Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) topik

A testvér topik összefoglalója ajánlott olvasmány, főképp a mélyvíz része!

A félreértések elkerülése végett: a topikban olvasható furcsa kifejezések, matatásnak és mókolásnak látszó tevékenységek nem azt jelentik, hogy probléma vagy instabilitás lenne a készülékkel. Épp ellenkezőleg, amivel érkezik (global dev, global stable) azzal azonnal és hosszútávon alkalmas a mindennapi használatra a kicsomagolás után. A fentebb említett tevékenység pár elvetemült droidbúvár játszóterének tekintendő és aszerint olvasandó.

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) Anonymus23 válasza Jazz (#13750) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem a leírásodból olybá tűnik, mintha az akksi kezdene púposodni, nem?

;) - The Power of the Light Side

(#13752) Jazz válasza Anonymus23 (#13751) üzenetére


Jazz
veterán

Az akksi nem tudja kinyomni a kijelzőt, közötte van más is. Így jön le a kijelző: [link]. Na ott kezd szétjönni, csak középen, és 0.5-1mm-t.

Ez a fekete ragacs tartja ott ami gondolom kezd elengedni: [link]

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#13753) Jazz válasza Anonymus23 (#13751) üzenetére


Jazz
veterán

A műanyag hátlap önmaga az akár lehet az akksitól. Újat honnan érdemes venni? Úgy is ráfér egy csere már.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#13754) Anonymus23 válasza Jazz (#13753) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nemrég linkeltek itt eBayest olvass vissza pár oldalt.

Most nézem, hogy watch listre tettem én is, bár az enyémet már a feleségem használja, de még mindig kibír 2 napot.

Itt meg egy másik, nem tudom már melyik volt itt ajánlva.

;) - The Power of the Light Side

(#13755) Lajos65 válasza Jazz (#13752) üzenetére


Lajos65
tag

Valoszinuleg. Nekem is közepén nyílt kb 0,5-1 mm-t. Közvetlen mellette kicsi sarga félhold alakú sargulas, talán a melegedestol.

(#13756) Böcce


Böcce
csendes tag

Sziasztok!
Adva van szeretett telom, aminek ugy tunik meghalt a jack-csatlakozoja. Melyik szervizt ajanlanatok, ahol a legegyszerubben megoldhato ennek a javitasa?

(#13757) Jazz válasza Anonymus23 (#13754) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi, végül a lotonu-sat rendeltem.

(#13755) Lajos65:
Lehet még is csak köze van az akksinak is hozzá. Miután levettem a hátlapot (tudott hova tágulni a púpos aksi) a kijelző kitüremkedés is visszább ment.

Más: Global stable-re a 10-es MIUI mikor fog kijönni? Másnak Redmi 3S-re (global stable) már rég kijött, de Note 3 Pro Kate-re nekem még nem.:(

free your mind

(#13758) elroysk válasza Jazz (#13757) üzenetére


elroysk
tag

Ezen lista szerint novemberben nem, tehat valoszinu csak decemberben vagy jovore.

(#13759) Surplus


Surplus
tag

Szép napot!
Ha valaki érezne magàban kisértést az Orange Fox recovery beàllitàsànak szàjbaràgos leiràsàra,azt meghivnam egy-két sörre. Elakadtam, mint roller a mély hoban amentésnél, mert mindig hibàt ir ki, hogy nem tudta mountolni a vendor, vagy a cust particiot, igy nem tudok mentést csinàlni a fent lévé 9.6.3.0 stable romomrol, mert innen szeretnék tovàbb lépni egy Oreora (Cardinal OSP). De kellene egy jo mentés, mielött valami nagy hibàt elkövetnék. A Google nem volt jo baràt.

(#13760) dchard válasza eddie17 (#13748) üzenetére


dchard
veterán

Pontosítás: mindegyik szolgáltatónak van 800MHz-es hálózata, vidéken és városban beltéren is komoly gondok lesznek, ha a teló nem tudja a 800-at (B20).

