Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) topik

A testvér topik összefoglalója ajánlott olvasmány, főképp a mélyvíz része!

A félreértések elkerülése végett: a topikban olvasható furcsa kifejezések, matatásnak és mókolásnak látszó tevékenységek nem azt jelentik, hogy probléma vagy instabilitás lenne a készülékkel. Épp ellenkezőleg, amivel érkezik (global dev, global stable) azzal azonnal és hosszútávon alkalmas a mindennapi használatra a kicsomagolás után. A fentebb említett tevékenység pár elvetemült droidbúvár játszóterének tekintendő és aszerint olvasandó.

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

képernyő záron dupla klikkel elindul automatikusan a zene lejátszó, és elindítja a zenét. Végignéztem minden beállítást, de nem találtam olyat, hogy ezt kilehetne kapcsolni.

Az is jó lenne, ha legalább a mozdulatot lehetne szerkeszteni, mert így sokszor magától elindul. (a zsebben hordás funkció bekapcsolás sem megoldás).

Hogy lehet ezt a funkciót kikapcsolni? Vagy állítani a kézmozdulatot hozzá?

Köszi!

free your mind

(#14352) nOvOp válasza Jazz (#14320) üzenetére


nOvOp
senior tag

USB panelt illetően tudsz linket küldeni, hogy honnan rendelted? Amit én rendeltem az nem volt jó sajnos. Köszi!

(#14353) nOvOp válasza nOvOp (#14352) üzenetére


nOvOp
senior tag

Vki tud esetleg linket küldeni, akinél bevált?

(#14354) Jazz válasza nOvOp (#14352) üzenetére


Jazz
veterán

Szervizes téma volt végül, nem rendeltem.

free your mind

(#14355) zsiz válasza Jazz (#14354) üzenetére


zsiz
őstag

A jack aljzatot ki lehet egyszerűen cserélni vagy forrasztásos móka? Mostanában sokszor bedugva érzékeli a fejhallgatót, miközben nincs is bedugva. Takarítás nem segít, max ideiglenesen.

Szerk.: bocsi, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14356) zsiz


zsiz
őstag

Sajnos ma már a töltést sem veszi a telefon, lehet, hogy itt a vége :O Nincs valakinél elfekvőben egy felesleges példány, ami még jó lehet nekem alkatrésznek?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14357) Jazz válasza zsiz (#14356) üzenetére


Jazz
veterán

Egy jó szervízbe vidd el. Még mindig olcsóbb a javítás mint egy új telefon.

free your mind

(#14358) zsiz válasza Jazz (#14357) üzenetére


zsiz
őstag

Ha magam nem tudom megcsinálni, akkor valószínűleg egy Poco X3 NFC váltja majd. Egyelőre alkatrészre várok.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14359) szucs2


szucs2
tag

Boldog Új Évet Mindenkinek.

és még mindig működik az készülékem....

[ Szerkesztve ]

(#14360) zsiz válasza szucs2 (#14359) üzenetére


zsiz
őstag

Viszont :) Közben nekem is észhez tért a telefonom. Tudom tölteni (mondjuk a pc múltkor nem ismerte fel, azóta meg nem próbáltam újra) és eltűnt a fejhallgató ikon is, úgyhogy telefonálni is tudok megint. Szerintem érzi, hogy le akarom cserélni. :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14361) zolko74


zolko74
tag

Ennyi volt, 4 év után a hűséges társam nem veszi a töltést. Gondoltam meghagyom pót telefonnak és rendeltem az Aliról egy új utángyártott töltő elektronikát. Beszereltem, de semmi javulás. Nem veszi a töltést.
Az akku döglött volna meg?

(#14362) zsiz válasza zolko74 (#14361) üzenetére


zsiz
őstag

Belinkelnéd melyiket vetted?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14363) zolko74 válasza zsiz (#14362) üzenetére


zolko74
tag

(#14364) ka64


ka64
tag

Én is elköszönök. Az utód egy mi 10t 5G lett.
Sziasztok!

(#14365) zsiz válasza zolko74 (#14363) üzenetére


zsiz
őstag

Nekem sem vette a töltést nemrégiben. Bár én nem csináltam vele semmit, most jó. De én is szeretném kicserélni az egész panelt, amin az USB van.
Akksit már cseréltem Nohon-ra [link]
Az oldalsó gombokat erre cseréltem: [link]
A fejhallgató problémámat pedig ez oldotta meg: [link]
Már csak a töltő elektronikában/USB csatlakozóban nem bízom, mert oké, hogy most jó, de ki tudja meddig. Illetve egy új ház sem lenne rossz, mert elég üttöt-kopott már, de az annyira nem fontos, úgyis tokban tartom és nem látszik [link] (már nincs készleten).

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14366) nOvOp


nOvOp
senior tag

Kijelzőt cserélt már vki? Honnan lehetne megbízható, olcsó kijelzőt beszerezni?

