Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) topik

A testvér topik összefoglalója ajánlott olvasmány, főképp a mélyvíz része!

A félreértések elkerülése végett: a topikban olvasható furcsa kifejezések, matatásnak és mókolásnak látszó tevékenységek nem azt jelentik, hogy probléma vagy instabilitás lenne a készülékkel. Épp ellenkezőleg, amivel érkezik (global dev, global stable) azzal azonnal és hosszútávon alkalmas a mindennapi használatra a kicsomagolás után. A fentebb említett tevékenység pár elvetemült droidbúvár játszóterének tekintendő és aszerint olvasandó.

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) hojos válasza mcwizard (#13850) üzenetére


hojos
aktív tag

Szia.

Nálam minden rendben van. Nincsenek ezek a hibák.

(#13852) duo válasza mcwizard (#13850) üzenetére


duo
őstag

szia! Hard reset szaga van a dolognak

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#13853) Trooper82 válasza mcwizard (#13850) üzenetére


Trooper82
senior tag

Bugos az egész már le is szették a miui oldaláról. Nekem ujrainditasnal mintha neha wipe cache-elne legalabbis néha 10 percig bootol. Alkalmazások összeomlanak néha, toltesnel a szazalek felirat beleolvad a másikba, lassú a rendszer viszont nem merül az akku nagyon. Volt hard reset, újra romolás egy idő után előjönnek nalam ezek a hibák.

[ Szerkesztve ]

(#13854) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

USB board forrás továbbra sincs ehhez nemde?

Köszi előre is! :R

(#13855) Headbang válasza Trooper82 (#13853) üzenetére


Headbang
aktív tag

A mobilhálózat típusa és az akku százalék összeolvadása valóban zavaró és gagyi, hogy ezzel nem számoltak a fejlesztők.

(#13856) mcwizard


mcwizard
tag

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Igen, a hard reset-et meg akarom csinálni mindenképp amint lesz rá időm. Csak arra voltam kíváncsi, hogy egyéni problémával küzdök-e, vagy másnál is okozott problémákat a frissítés.

Üdv,

(#13857) dchard


dchard
veterán

Mostanában jött el az a probléma, hogy a kijelző fals módon remeg, rángatózik, lapoz stb. mintha valaki össze-vissza húzogatná az ujját rajta, vagy nyomkodná. Közben hozzá se érek.

Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata? A kijelző teljesen sérülésmentes, a teló nem esett.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#13858) Jazz


Jazz
veterán

Gyári launcherrel, unrooted device, 10.x global stabel, belehet valahogy állítani, hogy:
- 5 sor legyen az asztalon a 4 soros ikonok helyett?
- roló lehúzása után az első futó alkalmazást, üzenetet, bővítetten jeleníti meg, elfoglalva több sort is, és a pici jobb oldalon lévő kis nyíllal lehet csak összecsukni....mindig. Ezt kilehet kapcsolni valahogy? Ne legyen ilyen alapértelmezett bővített nézet.

Ha a fentieket csak új launcherrel lehet megoldani, akkor melyikeket javasoljátok?

Köszi!

free your mind

(#13859) aprokaroka87 válasza Jazz (#13858) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

" -5 sor legyen az asztalon a 4 soros ikonok helyett? "

Ezt pl Nova launcherben is meglehet tenni, ráadásul most akciós is a prime verzió.

(#13860) hojos válasza Jazz (#13858) üzenetére


hojos
aktív tag

" -5 sor legyen az asztalon a 4 soros ikonok helyett? "

Ez témával is megoldható. Letölthetők ingyenes témák, amikben beállítható az ikon elrendezés.

(#13861) szacsee válasza Csápájev (#13831) üzenetére


szacsee
nagyúr

Végül Note 6 Pro lett.

(#13862) Headbang válasza dchard (#13857) üzenetére


Headbang
aktív tag

Nem kapott vizet a kijelző? Beázott telóknál olvastam hasonlókat.

(#13863) bigrob


bigrob
őstag

Ha küldenek egy linket eddig feldobta, hogy mivel szeretném megnyitni, véletlenül elmentettem a gyári browsert default-ra, ezt hogy tudnám kiszedni, hogy ismét több programból tudjak választani? :B :R

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13864) dchard válasza Headbang (#13862) üzenetére


dchard
veterán

Nem, egy cseppet sem. Párás környezetben sem volt.

És érdekes, hogy nem csinálja folyamatosan.