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#13761) #72487936 válasza dchard (#13760) üzenetére


#72487936
törölt tag

A B20-szal is vannak gondok. Tré-mobilról váltottam vodára és borzasztó lett a vonal minősége.

(#13762) Surplus válasza #72487936 (#13761) üzenetére


Surplus
tag

Nem a B20-al, hanem a Vodàval van a baj.

(#13763) dchard válasza #72487936 (#13761) üzenetére


dchard
veterán

Én Vodás vagyok már vagy 10 éve, Note 3 SE-m van, de nem tapasztalok ilyesmit. Ahol pocsék a hangminőség az a roaming (EU-ban is, még akkor is, ha a roaming partner is a Vodafone csoport tagja). De ez interconnect téma, és nem telefon specifikus :)

Amúgy pontosan mit tapasztalsz?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#13764) duo


duo
őstag

Sziasztok!

ha valaki használ miui-eu developert nézze már meg legyenszíves hogy amennyiben az értesítések engedélyezve vannak a záróképernyőn is, akkor látszik-e a spotify, időjárás, vlc, newpipe vagy bármi? nekem sajnos egy ideje nem. állítgathatpk bármit. (annyit láttam az xda-n hogy ha kikapcsolták az okos tok és a zsebmódot is akkor működött. csak nincs kedvem állandóan belakni) másfelől az m4a fileokat lejátssza e már? (vlc-vel tudom megoldani, de nem volna rossz a gyári megoldás sem)

nagyon köszönöm a valaki megosztja az ilyen irányú tapasztalatait.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#13765) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok! 2 éves telefonomba vettem új gyári akkut, de elég hektikus a működése azóta. Régivel megvolt a 2 nap 4-5 óra kijelzőidő, ezzel meg 1 nap 3 óra, a kijelzés is rossz, mert 2%-on elmegy meg 1 óra filmezést simán. Mi lehet a gond?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#13766) #72487936 válasza dchard (#13763) üzenetére


#72487936
törölt tag

Szakadozik a vonal, sokszor alig hallom a hívott személyt.

(#13767) Degeczi válasza #72487936 (#13761) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Úgy tudom, a Voda-nál nincsen VoLTE, tehát nem a B20 okozza a gondodat

(#13768) #72487936 válasza Degeczi (#13767) üzenetére


#72487936
törölt tag

De valami gebasz csak lehet, mert a tré mobilnál nem tapasztaltam ilyet.

(#13769) Elf válasza Bagira01 (#13765) üzenetére


Elf
aktív tag

Vagy az akku gyenge. Én is vettem "gyári" akkut ami fele annyit tudott mint a régi.
Vagy valahogy resetelni kellene a telon az akku státuszt. Csak olvastam valahol hogy van ilyen

(#13770) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Gyári stabil global romon vagyok. Ajánlották, hogy az EU-s rom jobb mint a stabil. Valóban így van? Tudtok ajánlani linket, hogy melyiket érdemes feltenni? Illetve egy leírást a hogyanról? Jelenleg teljesen gyári rom van fenn, semmi mókolás nem volt rajta. Köszi!

(#13771) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Mindig a legfrissebb global dev romon vagyok, de ma volt egy random restartom... Volt mar maskor is ilyen (nem gyakran, elotte talan 2 honapja) osszesen pedig miota megvan a telo (3 eve kb) max 4-5 alkalommal. Az ilyen random rebootok jelenthetnek valami hardveres hiba kezdetet vagy ez szoftveres lesz?

[ Szerkesztve ]

(#13772) Bastard-s


Bastard-s
tag

Sziasztok.
Mitol lehet az,h szinte minden program,ami gps-t hasznal, Pecsre lo be,pedig Bekescsaban vagyok?! A facebook is egy csomoszor kiirja,h udvozoljuk Pecsen... A gmaps viszont 99%-ban jo helyre rak egybol,azogy belepek... Otlet esetleg?

(#13773) Elf válasza Bastard-s (#13772) üzenetére


Elf
aktív tag

Esetleg nincs engedélye a GPS-hez az adott programnak. Engedélykezelőben nézd meg mi a helyzet.

