Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) topik

A testvér topik összefoglalója ajánlott olvasmány, főképp a mélyvíz része!

A félreértések elkerülése végett: a topikban olvasható furcsa kifejezések, matatásnak és mókolásnak látszó tevékenységek nem azt jelentik, hogy probléma vagy instabilitás lenne a készülékkel. Épp ellenkezőleg, amivel érkezik (global dev, global stable) azzal azonnal és hosszútávon alkalmas a mindennapi használatra a kicsomagolás után. A fentebb említett tevékenység pár elvetemült droidbúvár játszóterének tekintendő és aszerint olvasandó.

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) gulac12


gulac12
tag

Az msa rendszeralkalmazás frissítés nem telepíthető nálam. MIUI verzió: MIUI Global 9.5 Stabil 9.5.4.0(MHRMIFA) A kihagyás gomb választható. Mit kellene tennem? Mi ez a msa rendszeralkalmazás?

(#13102) nOvOp válasza gulac12 (#13101) üzenetére


nOvOp
senior tag

Nálam is ez a helyzet, de többet én sem tudok róla.

(#13103) grafnet


grafnet
veterán

MSA

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#13104) pataig


pataig
tag

Sziasztok!
Amennyiben Miui global 9.2.1 stabilról szeretnék Nitrogen Os-ra (Oreo-ra) váltani, akkor kell e firmware-t, vagy modemet telepítenem az elején?? Vagy mi a helyes sorrend??

[ Szerkesztve ]

(#13105) ktommy91 válasza pataig (#13104) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem kell fw. ROM,gapps(microg),magisk(supersu),AGNi kernel a helyes sorrend.

Nincs kerítés.

(#13106) duo válasza ktommy91 (#13105) üzenetére


duo
őstag

egy microg tutorialt lehetne-e kérni? oreohoz és nougathoz is( ha nem egyformán kell.)
jelent e egyátalán különbséget erőforrás felhasználásban? egy pico gapps vs microg?
köszi :R

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#13107) ktommy91 válasza duo (#13106) üzenetére


ktommy91
addikt

Volt nougat beüzemelési videóm, de sajnos nem találom, sőt működőképes kenzo-m sincs már(atom menő környezetbarát samsung 1107 solarral nyomulok) szóval videóval most nem tudok szolgálni. Microg-vel tuti hogy kevesebb a wakelock és az önként kiszolgáltatott adat.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#13108) amol


amol
addikt

Sziasztok!

Van valakinek kijelzőcserés tapasztalata? Még garanciában javította a wayteq mert sárgásbarna folt jelent meg majd egyre nőtt a kijelző jobb oldalán, azt mondták cserélik ezzel szemben csak zselézték és összekarcolták :((( Állítólag jobb mint a csere....mégsem.
Ez asszem októberben volt, mostanra mindkét oldalon megjelent ugyanaz a folt. Náluk ezek után nem szívesen hagynék pénzt. Nem találtam még meg a munkalapot, elvileg vállaltak valami garanciát.
Aliexpressen találtam kijelzőt 25-28 dollár körül, de nem tudom az milyen és jobb lenne ha olyan cserélné aki ért is hozzá.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#13109) grafnet válasza amol (#13108) üzenetére


grafnet
veterán

Hívd fel Markovics kollégát... (kereső...)

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#13110) amol válasza grafnet (#13109) üzenetére


amol
addikt

Köszönöm, már beszéltem is vele.

(#13111) Csiszi.G.


Csiszi.G.
csendes újonc

Sziasztok!
Azt meg tudja nekem mondani vki, hogy egyik napról a másikra mitől nem fordul el fekvő nézetbe a kijelző képe?
A forgás természetesen nincs kikapcsolva, de nem működik sem a galériában, sem a Chrome alatt!
Köszi.

(#13112) amol válasza Csiszi.G. (#13111) üzenetére


amol
addikt

:D

(#13113) yanna válasza Csiszi.G. (#13111) üzenetére


yanna
őstag

Eta legutóbbi frissítés a kilenc és felesre nálam is elcseszett néhány dolgot... Pl. időjárás app fingja nincs hol vagyok, vagy értesítési sávon nem vált a mobil és wifi kijelzés között...

(#13114) yanna válasza yanna (#13113) üzenetére


yanna
őstag

Eta=ez a. Az értesítési sávon meg konkrétan nem jelenik meg sem a mobil, sem a wifi jele.

(#13115) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Sziasztok!
A 8.4.19-es multinál nálatok működik a felfelé simításos keresés? Nálam a böngésző indul el rá, pedig elég sokat használom a keresést.

(#13116) grafnet válasza dzsordzs69 (#13115) üzenetére


grafnet
veterán

Nincs a kezemben a készülék, de nem lefelé húzáskor keresel?
Mit keresel egyébként? neten vagy helyi dolgot?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#13117) dzsordzs69 válasza grafnet (#13116) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Nem, felfelé simítással keres.

