Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) adatfalo válasza The DJ (#2287) üzenetére


adatfalo
senior tag

Egyébként sikerült megoldani a problémát, mint kiderült a template készítője a functions.php-ben felülíratta a használni kívánt betűkészletemet, így azt szépen eltüntettem és utána máris jó lett minden. :)

(#2300) Flowtation Nincs mit.

www.adatfalodesign.hu

(#2302) TheMarci


TheMarci
addikt

Sziasztok,

Az a kérdésem, hogy milyen látogató - statisztika bővítményt ajánlotok? (Melyik aloldalt hányan nézték meg, honnan érkeztek az oldalra, milyen google keresőszavakról jöttek a látogatók)

Előre is köszi.

Do You Dream?

(#2303) Fecogame válasza TheMarci (#2302) üzenetére


Fecogame
veterán

Én inkább külső eszközt használok erre ( Google Analitics ). A legutóbbi bővítmény erősen összeszemetelte az adatbázist.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2304) adatfalo


adatfalo
senior tag

Üdv!

Egy kis SEO kérdés, ha van egy webáruházam, amiben nagyon sok hasonló (csak más teljesítményű) termék van, ergo a leírásuk 90%-ban megegyeznek, akkor milyen lehetőségem van arra, hogy a google ne tekintse duplikációnak? Én Meta NOINDEX-re gondoltam, hogy a webshop elemeire belövöm, az oldal egyéb leírásaiban úgyis ugyanúgy megtalálhatóak a termékek és a hozzájuk kapcsolódó leírások. Van erre jobb megoldás?

www.adatfalodesign.hu

(#2305) The DJ válasza TheMarci (#2302) üzenetére


The DJ
addikt

Én ezt használom teljes megelégedéssel: [link]

(#2304) adatfalo: A noindex működhet a termékekre, más módszer nekem sem jut eszembe így hirtelen.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#2306) TheMarci válasza The DJ (#2305) üzenetére


TheMarci
addikt

Koszi mindkettotoknek! :R

Do You Dream?

(#2307) Gabis válasza adatfalo (#2304) üzenetére


Gabis
őstag

Vagy ha megoldható a preferált terméknél a ”canonical” használata. :U

(#2308) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Szeretnék összehozni egy kattingatós, varázsló-szerű felületet, a cél az lenne, hogy a potenciális vásárló elétéved, akkor tudjon választani, pl 3 típusból, utánna kiadja a 3 színt ami a kiválasztott típusból van, majd tudjon választani méretet a választott típusú és színű termékből. Végül pedig kiadja, hogy mely termékek felelnek meg ezeknek az attribútumoknak. Az egész jó lenne, ha valami Ajax-szerű lenne, hogy ne kelljen mindig más oldalra ugrania.
Mennyire bonyolult a tervem? Merre induljak? Elsőre nekem egy taxonomy filteres megoldás jutott eszembe, csak azt nem tudom mennyire lehet egyszerűsíteni.

Ja, és az egész WooCommerce adatokból táplálkozzon :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2309) The DJ válasza LógaGéza (#2308) üzenetére


The DJ
addikt

Létezik ezer meg egy ajax product filter plugin WooCommerce alá, de ha jól értem neked nem egészen ez kell, de talán mégis egy ilyen átszerkesztésével lenne a legegyszerűbb elindulni.

Például: [link] vagy [link] esetleg [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#2310) LógaGéza válasza The DJ (#2309) üzenetére


LógaGéza
addikt

Gondoltam, hogy nem lesz egyszerű, nekem is elsőre ezekhez hasonló, taxonomys megoldás jutott eszembe - viszont úgy voltam vele rákérdek, hátha valaki látott már ilyet akár készen is.
Kicsit nyakatekerten írtam le mondjuk az előbb mit szeretnék, jobb lenne egy konkrét példa, pl:

Első oldalon lennének termékkategóriák, pl: ingek, pólók, pulóverek, stb, esetleg kis képekkel illusztrálva. Rákattint a pólókra, majd megjeleníti a pólókat a kapható színekben, pl kék, zöld, piros, stb. Ekkor rákattint a kékre, és ekkor kiadja a kék színű pólók méreteit. Végül rányom a méretére, az eredmény pedig a konkrét termék.