(#13774) Elf válasza vampire17 (#13771) üzenetére


Elf
aktív tag

Ha nem köthető adott programhoz a restart akkor simán lehet hardwer gond. Pl. az SD kártyán lehet valami bibi. De ennyi infó alapján bármi IS lehet. :-)

(#13775) nOvOp válasza nOvOp (#13770) üzenetére


nOvOp
senior tag

Most fenn van a TWRP. Melyik multit érdemes innen leszedni? 10.0 vagy 10.1 vagy mást?
Letöltés után csak rámentem a teló belső memóriájára, majd TWRP-ből telepítés? Mit érdemes előtte elvégezni? (Kell egy reset illetve wipe data? Mi fiók párosítást meg kell szüntetni? stb.)

(#13776) Bastard-s válasza Elf (#13773) üzenetére


Bastard-s
tag

Megneztem,van nekik. Nem ertem,miert tajolhat igy el... :F

(#13777) Böcce


Böcce
csendes tag

Sziasztok! Melyik szervizt ajanlanatok, ahol elhalalozott jack-foglalatom meg tudnak javitani?

(#13778) zolko74


zolko74
tag

Két éves múlt a telefonom és kezd a bekapcsoló gomb vacakolni. Rendeltem újat az Aliról, egy 3 cm-es szalagkábelen van rajta a hangerő gombokkal együtt. Valaki cserélt már ilyet?

(#13779) elroysk


elroysk
tag

A 8.11.22 beta es a 10.2 stabil lesz az utolsó frissítés a telefonjainkra...

[ Szerkesztve ]

(#13780) duo


duo
őstag

szervizelésre minden körülmények között markovics laci.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#13781) Thusor válasza elroysk (#13779) üzenetére


Thusor
őstag

Erről van valami hivatalos információ is?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#13782) elroysk válasza Thusor (#13781) üzenetére


elroysk
tag

(#13783) Thusor válasza elroysk (#13782) üzenetére


Thusor
őstag

Szerintem ez nem erinti a global verziot. Csak a china verziot. Miui angol foruman is azt irtak hogy a global verzio valoszinuleg lesz tovabbra is. 2016-os telefon ha jol tudom, iden mar meg is szunne a frissites az gyors lenne xiaomin belul.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#13784) nOvOp válasza nOvOp (#13775) üzenetére


nOvOp
senior tag

Erre esetleg vki?
Olvastam azt is, hogy a rendszert (system) nem kell törölni, de azt is olvastam, hogy kell törölni. Illetve TWRP-ben a csatolásnál mi legyen kipipálva? SD kártyám nincs, így belső helyre tudom tenni a telepítendő ROM-ot (10.0 vagy 10.1?)
Illetve a xiaomi.eu oldalról melyik romot kell letölteni Kate-re? Esetleg egy linket tudnátok csatolni?
Talán ezt: xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_V10.1.1.0.MHOCNFI_v10-6.0.zip ?
Hálás köszönet a segítségért. :R

[ Szerkesztve ]

(#13785) tlala válasza nOvOp (#13784) üzenetére


tlala
addikt

Inkább ezt.

Amikor a fájlnévben "Pro" szerepel, az a Kenzo, és amikor "SE" tagot tartalmaz, az a Kate ROM ("Special Edition".)

[ Szerkesztve ]

(#13786) nOvOp válasza tlala (#13785) üzenetére


nOvOp
senior tag

Ohh, köszi!! Ez a stabil? Esetleg a TWRP-s kérdésekre is tudod a választ?

