Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#564) Romvr válasza Zolexx (#563) üzenetére


Romvr
őstag

Kukáztam a WimBoot-ot és feltettem egy originál* Win8.1 U1 32bit-et. Átparticionáltam a meghajtót is, majd telepítést követően kilőttem a hiberfil-t és a pagefilet levettem 512Mb-ra. Így lett a "szűz" telepítés 6,5gb, azaz maradt a ~53Gb szabad helyem. Tehát lényegében majdnem 2Gb-al több mint WimBoot esetén.

A különbség annyi hogy ez egy 100%-os rendszer. Nincs buhera, nincs izzadás, nincs szenvedés... magyar, kezeli a bitlockert oda-vissza, minden megy flottul onnantól hogy rápattintom az USB-t és rákattintok az Installra (ami a boot.wim-be is integrált driverek miatt lekezeli a touch felületet, tehát nem kell vacakolni hub-al sem)

*WinTools-al beleintegráltam az up-to-date frissítéseket, valamint az Acer drivereit. Így a kb 15 perces USB-ről telepítést követően csak be kellett loggolnom MS fiókba és ott volt a használható rendszer. Most még települ az Office, aztán majd meglátom mennyi helyem marad. Saccra 48Gb-ot mondok :)

Szóval a WimBoot ilyen formában értelmét vesztette. Ezt majd lementem egy külső vinyára ha már mindent felkonfoltam és aztán ha valamit elbaltázok akkor csak visszahúzom rá a tip-top rendszert.

Így már kezd az Acer Iconia W4-820 a szívem csücske effektus hatása alá kerülni. Már csak egy k*rva billentyűzetes tokot kellene találnom, ami nem egy átszitázott US kiosztású, hanem kalocsai mintás, pulikutyás magyar, mert touch felületen gépelni egy rituális tökön-szúrással ér fel. Pár mondat még oké, de egy ilyen post nem jöhetett volna létre a Genius Slim Star billentyűzet és a Trust 14591 támogatása nélkül (de csak mert egy pendrivot is készítek éppen).

Szóval nálam eddig nyerő a kütyü. Főleg így hogy 20gb-al több cucc fér rá szükség esetén. És akkor még ott van az SD kártyaolvasó is. Ha majd egyszer gazdag leszek és veszek egy 64Gb-os microSD-t akkor lesz még másik 58Gb szabadság... 120Gb-al meg már MacBook-on is elvoltam mint befőtt.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.