Gondolom ilyen plugin nem nagyon létezik (bár szerintem eléggé leegyszerűsítené a vásárlók dolgát)...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2311) janesart


janesart
tag

sziasztok
Vettem egy új tárhelyet és feltetelepítettem a szűz wordpresst. Szeretném a másik tárhelyről átvinni a ész weboldalamat ide az újra, akkor nem elég a wp-content mappát átmásolnom csak? vagy a themes mappát az ftp-n?
Kell a réginek az adatbázisa is?
Máskor elég volt csak a content mappát és megjelent az oldal összes tartalma, azért nem értem most miért nem.
Ha a régi tárhelyen az ftp-n nem találom a themes mappán belül az oldalam tartalmát az mitől lehet? Pedig megjelenik az oldal összes tartalma. Mitől lehet?

(#2312) LógaGéza válasza janesart (#2311) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Ezt olvasd át, minden kérdésedre választ kapsz: [link].

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2313) janesart válasza LógaGéza (#2312) üzenetére


janesart
tag

köszi szépen sikerült, bár azért lett új tárhely mert nem tudtam a régi weboldal admin felületére belépni. Így hiába tettem át a weboldalt új szerverre, oda sem tudtam :) így maradt az újra építés.
Amúgy az WPszaki a te weboldalad? nagyon jó oldal.

(#2314) infectedmann válasza janesart (#2313) üzenetére


infectedmann
őstag

The DJ topcigazda weboldal :)

[ Szerkesztve ]

(#2315) LógaGéza válasza janesart (#2313) üzenetére


LógaGéza
addikt

A wp-admin felület az általában független a tárhelytől, ergo ha ugyanazon adatokkal mindent átmásolsz, akkor az újon se fog futni.
Mi a probléma vele, hogy nem tudsz belépni?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2316) janesart válasza LógaGéza (#2315) üzenetére


janesart
tag

Szerverhiba 500 -as hibaüzenetet jelenít meg.
A webhely problémába ütközött a(z) http://users.ininet.hu/sikeruzlet/wp-admin/ http://users.ininet.hu/sikeruzlet/wp-admin/ lekérése során. Lehetséges, hogy karbantartás miatt nem működik, vagy helytelenül van konfigurálva.

A másik kérdésem hogy most kért meg egy ismerősöm hogy majd egy webárúházat kellene csinálni sok ezer termékük van elektromos cikkek. A wp-s weboldalkészítésbe nagyon kezdő vagyok még tudnátok ötleteket adni hogy hogyan kezdjem, illetve milyen klassz sablonnal? szeretnék belemerülni a sablon átvarjálásába is majd.

(#2317) janesart válasza infectedmann (#2314) üzenetére


janesart
tag

köszi :)

(#2318) LógaGéza válasza janesart (#2316) üzenetére


LógaGéza
addikt

500-as hibát akár egy hibás .htaccess állomány is generálhat.

Webáruházban ugyebár WooCommerce, nekem pl az indulásnál sokat segítettek a WP-Suli cikkjei.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2319) janesart válasza LógaGéza (#2318) üzenetére


janesart
tag

köszi megnézem

(#2320) The DJ válasza janesart (#2316) üzenetére


The DJ
addikt

Tehát most átköltöztetted a weboldalad egy új tárhelyre és itt is 500-as hibát kapsz a wp-admin megnyitásakor?

Meg kellene nézni a logokat, már ha van hozzáférésed, ha nincs, akkor marad a legózás. Első körben átnevezném a .htaccess fájlt valami másra és megpróbálnám úgy, ha nem segít, akkor a plugins mappában lévő plugineket nevezgesd át egyesével és közben próbálgasd megnyitni a wp-admint. Ez a két dolog okozza leggyakrabban az 500-as hibát.

WooCommerce-re nagyon szuper webshopokat lehet építeni, persze ehhez kell egy olyan sablon, ami normálisan és naprakészen támogatja is. Aztán több ezer termék mellé már nem árt egy erős szerver (minimum VPS, de dedikált szerver lenne az ideális), az osztott tárhelyet pedig ilyen esetben el lehet felejteni. Ezen felül szükség lesz egy igen erős optimalizációra, hogy ne legyen csiga lassú az oldal és ne egye meg a szerver erőforrásait teljesen.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#2321) janesart válasza The DJ (#2320) üzenetére


janesart
tag

Köszi már újra lett pakolgatva a tartalom az új tárhelyre. Egy plugin telepítés után halt be az admin felület. Már nem foglalkoztam vele.
A webárúházzal kapcsolatban ha aktuális lesz felkelkereshetlek privátban?
Komolyabb szaktudást igényel majd mert a meglévő termék adatbázisukat összekéne kötbi a webshoppal, hogy a weboldal kezelje és kiírja a pillanatnyi raktérkészletet is.

