Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) topik

A testvér topik összefoglalója ajánlott olvasmány, főképp a mélyvíz része!

A félreértések elkerülése végett: a topikban olvasható furcsa kifejezések, matatásnak és mókolásnak látszó tevékenységek nem azt jelentik, hogy probléma vagy instabilitás lenne a készülékkel. Épp ellenkezőleg, amivel érkezik (global dev, global stable) azzal azonnal és hosszútávon alkalmas a mindennapi használatra a kicsomagolás után. A fentebb említett tevékenység pár elvetemült droidbúvár játszóterének tekintendő és aszerint olvasandó.

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) zolko74 válasza zsiz (#14199) üzenetére


zolko74
tag

Szemüveg tisztító nedves törlőkendő, talán Aldis.

(#14202) zsiz


zsiz
őstag

Ma jött meg az akku: [link] Mellette volt a csomagban mindenféle: kétoldalas ragacs, feszegető műanyag, tapadókorong, sim tű.... Be is pattintottam, könnyebb volt, mint vártam :D Kíváncsi leszek a következő 1-2-3 napra.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14203) jFox válasza zsiz (#14202) üzenetére


jFox
őstag

Várjuk a tapasztalatok. :K :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14204) zsiz válasza jFox (#14203) üzenetére


zsiz
őstag

Az első nap így alakult: [kép] [kép] [kép]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14205) zolko74 válasza zsiz (#14204) üzenetére


zolko74
tag

Nem rossz az. Kíváncsi leszek 4-5 töltési ciklus után mennyit fog még javulni.
Az enyém minden este töltőre volt dugva, és úgy bírt fénykorában 16-17 óra alatt 6,5 óra kijelzőidőt.

[ Szerkesztve ]

(#14206) zsiz válasza zolko74 (#14205) üzenetére


zsiz
őstag

Igaz, hogy volt valaha közel 7 óra kijelzőidőm is de nálam új korában is inkább 4-5 óra volt a jellemző.

Csütörtök reggel 6kor levettem a töltőről, este még 50% körül volt, aztán elaludtam úgy hogy nem raktam töltőre (minden este töltöm attól függetlenül hogy hogy áll) . Péntek reggel rátöltöttem egy 10 perc-negyed órát, így kibírt két napot. Este 8 után merült le. Úgyhogy egyelőre azt mondom megérte azt a 2-3 ezret az akku. Persze más lehet hogy intenzívebben használja a telefonját, - én pl nem is játszok rajta, telefon is kevés, inkább netezek rajta - de nekem ez így megfelel.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14207) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok! Milyen töltvel lehet tölteni a telefont? Elvileg 5V 2A van a gyárin, de ha pl [link] ilyet vennék azzal ártanék neki?
Továbbá tapasztaltam hogy mostanban sokkal gyorsabban lemerül mint új korában szokott (janurban lesz 3 éves) . Érdemes akkut cserélni benne? A legutolsó 10.2.1.0 miui frissítés óta nem volt factory reset. Érdemes lenne előbb csinálni egyet, és ha úgy sem jó akkor új akkut rakni bele?

(#14208) beach head


beach head
senior tag

egy 100 szazalekra feltoltes utan ujrainditva 80 szazalekot ir ki. ez normalis?

(#14209) tlac válasza jFox (#14131) üzenetére


tlac
nagyúr

a hangszóró, amit rendeltél, neked is másképp néz ki, mint a gyári?

bal oldali az új:

(#14210) jFox válasza tlac (#14209) üzenetére


jFox
őstag

Nekem úgy nézett ki, mint a bal oldali. :K Van még egy, ha kell.

#14208 nem normális, valószínű akku hiba
#14207 nem ártasz, én is ilyennel töltöm. De a QC nem megy a telefonon.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14211) tlac válasza jFox (#14210) üzenetére


tlac
nagyúr

és csak így egy az egyben beszerelted?
kicsit tartok attól, hogy az a fém rész hozzá fog érni az alaplaphoz és lehet nem kellene neki
és mintha az eredetin lenne is valami kis fekete szigetelőréteg

[ Szerkesztve ]

(#14212) jFox válasza tlac (#14211) üzenetére


jFox
őstag

Igen. Már cseréltem RM Note2-ben, Redmi Pro-ban és MiMax-ban is. Mindegyik ilyen volt. :K Emlékeim szerint a panelen ott nincs más, csak hangszó érintkezői.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14213) tlac válasza jFox (#14212) üzenetére


tlac
nagyúr

de pont van ott érintkező (kékkel karikázva):
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#14214) jFox válasza tlac (#14213) üzenetére


jFox
őstag

Szerintem az egy test pont. Pont nem zavar senkit, ha a hangszóró mágnese hozzáér. :K Nekem semmi zavart nem okoz(ott).

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14215) motofi válasza beach head (#14208) üzenetére


motofi
aktív tag

Ne várd meg mig puposodik az akkumulátor és kinyomja a kijelzöt.

(#14216) tlac válasza jFox (#14214) üzenetére


tlac
nagyúr

megnéztem, az eredeti hangszóróm tényleg van egy kis fekete ragasztott szigetelés, amit melegítés után le lehet szedni

át is tettem az újra, megpróbáltam anélkül is, de recseg a hangszóró (persze ez csak azután derült ki, miután totál összeraktam a telefont)

a gyári hangszóróval viszont semmi gond, szóval volt egy totál felesleges köröm

(#14217) jFox válasza tlac (#14216) üzenetére


jFox
őstag

Akkor bocs. :B Mondjuk nekem az eredeti is olyan volt, hogy nem volt le szigetelve....
Most csináltam egy Umidigi One-t és azon sem volt szigetelés. Sőt! A panelon volt egy kis fém szivacs, ami összeköti galvanikusan a panelt a hangszóró magnesével.
A tiedben ezek szerint okkal volt az a szigetelés.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14218) beach head válasza motofi (#14215) üzenetére


beach head
senior tag

Tehat mindenkepp cserelni kell ilyen tunetek megjelenesekor?

(#14219) Jazz


Jazz
veterán

Nálatok is tele van reklámmal a beépített gyári file-kezelő? (Korábban nem volt ilyen, csak valamelyik frissítés után)

free your mind

(#14220) Jazz válasza Jazz (#14219) üzenetére


Jazz
veterán

Meg van a ok forrása, albán régióra volt állítva hogy lehessen témákat letölteni.
Egyébként így lehet egyesével kikapcsolgatni mindent: [link]

free your mind

(#14221) jFox válasza beach head (#14218) üzenetére


jFox
őstag

De legalább is gyanús, hogy akku probléma. :K
Az a baj, hogy teljesen korrekt, jó akku forrás nincs. Ha kell, tudok neked adni 2db-ot is olyat, amivel 1napot kibír a telló, de ilyeneket nem csinál. Meg teszteled, ha úgy érzed, hogy megfelel, akkor egyezkedünk.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14222) beach head válasza jFox (#14221) üzenetére


beach head
senior tag

emagon vagy edigitalon lattam hogy van note 3mas akku , (gondolom ia megy a kenzoba ,kateba, bm46os) erdetikent hirdetve. persze 5-6000 ftert. az nem megbizhatobb forras? vagy ua. a kinai aliexpresses történet csak felarasan

(#14223) tlac válasza jFox (#14217) üzenetére


tlac
nagyúr

lehet félreértettél, szóval az új hangszóró recseg, mindegy, hogy van-e rajta szigetelés vagy nem

(#14224) jFox válasza tlac (#14223) üzenetére


jFox
őstag

Akkor végülis jó az eredeti hangszóró is? Felesleges volt megvenni ezt, ami még recseg?
Előfordul, hogy hibád az új is. Jártam már így kijelzővel sajnos....

#14222: Az eMag végképp nem megbízható forrás. :N
Én vettem a SpeedShop-tól egy akut, akik azért jelen vannak pár (több mint 10) éve a piacon és mégsem volt tökéletes az akku. Kínából is rendeltem, amit gyárinak mondták, de az sem jött be. Szóval nehéz ügy.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14225) tlac válasza jFox (#14224) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, úgy néz ki, hogy az eredeti jó
egy időben rendeltem az ali-ról a kijelzőt meg a hangszórót is, mert nem voltam benne biztos, hogy túlélte a kiszerelést, de totál jól szól

más, úgy emlékszem te is cserélted a kijelzőt, neked mit mond a szervizmenüben a touchpanel self test?
(ezt kell hívni *#*#64663#*#* de elérhető az android verziós menüből is)

most, hogy teljesen össze van rakva a telefon, sőt le is reseteltem, így is fail-t ad vissza, pedig látszólag rendben van
lehet csak azt érzékeli, hogy nem a gyári van benne?

