Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-16 19:31:31

LOGOUT.hu

World of Tanks OFF topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33801) jano_77 válasza virkir (#33799) üzenetére


jano_77
nagyúr

Igen az lehet, de joergie ITT ezt írta.
Illetve ezen a fotón is olybá tűnik - persze lehet csak benézek vmit -, hogy 2 táras ágyúja is van az ARL-nek!?

(#33802) +SoulRiever-: játékon belül nem tudom ellenőrizni, hogy létezik-e, mert meló helyen vagyok, de eddig azt gondoltam, hogy a wotdb.info oldal up to date. :F

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#33802) SoulReaver válasza jano_77 (#33801) üzenetére


SoulReaver
veterán

Én mikor a francia ht-t húztam, nem találkoztam ezzel a löveggel ARL-en. :F

(#33803) jano_77 válasza SoulReaver (#33802) üzenetére


jano_77
nagyúr

Mondjuk az mindenképp fura, hogy a Kompatibilis járműnél CSAK az FCM 50t szerepel, pedig ezt az ARL-44-nél néztem meg. :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#33804) MinionFlasH válasza jano_77 (#33801) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Szerintem ez valami régi lehet mert már nem ilyen a tech-tree, és nincs táras ágyúja, csak az 50 100-tól felfelé!

(#33797) Diarmand

Köszönöm Mester! :DD

[ Szerkesztve ]

(#33805) nyunyu válasza jano_77 (#33801) üzenetére


nyunyu
félisten

90 DCA 45 sosem volt taras, sem az ARL44-en, sem az AMX M4 45-on.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33806) nyunyu válasza nyunyu (#33805) üzenetére


nyunyu
félisten

Igy mondjuk mar ertheto, miert latszik tarasnak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33807) jano_77 válasza MinionFlasH (#33804) üzenetére


jano_77
nagyúr

Hát most kicsit elbizonytalanodtam, mert három oldalt néztem meg és nagyjából 3 félét írtak. :F
wotdb.info oldalt ugye már linkeltem, ott 2 táras löveg is szerepel - jól értelmezem, hogy elvileg 6 lőszer van a tárban?
tanknumbers.com oldalon sima lövegnek tűnnek, nem tárasnak, mert egyikre sem dob 30sec töltést!?
wiki.wargaming.net oldalon nagyjából azon adatok szerepelnek, mint az iméntin, csak ott ugye töltés és célzásgyorsító nélküli számokkal.

ezek szerint a wotdb.info ennyire elavult lenne - furcsállnám, mert a Japó heavyk is fent vannak már - vagy csak összekavartak rajta vmit a készítők?! :F

Kérnék egy kis segítséget tapasztalt ARL használóktól, hogy melyik löveggel érdemes használni?
1. 90mm DCA30 (7)
- DPM: 1940,2
- Reload: 7,42
- Lövés/perc: 8,08

2. 90mm F3
- DPM: 1896,1
- Reload: 7,59
- Lövés/perc: 7,9

3. 105mm Vanon 13TR (7)
- DPM: 1949,27
- Reload: 9,23
- Lövés/perc: 6,5

4. 90mm DCA45 (8)
- DPM: 1668,57
- Reload: 8,63
- Lövés/perc: 6,95

(#33806) nyunyu: köszi a képet, akkor ezek szerint ugyan az a löveg, csak az ARL és AMX M4-en ég sima egylövéses volt, később lett az AMX 50 100-on táras.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#33808) nyunyu válasza jano_77 (#33807) üzenetére


nyunyu
félisten

Kérnék egy kis segítséget tapasztalt ARL használóktól, hogy melyik löveggel érdemes használni?

Tokmindegy melyikkel hasznalod, mindegyikkel franciazni fogsz az alacsony DPM meg a hosszu celzasiido utani lepattanok miatt.

En a 90 DCA 45-tel szoptam.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33809) MinionFlasH válasza jano_77 (#33807) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Én a 4. es ágyúval használtam(képen az "eredmény"), szerintem ha tier 8ba dob legalább az átütésed jó, én amúgy nagyon utáltam, az utána lévő M4 sokkal jobban tetszett az vállalható darab.

(#33810) woryz válasza nyunyu (#33808) üzenetére


woryz
senior tag

Lehet, hogy nagyon noob kérdés, de van köze a lepattanásnak és a célzási időnek egymáshoz? :B

[ Szerkesztve ]

(#33811) rlazol


rlazol
addikt

woryz: annyiban, h ha szűkül be, nagyobb eséllyel találsz el a becélzott gyenge pont helyett olyat, ahonnan lepattansz. De ez full becélozva is előfordulhat...

pár hónap alatt lett cromwellből FV4202... :D

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#33812) nyunyu válasza woryz (#33810) üzenetére


nyunyu
félisten

Franciaknal hiaba varod ki a qrvahosszu celzasiidot, akkor is sokkal tobbet pattannak, mint a nemet vagy amerikai agyuk.
Pedig papiron a franciaknak sokkal magasabb penje van, meg pontosabbak is.

