Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) topik

A testvér topik összefoglalója ajánlott olvasmány, főképp a mélyvíz része!

A félreértések elkerülése végett: a topikban olvasható furcsa kifejezések, matatásnak és mókolásnak látszó tevékenységek nem azt jelentik, hogy probléma vagy instabilitás lenne a készülékkel. Épp ellenkezőleg, amivel érkezik (global dev, global stable) azzal azonnal és hosszútávon alkalmas a mindennapi használatra a kicsomagolás után. A fentebb említett tevékenység pár elvetemült droidbúvár játszóterének tekintendő és aszerint olvasandó.

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) boat76


boat76
csendes tag

Sziasztok! Mióta a 10.2.1.0 MIUI van a telefonon, azóta csak akkor vannak értesítések, ha wifi-t használok. Mobil net-nél semmilyen értesítés nincs, még feloldott képernyőnél sem. Mindehol mindennek megadtam az engedélyt, de csak wifi-n működik. Mi lehet az oka?

(#14052) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Kezd nagyon belassulni a telefonom. Ki szeretnék próbálni más rendszert is, nem csak MIUI-t. Van KATE-ra leírás valahol? Elvileg hivatalosan engedték a bootloader nyitásom, sikerült is és most egy TWRP recovery van rajta, a rendszer MIUI10 global 9.3.28.

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#14053) edk- válasza Kisbatyu75 (#14052) üzenetére


edk-
őstag

Ha már van TWRP, akkor nem kell leírás. Letöltöd a szívednek kedves ROMot, gapps-t és flasheled.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#14054) Kisbatyu75 válasza edk- (#14053) üzenetére


Kisbatyu75
tag

És nem kell valami KATE-es firmware-t telepíteni hozzá?
Arra lennék kíváncsi kinek milyen rendszer működik stabilan, megbízhatóan.

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#14055) edk- válasza Kisbatyu75 (#14054) üzenetére


edk-
őstag

Itt olvasd el a Note for Kate users bekezdést. A gyereknek Nitrogen OS-t tettünk fel (asszem Pie, este tudom megnézni), nincs vele gond. Ott nem kellett mókolni, mert Kenzo/Kate ROM.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#14056) Lajos65


Lajos65
tag

Sziasztok! Jött egy .zip frissítés. Ezt hogyan kell feltenni? Előre is Köszönöm.

(#14057) Lajos65 válasza Lajos65 (#14056) üzenetére


Lajos65
tag

Globál stabil 10.2.1.0

(#14058) jFox válasza Lajos65 (#14057) üzenetére


jFox
őstag

Ha gyári recovery van rajta, akkor semmi gond. TWRP szerintem nem telepíti. :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14059) Surplus válasza jFox (#14058) üzenetére


Surplus
tag

Kivéve, ha OrangeFox recovery van rajta.

(#14060) vampire17 válasza Lajos65 (#14057) üzenetére


vampire17
addikt

Pontosan milyen uj verzio jott? Nem tudok rola, hogy lenne frissebb a 10.2.1.0-nal....

(#14061) Kisbatyu75 válasza edk- (#14055) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Feltettem a Havoc OS 2.5-öt Android 9-el. Mivel a legfrisebb gyári dev rom volt előtte ezért a firmware-t nem frissítettem. Csak a ROM-os és GAPPS-t telepítettem recoveryből. Egyből ment minden. Egy nap távlatából nincs negatív tapasztalatom. Érdekes, hogy alapból tudja a készülék ébresztést kettős koppintásra. Meg nem működik a zseblámpa funkció a menü gomb hosszú nyomására.

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#14062) teppik_amon


teppik_amon
tag

Most hogy elindult a digi mobil, bekerült a 2. szimkártya is a telefonba. Az lehetséges hogy a 2. sim helyen csak 3G van?
Gyorsan átfutottam pár leírást, de nem találtam erre vonatkozóan semmit.
Tapasztalatok?

