Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) topik

A testvér topik összefoglalója ajánlott olvasmány, főképp a mélyvíz része!

A félreértések elkerülése végett: a topikban olvasható furcsa kifejezések, matatásnak és mókolásnak látszó tevékenységek nem azt jelentik, hogy probléma vagy instabilitás lenne a készülékkel. Épp ellenkezőleg, amivel érkezik (global dev, global stable) azzal azonnal és hosszútávon alkalmas a mindennapi használatra a kicsomagolás után. A fentebb említett tevékenység pár elvetemült droidbúvár játszóterének tekintendő és aszerint olvasandó.

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) Anonymus23 válasza wwenigma (#13600) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem lehet tölteni, már 1x volt cserélve az a kis panel, az itt is ismert szervízes srácnál, most azt mondták, hogy nem tud vele mit kezdeni...
Addig működött, amíg volt az akksiban élet..

;) - The Power of the Light Side

(#13602) wwenigma válasza Anonymus23 (#13601) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az szép, valszeg alaplapi töltésvezérlő adta meg magát. :/

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13603) csubuka válasza Anonymus23 (#13599) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

Írtam privátot.

Üdv

(#13604) dvlac


dvlac
csendes tag

Üdv a Fórumnak!
Egy 64 GM –os Samsung micro SD kártyával rendelkező Redmi Note 3 SE telefonomon, a PC hez csatlakozás után, a megszokott „Külső tárhely” megnevezés helyett a memóriakártya neve egy barom „,kapcsoljM-a” névre változott. Kérem hozzáértők tanácsát:
- vissza kehet ezt változtatni
- ha igen, kérnék egy szájbarágós leírást a visszanevezés végrehajtásához
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

dvlac

(#13605) Csápájev válasza dvlac (#13604) üzenetére


Csápájev
őstag

Mikor rádugod és meglátod a nevét,akkor ha rámész és nyomsz egy jobb klikket, nem tudod átnevezni?

(#13606) dvlac válasza Csápájev (#13605) üzenetére


dvlac
csendes tag

A jobb klikkre felkínálkozó lehetőségek: Megnyitás, Megnyitás új ablakban, Rögzítés gyors elérésbe, Kitűzés a Start menübe, Tulajdonságok. A Tulajdonságokban megjelenő néven pedig nem lehet változtatni

dvlac

(#13607) Surplus válasza dvlac (#13606) üzenetére


Surplus
tag

SD kàrtya ki, PC-n megnézni, TC-vel ha kell àtnevezni. Ha igy sem jo, tartalmat lementeni, kàrtyàt a telefonnal leformàzni, majd adatokat visszamàsolni. Egyébként az android szokott hülyéskedni, akkor csak ki kell venni a kàrtyàt és egy ujrainditàs utàn visszarakni. Ha ez sem jo, lehet fejet vakarni.

(#13608) dvlac válasza Surplus (#13607) üzenetére


dvlac
csendes tag

SD kàrtya ki, PC-n megnézni, TC-vel ha kell átnevezni. >>> Nem lehetett átnevezni.
Kikapcsolt állapotban SD kártya ki, vissza >>> Ugyanaz a baromnév („.kapcsolM-a”) maradt a neve.
Tartalom lementését követően telefonnal formázás, adatok visszamásolása (nem nézve az egyes alkönyvtárakat) >>> Nem változott a megnevezés.
Az egyes alkönyvtárakon tételesen végigmenve visszamásolás, ahol az alkönyvtárakban lévő dolgok eddig nem másolódtak, majd újraindítás után a „SanDisk SD-kártya” lett a az SD kártya neve. HURRÁ! Szerencsére a fejvakakarás így elmaradt. Köszönöm Surplus.

[ Szerkesztve ]

dvlac

(#13609) Jazz


Jazz
veterán

Szerintetek az normális hogy a telefon egy több órás waze használat után (telefon folyamatosan "gpsnautó navigátor" üzemmódban és a kijelző folyamatosan megy), tűzforró a telefon hátlapja? A 2A-os autó töltő meg csak annyira elég hogy áll pl. 44% az akksi. Ergo a 2A-t vesz fel egy vacak waze pluszbabkijelző?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#13610) zolko74 válasza Jazz (#13609) üzenetére


zolko74
tag

Ezt én is tapasztaltam, hogy tűzforró a készülék. Alapjáraton 700 MHz körül ketyegnek a magok, ha viszont fut a gps felszalad 1400 MHz-re folyamatosan. (1800 MHz a max) De ilyen volt az előző telefonom is.

[ Szerkesztve ]

(#13611) Degeczi válasza Jazz (#13609) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valszeg a kábeled nem visz át 2A-t.

