Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) bsh válasza Jazz (#8169) üzenetére


bsh
őstag

azok mindenkinél vannak, nem vírus, nyugi. a perflib valami olyasmi, hogy az xp figyeli a bootolást és a programhasználatot és ezekbe a fájlokba gyűjti ezeket a statisztikákat, amit pedig majd ha az xp-s beépített defragot használod, akkor figyelembe vesz és ennek megfelelően pakolásza a fájlokat, hogy gyorsabban bootoljon meg működjön a rendszer. szóval valami ilyesmi. nem kell azt törölni, elfér! :)
egyébként ezeket rendszeresen újralétrehozza, és bizonyos régieket lehet majd törölni. nekem ált. 3-4 darab szokott lenni, a többit már engedi törölni.

(#8202) bsh válasza jasonka (#8193) üzenetére


bsh
őstag

2./ Esetenként - sima filekeresés/nézés közben - egy időre lebénul az XP - majd kb. fél perc múlva eltűnnek az Asztal-ról az ikonok, "megembereli magát" és visszateszi azokat, majd ismét működik.
Ilyenkor a feladatkezelőben ott "szaglászik" a Dr.Watson. Ha ott "lelövöm", akkor rögtön megjavul a rendszer.
Mi lehet ez és mitől ?
( Az XP Prof-ot kb. másfél hete telepítettem újra...)

ikonok eltűnnek: explorer.exe fagy, ettől jön a watson. az explorer.exe fagyás után automatikusan újraindul, ekkor jelennek meg ismét az ikonok. de a tálcán lévők közül már nem mind jelenik meg (de azért futnak tovább a háttérben)

(#8203) Jazz válasza bsh (#8201) üzenetére


Jazz
veterán

:R

free your mind

(#8204) jasonka válasza bsh (#8202) üzenetére


jasonka
aktív tag

Nem így történik: a filekezelőt használom - pl. keresek adott alkönyvtárban, nyitnék egy második ablakot az előző alatt, hogy két alkönyvtár tartalmát összehasonlítsam - ekkor "megmerevedik", lefagy ( a "gyorsindító sávban " az ikonok hiánytalanul megvannak ). Nem reagál sem egérre, sem billentyűre.
Erre Ctrl+Alt+Del - ott találom a Watsont - ha lelövöm, egy pillanatra eltűnnek az asztal és a gyorsindító ikonjai, majd helyreáll az egész rendszer, mintha mi sem történt volna...

Ilyenkor az Eseménynapló bejegyzése:

"Hiba - Időpont - Dátum - Application error - Kategória : 100 - Esemény: 1000"

Belenézve a részletes adatokba:

"Hibás alkalmazás: drwtsn32.exe, verzió: 5.1.2600. 0, hibás modul: dbghelp.dll,
verzió: 5.1.2600. 2180, memóriacím: 0x0001295d.

Hja kérem ! A Belváros !...

(#8205) jasonka válasza Steelmanus (#8197) üzenetére


jasonka
aktív tag

Úgy néz ki mindenben igazad volt: a videoktya drivert lecseréltem - talán megszűnt a jelenség, a Watsont sikerült "1 - automatikus" állásból "0"-ra átállítani.

De - amint írod - tényleg hasznos lenne a Watson bejegyzéseit megnézni.
Hogy lehet vele naplófájlt készítteni és azt hol / hogy lehet megnézni ?

Hja kérem ! A Belváros !...

(#8206) martonx válasza bsh (#8191) üzenetére


martonx
veterán

A raid halála a sok apró file. Szerintem ezzel semmit nem tudsz kezdeni. Vegyél egy rohadtul gyors vinyót, amit nem raidbe hajtasz.

Én kérek elnézést!

(#8207) jasonka válasza Steelmanus (#8197) üzenetére


jasonka
aktív tag

JAAAJJJ NEKEM !!!

Most, hogy "lecsítitottam" Dr.Watsont a registry-ben - automatikus 1-ről 0-ra - ha nyitok egy ablakot fájlkezelővel minden OK, de ha becsukom:

"Ismeretlen eredetű szoftverkivétel történt."

