Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-04-14 12:43:30

LOGOUT.hu

War Thunder: Ground Forces - legördülő öszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

SB-ben játszom leginkább, van valami mód a távolság mérésére? Rettenetesen zavar, hogy ötször körbe kell lőni az ellenséget mire végre sikerül eltalálnom a pontos távolságot.

(#452) Máté94 válasza KISDUCK (#447) üzenetére


Máté94
addikt

Szerintem Rank IV-ig nem igazán érdemes velük foglalkozni.

(#450) JackFeryll: Van/volt, CBT-n még KV-1E prémium, de biztos nincs még akkor kész. :)

Németeknek van amúgy ágyúlehajlása, ellenben az oroszoknak, ami azért megnehezíti elég sokszor a helyzetet. Talán ennyi.

(#451) Stauffenberg:
Távolságmérés

[ Szerkesztve ]

(#453) Szőrös  válasza Stauffenberg (#451) üzenetére


Szőrös 
veterán

Van , optikán a vízszintes vonallal lehet saccra bemérni a távolságot.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#454) BoB válasza Stauffenberg (#451) üzenetére


BoB
veterán

Elvileg az irányzék vízszintes skálája vonás -t mutat. Így ha ismered a cél szélességét, akkor vonásképlettel megállapítható a távolság:

Távolság = Méret * 1000 / Vonás

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#455) Patrick76496 válasza Napfénysüti (#386) üzenetére


Patrick76496
őstag

Amúgy nem csak viccből mondtam, ha nincs internet, jól el lehet vele lenni. :) Főleg ha az ember látott már több ilyen gépet élőben. Multiban vicces lehet. Mondjuk én telemodoltam MTZ-kkel, mert Magyarországon abból van a legtöbb, de a Deutz-ok sem rosszak.

(#389) remington2: Nem fújozna ott senki sem, én ilyen embert még nem láttam, csak olyat, aki az oroszokat szidja. Hamarabb mondogatnák az emberek a két nyolcas szöveget...

De a vörös csillag örököseinek lehet . . . mindent. Because why not? :D

Nem aláznak meg semmit sem a német tankokon WoT-ban, úgy jók, ahogy vannak, balanszoltak. A Tiger nemrég lett buffolva, érdemes kipróbálni. Az egy dolog, hogy rettegnek az emberek, a Tigertől, csak a sok germanofil arra nem gondol, hogy amíg nem volt Tiger, addig a T-34-től és a KV-1-től rettegtek a németek, mert tankokkal szart sem tudtak ellenük csinálni. ;) Az meg már másik dolog, hogy a németeknek a saját tankjuktól is rettegniük kellett, hogy ne hibásodjon meg (Panther, Tiger), mert aztán baromi nehéz volt a javításuk.

(#390) Stauffenberg: De az is csak azért, mert szinte mindenki az OPnáci Waffenfaszista trágerekkel ment. :)

(#405) bob.zxr: És ezzel most mi a baj? Túl könnyű a WoT, vagy WTF? Még mindig nem szimulátor.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#456) Stauffenberg válasza Máté94 (#452) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A matekozást akartam elkerülni, de hát ha nincs más, akkor marad ez. :) Csak gondoltam hátha van más mód is a távolság megállapítására. Nem mondanám hiteltelennek a távmérő optikák használatát a korszak harckocsijain, itt is elférne.

Jópofa lenne mondjuk ha ki lehetne fejleszteni a távolságmérő optika kiegészítőt. Több értelme lenne, mint a tüzérségi támogatásnak. Megnyomnád a hozzá tartozó gombot és az irányzó tiszt vagy a parancsnok mondjuk 2 másodperc múlva benyögné százas pontossággal a távolságot.

[ Szerkesztve ]

(#457) BoB válasza Patrick76496 (#455) üzenetére


BoB
veterán

Bár vannak hibái a WT-nek, de realizmus tekintetében még mindig jobb mint a WOT.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#458) Stauffenberg válasza BoB (#457) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem a mapok mérete és jellege nagyon bejön. A WoT-ból nekem az hiányzik, hogy 500-600 méter a látótávolság és a map-ok is inkább közelharcra vannak kihegyezve, ráadásul kicsik is. Itt meg jó nagy távolságok vannak. De a realisztikusabb damage rendszer is nagyon tetszik, igaz még nagyon bugos és hiányos. Majd azért kialakul, egyelőre tetszik, nem is vágyom repkedni. :)

