segítséget. Egyébként igen, gyorstöltőn volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#13269) twine válasza jUUh (#13268) üzenetére


twine
addikt

Én még nem is hallottam ezt a "letörős" megoldást...de erre jó a szakmai topic, hogy az ember tanuljon belőle!

Ellenben én nem vagyok az efféle módszerek híve, így inkább a szerelőt javaslom!

Én jó szívvel ajánlom, (és nincs hasznom belőle :D )
Nem olyan rég járt nála másodszor a telefonom kijelző cserén! És ha már ott volt, gondoltam dobjon már rá plíz egy uj házat is, hogy iismét régi fényében ragyogjon a telefon!(mivel én tökéletesen elégedett vagyok a készülékkel,,,nem is áll szándékomban egyelőre cserélni...az igényeimet kielégíti....)

Szóval ismét korrekt áron, és tökéletes minőségben abszolválta a vállalt feladatot!
Szerencsére nekem ez az USB-s, és töltés probléma még nem jött elő...így ebben nem tudok nyilatkozni...de hiszem, hogy ezt is meg tudja oldani a fent említett kondíciókkal....

Szerintem már nem először teszem meg, de hálás vagyok a topictársunknak, hogy a multban megosztotta velünk ezt a "lehetőséget".... :R

[ Szerkesztve ]

(#13270) baitsee23 válasza jUUh (#13268) üzenetére


baitsee23
őstag

Laci néhány ezerért megoldja 10 perc alatt. ;)

小米 12 - 8/256GB

(#13271) baitsee23 válasza baitsee23 (#13270) üzenetére


baitsee23
őstag

Zavarba hozol! :B

小米 12 - 8/256GB

(#13272) tisn válasza twine (#13269) üzenetére


tisn
addikt

kijelzocsere mennyi volt?

(#13273) Degeczi válasza baitsee23 (#13270) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha viszont túl messze van, el is postázza az USB panelt - amit házilag is egyszerű cserélni.

(#13274) twine válasza tisn (#13272) üzenetére


twine
addikt

Öszintén mondom, hogy nem emlékszem(csak nagyságrendileg, és arra, hogy a komplett ház csere egy "vicc" volt árban),,,pedig pár hónapja volt... :B
De bevallom, ha emlékeznék sem szívesen mondanék itt árat!
Eskü nem bunkóságból mondom, de az ilyesmivel úgy vagyok, hogy fel kell hívni a szakit és megkérdezni...Ez a megrendelő, és a szaki dolga...Egy 20mp-es telefon az egész! ;)

De ismétlem, ne vedd ezt bunkóságnak...a pontos összegre nem emlékszem, félre vezetni meg nem akarok senkit! :B :R

(#13275) tisn válasza twine (#13274) üzenetére


tisn
addikt

nem gond
egyszer mar csereltem kijelzot, akkor nagy hiany volt, indiabol sikerult rendelni, helyi szervizben beraktak, jo vacak volt (nem pontos, neha nem erzekelte az erintest), most toal meg becsikozodott

csak arra lettem volna kivancsi, hogy erdemes e javittatni + eladni, vagy jo lesz igy pottelefonnak

(#13276) twine válasza twine (#13269) üzenetére


twine
addikt

Ha már itt vagyok....egy kérdés!
Mert a "tökéletesen elégedett" nem fedi a valóságot sajnos!
Maradjunk csak szimplán az elégedettnél! :D
Van egy soft. verziókon átívelő problémám!

Tudtok erre valami megoldást?

hívás közben eltűnik a kijelző, és nem jön vissza,csak akkor, ha a "túlsó fél" bontja a vonalat, vagy én indítom ujra a készüléket!
Mindez teljesen random...van hogy csinálja, van hogy nem....
A telefon full gyári mókolatlan...9.5.4.0 Global Stabil

Köszönettel! :R

(#13277) tisn válasza twine (#13276) üzenetére


tisn
addikt

nekem is csinalja, eleg idegesito, foleg amikor a gyerekek (elvalt fater vagyok) nem veszik fel a telot, es csak csorog

(#13278) Degeczi válasza twine (#13276) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A közelségérzékelőt kezeli valahogy rosszul.
Elvileg lehet újrakalibráltatni a szervízmenüben, de sokat nem ér, hajlamos újra előjönni. Valszeg szoftveres hiba, nem az érzékelőhardver.

