Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) topik

A testvér topik összefoglalója ajánlott olvasmány, főképp a mélyvíz része!

A félreértések elkerülése végett: a topikban olvasható furcsa kifejezések, matatásnak és mókolásnak látszó tevékenységek nem azt jelentik, hogy probléma vagy instabilitás lenne a készülékkel. Épp ellenkezőleg, amivel érkezik (global dev, global stable) azzal azonnal és hosszútávon alkalmas a mindennapi használatra a kicsomagolás után. A fentebb említett tevékenység pár elvetemült droidbúvár játszóterének tekintendő és aszerint olvasandó.

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) Thowra123 válasza jFox (#14149) üzenetére


Thowra123
tag

Egy ötlet, nem biztos, hogy itt is működik.
TWRP alól felrakod az új rendszert ami visszaállítja az eredeti recoveryt és mielőtt kilépsz a TWRP ből felrakor azt is újra?
Anno még Redmi note 2 nél csináltam, ott jó lett.

(#14152) Balcsix


Balcsix
senior tag

Hello!

Még régebben rootolva lett a készülék TWRP és újabb Global ROM telepítése miatt. Akkoriban ez még nem volt hátrány, viszont leszedtem a TV GO alkalmazást, és nem fut arra hivatkozva hogy rootolt a telefon. TWRP-ből csináltam egy FR-t, minden adat (kivéve rendszer) törlésével. A rootot is töröltem előtte, a SuperSU se jelenik már meg. Ennek ellenére még mindig érzi, hogy root jogosultság volt adva neki. Hogy tudnám ezt orvosolni?

Előre is köszi! :)

(#14153) Balcsix válasza Balcsix (#14152) üzenetére


Balcsix
senior tag

Közben megoldódott a probléma. Került rá egy teljesen friss Global ROM, illetve visszaállítottam a gyári recoveryt! :)

(#14154) Phantom123


Phantom123
csendes tag

Sziasztok srácok!

Lenne egy olyan problémám a telefonnal, hogy egyszer csak fogta magát és se a mobilnet megosztás se a wifi se a bt nem akart műdködni. Rengeteg fórumot átböngéztem már, rengeteg megoldást kipróbáltam már, de semmi sem működött próbáltam már új romot, mindenfélét. Az a probléma, hogy nincsen mac címe a telónak elvileg. Tudtok valamilyen megoldást esetleg ami követhető? Vagy esetleg a szervízben tudnak valamit kezdeni a problémával?

(#14155) jFox válasza Phantom123 (#14154) üzenetére


jFox
őstag

Az XDA-n szétnéztél már? Pl: [link]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14156) Phantom123


Phantom123
csendes tag

Igen, már megvolt minden leírás ami ésszerűnek tünt, még volt egy amihez szétkell szedni a telefont, de azt nem merem bevállalni, csak gondoltam hátha volt valakinek hasonló problémája és sikerült megoldania

(#14157) jFox válasza Phantom123 (#14156) üzenetére


jFox
őstag

Még szerencsére nem volt ilyen. IMEI-t már kellett vissza írnom, de az MTK chipes telefonoknál fordul elő custom ROM felrakásánál.

Még ez tűnik használhatónak, ha hibás a MAC cím.
Fastboot ROM telepítést próbáltál már?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14158) gps76


gps76
őstag

Sziasztok!
Tartaléknak van egy Note 3 SE telefonom, gyári global rom van rajta, de bootloader nyitva, Redwolf recovery rajta. Tudtok egy használható Android 7.x,8.x Miui romot ami tud magyarul is,normálisan működik, gyors, takarékos is és nincsen nagyon belepiszkálva? Probáltam innen-onnan egy-kettőt, de vagy hiányzik alapvető dolog belőle, vagy nincs magyar, vagy béna kinézetű, kiherélve sokszor lefagyva, ez nem megy benne, az nem megy benne...

[ Szerkesztve ]

(#14159) jFox válasza tlala (#14137) üzenetére


jFox
őstag

Megjött az új akksi, de ez is csak 1 napos. :(
Úgy látszik mar nincs jó akku ehhez a tellóhoz

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14160) gps76 válasza jFox (#14159) üzenetére


gps76
őstag

Én egy mobilos haveromon keresztül rendeltem, 2500 Ft volt Bluestar márkájú és szerintem tudja a 4000-et(kérdés, hogy meddig). Állítólag lengyelek gyártatják, a nagyker is azért tartja, mert nem szokott gond lenni velük.

(#14161) jFox válasza gps76 (#14160) üzenetére


jFox
őstag

Honnan lehet beszerezni? Dobhatnál egy (csontot) linket! :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14162) gps76 válasza jFox (#14161) üzenetére


gps76
őstag

Itt Debrecenben személyesen lehet, mert a piacon árul az illető. De szerintem rákeresel a Bluestar márkára, telefon tipusra lesz találat.