Helyi dolgokat, névjegy, jegyzet, Evernote...

(#13118) eddie17 válasza dzsordzs69 (#13117) üzenetére


eddie17
addikt

A Global bétában is böngészőt nyit. Eddig tényleg a Google keresője nyílt meg olyankor.

(#13119) dzsordzs69 válasza eddie17 (#13118) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Akkor valamit elkapáltak rajta.

De nálam nem a gugli kereső, hanem a miui saját keresője nyílt meg.

(#13120) trebrona válasza dzsordzs69 (#13115) üzenetére


trebrona
nagyúr

Attól függ, honnan indítod. Alulról, vagy középről.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13121) dzsordzs69 válasza trebrona (#13120) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Tök mindegy, honnan indítom... Csak a böngésző nyílik meg.:)
De visszatettem a 8.4.12-t, ott még jó a keresés. Viszont ott is mindegy, hol simogatom, mindig a miui-s keresés indul el.

(#13122) baitsee23 válasza dzsordzs69 (#13121) üzenetére


baitsee23
őstag

Valaki megmondaná, mi a cust és a substratum a TWRP wipe menüjében? Melyik, mit okoz? :D

小米 12 - 8/256GB

(#13123) jUUh válasza baitsee23 (#13122) üzenetére


jUUh
addikt

A substratum egy témázó alkalmazás. Gondolom TWRPben ( is) tudod törölni a layereket amiket feltesz az app.

Samsung Galaxy S23+

(#13124) baitsee23


baitsee23
őstag

Jól nézünk ki!

小米 12 - 8/256GB

(#13126) grafnet válasza baitsee23 (#13124) üzenetére


grafnet
veterán

Nem tudom miért a legkedveltebb 3 EU modellt veszik ki!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#13127) jUUh válasza baitsee23 (#13124) üzenetére


jUUh
addikt

Szerintem pár hónap, és én is megválok a szeretett Katetól :( Bár ki tudja, egyébként ez az eddigi kedvenc telefonom körülbelül... :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#13128) baitsee23 válasza grafnet (#13126) üzenetére


baitsee23
őstag

A multisok a honlapjukon azt írják, hogy a miénknek nem a kínai az alapja. Nem tudom pontosan hogy értik.
Ha a Kenzo romból csinálják, ugyanúgy kínai.

小米 12 - 8/256GB

(#13129) trebrona válasza baitsee23 (#13128) üzenetére


trebrona
nagyúr

Global az alap, mivel nincs kínai. Nem kenzo.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13130) baitsee23 válasza trebrona (#13129) üzenetére


baitsee23
őstag

:R

Közben megjelent egy javítás! Elcseszték, az MTK procis verzióra vonatkozik a megszűnés!
Mindenki nyugodjon le a ... ! :DDD

[ Szerkesztve ]

小米 12 - 8/256GB

(#13131) grafnet válasza baitsee23 (#13130) üzenetére


grafnet
veterán

Ez érdekes, mert N3 Qualcomm van írva...

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#13132) trebrona válasza grafnet (#13131) üzenetére


trebrona
nagyúr

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13133) grafnet válasza trebrona (#13132) üzenetére


grafnet
veterán

Bocsi, akkor vagy javították vagy egyszerűen rosszul emlékeztem!
THX

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#13134) jUUh válasza grafnet (#13133) üzenetére


jUUh
addikt

Qualcomm volt, biztosan, én is reggel néztem.

Samsung Galaxy S23+

(#13135) trebrona válasza grafnet (#13133) üzenetére


trebrona
nagyúr

Módosították, jól emlékeztél. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13136) grafnet


grafnet
veterán

Dupla THX!
(Annyira azért nem vagyok fejben! Megnyugodtam.)

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#13137) baitsee23 válasza grafnet (#13133) üzenetére


baitsee23
őstag

:K

Bökj a smile-ra!

[ Szerkesztve ]

小米 12 - 8/256GB

(#13138) nOvOp


nOvOp
senior tag

Azt tudja valaki, hogy melyik alkalmazás felel a gmail névjegyzékért? Korábban amikor írtam be a nevet levél írásnál, dobta fel a találatokat, e-mail címeket. Most nem. Feltételezem, hogy amiatt, hogy elkezdtem az alkalmazásokban letiltani a hozzáféréseket (pl. névjegyek, telefon, sms, stb.) A gmail-nél visszaállítottam, telefont is újraindítottam, de továbbra sem jó.

(#13139) grafnet válasza nOvOp (#13138) üzenetére


grafnet
veterán

Frissült a gmail...
Nekem sem talál egyet sem.
Adattörlést javaslom, mármint a gmail app adatait.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#13140) nOvOp válasza grafnet (#13139) üzenetére


nOvOp
senior tag

Aha...
Megtettem, töröltem. Megnyitás után kérte is a hozzáférést, de hiába adtam meg, továbbra sem megy nekem.

