Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) topik

A testvér topik összefoglalója ajánlott olvasmány, főképp a mélyvíz része!

A félreértések elkerülése végett: a topikban olvasható furcsa kifejezések, matatásnak és mókolásnak látszó tevékenységek nem azt jelentik, hogy probléma vagy instabilitás lenne a készülékkel. Épp ellenkezőleg, amivel érkezik (global dev, global stable) azzal azonnal és hosszútávon alkalmas a mindennapi használatra a kicsomagolás után. A fentebb említett tevékenység pár elvetemült droidbúvár játszóterének tekintendő és aszerint olvasandó.

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) tisn válasza tlala (#13798) üzenetére


tisn
addikt

skyphone-tol vettem (elotte egy ph-s arctol, de az villogott :(((( )
igy az egesz kijelzo csere vegkoltsege kb. 27k lett, 30 korul arulnak ilyen telot :(

(#13802) tlala válasza tisn (#13801) üzenetére


tlala
addikt

Köszi!

(#13803) tlala válasza Surplus (#13799) üzenetére


tlala
addikt

Sajnos fogalmam sincs.

(#13804) nOvOp válasza tlala (#13797) üzenetére


nOvOp
senior tag

Megvoltak ezek is, de úgy sem sikerült. Elteszem későbbre a linket, jól jöhet.

@dzsordzs69: igen, be volt állítva. Ráadásul olvastam is róla, csak előtte mentettem és utána töröltem a biztonsági kódokat, majd úgy telepítettem. :(

Két kérdés még:
1. a hetente érkező frissítések hogyan települnek? Mert a frissítéskezelőn keresztül nem ajánlja fel.
2. a gmailem néha szinkronizál ugyan, de nem jelez. Stabilon mindig szinkronizált és egyből jelzett, ahogy elküldték a levelet. Mit lehet tenni, mert ma is volt egy fontos levelem, amit elég későn vettem észre?

(#13805) nOvOp válasza nOvOp (#13804) üzenetére


nOvOp
senior tag

Na, remélem minden így oldódik meg az életben :)
Újra tettem a gmailt és jó, közben jelzett a teló is, hogy új verzió érhető el :D

(#13806) csaba bacsi válasza tlala (#13798) üzenetére


csaba bacsi
tag

Innen: https://www.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Special-Edition-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Panel-For-Note3/32813152409.html

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#13807) nOvOp válasza nOvOp (#13805) üzenetére


nOvOp
senior tag

A frissítéssel kapcsolatban. Gondoltam előtte végzek egy mentést a redwolffal. Mit kell bejelölni, hogy olyan mentésem legyen, ami probléma esetén visszatehető? Gondolom, ha az egészet bejelölöm, akkor biztos jó lesz, de az baromi nagy fájl lesz és sok hely szükséges. Tehát mi a legszükségesebb? (pl. van ilyen, hogy system, system image, stb.)
köszi

(#13808) nOvOp válasza nOvOp (#13807) üzenetére


nOvOp
senior tag

És még egy fontos kérdés. Multi romon hol lehet kikapcsolni az automatikus frissítés értesítőt? Jött egy frissítés és folyamatosan zizeg, hogy frissítsek. Este elég zavaró!

(#13809) nOvOp válasza nOvOp (#13808) üzenetére


nOvOp
senior tag

Próbáltam letölteni a frissítést, de hibával leáll: az MD5 összeg nem egyezik. Hogyan kell frissíteni, mi a megoldás?
Ha esetleg vki betéved a fórumra és tudja a válaszokat az előző kérdéseimre is, hálás lennék az összes válaszért. Köszi!

(#13810) dzsordzs69 válasza nOvOp (#13809) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Én az összefoglalóban szereplő "multi rom" linkről szoktam leszedni az aktuális frissítést és twrp-ből felrakni.

(#13811) tlala válasza csaba bacsi (#13806) üzenetére


tlala
addikt

Köszi.
Majd feltétlenül írd meg kérlek, hogy hogyan muzsikál az új kijelző, mert nálam is érik a kijelzőcsere.

[ Szerkesztve ]

(#13812) nOvOp válasza dzsordzs69 (#13810) üzenetére


nOvOp
senior tag

Közben a letöltés gombnál egyszer csak a telepítés jelent meg. Furcsa.
Köszi a tanácsot.

(#13813) Surplus


Surplus
tag

Valaki rakott màr fel olyan ROM-ot aminek a GPS-e làtja a Galilleo müholdakat?

(#13814) tlala válasza Surplus (#13813) üzenetére


tlala
addikt

Emlékeim szerint az Oreo látta, a Pie biztosan nem.
Miui-ról nem tudok nyilatkozni, hosszú ideje nem használom, és anno még nem volt téma a Galileo.

[ Szerkesztve ]

(#13815) Thowra123


Thowra123
tag

Üdv!
Egy ideje nem volt időm frissítgetni.
Jelenleg melyik rom ajánlott ha:
-Hivatalosan nyitott a bl.
-TWRP fent van.
-Cél a hosszú üzemidő (jelenleg 5 nap körül van, de nem megy folyamatosan se mobilnet se más csak amikor szükséges) és a megbízható működés.
Mi a tapasztalatotok?

(#13816) vampire17 válasza Thowra123 (#13815) üzenetére


vampire17
addikt

Hasonlo az en kerdesem is :)

Annyi kiegeszitessel, hogy en olyan, lehetoleg minel bugmentesebb, ROM-ot keresek, ami 8.1 vagy 9.0 alapu, OTA-n frissul es meg viszonylag rendben tartjak, fejlesztik.

(#13817) Trooper82


Trooper82
senior tag

Nekem a legújabb global developer rom (8.11.29) hosszú idő óta végre teljesen stabilnak tűnik. Nem is frissítek most egy darabig ha így marad.

[ Szerkesztve ]

(#13818) csaba bacsi válasza tlala (#13811) üzenetére


csaba bacsi
tag

Sziasztok!
Az "alis" kijelző 2 napja tökéletesen üzemel. Egyetlen hátrány talán, hogy mintha kicsit gyengébb lenne a nappali fényereje. Ajánlom mindenkinek.

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#13819) tlala válasza csaba bacsi (#13818) üzenetére


tlala
addikt

Szuper, köszönjük!

(#13820) Lajos65


Lajos65
tag

Sziasztok! Redmi 3s re tegnap megjött miui global stabil 10. Kate-ról lehet hallani valamit?

(#13821) ka64


ka64
tag

Sziasztok!
Egy ideje a Play-ből nem indul el a letöltés. Azt írja ki, hogy letöltés függőben és nem tölt. Majd órák múlva a háttérben egyszer csak megtörténik a frissítés. Ez mi lehet? Wifi jó, de egyébként mobil neten is ezt csinálja.

(#13822) yanna válasza ka64 (#13821) üzenetére


yanna
őstag

Valami blokkoló nem fut?

(#13823) ka64 válasza yanna (#13822) üzenetére


ka64
tag

Mire gondolsz? Én biztos, hogy nem tettem fel ilyesmit.

(#13824) nOvOp válasza ka64 (#13823) üzenetére


nOvOp
senior tag

Nekem is ezt csinálja a régebbi lenovom, nem tudom mitől lehet, de érdekelne a megoldás. Azon pl. semmi progi nincs, csak a waze, navigáláshoz használom.
A Kate viszont normálisan működik.

[ Szerkesztve ]

(#13825) yanna válasza ka64 (#13823) üzenetére


yanna
őstag

Reklám blokkolóra gondoltam, de ha nincs, akkor passz.

(#13826) n@p@lm válasza ka64 (#13821) üzenetére


n@p@lm
őstag

Nekem is csinálja ezt.
Általában egy restart megoldja.

VOLTE-t használ valaki?
Eddig nem volt kapcsolóm a SIM kártyák és mobilhálózatoknál, átállítottam a régiót Indiára (Redmi Note 5-nél láttam), azóta ott a kapcsoló.
Később kipróbálom kollégámmal mert elvileg neki (Redmi Note 5) megy a VOLTE.
Régióállításból (India) lehet valami hátrányom?

