Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) topik

A testvér topik összefoglalója ajánlott olvasmány, főképp a mélyvíz része!

A félreértések elkerülése végett: a topikban olvasható furcsa kifejezések, matatásnak és mókolásnak látszó tevékenységek nem azt jelentik, hogy probléma vagy instabilitás lenne a készülékkel. Épp ellenkezőleg, amivel érkezik (global dev, global stable) azzal azonnal és hosszútávon alkalmas a mindennapi használatra a kicsomagolás után. A fentebb említett tevékenység pár elvetemült droidbúvár játszóterének tekintendő és aszerint olvasandó.

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) #72487936 válasza jFox (#14300) üzenetére


#72487936
törölt tag

Köszönöm a választ. :)

(#14302) AlBundy válasza #72487936 (#14299) üzenetére


AlBundy
aktív tag

3 év után váltottam Note7-re. Nem bántam meg.
A Note3-at néha előszedem, de már nem áll rá annyira a kezem. :)

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#14303) Headbang


Headbang
aktív tag

Én már a mi9T-nél lejebb nem adnám. Annak a cserének érezném értelmét. :)

(#14304) csaba bacsi


csaba bacsi
tag

Sziasztok.
2016 november óta nyúzom, már a második törött kijelzővel. :(
Most kezdett el függőleges piros csíkokat produkálni, sötét módban remekül látható.
Nagyon elégedett vagyok vele, a második legjobb telóm a Motorola Atrix2 után! :K
Az utód pedig a 9T.

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#14305) jFox válasza csaba bacsi (#14304) üzenetére


jFox
őstag

Igaz ami igaz, azóta már én is Mi Mix 3-nál járok. :B
De csak mert olyan áron volt, és az nekem régen egy álom telefon volt. Most meg tudtam venni. :C

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14306) Pzoli2 válasza #72487936 (#14299) üzenetére


Pzoli2
tag

Xiaomi Redmi Note 9S (5000ma aksi) [link]
Teszt: [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14307) csaba bacsi válasza Pzoli2 (#14306) üzenetére


csaba bacsi
tag

Pont most nézem én is. :Y
Nekem ez még jobban megfelelne mint a 9T.
Az NFC-re nincs szükségem (max. a zárható tokba beleteszem a bankkártyát ;) )
Az infrát viszont sokat használom, a pop up kamerától meg félek.
Az SD kártya is sokat nyom a latba.
A különbség nekem az IPS vs Amoled, de a jelenlegivel is elégedett vagyok.
más.
Jó áron a mobilakciókon láttam, mit tudtok róla?
Abszolult nem ismerem őket.

A válaszokat előre is köszi :C

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#14308) tlala


tlala
addikt

Nekem Mi Note 10 lett az utód, mert fontos számomra a jó kamera.
Szerettem a Note 3-at, de ez azért már más liga.
Olyan áron kínálták múlt év végén a Black Friday akcióban, hogy nem tudtam nemet mondani.
A 78 éves anyukámé lett a Kati, megtanulta a kis Samsungja után kezelni, és ügyesen videochatel velem Messengeren. :)

(#14309) Pzoli2 válasza csaba bacsi (#14307) üzenetére


Pzoli2
tag

Ebben az árkategoriában nekem is teccik .
Sajnos nem tudok roluk semmit.

(#14310) Pzoli2 válasza csaba bacsi (#14307) üzenetére


Pzoli2
tag

(#14311) Pzoli2 válasza csaba bacsi (#14307) üzenetére


Pzoli2
tag

Ez a márka nem tudom milyen lehet?
Ár érték arány jónak tünik [link]
[link]

(#14312) csaba bacsi válasza Pzoli2 (#14311) üzenetére


csaba bacsi
tag

Én még emlékszem amikor bejött a xiaomi. Ugyanígy néztük hogy mi lehet ez...
Az idő eldönti majd. A xiaomi annak idején olcsó volt és majdnem ugyanazt tudta mint a drága, agyonreklámozott telefonok.
Van egy kollégám, aki fanatikus Samsungos volt (Omniával kezdte), amikor megvettem a telómat, ne tudd meg, miket mondott rá. Most egy Pocopfone-ja van :Y Majdnem mindennap elmondom neki, hogy néptelefon :K :K :K :D .

Ja és azért mert magyarországon nem ismert, lehet hogy máshol millió-számra adtak el már belőle.