(#13612) wwenigma válasza Degeczi (#13611) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jah, sz*r kábel es sz*r tolto miatt nincs meg a szabvany fesz ezert még jobban fűt a töltőáramkör hogy korrigálja. Legalabb hamarabb csereled majd.

TL;DR vegyel GPS-t ipari hasznalatra vagy egy ertelmes töltőt és kábelt. Értelmes kabelt mar csak Amazonrol tudok, mashonnan kifogyott: [link], most rendeltem 2 csomagot legyen tartalekba, ritka az ilyen mar.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13613) Jazz válasza wwenigma (#13612) üzenetére


Jazz
veterán

És szivargyújtós töltö autóba ami garantált 2A-t tud? Most elvileg ilyen van benne, ebben van egy kis kondenzátor is hogy önindításnál ne dobja el a telefont, jó lenne valami hasonló.

(Lol [link] )

[ Módosította: philoxenia ]

free your mind

(#13614) Degeczi válasza Jazz (#13613) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez nagyon bevált, lassan pont egy éve használom (egy akkori akcióban $2.2-ért)

Persze jó minőségű, és minél rövidebb kábel az kell (nálam a Multiplában nem gond, közel van a szivargyújtóhoz a szellőzőrácshoz rögzített telefon) és navigáció közben is szépen töltődik a telefon, noha a gyorstöltés nincs rajta engedélyezve, tehát 2A fölé nem megy

Az indítózás sikere érdekében (hogy merültebb akkuval se legyen gond) a legtöbb autó valóban lekapcsolja a szivargyújtót, de ezt ilyen pici adapterbe rakott pici kondenzátor nem tudja áthidalni, akkor már érdemesebb átkötni a szivargyújtót ha ez gond
De ez amúgy miért lenne az: pár mp-ig nem kap töltést a telefon, na bumm

[ Szerkesztve ]

(#13615) Csápájev válasza Jazz (#13613) üzenetére


Csápájev
őstag

Ha max fényerőre van állítva a telefon,akkor nekem sem tölt,max tartja a százalékot Wazze mellett.

(#13616) Degeczi válasza Csápájev (#13615) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mégegyszer: korrekt töltő és kábel kell hozzá, akkor max fényerővel is tölt!

(könnyű kiszámolni, h ha nem így lenne és fölvenne 2A-t navigáció közben, akkor töltés nélkül még 2 órát sem bírna üzemelni egy fullra töltött telefon...)

(#13617) wwenigma válasza Csápájev (#13615) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha olyan kábelt hasznalsz mint a kollega akkor ugyanaz a szitu...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13618) Csápájev válasza Degeczi (#13616) üzenetére


Csápájev
őstag

Blitzwolf töltőm van, xiaomi kábellel.

(#13619) Jazz


Jazz
veterán

És valóban, gagyi kábellel 550mA töltőáram. Xiaomi kábel 1500mA.

Na most készítettem egy tesztet, érdekes eredmények jöttek ki.
(Ampere alkalmazás+CPU Z.)

Üresjárati használat (megnyitott alkalmazások kilőve), csak a kijelző világít. GPS be. Waze nem megy. CPU Z fut. Telefon aksiról.
CPU 1062Mhz
GPU 267Mhz
Áramfelvétel aksiból: mínusz- 550-770mA

Xiaomi töltőre dugva, gyári kábellel:
+ 1170mA (Ampere alkalmazás)

Ennyivel tölti az aksit + hozzáadódik a telefon működtetéséhez szükséges energia, tehát 1170+770=1940mA.
Nagyjából ki is jön a 2A.

(#13614) Degeczi:
Az enyém jó bumszli adapter az 1$-os vackokhoz képest, ebbe elfér benne egy nagy kondi.
Más autós adapterrel mindig megszakadt az usb kapcsolatom indítózásnál, ennél nem. Ha kihúzom az adaptert, a visszajelző led is még jó néhány mp-ig világít. Ez made in germany, kivételesen nem kínai, lehet ez miatt van.:)

Annyira nem gond, de jobban örülök ha nem azt hallgatom állandóan hogy le-fel csatlakozik a telefon, nem tesz neki jót ha folyton megszakad a töltés, aksinak is jobb ha folyamatos töltést kap mintha szakaszokban töltögetem.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#13620) Jazz válasza wwenigma (#13612) üzenetére


Jazz
veterán

Rendeltem is....ill. rendelném. A cucc 2800, a szállítás 2200Ft. :F Neked is ennyi a szállítás?

free your mind

(#13621) wwenigma válasza Jazz (#13620) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen de én bolondja vagyok ezeknek....

B verzió, 21/30AWG-s Blitzwolf kábel 1m és 1,8m 566/1136 ft/db és még 2 napig akcios.

