Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-04-14 12:43:30

LOGOUT.hu

War Thunder: Ground Forces - legördülő öszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Máté94


Máté94
addikt

Nem tudom mit csináltak de ez felháborító. Oroszokkal nem lehet nyerni, semmillyen Tier II-es csatában, egyszerűen hihetetlen, semmi esélyünk sincs. :(((

(#52) RG4L válasza Máté94 (#51) üzenetére


RG4L
őstag

Akkor vált az orosz repülőkre.

War Thunder: Gelesztaa

(#53) Mister_X válasza Máté94 (#51) üzenetére


Mister_X
nagyúr

泣かないで、兄弟!僕らは勝つ!ただ俺に待ってて。兄貴は力を見せてあげるよ!

A hiba biztos az ön csapatában van. :N

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#54) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Na vettem én is egy kezdő csomagot a játékhoz, egyáltalán nem bántam meg! :) Nagyon tetszik, kár, hogy csak ilyen keveset lehet vele játszani (ráérős időben).

Problémák azért itt is akadnak, mint pl: Éppen, hogy csak játszható mennyiségű az FPS, full low grafikán átlag 30. Itt csalódtam egy kicsit, mert a normál változatban még jobban felhúzva is megvolt 60-80. A füst effekteket nem lehet valahogy kikapcsolni/nincs valami tweaker program, mint a WoT-hoz? Szerintem sok FPS-t nyernék vele. Amúgy a grafikával nincs gond, még így full low-on is egész jól néz ki (nincsenek Minecraftos fák, mint pl WoT-ban).
A másik az a reakcióidő + váltó rendszer. Azért reagál néha ilyen lassan a tank, mert laggos, vagy csak az élethűségért van? Meg 1-2-esben alig lehet kanyarodni.

Viszonylag hamar belejöttem, asszem ez eddig a legjobb köröm, amiről kép is van. Már az első napon meg lett az L-11-es T-34. De eddig a legnagyobb kedvenc a T-50. Ami a legjobban tetszik a játékban, hogy egyáltalán nem húzza fel az embert. Semmi sincs, ami idegesítene. Még ha vesztünk, akkor sem vagyok letört, mert tudom, hogy így is tudtam sok szépet lőni + rengeteg XP-t kapok.

Néhány kérdés:
- Az L-11-es (és később az F-34-es) T-34-ben AP-t vagy HE-t érdemes használni?
- A legénységnél mit érdemes fejleszteni? Eddig javarészt Vitality-t és Field Repair-t pakoltam, mert elég gyakran meghalnak..
- A szerver órarendjében várható változás? Ha igen, mikor?

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#55) Máté94 válasza Patrick76496 (#54) üzenetére


Máté94
addikt

- Szerintem mindig AP, HE mehet az SPAA-ra és AAA/AA-ra. Stug A-nál mondjuk HE, de az Tier I.
- Hmm.. nem tudom, nem foglalkoztam még velük. :)
- Nem valószínű. De hétvégén lesz event és nem kell majd külön klienst használni.

(#56) Mister_X válasza Patrick76496 (#54) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Direkt ilyen lassú, ez nem WoT. Egyesben nem is szabad kanyarodni, előrébb jutsz, hogyha megállsz és utána fordulst, majd nyomod tövig a W-t.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#57) bullseye válasza Máté94 (#55) üzenetére


bullseye
addikt

Jobb a HE-vel a stug, mint a 81 millis fejelsztett ammóval?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#58) PAtr0n válasza bullseye (#57) üzenetére


PAtr0n
addikt

A rövid csövű StuG, az "A" verzió egész jó HE-vel, a lightokat szemből oneshotolja. De attól függ melyik verzióról beszélünk, konkrét típust írhatnál ám :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#59) bullseye válasza PAtr0n (#58) üzenetére


bullseye
addikt

Az Ausf.A-ra gondoltam, mert Máté94 is arra írta.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#60) PAtr0n válasza bullseye (#59) üzenetére


PAtr0n
addikt

Ja bocsi, visszább nem is néztem :B
Szerintem jobb HE-vel, bár Mediumokat (T34) OP-kat max hátulról/oldalról sebzel normálisan vele.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#61) Máté94


Máté94
addikt

SU-122: okádék, szar, használhatatlan szemét PONT.