(#459) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Amúgy ti tudtok pontosak lenni tüzérséggel nagy távolságon ? Idegesítő, hogy átmegy ilyen lebegő karikába a target kör.
Egyesek viszont nagyon megbarátkozhattak vele mert a játék elején meg tudják lövetni a spawnból kifutó tankokat. :U

(#460) Stauffenberg válasza JackFeryll (#459) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én annyira nem vagyok mérvadó, mert GF-el csak néhány játékórám van eddig, de engem is idegesít. Gondolom azért lebeg nagyobb távolságon, mert a növényzet (már ha be van kapcsolva, ugye) kitakarná ha a földön lenne. De én sem tudok nagyobb távolságokon pontos lenni vele. Mondjuk tegnap este jól bemákoltam, az egyik capture ponton volt 5 enemy és olyan jól belőttem őket, hogy mind az ötöt leszedtem, jött is a kill streak számláló, meg ezzel meg is nyertük a kört, elfogytak az ellenséges tankok. Annyi jutalmat kaptam, hogy azonnal kimaxoltam belőle a Pz II Ausf. C-t. :D

(#461) Reno7 válasza JackFeryll (#459) üzenetére


Reno7
senior tag

Szerintem direkt ilyen, hogy azért ne legyen annyira OP.

Stauffenberg: Néhány tucat meccs után már érzésből fogsz lőni mint az íjászok. A méricskélésnek csak ~kilométeres távolságban van értelme szerintem.

[ Szerkesztve ]

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#462) Szőrös  válasza Stauffenberg (#456) üzenetére


Szőrös 
veterán

Lesz rendes optika majd , a terv az hogy mindegyik hk azt kapja meg ami eredetileg is volt benne.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#463) JackFeryll válasza Reno7 (#461) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ha pedig campert játszunk akkor tereptárgyakra be lehet lőni a vertikális értékeket onnantól pedig hozzájuk lehet viszonyítani.
Egyébként viszont nagy távolságokban a dög lövegekkel érdemes lehet számolni mert túl lassúak ahhoz, hogy körbe lőjük a az ellent amíg korrigálunk.

Tier 3-ban nektek milyen meccseitek vannak ? Az 5v5 nem túl fun. (RB)

(#464) myckey


myckey
veterán

most nézem, ebbe az aranysasos küldetésbe nem számolja bele amit reserve géppel lőttél?

mentem röpcsivel, meg most szovjet res.tankkal is SB modban, -amivel lövök- 5 ellenfelet erre nem adta hozzá a stathoz egyik meccset sem :(((

potyára örült a fejem

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#465) RG4L válasza myckey (#464) üzenetére


RG4L
őstag

Csak a PvP killek számítanak, és nekem reserve repülőkkel is megadta.
Tehát tankoknál AAA és bot killek nem számítanak bele.

War Thunder: Gelesztaa

(#466) myckey válasza RG4L (#465) üzenetére


myckey
veterán

láttam.olvastam én a leírást
de SB modban playereket lőttem ki azt baszott beszámítani az 5 killt

amúgy nem oszt mer ennyi killt úgy se szed az ember (én)
sok játék ez.
meg aztán már módosították is a leírást
warth.hungaryn írták

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#467) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Jajj de utálom. A T34 57 mod43. Miért ebből a szutyokból kellet prém tankot csinálni. Minden átlövi mindenhol. Annyira fájt volna odaadni a D5T-s verziót ?

Statisztikátokban nektek sem szerepelnek a tankok ?

[ Szerkesztve ]

(#468) BoB válasza myckey (#466) üzenetére


BoB
veterán

Annyi történt hogy pár tankot nem érzékelt ezért kitolták az akció végét 6 órával.

De amúgy nem változott semmi.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#469) Borote válasza RG4L (#465) üzenetére


Borote
addikt

Ezeknek a botoknak pontosan mi a lényegük/szerepük? Elsőre kicsit meglepődtem, hogy névtelen 'játékosok' kolbászolnak fel-alá.

