Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) bnss válasza Steelmanus (#8820) üzenetére


bnss
veterán

Igen, nagyjából ez az. Nem értem, mi köze a BIOS-nak a win32-es hibához.

(#8825) Sk8erPeter: erre nem gondoltam eddig, mivel egyszer volt eleddig használva (kb. 5 percig), akkor működött. Kezd bosszantó lenni.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#8852) D4rkm4n válasza hahajdu (#8804) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Én CCleaner-t használok. Ezzel el lehet pucolni a sérült és nem használt fájlokat, valamint a cookie-kat is.

Íme egy screenshot.

[ Szerkesztve ]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#8853) Dufresne válasza PazsitZ (#8850) üzenetére


Dufresne
addikt

Köszi szépen, működött.
Én más regedites dolgokat találtam a google-t keresgélve, de azok nem segítettek. :R

(#8854) D4rkm4n válasza Relevance007 (#8847) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Vezérlőpult / Automatikus frissítések aktiválva van? Állíts be egy közeli időpontot.

Vagy lehet, hogy egyszerűen nincs pillanatnyilag új frissítés a rendszeredhez nem?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#8855) Tosee válasza roly7 (#8840) üzenetére


Tosee
őstag

egyenlőre nincs magyar változat... még az angol verzió sem végleges /RC/.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#8856) Relevance007 válasza D4rkm4n (#8854) üzenetére


Relevance007
csendes tag

Be van kapcsolva igen. Holnapig még meglátom, hogy működik-e. De régebben, amikor újratelepítettem a Windows-t, akkor 80-90 db frissítést feltett, most meg 6-ot, és most nem csinál semmit sem.

(#8857) lúzer válasza Relevance007 (#8856) üzenetére


lúzer
veterán

nálam se megy
soxor szaraxik.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8858) D4rkm4n válasza Relevance007 (#8856) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ahogy Lúzer is írja; van úgy, hogy botladozik a rendszer. Ez a Windows sajátsága. :)

Állítsd be, hogy 18:00-kor töltsön le frissítéseket. Akkor még ma tesztelheted.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#8859) lúzer válasza bnss (#8851) üzenetére


lúzer
veterán

Nem valószínű hogy vírus.

Mellesleg egyik notebookon hasonló eszköz nálam nem volt hajlandó menni, feltettem a vistát, illetve xp home-t azon ment.
ez off

De ha ilyen hibád van, töltsd le külön a progit, és futtasd úgy, ne penről.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8860) mmdms


mmdms
addikt

sziasztok!
kellene nekem egy ingyenesen (vagy nem ;] ) letölthető számológép progi, mert a windózomba nincsen :(

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#8861) LordX válasza mmdms (#8860) üzenetére


LordX
veterán

A calc.exe hova tűnt?

Egyébként meg nincs Excel-ed? (Vagy OpenOffice Calc, ha ingyenes kell..) Remekül lehet vele számolni..

[ Szerkesztve ]

(#8862) mmdms válasza LordX (#8861) üzenetére


mmdms
addikt

moddolt windóz...ennyi. ilyet nem fogok többet használni...

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#8863) bnss válasza lúzer (#8859) üzenetére


bnss
veterán

Az lesz, már nincs jobb ötletem. XP prof/home és 2000-en próbáltam.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#8864) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Most telepítettem újra a rendszert, az előzőnél valahogy beállítottam hogy minde vidit a Media Player Classic játszon le, scak nem emléxem hogyan.
Itt társítottam a formátumokat az MPC-vel hogy mindig azzal nyissa meg, de egy indítás után ezeket elfelejti.
Hogyan lehet véglegesen beállítani???

"Csak úgy mondom"

(#8865) kraftxld válasza Csapi007 (#8864) üzenetére


kraftxld
nagyúr

vezérlőpult, mappabeállítások, filetípusok

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8866) Csapi007 válasza kraftxld (#8865) üzenetére


Csapi007
veterán

Ugyanezt csinálja a társítás...

De közben rájöttem: **** MP11 magának felülírja és ott kell kikapcsolni hogy ő játsza le.

