Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-04-14 12:43:30

LOGOUT.hu

War Thunder: Ground Forces - legördülő öszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) joke38 válasza donmackó (#93) üzenetére


joke38
tag

Azt sejtem,csak mintha valahol olvastam volna,hogy csak a bétához erősebb GPU kell,állítólag talán pl. Nvidia-ból GT460 vagy e fölötti lenne jó?Mert kipróbálnám a bétát,de lehet,hogy kevés lenne a GT430-as GPU-m.

(#102) SoundX


SoundX
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Idáig cask WoT-oztam de már nagyon dühít és ki szeretném próbálni ezt is. Tudnátok meghívó/meghívókkal segíteni?

Előre is köszönöm :R

"Sose higgy az interneten lévő idézeteknek, sokszor átverés." (Petőfi Sándor)

(#103) Bingisz válasza SoundX (#102) üzenetére


Bingisz
addikt

Venni lehet bejutást a closed bétába.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#104) Máté94


Máté94
addikt

Jajj, szegény Panther használok, kik nem tudják, hogy lower plate-et nem mutatunk stock SU-85-nek, mert úgy sem élik túl. Karelia-n A-t cappelve 3 Panther egymás után kínálta fel magát, nem is értettem miért...

[ Szerkesztve ]

(#105) nemeth989 válasza SoundX (#102) üzenetére


nemeth989
senior tag

Vagy veszel a hivatalos oldalon 20euros csomagot, vagy vársz hátha esetleg osztanak még kulcsot, nem lehet tudni lesz-e még, utolsó lehetőség open megjelenése, ami szerintem másfél-2 hónapnál hamarabb nem lesz.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#106) donmackó


donmackó
őstag

Megvan a Pz.III M.Fejlesztgetem, talán majd a jövőhéten meglesz a Tigris.

Release the cable hounds!

(#107) SoundX válasza nemeth989 (#105) üzenetére


SoundX
tag

Köszi!

Hol van/lehet lehetőségem kulcsosztásban "részesülni"? :R

"Sose higgy az interneten lévő idézeteknek, sokszor átverés." (Petőfi Sándor)

(#108) nemeth989 válasza SoundX (#107) üzenetére


nemeth989
senior tag

Bárhonnan lehet, a múltkor valaki linkelt ide 2 oldalt, váratlan volt teljesen, az utolsó pillanatban szereztem zárt kulcsot. Figyelni kell a fórumot, én valami MMO-s oldalról szereztem.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#109) Máté94 válasza Máté94 (#104) üzenetére


Máté94
addikt

Még ehhez a naphoz kapcsolódva, a Tigrisek néha kemény diók, gondolok itt amikor úgymond beforgatva áll és pattog az oldaláról minden. Ezzel szemben, hasonlóan a többi némethez, közelharcban elég a vezető igen "nagy" viewport-ra célozni és elpukkan.

SU-85M.... hmmm... Pz. IV G-vel hiába céloztam vezetőre, nem vitte át, elég közel volt és csak XP járt érte, semmi modul/crew sérülést nem írt a gép.

(#110) PAtr0n válasza Máté94 (#109) üzenetére


PAtr0n
addikt

Tigrincsek csak maxra fejlesztve érnek valamit, illetve persze ha a crew is húzva van mellé. Amíg nem volt fullos az enyém állandóan oneshotoltak.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#111) Máté94 válasza PAtr0n (#110) üzenetére


Máté94
addikt

Mármint ellenségként így éltem meg őket. Eg pl.: IS már nehezebb szemből, de eddig nem sikerült nagyon kiismernem ellenségként, gondolom a hasát kellene lőni így szemből, ha viewport nem megy és "Target undamaged". :D

(#112) Patrick76496 válasza Máté94 (#55) üzenetére


Patrick76496
őstag

Kösz a választ. Sajnos hétvégén nem voltam. Most viszont játszanék, de nem enged be. Ilyenkor mi van?

Connection error: 81110013
Failed to load player profile

Szinte biztos, hogy megy a szerver, a launcher letöltötte a szokásos frissítést, de semmi. Ezért megérte órákat várakozni... :W

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#113) donmackó válasza Patrick76496 (#112) üzenetére


donmackó
őstag

Ma délután van szerver. Nézd meg a nyitvatartást az összefoglalóban. ;]

Release the cable hounds!