Találtam egy MIUI magyarul is tudó rom-ot, amibe nincs nagyon belepiszkálva a "fejlesztő szája íze szerint", Android 7.0, eddig jól működik, akkuidő is jó, hibát nem találtam eddig benne. Tudom hogy nem SE verzióra irták, de működik
[link]
Port from Alexanrin

[ Szerkesztve ]

(#14163) Postas99


Postas99
senior tag

Áhh!

Szálám! De jó látni hogy még valaki használja ezt a modellt.
Akku gondjaim vannak nekem is. [link] Innen rendelve ez jó ár?
És kéne valaki aki még beszereli.. van még hely ahova vihető? Mert ahova vittem ott kicserélték az akkut de szarabb lett mint volt. És inkább vennék másikat.

Ez az android 7-en alapuló ROM mennyire eszi meg az akkut?

(#14164) zsiz válasza jFox (#14161) üzenetére


zsiz
őstag

Egy jó akku az enyémbe se ártana.. :D

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14165) jFox válasza Postas99 (#14163) üzenetére


jFox
őstag

Ha jársz Miskolcon, szívesen kicserélték neked. gps76 kollega dicséri ezt az utángyártott típust. Sokan várunk egy biztos forrásra akku ügyben.
Nekem eddig 3 bol egy sem jött be, de azok mind "eredeti" akksik voltak. (Azt hazudták... :((( )

Kár lenne ezt a telefont meg eltemetni. Elég jól használható, ha valakinek nem kell X sok kamera, meg 18:9 képarány, még teljesen vállalható ez a teló.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14166) zsiz válasza jFox (#14165) üzenetére


zsiz
őstag

Ha esetleg lesz vele több tapasztalat, megosztanátok itt? :)

Több, mint 3 éve megvan a telefon, de eszemben sincs lecserélni. Amire nekem kell, még mindig tökéletes. Csak az akku bírna ki legalább 1 napot...

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14167) Postas99 válasza jFox (#14165) üzenetére


Postas99
senior tag

Szia!

Küldeni tudnám. Bp közelebb van hozzám. De nagyon köszönöm a segítséget.

(#14168) Lalaland


Lalaland
tag

Sziasztok!
Miért nem vásároltok Nohon akkut bele? Bevalt márka, vettem anno a Note2-hoz és teljesen jól működik most is.
[link]

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#14169) hazai


hazai
tag

Nekem is kellene új akku + hátlap fedèl+ usb csatlakozó,
na meg nem ártana egy szerelő+ akku ratene egy EU romot.
Xiaomi redmi note 3 pro

Nézz szét a termékeim közt http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=hazai&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#14170) gps76 válasza Postas99 (#14163) üzenetére


gps76
őstag

Ennyivel tudok szolgálni a 7-es rom,.meg az akku "tudásáról". Ebben volt csomó újraindítás, meg ilyesmi:
Sok jó rom lenne csak nagyon belemókol a készítője, amit nem kellene. Gondolok itt a nem megszokott betűkészlet, magyar nyelv hiánya, túlzott skin módosítás. Én a gyári kinézetűt szeretem...
Én is gondolkoztam régebben hogy rendelek akkut, de szerintem nagy részük mivel régi tipus már, csak áll évek óta a polcon azért is gyenge. Mondjuk szükségből vettem a haveromtól, mert már használhatatlan volt, de szerencsém volt,.a nagyker nem hiszem nagyon tárolgatná.

[ Szerkesztve ]

(#14171) jFox válasza Lalaland (#14168) üzenetére


jFox
őstag

Mondjuk, mert nem ismertük eddig? :U De alinkkel valami baj van. Nekem nem kattan... Ez lenne az?

Postás99 :ha elküldöd az is jó, ha fizeted a visszaküldés díját is. :K
Gps76: két nap alatt kétszer töltötted? Az nem túl jó. :N Ez eredetileg egy töltéssel tudta a két napot. Anno...

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14172) gps76 válasza jFox (#14171) üzenetére


gps76
őstag

30-80% között szoktam tartani a telefonjaim akkuját, meg nem szeretem 40%-al elvinni magammal.

(#14173) tlac


tlac
nagyúr

akkut hogyan ragasztjátok be?
sima kétoldalas 3m ragasztóval?
vagy vesztek ilyen direkt akkuhoz való ragasztót? (aliexpress-ről filléres)
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#14174) gps76 válasza tlac (#14173) üzenetére


gps76
őstag

sima kétoldalas

(#14175) tlac válasza gps76 (#14174) üzenetére


tlac
nagyúr

és ha ki kellene később szedni az akkut, akkor azt hogy csinálod? feszegetés nélkül kiszedhető?

vagy egy kis ragasztót ráhagysz az akku végénél?