(#14367) Balcsix


Balcsix
senior tag

Sziasztok!

Egy Kate-re szeretnék TWRP-t flashelni, viszont kicsit megakadtam a dologban. Már 3-4 éve nem nagyon mókolgatok a telefonjaimon, de most szükség lenne faterom telefonjára egy TWRP-re. A telefonon még zárt a BL.
Addig eljutottam, hogy át billentettem a telefont EDL módba, és a Mi Flash is felismerte, viszont a Mi Flashben nem tudom tallózni a fájlt (sem az IMG kiterjesztésűeket, sem a ZIP-eket), mert egyszerűen nem látja a program.
Ilyen esetben hogy tudnám rá flashelni a TWRP-t? Egyszerűbb lenne ha nyitnék BL-t?
Annyi, hogy mindenképpen root nélkül szeretném megoldani, mert néhány alkalmazás nincs barátságban vele.

Előre is köszönöm!

(#14368) csaba bacsi válasza nOvOp (#14366) üzenetére


csaba bacsi
tag

Szia. Én az aliról rendeltem meg tavaly. Csak arra vigyázz, hogy 152mm legyen és fekete, ha az volt. Sajnos a linkem már nem él, de itt egy másik: https://m.aliexpress.com/item/32822074026.html

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#14369) nOvOp válasza csaba bacsi (#14368) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi :)

(#14370) #72487936


#72487936
törölt tag

Tisztelt fórumtársak/kate tulajdonosok,
Én is elköszönnék a fórumtól és köszönöm a támogatást, amit itt megkaptam. A régi telefon bőven működőképes, az akksija remek így négy év után is, de egyre sűrűbben lefagyogat és elmegy a hang, amit egy újraindítás megold.
Az utód egy Redmi 9 Dual-slim 64 GB, 4 GB RAM lett 47 ezer ropogós magyar forintért a Btel-től vásárolva.
A régi sem megy nyugdíjba, hanem webkameraként és kerékpáros túra videókészítőként folytatja tovább az életét.

Tisztelettel,
Nagy Imre

(#14371) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok. Nincs valakinek egy felesleges telefonja valahol a fiók mélyén? Alkatrésznek kellene a sajátomhoz, persze csak kicsi pénzért. Drágán már inkább másik telefont vennék. :) Most konkrétan az a panel érdekelne, amin a töltő csatlakozó van. Rendeltem aliról, de még mire ideér.. tölteni meg addig is kéne.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14372) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Van egy ilyen teló a családban, 6 éves gyerek használja napi szinten játékra. Elkezdett púposkodni, gondolom az akku. Érdemes foglalkozni vele és javíttatni (erre kéne szaki ha van), vagy inkább adjam el alkatrésznek. Amúgy tiptop.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#14373) twine válasza zsiz (#14371) üzenetére


twine
addikt

Addig míg ideér, próbáld meg "letörni"/forrasztani a diódát a helyéről...
Hogy melyiket?
Keress rá itt a topicban a dióda szóra ;) Hátha szerencsével jársz :)

[ Szerkesztve ]

(#14374) zsiz válasza AlBundy (#14372) üzenetére


zsiz
őstag

Én aliexpress-ről rendeltem akksit bele olyan 4 ezer forintért, kicserélni nem volt nagy művészet. Nem kellett hozzá szaki, youtube videó alapján egyszerű volt.

#14373twine
Köszi a tippet, meglesem majd, ha lesz egy kis időm, bár nagyon agyalok már új telefonon. :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14375) jFox válasza AlBundy (#14372) üzenetére


jFox
őstag

Jó akksit nehéz már hozzá szerezni. :( Én annó ezt vettem, ha jól emlékszem, de 1nap-nál többet nem bírt ezzel sem. :( Kicserélni nem egy nagy kunszt, ha van egy kis műszaki érzéked. A youtube-on rengeteg videó van a témában.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14376) AlBundy válasza zsiz (#14374) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, elgondolkozom rajta.

[ Szerkesztve ]

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#14377) zsiz


zsiz
őstag

Végül én is lecseréltem már a telefont. Itt volt az ideje. Eddigi legjobb és legtartósabb telefonom volt a RN3SE. Tulajdonképpen még működőképes, de mostmár megy a polcra emléknek. Még az USB panel úton van, azt még kicserélem majd benne, de használni már valószínűleg sosem fogom a telefont. Egyébként maradtam Xiaomi vonalon, az utód egy Poco X3 Pro 6/128GB lett.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14378) AlBundy válasza jFox (#14375) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Megérkezett egy ebay-ről rendelt akku. Kb 10 perc volt a csere, mert a telefon már félig szétnyílt olyan púpos volt az akku.
Most töltődik az új.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#14379) zsiz válasza zsiz (#14377) üzenetére