(#114) Patrick76496 válasza donmackó (#113) üzenetére


Patrick76496
őstag

Jaj nee, már megint azzal szívtam meg, hogy nem csak akkor van másnap, amikor felkelek. Köszi. :B

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#115) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Nincs kedve valakinek T1-T2-es gépekkel szakaszozni?

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#116) munnergep


munnergep
senior tag

Kiléptem, visszaléptem, erre minden nullázva lett :(

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#117) munnergep


munnergep
senior tag

Ennek örömére láma kérdés: eddig csak tankokkal játszottam, most hogy teljes wipe-ot kaptam, ki akarom próbálni a repülőket is. De sosem enged repülni. Mindig csak fekete a cimke a repülő felett, illetve valami nincs respawn bázis üzenettel elhajt.

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#118) Bingisz válasza munnergep (#117) üzenetére


Bingisz
addikt

Realisticben próbáltad? Mert engem csak ott engedett játszani vele.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#119) munnergep válasza Bingisz (#118) üzenetére


munnergep
senior tag

Hm... ott már csak piros volt a repülő, tehát más miatt nem engedte... na még akkor próbálkozom, köszi a tippet!

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#120) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Miért állt le ilyen korán a szerver? GMT+2 idő szerint még legalább 9-ig kéne mennie, mert GMT+2 szerint kezdték, 3-kor...

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#121) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Megvan az ok: A Ground Forces átkerült a normál szerverre, mindent wipeoltak.

Próbálta már rajtam kívül valaki? Csak nálam nincs föld Jungle-ön és Cuban-on?

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#122) Bingisz válasza Patrick76496 (#121) üzenetére


Bingisz
addikt

LOL mi ez Crysis 2 reloaded?

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#123) PAtr0n válasza Patrick76496 (#121) üzenetére


PAtr0n
addikt

Official hír: Warthunder.com

Itt is időponthoz van kötve a dolog, de legalább minden nap ugyanakkor tudsz event-ezni. Természetesen ez is csak azoknak lesz elérhető akik amúgy is benne vannak a zárt bétában, tehát ne örüljön senki, hogy tud tankozni.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#124) bullseye válasza Patrick76496 (#121) üzenetére


bullseye
addikt

Akkor most már open, vagy csak ugyanonnan indítható?

1 perccel lekéstem a memót, kösz PAtr0n!

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#125) PAtr0n válasza bullseye (#124) üzenetére


PAtr0n
addikt

Áhh az Open még nagyon odébb van, de legalább már áttolták egy részét a "termelési" szerverre, ahogy ők hívják (production server) :)

patrikgtaivs:
Cunami volt legutóbb azokon a mapokon, és még nem húzódott vissza a víz :D

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#126) donmackó válasza Patrick76496 (#121) üzenetére


donmackó
őstag

Nálam is volt már ilyen. ;]

A launcher ugyan az maradt?

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#127) PAtr0n válasza donmackó (#126) üzenetére


PAtr0n
addikt

Ugyanaz persze, hisz a normál szerverre csatlakozik.

Első spawn rögtön a szikla belsejébe Karelián. Örültem. Azóta mentem pár kört és igen jó volt, itt már több tank van a tech tree-ben mint a nightly szerveren. Kár hogy megint előröl kell kezdeni az egész kifejlesztősdit, szerencsére elég gyorsan lehet haladni az elején.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#128) Patrick76496 válasza PAtr0n (#123) üzenetére


Patrick76496
őstag

Most nem tudom, hogy örüljek-e, vagy ne. Volt már egy KV-1-em, meg egy F-34-es T-34-em. A KV-1, amíg top tier volt, addig nagyon tetszett, aztán amikor az F-34-es T-34-el vittem csatába, ott már nem volt fun a KV-2-k meg SU-85-ök ellen. Eddig az előbb említett med nem nagyon jött be, nem tudom fullosan mennyivel lenne másabb.