Majd a következő ablakban:

"Runtime error"

(Az Eseménynaplóban nem találok semmilyen bejegyzést erre vonatkozólag...)

Mondjuk le nem fagy - az is valami, de ezek a megjegyzések idegesítenek...

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#8208) zsoi válasza Jazz (#8199) üzenetére


zsoi
senior tag

akkor csökkentett módban copy egy másik helyre, és ezt add meg az oldalon.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#8209) Osiris


Osiris
őstag

Üdv!

Meglévő telepített winXP van egy sata winyón, de alaplap csere történt. Az új lap chipset drivere nélkül a win nem tud bootolni, mivel nem látja a satát.
Kérdés: hogyan lehet a ,meglévő sata-s winxp-re feltenni az új chipset drivert, ha nem tud bebootolni a driver nélkül? :F :Y

Mod: CD és Floppy meghajtó van.

[ Szerkesztve ]

(#8210) zsoi válasza Osiris (#8209) üzenetére


zsoi
senior tag

nem akarlak elkeseríteni de ez nem fog menni utólag..... van rá megoldás de ahhoz még a régi deszkánál kellett volna elvégezni bizonyos műveleteket.

de várjuk meg a többiek hozzászólását is.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#8211) akaido válasza busman (#8200) üzenetére


akaido
addikt

[link] A Tálcán gondolom MEO-ztad, hogy egyáltalán a megjelenítés bekapcsolt állapotban van-e?
- Olvastam valahol a neten, hogy volt olyan akinek a user.dat fájlja sérült lett, és újra létre kelletthoznia a felhasználót és megjavult a tálca ikon is.
- A Tálca zárolásának megszüntetése is megoldhatja a dolgot, illetve ugyanitt: Jobb klikk a Start menün\Tulajdonságok\Tálca majd a Gyorsindítás megejelenítése kikapcs és bekapcsolása is esetleg segíthet.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#8212) Csokimester


Csokimester
csendes tag

Sziasztok!

Windowst szeretnék telepíteni a laptopomra, de mivel nem a hozzá adott cdvel akarom, ezért nem ismeri fel a sata vinyót. Arra már rájöttem, hogy nLite progival kéne beletenni a szükséges drivert, csak az a gond hogy az csak egy exe fájl, amit nem ismer fel driverként.Az lenne a kérdésem, hogy ezt hogy tudom beletenni az nLite-tal a telepítőbe? Mert ha javítócsomagként próbálom akkor nem megy, más opció az nLiteon belül pedig nem tűnik jónak.:S

(#8213) Csokimester


Csokimester
csendes tag

Na közben találtam hsz-t, hogy tömörítsem ki az exe-t, ami meg is történt. Viszont nincsen benne inf fájl :F ilyenkor van valami megoldás hogy mégis bele tudjam integrálni?

(#8214) ollie válasza Csokimester (#8212) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mit találtál az exe fájlban? Jó lenne egy fájllista.

[ Szerkesztve ]

***

(#8215) lúzer válasza Csokimester (#8213) üzenetére


lúzer
veterán

igen, az jó lenne
én is így csináltam, IMA fájl volt benne, abban meg ez:

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8216) lúzer válasza Csokimester (#8212) üzenetére


lúzer
veterán

Mellesleg az is segít, ha a biosban találsz valami ilyesmit:
nativ sata mode -> disabled-re állítani

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8217) busman válasza akaido (#8211) üzenetére


busman
addikt

Eddig eljutottam ,köszönöm.Még mindíg nem oldódott meg...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#8218) Korcsii


Korcsii
őstag

ezeket a képenyő színbeállításokat (natural color, meg amit az nvidia driverében vaan) hogy a fenébe lehet kiírtani? :W :O

úgy szét baxódot a kép, hogy már nullás fényerővel kell néznem a képet, és hiába törlöm a windows/sysptem32/spool/drivers/color mappából az icm-eket, semmit (asztal-tulajdonsáhok-beállítások-speciális-színkeverés természetesen csak arra nem jó, amire kitalálták)
restart stb semmi....

novemberben raktam újra a winfost, nem akarom már most újrakezdeni :(

kösz előre is, ha valaki tud megoldást...