A power gomb probléma engem is utólért, 2 hete cseréltem ki. Akkor ki is pucoltam belülről. A gomb probléma megoldódott, a kijelző probléma nem.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#13865) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Sziasztok!
Vissza lehet valahogy csinálni a MIUI-t?
Ez a mostani frissítés mindent elcseszett és csúnya is...

(#13866) bigrob válasza SzalaiG (#13865) üzenetére


bigrob
őstag

Ha jól láttam a témák közt vissza tudod tenni a régit, nem próbáltam ki, nekem bejön az új.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13867) Jazz válasza hojos (#13860) üzenetére


Jazz
veterán

Hol lehet beállítani, vagy hol lehet elérni az idevonatkozó beállítást? Rengeteg témát próbáltam, de ha az asztalon hosszan nyomtam a jobb alsó gombot, és előjött az almenü, mindig ugyan azok a beállítások voltak.

free your mind

(#13868) SzalaiG válasza bigrob (#13866) üzenetére


SzalaiG
addikt

Csak klasszik és új van, de az egyik sem a régi... :(

(#13869) Jazz


Jazz
veterán

Az új Global 10.1.1.0 stable óta az ujjalemonyat érzékelő alig akar működni. Eddig pöccre feloldotta, most meg kínszevedés, nem érzékeli. Újra kalibráltam és ugyan ez.

Más is tapasztalt ilyet?

free your mind

(#13870) hojos válasza Jazz (#13869) üzenetére


hojos
aktív tag

Nálam az is hibátlan.

(#13871) Jazz válasza hojos (#13870) üzenetére


Jazz
veterán

És azt hogy lehet beállítani hogy ha érzékeli az ujjlenyomatot akkor rezegjen. Ez is eltűnt.

free your mind

(#13872) timbookedtwo


timbookedtwo
csendes tag

Sziasztok!

Nekem a DND üzemmód romlott el a 10-es MIUI-val. Ha időzítve kapcsolom be a DND-t, az értesítések sajnos ugyanúgy csipognak tovább, bár látszólag az értesítési hangerő 0-án van. Ilyenkor fel kell hangosítani, majd le kell némítani, hogy valóban hangtalan legyen.

Nálatok?

(#13873) cocus007


cocus007
tag

Nem tetszik az új 10es változat...

Főleg az, ha lehúzom a fenti sávot és némítani akarom a telefont, elkezdek pl játszani és a hang továbbra is megy,csak a csengést némítja! ezt be lehet vhol állítani?
Témát hol lehet letölteni? Mert a fórumos app-ben nem nagyon találok megfelelőt, a beállításoknál meg szintén kb semmi.

Ami még fontosabb: Jegyzetekbe van egy rejtett jegyzetem, de azt már nem tudom úgy előhívni, ahogy eddig. Tudja vki hogyan működik most az előszedés?

(#13874) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Egy közvetlen linket tudnátok ajánlani Redwolfra? Nekem most a 3.2.3 van fenn, de abban nincs benne a root lehetőség, hiányzik az adnavced-nél az a menüpont.
TWRP volt fenn, de azzal nem tudtam telepíteni a Multi fejlesztői romot, csak a redwolffal sikerült. Az is jó, ha TWRP-hez adtok egy közvetlen linket, ami működik a fenti rommal és akkor visszacserélem a recoveryt. Köszi!

(#13875) Headbang válasza Jazz (#13871) üzenetére


Headbang
aktív tag

Ezt már jó néhány verzióval ezelőtt kivették. Most már csak a hibás ujjlenyomat mintára rezeg.

(#13876) Surplus válasza nOvOp (#13874) üzenetére


Surplus
tag

A Red Wolf helyett az Orange Foxot ajánlanám. Látogass el az Xda-ra és a készüléked fórumában van külön topicja is. Telepítéshez és beállitásához szóló magyar leiráshoz innen juthatsz hozzá. https://docs.google.com/document/d/1dP2nDb8ZdYN253zV5tXFDITeTWTqS-2GXPXY5YVAatw/mobilebasic
Igaz ez a redmi note 4-hez van, de attól még jól használható. Tapasztalatból mondom.