(#470) bob.zxr: - mint az elején robbanások, meg egyebek. Ilyen szempontból szerintem nem rossz ötlet. Mondjuk ezen elv alapján gyalogság is lehetne idővel, ha már van a tankon géppuska :DDD

[ Szerkesztve ]

(#470) BoB válasza Borote (#469) üzenetére


BoB
veterán

Megtöltik a harcmezőt élettel hogy jobban emlékeztessen egy csatára.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#471) Stauffenberg válasza Borote (#469) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Repülős módban is néha ott vannak. Ha nem lennének, akkor furán nézne ki egy ekkora harcmező még teljes csapatlétszámmal is (de ugye az sem mindig jön össze).

Amúgy nem sok vizet zavarnak, scriptelt útvonalakon járnak és random lövöldöznek mindenre ami ellenség. Lényegében free fragek. :D

[ Szerkesztve ]

(#472) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Így tényleg csak csemege, de ha mindegyik beállna a pálya legjobb helyeire hull down akkor érdekesebb lenne a történet.
Ja ha már a repülősbe volt szó a fordulásokról akkor itt is legyen egy kis illusztráció:

Persze lehet ezt nagy távolságokban is csinálni, mindig az ellenfél szemszögéből kell nézni a dolgot:

Egyébként azt vettem észre, hogy T1-ben T2-ben könnyebb fejlődni, mert 3-4-nél még csak a kockák járnak a free killek még nem értek el oda.

[ Szerkesztve ]

(#473) myckey válasza JackFeryll (#472) üzenetére


myckey
veterán

ezt a test rejtős pozíciót már wot ban is feldobták
ott az amcsi gépekkel faszán ki is lehet használni :C

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#474) Napfénysüti

Ma toltunk Mikivel pár SB meccset, nem rossz bár nem is egyszerű. Nekem kifejezetten tetszik. :)

Més que un club!

(#475) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Én vagyok az egyedüli akinél a kliens rendszeresen összezuhan? Legutóbb úgy elszállt hibaüzenettel, hogy most a launcher analizál és újra letölti a játék fájljait.

(#476) Reno7 válasza Stauffenberg (#475) üzenetére


Reno7
senior tag

Nekem csak simán megfagy.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#477) BoB


BoB
veterán

KV-2 katasztrófa. Nem is játszok már vele. 45 sec újratöltési idő.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#478) JackFeryll válasza BoB (#477) üzenetére


JackFeryll
őstag

WoT-ban is csak troll-gun -nak hívták a löveget :D
Én is utálom a hosszú újratöltést ezért is félek, hogy mi lesz az oroszoknál magas tierben a D-25T-vel. Szerintem elég könnyen flankelhető lesz, nem szabad egyedül maradni.

Nektek is ropiból van a T34 csöve ? Ha szemből meglőnek szinte mindig fekete lesz.

[ Szerkesztve ]

(#479) Máté94 válasza BoB (#477) üzenetére


Máté94
addikt

Én is valószínűleg majd T-34-57-el fogom fejleszteni, mint eddig mindig. ;]

(#478) JackFeryll: Rank IV és V-ben kb. mindenkinek D25-T-je lesz, így eléggé le lesznek maradva a németekhez képest. Átütésben legalábbis. Jagdtiger, ha rejti az alsó lemezét, átlőhetetlen szemből. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#480) Máté94 válasza Máté94 (#479) üzenetére


Máté94
addikt

KV-85 lesz az a KV-2. :DDD

(#481) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Annyira jó lenne ha egy meccsen korlátozva lenne a heavyk, medek, lightok, TD-k száma.
5 fős t34 csapattal nem lehet nyerni a német heavyk ellen.

(#482) BoB


BoB
veterán

Ez meg milyen jutalom? Semmit nem ír róla miért kaptam ha rákattintok sem. Nem panaszkodom, de elég irreálisan magas :)

Na ilyet találtam.

Azt írják random esély van ilyet kapni minden hit / critical hit után. Majdnem a legjobbat kaptam. Basszus, az másfél millió lett volna :Y

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#483) Napfénysüti

Ez a SU-122 elég katasztrófa nekem. Az összes csatámban maximum a 2. betaláló lövés ki is végzi. :(
Kár mert a lövege az annyira nem lenne rossz csak így szinte esélytelen hogy sebezzek vele.

Més que un club!

