Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) zso73


zso73
veterán

Aki egy jót akar röhögni, és közben érdekli az XP SP3 az olvassa el ezt az oldalt! :C
[link]
A Nézetben a kódolást át kell állítani közép európai windózra.

Szerintetek érdemes felrakni az SP3 R1-et? :U

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8452) icons válasza zso73 (#8451) üzenetére


icons
addikt

Egy csöppet vicces azért a fordítás...

(#8453) zso73 válasza icons (#8452) üzenetére


zso73
veterán

Nem én csináltam. Olyan "DVD játékos" jellegű. Biztos valamelyik online fordító progi nyomja.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8454) lúzer válasza zso73 (#8453) üzenetére


lúzer
veterán

van olyan, hogy weblapon keresztül nézel más weblapot és teleteszi trágár szavakkal.
azt hittem ilyen

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8455) icons


icons
addikt

Ha egy *.mp3 rákerül a gépemre, sokszor az album *.jpg-ét is hozza magával. Ha letörlöm, később visszarakja, hogyan lehetne megszabadulni tőlük?

zso73: Persze, jobb oldalt ugye ott is van a többi, és oda van írva: Gép Fordítás.

[ Szerkesztve ]

(#8456) zso73 válasza lúzer (#8454) üzenetére


zso73
veterán

Őstag lévén nem vagyok ennyire kretén. :( Kinőttem ezeket a dolgokat.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8457) demars


demars
addikt

Sziasztok!

Tud valaki valamit a ctfmon.exe nevű alkalmazásról? Olvastam róla sokfélét, lényegében nincs is rá szükség nem? Az a gondom vele, hogy kiírta ma a nod, h trójai ez az alkalmazás, illetve, a műveleti memóriát megfertőzte, s nem lehet törölni!!! Illetve ugyan csak ma azt is kiírta a nod, hogy az autorun.ini (vagy inf, nem tom pontosan) szintén egy trójai! Hasonló a helyzet az svchost.exe val, illetve a service.exe val is!
Mit kezdjek ezekkel most?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#8458) lúzer válasza demars (#8457) üzenetére


lúzer
veterán

Akkor jól szétvágta a gépedet valami.
Ezek amúgy normál exe-k, valszeg épp ezért ilyen néven akar futni.

Nálam is jött ilyen, de megfogta a NOD (svchost néven)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8459) zso73 válasza demars (#8457) üzenetére


zso73
veterán

A CTFmon azt hiszem az ATI katalisztnak a futó része. Ez nem lehet trójai.
Autorun.inf az CD indító cucc. Nem akar elindulni valami az optikai meghajtódról? Demon tools-ban nem mountoltál be valami vírusos dolgot? Esetleg tört nod?
Tedd fel az Avastot! Vagy nézesd át a géped valami online vírusirtóval.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8460) I_Am válasza zso73 (#8459) üzenetére


I_Am
veterán

Nagyon sok olyan trójai van, ami ezt fertőzi, ennek álcázza magát, vagy ezen keresztül kommunikál a neten.

Tudom, én most telepítettem új rendszert ctfmon miatt. Keyloggerek, malware-ek és sypware-ek is ezt használják, többek közt igen sok Beagle variáns, ami High risk-es.

Én 3 napig küzdöttem, hogy legalább a nevét megtaláljam, de nem sikerült a kis féregről infot szerezni, melyik van a gépen.

Tehát demars: óvatosan mostantól, mert nem kizárt, hogy valami van a gépeden. Főleg ha a feladatkezelőben nem tudod bezárni a ctfmon alkalmazást.

Zso73: egy kis ízelítő ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#8461) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Hol lehet beállítani hogy ne ugorjon fel a letöltéseket jelző és listázó ablak?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#8462) demars válasza zso73 (#8459) üzenetére


demars
addikt

Elképzelhető! Elvileg sikerült valamit összehoznom, mert egy ismerősöm beállította ugy a nodot, h ne csak keressen, s akciót ajánljon fel, hanem töröljön azonnal! Először 7 vírust, majd 23 at talált! elég durva, 1 hetes az xp-m, nod-->törött, de működik rendesen, frissít minden nap.
Miután lefutott a nod így, kiírta, h műveleti memória rendben... ebből az jön le nekem, h sikeresen lecsapta a dolgokat!
daemonba szinte csak dvd filmeket töltök be! Catalist nincs fennt, csak ati tools, meg driver ami kell!
Lehet h lejött valami, de remélem le tudtam írtani!
Köszi a tanácsot!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#8463) demars válasza I_Am (#8460) üzenetére


demars
addikt

remélem nincs rajta semmi veszélyes... rendszeresen futtatom a nod ot! Illetve, sok olyan progi, patch , saját iromány is van a gépen, amire rendszeresen bejelez a nod, de nem tudom, h meg lehet e azt neki adni , hogy a saját irományaimra ne sípoljon!
Megnéztem a feladatezelőben, most csak egy ctfmon.exe fut, s azt is be tudtam zárni elsőre...
Otthoni gépemen volt egyszer egy spoolsv trójai (azt hiszem), jelzett is a nod, de nem tudott vele mit kezdeni, törölni nem mertem manuálisan! Akkor néztem meg egy másik rendszert, nálam w vel volt írva az egyik v, s googli már dobta is ki, h ez egy trójai! Miután leszedtem, rendbe is jött a gép.

Köszi a tanácsot!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#8464) Xelo


Xelo
addikt

sziasztok. használ közületek valaki TinyXP Platinum 2-es Windows XP módosulatot? ezt telepítettem, kiváncsi voltam mire is képes, neten csak jókat olvastam erről a modifikált operációs rendszerről. én registry tisztításra a Tweaknow Regcleaner Professional-t és Regsupreme-et használom, s azt tudom hogy ez az OS elég sok registry tweak-et tartalmaz, kérdés: kikezdhetik-e az általam használt software-ek az OS-t? :F

(#8465) Dexter68


Dexter68
addikt

XP alatt mivel lehet a wincsit rendbeszedni, vagy egyáltalán megnézni, hgoy mi van vele? Chkdsk azt írja, hogy file system damaged, Nod32 aszongya, hogy MBR hibás...
Amúgy megy, csak sokat darál.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#8466) lúzer válasza Dexter68 (#8465) üzenetére


lúzer
veterán

HD.Tune-2.54
pl. ez, keress rá, free és jó asszem nem is kell telepíteni

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8467) lúzer válasza demars (#8463) üzenetére


lúzer
veterán

ctfmon.exe - office-hoz van köze, ms tudástár szerint

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8468) PazsitZ válasza demars (#8463) üzenetére


PazsitZ
addikt

ctfmon.exe
Maga a file futása normális tevékenység, office nélkül is futhat (pl nekem nincs is office-om)
Szóval nem ennek a futásával van gond. Az persze előfordulhat, hogy ezen fájlod fertőzött.
Ha nod nem szedi le probálj meg még spíware írtót vagy másik vírusírtót szvsz.

- http://pazsitz.hu -

(#8469) old gray válasza demars (#8463) üzenetére


old gray
addikt

És lehetőleg csökkentett módban futtasd a keresőket.....

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#8470) Dexter68 válasza lúzer (#8466) üzenetére


Dexter68
addikt

Köszi. Most legalább kiderült, hogy fizikai probléma nincs. És akkor most hogyan tovább? Mivel lehet a seggére csapni a hibáknak?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#8471) Hujikolp


Hujikolp
őstag

A lemezvisszaállítási filéket hol tudom törölni úgy, mint a lomtárat? Ha rámegyek, hogy ne vizsgálja, akkor autómatikusan törli a visszaállítási fájlokat?

(#8472) lúzer válasza Dexter68 (#8470) üzenetére


lúzer
veterán

xp telepítőcd javítás, parancssor, és fixmbr parancs
fejből nem tudom pontosan hogy jutsz oda, de ott van valahol

vista ugye nem volt próbából felrakva?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8473) Dexter68 válasza lúzer (#8472) üzenetére


Dexter68
addikt

vista nem volt fenn. és ez nem vágja haza a rendszeremet, meg a kis cuccaimat, ugye?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#8474) lúzer válasza Hujikolp (#8471) üzenetére


lúzer
veterán

asszem lemezkarbantartó törli, kivéve utolsót

de szerintem a rendszervisszaállításnál kiválaszthatod törlésre a pontokat
vastagbetűs naptárnapok vagy mi

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8475) lúzer válasza Dexter68 (#8473) üzenetére


lúzer
veterán

nem
azért létfontosságú adatokról csinálj egy mentést, bár még nem hallottam tönkrevágásról,
esetleg egy rendszerghost, de ez már tényleg paránál

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8476) lúzer válasza Dexter68 (#8473) üzenetére


lúzer
veterán

chkdsk-t milyen opcióval futtattad?
chkdsk C: /f /x /r
?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8477) Hujikolp válasza lúzer (#8474) üzenetére


Hujikolp
őstag

Sikerült :R

(#8478) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Újabban kb.30mp-1,5perc kell,hogy leálljon a gép(csökkmódban 2-5perc!).Valaki tudja mitől lassúlhatott le?(ez kb 2 hete)Kösz :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8479) nettudky


nettudky
csendes tag

Csao!