(#2322) The DJ válasza janesart (#2321) üzenetére


The DJ
addikt

Ebben az esetben nagyon valószínű, hogy valakinek le kell programoznia a raktárkészlet és a WordPress + WooCommerce közötti kommunikációt, tehát nagy valószínűséggel írni kell hozzá egy plugint. Bár nem kizárt, hogy létezik előre elkészített bővítmény bizonyos nyilvántartó szoftverekhez.

Egyébként át is lehet ültetni a raktárkészletet WooCommerce alá, tudja managelni. Lehet egyszerűbb lenne, mint kifizetni egy valag pénzt a programozónak.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#2323) janesart válasza The DJ (#2322) üzenetére


janesart
tag

ok ha ott tartok akkor tudnál segíteni? természetesen nem ingyen
Majd írok a honlapodra. Nagyon tetszik azt böngészem.
Szerinted hol, és honnan lehet olyan tudást szerezni hogy a wordpress témákat át tudjam úgy alakítani hogy esetleg kívánság szerint rá se lehessen ismerni az eredeti témára?

(#2324) The DJ válasza janesart (#2323) üzenetére


The DJ
addikt

Persze, keress nyugodtan, megpróbálok majd segíteni.

Örülök, hogy tetszik a honlap, kicsit háttérbe szorult az utóbbi időben, de nincs elfelejtve, nemsokára mennek ki az új cikkek. :)

A WordPress sablonok átalakításához elengedhetetlen legalább HTML/CSS/PHP és egy kis Javascript ismeret, ezen felül ismerni kell a WordPress sablonok felépítésének struktúráját és a WordPress APIkkal sem árt tisztában lenni.

A WordPress codex összefoglalója jó kiindulópont lehet: [link]

Ha időm engedi, akkor én is írok majd a sablonok felépítésével/módosításával kapcsolatos cikket is.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#2325) janesart válasza The DJ (#2324) üzenetére


janesart
tag

nem értem változott valami a wordpress-ben? Mert ftp-n nem találom a weboldal tartalmát, a feltőltött képeket stb, a content mappán belül az images mappában. Máskor ott volt minden. A weboldal működik normálisan de ftp-n nem találom az adatokat, file-okat. Ez hogy lehet? Két különböző weboldalnál is ez van ilyet még nem láttam. Ha kimetjük a weboldalt tudtommal a content mappát kell kimásolni.
Vagy az adatbázisba tárolná?

(#2326) The DJ válasza janesart (#2325) üzenetére


The DJ
addikt

Az általad a médiatáron keresztül feltöltött képek a "/wp-content/uploads/év/hónap" mappastruktúrában tárolódnak, hacsak ezt át nem állítottad valami egyébre.

Egy weboldal teljes mentésekor kell az egész wp-content mappa tartalma (de ajánlott emellé még legalább a .htaccess és a wp-config.php lementése is), ezen felül az adatbázis mentése is kötelező, enélkül lehetetlen lesz visszaállítani az eredeti állapotot, ugyanis minden beállítás és konfiguráció ott kerül eltárolásra.

Viszont ha már teljes mentés, akkor én annak a híve vagyok, hogy kerüljön minden elmentésre a tárhely gyökérkönyvtárából, úgy lesz a legkönnyebb a jövőben is visszaállítani az oldalt. Az a wp-admin és wp-includes mappa nem sokkal fogja megdobni az archívum méretét, ellenben visszaállításkor legalább nem kell majd még azzal is vesződni, hogy letölts és kicsomagolj egy WP-t.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#2327) janesart válasza The DJ (#2324) üzenetére


janesart
tag

Te ezek szerint tudsz már programozni, és teljesen át tudod szabni a WP-ket. Te is nettől fórumokról tanultad?