(#62) munnergep válasza Máté94 (#61) üzenetére


munnergep
senior tag

Sniper módra alkalmatlan, de ha ügyesen manőverezel és közvetlen közelről tudsz lőni, öt lövésből: 2 db kv-1,1 db kv-2, 2 db panzer akármi F egymás után a legjobb streak-em vele.

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#63) Napfénysüti

WoT-hoz képest milyen gépigénye van ennek a játéknak?
Aki játszott minekttővel attól kérdezném hogy melyik tűnik számára jobbnak? Ha egy kis indolkást is tudna adni az külön jó lenne. :R

Més que un club!

(#64) Th1sN04ll válasza Napfénysüti (#63) üzenetére


Th1sN04ll
senior tag

Warthunder jobban optimalizállt dx11 alatt is fut, több magos kihasználás garantált, saját fejlesztésű friss motor van alatta :K

(#65) Mister_X válasza Napfénysüti (#63) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A gépigény némileg magasabb, de ez bejön bőven látványon. Bár nekem mindkét játék élvezhető sebességgel fut, míg a WoT maxon, addig WT-ben lejjebb kellett vennem pár dolgot. De majd lesz ez annyira optimalizálva, mint a repcsis rész, akkor meg lesz itt nemulass.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#66) nemeth989


nemeth989
senior tag

(#63) Napfénysüti
Én párhuzamosan tolom mind a kettőt, az adatlapomon lévő konfiggal, FHD magas beállítást használom, mind a kettő játéknál, szóval nem a legmagasabbat amire lehetőség van. Szerintem sokkal stabilabban tartja a magasabb képkockát a GF, mint a WOT. Van 1 map, amin még javítani, kell a GF-ben, mert ott kemény fps- esésem van, de még zárt a cucc. Összességében, szerintem valamivel szebb, és jobban is fut.

[ Szerkesztve ]

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#67) Mister_X válasza nemeth989 (#66) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kitalálom, Jungle az?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#68) nemeth989 válasza Mister_X (#67) üzenetére


nemeth989
senior tag

Vannak pontok, ahol bekrepál azon a mapon, meg nálam tegnap komarin volt a szélén, valami 60-ról lezúgott 15-re, nem értem hogy, mert eddig nem volt gond vele.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#69) PAtr0n válasza Mister_X (#65) üzenetére


PAtr0n
addikt

"A gépigény némileg magasabb"

Dehogy magasabb, WT GF-ben csutkára húzva 35-40 fps alá nemigen megy sehol, míg WoT-ban közepes és high közötti grafikán is csúnyán beeseget 30 de sok helyen 25 alá. Irreveláns az összehasonlítás amíg nem jön a WoT-ba is a multicore támogatás, addig meg szerintem nem kérdés melyik gépbarátabb. Ha látvány/gépigény tekintetében is nézzük, a WT jelenleg bajnok.
Az tény hogy repcsis oldal optimalizáltabb, de ott nem kell számolnia a motornak a far-far objecteket, ergo fű/fa stb-t. Akkor lényeges amikor föld közelében repkedünk. Az is igaz viszont hogy a levegőben meg van dinamic cloud, az is plusz számítási kapacitást igényel.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#70) Napfénysüti válasza PAtr0n (#69) üzenetére

Ez elég szimpatikus lehet ki kellene próbálnom ezt a játékot mert a WoT a legújabb frissítéssel szinte játszhatatlan lett. Sajnos nincs valami erős gépem (laptop) és így nálam elég lényeges kérdés a gépigény. Abban bíztam hátha a WT alá értelmes motort tettek ami támogat több magot meg jobban kihasználja a VGA-t. A konkurens program ebben a béka segge alatt van... :(((

Th1sN04ll: az frankó, lehet ki kéne próbálnom egy ilyen 20$-os start packkal. Egyébként maga a játékmenet mennyivel másabb mint a WoT-ban?