(#14063) jFox válasza teppik_amon (#14062) üzenetére


jFox
őstag

Én úgy emlékezem, hogy ahová a mobilinternetet kapcsolod, ott van a 4G. Tehát ha SIM2-re állítod a mobilnetet, akkor ott érhető el a 4G.
Nem lehet, hogy nincs nálad lefedettség?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14064) teppik_amon válasza jFox (#14063) üzenetére


teppik_amon
tag

Így már van értelme, köszi! Valószínüleg ez lesz, mert 3G 4G-t ír ki. (sim1/2 ?)
Lefedettségem van, köszi.
Akkor öröm, boldogság :D

(#14065) bigrob válasza jFox (#14063) üzenetére


bigrob
őstag

Nálam is előkerült ez a téma, mostani SIM nálam SIM2-be van rakva, ha bepattintom a Digist a SIM1-be akkor a Settings/Sim cards & mobile networks opcióban tudom majd állítani hogy melyik mobiladatot kapcsolja be?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#14066) bigrob válasza bigrob (#14065) üzenetére


bigrob
őstag

Oké, megoldottam, nálam APN-t kellett módosítani EZ alapján.

Gyors kérdés:
Nálam nem tudom aktiválni a SIM kártyát a Mi find cuccban. "Find device can't activate SIM card 1.. Coudn't verify phone number" hibával, többször is próbáltam, újra is indítottam.
Erre valami tipp?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#14067) jFox válasza bigrob (#14066) üzenetére


jFox
őstag

Lehet, hogy a Digi-set meg nem ismeri.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14068) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!

Vennék egy bt fejhalgatót ami LDAC és AptX HD-t is támogat. Az első lenne a fontosabb. Most egy nagyon régi rom verzió (MIUI 8 Global 6.10.13. beta_Android 6.0.1) van fent a telefonon. Ha lefrissítem az elérhető legújabbra (MIUI 8.4.28 Heti kiadás 1.1G) akkor tudni fogja a két tömörítést?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#14069) ktommy91 válasza < CyberBob > (#14068) üzenetére


ktommy91
addikt

Szia! Nem, egyiket sem. Custom ROM vagy új telefon szükségeltetik.

Nincs kerítés.

(#14070) joolaci67


joolaci67
tag

Üdv: Pa_therm1 közel 70 fokos. Mit jelent ez, lehet csökkenteni?

(#14071) timbookedtwo


timbookedtwo
csendes tag

Sziasztok!

Nem tölt a mobilom, az USB port teljesen lehalt. Budapesten ki vállal ilyen javítást? A fórumban többször említett szaki nem vállalja.
Egyébként akinek volt már ilyen problémája, és sikerült megjavíttatnia, írna pár szót az árakról és az átfutási időről?

Köszi!

(#14072) edk- válasza timbookedtwo (#14071) üzenetére


edk-
őstag

Őt ajánlom.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#14073) ripo05 válasza edk- (#14072) üzenetére


ripo05
tag

Én is itt csináltattam. Pár óra és 6-7000 Ft volt, ha jól emlékszem.

(#14074) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Ha töltőre dugva MI logo után üres akksit jelez felkiáltójellel, aztán csak a piros led világít, de semmi sem történik hiába van órákon át bedugva, az kampó nem?

Akksi felpuffadhatott vagy elhasználódott vagy valami megment a töltőelektronikában?

(#14075) csubuka


csubuka
addikt

A felkiáltójelet rosszul láttam, simán üres akksi jel van. Érzékeli jól a kábelt, kábelbedugás nélkül semmi, bedugásra automatikusan kapcsol.

Szerintem kár ebbe az energia már, a kijelzője is repedt...

Ha nem USB board hiba ez amit leírtam, akkor azon alkatrészét el kell adni belőle azt annyi, mert azzal eddig bajom nem volt, korrekten ül benne a kábel.

[ Szerkesztve ]

(#14076) jFox válasza csubuka (#14075) üzenetére


jFox
őstag

Igen. Valószínűleg akksi vagy töltő ÁK hiba. :(
Kijelző az 7-8k Kínából, de akksit nem találtunk jófélét bele. :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14077) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Sziasztok!
Nem tudom összefügghet-e vele, de mióta feltettem a Havoc OS 2.5-öt, azóta figyeltem fel arra, hogy a kettes SIM foglalatban lévő kártyát elég gyakran eldobja, kéri a pin kódot csatlakozáshoz utána. Lehet mondjuk az is, hogy már a kontakt nem jó, csak a foglalatban hogy tudnám megtisztítani az érintkezőket?
Esetleg ezzel a rendszerrel másnak nem volt problémája. Lehet még visszatérek egy kis időre a MIUI-ra, hogy teszteljem szoftveres gond lehet-e a háttérben.