(#13787) vampire17 válasza elroysk (#13779) üzenetére


vampire17
addikt

Nono :)
[link]

(#13788) Thusor válasza vampire17 (#13787) üzenetére


Thusor
őstag

Ezt irtam en is fent. Global megy tovabb. Nem kell aggodni. Meg egy jo ideig lesz frissites.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#13789) vampire17 válasza Thusor (#13788) üzenetére


vampire17
addikt

igen, csak gondoltam linkelem a hivatalos topicot :)

(#13790) Thusor válasza vampire17 (#13789) üzenetére


Thusor
őstag

Koszonom, en is olvastam ezt nem reg de mar nem talaltam meg. Igy legalabb ott a hivatalos info.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#13791) csaba bacsi


csaba bacsi
tag

Sziasztok. Kijelzőt szeretnék cseréltetni Debrecen környékén. A kijelző megvan. Ha tudtok valakit, azt megköszönném.

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#13792) nOvOp válasza nOvOp (#13784) üzenetére


nOvOp
senior tag

Esetleg vki tudna segíteni?
Megpróbáltam feltenni ezt a ROM-ot, de csak MI logo és fekete képernyő fogad.
Zárt bootloader, ZCX TWRP, gyári visszaállítás és dalvik/adat/cache törlés utáni telepítés.
TWRP csatolásnál az adat/cache/cust és rendszerpartíció csatolása olvashatóként van bepipálva. Gondololom a rendszerpartíció csatolása olvashatóként-nél lehet a probléma, mert hibának a unmount of / system failed üzenet jelenik meg. Segítenétek?

(#13793) nOvOp válasza nOvOp (#13792) üzenetére


nOvOp
senior tag

Sajnálom, hogy estére kihalt a topik, el kellett volna egy kis tanács :F
Volt TWRP mentésem, amit próbáltam visszatenni, sikerült is, csak belépni nem tudtam a telefonomba, mert mikor kérte a szokásos újraindítás utáni jelszót az ujjlenyomat miatt, akkor nem fogadta el, gondolom visszaállított vmi gyárit, amit nem tudtam. Szóval a mentés is ugrott. Végül az lett, hogy feltettem egy redwolfot és azzal sikerült. Persze azzal sem volt sima, mert nem tudtam miket kell törölni wipenál és miket/mikor - kell/nem kell csatolni, de vhogy megoldottam. Most fenn van a multi, nézegetem. Egyenlőre új, szoknom kell a régi (2 évig használt) stabil helyett. Bármilyen jó tanács ezzel kapcsolatban, jöhet!

(#13794) dzsordzs69 válasza nOvOp (#13793) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Ha jól emlékszem a dolgokra, akkor a mentéseddel az lehetett a baj, hogy mentéskor be volt állítva képernyőzár. Ebben az esetben nem enged belépni, a miértjét nem tudom.:)

(#13795) joolaci67


joolaci67
tag

Bocsi hogy itt kérdezem,Redmi 5A -ra szeretnék Twrp-t tenni. Windows látja az eszközkezelőbe a telót. Leírná valaki mit hogy honnan? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#13796) Surplus válasza dzsordzs69 (#13794) üzenetére


Surplus
tag

Ott a pont. Én is így jártam. Láttam egy megoldást a Redmi note 4 topikjában. Törölni kell az összes key végződésű fájlt. De én nem próbáltam. Csináltam egy gyári visszaállítást, de ez macerás. Érdekes módon egy régebbi mentést az Orangefox minden hiba nélkül visszaállított.

(#13797) tlala válasza nOvOp (#13792) üzenetére


tlala
addikt

Egy System törlés is elkelt volna.
Telepítéskor legyen csatolva minden, de ne legyen bepipálva a "rendszerpartíció csatolása olvashatóként" opció.
Máskor ha nem működik a belépési PIN, akkor használd ezt - recoveryből kell "telepíteni", és törli a képernyőzár pin-t és az ujjnyomatot.

[ Szerkesztve ]

(#13798) tlala válasza csaba bacsi (#13791) üzenetére


tlala
addikt

Megkérdezhetem, hogy honnan szereztél Kate kijelzőt?

(#13799) Surplus válasza tlala (#13797) üzenetére


Surplus
tag

Hàt ezt elraktàrozom magamnak Màs fajta Telefonon is müködik? Köszönöm.

(#13800) yanna válasza csaba bacsi (#13791) üzenetére


yanna
őstag

Debrecen topikban kérdezd szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.