Más.
Bluetooth hang átvitel akadozik nálam (külső bluetooth hangszóróra, meg fülesre).
Fiam Redmi 5 Plus-ával semmi gond nincs.
Találkozott már valaki ilyen hibával?
Két éves elmúlt a kicsikém, lassan megérik a cserére (amúgy nagyon kedvelem ;) )

(#13827) nOvOp válasza n@p@lm (#13826) üzenetére


nOvOp
senior tag

Találtam egy ilyet, otthon majd kipróbálom. Bár nekem itt a 2. lenne releváns megoldás.

(#13828) ka64 válasza nOvOp (#13824) üzenetére


ka64
tag

Sikerült működésre bírnom a letöltést. Az alkalmazásoknál megnyomtam a Frissítések eltávolítása gombot a Play Áruház alkalmazásra és azóta flottúl működik.

ka64

(#13829) nOvOp válasza ka64 (#13828) üzenetére


nOvOp
senior tag

Nekem is működik, bár visszafrissítette a playt. Majd meglátjuk a következő frissítéskor.

(#13830) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Váltáson gondolkodom, de nem találok méltó utódot.
Valami kegyetlen mód merül az akksi és mivel 2 éves nem pénz 3500ft egy új origi akksiért (már ha eredeti).
SoT nagyon kevésre jön ki, töltővel 3000mAh sem megy már bele ezért gondolom akksi lesz.

Itthon megörökli majd valaki a telefonom, ezért gondolkodtam most a cserén, de nem találok utódot.
Note 5 már nem kapja meg a Pie-t ahogy anno a gyártó sem frissítette a Note 3 Pro SE-t 7-re, viszont jó lett volna olyan telefon, amit támogatnak.
Fontos lett volna a jó kamera (hátlapi), a jobb processzorteljesítmény és a nagy akksi szenzorsziget nélkül.
Note 5 már nem kap 9-et szerintem ahogy mi sem 7-et.
A2 széria bukó, Lite laikusként fosabb SOC-al rendelkezik mint a mostani, és ott a szenzorsziget.
A2 bővíthetetlenségén túltettem volna magam, de a 3000-es akksi egy vicc és egyikben sincs infra.
Note 6 széria meg ugye szenzorszigettel jön, felette kategóriában meg nincs nagyon infra ami jól jön sokszor.
Ha esetleg kihagytam valamit légszíves szóljatok :R

Ezért gondoltam arra, hogy a mostani kap egy combos új akksit és rakok rá egy custom firmware-t és ha más nem ha "belerázódom" akkor egy Note 5 lesz majd és az is kap Oreo-t vagy Pie-t.
Vélemények?

Eustock-ról származik a telefonom, gondolom zárva van, hivatalosan lehet még nyitni, vagy azt a kaput bezárták már?

[ Szerkesztve ]

(#13831) Csápájev válasza szacsee (#13830) üzenetére


Csápájev
őstag

Én poco f1-re váltok szerintem,az nem szimpatikus?
Ja,ha jól látom infra abban sincs.. :U

[ Szerkesztve ]

(#13832) nOvOp


nOvOp
senior tag

Tudja vki, hogy ez mi?
com.xiaomi.joyose
Az alkalmazás neve kínaiul van írva. Múltheti multi rom.

(#13833) polgcsabi


polgcsabi
aktív tag

Hali!

A jegyzetek alkalmazás hova menti a fájlokat?

(#13834) timbookedtwo


timbookedtwo
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam egy okosórát, ami (nem meglepő módon) bluetooth-on keresztül kapcsolódik a "Kate"-emhez.

Ez a kapcsolat azonban rendszeresen megszűnik, max. 10 perc után. Az mobilra telepített appot elindítva mindig a "Nincs kapcsolat az órával" hibaüzenet fogad, majd ismét felépül az összeköttetés.

Valami tehát folyton bontja a kapcsolatot, de mi?

- akkukímélőt kikapcsoltam
- appot beraktam az automatikus indításba
- appot "belakatoltam"

Mit lehetne még tenni? Más mobillal (Samsung Note 4) tökéletesen működik.

Köszi!