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#14078) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Találtam egy helyet, ahol van akkumulátor a telefonunkhoz: [link]
Állítólag gyári. Rendeltem egyet, meglátjuk milyen. :K
Jövő héten referálok.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14079) Phantom123 válasza jFox (#14078) üzenetére


Phantom123
csendes tag

Sziasztok. Olyan problémám lenne a telefonnal, hogy nem megfelelően jelzi ki az akku %-át. Nagyon hamar eldob több százalékot is lemerül, aztán meg, ha visszakapcsolom még írja, hogy van 30-40% és olyan is volt, hogy órákig 29%-on volt. Nemrég vásároltam a telefont kézből a legújabb heti kiadásos global stabil van rajta, ha tudnátok valamiu megoldást azt megköszönném

(#14080) Thusor válasza Phantom123 (#14079) üzenetére


Thusor
őstag

Tipikus haldoklik az akkumulatora esete. Ott beallitas vagy software nem segit. Ki kell cserelni ujra az akksit ami nem egyszeru mert nem sok megbizhato forras van hozza.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#14081) Phantom123


Phantom123
csendes tag

Van egy kb 3/4 eves note 3 pro m annyi, hogy az ugye nem az se, az akksijuk ugyan az ugye?

(#14082) jFox válasza Phantom123 (#14081) üzenetére


jFox
őstag

Igen. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14083) LanyUs


LanyUs
senior tag

Sziasztok!

Döglődik a töltő micro usb port ( Redmi Note 3 ). Samsung Note 1-nél régebben már sikerült cserélnem. Ez [link] esetleg megfelelő lehet? Cserélt már itt valaki? Érdemes otthon belekezdeni vagy eldobós a telefon?

(#14084) jFox válasza LanyUs (#14083) üzenetére


jFox
őstag

Én kijelzőt cseréltem benne, amihez ezt is ki kellett szedni. Nem volt bonyolult, ha jól emlékezem 2db csavar fogta.
Kerestem ilyet az eBay-en, de nem találtam kimondottan SE verziót, uh. valószínűleg a sima Pro megye bele. De legjobb lenne szétszedni és megnézni. Úgy láttam, hogy az a sokérintkezős szalagkábel csatlakozója a különbség.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14085) LanyUs válasza jFox (#14084) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm! Szétszedem és bízom benne, hogy a 30 pines verzióm van, mert az Mo-n beszerezhető.

Pár hsz-el előrébb linkeltél egy akksit is. Mennyire vált be?

(#14086) Anonymus23 válasza LanyUs (#14085) üzenetére


Anonymus23
veterán

Azért arra figyelj, hogy ha neked is SE van, akkor az megint nem biztos, hogy jó lesz hozzá, mivel elvileg 3 féle van, ha jól veszem ki az aliexpresszes hirdetésekből...

Ha szétszeded, akkor rakj már fel ide képet, hogy konkrétan hogyan is néz ki.
A 152mm-es verzió (PRO SE) az kicsit másképpen néz ki a fenti fotókon mint a sima PRO.

Egyébként ITT az AE link

Másik helyen is van fenn róla kép:

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#14087) jFox válasza Anonymus23 (#14086) üzenetére


jFox
őstag

Na ez jó, én meg csak simát meg Pro-t találtam. Akkor csak más az SE. :K

LanyUs: még nem ért ide, elvileg holnap adják postára. Remélem beválik.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14088) LanyUs válasza Anonymus23 (#14086) üzenetére


LanyUs
senior tag

Reggel szétkaptam. Szerintem Redmi Note 3 pro 15 pin van egy sorban.

Akkor elvileg Xiaomi Redmi Note 3 PRO 30 PIN töltéscsatlakozó usb flex szalagkábel modul [link] számomra a megfelelő? Gondolom azért 30 pin a leírásban, mert kettő soron futnak az érintkezők.

(#14089) Anonymus23 válasza LanyUs (#14088) üzenetére


Anonymus23
veterán

Most már csak az a kérdés bennem, hogy neked is az SE változatú telefonod van-e?
Mert a kép alapján nem a Kate, hanem a Kenzo típusú lap van benne.
800 MHZ-es 4G sáv van a tiedben?