Mostanában a gépem,kékhalállal kiakad ha egy játékot akarok inditani, DE csak 10-ből 3x !!!
Néha meg már akkor is 2x-3x egymás után mikor megjelenik a windows asztal.

ezeket probaltam:

viruskeresés,registry tisztitas,nem jo
régebbi ghost-olt állapotot visszarakni,nem jo
probaltam videokartya drivert cserélni,direct-x-et is, nem jo
egyenként a rendszermemoriakat kiprobáltam (3x512),nem jo
minden alapállapotban a biosban,nem jo
kábeleket átnéztem,táp,vinyo stb,nem jo
futtattam orthos-t,everest mem-cpu tesztet,minden ok

lehet a videokartyam beszart? csak 1 honapos kb.

ha egy progi elindul akkor már nem fagy be,csak induláskor van kékhalál.

valami hardveres probléma lehet,mert a ghostolt-cucc is egybol fagyott,pedig azt már használtam vagy 5x és soha semmi baj nem volt.

Valakinek van ötlete mi lehet a hiba?
Kb. egy hete szivat ez. :W :(

''Nem látom semmi okát, miért akarhatna bárki is egy számitógépet otthonra'' (1977)

(#8480) demars válasza lúzer (#8467) üzenetére


demars
addikt

:R

thx olvastam én is

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#8481) demars válasza PazsitZ (#8468) üzenetére


demars
addikt

nem hiszem, h ez (vagy is csak ez) a fájl volt fertőzött, mert minden rendszer fájlra kiírta h trójai... Letöröltettem nod dal az összeset, most rendben van minden /kopp kopp kopp/

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#8482) demars válasza old gray (#8469) üzenetére


demars
addikt

win menjen csökkentett módban?? :F Ez miért jobb , mint simán? Van olyan progi ami el sem indul csökkentett módban... nod remélem nem ilyen :(

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#8483) nettudky válasza nettudky (#8479) üzenetére


nettudky
csendes tag

masik videokartyával is ugyanaz,sajna

3x-ra indult el az xp, eloszor befagyott amikor megjelent a desktop,2x mar a zene is végigment,3x meg már jo is :Y

lehet kuka az alaplap?, vagy a proci ? de akkor néha hogyhogy jo? :F

[ Szerkesztve ]

''Nem látom semmi okát, miért akarhatna bárki is egy számitógépet otthonra'' (1977)

(#8484) I_Am válasza demars (#8482) üzenetére


I_Am
veterán

Mert sok trójai rendszerindítókkal együtt indul illetve szolgáltatásokat figyel, mint például a hálózat. Ha csökkentett módban indítod a gépet hálózat nélkül, akkor csak a minimális rendszerműködéshez szükséges file-ok töltödnek be, igy a viruskereső egy még nem aktiválódott virust vagy trójait könnyebben leírt, mert nem fut a trójai "védelme". (hogy klónozza magát, vagy blokkolja a viruskereső szolgáltatásait)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#8485) I_Am válasza nettudky (#8483) üzenetére


I_Am
veterán

Hálókártya, hangkártya van a gépben? (nem az alaplapira gondolok)

Ha van, akkor érdemes áthelyezni másik slot-ba, mert sokszor okoz az IRQ megosztás fagyást.

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#8486) gaben


gaben
aktív tag

Sziasztok!

Win Xp telepítésnél hogyna lehet az ,hogy telepítés után cska a klasszikus téma elérhető,semmilyen programon nem telepít fel,még az Internet explorert sem,egyetlen win háttérképetsem,sőt a kis animáció sem jön be a telepítés utáni első indításnál,ahol "szánjon néhány percer a win beállítására".
Már vagy 3x végigjátszottam,újra partícinálva a vinyót de ugyanez.kb két hete semmi baja nem volt.Mitől lehet ez?Hogy lehet ezt kiküszöbölni?