Gyakorlatban ugyanolyan rosszak, mint a szovjet heavyk agyui.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33813) jano_77 válasza rlazol (#33811) üzenetére


jano_77
nagyúr

GRATULA Laci! :C

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#33814) Cucuska2 válasza nyunyu (#33812) üzenetére


Cucuska2
őstag

Szerintem az 50 120-nak már normális ágyúja van.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#33815) #84221696 válasza nyunyu (#33812) üzenetére


#84221696
törölt tag

Hát, az IS3 BL-9 ágyúja annyira nem rossz, sőt. Nekem nincs ilyenem, de ellenfélként tapasztaltam, hogy átütésben és pontosságban is nagyon jó. Az amcsi T32-es ágyúja meg kaka, ehhez képest.

(#33816) emre válasza jano_77 (#33807) üzenetére


emre
veterán

A kettő közül valamelyiket.
Attól függ hogy a célzási sebesség és a dpm vagy az átütés a fontosabb a számodra. Én az F3-at javasolnám, mert ahova T7-ben nem elég a 170 pen oda betolod a gold-ot.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#33817) jano_77 válasza emre (#33816) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszönöm!
Általában jobban szeretem és előnyben részesítem a nagyobb DPM-es ágyúkat a nagyobbat de ritkábban lövőkétől. T7-ben lehet, hogy elegendő a 170 pen, de simán beteszi T9-be is, ott már elég karcsú sajnos. :((
Lehet az lesz, hogy az F3 kell úgy is először kifejlesztenem, majd kiderül mennyire lesz használható. Amennyiben igen, akkor lehet csak azért fogom kifejleszteni a többit, hogy az AMX M4-en már ne kelljen.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#33818) emre válasza jano_77 (#33817) üzenetére


emre
veterán

én is pont így csináltam

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#33819) woryz válasza rlazol (#33811) üzenetére


woryz
senior tag

Aham, szóval ha nem várom meg velük a teljes beszűkülést, értem. :))

(#33812) nyunyu: És akkor ezt mivel magyarázzák? Biztos van rá logikus (?) magyarázat. Meg pl a német JpE100 és sima E100 nekem túl sokszor pattan, a tizes TD ment is a lecsóba. :))
Mondjuk én azt vettem észre, hogy pontosságban nem sok különbség van német / orosz ágyú között, maximum leírásban. :)

(#33820) nyunyu válasza woryz (#33819) üzenetére


nyunyu
félisten

T10-ben mar celozni is kene, mivel hiaba van ~300 pened, ha az ellen a legtobb helyen 250+ effektiv pancellal bir, ami forgatva boven tobb, mint 300...

Szovjet vs nemet TD?
Allj fel Karelia assaulton kozepre tamadni.
Ferdivel siman eltalalod a zaszlo kornyeken, 600-700m-re levo celpontokat, mig Obj704 kb. otbol egyszer adja be.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33821) woryz válasza nyunyu (#33820) üzenetére


woryz
senior tag

Szovjet TD-t tier10-ben nem ismerek, de a nyolcas ISU ismeretében (alap ágyús még a lelkem), nem is lesz. Az egy igen nagy kínlódás, nem is szoktam vele játszani. De a Ferdi az tényleg egy zsír kis jármű. :)

Én célzok, de ha olyan dolgok történnek, mint a csatolt videjómban... Bár szerintem azt valamelyik mod okozhatja tényleg, mert nem emléxem, hogy régebben is csinálta volna ezt... :))

(#33822) nyunyu válasza woryz (#33821) üzenetére


nyunyu
félisten

Obj704 pontosabban lo a BL-10-zel, mint az ISU.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33823) PitLee válasza woryz (#33821) üzenetére


PitLee
őstag

Nehéz eset vagy :) Játék közben F1 majd PrintSreen ott van, hogy mi-micsoda.
A célzás úgy működik hogy van az
1. "célkereszt" ami azt mutatja hova nézel épp az egérrel (nézőpont kérdése de, ő fixen a képernyő közepén van és vele célzunk)

2. "célkereszt" ami mutatja ép merre tart, mutat az ágyúcső (ő együtt vándorol a lövegcsővel a képernyőn és azt mutatja, hogy hova pottyanna a lövedéked ha lőnél, még onnan ismerszik meg, hogy vele vándorol a szórásjelző karika is)

és van még egy célkereszt a szerveroldali, főleg azoknak ajánlott akik szeretnek kapáslövésekkel operálni.

Na már most nálad az 1. valamilyen okból kifolyólag nincs és te a 2.-al akarsz célozni . . .