(#2328) The DJ válasza janesart (#2327) üzenetére


The DJ
addikt

A HTML/CSS tudásom úgy gondolom már elérte a megfelelő szintet, a PHP sem idegen, de abban azért még vannak hiányosságaim. A Javascript ismeret meg jön menet közben, akár akarod, akár nem :)

Én autodidakta módon tanultam meg mindent, amit tudok, rengeteget olvastam, fórumoztam és még többet próbálkoztam. Nagyon sok türelem, kitartás és elszántság kell hozzá, de úgy gondolom megéri. Az angol nyelvtudás is elengedhetetlen, mert szinte minden normális tudásanyag angol nyelvű (ezért is kezdtem el a WPSzakit, keveseltem a magyar WordPress cikkeket). Úgy indultam neki a WordPressnek egyébként, hogy már volt egy erős HTML/CSS tudásom, ezek nagyon sokat segítettek, ezen felül már akkor is dolgoztam Linux rendszerekkel és szerverekkel, úgyhogy ez is megkönnyíttette a dolgom.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#2329) janesart válasza The DJ (#2328) üzenetére


janesart
tag

Hmm az tök jó hogy így tudsz már.
Én grafikus vagyok, és úgy gondolom a programozás nem az én területem nem lehet mindenhez érteni. Viszont érdekel hogy wordpress-t tudjak hibátlanul telepíteni, feltőlteni tartalommal ha van webes megrendelés, mert a nem hozzáértő ügyfélnek tökéletes.
Ez a weboldalam véleményezd örömmel venném, igaz még messze nincs kész. a láblécen letörőltem a felesleges dolgokat. [link]

A másik kérdésem hogy feltettem egy szűz wordpress-t és telepíteni szeretnék plugint, de a téma telepítésnél is sokszor ezt írja ki.
torefront Site Logo 1.2.0 bővítmény telepítése
Telepítőcsomag letöltése: http://downloads.wordpress.org/plugin/storefront-site-logo.zip…
Sikertelen letöltés. A kiszolgáló tanúsítványának ellenőrzése sikertelen.

Ez mitől lehet?

(#2330) janesart válasza The DJ (#2328) üzenetére


janesart
tag

Meg folyamatosan az van ha bekapcsolok egy bővítményt meghal az olda. Előbb a Jetpack ot le kellet szednem mert csak fehér háttér jött be. Most feltettem a woocommerce bővítményt amit csak zipként letőltöttem és tallózással tudtam felrakni mert nem tudta magától telepíteni. Ennél is ugyan az a hiba eltűnik a vezérlőpult.
Ingyenes Ininetes tárhelyre tettem csak tesztelés, próbálgatás miatt. Lehet az is a baj?

(#2331) The DJ válasza janesart (#2329) üzenetére


The DJ
addikt

Szinte biztos, hogy minden felsorolt probléma az ingyenes tárhely miatt van. Nem éri meg ilyenekkel küzdeni, inkább fizess ki pár száz forintot egy alap csomagért valami normális hosting cégnél, mert az ingyenes tárhelyeknél minden tiltva van, ami meg nincs az nem működik rendesen (ahogy a mellékelt ábra is mutatja). Egyébként a fehér képernyős probléma esetén engedélyezni kell a wp debugot a wp-config.php-ben, erről már írtam cikket az oldalamra. Így megtudhatod mi okozza a problémát.

A weboldaladdal nincs gond, nekem eddig tetszik, egyszerű, letisztult. :) Talán kicsit keveslem belőle a grafikai elemeket. Mivel ezzel foglalkozol, ezért szerintem elférne még néhány saját készítésű grafika itt-ott.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#2332) sz.j válasza janesart (#2330) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sajnos én is tapasztaltam az általad említett hibát az ingyenes inineten, mert van egy kísérletező WP-s oldalam ott. Sem a WP frissítéseket sem pedig pluginokat nem lehet letölteni ..., úgy látszik mintha ez az ininet sajátossága lenne.
Véleményem szerint nem éri meg WP.hez ingyenes tárhelyet használni, a "rendes oldalaink" is fizetős helyen vannak.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2333) janesart válasza The DJ (#2331) üzenetére


janesart
tag

köszi megfontolom akkor hogy tesztelésnek is érdemes bérelni tárhelyet.
Grafikai elemekkel mire gondolsz? referenciáim között vagy az oldalon.
Az a baj hogy ahhoz kell programozás már nem?
Tudsz olyan plugin-t ami ászabja jól a weboldal kinézetét? vagy azok gagyik?