(#14176) jFox válasza tlac (#14175) üzenetére


jFox
őstag

Én nem ragasztottam bele. Egy kis vékony szivacsot teszek a hátlap alá, az nem engedi lötyögni benne. Bár amúgy sem tud sokat...

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14177) tlac válasza jFox (#14176) üzenetére


tlac
nagyúr

hát, az a megoldás nem annyira tetszik

közben ma megérkezett a kijelzőm, de sajnos pont, amitől tartottam, hiányzik egy ragacs róla, meg lehet az alatta lévő kis fém darab is
[kép]
előzőből át tudom tenni, csak nem tudom, hogy milyen ragasztó kellene hozzá

[ Szerkesztve ]

(#14178) gps76 válasza tlac (#14177) üzenetére


gps76
őstag

oda is egy sima pici kétoldalas hogy tartsa a kamerát. Az akkut nem telibe szoktam ragasztani, csak 2 csíkkal a szélén, ha ki kell venni egy damilt alábujtatok és feljön az egész.

(#14179) tlac válasza gps76 (#14178) üzenetére


tlac
nagyúr

Az akkut nem telibe szoktam ragasztani, csak 2 csíkkal a szélén, ha ki kell venni egy damilt alábujtatok és feljön az egész.

ez egész jó ötlet, köszi

oda is egy sima pici kétoldalas hogy tartsa a kamerát

ennek nem inkább az a funkciója, hogy kijelzőre vezesse a prociról termelődő hőt?
mivel egy hővezető rézfólia volt odaragasztva egy kis fémlapra, az pedig szintén ragasztva a korábban jelölt helyre

(#14180) gps76 válasza tlac (#14179) üzenetére


gps76
őstag

Ott a kamera van, a réz lemez az árnyékolása, a proci hőelvezetését hőátadó pasztával, vagy "gap" paddal szokták megoldani, itt máshol van.

[ Szerkesztve ]

(#14181) makoss


makoss
addikt

Üdv!
Tudnátok adni androidra egy olyan szoftvert ami blokkolja és figyelmeztet is, hogy a tartalom fogyassza az adatot?
Telenoron belül vagyok 2000Ft-ért havonta korlátlan közösségi médiában de nem szeretném ha az 1GB lecsökken ne idejekorán :R
Lehetőleg ingyenest!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#14182) makoss válasza makoss (#14181) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#14183) tlac válasza gps76 (#14180) üzenetére


tlac
nagyúr

lefényképeztem, hogy mire gondolok
[kép]
- a hármas a rézfólia, ez alatt van a proci meg a kamera
- a kettes egy kis fémlemezke, ez nekem az új kijelzőből hiányzik, így át kell ragasztanom az újba, de ehhez nekem hozzá volt ragasztva a rézfólia is, alig jött szét (látszik is ragacs még rajta)
- az egyes maga a képernyő, ahova a kettes fémlemezke be volt ragasztva, ezt is ide kell valahogy ragasztani

tehát ez a alapján nekem úgy tűnik, hogy a rézfólia át tudja vezetni a hőt a fémlemezkén át a képernyőre

[ Szerkesztve ]

(#14184) jFox válasza makoss (#14181) üzenetére


jFox
őstag

A MIUI-ban mindez beállítható. App-onkent tudod szabályozni, hogy mi mehet a netre és mi nem.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14185) gps76 válasza tlac (#14183) üzenetére


gps76
őstag

Kijelzőre nem szoktak hűtőlemezt ragasztani, inkább a középső lemezre. Akkor lehet a kijelzőnek valami testelése, hogy az érintő ne zavarodjon meg.

(#14186) tlac válasza gps76 (#14185) üzenetére


tlac
nagyúr

lehetséges, lehet köze van az alábbihoz is

kipróbáltam tegnap az új kijelzőt, de még nem teljesen építettem be, látszólag működik is

viszont van egy teszt a szervizmenüben, hogy touchpanel selftest, na ez fail-et mond
ez vajon mit tesztelhet?
nektek mit mond?

ha össze lesz teljesen rakva a telefon kipróbálom újra, mert lehet csak ez a baja, de kicsit zavaró

[ Szerkesztve ]

(#14187) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,
a telefon nem tölt. Valószínűleg a quick charge 3.1 töltővel való használat tett tönkre valamit, vagy kapcsolt ki. (amit nem értek, mert hiába képes a töltő 3A leadárásra ha a telefon nem képes annyit felvenni.)
Ezt találtam a neten mint megoldás, de nem értem hogy a "zövidzárat" hogy csináljam, és miért oldja meg a problémát.
Akksi ki-be rakás is megtörént, hátha "resetelődik" valami.
Ja és PC-re csatlakoztatva azt írja ki a win, hogy "Teljesítményimpulzus az USB porton. Az ismeretlen eszköz több energiát igényel mint amennyit a USB port szolgáltatni képes."
"open back cover.... open usb charge socket DO short circuit usb SOCKET AND TOUCH A WIRE OR A METAL THING BOTH SIDES BAC OF THE USB CHARGIN PLACE DO IT 2 OR THREE TIMES THEN IT WORKS..... MY TWO PHONES WORKED THE MAIN REASON WHY THEY DONT CHARGE IS USING SOME FAST CHARGING CHARGERS OR POWERBANKS...... DO WHAT I SAID IT WORKS"
Köszi