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#14313) csaba bacsi


csaba bacsi
tag

Ja, még egy érv (számomra) a 9S mellett az oldalába épített ujjlenyomat olvasó. :K

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#14314) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Remélem nem gond, hogy ilyen témában írok, nem a bizniszről szól a dolog, hanem elsősorban adatmentésről:

Nincs valakinek olyan telefonja, ami összetört, de pl a töltő modul/akksi jó benne?
Öcsémnek (is) van egy ilyen telefonja, de nem lehet tölteni, már cserélve volt 2-3x a töltő csatlakozó modul benne, de egy ideje már nem működik.
Ami a lényeg volna, hogy lementeni róla az adatokat, de ha valaki eladná/odaadná, akkor lehet összeraknánk egy működő telefont póttelefonnak.

Egyébként feleségem még mindig egy ilyet használ, az enyém volt, de nálam ezt váltotta a Redmi Note 5 Pro. A RN 3 az még mindig tökéletesen működik, nála még kibír az akksija 1,5 napot is kb.
Nem akarok senkinek sem gondot belőle, ha PM-ben tudtok öteletet/megoldást/ajánlatot, akkor tudunk egyeztetni.

;) - The Power of the Light Side

(#14315) teppik_amon


teppik_amon
tag

Még én is ezt a telefont használom, nagy megelégedéssel.
Viszont a nyomógomboknál és a sim tálcánál kidudorodott oldalra a ház :o illetve az egész kijelző kezd elválni a telefontól. Kezdi szétnyomni az akksi, vagy mi? Egyelőre működik, de aktívan nézem az utódját (redmi 8 talán. a 9S is jó, csak kicsit drága nekem :( )

(#14316) Jazz válasza teppik_amon (#14315) üzenetére


Jazz
veterán

Miért nem csak aksit cserélsz? 3000Ft, és van egy új telefonod. jutápon ezeregy videó van, pofonegyszerű a szétszedése.

free your mind

(#14317) teppik_amon válasza Jazz (#14316) üzenetére


teppik_amon
tag

-Új telefon már nem lesz belőle :)
-Nem akarok bénázni, szerencsétlenkedni vele
-Közel sem biztos hogy az akksi a baja (zsebben hordom, lehet simán elgörbült egy guggolásnál, ráfekvésnél, whatewer)
(mellé tettem most egy vonalzót. Igen, maga a telefon háza görbült el, a kijelző szép egyenes, így elválltak egymástól)
-jó lesz a chromecast távirányítónak / gyereknek youtubot nézegetni.

Akksi idővel amúgy nincsen bajom. Egész nap elvagyok vele. HA meg játszok, úgyis merül. Gyakran töltöm napközben is ezmiatt. Kocsiban szivargyújtóról, külső akksiról. Este meg töltőn alszik.
De ha épp nincs játékra használva, simán viszi a napot és estére 50-60%ig merül némi netezéssel, cseteléssel, hívással.

Szóval jó kis telefon, jó konstrukció volt.

(#14318) motofi


motofi
aktív tag

Nekem az akksi nyomta fel. Szétszedtem már folyt. Kicseréltem, nem bonyolult, de az új akksi bár eredetinek néz ki, már nem bírja addig.

(#14319) LanyUs válasza zsiz (#14204) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én is ezt az akksit rendeltem. 2 napot megy vele, de nem használom aktívan. Micro usb portot is cseréltem, az is oké. Egyedül az ujjlenyomat olvasó kábelt szakítottam le, mert megsértettem és úgy fagyott a teló. Soha nem használtam azt a funkciót.

(#14320) Jazz válasza teppik_amon (#14317) üzenetére


Jazz
veterán

Nem-nem, tuti hogy az aksi, az puposodik fel, nekem is az kezdte szétnyomni.
A mikro usb portot én is kicseréltem, több kopóalkatrész már nincs benne, megint új lett a telefon.
(#14318) motofi: Aliról lehet rendelni gyári eredetit. Több aksit kipróbáltam én is, egyik utángyártott sem volt a közelében sem az eredetinek. Most olyan mint új korában.

free your mind

(#14321) zsiz válasza LanyUs (#14319) üzenetére


zsiz
őstag

Egyszerű volt cserélni? Mennyi az alkatrész hozzá? Nekem is ki van már kopva, bár amúgy nincs vele semmi baj, működik, ahogy kell. Csak egy kicsit laza