(#13835) duo válasza nOvOp (#13832) üzenetére


duo
őstag

van olyan. le szoktam törölni a 'csába. titanium backup nyenyenye. :))

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#13836) nOvOp válasza duo (#13835) üzenetére


nOvOp
senior tag

A multi fejlesztői alapból rootolt? Hol tudom megnézni? Az biztos, hogy én nem rootoltam.

(#13837) duo válasza nOvOp (#13836) üzenetére


duo
őstag

nem, nem rootolt, de ha redwolf recovery-d van ott tudsz supersut vagy magisket rakni. én supersu-t szokok. úgyis csak a kiherélésig van fent, aztán teljes unroot van.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#13838) duo válasza polgcsabi (#13833) üzenetére


duo
őstag

;) A kínai központi kormányzat Peking alatti illuminati laborjába, ahol hírszerzők, viselkedéselemző mesterséges intelligenciák, génmódosított delfinek, és bajer zsolt elemzi a leírtakat, amit utána beépítenek a céges policybe es a vilaguralmi tervgazdálkodásukba. (ez utóbbi kettő egyébként ugyanaz) :DDD amugy szerintem a mi fiókodba. lásd fent

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#13839) hojos


hojos
aktív tag

Jó reggelt.
Ez most jött :

(#13840) ka64 válasza hojos (#13839) üzenetére


ka64
tag

Én most kaptam meg.

(#13841) albgab


albgab
aktív tag

Sziasztok!

Bejövő hívásnál, hogy (hol) lehet átállítani a hátteret?
Miui global stabil 10

Köszi

Gábor

(#13842) nOvOp


nOvOp
senior tag

Multi fejlesztői verziónál, hogyan lehet a BT láthatóságot kikapcsolni?

(#13843) Thusor válasza nOvOp (#13842) üzenetére


Thusor
őstag

Sehogy. Kis kínaiak úgy döntöttek még jó pár verzióval ezelőtt, hogy kiveszik a láthatóság kikapcsolását. Indok az volt, hogy sokan nem tudták hogy kell a láthatóságot bekapcsolni, így használhatatlan volt számukra a bluetooth. Szóval user error miatt szív most mindenki. Ez akkor vicces amikor sokan azzal szórakoznak buszon, vonaton, hogy a telómhoz próbálnak folyamatosan csatlakozni bluetoothon.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#13844) Surplus


Surplus
tag

Global stable 10.1 tapasztalatok után érdeklődök. Nekem egy kicsit lassúnak tűnik.

(#13845) yanna válasza Surplus (#13844) üzenetére


yanna
őstag

A rendszerhangok azon kívül hogy megváltoztak, nálam igen halkan szólnak, pedig hangerő a régi szinten van.

(#13846) Trooper82


Trooper82
senior tag

Sziasztok. Global developeren vagyok, gondoltam felteszem a miui 10-es global stabilt a kate-emre. A miui oldalán azonban csak miui 9-es rom van, tudnátok tippet adni honnan töltsem le? Vagy azért nem lehet letölteni mert időközben visszavonták? Segítségeteket előre is köszönöm.

Épp ebben a pillanatban töltötték fel, úgyhogy a kérdés storno:)

[ Szerkesztve ]

(#13847) Trooper82


Trooper82
senior tag

Sajnálatos, hogy a biztonsági csomag szintje maradt július 1. 🤔

(#13848) Headbang válasza Surplus (#13844) üzenetére


Headbang
aktív tag

szia
Nekem meg éppen, mintha egy kicsit összeszedte volna magát az előző verzióhoz képest. Bár amikor már több hónapja nem kapott új frissítést, akkor mindig elkezd kicsit lassulni.

(#13849) Surplus válasza Headbang (#13848) üzenetére


Surplus
tag

Még nem estem kétségbe, mert tudom, hogy kell neki egy kis idő, míg összerázódik. De a gps-sel nem vagyok kibékülve. Ha meg nem lesz észrevehető változás, kap egy FR-t.

(#13850) mcwizard


mcwizard
tag

Sziasztok!

Miui 10.1 óta több alkalmazást nem tudok frissíteni (Facebook, viber, messenger, stb). Más alkalmazások meg el sem indulnak, főképernyő után kilép mindenféle üzenet nélkül.
Más is tapasztalt esetleg hasonlókat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.