(#2334) The DJ válasza janesart (#2333) üzenetére


The DJ
addikt

Pluginnal nem nagyon lehet átszabni a sablon kinézetét sajnos. Vannak próbálkozások a tartalom könnyed szerkesztésére és bonyolultabb elemek pár kattintásos beillesztésére (lásd Visual Composer), de ezekkel sem tudsz belenyúlni a sablonba, mindössze a bejegyzés/oldal szerkesztését könnyítik meg. Egyre több prémium sablon érkezik viszont brutál összetett és profi beállítási panellel, azokon keresztül pedig szinte minden paramétert tudsz módosítani a vezérlőpulton keresztül. Az Avada az egyik ilyen közkedvelt sablon, na ott aztán nincs határ.

Ha viszont a saját sablonodnak nincs ilyen komplex beállító felülete, akkor nem marad más, mint a kézi szerkesztés. Ehhez egyébként még nem is kell annyira PHP tudás, csak egy közepes HTML/CSS. Igaz, hogy PHP fájlokat szerkesztgetsz, de neked csak a HTML vagy CSS kódot kell módosítani az esetek túlnyomó többségében ahhoz, hogy kicserélj vagy beillessz egy képet. Ahhoz, pedig, hogy megtaláld mit merre keress aktívan kell használni a böngésző beépített fejlesztői konzolját (én a Firebugra esküszöm Firefox alatt).

A referenciák egyébként jók, ízlésesek a mockupok is, bár én még tennék fel, mert ez alapján dönt a jövőbeli ügyfél, úgyhogy el kell halmozni jobbnál jobb mintákkal. Ha az oldal koncepciója eredetileg is ez a minimal dizájn volt, akkor nem feltétlenül kell jobban belenyúlni, csak én szeretem, ha egy oldal kicsit színesebb és élettelibb, de ez meg már egyéni preferencia :)

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#2335) CharlieDrop válasza The DJ (#2334) üzenetére


CharlieDrop
veterán

tökéletesen egyetértek.

A JS és php tudás már csak extrém esetekben kell, a HTML/CSS pedig a grafikához.

Most egy webRTC vs peerJS/NodeJS plugint hegesztek...
Tudsz olyan tárhelyet esetleg, ahol rendszerszintű kiegészítőket lehet telepíteni, mert az előbb említett technikákhoz kell egy tunnel server...

@(#2329) janesart
Ha kész az oldalad szólj, én gyűjtöm a grafikusokat :)

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#2336) The DJ válasza CharlieDrop (#2335) üzenetére


The DJ
addikt

Szerintem, ha ilyen szinten bele akarsz nyúlni a szerver lelkivilágába akkor már jobban járnál egy VPS-el. Én Linode-nál vagyok, de sokat dolgoztam DigitalOcean-os szerverrel is, mindkettő ajánlott és megbízható kategória, az áruk sem vészes. DO-nál havi 5 dollár az alap csomag, ennyiért meg normális tárhelyet is alig kapni itthon.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#2337) janesart válasza CharlieDrop (#2335) üzenetére


janesart
tag

szia, rendben szólok ::)
hogy hogy gyűjtöd a grafikusokat?

(#2338) CharlieDrop válasza janesart (#2337) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Úgy, hogy az Oldalakat csak megcsinálom, grafikát csak szakemberre bízok, de nem vagyok grafikus

Amit ma du. láttam még nem volt kész, árak üres, elérhetőségek hiányos állapotúak voltak, ha azóta kész, akkor sry :)

(#2336) The DJ

A VPS-t külön üzemeltetni kell, nem? Vagy valami fogalmi zavarban lennék? Az egy vitruális szerver, telepíthetek rá linuxot és az túl drága lenne, hosszú távon, vagyis ha nem sikerül egy node.js-t csináljak valahova, akkor inkább egy fizetős tunnel, mint egy linux üzemeltetés

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#2339) The DJ válasza CharlieDrop (#2338) üzenetére