Mindenesetre jó lesz megint átszenvedni magam a BT-7-en meg a T-28-on főleg úgy, hogy még free xp-t sem tudok használni. :(
- - - - - - - - - - - -
Aki találkozott ezzel a hiányos talaj buggal az bátran válaszoljon erre a hsz-re. Nem mintha sokkal jobb lenne, de legalább megnyugtató, hogy nem csak én szenvedek vele. :D Kíváncsi vagyok, változik-e, ha újrarakom a játékot.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#129) donmackó válasza Patrick76496 (#128) üzenetére


donmackó
őstag

Állítsd a directx-et, Dx9-re. Nekem megoldotta. Amikor ilyen volt a pálya, már léptem is ki, mert mindig valaminek neki mentem, és csak azt látom hogy ez meg az damage. Rohadt dühítő volt.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#130) Steelheart2


Steelheart2
senior tag

Sziasztok..lehet már tudni arrol valamit hogy mikor lessz nyilt a tankos része a játéknak?Vagy milyen modon lehet bekerülni a zárt bétába?Köszi szépen!

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#131) Th1sN04ll válasza Steelheart2 (#130) üzenetére


Th1sN04ll
senior tag

Még mindig venni kell hozzá egy csomagot, és még mindig nem tudni mikor lesz open, ha lesz is még hónapok kérdése!

(#132) PAtr0n válasza Steelheart2 (#130) üzenetére


PAtr0n
addikt

Néha osztogatnak kódókat itt-ott, de a legegyszerűbb ha a legolcsóbb tank pakkot megveszed (rubelben 3800Ft), kapsz mellé 2 gift tankot az open indulásakor, 2000 aranyat, meg 2 hét prém tagságot. Open Bétára meg nincs hivatalos info, a becslések szerint 2 hónapon belül elrajtolhat.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#133) Steelheart2 válasza Th1sN04ll (#131) üzenetére


Steelheart2
senior tag

Tudsz adni linket ahonnan lehetbcsomagot venni.Köszi szépen!

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#134) Th1sN04ll válasza Steelheart2 (#133) üzenetére


Th1sN04ll
senior tag

Téma összefoglalóban ott van linkelve.

(#135) Patrick76496 válasza donmackó (#129) üzenetére


Patrick76496
őstag

Kösz a tippet. Beállítottam directX 9ex-re, újraraktam a teljes játékot, frissítettem a VGA drivert. A replay-ekben még mindig nincs föld. Remélem ez csak a felvétel hibája, az élő játékban változni fog, és nem dobtam ki az ablakon 3700 forintot.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#136) donmackó válasza Patrick76496 (#135) üzenetére


donmackó
őstag

Ha úgy vette fel akkor nem is lesz.

Release the cable hounds!

(#137) munnergep


munnergep
senior tag

Nem enged be RB-be, server busy fél órája...
Ja, most már sehova nem enged :)

[ Szerkesztve ]

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#138) Patrick76496 válasza donmackó (#136) üzenetére


Patrick76496
őstag

Állítgattam még néhány dolgot a beállításoknál, bekapcsoltam az old videocard supportot is. Így már a replay-ekben is volt föld, + még az FPS is javult egy cseppet.
- - - - - - - - - - - - - - - -
Nincs valami FAQ a Ground Forces-hoz? Kerestem a neten, de sehol sem találtam még angolul sem, pedig rengeteg megválaszolatlan kérdésem van a játékkal kapcsolatban.
Pl:
- Hogy működik a spot rendszer?
- Amikor rácélzok egy tankra és látom a sziluettjét, akkor néha miért nem színeződik be a célkereszt? Ugyan ez fordítva is elő szokott fordulni.
- Becélzok egy álló tankot, beszíneződik a célkereszt. Lövök, miért megy mellé a lövés?
- Megint csak célzok. Vinném feljebb a célkört a lövedék ballisztikája miatt, de a célkereszt folyamatosan esik le. Miért?
- Kezdőknek melyik ágat ajánlanátok? Olyan autistának érzem magam ebben a játékban, főleg az után, hogy WoT-ban mennyivel jobb vagyok. Bár itt belejöttem egy kicsit. Most az Orosz med, heavy és TD ágat húzom.

Amúgy érdekes ez a live szerver. Most szinte tökéletes időben van, de sokkal nehezebb rajta játszani. A T-26-omat berakja KV-1-ek meg T-34-ek közé, a teszten nem volt jellemző ilyen. A legénység alig fejlődik a kevesebb XP miatt. Plusz amíg a teszten végtelen respawn volt, itt csak 2-3 van.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#139) PAtr0n válasza Patrick76496 (#138) üzenetére