(#8219) akaido válasza busman (#8217) üzenetére


akaido
addikt

Akkor javaslok egy segédprogit, hátha ez bejön:
[Taskbar Repair Tool Plus!]
Többek között a köv. problémákat is megoldja:

"As you can see the program interface, it’s a no brainer. Just run the tool, select the problems and a big Repair button will appear. Clicking on the Repair button will fix the problem mentioned. There is also a description of the problem so you know what you’re repairing.
Taskbar is Missing
Lock Taskbar Greyed Out
Minimized Programs Missing"

... etc...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#8220) Steelmanus válasza jasonka (#8204) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azt nezd mar meg hogy ha csak egy "fajlkezelot" mert mindig csak igy irod, de az lehet
mas is, ezert ha a beepitettet hasznalod - Explorer - akkor inkabb igy ird mert konnyebb
azonositani, szoval akkor is elindul a drwtsn32, vagy csak akkor ha ketto db explorert nyitsz.
Benne van az Altalad leirtakban hogy a "dbghelp.dll" okozza a hibat, az alabbi linkeken
olvashatsz hogy ez a hiba miert is lehet de ezek csak parak a sok kozul.

Hasznos link 1:
Hasznos link 2:

Azutan lehet az is hogy ez a dll egy hibas szektorban van, esetleg memoriahiba mert
nem jo helyre lapozta ki a rendszer a memoriaba stb.
Velemenyem szerint verzioszam utkozes lehetseges, vagyis az explorer a sajatjat hivna
de vagy felul lett irva, vagy serult.
Elfelejtettem leirni az elozoekben, hogy a regisztryben nem atallitani, hanem kitorolni kellene egy teszt erejeig a "AeDebug" agat, DE ELOTTE Exportalni, mert igy
kesobb visszateheted.

Mivel masfel hete tetted ujra az XP-t, nem emlekszel hogy milyen progi telepitese utan
jott elo a hiba? Sosem teszek fel uj drivert ujrahuzaskor, csak azokat amik bevaltak,
majd ghost Acronis-al, es utanna probalok ki valamit, bar mar errol is lemondtam, mert
a gep 3 eves es ehhez mar nincs uj driver - alaplap, hang, stb, es mar ATI drivert sem probalgatok.
Ja meg valami, a hiba okat keresve a neten sokat olvastam hogy sokszor a jatekok, foleg
a World of Warcraft okoztak ilyen hibakat.

[ Szerkesztve ]

(#8221) attis71


attis71
tag

Sziasztok!

Hogyan tudok megszabadulni ezektől: Win. Genuine Advantage Notifications :F
Win. Genuine Advantage Validotion Tool :F

Üdv mindenkinek.

(#8222) Steelmanus válasza Korcsii (#8218) üzenetére


Steelmanus
addikt

A driver vezerlopultjaban a szinek alapertelmezesre allitasa nem segit?

(#8223) lúzer válasza Korcsii (#8218) üzenetére


lúzer
veterán

ha semmi nem jön be esetleg driver ledob, restart, nvidia fájlok törlése, driver fel

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8224) Steelmanus válasza attis71 (#8221) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kuldtem maganba egy levelet.

(#8225) Korcsii válasza lúzer (#8223) üzenetére


Korcsii
őstag

ehhh... nem töröltem a régi mappáját, csak simán telepítettem...
így már sokkal jobb :)

(#8226) lúzer válasza Korcsii (#8225) üzenetére


lúzer
veterán

akkor most jó?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8227) busman válasza akaido (#8219) üzenetére


busman
addikt

Megoldottad! THX! :R

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#8228) Árnymester válasza Csokimester (#8213) üzenetére


Árnymester
tag

Nézz körül itt:
winportal.net

The Trouth Is Out There... Follow The White Rabbit! Teakwondo, Aikido, Jiujitsu - önálló életet élnek, én csak a hordozó vagyok...