Még idegesítőbb a fordítottja, amikor beszélgetés közben úgy veszi észre, h már nincs a füleden a telefon, visszakapcsolja a kijelzőt - és a füleddel megnyomod a némítás gombot, mert az pont olyan helyen van, letiltani, áthelyezni meg nem lehet, és ez a beszélgetés közben kinnlévő képernyő is fix... :W

(#13279) baitsee23 válasza twine (#13276) üzenetére


baitsee23
őstag

Beállítások / képernyőzár és ujjlenyomat / további beállítások / okos tok mód és zseb mód kikapcsolás.
Esetleg egy reboot is. :)

小米 12 - 8/256GB

(#13280) jUUh


jUUh
addikt

Felhívtam, korrektül elmondta, hogy mennyi az annyi, viszont postaznom kellene, és munkadíjjal, futárral, mindennel együtt valószínűleg nem költök rá, mert bár szeretem, gondolkoztam a cserén alapból is.

Samsung Galaxy S23+

(#13281) twine válasza baitsee23 (#13279) üzenetére


twine
addikt

+(#13278) Degeczi

Köszönöm :R

Sajnos ezeken túl vagyok,,,rémlik, hogy régebben ezeket olvastam is itt már,de a reboot-on kívül ez nem segít a problémán! :( ki vannak kapcsolva ezek az opciók
Reboot szokott segíteni ideig óráig...de csak a jóisten tudja mikor, és mitől "zavarodik" össze!
Egyszer csak blackscreen.... :(( Nyilván, ha tudná az ember, akkor előtte ujra indítanám... :DDD De előre nem tudom melyik hívásnál lesz blackscreen!

Raáadásul nálam még az sincs hogy annyira sok lenne a futásidő, mert 1-2 naponta ujra szoktam indítani a telefont...(ezt álltalában 100%-ra töltés után szoktam) Szóval nincs az , hogy heteket fut a gép kikapcs, vagy reboot nélkül....

Na mindegy,,,ahogy eddig ezzel éltem, ezután is fogok, csak mérgesítő...mert ezen kívül valóban semmi bajom a készülékkel....
Köszönöm mindenkinek az ötleteket :R

[ Szerkesztve ]

(#13282) duo válasza twine (#13281) üzenetére


duo
őstag

esetleg ha már túl sok a 'papercut' jellegű probléma, akkor érdemes lehet egy multi-romot kipróbálni. ugyanaz csak jobb. gondolom alap miui betegségek benne vannak, de nálam atomstabil. kisebb könnyeb jobb.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#13283) twine válasza duo (#13282) üzenetére


twine
addikt

:R :R

Köszönöm...az az igazság, hogy még Samsung Galaxy1-től kezdve "végigjártam" én ezeket a romolgatásokat...
A "végén" Nexus 4, aztán Nexus5(amiről végül ide jöttem) orrba szájba ment ez....Bár a Nexus vonalon már azért voltam mert nem akartam ezzel foglalkozni...
ÉN tudom, hogy "csak egyszer kell"...de sem időm sem kedvem nincs már ehhez :(
És azt is tudjuk, hogy akkor már az ember kipróbálja a többit is.....nincs megállás... :P :DDD

Szóval köszönöm az ajánlást....Nem "romolok",,,,számomra ez az egyetlen hibája a készüléknek...
KIbírom.... ;) :D :R

(#13284) vampire17


vampire17
addikt

SE-rol nem esik szo... Azert remelem benne leszunk...

(#13285) Thusor válasza vampire17 (#13284) üzenetére


Thusor
őstag

Ha a redmi note 3 benne, akkor az SE is benne lesz tuti.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#13286) vampire17 válasza Thusor (#13285) üzenetére


vampire17
addikt

Jelenleg egy hivatalos felsorolasban sem emlitik az SE-t....