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#71) Th1sN04ll válasza Napfénysüti (#70) üzenetére


Th1sN04ll
senior tag

Nekem a lapos /b970, 7470 1gb/ szűrők nélkül, és árnyék nélkül 1366-ban közepesen gyönyörűen visza sacc 40 fps átlagsebességgel :R

(#72) Bingisz válasza Napfénysüti (#70) üzenetére


Bingisz
addikt

Nagyon nagyon másabb.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#73) Mister_X válasza Napfénysüti (#70) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Vedd meg rubelben, úgy még olcsóbb.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#74) Napfénysüti válasza Mister_X (#73) üzenetére

Lehet választani hogy miben vegyem meg?

#75: köszi! :R Ez egyébként Ft-ban mennyivel jön ki kevesebbre?

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#75) Mister_X válasza Napfénysüti (#74) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Erre tessék [link]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#76) PAtr0n válasza Napfénysüti (#70) üzenetére


PAtr0n
addikt

Ha jól jártam utána, a Toshiba laposodban HD7670M GPU van, ami jobb mint az én GT540M-emnél egy 5-10%-al.
Laposon én mediumon játszok, 35-40fps körül van a game, igaz ez a repcsis része. Szerintem a WT GF se menne 30 fps alá ugyanezen beállításokkal.
A CPU kihasználtságról annyit, hogy 2 magot nagyon jól kihasznál, a másik 2-t viszont alig-alig. Bár ez úgy gondolom inkább a DX gyengesége, nem a WT motorjáé. Mellesleg DX11-ben futtasd, mert jobban optimalizált alá a játék mint DX9-ben. Még olyan VGA-n is jobb DX11-ben futtatni ami nem tudja.

Játékmenet:
Ahogy Bingisz is írta, teljesen más.
No spotrendszer (ez így ebben a formában nem igaz), arra gondolok itt főként, hogy nincs láthatatlan tank. Minden látszik már messziről is, a spotrendszer meg úgy működik (legénység képzettségétől függően), hogy tesz egy markert a tankra amit azonosítottak. Tehát látod a nevét a játékosnak, és hogy mivel csapatja. Ha nem látja senki éppen, akkor persze eltűnik a marker róla, de minden just in time, tehát rögtön történik.
No HP rendszer, csak modul és crew sérülés. Ergo lehet ementáli sajt egy tank, ha semmi kulcsfontosságú részét nem találja el a lövedék. Sokszor fogsz intant crew kill-t kapni, illetve ammoracket, sőt ha a WoT-ban idegesített, hogy gyúlik a tank, itt szokj hozzá még jobban, mert ha a seggedet belövik akár oldalról is, szinte garantált a gyulladás. Poroltó itt is van, de nem instant olt, várni kell pár mp-t mire a szerencsétlen legénység eloltja. A leszakadt lánctalpat, egyéb modul sérülést nagyon elég lassan javítják, persze ez az idő is csökkenthető majd fejlesztéssel.
No összeszűkülő targeting, itt azt kell megvárni a pontos tüzeléshez, hogy a kocsiszekrény abbahagyja a billegést, a célkereszt fix. A távolságot érzésre itt is be kell lőni, nem fog menni elsőre.
Irányítás: Nehéz lesz hozzászokni, az előre és hátramenet nem úgy van mint a WoT-ban itt bizony meg kell várni amíg a driver bepakolja hátramenetbe. Szóval a csiki-csuki sokkal nehezebb, meg kell gondolni 2x is, hogy megéri e kidugni a tank orrát/seggét. Persze ez is fejleszthető.

Összességében, ha itt kilőnek, inkább van az az érzése az embernek, hogy ő volt balf@sz, mint sem a játékot és a killert szidja.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#77) Napfénysüti válasza PAtr0n (#76) üzenetére

Köszi a részletes összefoglalót! :R

Egyébként valóban az a VGA van a gépemben. A leírtak alapján szimpatikus játék, tetszik hogy realisztikusabb. Itt még jobban emg kell fontolni mit tesz az ember. Lehet hogy holnap ki is próbálom. Itt fel lehet barátokat venni hogy közösen menjünk?