(#8487) Dexter68 válasza lúzer (#8476) üzenetére


Dexter68
addikt

/f /r

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#8488) zso73 válasza I_Am (#8460) üzenetére


zso73
veterán

Király. :R
Akkor lehet, hogy a Vistam is ez vitte el? Csak az intéző indult el, és semmi más. Az is kis ablakban. SE asztal semmi. Fekete háttér, és az intéző.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8489) Dexter68 válasza lúzer (#8476) üzenetére


Dexter68
addikt

NNNNna... Gyanús lett, hogy a nod32 3 wincsin jelez MBR hibát. Benéztem a Kezelés/Lemezkezelésbe és ott láttam egy régen kiszedett winyóm maradványait. Kikapkodtam izibe, és nod már nem reklamál. Ellenben a damaged file system mindig visszajön.
Megcsinálom Chkdas /f -fel, egy darabig jó, aztán megint összekavarodik valami...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#8490) lúzer válasza Dexter68 (#8489) üzenetére


lúzer
veterán

Akkor jó, nincs mbr hiba.
de ugye nem a teljes lemezellenőrzést futtattad? (túl gyors volt a hsz-ed)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8491) Oracle


Oracle
senior tag

Hello

Asszem ide illik legjobban a gondom, a következő lenne havernál telepitjük az új sims játékot de kilép azzal a hibával, hogy a játékhoz a directx 9c-re van szükség ezért nem lehet telepíteni. Megnéztem a dxdiag-ot 9c van fent. Megpróbáltuk újra rakni a dx-et utánna is ugyenez a hiba. Milehet a gond :F

(#8492) Rickenstein válasza metaldog (#8400) üzenetére


Rickenstein
senior tag

A BIOS-ban be kell kapcsolni az USB Keyboard support funkciót és akkor működni fog billentyűzeted.

XP-t inkább úgy telepítsd, hogy:
1. Mentsd le a C:-n lévő cuccaidat (gondolom több particíód is van).
2. Boot-olj be az XP telepítő CD-ről.
3. Formázd le a C: -t és úgy telepítsd újra az XP-t.

PS C:\>_

(#8493) D4rkm4n válasza D4rkm4n (#8461) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az én egyszerű kérdésemre valaki esetleg? :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#8494) Dr. Romano válasza Oracle (#8491) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Directx 9.0c-ből is van töbféle kiadás. Javaslom töltsétek le a legfrisebbet és próbáljátok azzal.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#8495) Oracle válasza Dr. Romano (#8494) üzenetére


Oracle
senior tag

Már próbáltam a legújjabbal is de ugyan az a hiba :(

(#8496) _ak_ válasza Dr. Romano (#8494) üzenetére


_ak_
addikt

Nwm tom miről van szó, de ha fris dxet akartok, akkor microsoft honlapra fel és olyat keressetek, h dxwebsetup.exe. Ez lefogja kapni a legfrisebbet..

Let's begin, de gozaimasu!

(#8497) Steelmanus válasza D4rkm4n (#8461) üzenetére


Steelmanus
addikt

A kerdesed nem eleg vilagos, legalabbis reszemre.
Melyik ablakra gondolsz? Mit hasznalsz letoltesre, milyen bongeszovel?
Ha az IE-ben felugro letoltestjelzo ablakra gondolsz akkor szerintem sehogy,
mert az a program resze. Ha valamelyik masra akkor ird meg.

(#8498) Dexter68 válasza lúzer (#8490) üzenetére


Dexter68
addikt

Chkdsk-ban vagy nodban? chkdsk-ban a szektorellenőrzést most kihagytam, nod végigment a C:-n és a D:-n, a többit hagytam.
Ellenben most nem javult meg a file system :O
van valami alternatíva a rendberakásra?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#8499) icons


icons
addikt

Ha egy *.mp3 rákerül a gépemre, sokszor az album *.jpg-ét is hozza magával. Ha letörlöm, később visszarakja, hogyan lehetne megszabadulni tőlük?
Valaki???

(#8500) Steelmanus válasza demars (#8457) üzenetére


Steelmanus
addikt

Tud valaki valamit a ctfmon.exe nevű alkalmazásról?
Velemenyem szerint ha azonos nyelvu Office alkalmazast hasznalsz mint amilyen az
op.rendszered akkor kikapcsolhatod az Msconfig-ban.
Az mas kerdes persze hogy valamilyen virus megfertozte, termeszetesen akkor tisztitani
kell.
Illetve ugyan csak ma azt is kiírta a nod, hogy az autorun.ini (vagy inf, nem tom pontosan) szintén egy trójai!
Jellemzoen a Jeefo virus valamelyik variansa tesz ilyet a particiok gyokerebe, egy
valamilyen nevu ****.xls tarsasagaban - az xls nem a gyokerben van, hanem a system32
mappaban - epp tegnap irtottam le egy Jeefo.A varianst a baratom geperol.
Lenyeg hogy a particiok gyokereben nem lehet autorun.ini mert semmi szukseg ra.
Ha ujra letrejon akkor nem volt hatasos a virusirtas.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.