(#13877) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Létezik hogy kb 3 hónap múlva 2 éves telefon, és meghalt az akksija?
Az elmúlt egy hónapban vettem észre, hogy már nem bírja úgy, tegnap pl 30 perc kijelző idő mellett nap végére 22%-on állt... :(
rootolt 8.4 vagy mi van rajta még, nem frissítettem már egy ideje.
wakelock detector alapján 1-2 appot uninstalláltam, ami a lista tetején volt, de ugye eddig ezekkel együtt is bírta a 2 napot a telefon még ősszel (nem nyomkodom túl sokat, napi 1-2 óra max.)

Azért is fura, mert ezen majdnem 2 éven át nem naponta, hanem inkább csak 2 naponta volt töltve.
Persze gondolkozom még egy factory reseten is, csak sok idő belakni a telefont nekem :)

Másik kérdés, kaptam egy törött kijelzős mate 9-est, aminél sok applikáció felajánlja hogy menti a felhőbe (google-be, asszem csak ennyit ír) a beállításokat. Ugyanezek az appok a note 3 se-n nem ajánlják fel ezt. Ez 8-as android feature? vagy újabb miui-n van már ez a lehetőség? (Nekem még ugye mindig a 8.4.2 vagy mi van fent)

(#13878) dchard válasza dchard (#13864) üzenetére


dchard
veterán

Tekintve, hogy a fals touch problémámra nem érkezett megoldási javaslat, illetve a neten sem találtam hasonlót, így marad a kijelző csere. Van valakinek megbízható (esetleg kipróbált) kijelző forrása?

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#13879) nOvOp válasza Surplus (#13876) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi, megnézem! Red Wolf alól is telepíthető?

[ Szerkesztve ]

(#13880) Surplus válasza nOvOp (#13879) üzenetére


Surplus
tag

Ha a recoveryre gondolsz, akkor a red wolf alól is telepíthető az OF.

(#13881) vampire17


vampire17
addikt

Gondolkodom rajta, hogy lecserelem az Official Global ROM-ot Havoc OS-re... Kinek mik a tapasztalatai vele?

XDA-n jokat irnak rola "Is selinux enforced in latest rom. Is encryption working. Any bugs so far."

Itt van valakinek vele tapasztalata?

ami meg erdekelne, hogy OTA-n tud frissulni?

(#13882) dchard


dchard
veterán

Engem továbbra is érdekelne kijelző a telóhoz, lehetőleg kipróbált forrásból.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#13883) tlala válasza dchard (#13882) üzenetére


tlala
addikt

@tisn kartárs válaszolta kérdésemre múltkorában, hogy hol vett és cseréltetett kijelzőt.

(#13884) Surplus válasza vampire17 (#13881) üzenetére


Surplus
tag

Màr én is szemezgetek vele. A leiràsban szerepel az "OTA support". Elég sokan irnak a topicjàba, vagyis sokan hasznàljàk. Nekem csak az aproblémàm, hogy a telefont a 6-os androidra adtàk ki, és a 9-es droidot akarjuk ràtenni. Bàr ez nem mérvado, mert az Asus tabletemen 4.1.1 volt, most meg a 7.1-el is elmegy. Vagyis a vas a lényeg.

(#13885) duo válasza Surplus (#13884) üzenetére


duo
őstag

akik frissítenének: az akksi merülés azért jelen van a piténél. néhol jobban néhol kevésbé.
egy próbát megér. hátha bejön. mert ezt, a NOS pie-t, meg a bootleggerst mondják jónak, és még friss de van citrus caf pie is.

én 4-et látok daily drivernek.

Viper OS 7.1.2 ( ez van most is használatban)
a pzqqt féle AEX unofficial.
a gizmos féle LOS 13.1
és van még egy unofficial LOS 14.1 radon kernellel, havi security pathekkel.
ez utóbbi kettőt még támogatja a dev.

ezeket feltétlenül ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#13886) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Sziasztok!

Irtam a masik Note 3 topicba is, de kozben rajottem, hogy az en verziom Kate 😃

Most kezdtem el hasznalni. 2 eves a kicsike.

Edesapam hasznalta eddig nem tul intenziven, ennek ellenere rovidnek erzem az uzemidot.

Hivatalos rom van rajta Miui 10-el, napkozben mobil net, facebook, hirek, stb. 2-3 oranyi offline zenehallgatas, es bluetooth kapcsolar egy amazfit bip-el.

24 oraja toltottem fel es 3:30 a SOT es 20%-on van a toltottseg most. Ez realis? Nagyobb SOT-okat olvasok a telorol.

A normal gyari rommal mennyit tudtok hasonlo hasznalat mellett kihozni a telobol?

Koszi elore is a valaszokat!