;) - The Power of the Light Side

(#14090) LanyUs válasza Anonymus23 (#14089) üzenetére


LanyUs
senior tag

Fogalmam sincs :) Megveszem használom, szoftvert nem buherálok. Átlagos felhasználó vagyok.
Ezek esetleg segítenek? 4G-t ki szokta írni néha
Redmi Note 3
5.1.1 LMY47V
MIUI Global 7.2 Stabil 7.2.3.0(LHOMIDA)
Cpu: Hexa-core Max 1,8 Ghz
Alapsáv: 1-00019-8976_Gen_Pack-1.49420.2
Verzió: LMY47V

[ Szerkesztve ]

(#14091) Anonymus23 válasza LanyUs (#14090) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem már egy RN 5 Pro van, a feleségem használja az RN3-at, viszotn az egyik öcsémnek van egy amit nem lehet feltölteni (már párszor javították Pesten, de legutóbb nem vállalták), és az Ő telefonjába kellene egy ilyen cuccos, de lehet szét fogom szedni az övét, és akkor látom, hogy mi is van az övében konkrétan.

De így lehet megkülönböztetni, idézve egy másik kollegától :

"Balról a régi, jobbról a B20-as
Amiről azonnal meg lehet ismerni a B20-ast, az az, hogy alul a hangszóró lyukacskák alsó sora, és a hátlap fém részének vége között alig 2 mm marad a nem lyukacsos részből, míg a normál verzión ugyanez a távolság mintegy 2x annyi, majdnem 4 mm."

A B20-as az az SE, azaz ennek a topiknak a telefonja.

;) - The Power of the Light Side

(#14092) LanyUs válasza Anonymus23 (#14091) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nekem a bal oldali van. Tudnál segíteni abban, hogy ennek mi a jelentősége? Esetleg nem jó a linkelt 30 pines port?

(#14093) Anonymus23 válasza LanyUs (#14092) üzenetére


Anonymus23
veterán

De jó, csak akkor nem jó topikban vagy, mert ez a topik a RN 3 Pro SE topik, és ez fizikailag más mint a sima RN 3 Pro.
Neked elvileg a 15 pines kell, az amit kinéztél, de ez a topik a tied.

;) - The Power of the Light Side

(#14094) LanyUs válasza Anonymus23 (#14093) üzenetére


LanyUs
senior tag

OMG :Y Én ezen el nem igazodok :) Köszönöm a segítséget! Rendelek egy 30 pines csatit és ha beválik jFox fórumtársnak az akksi, akkor abból is behúzok egyet.

A sok appnak viszont kevés a 3 GB, állandóan panaszkodik, hogy nincs hely frissítésre.

(#14095) Anonymus23 válasza LanyUs (#14094) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha nincs hely, akkor nem a 3GB RAM a kevés, hanem elfogyott a 32GB tárhely, le kellene törölni a nem használt appokat, fotókat archiválni róla amit nem mutogatsz másoknak, zenéket is ki lehet egyelni, illetve ki tudja még mi minden lehet rajta ami nem kell, hogy rajta legyen feltétlenül.
De ha ilyen gondod van, akkor akár - ha nem két SIM-el használod-, tudsz bele venni pl egy 64 GB-os micro SD kártyát, és meg is lesz oldva a tárhelyed.

;) - The Power of the Light Side

(#14096) jFox válasza LanyUs (#14094) üzenetére


jFox
őstag

A mobiltelefónia egy erdő, ahol eléggé el lehet tévedni, ha az ember nincs képben. :K
Ebből a telefonból 3 féle is volt.
Sima Note 3: MTK Helio X10-es chipset
Note 3Pro: Snapdragon 650-es chipset
és Note 3Pro SE: Snapdragon 650 és támogatja az európai LTE frekvenciákat.
Szóval eléggé meg kell nézni, hogy az ember mit vesz hozzá.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14097) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

noha van 3.5-es jack kimenet a telefonon, de van olyan Fm transmitter autóba (illetve tudja-e a telefon ezt a funkciót), hogy usb-n keresztül csatlakozik a transmittere a telefon, így egy kábelen egyszerre megy töltés+hang egyszerre.

Köszi!

free your mind

(#14098) jFox válasza Jazz (#14097) üzenetére


jFox
őstag

Ilyesmire gondolsz?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14099) Jazz válasza jFox (#14098) üzenetére


Jazz
veterán

Igen, de nem wifi-n keresztül hanem USB-n keresztül. Telót USB-n összekötöd Transmitterrel. Egyszerre tölti, és USB-n küldi a zenét a transzmitterre.

Nem tudom a telefon tudja-e ezt.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#14100) jFox válasza Jazz (#14099) üzenetére


jFox
őstag

Ezt nem. :N A typeC USB-ben van audió átviel, ez még csak microUSB.
A linkelt eszköz sem Wifi-t használ hangátvitelre, hanem Bluetooth-t. :K

De van olyan is, amire rádughatod 3,5-es jack-en is a hangot.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.