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14322) LanyUs válasza zsiz (#14321) üzenetére


LanyUs
senior tag

youtube alapján 10 perc alatt cseréltem, 8 $ :) amíg tölt, addig használni kell

(#14323) teppik_amon válasza Jazz (#14320) üzenetére


teppik_amon
tag

csak rendeltem hozzá akksit. Kíváncsi vagyok mi lesz előbb. Az akksi jön meg, vagy szétmegy a telefon :o

(#14324) Jazz válasza teppik_amon (#14323) üzenetére


Jazz
veterán

Addig szedd szét, vedd ki az aksit, használj másik telefont. ;)

free your mind

(#14325) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Szeretném a számítógépemet és telefonomat egyszerűbben csatlakoztatni fájlok átvitele miatt, és a videón lévő beállítással lehet? [link]
Ha igen, hogy? Láttam a telefonomban ip címet, azzal, vagy másképp kell?
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#14326) csaba bacsi válasza makoss (#14325) üzenetére


csaba bacsi
tag

Szia. Ezt a módszert nem ismerem de az airdroid nevűt igen. http://www.androidapplications.hu/airdroid-android-on-computer/p/554 Ajánlom.

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#14327) makoss válasza csaba bacsi (#14326) üzenetére


makoss
addikt

Ez ingyenes? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#14328) makoss válasza csaba bacsi (#14326) üzenetére


makoss
addikt

Ez nagyon jó, köszi! :R [link]
És azt hogyan lehet beállítani, hogy úgy nézzem a mobilom képét, műveleteket mint ahogyan azt a csávó mutatja a videón, jobb szélen? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#14329) makoss válasza makoss (#14328) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#14330) jFox válasza makoss (#14329) üzenetére


jFox
őstag

Kédezd meg csávót a youtube-on! :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14331) Headbang


Headbang
aktív tag

Sziasztok

A legutóbbi Facebook frissítés két vállra fekteti a katet.(miui 10.2.1.0stabil) Csak nálam? Folyamatos a cpu használat a háttérben. (Úgy hogy nincs használva az app.)

[ Szerkesztve ]

(#14332) teppik_amon válasza teppik_amon (#14323) üzenetére


teppik_amon
tag

Némi update srácok.
Akksit megrendeltem régesrég. Több mint 3 hete beérkezett az országba, azóta semmi hír róla, vámra vár állapotban leledzik.
Az akksi oylan szinten döglött, hogy a telefon levett hátlappal és csakis töltőn hajlandó üzemelni.
Látványosan gyorsan halt meg az akksi, kb 5 nap alatt jutott el a teljes kapacitástól odáig, hogy 100-75%-ra 5 perc alatt esik le, ahol kikapcsol. :\
Előszedtem az elődjét, azt használom amíg megjön végre a pótlás.
Szóval ígyjártam :(

(#14333) zsoca67 válasza teppik_amon (#14332) üzenetére


zsoca67
tag

Én a Skyphone kft-től rendeltem.12-13 óra töltés kevés volt, hogy betudjam kapcsolni a telefont.Vissza küldtem, visszaadták a vételárát, és a szállítási díjat is. Egy helyi telefon szervizben volt hozzá akksi, a fickó szerint gyári, 9000 Ft volt. Kicsit szívtam a fogam.Úgy néz ki bevált.Kb 2 nap után 40% töltöttségnél teszem töltőre. Talán egy jó évet még elmegy vele.Amúgy semmi baja a telefonnak.

(#14334) Headbang válasza teppik_amon (#14332) üzenetére


Headbang
aktív tag

Sajnos most minden Kínából érkező cuccunkat kb. 2-3 hónap alatt kaptuk meg.

[ Szerkesztve ]

(#14335) fa4hu


fa4hu
őstag

Egy barátom Note3-án nem lehet megcsinálni a gyári beállítások visszaállítását: feljönnek a figyelmeztető üzenetek, leokézza, majd felugrik egy készülék keresés ellenőrzése felirat és utána újra visszaugrik az elejére, majd megint jönnek a figyelmeztetések és így tovább.

Gyári recovery-ből menne szerintetek, vagy mi a megoldás rá?

Előre is köszi!

(#14336) hojos válasza fa4hu (#14335) üzenetére


hojos
aktív tag

A készülék keresést ki kell kapcsolni és le kell választani a MI fiókról.