"Csak úgy mondom"

(#8867) Steelmanus válasza bnss (#8851) üzenetére


Steelmanus
addikt

Peldaul az hogy az USB eszkoz a BIOS-ban Force Floppy-ra van allitva azert
hogy arrol lehessen betolteni sata drivert az XP telepites idejere, es ugy
maradt. Esetleg a BIOS-ban csak a Legacy mod van engedelyezve.
Esetleg az USB device HiSpeed vagy Fast allitasaval probalkozni, mert lehet
hogy csak az egyiket szereti es a masikat nem.
En a napokban egy laptopra telepitettem egy ilyen USB modemet, bar az
Pannonos volt, de rendben felment.
Azt irtad hogy volt olyan gep amirol mukodett es azon is XP volt.
Ezert gondoltam hogy talan a Te gepedben lehet a hiba, de az is lehet hogy
mint Sk8erPeter irta, nem megbizhato maga a modem.

(#8868) speedsly


speedsly
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy notebookot operációs rendszer nélkül.

Már két napja a telepítéssel szórakozom, de nem akar elindulni sem az xp, sem a linux. A következő hiba üzenetet kapom:

PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-M0F: Exiting Broadcom PXE ROM.
Operating System not found

???
nem tudom mit csináljak.
tudnátok segíteni?

(#8869) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Bocs az offért de nem nagyon irnak a Vistás topicba és sürge lenne

Üdv!
A következő a problémám:
Egyik cimborám szólt hogy csináljam meg náluk a netet. Egy adsl router van 2 géppel a LAN oldalon, az egyiken XP fut, a másikon Vista. Először nyomtam egy resetet a rooteren, igy minden gép kapott IPcímet( ez az xp-sé ). Az xp-s gépen futott a net, a Vistáson nem. A vistás gépről sajátgépből el tudtam érni a másik gépet, lehet vele nyomtatni, fájlokat másolni, viszont semilyen bongészőből nem tudom elérni sem a routert, sem a netet. Nem konyítok túl sokat a router konfiguráláshoz, vistához meg mégannyit se. Próbáltam ügyködni a hálózati központban, de csak egy nagy piros x maradt a netkapcsolat felé, a lannál pedig zöld csik Közbe beállt a képenyővédő a másik gépen is, és újra be kellett jelentkezni, ezután már azon sem volt net . Helyi hálózat működik, de net nincs rooterrel, hiába resetelem. Próbáltam beállítani a router menüjéből, de sem quick setuppal, sem mauálisan nem jártam sikerrel. Most modemmel feszülök, ezzel van net. Valaki plzz segitene gyorsan?

(#8870) LDani


LDani
csendes tag

Sziasztok!

A következő a probléma: Win Xp-m van és ma, egy usb-vel csatlakozó külső hdd-re feltelepítettem az Ubuntu-t.

Eredmény: csak akkor tudok választani az operációs rendszerek közül, ha a külső winchester be van dugva, továbbá bootolás szempontjából hard disk néven van nyílvántartva( és nem removable). Minden más esetben GRUB hibát ír ki, vagy kéri hogy állítsak be megfelelő boot proirity-t.

Azt szeretném elérni,hogy alapból a belső merevlemezről bootolja a winxp-t, de a Linux használható legyen a külsőről.

Namost végignéztem egy pár hozzászólást, többször is előfordult a téma, és leggyakrabban az volt a javaslat,hogy telepítőcd be,javítókonzol,fixmbr. Ugyanakkor volt egy hozzászólás, hogy ez csak akkor javasolt,ha ugyanaz van feltelepítve,mint ami a cd-n van (tehát nincs frissítés rajta,pl szervízcsomag). Ez nekem azért lényeges,mert a cd még az SP2 előtti időkből való.

A kérdés tehát:megoldható a helyzet a telepítőcd-vel? Ha nem akkor a parancssor fdisk/mbr? Ha mindkettő jó,akkor melyik a jobban ajánlott? És ha egyik sem,akkor milyen más megoldás van?

Előre is köszönöm a választ

(#8871) Fényhozó


Fényhozó
tag

Sziasztok!