[ Szerkesztve ]

(#33824) woryz válasza PitLee (#33823) üzenetére


woryz
senior tag

Sosenem állítottam ennek az ellenkezőjét! :)) Köszi, megnéztem, tényleg le volt húzva valami miatt az "1"-es. Isten fizesse meg! :R :R :R

(#33822) nyunyu: Ááááh, kéremszépen nekem az vagy még 53000 xp... :DDD (+ a lánctalp, ha kell hozzá) Én a D-25S-vel pukkantgatok, ha épp van lelkierőm bemenni ezzel a tankkal (akarom mondani TD-vel).

[ Szerkesztve ]

(#33825) diegho


diegho
nagyúr

Magyar Orsi nevű 13 90 malinovka-n sír, hogy mennyire szar MM-t kapott, hiszen alul van és a garázsban kivárja a csata végét :)) azt hittem aki elér T8-ig light ágon az nem ennyire szánalmasan buta, de hát a nők mindig képesek meglepetést okozni... én közben azért összehoztam egy 2400xp-s ász kört T8 lighttal ezzel a szar MM-el is :U [link]

(#33826) nyunyu válasza PitLee (#33823) üzenetére


nyunyu
félisten

Ehhez kiegesziteskent annyit, hogy loves pillanataban a kettes celkereszt szamit (illetve az alapbol nem latszo szerveroldali, ami mindig le van maradva a ketteshez kepest.)

Kettes celkereszt alapertelmezetten konvergal a kepernyo kozepen levo egyeshez, automatikusan fordul a cso az egyes celkereszt iranyara, ha annak nincs valami akadalya. (pl. elert a loveg kiterithetoseg hatarara), vagy X gombbal letiltottad a torony forgatast, esetleg jobb klikkel bekapcsoltad az autoaimet. (ami egy celpontra lockolja a csovet, celkereszt helyett a celpont mozgasat kovetve.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33827) szbalogh


szbalogh
őstag

Anyit TK-ztam meg rosszalkodtam, hogy végül egy ártatlan kis koccanás miatt kaptam egy óra reggeliszünetet :U

Nick: HE_Storm

(#33828) Greentea


Greentea
senior tag

Mit csináljak ha egy másodlagos feltétel kell a t28hoz (MT-15 2k damage a tdkbe), és nincs bent 2td-nél több egy csatában? :D Két medem van most, Panther2 és Leo PTA és ugyan ez a helyzet mindkettővel.. Persze ha megyek mással akkor egyből oldalanként 6 td. :))
Vegyem vissza a Cromwellt hátha?

(#33829) joergie válasza Greentea (#33828) üzenetére


joergie
őstag

Türelem. Én úgy figyeltem meg, biztos összeesküvés elmélet, de mondjuk az első 10 mérkőzésen nem nagyon ad lehetőséget az mm a küldetés megoldásához. Aztán lesz lehetőség, nem fog mindig sikerülni. A legideálisabb lenne minél magasabb tierben táras tankkal nyomulni tier8-10 td-k ellen. Pl borsigot, wtpz4-et lehet leo pta He-vel lőni...
Én emiatt a küldetés miatt(obj260 mt15) fejlesztettem ki a batchatet.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#33830) h1mpi válasza Greentea (#33828) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Vagy 1 hónapig vártam mire ez meglett :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#33831) nyunyu


nyunyu
félisten

Tokeletes napkezdes :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33832) SoulReaver válasza nyunyu (#33831) üzenetére


SoulReaver
veterán

koccantál ? :D

(#33833) Greentea T71 is táras ;) Ha kicsit nagyobb lenne az átlag sebzése, nem is mennék más tankokkal.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#33833) Greentea válasza joergie (#33829) üzenetére


Greentea
senior tag

Az a baj, hogy csak a német vonalakat húzom, franciáknál és amcsiknál ahol a tárasak vannak a hármas szinten sem tartok. Mire eljutok az első táras medhez (t69) az a sok idő. :( De igazad van, el kéne kezdenem a későbbi küldetések miatt is.

(#33830) h1mpi: 1/3-a már letudva :D Bekapcsolás után első csatán sikerült az első feltétel, ott rontottam el, hogy a jgtiger8.8 bazi gyorsan lő és nem számoltam azzal, hogy hamarabb betölt.. :(

(#33832) +SoulRiever-: Azzal az a gond, hogy light. :)

[ Szerkesztve ]

(#33834) nyunyu válasza SoulReaver (#33832) üzenetére


nyunyu
félisten

Ott van, hogy 1/1 talalat :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33835) Greentea válasza Greentea (#33833) üzenetére


Greentea
senior tag

El is kezdtem a t69 ágat. :)

(#33836) SoulReaver válasza nyunyu (#33834) üzenetére


SoulReaver
veterán

Jah, a többit nem is néztem :B Nagy vadászat ;] :C

(#33833) Greentea

Igen, a küldetésedhez med kell :S

[ Szerkesztve ]

(#33837) #84221696


#84221696
törölt tag

Biztosan emlékeztek rája, hogy egy pár héttel ezelőtt téptem (tök feleslegesen) a szám, hogy a kedvenc Tiger II tankom átlagsebzése köszönőviszonyban sincs a papírformával. Azóta lett egy skillem és most már a másodikat gyűröm és azt vettem észre, hogy most már megvan az átlag. Szóval lehet korreláció a tankok átlagsebzése és a legénység képzettsége között vagy ez csak placebo hatás?