(#14337) fa4hu válasza hojos (#14336) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi, kipróbáltatom vele. A leválasztást a https://i.mi.com/?_locale=en_US oldalon is el kell végezni ugye, nem elég kilépni a fiókból a telefonon?

(#14338) hojos válasza fa4hu (#14337) üzenetére


hojos
aktív tag

Szerintem elég a telefonon is, a lényeg, hogy a készülék keresést kapcsolja ki.

(#14339) fa4hu válasza hojos (#14338) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi!

(#14340) hojos válasza fa4hu (#14339) üzenetére


hojos
aktív tag

:R

(#14341) fa4hu válasza hojos (#14338) üzenetére


fa4hu
őstag

Kicsit ledöbbentem: a telefonon nincsen bejelentkezve MIUI fiókkal a barátom, sőt egyáltalán nincsen MIUI fiókja, sosem jelentkezett be vele a telefonon. Tehát elvileg nincs mit kikapcsolni, mégis az FR során felvillan a "Készülékkeresés állapotának ellenőrzése" felirat, majd ismét visszaugrik az FR indítására.

Ami szintén szerfelett érdekes, hogy MIUI 9 Global 711116beta ROM van rajta, miközben a telefont valamikor 2017-ben az Edigital-ban vette. A ROM-ot sem tudja frissíteni OTA-n.

Esetleg valamilyen más ötlet?

A developer ROM-ra feltehető a stable ennél a telefonnál a gyári frissítő alkalmazással?

(#14342) hojos válasza fa4hu (#14341) üzenetére


hojos
aktív tag

Elég régen romolgattam már.😀
A gyári alkalmazással nem lehet, ha jól emlékszem, de TWRP-t fel lehet tenni rá.
Fent az összefoglalóban le van írva a ROM csere, zárt bootloader esetén is.
Azt nézted ?

Szerk:
Most olvastam az összefoglalót és mégis lehet a telefon updater alkalmazásával Stabil->dev, dev->stabil váltást.
Tényleg régen csináltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#14343) jFox válasza fa4hu (#14341) üzenetére


jFox
őstag

Szerintem valami fake ROM lehet rajta. Rakd fel a legutolsó stabil ROM-ot!

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14344) teppik_amon válasza teppik_amon (#14332) üzenetére


teppik_amon
tag

Update, nem mintha bárkit érdekelne: Akksi megjött végre. Cserélve. Működik szépen a telefon.

(#14345) jFox válasza teppik_amon (#14344) üzenetére


jFox
őstag

Hogyne érdekelne, örülünk neki. ;)
Milyen akksit vettél? Gyári vagy ezt a Nohon utángyártottat?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14346) teppik_amon válasza jFox (#14345) üzenetére


teppik_amon
tag

A Nohon félét.

Akinek még nem kellett akksit cserélnie, az időben rendelje be. Rettentő lassan jött meg. Több más kínai csomagom is megelőzte.

(#14347) jFox válasza teppik_amon (#14346) üzenetére


jFox
őstag

Igen ez manapság így megy a COVID19 miatt. :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14348) ka64 válasza teppik_amon (#14344) üzenetére


ka64
tag

Szia,
néhány nap használat után mi a tapasztalat? Mennyit bír egy feltöltéssel?

(#14349) teppik_amon válasza ka64 (#14348) üzenetére


teppik_amon
tag

Jobban merül mint a gyári (kisebb a kapacitása talán.) De egy napot így is kihúzza ahogy eddig, éjjelre meg úgyis töltőre kerül.
Amikor meg játszok, akkor úgyis kapja a töltőkábelt.

(#14350) fa4hu válasza hojos (#14342) üzenetére


fa4hu
őstag

A megoldás ez lett:

Nem engedte feltenni a letöltött ROM-ot, mert a ROM betallózása és vizsgálata után újraindítást kért, a megjelenő újraindítás gombra viszont nem reagált.

Ugye a beállításokból nem engedte az FR-t, sőt a gyári recovery-be sem tudtam belépni a bekapcsoláskor gombkombinációval, de szerencsére a beállításokból engedte a gyári recovery-be való belépést (újraindítást), és ott el tudtam végezni az adattörlést, majd utána már feltenni a beállításokból az újabb gyári ROM-ot.

Egyelőre marad ez rajta, aztán váltunk, ha a barátom ki akarja próbálni a főzött ROM-okat.

Köszi még egyszer a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.