[ Módosította: Intruder2k5 ]

free your mind

(#14188) zsiz válasza Lalaland (#14168) üzenetére


zsiz
őstag

Vettem egyet 11.11.-én kuponozva. Remélem tényleg jó lesz. A mostani már eléggé kuka... Reggel óta (13 óra alatt) 18%-ra ment le, 1ó50p kijelzőidővel.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14189) motofi


motofi
aktív tag

Sziasztok! A kijelző felől elkezdett puposodni a telefon. Középen elvált a kijelző. Ez az akku miatt lehet? Lehet hogy az nyomja fel? Valaki járt már így? Lassan három éves a teló.

[ Szerkesztve ]

(#14190) jFox válasza motofi (#14189) üzenetére


jFox
őstag

Más nem nagyon tud benne púposodni. Valószínűleg akku probléma lesz. Szedd le a hátlapját, csak vigyázz az ujjlenyomat olvasó szalagkábelére!

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14191) tlac válasza tlac (#14186) üzenetére


tlac
nagyúr

"viszont van egy teszt a szervizmenüben, hogy touchpanel selftest, na ez fail-et mond
ez vajon mit tesztelhet?
nektek mit mond?"

ezt meg tudnátok nézni?

(#14192) cibus


cibus
aktív tag

Sziasztok.
Benyeltem valami magyar postás pop up felugró vírust vagy mi a sz*rt. Kib*szott idegesítő!!! 5-10 másodpercenként folyamat rezeg a teló. Hogy a francba lehet leirtani?

(#14193) jFox válasza cibus (#14192) üzenetére


jFox
őstag

Biztonság - Biztonsági vizsgálat nem szedi le?
Egyszer volt egy hasonló egy ismerős Samsung-ján, de ott csak a gyári visszaállítás segítette...

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14194) zsiz


zsiz
őstag

Milyen kijelzővédőt szoktatok használni? Eddig random 1$-os TG-t vettem mindig és sose volt bajom vele, de a legutolsó 2-3 nem maradt a kijelzőn, felvált. A legutolsót mikor felraktam tökéletes volt, másnapra alálevegősödött az egyik sarka, most meg már szinte körbe..

Más. Nyomkövetés szerint már az országban az új akkum, kíváncsi vagyok.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14195) zolko74 válasza zsiz (#14194) üzenetére


zolko74
tag

Próbáld meg jobban megtakarítani a felületet, valószínűleg zsíros maradhatott, ezért vált vissza.
Az akkura kíváncsi leszek, remélem ez már beválik! (Bár én most vettem egy 9T-t, de még a dobozában pihen...)

(#14196) zsiz válasza zolko74 (#14195) üzenetére


zsiz
őstag

Amit adtak hozzá nedves/száraz kendőt, azzal áttöröltem jó alaposan. Meg nem először raktam már fel tg-t :D mindegy, amúgy is megrepedt úgyhogy mindenképp cserés :D

Az akkuról majd írok. Remélem egyszerű kicserélni. Még nem néztem utána.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14197) tlac válasza zsiz (#14196) üzenetére


tlac
nagyúr

azt meg tudnád nekem nézni, hogy a szervizmenüben mit ír ki neked a touchpanel self test?
(elvileg ezt kell hívni *#*#64663#*#* de elérhető az android verziós menüből is)

Az akkuról majd írok. Remélem egyszerű kicserélni. Még nem néztem utána.

kiszedésnél ne feszegesd meg ne melegítsd, hanem van két kis pöcök, amit ki kell húzni, ezzel kijön a ragasztás alóla
aztán a visszahelyezéshez vagy veszel ilyet vagy kétoldalú ragasztót használsz

(#14198) zolko74 válasza zsiz (#14196) üzenetére


zolko74
tag

Gondoltam, hogy sokat üvegfóliát felraktál már! Amióta nem azzal a kis kendővel csinálom amit adnak hozzá nekem nem válik vissza. Szerintem kispórolják belőle az alkoholt...

(#14199) zsiz válasza tlac (#14197) üzenetére


zsiz
őstag

Persze, meg: Pass

Ha valahol elakadok szétszedés/összerakás közben majd írok.

zolko74: te mivel pucolod le?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14200) tlac válasza zsiz (#14199) üzenetére


tlac
nagyúr

köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.