zsiz
őstag

Ha esetleg még valakinek segítség.. Ma jött meg az USB töltő panel a telefonhoz. Konkrétan ez: [link] (Note 3 SE Copy) Az enyémen már rossz volt a csatlakozó és egyszerűbbnek tartottam egyben kicserélni, mint kiforrasztani, majd egy újat a helyére [kép]. Kb. 1300 Ft volt a csere alkatrész és kb 5 perc alatt kicseréltem. Igaz, nem először szedtem már szét a telefont. Egyelőre úgy tűnik, hogy működik tökéletesen.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14380) jFox válasza AlBundy (#14378) üzenetére


jFox
őstag

Örülök, hogy sikerült. :)

zsiz: vám, áfa? hogy működik az új rendszer?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14381) zsiz válasza jFox (#14380) üzenetére


zsiz
őstag

Nem tudtam meg semmit róla, mert csak szó nélkül bedobta a postás :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14382) jFox válasza zsiz (#14381) üzenetére


jFox
őstag

Az érdekes. :F Úgy látszik van amivel mégsem foglalkozik a NAV ...

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14383) nOvOp válasza jFox (#14382) üzenetére


nOvOp
senior tag

Én e-bayről rendeltem mást, és már ott jelezte, hogy ÁFA szükséges és már azt is belevette a fizetésnél. Kíváncsi leszek, ezt itthon hogyan kapják meg és kell-e még bármit tennem :)

(#14384) beach head


beach head
senior tag

kegyetlenül belassult a google play.... a frissitiseket rettenet lassan keresi , tolti le es telepiti... van valakinek megoldása erre?

(#14385) zolko74 válasza zsiz (#14379) üzenetére


zolko74
tag

Ilyet vettem én is. Neked is olyat küldtek amiről kispórolták az alkatrészeket a kínai barátaink? Mivel a hangszóró is onnan kapja a jelet, nálam kihangosításkor torz lett a hangja. Visszaraktam a gyári panelt, és azzal megint szépen szól. Kénytelen leszek az usb kaput átforrasztatni.

(#14386) zsiz válasza zolko74 (#14385) üzenetére


zsiz
őstag

Őszintén szólva nem próbáltam.. Az új telefon hamarabb itt volt, mint ehhez az alkatrész. Miután megjött, kicseréltem, de azóta csak alváshoz használom fejhallgatóval Spotify-ra a telefont.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14387) moma


moma
őstag

Sziasztok. Van még valakinél használatban ilyen? Van egy tök új nohon aksim, elvileg ez elvileg egy jó fajta. Ha kell valakinek szívesen odaadom, mert bekrepált közben a teló egészen... Budapest Keleti-Blaha között lehetne átvenni.

szerk: jah meg fóliát is tudok adni.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#14388) jFox válasza moma (#14387) üzenetére


jFox
őstag

Szia!

Én unokanővéremnek adtam az enyémet. Megkérdezem, hogy áll az akksija, és ha érdekes lehet jelentkezem. :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14389) droid.04


droid.04
tag

Sziasztok!
Nem olyan régen váltottam le Kate készülékem egy újabb modellre,de szeretném másod telefonként megtartani.Az akku kissé már megviselt,púposodik,így tipus azonos telepet keresek hozzá.Lenne valami ötletetek?Leginkább hazai,de ha más megoldás nincs,akkor külföldi beszerzés is érdekel.

(#14390) jFox válasza droid.04 (#14389) üzenetére


jFox
őstag

Ha itthon veszel akkor GreenCell, ha Aliexpress-ről, akkor Nohon.
A többi pénzkidobás. :( Amire azt írják, hogy "gyári, original, stb." az is. :(
Tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14391) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!

Tönkrement a telefon usb portja. Hiába teszem töltőre vagy power bankra nem érzékeli. Szóval nem tudom tölteni.
Tudnátok segíteni a javításában? Ki foglalkozik ilyennel?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#14392) zsiz válasza < CyberBob > (#14391) üzenetére


zsiz
őstag

Szia.
Embert nem tudok rá, de nekem is volt ilyen gondom a telefonnal. Ebben a hsz-ben írtam róla: [link]
Maga a csere minimális műszaki érzékkel, youtube videó segítségével viszonylag egyszerűen megoldható. Az ali-s link is él még az alkatrészhez. Persze az lenne a legjobb, ha megmaradna a gyári panel és találnál valakit, aki csak az USB-t cseréli ki rajta. Nálam ez nem igazán volt opció, én egyben cseréltem az egész panelt. Egyébként azóta is működik, igaz, nem napi használós, de néha-néha előveszem még én is a telefont.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14393) < CyberBob > válasza zsiz (#14392) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Köszönöm a választ.

Közben elvittem szervízbe ahol kicserélték az usb-t. Működik tölt is csak nem fogadja el bekapcsolás után a jelszót. Jönnek az üzenetek a wifire is magától felment szóval nem resetelték ki a telefont.
Ilyenkor mit lehet csinálni?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#14394) < CyberBob > válasza < CyberBob > (#14393) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Közben megoldódott.
Törölhető

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.