Ez a 6os csomag 5600ft Amazonról, ha ugyanennyit veszel Blitzwolfból akkor az 4600ft, a 2méteres dobja meg az árát. Az 5ös csomag esetén 2000ft-tal drágább a Tronsmart, akkor mar inkabb BW és dobhatsz mellé akar töltőt is Banggood-ról.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13622) Minerva


Minerva
kezdő

Sziasztok!
SOS segítsetek légyszi. egyik pillanatról a másikra nem reagál a telefonom. Újra szeretném indítani, de mivel nem reagál a képernyő, a szokásos, kiválasztásos módszer nem játszik.
Hogy tudom újraindítani a telefont másképp?
Előre is nagyon köszönöm!

(#13623) trebrona válasza Minerva (#13622) üzenetére


trebrona
nagyúr

Bekapcs gomb hosszan, újraindulásig.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13624) Minerva válasza trebrona (#13623) üzenetére


Minerva
kezdő

Köszönöm! :)

(#13625) Degeczi válasza Trooper82 (#13589) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sajnos nem: az értesítések alatti bezárógomb nem működik, röhej... elvileg az e heti frissítés javítja, azt telepítem éppen - de már attól tartva, most épp mi mást rontottak el... :(

(#13626) duo válasza Degeczi (#13625) üzenetére


duo
őstag

nekem meg ment az OTA. (bár twrp-be csak úgy lép be ha rebootkor nyomom a hangerő felt.) de szépen frissült aztán a bootfolyamat végén megállt és sehova. két órahosszáig. (nem tudom, talán mert zárt a bootloader?) redwolf recoveryvel voltam.

viszont.
most próbaképp feltettem egy TREBLE alapú cardinal oreot. nálam bugmentes. jó. akksi átlagos. pár napig használom és meglátom.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#13627) Degeczi válasza Degeczi (#13625) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezen (8.9.6) az értesítések bezárása már jó, csak az ikonok néznek ki hülyén: most vissza nem rakom a régit, de szerintem korábban a Gmail szépen kitöltötte a rendelkezésre álló helyet, a sarkait talán lecsapva, de jó nagy volt, most meg nem lépi túl a befoglaló kört, amitől túl pici:

[ Szerkesztve ]

(#13628) vampire17


vampire17
addikt

Valaki probalta mar a LineageOS 16-ot? [link]

Van valami komolyabb bugja?

(#13629) Trooper82 válasza Degeczi (#13627) üzenetére


Trooper82
senior tag

Te milyen témát használsz? Lehet a téma okozza a galibákat. Nálam működött az értesítések bezárása múltkori verziónál is meg most is. Az ikonok is szép keret nélküliek. Gyári limitless téma.

(#13630) Degeczi válasza Trooper82 (#13629) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az értesítéseknél kizárt: az annyira ismert hiba, h a 8.9.6 changelog ezzel kezdődik...

Az ikonoknál valóban könnyen lehet, h régebbi téma vagy annak ikonkészlete nem teljesen kompatibilis a MIUI 10-el - de az a 8.8.30-ban még jó volt, a témán változtatni nem akarok, szóval valszeg visszarakok majd egy 8.8.23-at vagy 8.8.16-ot és hagyom a fenébe ezeket a nyamvadt frissítéseket

(#13631) Degeczi válasza Degeczi (#13627) üzenetére


Degeczi
nagyúr

8.8.16-ot visszarakva jók az ikonok, szóval tényleg a 8.9.6 lett valahol inkompatibilis és minden ikon kisebb lett (ill. eltűnt, lecserélődött, noha a téma változatlan) és ettől csúnyább, aránytalanabb az egész... egyelőre marad a 8.8.16, mert tényleg elrontanak vmit minden frissítésben.

8.8.16:

8.9.6:

[ Szerkesztve ]

(#13632) Degeczi válasza Degeczi (#13631) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez kész... nem lehet 8.8.16-ra downgradelni 8.9.6-ról, mert időközben vmelyik verzió frissítette az Sqlite-ot olyan verzióra, aminek az adatbázisa visszafelé már nem kompatibilis... :W
(ezért aztán exceptiont dobál pl. az Üzenetek alkalmazás is - de valszeg más is, ami Sqlite-ot használ)

(#13633) Trooper82 válasza Degeczi (#13632) üzenetére


Trooper82
senior tag

Szerintem holnap jön az új verzió. Mostanában csütörtökön szokott...
De a témák alkalmazás is írja, hogy a miui 9 témák nem kompatibilisek a miui 10-el, problémák lehetnek. Nem is nagyon találni még miui 10-es témát.