PAtr0n
addikt

- Hogy működik a spot rendszer? Keen vision-t ha húzod a legénység bármely tagjánál, növeled az esélyét annak hogy már egy távoli tankra is ráteszi a piros markert. Értelemszerűen főleg a commandert érdemes húzni, mert ő általában bármerre kilát toronyállástól függetlenül is.
- Amikor rácélzok egy tankra és látom a sziluettjét, akkor néha miért nem színeződik be a célkereszt? Ugyan ez fordítva is elő szokott fordulni. Gondolom Arcade-ról van szó mert csak ott van célkereszt. Azért nem színeződik be, mert abszolút nem tuti hogy eltalálod olyan ponton ami sebzi is.
- Becélzok egy álló tankot, beszíneződik a célkereszt. Lövök, miért megy mellé a lövés? A WoT-ban miért megy mellé a teljesen beszűkült célkeresztnél kilőtt lövedék? :) Nonszensz a kérdés.
- Megint csak célzok. Vinném feljebb a célkört a lövedék ballisztikája miatt, de a célkereszt folyamatosan esik le. Miért? A célkör nem egyenlő a lövedék becsapódási helyével. Az csak egy viszonyítási pont, hogy a csöved arra a pontra (körre) mutat. A kereszt a becsapódási pont, ami egyre jobban esik minél jobban emeled a csövet. (persze közben távolodik is a térképen) Ez sima fizika, gondold csak át. Szerencsére Realistic módban nincs célkereszt, csak a kör.
- Kezdőknek melyik ágat ajánlanátok? Olyan autistának érzem magam ebben a játékban, főleg az után, hogy WoT-ban mennyivel jobb vagyok. Bár itt belejöttem egy kicsit. Most az Orosz med, heavy és TD ágat húzom. Nincs igazán ajánlott ág. Az itt is igaz, hogy ha gyors tankokat szereted akkor light-ot indítasz, ha TD-t akkor azt, ha meg medium-ot akkor azt. Itt nincs olyan hogy OP tank, csak eddig azt hittük. :) Képes a Tigris is egy lövésből felrobbanni, csak tudni kell eltalálni a jó szögből. Azzal az ággal játssz ami tetszik, ennyi.

A T-26-omat berakja KV-1-ek meg T-34-ek közé, a teszten nem volt jellemző ilyen.
Elvileg a teszt szerón is be kellett hogy rakja egymás ellen, mert 1 Tier fedés lehet. A T-26 early T1-es gép a KV-1 meg early T2 a T-34 L11 úgyszintén. A T26-od viszont pl. KV2-vel meg T34-57 ill.T34-85-el nem fog találkozni.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#140) Mister_X válasza PAtr0n (#139) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Csak Arcade-ban mossa a tiereket, ez még egy pont, ami miatt hagyni kell a fenébe.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#141) PAtr0n válasza Mister_X (#140) üzenetére


PAtr0n
addikt

Ezt jó tudni, köszi!

Mellesleg tényleg moslék az Arcade rész, nem is értem hogy gondolták. Az RB sokkal élvezetesebb.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#142) Patrick76496 válasza PAtr0n (#139) üzenetére


Patrick76496
őstag

Kösz a választ! :R

A WoT-ban miért megy mellé a teljesen beszűkült célkeresztnél kilőtt lövedék? :)
Eddig úgy tudtam, hogy itt nincs szórása a lövegeknek, csak egy pontba lőnek. Akkor lett volna egyértelmű, ha itt is lenne hasonló szórás indikátor, mint a WoT-ban.

A célkör nem egyenlő a lövedék becsapódási helyével. Az csak egy viszonyítási pont, hogy a csöved arra a pontra (körre) mutat. A kereszt a becsapódási pont, ami egyre jobban esik minél jobban emeled a csövet.
Ezt eddig is tudtam, én nem erre gondoltam. A célkörrel együtt feljebb szerettem volna mozgatni a célkeresztet. Azt tudom, hogy felfele mozgatáskor a célkereszt a ballisztika miatt mindig késik a célkörhöz képest, de jelen esetben egyáltalán nem akar felmenni, csak egy pillanatra ugrik fel a célpontra, aztán hirtelen leesik.

Elvileg a teszt szerón is be kellett hogy rakja egymás ellen, mert 1 Tier fedés lehet. A T-26 early T1-es gép a KV-1 meg early T2 a T-34 L11 úgyszintén. A T26-od viszont pl. KV2-vel meg T34-57 ill.T34-85-el nem fog találkozni.
Teszten akkor lehet azért nem rakott be nagyok közé, mert csak 1-2 kört mentem T-26-tal. Akkor itt +/- 1 a max tierkülönbség? Vicces, mert nemhogy T-26-tal nem bírom sebezni a KV-1-et, hanem néha még másik KV-1-el sem (L-11), még akkor se, ha a hátulját lövöm.