Gyermekeim belekontárkodtak a gépbe, amíg kimentem hugyozni, mire visszajöttem, már késő volt... Kiosztottam pár sallert, vihorászva elrohantak :DDD otthagyva engem a 123.451 db megnyitott alkalmazással, átrendezett ikonokkal az asztalon, összevissza pakoltak rajta mindenfélét. Egyetlen problémám van csak, amit nem tudok megoldani, valahogy felvarázsolták a tálcát a képernyő tetjére... :D Húzogatom én jobbra, balra, előre, hátra de az istennek sem tudom visszatenni alulra. :B :B Segítene valaki? :R

[ Szerkesztve ]

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#8872) D4rkm4n válasza LDani (#8870) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Várjunk csak...

A gépen fenn van a Windows XP.

A külső winchesteren fenn van az Ubuntu.

Ha nincs a külső winchester a géphez csatlakoztatva, akkor hogy várod el, hogy választani tudj a két OS közül? :)

Ha pedig be van állítva, akkor mindenképpen be kell állítani, hogy secondary master vagy slave-e a wichester.

De lehet hogy rosszul tudom. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#8873) Tosee válasza Fényhozó (#8871) üzenetére


Tosee
őstag

jobb egérgombbal katt a tálcára, és a "Tálca zárolása" mellől vedd ki a pipát majd úgy próbáld...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#8874) D4rkm4n válasza Fényhozó (#8871) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A tálcazárolást kapcsold ki és utána próbáld!

Mod: Tosee megelőzött. :R

[ Szerkesztve ]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#8875) lúzer válasza Fényhozó (#8871) üzenetére


lúzer
veterán

vidám történet, megröhögtetett :DDD :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8876) lúzer válasza speedsly (#8868) üzenetére


lúzer
veterán

beteszed az xp cd-t meddig jut el?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8877) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy router és két gép. Fix IP beállítással minden megy, ha automatikusra (és a routeren DHCP-re) állítom, akkor az egyik (XP Prof) megy, a másik (XP Home) nem. Elveszti a kapcsolatot a routerrel, nem kap IP-t. Ha rámegyek a tulajdonságokra valami hülye IP és maszk van feltüntetve, az akutálishoz semmi köze.

Mi lehet ennek az oka? Mit kell állítani még?

(#8878) Fényhozó válasza Tosee (#8873) üzenetére


Fényhozó
tag

Mostmár én is csak röhögök rajta, de akkor nem volt vicces. :DD Köszi, így már sikerült! :R

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#8879) lúzer válasza mmdms (#8862) üzenetére


lúzer
veterán

pl

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8880) LDani válasza D4rkm4n (#8872) üzenetére


LDani
csendes tag

Természetesen nem várom el,hogy kihúzott külső mellett tudjak választani, hanem az a célom,hogy a belsőről bootoljon winxp-t.Ugyanis most kihúzott külső mellett és hard disc-ről való bootolás esetén Grub problémát ír.

(#8881) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Na most én is nyavajgok egyet.

Régebben feltettem a kérdést, hogy hogy tűntethetem el a letöltéseket listázó ablakot. Akkor valaki kért róla egy kis infót.

Szóval, FireFox-ot használok és erről az ablakról van szó:

Végignéztem a FF minden menüpontját, de nem tudom hol lehetne kikapcsolni. Vagy csak figyelmetlen voltam... :F :))

Lehet hogy inkább a FireFox topikba kellett volna... :)

[ Szerkesztve ]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#8882) D4rkm4n válasza LDani (#8880) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Valami ilyesmi hibája volt az én gépemnek is a legutóbb... Asszem akkor kiderült, hogy valami szektorhiba volt vagy mi... Nem talál megfelelő elérési útvonalat, vagy csak elsődleges bootolási forrásnak tekintette a külső HDD-t, tehát most, mikor a gépről kellene is a másikat keresi.

Szerintem a BIOS-ban állítsd be a belső winchestert master-nek.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#8883) lúzer válasza LDani (#8880) üzenetére


lúzer
veterán

szerintem a linux összecseszte az mbr-t
úgyhogy fixmbr

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8884) LDani válasza D4rkm4n (#8881) üzenetére


LDani
csendes tag

eszközök-beállítások-főlap-(a közepe táján)letöltések

[ Szerkesztve ]

(#8885) D4rkm4n válasza LDani (#8884) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Köszönet! :B :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#8886) lúzer válasza VinoRosso (#8869) üzenetére


lúzer
veterán

esetleg fix ip cím a gépre?
nézd meg az ip cím tartományt, amit kioszt a router és azon kívűl válassz.
pl. 100-150-ig megy akkor 155

submaskok megegyeznek?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8887) Blaise válasza LDani (#8880) üzenetére


Blaise
veterán

Ha nem szeretsz konzolban matatni, akkor létezik Ubuntu alá grafikus GRUB szerkesztő [link]

(#8888) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok!