Th1sN04ll: köszi akkor ha fent lesz a játék majd lehet érdeklődöm kinek lenne kedve menni velem pár kört. Legalább kicsit segíthetne megismerni a játékot. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#78) Th1sN04ll válasza Napfénysüti (#77) üzenetére


Th1sN04ll
senior tag

:K 4 -es sqadok vannak, illetve prém nélkül 2 ember mehet

(#79) nemeth989 válasza Napfénysüti (#77) üzenetére


nemeth989
senior tag

Azt még vedd hozzá, hogy a szerverek nem 7/24-ben mennek egyenlőre, egyik nap reggel 3-től-9-ig, másik nap 15-21-ig, ez hétköznap. Csak mert lehet fontos, hétvégén is délután vannak, akkor 13-18-ig azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#80) bullseye válasza PAtr0n (#76) üzenetére


bullseye
addikt

Ha jól sejtem az ágyút nem javítja, amikor ellövik. Alap tankkal nekem előfordult párszor, nagyon bután néztem. Szerencsére mostanában nagyon ritka, meg amúgy is a teszten többnyire végtelen respawn van, nem csak tankoknként 1. Bár a jóféle skuló egyszer kifogyott a Stugból, az fájt. (meg hogy nem hagy repülni, de talán jobb is így :) )

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#81) PAtr0n válasza bullseye (#80) üzenetére


PAtr0n
addikt

Igen, azt hiszem pont így jártam múltkor a Tigrinccsel. Örültem, hogy végre kész a repair, erre ugyanúgy nem tudtam lőni az ágyúval, mint a sérülés bekövetkeztekor. A StuG-ból meg már én is sokszor kilőttem a sima APCR lőszert, de szerencsére ott volt a HE :)

Napfénysüti:
Szívesen! Remélem megtetszik a játék, és átszoksz a WoT-ról :P

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#82) Napfénysüti válasza nemeth989 (#79) üzenetére

Kösz az infót! Nem is baj hogy nem folyamatos mert lehet még túlságosan rászokik az ember. :)

Més que un club!

(#83) munnergep


munnergep
senior tag

Jó volt ez a mai teszt. Mentem borzalmas köröket, mentem nagy meneteket, tanultam sokat. Találkoztam az első IS-sel, 1 lövésből durrantott :) Mindegy, jó volt. És 1 percig nem voltam ideges, ha kilőttek, érdekes...

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#84) donmackó válasza munnergep (#83) üzenetére


donmackó
őstag

Nekem is 1 durrantással kiszedte egy IS a KV-2-met. :O

Release the cable hounds!

(#85) PAtr0n válasza donmackó (#84) üzenetére


PAtr0n
addikt

Ebben a játékban sok az egydurranós kill, jobb lesz ha hozzászoktok. Az IS-t múltkor Pz IV-el oneshotoltam. Igaz nem pukkant, csak szimplán crew kill volt.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#86) donmackó válasza PAtr0n (#85) üzenetére


donmackó
őstag

Na meg a másik hogy Kareliánál ki sem bírt jönni a csapat a kövek közül. Egyik oldalt 1 Tigris és egy KV-1, másik oldalt 2 KV-2 és 1 Stug, Harmadik oldalon a bizonyos IS és egy SU-122. A csapatomban nekem volt a legnagyobb tankom (KV-2), de a töltési idő pfff.

Release the cable hounds!

(#87) Mister_X válasza donmackó (#86) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szokjatok le az Arcade-ról és nem lesznek ilyen bajok :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#88) donmackó válasza Mister_X (#87) üzenetére


donmackó
őstag

Nem mellesleg ajánlom mindenkinek a Simulator Battle-t. Nagyon állat hogy még azt sem tudod ki kicsoda csak max a térképről. Én mentem ma 2 kört, de bele szerettem a játékba. Nagyon árkádosoknak nem ajánlom, és nem kell joystick. :)

Release the cable hounds!