WoT-ban a pontosabb gépek jönnek be, de itt eltekinthetünk a pontosságtól, mivel minden gépnél egyforma az érték. Másik fontos szempont az, hogy egy gép legyen fürge vagy jól páncélozott. Bár eddig nekem úgy tűnik, hogy ebben a játékban nem túl nagy előny a fürgeség, kicsi az esély a flankelésre. A hull down is csak arra jó, hogy kisebb célpontok legyünk, viszont a sidescraper ebben a játékban is beválik.

Btw nekem az arcade mód tetszik eddig a legjobban, RB-ben mocskos nehéz célozni. Plusz ha bokor mögött van az ellenség, akkor szart sem lehet belőle látni, ergo célba sem tudom venni. Bár még csak egy kört mentem, de nem hiszem, hogy ez így nagy fun lenne. Esetleg még az SB-t kipróbálom este, érdekes lehet úgy játszani, hogy csak a saját szemedre számíthatsz, mert semminek sincs kint a neve.

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#143) Mister_X válasza Patrick76496 (#142) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A lövedék szóródik, de nem olyan nagy mértékben. Erősen függ, hogy miként lősz (egy helyben állva, mozgás közben, rárántva a tornyot, stb.) és a legénység állapotától. Szerencsére itt nincs WoT mértékű szórás, azaz mondhatni hibahatáron belüli. Nameg amilyen távban lövöldözgetnek AB-n... még jó, hogy van valami szórása ilyen távon a lövedéknek.

Jó tanács: hagyd a fenébe az AB-t, Realistic százszor élvezetesebb.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#144) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Lemaradtam valamiről? elindítottam a teszt szervert és nem ment. belépek a repcsis játékba és ott figyelnek a tankok. ez most mi?

(#145) Máté94 válasza Cseri0058 (#144) üzenetére


Máté94
addikt

Jajj...

[ Szerkesztve ]

(#146) Bingisz válasza Cseri0058 (#144) üzenetére


Bingisz
addikt

Pont most jött rám is a WT-zhetnék, erre látom, hogy bizonytalan ideig nincs nightly? :O

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#147) Máté94 válasza Bingisz (#146) üzenetére


Máté94
addikt

Legalább tették volna át "mentéseinket" az Eventbe... :O

(#148) Bingisz


Bingisz
addikt

Pff. Tegnap megint volt kódosztás. 750 béta kódot osztottak szét.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#149) Patrick76496 válasza Mister_X (#143) üzenetére


Patrick76496
őstag

Tegnap egy SB-ön kívül csak RB-ben mentem. Nagyon zavar, hogy nem tudom, mikor céloztam be normálisan az ellent (rengeteget lövök mellé), és hogy növényzeten keresztül sem tudok lőni (nem tudom, hogy fedezékben van-e vagy nem), de valahogy mégis működik. Jobban megy, mint az AB, mintha sokkal kevesebben akarnának engem lőni. Plusz az még egy előny, hogy csak németek ellen megyek, és nem kell félni a KV-któl meg SU-85-öktől.

Btw, korábban írtad, hogy RB-ben nem mossa a tiereket. Itt T3-masok közé rakta be a T2-es T-34-em.

(#148) Bingisz: Ha nem vettem volna starter pakkot, akkor most k*rvára ideges lennék. :D
- - - - - - - - - - - - - -
- Ilyenkor miért 27 percig javítja a lánctalpat? :Y
- Tegnapi nap végeredménye. Szerencsére nem sokat játszottam a Nightly szerveren, így hamar sikerült visszaküzdeni magamat az ez előtti állapotra.

Más: Sokszor előfordult már velem, hogy látok egy tankot, lőnék rá, bezoomolok sniper módba és eltűnik. Kizoomolok, megint megjelenik, visszazoomolok, és megint eltűnik. Biztos nem megy fedezékbe, mert nyílt terepen van, viszont sűrű növényzet választ el minket (pl Jungle pályán). Ilyenkor mi történik?

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#150) donmackó


donmackó
őstag

Már kezdenek beszivárogni a siemkák. ;]

Release the cable hounds!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.