(#13287) ktommy91 válasza vampire17 (#13286) üzenetére


ktommy91
addikt

Azt sem említik hogy RN3 SD vagy MTK... A helio x10-es telók supportját dobták, de a SD650-es telók kapnak MIUI 10-et, így a kenzo és kate is.

Nincs kerítés.

(#13288) vampire17 válasza ktommy91 (#13287) üzenetére


vampire17
addikt

De, azt irjak, h csak Qualcomm kap:

MIUI Global Beta ROM will be released to beta testers gradually starting from Mid June, and the supported devices are as follows: Mi MIX 2, Mi 6, Mi 5s Plus, Mi 5s, Mi 5, Mi 4, Mi 3, Mi Note 2, Mi Max 2, Mi Max, Redmi Note 5 India, Redmi Note 5 Pro, Redmi Note 5A, Redmi Note 5A Prime, Redmi Note 4 MTK, Redmi Note 4X, Redmi Note 3 Qualcomm, Redmi 5, Redmi 5A, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 3S, Redmi Y2, Redmi Y1 Lite, Redmi Y1.

[link]

(#13289) Bagira01 válasza vampire17 (#13284) üzenetére


Bagira01
veterán

Remélem még jön rá egy nagyobb frissítés, bár elég elhagyatott kis telefon. Redmi 5 váltáson gondolkodtam de sok értelmét nem látom :(

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#13290) baitsee23 válasza vampire17 (#13288) üzenetére


baitsee23
őstag

És a Kate Qualcomm procis... :)

小米 12 - 8/256GB

(#13291) wwenigma válasza Bagira01 (#13289) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Pedig megéri, durván jobbnak érzem...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13292) Thusor válasza vampire17 (#13288) üzenetére


Thusor
őstag

Nekem qualcomm proci van a redmi note 3 se telefonomban. Akkor mint ahogy írtam, tuti fog kapni frissítést.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#13293) jUUh


jUUh
addikt

Jelentem, ma megérkezett az utód, Redmi Note 5 (4/64) képében. Néha még vissza-visszanézek majd azért. Ezúton szeretném megköszönni minden kedves topiclakónak a felém tanúsított türelmét, jófejségét, segítségét. :R

Samsung Galaxy S23+

(#13294) vampire17 válasza Thusor (#13292) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, de Qualcomm-bol van ketto: Kate es Kenzo. A Kenzo a Sima Qualcomm, a Kate (a mienk) pedig az SE. SE-rol pedig nincs szo MIUI 10 kapcsan.... (eddig)

(#13295) #32577792 válasza beg (#13262) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ha annyira zavar az enyémet nyugodtan töröltetheted...

(#13296) Thusor válasza vampire17 (#13294) üzenetére


Thusor
őstag

De lehet, hogy mindkettőt jelenti egyszerre. Nem különböztetik meg az SE-t a simától ebben a felsorolásban. De idővel kiderül. De az a véleményem, hogy április vége óta ezért sincs heti update mert erre gyúrnak a fejlesztők.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#13297) tlala válasza vampire17 (#13294) üzenetére


tlala
addikt

A Kenzo/Kate ROM szinte teljesen azonos, csak a B20 miatti kis firmware részletben különböznek, ami minimális.
Biztos, hogy Kate ROM is lesz, ha lesz Kenzo.

(#13298) tlala


tlala
addikt

Na, beléptem a klubba én is, elkezdett a kijelzőm sárgán foltosodni a proci felett.

(#13299) baitsee23 válasza vampire17 (#13294) üzenetére


baitsee23
őstag

Soha nem jelenítik meg külön. Ne izgulj, csak az mtk-s marad le! ;)

小米 12 - 8/256GB

(#13300) Trooper82


Trooper82
senior tag

Nagyon szuperül hangzik, hogy esetleg megkapjuk a Miui10-et, de az android verziót miért nem képesek frissiteni azt nem értem. Tehát gondolom miui 10 és android 6.0 lesz, ha lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.