[ Szerkesztve ]

(#13634) Degeczi válasza Trooper82 (#13633) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szerintem hétvégén csinálok egy teljes törlést, és az azután fölrakott 8.8.16-ra megpróbálni visszaállítani a Mi felhőben lévő mentést: remélhetőleg most működni fog (mert az meg a 10-es MIUI-ra átálláskor rohadt le, mindent újra föl kellett rakni és beállítani, nem lenne jó mégegyszer) és végeztem a frissítésekkel

Egyébként nem hiszem, h téma-inkompatibilitás lenne, hanem a 8.9.6 changelog-ban írják is, h lecserélték az ikonokat, egyem a szívüket

[ Szerkesztve ]

(#13635) duo válasza Degeczi (#13634) üzenetére


duo
őstag

ez miui eu? nálam most hasít rendesen. bár én squarehome-2 vel használom egy fél marék saját ikonnal., extrém kiheréléssel. 26 appot raktam fel pótlólag és kb 100-at szedtem le. unroot. most 105 app van fent. (valamiért a tárcsázó elszállt, függőségként került mellé valami app amit leszedtem.ezt megelőzően nem volt ilyesmi. nembaj truecaller.megvettem. jó.)
szóval ezt most lementem. és bódottá.
az ota frissítésről mondjatok valamit milyen recovery kell hozzá? redwolffal szépen felmegy de a bootfolyamat végén megáll, az mi-logónál meg a folyamatjelzőcsíknál, aztán sehova. nincs kedvem minden dev romot újra belakni a nulláról.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#13636) Jazz


Jazz
veterán

Minden egyes usb megosztásnál új hálózat jön létre a win 10-ben, most már a 45.-nél járok (hálózati kapcsolatok 45), holott a telefont mindig ugyanabba az usb portba dugom.

Van erre valami megoldás?
Köszi

free your mind

(#13637) Trooper82 válasza Jazz (#13636) üzenetére


Trooper82
senior tag

Fent van a 8.9.13 pár órája. Eddig semmi változást nem vettem észre, rendben működik:)

(#13638) Degeczi válasza Trooper82 (#13637) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Multi EU?
Mert a szokott helyén még a 8.9.6 a legújabb

(#13639) Trooper82 válasza Degeczi (#13638) üzenetére


Trooper82
senior tag

Global beta...

(#13640) Degeczi válasza Trooper82 (#13639) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ja, akkor érthetőek az eltérő tapasztalatok!

Az EU-s fejlesztők írják is, h ők cserélték le az ikonokat - és könnyen lehet, h a 8.8.30-ban lévő értesítés bezárási hibát is ők követték el, a gyári global még jó lehetett, akkor persze, h nálad nem volt gond vele

Csak sajnos én mindenképpen a számbillentyűkkel keresem ki a kontaktokat hívás során, ez pedig csak a Multi-ban működik jól, a Globalban nem

(#13641) Jazz válasza Trooper82 (#13637) üzenetére


Jazz
veterán

Globalt használok, 9.5.7.0 és nincs frissebb.

free your mind

(#13642) Trooper82 válasza Jazz (#13641) üzenetére


Trooper82
senior tag

Mert te stabilt használsz.

(#13643) csaba bacsi


csaba bacsi
tag

Sziasztok. A frissíteshez szolnék hozzá: (global dev, unlock, root)
Mindíg a teljes romot töltöm le. Emmc sor törlése. Redwolf megnyit, rom elindít, cache törlés, supersu és újraindítás. Nekem így még sosem volt problémám.

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#13644) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Hm, a mai multiban elszállt a felfelé simításos keresés, a böngésző nyílik meg helyette...

(#13645) alázógyík válasza dzsordzs69 (#13644) üzenetére


alázógyík
őstag

Nekem jó.
Miui 10 Global 8.9.13

(#13646) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Csak emiatt nem teszem fel a globalt.:) (Bár sokat használom a keresést...) Azért remélem jövő héten javítják.

(#13647) alázógyík válasza alázógyík (#13645) üzenetére


alázógyík
őstag

Viszont egy idő után lenémítja a telefont magától. :F

(#13648) Trooper82 válasza alázógyík (#13647) üzenetére


Trooper82
senior tag

Másfél napja van fent, nálam nem némít semmit... Global beta

(#13649) gricsi95


gricsi95
újonc

Sziasztok,

majd két év után úgy néz ki meghalt az usb panel, nem tölt a telefon, illetve folyamatosan villog.

Hol találok hozzá való panelt? Sajnos a régi hozzászólások amiket találtam ez ügyben, már nem épp aktuálisak.

Előre is köszönöm!

(#13650) #72487936


#72487936
törölt tag

Üdvözlet mindenkinek,

A 10 8.9.13 nevű frissítés egy érdekes dolgot hozott magával. A telefonkönyvben kb. 10 új bejegyzést lett látható, olyan mint például SMS regisztráció, Helpline, különböző szerviznevek. Más is találkozott ezzel, vagy esetleg beszedtem egy vírust? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.