(#8229) Árnymester válasza Steelmanus (#8224) üzenetére


Árnymester
tag

:(((

The Trouth Is Out There... Follow The White Rabbit! Teakwondo, Aikido, Jiujitsu - önálló életet élnek, én csak a hordozó vagyok...

(#8230) lúzer válasza Árnymester (#8229) üzenetére


lúzer
veterán

igen! :D

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8231) Korcsii válasza lúzer (#8226) üzenetére


Korcsii
őstag

:)
sőt, nem csak azt aa hibát oldotta meg, amit az nvidia driverének szín beállítás hozott, hanem egy apró naturalcolor-os félrekonfigolást is javított.. (kicsit zöldebb volt inden, mint kellett volna)

köszi mégegyszer :R

(#8232) Steelmanus válasza Árnymester (#8229) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ezt miert kaptam?
Tudtommal nem lehet warez vagy crack itt az oldalon.
A legalis XP-hez nem kell eltavolitani a WGA-t, mert nem kiabal csak torott XP-n.

(#8233) Árnymester válasza Steelmanus (#8232) üzenetére


Árnymester
tag

:K Nem is tud(hat)tam pontosan, mit is küldtél, ám mert topicon kívül ment a válasz, rosszra gondoltam ;] , de nem lehettem biztos, ezért is volt off-os a rosszallás, ha tévedtem, bocs :B .

The Trouth Is Out There... Follow The White Rabbit! Teakwondo, Aikido, Jiujitsu - önálló életet élnek, én csak a hordozó vagyok...

(#8234) Jazz válasza zsoi (#8208) üzenetére


Jazz
veterán

...ezt csináltam. De már no para, bsh felvilágosított...:) azért thx

free your mind

(#8235) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Nahát itt van a hibajelentés,ha tudtok ebből valamit kiolvasni nekem,nagyon boldog leszek.....STOP:0x1000008E(8xC0000005 ,0xXBF8024E1,0xXB580FA98,0x00000000) :F U.I.-általában játék közben csinálja,hangos szünni nem akaró kerregés kiséretében lefagy a kép 1-2 mp.re,majd ez a hibajelentés.A 2 középső érték változó,a 2 első+az utólsó mindig ugyanaz.A Microsoft oldalról letőltöttem egy(szerintük erre a hibára való) fix-et de úgy látszik nem használt. :O

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8236) kolinsz


kolinsz
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban, hogy az XP miért rendezi át az asztali ikonjaimat minden alkalommal, amikor nView profilt váltok (egy megjelenítős módból dualview módba, vagy vissza)?
Marhára idegesítő, hogy minden tv-n való filmnézés után rendezgethetem vissza az ikonokat.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#8237) Kernel válasza kolinsz (#8236) üzenetére


Kernel
nagyúr

Matroxnál például nincs ilyen gond. Ha az NVIDIA-nak nincs erre saját megoldása (nem ismerem), lehet találni a neten programokat, ikonok pozícióját tároló, rögzítő, elmentő, új Windowsban visszatölthető stb. funkciókkal.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8238) akaido válasza busman (#8227) üzenetére


akaido
addikt

Örülök, hogy segíthettem, ill. az ajánlott progi segített. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#8239) kolinsz válasza Kernel (#8237) üzenetére


kolinsz
csendes tag

Esetleg tudnál mondani egyet, amit ismersz és Neked már bevált?

(#8240) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Az egyik partició neve kék, és ha létrehozok egy filét, akkor annak a neve is kék lesz. Ha jól tudom, ez a lemezterület egyenlő foglalt hellyel. Namost ha én újrarakom a wint, akkor ugyanúgy felfogja ismerni a filéket? esetleg merre kapcsolhatom ki ezt? Az egész particióra.