[ Szerkesztve ]

(#33838) diegho válasza #84221696 (#33837) üzenetére


diegho
nagyúr

Én 5 skilles legénységgel mindig maximumot sebzek!

(#33839) nyunyu


nyunyu
félisten

Igy mar jobb?

Sajnos az utolso lovest elhibaztam, nem lett 4/4, Cromwell meg kicsipkezte az arcomat golddal :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33840) #84221696 válasza diegho (#33838) üzenetére


#84221696
törölt tag

Köszi! :R Akkor ezek szerint valós dolog lehet. Minél képzettebb a legénység annál jobban közelít a maximumhoz.
Tehát, amikor átlagsebzésről van szó, akkor nem az egyéni sebzés a mérvadó, hanem mindenki átlagsebzése, aki az adott tankkal játszik. Ebben benne vannak a paradicsomok (I am), akik nem tudják meglőni az átlagot se, mert hiányzik a legénység képzettsége és benne vannak az unikumok, mint Te, akinek az 5 skilles legénység miatt maxon sebeznek.
Ma is tanultam valamit! :R

(#33841) Kean_Sorbo válasza #84221696 (#33840) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ember, nem látod, hogy szívat? :F

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#33842) #84221696 válasza Kean_Sorbo (#33841) üzenetére


#84221696
törölt tag

Valóban nem. :)
Talán azért lehet, mert én nem venném a bátorságot ahhoz, hogy bárkit is szívassak.

(#33843) diegho válasza #84221696 (#33842) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha tudnád te is megtennéd, de nem tudod...

(#33844) h1mpi válasza #84221696 (#33842) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Egyet értek Veled, ilyen emberekkel nem érdemes beszélgetni... nem látnak le az arcuktól a lila felhőből...
Általában nem a super unicum-ok szoktak segíteni a kezdőknek a fórumon, nem tudom észrevetted-e?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#33845) #84221696 válasza diegho (#33843) üzenetére


#84221696
törölt tag

Nekem volt gyerekszobám...
Ja, még annyit, hogy jó volt ide járni, olvasni a hozzászólásotokat mert lehetett itt tanulni meg kérdezni ha valamivel nem voltam annyira képben. De látom, keresnem kell másik fórumot.
További jó lilulást neketek. :R

[ Szerkesztve ]

(#33846) szbalogh válasza #84221696 (#33845) üzenetére


szbalogh
őstag

Nyugi, mi núbok többen vagyunk :K

Nick: HE_Storm

(#33847) diegho válasza h1mpi (#33844) üzenetére


diegho
nagyúr

Több replayyel és oktató videóval segítettem itt, mint az összes többi játékos együtt, aki megfordult ebben a fórumban... szakaszba is vittem magammal nem egy játékost, legyen az piros vagy lila tök8, csak pont az ilyen okoskodók miatt, mint te szarom le az itt összegyűlteket és reagálok a baromságokra úgy, hogy még egy lapáttal ráteszek. És pont az ilyenek miatt nem indítottam el a streamet, pedig minden feltétel adott már rá...

[ Szerkesztve ]

(#33848) szbalogh válasza diegho (#33847) üzenetére


szbalogh
őstag

Relaaaaaax ;)

Nick: HE_Storm

(#33849) Diarmand válasza h1mpi (#33844) üzenetére


Diarmand
senior tag

Általában nem a super unicum-ok szoktak segíteni a kezdőknek a fórumon, nem tudom észrevetted-e?

Ez hatalmas :C
Lehet érdemes volna kicsit utánajárni a dolgoknak, mielőtt beszélni kezdünk. Egyébként kiknek kéne segíteni a többieket ha nem a jobbaknak? Lehet, hogy diegho néha trollkodik egy kicsit de, én csak röhögök egy jót :D
Csak úgy halkan megkérdem, hogy te mit tettél az itt lévő játékosokért, azon kívül, hogy megmutattad, nem kéne össze-vissza vásárolgatni a prémium tankokat? :U

[ Szerkesztve ]

(#33850) Telda válasza szbalogh (#33848) üzenetére


Telda
addikt

Hát ez valami borzalmas volt :DDD .

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.