The DJ
addikt

Hát ha nem értesz hozzá, akkor kell valaki, aki felügyeli vagy rápakolja, amit szeretnél, de ha van egy minimális Linux ismeret, akkor nem túl bonyolult belőni. Semmi rejtett költsége nincs, havi 5 dollárért van egy saját szervered, amint te vagy a rendszergazda és azt telepítesz fel és állítasz be, amit csak szeretnél. Én 10+ weboldalt hostingolok a saját VPS-emen, már ezerszer megtérült az ára, és sok gond sincs vele. Néha frissítem a csomagokat, van fenn egy ingyenes web hosting kezelő panel, hogy megkönnyítsem a dolgom plusz tettem pár extra biztonsági intézkedést és ennyi. Évek óta fut, egy perc kiesés nem volt még, van, hogy hónapokig rá se nézek. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#2340) CharlieDrop válasza The DJ (#2339) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Érteni értek hozzá, de nem ez a fő csapásom.
Ha valamit benéznék ezügyben nem én szeretnék a felelős lenni, magamnak megcsinálnám...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#2341) spiritex


spiritex
veterán

Hellósztok, azt szeretném kérdezni, hogy ha a WP Beállításai közt be van állítva, hogy a Nagy képek mérete max. 800x450 pixeles legyen ([link]), akkor feltöltés után, ha megnézem a Médiatárban miért nem méretezte át feltöltés közben a képet? Miért 1366x768-as még mindig?
Ha ezt így nem lehet megcsinálni, akkor mi a módja annak, hogyha feltöltök mondjuk 50 képet, akkor a maximális felbontása az összes nagy képnek 800x450 pixel legyen? Köszi előre is!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2342) _ak_ válasza spiritex (#2341) üzenetére


_ak_
addikt

Feltöltéskor több méretben is elmenti a képet, jelenleg az eredetit nézed, de ha egy bejegyzésbe illeszted be, akkor lehetőséged lesz kiválasztani a beillesztendő méretet. Értelem szerűen a 'nagy' lesz a te egyedi méreted (ott lesz még az eredeti, közepes és a bélyegkép).

Let's begin, de gozaimasu!

(#2343) spiritex válasza _ak_ (#2342) üzenetére


spiritex
veterán

Értem, köszi!
Azt meg tudnátok még mondani, hogy mire jó a nagyon összetett, rengeteg beállítási lehetőséggel rendelkező NextGen Gallery? Hiszen a gyári WP galériakészítővel is bedobom egyszerre az összes képet, ami kell az egyes bejegyzésekhez, mellé felrakok egy egyszerű, igazán lightweight Lightbox plugint, konkrétan ezt, és így meg tudom nézni a képeket szép lightbox-ban, léptetve őket vagy automatikus slideshow-ban, végtelenítve, vagy nem, stb.
Tehát mire való az a sok beállítási lehetőség a NextGen-ben, mik azok a dolgok, amikkel többet tud?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2344) infectedmann


infectedmann
őstag

Összetettebb albumok és galériák kezelésére és rendezésére való.
Mondjuk egy fotós weboldalnál vagy fotó portfóliónál elengedhetetlen egy profi galéria plugin az átláthatóság érdekében.
De pl. szórakozóhelyek galériájánál és jó jönnek az ilyen profi galéria kezelő pluginek.

[ Szerkesztve ]

(#2345) spiritex válasza infectedmann (#2344) üzenetére


spiritex
veterán

Világos, akkor nekem ehhez az egyszerűbb híroldalhoz nem fog kelleni. :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2346) Jinxb1rd válasza _ak_ (#2342) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Engem továbbra is érdekelne, hogy van-e arra megoldás, hogy az eredeti kép ne maradjon meg, pl ha a delikvens feltölts egy 4000x5000 pixeles képet, akkor abból csináljon egy 2000 pixel alatti 'eredeti méretet'

We are only Stardust...

(#2347) spiritex válasza Jinxb1rd (#2346) üzenetére


spiritex
veterán

Most találtam ezt az igazán kiváló bővítményt, ami nem tölti fel a nagy képeket, mert előtte leméretezi az általad megadott méretre: Imsanity.
Még a jpg tömörítés mértékét is meg lehet benne adni.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2348) Jinxb1rd válasza spiritex (#2347) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Köszi. :R

We are only Stardust...

(#2349) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Az mitől van, hogy a Google találati listában a title szövegében minden szó nagybetűvel kezdődik, holott én kisbetűvel írtam és mentettem el?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2350) The DJ válasza sz.j (#2349) üzenetére


The DJ
addikt

Gondolom a Google így formázza a találati lista kimenetét. Ha az oldaladon kis betűvel jelenik meg, akkor erről lehet szó.

De egyébként nem hiszem, hogy ennek komoly jelentősége lenne SEO szempontjából. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.