Udv,
Janos

[ Szerkesztve ]

(#13887) Csápájev válasza bodorjanos (#13886) üzenetére


Csápájev
őstag

Attól függ mi volt az a 3:30 Sot.
Ha pubg, akkor normális.:D
Ha közepes fényerőn nyomkodas, akkor kicsit kevés. Bár egy két éves aksitol csodát ne várj.

(#13888) jFox válasza bodorjanos (#13886) üzenetére


jFox
őstag

A SpeedShop-ban 3490- most egy új akksi. Ennyit megér szvsz, ha ki tudod cserélni benne. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#13889) bodorjanos válasza Csápájev (#13887) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Lenyegeben csak nyomkodas, napkozben mobil nettel. Egy 6 orat elviselnek azert :) Azzal mar nagyon elegedett lennek :) Tenyleg 4G-3G valtas novelhet uzemidot?

(#13890) bodorjanos válasza jFox (#13888) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Ez jo opcio :) A speedshopos akksival van tapasztalata valakinek? Eredeti, vagy azzal egyenerteku tudasban?

https://www.speedshop.hu/termekek/4003535/xiaomi-bm46-redmi-note-3-kompatibilis-akkumulator-4000mah-oem-jellegu-csomagolas-nelkul.html

(#13891) jFox válasza bodorjanos (#13890) üzenetére


jFox
őstag

Még csak most vettem, és kell még egy kijelző is a telóhoz, hogy rendben legyen. Ránézésre gyárinak tűnik.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#13892) zsiz válasza bodorjanos (#13886) üzenetére


zsiz
őstag

Nem tudom... Nekem újonnan se hozta a SOT-okat, amiket itt irkáltak a többiek :D Most pillanatnyilag 2 óra SOT és 45%-on van.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#13893) bodorjanos válasza zsiz (#13892) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Es ez milyen jellegu hasznalat mellett? Hasonloan, mint en, alap dolgokat hasznalsz? Fb, messenger, par hirportal, neha zene hallgatas? Hany eves az aksid? Romlott az uzemido erezhetoen?

(#13894) zsiz válasza bodorjanos (#13893) üzenetére


zsiz
őstag

Semmi extra használat. Alap dolgok. 2 SIM kártya, itthon wifi, melóban 4G, GPS on, folyamatos BT kapcsolat MiBand3-mal, kijelző full fényerőn.

Ha melóban egész nap szól a zene BT hangszóróval, akkor hazafelé már csak 20-30% körül vagyok. Netezni szoktam rajta, FB, Messenger, napi néhány perc telefonálás (Messenger/GSM). néha játszok kicsit.

2016 szeptemberében rendeltem a telefont, úgyhogy több, mint 2 éves. Volt 6 óra körüli SOT-om is, de jellemzően inkább 3 és 4 óra között volt mindig. Most pillanatnyilag 2ó50p SOT és 25%. Szóval jelentősen nem romlott szerintem.

Este lefekvéskor felrakom töltőre, reggel ébredéskor leveszem. Ahogy én használom, nagyon ritka, hogy idő előtt lemerüljön. Van mikor este 40% felett rakom töltőre.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#13895) bodorjanos válasza zsiz (#13894) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Hmmmm... hasonko nalam is a hasznalat, csak sima fulessel. Koszi a reszletes infokat! Akkor meg tesztelem a kicsiket es ha nagyon nem hozza a 3-4 orat se, max nezek egy akksit hozza!

(#13896) vlaci79 válasza jFox (#13891) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia, akku amit vettél azon mennyi a gyártási idő?

(#13897) jFox válasza vlaci79 (#13896) üzenetére


jFox
őstag

Szia!
2018/03/08 [kép]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#13898) vlaci79 válasza jFox (#13897) üzenetére


vlaci79
senior tag

Köszönöm, jól néz ki.

(#13899) csaba bacsi válasza dchard (#13882) üzenetére


csaba bacsi
tag

https://www.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Special-Edition-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Panel-For-Note3/32813152409.html
December 06 óta használom, eddig hibátlanul.

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#13900) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Tenyleg, valami eletkepes megoldas van arra, hogy kideritsem milyen allapotu az akksim? Miutan nem kezdetektol hasznalom, hanem csak par napja, igybgozom sincs erdemes-e cserelnem, vagy sem. Ugye 2 eves a telo, de nem volt agyonhasznalva. Ha van otletetek, szivesen veszem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.