(#13141) beach head válasza yanna (#13114) üzenetére


beach head
senior tag

global stabil 9.5.4.0án nekem ha mobilnetre kapcsolok majd vissza wifire, a wifi ikonja nem jelenik meg. Egyébként nem sok javulás tapasztalható az előző update óta. Tudja valaki annak mi az oka hogy a klónozott appok nem látják a kontakt listát? Pl viber...

(#13142) Trooper82 válasza beach head (#13141) üzenetére


Trooper82
senior tag

Nekem ilyen hiba nincs, viszont gyakran zárja be menet közben az alkalmazásokat, pedig ki van kapcsolva minden energia takarékosság, többször nem ébresztett ami nagyon idegesít, eddig soha nem volt ilyen...
Lehet megint váltók eu-s romra. De elegem van ebből a romolgatásbol.

[ Szerkesztve ]

(#13143) jUUh


jUUh
addikt

Sziasztok!

Feltettem NOS helyett egy új ROMot, gondoltam kipróbálom. Nem jött be, mennék vissza az előző mentésre RedWolf Recovery-vel, és nem engedi visszaállítani. 99%-nél megáll a mentés visszaállítása, utána meg ugyanez 100%-nál. Otthagytam vagy 30 percig, de semmi. Gondoltam újraindítom a telefont. Nem bootol be, oké, vissza recovery-ba, megpróbálom megint. Sehogy se jó. Akkor mondom wipeolom cache/data/dalvik/system ( tiszta telepítésre gondolok), erre az se jó, mert failed to mount system, failed to mount data...Ezzel mit lehet kezdeni? Próbáltam az egész rendszert kukázni, MiFlash-sel feldobtam egy global stable-t, meg a hivatalos TWRP-t, azzal is ugyanez a helyzet. Újratettem a redwolfot, azzal se jó, csak a MIUI megy fel fastboot módszerrel. Valakinek van valami ötlete? :R

Samsung Galaxy S23+

(#13144) baitsee23 válasza jUUh (#13143) üzenetére


baitsee23
őstag

A Miflashnél próbáltad a cleart (lent) pipálva? Vagy hovatalos MIUI ROM-ot tudsz feldobni vele? Nem teljesen tiszta... :B

[ Szerkesztve ]

小米 12 - 8/256GB

(#13145) jUUh válasza baitsee23 (#13144) üzenetére


jUUh
addikt

MiFlash-nél már az összeset eljátszottam vagy hármszor, most valamiért működik nagy nehezen... De hogy miért pont harmadikra? :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#13146) grafnet válasza jUUh (#13145) üzenetére


grafnet
veterán

Sikerült gyárival életre kelteni?
Ilyenkor próbáld meg más fájlformátumra formázni RedWolf alól - hátha...

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#13147) jUUh válasza grafnet (#13146) üzenetére


jUUh
addikt

Sikerült, de nehéz szülés volt... Nem tudom miért, de nekem úgy tűnik, mintha a ZCX recoveryn kívül nekem semelyik recovery nem tud mentést visszatenni... :N

Samsung Galaxy S23+

(#13148) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Valamit nagyon elszúrhattam. A gmail-ben és a térképnél a profilképemet nem töltötte be vmiért. Próbáltam frissíteni, de a profilkép beállítás sikertelen volt. Ekkor gondoltam, hogy szinkronizálok egyet, de ott is elakadt a személyi adatoknál, szinkronizálási problémát jelzett. Korábbi telefonomnál volt már ilyen és akkor a google fiók törlése és újbóli hozzáadása megoldotta. Most töröltem a fiókot, majd ismét hozzáadtam, de továbbra is megakad a személyi adatoknál. A többit rendben leszinkronizálja (drive, naptár, gmail, stb.). Viszont a névjegyzékem nem szerepel a szinkronizálandó adatok között. Meg sem jelenik. Mit tudok tenni? már többször töröltem és újra hozzáadtam a fiókot, de a névjegyzék nem jelenik meg a szinkronizálandó feladatoknál. Ez így elég gáz, mert ugye nincs névjegyzékem. Letöltöttem a google névjegyzéket, de az is hibára fut szinkronizáláskor.

szerk.: közben csoda történt :) a szinkronizálásnál beállítottam azt, hogy csak wifin keresztül és ekkor megjelent a névjegyzék és le is frissítette :DD a személyi adatok továbbra sem tud szinkronizálni... képek továbbra sem jelennek meg a gmailben. Amennyiben van ötlet szívesen veszem.

[ Szerkesztve ]

(#13149) nOvOp válasza nOvOp (#13148) üzenetére


nOvOp
senior tag

Visszaállítottam a jogosultságokat, újraindítottam és jó lett. Működik a szinkronizálás, és működik a Gmail címjegyzék is (ami korábban szintén nem). User error 🤔

(#13150) grafnet válasza nOvOp (#13149) üzenetére


grafnet
veterán

Nem biztos, hogy user error!
Múlt héten frissült a gmail... lehet nem csak az app, lehet kapcsolódóan más is.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.