(#89) bullseye válasza Mister_X (#87) üzenetére


bullseye
addikt

Realistic nem csak annyival másabb, hogy nincs lövedék esés és átütés jelzés? (Meg talán kicsit kevésbé farolósak a tankok.)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#90) nemeth989 válasza bullseye (#89) üzenetére


nemeth989
senior tag

Én nem tudom mi van AB-ben, mert én ott nem mentem még, csak kizárólag RB tolok, de gondolom, ott nem úgy van, hogy limitált számú tankod van. Például, ha meddel mész, akkor 2 lehetőséged van, ha heavyvel, akkor 1 tankod van. Ha ezeket kikapták, akkor jöhet a next Battle. nincs további respawn. Repülőből kiindulva, lehet, hogy itt jobban sérülnek a vasak, habár ezt nem tartom valószínűleg. Majd a tapasztaltabbak, akik Ab-ben is és RB-ben is tolják megmondják neked. Esetleg még a "spotolás" név és tank jelölésének az ideje változhat, ha már nem lát rá senki.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#91) PAtr0n válasza Mister_X (#87) üzenetére


PAtr0n
addikt

Bajok sem, meg 2 perces meccsek sem :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#92) joke38


joke38
tag

Sziasztok!
Elöszőr is kellemes húsvétot mindenkinek!
Kérdésem,hogy jól tudom,hogy a CBT-nek nagyobb a gépigénye,mint amilyen lesz majd ha kijön?Le van írva valahol,hogy mi kell neki?

(#93) donmackó válasza joke38 (#92) üzenetére


donmackó
őstag

Kb. akkora mint a recsisé.
Megyek kigurítom a KV-2-t a garázsból. :)

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#94) munnergep válasza donmackó (#93) üzenetére


munnergep
senior tag

Én most adtam el. Wot-os beidegződés, hogy nem szeretem a lassú tankokat :)

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#95) donmackó válasza munnergep (#94) üzenetére


donmackó
őstag

Én sem játszok már vele. Most a favoritom a Pz. III L. Azt fejlesztgetem, a tigrincs a cél. ;]
Délután is fenn leszek.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#96) John_Doe válasza munnergep (#94) üzenetére


John_Doe
senior tag

Eladni hogy?

Shal'kek nem'ron!

(#97) Mister_X válasza bullseye (#89) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem kapsz csinos körvonalat, nincs esés- és átütésjelzés, ha megsérül a tankod, akkor tényleg gáz van - eddgiek alapján jobban sérülsz, minden karcolásnak nagyobb súlya van (összeszarja-e magát a lövész, kiütik-e a sofőrt, megsérül a lánctalp, beragad a váltó, ellövik a toronymozgást, stb.).

Továbbá nemzetek szerint el lesztek különítve. Nincs Tiger + IS osztag meg ilyenek, hanem oroszok a németek ellen. Nem lesz rusholgatás, mert mindenki megfontoltabban játszik. Előbb veszed észre, hogy lőnek, sem mint kiütnek a francba (Arcade, ugye), mert itt nincsenek a fentebb taglalt segédeszközök. Tankok is másképp mozognak, AB-ben sokkal mozgékonyabbak.

Én nem is értem, hogy miért pazarolná bárki is az idejét AB-re. Realistic ezerszer jobb.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#98) PAtr0n válasza Mister_X (#97) üzenetére


PAtr0n
addikt

Így van, az AB jelenleg egy rakás sza... vicc, az 5 perces menet is ritka, nagyon gyorsan elfogy a ticket ha valaki dominanciát szerez a foglalási pontokon, ráadásul mindenki sniper a célzássegítés miatt. Az a mód jelenelg tényleg vérpitáknak való, az RB sokkal átgondoltabb, izgalmasabb, és nem utolsó sorban hosszabb.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#99) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Jó kis menet volt, jól összedolgoztunk a Pz V-ös sráccal, élmény ilyen köröket menni. Neki is, meg nekem is 6 kill. Azért fullon már nem rossz a Tigrincs, stock-ként elég fos volt.

Rég léptem már be GF-be, azért nőtt a gépigény is érezhetően, de a graf is javult sokat. Legalábbis Karelia-n nagyon.

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#100) munnergep válasza John_Doe (#96) üzenetére


munnergep
senior tag

Kicsereltem masikra. Bocs :-)

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.