(#14226) beach head


beach head
senior tag

Esetleg ha tud valaki megbízható pót akku forrást jelezze, kérem. Köszönöm :)

(#14227) tlac válasza beach head (#14226) üzenetére


tlac
nagyúr

az ali-s nohon-t akkut írták itt páran, hogy az egész jó

(#14228) jFox válasza tlac (#14225) üzenetére


jFox
őstag

Nekem is fail. :F
Pedig működik jól.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14229) tlac válasza jFox (#14228) üzenetére


tlac
nagyúr

köszi, hogy megnézted
eredetileg hány ujjat érzékelhetett egyszerre a telefon?
nekem most 5-öt tud

(#14230) jFox válasza tlac (#14229) üzenetére


jFox
őstag

ITT azt írja, hogy 10 pontos:

Kijelző: 5,5 colos Full HD (1080x1920) IPS LCD, 401 PPI, 10 pontos multi-touch, Sunlight display

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14231) tlac válasza jFox (#14230) üzenetére


tlac
nagyúr

hmm, pl. a Multi Touch Test app-pal ki tudod te is próbálni, hogy nálad mennyit érzékel

(#14232) beach head válasza tlac (#14227) üzenetére


beach head
senior tag

Köszi! Itthon emagon, edigitalon találtam csak gyári megnevezésűt, de azok 5-7000 ftokba kerülnek. És az emagosban annyira nem bízok, főleg hogy mindegyiket más más eladó kínálja emagon, nem saját forgalmazásban mennek. Fotok alapján mondjuk ugyanazok mint az alin lévők. Nemtom melyiket lenne érdemes beszerezni, mert az eredeti akkuja nagyon gyorsan merül már fél éve kb....

(#14233) jFox válasza beach head (#14232) üzenetére


jFox
őstag

Ahogy Pelikán elvtárs mondta: "Tulajdonképpen bármit." ;)
Én vettem 4db akkut hozzá, egyik sem érte el az eredeti, gyári teljesítményét. :(
Általában 1-1,5 nap kihozható bármelyik manapság kapható akkuból. Ez a tapasztalat. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14234) beach head válasza jFox (#14233) üzenetére


beach head
senior tag

megerdeklodtem egyebkent a wayteq szervize 8000ert csereli mindenestol+ 1000 ft szallitasi ktg. Az gondolom csak eredeti:)

(#14235) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy CHUWI HI10 tabom de ha a telefonról meg akarom osztani a netet, nem látja ha benyomom a wifi hotspotot. Mit kell még beállítani a telón, hogy a tab érzékelje a telómról sugárzott netet? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#14236) tlac válasza MolnarZolee (#13527) üzenetére


tlac
nagyúr

Sziasztok! Mi unlock-állapot menüben nem tudom a fiókot és készüléket hozzáadni, hibakód:20091 üzenetnél megakadok! Találkoztatok már ezzel, esetleg találtatok rá valami megoldást? 8.8.2 global rom, korábbiaknál sem sikerült

nekem is ugyanez a 20091-es hibakódom a hivatalos unlock-olásnál
már átkutattam kb. a teljes internetet, de nem igazán van rá megoldás

[ Szerkesztve ]

(#14237) tlac válasza tlac (#14236) üzenetére


tlac
nagyúr

meg van a megoldás, hogy hogyan lehet elkerülni a 20091-es hibakódot (ráment kb. 12 órám..)
vissza kell tenni ezt a régi fastboot romot mi flash-sel:
kate_global_images_6.7.14_20160629.0000.25_6.0_global

utána ezen a romot kell bejelentkezni a hivatalos bootloader nyitáshoz, aztán majd a miflash unlock-ban a pc-n ugyanazzal az account-tal

itt azért nem fogjuk kapni a korábbi hibát, mivel ezen a régi romon még nincs az account status-os check a developer options-ök között, így ez a lépés teljesen kimarad

[ Szerkesztve ]

(#14238) jFox válasza makoss (#14235) üzenetére


jFox
őstag

Sok dolgot nem lehet ott állítani. Ha más eszköz látja, akkor a tabletben van a hiba. Azt nézd.meg esetleg, hogy 2.4Ghz-en adjon a telefon, azt tudnia kell minden WIFI-s eszköznek.

Én egy mobil router-rel jártam hasonlóan. Minden aszköz látta, csak pont az nem amivel használni akartam, egy Lenovo Miixt tablet. :W

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14239) makoss válasza jFox (#14238) üzenetére


makoss
addikt

Nem látja a tab sajnos :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#14240) jFox válasza makoss (#14239) üzenetére


jFox
őstag

És más eszköz? Notebook, másik telefon, stb?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14241) makoss válasza jFox (#14240) üzenetére


makoss
addikt

Asztali gép látja csak :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#14242) Headbang


Headbang
aktív tag

sziasztok

Van itt valaki aki próbálta a nohon akksitkat konkrétan ehhez a típushoz? Korábban én is olvastam, hogy régebbi típusokhoz (note2) rendeltek és egész jól teljesítettek. Nekem is ingadozik az akku kapacitás kijelzése. Szóval ali official nohonról rendelnék egy új akkut hozzá még mielőtt kikapcsolgatna meg púposodna. BM46os mehet a katebe?

köszi
Kellemes Ünnepeket!

(#14243) zsiz válasza Headbang (#14242) üzenetére


zsiz
őstag

Most vettem 11.11.-kor. Fentebb írtam róla: [link] Én 7.79$-ért vettem (akkor volt 10 dollár felett 5$ kupon, meg amúgy is akciós volt), ennyiért nekem nagyon megérte.
Ahhoz képest, hogy a gyári akku (több, mint 3 éves) már minimális használat mellett reggel 6kor levéve töltőről, délután 5-re lemerült, ezzel most akár ki tudom húzni reggel 6-tól másnap este lefekvésig. Ettől függetlenül úgyis töltöm minden este. De legalább ha elalszom véltelen úgy hogy nem raktam fel, akkor sincs gond másnap. Max reggel amíg készülök felrakom egy 10-20 percre és tuti kihúzom vele estig is. Most konkrétan 3 óra 30 perc SOT-nál (főleg internet/facebook/messenger) tartok és 48% van még benne. (Anyám kapott egy Redmi 8-at, abban 6 és fél óra kijelzőidő mellett még van 54% :DDD )

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14244) Headbang válasza zsiz (#14243) üzenetére


Headbang
aktív tag

Köszi :R

Mondjuk most jelenleg több, mint 13 dolcsi bár így is jobb, mint szervízbe küldeni. Én is most vettem anyámnak redmi 8at. 😁

(#14245) szucs2


szucs2
tag

Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

(#14246) tlac


tlac
nagyúr

Pixel Experience romot próbáltátok már Kate-en?
Én felraktam nemrég, látszólag működnek a dolgok benne.

(#14247) jFox válasza tlac (#14246) üzenetére


jFox
őstag

Én a Havoc-on gondolkodtam mostanában, de ez jól néz ki. Lehet kipróbálom.Akkut nem eszi nagyon?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14248) tlac válasza jFox (#14247) üzenetére


tlac
nagyúr

melyik verziót nézted a havoc-ból? van már egy android 10-re épülő is béta is

egyelőre még nem tudom mennyire eszi az akkut, meg lehet később is csak nehezen fogom tudni megmondani, mert nem elsődleges telefonom
(gyári miui nekem kb. 1 hétig elment, folyamatos wifi-vel, 1 sim kártyával, minimális nyomkodással)

(#14249) jFox válasza tlac (#14248) üzenetére


jFox
őstag

Nem mostanában néztem, régebben. Az még 8.0 alapú volt. Nekem is csak tartalék telónak van meg a Note3. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14250) zsiz


zsiz
őstag

Új hátlapot vett már rá valaki? Tudtok ajánlani?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.