(#484) Máté94 válasza Napfénysüti (#483) üzenetére


Máté94
addikt

Igen? CBT-n mintha ráéreztem volna... de majd hamarosan kiderül. Egyébként önmagában szerintem, a halálosztó jellege nem igen kedvez a fejlődésnek. Inkább sebezni kell, mintsem egy lövéssel likvidálni az ellenséget, mert azért összességében kevesebb XP jár. :)

(#485) Napfénysüti válasza Máté94 (#484) üzenetére

Egylövées killem még nem sok volt vele. :DDD
Közelről képes rá távolabbról inkább csak nagyot sebez. De ez még jó is lenne benne tényleg az zavar csak hogy nulla a frontpáncélja. Ha észreveszi egy ellenfél és kétszer eltalálja már respawnolhatok is. Azt hittem TD lévén legalább a frontja viszonylag kemény. De ehhez képest a T-34 egy betonbunker. :)

Més que un club!

(#486) BoB válasza Napfénysüti (#485) üzenetére


BoB
veterán

Pedig pont ugyanolyan az alja mint egy T-34-nek.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#487) Máté94 válasza Napfénysüti (#485) üzenetére


Máté94
addikt

A vezetőt lövik, ott betalál azért két lövésből.megpukkan, de III. L.-től 6 lövés sem volt elég tegnap belé. :DDD
Ha olyan szögben van, akkor tényleg véd, de amúgy nem. :) Bújni kell vele, figyelni a figyelmetlen ellenséget és... jó gyorsnak lenni. Kuban-on, ha a többiek terelik a figyelmet, a töltésnél azért ki lehet szedegetni őket.

Mondjuk az elmondásod alapján változtattak a HE-jén? HEAT azt tudom, hogy használhatatlan volt, de lehet megint ki kell majd tapasztalni.

(#488) Borote


Borote
addikt

Azt hiszem a németeket T1-ben StuG-gal fogom húzni... azért az a 81-es átütésű HEAT elég rendesen odavág mindennek, 4 másodpercenként :DDD Ráadásul ezen a szinten még a páncélja is rendben van.

(#489) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Guide egy volt WoT-ostól.:
[link]

Ti a heavyket vagy a medeket preferáljátok RB-ben ?

[ Szerkesztve ]

(#490) Napfénysüti válasza JackFeryll (#489) üzenetére

Nekem most a medek jobban bejönnek.

Més que un club!

(#491) BoB


BoB
veterán

Megvan 100 arany.

SU-85 -ömnek kilőtték a csövét, de csak azt semmi mást. Javítási idő: 11 perc. wtf? Akkor már inkább kilövettem volna magam :O

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#492) BoB


BoB
veterán

Azért jól ki vannak találva a prémium tankok. Dupla annyi RP-t hoznak, persze. De pénzt azt nem. Pedig az a kevés nem az előbbi.

A SU-122P ráadásul még kevesebbet is hoz mint a SU-100. Megveheted de minek?

Most lett meg a SU-152. Kifejleszteni nem volt sok, de megvenni...
- 170 000 maga a jármű
- 52 000 a legénységet képezni
- 200 000! a kvalifikáció...
- összesen: 430 000. Mi lesz még itt később?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#493) Expendable válasza BoB (#492) üzenetére


Expendable
aktív tag

T5-ben már millió és felettére készülhetsz :)

(#494) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Kell a repülőkkel is menni pár kört és lesz rá pénz.

(#495) donmackó


donmackó
őstag

Másnak is feltűnt hogy a heavyknél nincs tüzérség? CBT-n még volt. :((

Release the cable hounds!

(#496) BoB válasza donmackó (#495) üzenetére


BoB
veterán

Nem csak azoknál, hanem a TD- knek sincs.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#497) donmackó válasza BoB (#496) üzenetére


donmackó
őstag

Ez genyóság (már bocs a kifejezésért).

Release the cable hounds!

(#498) whYz


whYz
addikt

Valaki tudja mi a kulonbseg a sima is-2 es az is-2 mod 1944 kozott?

(#499) Máté94 válasza whYz (#498) üzenetére


Máté94
addikt

Más az eleje? :DDD
Az első IS-1-re épül, a másik már az új frontpáncéllal jön.

[ Szerkesztve ]

(#500) BoB válasza whYz (#498) üzenetére


BoB
veterán

Ez el van cseszve a játékban, mert az IS-2 '43 -ban A-19 löveg-el volt szerelve. a '44-es -est modernizálták gyorsabban tölthető -vel. Ez a D-25T. Apróbb változtatások voltak még de lényegtelenek számunkra mert a játékban úgysem ér semmit.

Viszont a WT-ben meg mindkettő a D-25T -vel van felszerelve :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.