A Futtatás ablakba milyen elérési útvonalat kell beírjak ahhoz, hogy a Sajátgép induljon el? Előre is köszi!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#8889) joki19 válasza Sk8erPeter (#8690) üzenetére


joki19
tag

Ez nem az én gépem, egy ismerős megkért, próbáljam megoldani a problémát. Ha jól emlékszem 32mb ramja volt, de tényleg bitang lassú volt a gép. Nem nagyon zavarja mert csak netezni használja. Nemrég letöröltem a Total Commandert, és csak a Utorrent maradt fent, azóta nincs probléma.
Ha jól tudom az Xp már elindul 16 mb ram is.

25101823

(#8890) VinoRosso válasza lúzer (#8886) üzenetére


VinoRosso
veterán

megegyeztek(255.255.255.0).Nem tom hogy lehetet az, hogy az egyik gépen(xp-sen) volt net, a vistáson meg nem. Az egyik gépé x.x.x.100 a másik meg 101 volt. Ip configgal megnéztem a Vistás gépről, látta a routert, a másik gépet is, lehetett rá fájlokat mésolni, nyomtatni,stb. de böngészőből nem tudtam elérni a router menüjét, és a telepítő progi se látta a rootert vistáról( ami a cd-n van amit a routerhez adtak )/ esetleg nem lehet hogy valami letiltja a portokat ? bár tűzfal kikapcs, vistás is :F / Xp alatt meg kifagyott a telepítő, amikor újrabootelt a router. Manuálisan be lehetett lőni xp alól, először ment is róla a net, aztán meg miután újra bejelentkeztem nem. Utána modemmel neteztem, mikor ide irtam, megpróbáltam újra konfigurálni a rootert, nem ment, utána meg akartam nézni hogy válaszolt e már vki, de már modemmel se tudtam kapcsolódni,azt irta ki, hogy nem megfeleő a felhaszn. név vagy a jelszó, pedig nem változtatttam semmit. Létrehoztam egy új kapcsolatot, az eredeti névvel és jelszóval, de azzal se ment. Reseteltem a modemet, és akkor meg olyan hibaüzit kaptam, hogy valamilyen erőforrást nem tudott elérni, és a netkapcsolat nem lesz megfelelő. Újra próbáltam ennek ellenére kapcsolódni, de ismét nem volt megfelelő a felhnév és a jelszó, ellenőriztem 100x hogy helyesen irtam e be, de semmi. Közbe meg a NOD amon jelzett, hogy egy trójait taláét. Lehet hogy ez egy keylogger volt, ami közben szépen elküldte a jelszavat meg a felhnevet, és megváltoztatták az adatokat a szolgáltatónál? Mert másra már nem nagyon tok gondolni :F

(#8891) lúzer válasza VinoRosso (#8890) üzenetére


lúzer
veterán

szolgáltatódnál van webes adminisztrációs felület - gondolom.
oda be tudsz lépni?

más netkapcsolattal is megy a belépés, pl. én a melós t-onlinest elérem itthonól

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8892) DeFranco válasza DeFranco (#8877) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

[erre] a zagyvaságra nincs senkinek ötlete.

Röviden, remélem most már érthetőbben: ha automata IP cím kérést állítok be (DHCP miatt), a hálózat egyik gépe elveszti a kapcsolatot a routerrel. Valami hülye IP cím, és tartomány látszik, de nem az, aminek kellene.

(#8893) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Próbáltam felrakni egy win XP-t de hibás volt a telepítő cd és nem jött össze mindig ugyanott megállt. Aztán kaptam egy másik cd-t felraktam arról az XP-t minden klappol, csak annyi nem h bootoláskor elődob két választható windows-t is. Gondolom a másik a hibás lehet, mert nem indul el. Mondjuk azt nem értem, h mit keres ott mikor előtte formáztam a particiót. De azt hiszem rájöttem. Egy másik partición lehet de nem tudok vele mit csinálni, itt egy kép a helyzetről:

Valakinek valami ötlet, mert elég zavaró a dolog? :

(#8894) rdi válasza n00n (#8893) üzenetére


rdi
veterán

Futtatás sorban beírod, hogy msconfig és a boot beállításoknál kiválaszthatod, hogy a rossz rendszered nem jelenjen meg bootoláskor
A rossz xp-hez tartozó mappákat szerintem törölheted.
De azért csak óvatosan! A fontos dolgaidat mentsd ki!

Fej! Tor! Potroh!

(#8895) n00n válasza rdi (#8894) üzenetére


n00n
őstag

Köszi szépen! Sikerült!

(#8896) VinoRosso válasza lúzer (#8891) üzenetére


VinoRosso
veterán

nem tom. Nem nálam van a problem, hanem a spannál. Axeleros adslje van, fingom sincs hogy kéne elérni a szolgáltató adminisztrációs felületét. én idáig max annyit foglalkoztam a témával, hogy létrehoztam egy kapcsolatot, beírtam a jélszót meg a felhasználónevet, aztán minden ment magától. Routert is most konfiguraáltam először, otthon 1 gép van, igy nincs router. Elméletben vágom, hogy mit hogyan kéne, de gyakorlatban kevésbé, vistához meg dunsztom sincs. Van valami tipped hogy miért nem mehet? ( elvileg ha tolsz egy resetet a modemen, akkor az újraépíti a kapcsolatot nem? próbálkoztam vele tegnap este, de nem sok sikerrrel, valamiért nem fasza vagy a jelszó vagy a név. Vagy okozhat más probléma ilyen hibaüzit? ) Nem tudom hogy fogom megoldani a problemet, mert ha átmegyek a taghoz nem lesz net :(

(#8897) bnss válasza Steelmanus (#8867) üzenetére


bnss
veterán

Még mindig nem látom az összefüggés a win32 alkalmazás hiba és a BIOS között. :F Nincs SATA eszköz egyik PC-ben sem.

A szutyok programot meg nem találtam meg eleddig sehol sem letölthető formában. :U

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#8898) @lbert


@lbert
tag

Halihó!

Mi okozhatja azt a jelnséget, hogy uan azon gépen, ugyan azon xp, ugyan azon beavatkozások mellett, mint szoktam, úgy telepűl, hogy nem kezeli a készenléti állapotot?

A jelenség amit írtam ismert előttem, minden esetben így települ, és nem kezeli a készenlétet az xp, mind addig, amíg a csipszetet fel nem telepítem. Az után már kezeli.
Most hiába telepítem, a csipszet drájvert, semmi sem történik. :F

Egy acer TrawelMate2410 tipusú notebook-om van.

(#8899) Canahari


Canahari
csendes tag

Helló!

Gyors segítségre lenne szükségem.
Ugyanabba a problémába futottam bele, mint az a kolléga, aki ezt http://logout.hu/tema/segitseg_35/hsz_1-50.html a témát nyitotta. Ott nem kapott választ a kérdésére, itt meg nem tette fel (legalábbis nem találtam), úgyhogy kérlek, ha tud valaki segíteni, ne kíméljen (holnapra meg kéne oldanom!).

Szintén egy tök új amilo notebookról van szó.
Amit a kollega "kódok"-ként említ, az egy ehhez hasonló hibaüzenet:

STOP: 0x0000007E (0xC0000005; 0xF85490BF; 0xF895920C; 0xF895920C; 0xF8958F0C)

pci.sys - Address F854AOBF base at F8543000 DateStamp 3b7d855c

Köszi,
Eszter

(#8900) Canahari válasza Canahari (#8899) üzenetére


Canahari
csendes tag

Helló!

Megvan a megoldás. Az archívum kedvéért kulcsszavakkal a hiba (hogy kereshető legyen):
Windows installálásakor "A rendszer problémát talált, és a windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt" kezdetű kék halál, a hibaüzenetben pci.sys, Amilo notebook.

A megoldás: SP2-integrált windows telepítő CD.

üdv,
E.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.