(#8241) Thrawn válasza Hujikolp (#8240) üzenetére


Thrawn
félisten

Mivan? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8242) Hujikolp válasza Thrawn (#8241) üzenetére


Hujikolp
őstag

ehh, semmi, közben meglett :)

(#8243) Memphysto


Memphysto
tag

Hello! XP-t telepítek, de gondok vannak, segítsetek! Az van, hogy: Van egy Toshiba laptopom, rajta 2 partíció, az egyiken (C:) vannak a zenék, összesen 40Giga, na ezt semmiképp nem akarom letörölni. Másikon (E:) volt az oprendszer, ami most már nincs, mert újraformáztam ezt a meghatót. Ha beteszem a Windows XP install CD-t, akkor a következő felirat:

"A számítógép hardverkiépítésének vizsgálata" ezután fekete képernyő.

és semmi, egyszerűen meghal. Próbáltam, hogy először Win 98-at telepítenék rá, de az pár lépés után azt írja ki, hogy a "C meghajtó formázása" , na erre azonnnal ki próbáltam lépni , de Esc vagy ilyesmi gomb meg nincs, szóval ezt csak a számítógép leállításával lehet megakadályozni.Azt meg nem ajánlja fel, hogy az E: meghajtómat formázza...
Próbáltam Ubuntu Live CD-vel bebootolni, hogy majd azzal, ha bennvagyok az oprendszerben, sikerülne rendesen leformázni az E: meghajtómat,de az betöltéskor elekadt...

Ha tudtok valami ötletet, szóljatok! Minél hamarabb! Már egy napja ezzel szívok ! THX!

(#8244) Kernel válasza kolinsz (#8239) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem használok ilyet, csak láttam itt-ott, fórumokon is néha szóba kerül:

[http://www.google.com/search?q=desktop+icon+save+restore]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8245) Kernel válasza Memphysto (#8243) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egy partícióra nincs ráírva a betűjel, a telepítőprogram az aktív partíciót tekinti C: meghajtónak.

Úgyhogy valamilyen partícionáló programmal elő lehet készíteni egy aktív és természetesen primary típusú partíciót, ezáltal befolyásolható a telepítő.

Alaplapba talán érdemes belepróbálni másik videokártyát (legalább a telepítés idejére), hátha úgy nem tűnik el a kép.

Mod: ezt pillanatra benéztem: laptop.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8246) westlake


westlake
félisten

akit erdekel nehany xp telepito, amikbe integralva vannak a frissitesek, driverek, dobjon egy privatot, vagy mailt!

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#8247) jasonka válasza Steelmanus (#8220) üzenetére


jasonka
aktív tag

1. Igazságod van - az Explorer.exe-ről beszéltem.

2. A registry-ben visszaállítottam Dr. Watson automata működését 0-ról 1-re és végre megemberelte magát - minden rendben.

3. World of Warcraft-om nincs - utálom a háborús játékokat - annál inkább a vonat- / mozdonyszimulátorokat.... :D :D :D

4. Köszi szépen - sokat segítettél...

Üdv Neked és mindenkinek, aki válaszolt... :) :) :) - végre jól megy minden :DD :DD :DD ... (egyelőre...)

Hja kérem ! A Belváros !...

(#8248) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Hy All!

Lenne egy igen fontos kérdésem. Miért nem tudok "és" szimbólumot írni? A karaktertáblában benne van a jele. Se Wordben, se pl. neten fórumokban nem tudok írni olyan jelet. :F Minden más jelet tudok írni, csak "és" jelet nem.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#8249) D4rkm4n válasza Joe bácsi (#8248) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A Vezérlőpult / Billentyűzet / Hardver alatt szabványos 101/102 gombos magyart ismer fel a rendszer?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#8250) Kernel válasza Joe bácsi (#8248) üzenetére


Kernel
nagyúr

Valószínűleg valamelyik program elvette a Ctrl+Alt+C billentyűkombinációt. (AltGR=Ctrl+Alt)

Lehet próbálkozni különböző programok leállításával, hátha valamelyik a memóriában futva figyeli a billentyűleütést, de szóbajöhet a videokártya kezelőprogramja is (pl. többkimenetes kártya esetében).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.