- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- RIOS Gépház: Terheléses támadás alatt a PROHARDVER! lapcsalád
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- ZolaMan: Nincsen bírás! Avagy sérülés a 3. rétegben. Javítsuk meg!
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Thome: Dune 2000
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- GoodSpeed: AdGuard Family Plan: Lifetime Subscription akár 9 eszközre!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- KISDUCK: Lamax NoiseComfort ANC párna csere
-
LOGOUT.hu
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Aureal #147510 üzenetére
Nálam a dualboot miatt az összes, 3 gépemen ki van kapcsolva a gyorsindítás. Mindegyik ssd-s. Én semmit nem veszek észre, lehet pár másodperc de nem mértem még sose. Szerintem jobb a tiszta hidegindítás amúgy is de ennek megint van 1000 érve pro és kontra. Nekem jó így.
-
King Unique
titán
válasz
Aureal #147510 üzenetére
• Azt, hogy a Windows 10-nél ki kell-e kapcsolni a gyorsindítást, elsődlegesen nyilván nem az SSD ajánló topikban kell megkérdezni, hanem eleve inkább a Windows 10 topikban.
• A gyorsindítás (Fast Startup) funkció kikapcsolása főleg dual boot illetve multiboot esetén lehet indokolt, vagy még akkor sem feltétlen minden esetben, lásd pl. Windows & Windows dual boot esetén közös, modern rendszerindító menü, ahol a másik Windows indítása előtt +1 újraindítás történik, amivel elkerülhető a leállítás okozta inkonzisztens állapot. Aztán még akkor lehet indokolt a kikapcsolás, ha pl. egyes eszközöknél bekapcsolt gyorsindítás mellett nem áll le teljesen a Windows 10 és maga a PC, vagy még akkor sem feltétlen, mert a Shift + leállítás módszerrel is elérhető ugyanaz a hatás. Az, hogy egyesek ezekkel nincsenek tisztában és alapból a kikapcsolást javasolják mindenkinek és minden esetben, mások meg kérdés nélkül benyelik, az már egyéni probléma.
• Az, hogy egyik-másik itteni topikban mit írogatnak egyesek, az nem feltétlen egyenlő minden esetben azzal, amit a Microsoft hivatalosan javasol és alapértelmezetten beállít, pont ezért felesleges összemosni a kettőt.
• Akkor irány a notebookok témakategória, azon belül pl. a HP notebook topic, aztán lehet érdeklődni, hogy támogatja-e az adott modell az AHCI módot vagy sem, ha igen akkor hol kell azt engedélyezni a BIOS-ban, stb.
• A Windows 10 és más operációs rendszerek telepítője sem tudja csak úgy módosítani a BIOS / UEFI egyes beállításait (pl. IDE vs. AHCI vs. RAID | CSM vs. UEFI), az utóbbit szükség esetén (ha nem megfelelően van beállítva) értelemszerűen a telepítést végző felhasználónak kell elvégezni még a telepítés megkezdése előtt. Ha nem teszi és amiatt nem megfelelő beállítás mellett, pl. AHCI helyett IDE módban történik a telepítés, akkor az nyilván nem a Windows 10 telepítőjének a hibája, hanem szimpla felhasználó hiba (user error).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE X570 AORUS ULTRA alaplap garanciával hibátlan működéssel
- iking.hu - Apple iPhone 14 Pro Max 256GB - Deep Purple - Használt, karcmentes állapotban , 100%
- Bomba ár! Dell Vostro 15 3558 - i5-5GEN I 4GB I 500GB I 15,6" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG B450 R7 5700X 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB DeepCool CC560 Seasonic 650W
- Hp USB-C/Thunderbolt 3 dokkolók: USB-C Universal, G2, G4, G5, Hp Elite/Zbook- Thunderbolt 4 G4
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest