Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-06-02 14:41:41

LOGOUT.hu

E topik előzményeit elolvashatjátok (#10133 nál kezdődik és #10614 ig tart)
itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) instantwater válasza #79335424 (#850) üzenetére


instantwater
addikt

Pontosan.
Tehát kinek mennyit érne ez meg?
Felhívott egy cég akinek vannak magyar körzetei, és ötleteltünk, hogy ők hogy tudnának értéket hozzáadni a projekthez...

(#852) schferenc77 válasza instantwater (#849) üzenetére


schferenc77
aktív tag

De ezt meg lehet csinálni bizonyos adminisztrációval ingyen is Neo-val nem? pl. van 5-6 barátod/rokon, és reggelsz 5-6 neophone számot, akkor ez így megy nem?

(#853) #79335424 válasza schferenc77 (#852) üzenetére


#79335424
törölt tag

Esetleg Reengerrel.

(#854) vops


vops
csendes tag

UPC telefont próbált már valaki belőni asterisk alá ?

SIP klienssel addig eljutottam hogy a upcphone.ssw.hu.upcbroadband.com -ra kéne csatolni az 5061 -es porton, de valamiért ledob.

(#855) glaci válasza vops (#854) üzenetére


glaci
őstag

Na, ez engem is érdekelne!
Sokat agyaltam már ezen, csak nem volt bátorságom felhozni.
Mert ugye az ügyfélszolgálat pl. ingyen hívható róla.
Viszont ha nem megy a NET, akkor ez sem megy, így csak drága mobil percdíjért tudom bejelenteni a hibát. (Pedig mehetne az a VoIP mobilnetről is ...)

Szerk.:
A címet tudod OK (Ügyes!), de mi a többi adat?
Felhasználónév: telefonszám (milyen formátumban?), ügyfélszám, ügyfélnév?
Jelszó: ügyféljelszó vagy valami más?

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#856) instantwater válasza vops (#854) üzenetére


instantwater
addikt

Wireshark :-D
Amúgy ha én lennék az UPC max a saját IPdről azaz legfeljebb az otthoni asteriskedről engedném be a telefonszámod.

(#857) glaci válasza instantwater (#856) üzenetére


glaci
őstag

Nekem is az volt az első gondolatom, de az az információ elvileg a WAN oldalon megy csak ki, ami ugye a kábelmodem, tehát fogalmam sincs hogyan csinálta, ha azzal csinálta.
Erre is gondoltam, de ez már nekem elég is lenne, hogy utánna "továbbküldjem" a bejövőmet a mobilomra! ;)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#858) HisHis válasza glaci (#855) üzenetére


HisHis
csendes tag

Androidra már van programjuk.

(#859) glaci válasza HisHis (#858) üzenetére


glaci
őstag

Nem tudtam, hogy ilyen is van.
Na, így már lényegesen egyszerűbb!
Fel is raktam gyorsan!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#860) vops válasza glaci (#855) üzenetére


vops
csendes tag

Én a myupc -s usr/pw -vel próbáltam.

(#861) #79335424 válasza HisHis (#858) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tetszik ez a mobilos megoldás. Kíváncsi lennék a UPC ügyfélszolgálatos ábrázatára, amikor előadom, hogy szeretnék egy otthoni UPC számot.
-Semmi akadálya. Hol lakik, uram?
-Sehol. Nincs lakcímem.

(#862) vops válasza instantwater (#856) üzenetére


vops
csendes tag

Nem korlátoz UPC -s IP -re, megy más netről is. Mondjuk sok értelme nem is lenne netkapcsolatra korlátozva kiadni egy appot. ;)

(#863) glaci válasza vops (#860) üzenetére


glaci
őstag

Igen azt kéri be, de azzal nem megy.
Ill. a telefonszámmal sem.
Még az országot is bekérte, így gyanús, hogy az is kell a loginhoz. (Vagy a SIP szerver választáshoz.)
Vagy esetleg valami 2 lépcsős dolog van és először ellenőriz az előfizetők között, és csak utánna regel a SIP szerveren valami onnét kapott azonosítóval.
Sok minden lehet az APP -ot kellene visszafejteni!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#864) instantwater válasza glaci (#863) üzenetére


instantwater
addikt

App forgalmát nem lehet sniffelni? Vagy titkosított?

(#865) vops válasza instantwater (#864) üzenetére


vops
csendes tag

Titkosított, a szerver címét a dns kérésből, a portot a kapcsolódási kísérletből vettem.

(#866) fujifilm1 válasza instantwater (#849) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Ja igy már értem... Köszi.

Anno elkuldtem azt hiszem az ötletládába ... :) vagy csak a forumra irtam nem emlékszem már...

Az én szavazatom nem számit, mert nálam valami egyszer bekattant :) és sajna én elvi okokbol nem akarok havidijas konstrukcioban gondolkodni... Bocsi ez sulyos, fogyaték de megprobálok ezzel elni... :)

[ Szerkesztve ]

(#867) fujifilm1 válasza paolinho (#822) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Pali privát levélben kérdezte a chrootot, de mivel mást is érinthet a CHROOT itt mondom a választ...

Szóval ha olyan vasad van aminek van USB-s csatija,
és tudsz mountolni külső drive-ot, (legalább 300 MB ) (mert a kernel támogatja... )
és ki tudod adni a chroot parancsot
akkor lehetőség van arra hogy egy debian linuxot indits a vasadon.

Ezzel kiterjeszted a vasad firmwarje által szabott szük kereteket.
pl ha a gyári firmware-en nem fut az Asterisk akkor vagy forditasz (hehe :) ) vagy meg vagy lőve.

A chrtoot debián azért nagy dolog mert több ezer linuxos program válik futtathatóvá ezzel.
Pl: a chroot debian alol simán futhat az Asterisk. és fut is az InstantViz által preconfigurált DisAsteriskes verzio...http://disasteriskchroot.blogspot.hu/

Itt olvashatsz a androidos chroot debiánrol általánosságban:
[link]

Itt pedig direkt a disasteriskhez előre konfigurált chroot debiánt találod:
[link] Ez csak 118 MB.

Ezt már ismered... :)

Röviden úgy néz ki hogy fogsz egy külső HDD-t.
megformázod ext2 re, (egy PC-n)
rámásolod az tar.bz2 filet.
kicsomagolod

Felrakod az androidos vasadra a [sshdroidot] mert ez tartalmazza belépéshez az SSH servert és a chroot parancsot is...

belépsz a vasadra ssh-val (putty (windows) vagy terminal(linux) )
rácsatlakoztatod a vasadra az usb hdd-t
és kiadod a parancsokat amik http://disasteriskchroot.blogspot.hu/ Detailes részben vannak leirva.

Ezután az Asteriskben az account adatokat kijavitod, mert minden egyéb már előre be van konfigurálva.

elinditod az asterisket és kész.

Nagyon új?

(#868) glaci válasza fujifilm1 (#867) üzenetére


glaci
őstag

Szia!

Én pár napja (2 talán) formáztam egy 1 GB -os SD kártyát EXT3 -ra a windowsomon (Easeus Partition Master -el), majd beraktam a médialejátszómba. Telnet-el csatlakoztam (SSH nincs rajta), terminálból átmásoltam rá a tömörített fájlt, majd kibontottam és mountoltam a 2 mappát, legvégül pedig kiadtam a chroot parancsot.
És nem indult el!
Ha jól emlékszem az sh parancsot emlegette (nálam az a busybox -ra van linkelve) és valami 2 -es hibakódot írt ki mellé.
(De nem vagyok benne teljesen biztos, hogy jól emlékszem-e.)

Később, amikor lesz időm, akkor akartam egy privátban segítséget kérni Tőled.
De ha már egyszer úgyis előkerült a téma, akkor innább én is előhozakodom vele.

Tudsz ennek a megoldásában segíteni nekem?
(Vagy az Asterisk "felvarázsolásában"?)

Szerk.:
Van egy eszközöm, amin van már gyárilag Asterisk (bár még egy régebbi verzió), nekem az is jó lenne, de az egy HGW eredetileg és nem tudok rájönni, hogy a gyárilag a modem irányába iránytott.forgalmat miképp lehetne átirányítani a LAN irányába.
(Ugyanis nekem UPC kábelnetem van, az eszköz meg ADSL -es. Ha az egyik lan portját rákötöm a routeremre szuperül működik mint switsh és mint AP, a vezetékes és a WiFi -s eszközök is ki tudnak menni a NET -re.
Viszont az eszköz csak a belső hálómmal tud kommunikálni, máshova nem. (Olyan, mintha nem lenne gateway beállítva.) Az Asterisk is csak a belső eszközökkel kommunikál, kifelé nem. És be SSH -zva (amit csak bentről tudok) is csak befelé tudok pingelni, külső IP címegnéknél elérhetetlen hálózat.

Van esetleg ötleted?)

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#869) glaci válasza glaci (#868) üzenetére


glaci
őstag

Mobilról írok, elnézést kérek a félregépelésekért!
(Azért remélem talán így is érthető.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#870) paolinho válasza fujifilm1 (#867) üzenetére


paolinho
őstag

Először is köszi a részletes választ, majd kiderül, hogy tudok-e vele kezdeni valamit (bízom benne, hogy igen). Nekem, egy olyan miniPC-van, aminek ugyan van USB bemenete, de azon keresztül megy az egér. Ergö, csak microSD jöhet szóba a külső drive-ként. Remélem ez lehetséges alternatívaként?!
A többit még át kell olvasnom néhányszor, hogy, nehogy elcsesszek valamit is. Most vidéken vagyok, de holnap, ha hazaérek rápróbálkozok a dologra, aztán jelentkezem.
Még egyszer köszi!

(#871) fujifilm1 válasza glaci (#868) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia,

Szerintem is szerencsésebb itt a forumon kérdezni válaszolni, azért van.

Chroot:
Telnet is tokeletes.
Kéne a pontos hibaüzenet.

(valami android cuccon nekem is volt, sh not found vagy mi de pár perc gugli után megvolt.)

Androidon a [SSHDroid] jo alap...

Az eszköz és konfiguráció nem tiszta ebből a leirásbol nekem.
(egy rajz és/vagy ip cim szegmensek kellenek mindenkinek.)

szerintem egy hálózatos forumon kéne kezdeni, én nem vagyok hálozatos szakértő, ... (csak a saját problémáimat szoktam tudni megoldani)

Azt jol értem hogy a routeren belülről nem tudsz elérni kivűl lévő cimeket ?
Pl ping index.hu nem fut le?

Üdv,Robi

(#872) glaci válasza fujifilm1 (#871) üzenetére


glaci
őstag

Szia!

Köszi, hogy foglalkozol velem.
Éjszakás vagyok (egyik melóból a másikba mentem) holnap majd leírom a pontos hibaüzenetet. Egyébbként a chroot -os eszközön Linux fut, csak nem tudom melyik disztro az alapja. (Valami Venus, vagy mi.)

A másik eszközt pedig jól értelmezed. Azon is Linux van (és Asterisk is). A LAN1 be van kötve a routerembe, a LAN2 -n van egy gép és WiFi -jén lóg még egy laptop. A gépeken gyönyörűen megy az internet. Van kapcsolat ki / be. (Tegnapelött is VNC -vel irányítottam a laptopot a TESCO -ból.)
Be SSH -zok az eszközre, ping, a belső IP -k mind elérhetőek, a külső IP -k vagy domainek viszont nem. :(
Tuti, hogy át lehet valahogy állítani a Linuxban, de nem találom. (Port át van irányítva a routeren, de érdekes módon kintről mégse fogadja az SSH -t sem. Úgy, hogy a másik eszközre meg lehet telnet -el ugyanígy csatlakozni.)
Ez azért fontos, mert az Asterisket átalakitottam, de nem tudom használni, ahogy szeretném. Ha otthon vagyok WiFi -n simán csatlakozom rá és tudok a mobilomról kitelefonálni a vezetékes vonalra és a mobilom is csörög, ha a vezetékest hívják. Mindezt az Asterisk -el. De ha nem vagyok otthon, akkor nem tudok kapcsolódni az Asteriskemhez, így akkor már nem üzemel. És persze így az Asterisk sem tud beregisztrálni a BC, FWD, és a Neophone fiókjaimra.

Tuti, hogy csak valami konfigot kellene módosítani, de nem jövök rá, hogy hol és mit. (Sajnos nem vagyok egy linux guru.) :(

Közben be telnet -eztem a médialejátszóba. Ez a hibaüzenet:
chroot: cannot execute /bin/sh: Unknown error 8

Nekem nem mond semmit.
Valamelyik eszközzel dűlőre kellene jutnom és akkor menne rendesen az Asterisk -em.
Ha az elsőre fel tudom telepteni, akkor a másodikkal "összekapcsolom" és minden jó lessz.
Ha a 2. kimegy végre a netre, akkor meg azt üzemelem be és kész.

Sajnos azomban egyelőre egyik sem megy. :(

Van valami ötleted? (Kérdésed? Válaszolok bármire, ha az alapján tudsz valamivel bíztatni.)

Szerk.:
Ha nem lesz más megoldás, akkor a Nexus7 -ből meg az SSHDroid -ból lesz Asterisk szerver, de az meg WiFi -s, így az üzembiztonság kárára válhat, ráadásul szegény készülék többet érdemelne, mint hogy berakjam az egyik sarokba és többet ne nyúljak hozzá.

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#873) fujifilm1 válasza glaci (#872) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia,

>Köszi, hogy foglalkozol velem.
Igyekszem. :) Én is sok segitséget kaptam innen is... :)

>chroot: cannot execute /bin/sh: Unknown error 8

futtass egy
uname -a

parancsot légyszi.
Az a gyanu hogy nem azonos architekturával probálod a chrootot futtatni.
A chroot debian amit felraktam egy arm (armel) architekturára készult debian. ha a host más architektura akkor más debian kell alá nem ez.

> Be SSH -zok az eszközre, ping, a belső IP -k mind elérhetőek, a külső IP -k vagy domainek viszont nem.
Ez mondjuk fura, ha LAN2 lábra kotott cuccokon meg igen.

Látni kéne
1. melyik ip van a kutyuknek osztva. (a szegmensek a lényegesek.)
2. és a routing táblat.

1. A route tábla hogy néz ki a linuxos vason? mi a neve?
2. de az is lehet hogy a localhostra az ipfwd nincs beállitva... (NAT)

Na ez az a szint amihez már nem értek jobban.... :)

> kintről mégse fogadja az SSH -t sem.

ezen az sem segit ha az ssh szervert nem a 23-as porton futtatod?

>És persze így az Asterisk sem tud beregisztrálni a BC, FWD, és a Neophone fiókjaimra.
Na ezt nem értem.
Hol fut az asterisk? ha nincs wifin a telod, akkor az hogy érinti az asterisket fiok BC,FVD, Neo eléréseit ?

Kéne látni nagyon azt a hálozatot....

Üdv,R

(#874) glaci válasza fujifilm1 (#873) üzenetére


glaci
őstag

Médialejátszó:

Lefuttattam:
~ # uname -a
Linux EVOLVE 2.6.12.6-VENUS #27 Tue Dec 18 10:55:03 CST 2012 mips unknown

Itt gondolom a mips a lényeg!
Lehet rajta segíteni valahogy? Másik Debian kell?

----------------------

HGW:

Bármit megmutatok, ha tudsz segíteni abban, hogy miképp nézhetem meg.
(A Linux -al azóta ismerkedem, amióta megvannak ezek az eszközök, és csak azóta jobban, amióta Asterisk -ezünk, de sajnos még mindig nem tudok jóformán semmit sem.)

SIP regisztráció probléma bővebben:

A telefonomon a Groundwire tud regisztrálni minden fiókra, mobilneten is és bármikor máskor is. Még akkor is, ha ennek az eszköznek a wifi -jén lógok. Sőt, ha belső hálón vagyok (pl. a routerem wifijén), akkor az eszköz Asterisk -jébe is be tudok jelentkezni az ott létrehozott SIP fiókba (mellék), de mobilnetről (tehát kívülről) már nem, akár csak az SSH kapcsolat. (Pedig jól van beállítva a port forward, mert a médialejátszó telnettel elérhető és a gépek is VNC -vel.)
Az Asteriskben is beállítottam a BC, FWD, és Neophone fiókjaimat, de mivel az eszköz saját maga valamiért nem tud kimenni a netre (szerintem a modem irányába próbálkozik, nem a LAN -on), ezért az Asterisk sem tud regisztrálni / kapcsolódni az VoIP előfizus fiókjaimra.
És ugye ez azért érthetetlen számomra, mert a rákötött gép és a wifin rákötött laptop gond nélkül internetezik és befelé is jó, mert a VNC is jól szuperál.
Tehát a rákötött eszközöket routolja a megfelelő (LAN1) irányba és vissza, de saját magát nem.
Na és akkor innét hülye vagyok a témához. :(

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#875) fujifilm1 válasza glaci (#874) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia,

>Másik Debian kell?

Igen ugy nézem. Nekem azt irja ki hogy ARM.
Nézz körül. biztos van MIPS-re is Chroot debian...

Az architekturád jobban lenne láthatható ha rajzolnál és ip cimeket irnál... lehet hamarabb kapnál segitséget.

Üdv,R

(#876) Palkova


Palkova
tag

Tisztelt hozzáértők!
Bár nem pontosan ehhez a témához kapcsolódik, de ez is mély víz és VOIP, csak nem mobil.

Több mint 4 éve kaptam a VOIPSHOP magyar szolgáltatótól egy földrajzi behívó számot, amit ADSL neten keresztül DELMONT klónokkal kombinálva használtam egy FRITZ.BOX 7170 készülékkel, ami ADSL modem, router, WIFI router és SIP ATA egyben, de sima routerként is működik.
Két hete váltottam kábelnet elérésre, mindkét esetben az EXTERNET szolgáltatóval, de T területen. A T felszerelt hozzám egy EPC 3925 kábelmodem, router, IP TV, SIP ATA eszközt, ami természetesen csak a T VOIP szolgáltatásával működne. A FRITZ.BOX-ot az EPC után kötöttem, ment a net, telefonálni is tudtam a BC és a FREEVOIPDEAL szolgáltatókkal, de a VOIPSHOP semelyik irányba nem működik, se hívni, se hívást fogadni nem lehet. Mivel egy ideig párhuzamosan él az ADSL és a kábelnet beüzemeltem a tartalék FRITZ.BOX-ot is. ADSL kapcsolattal kiválóan működik a VOIPSHOP mindkét irányba, de csak akkor, ha a kábelnet kapcsolaton nincs bejelentkezve. Amint ott is bejelentkezik meghal a telefon kapcsolat, de a DELMONTOK nem. Ráadásul kipróbáltam a NEOFONE szolgáltatót is, amivel semmi probléma. Csakhogy egy bejáratott telefonszámot nem szívesen dobnék el, nem beszélve a befizetett összegről.
Sok mindennel próbálkoztam: port forward, DMZ de semmi nem segített.

Hátha valakinek van ötlete!

Palkova

(#877) glaci válasza fujifilm1 (#875) üzenetére


glaci
őstag

Szia!

Médialejátszó:
Kerestem kész chroot Debiant mips-re, de eddig nem találtam.
A Tiédet nem lehet átalakítani valahogy?

A HGW -vel kapcsolatban:
Arra már rájöttem, hogy a NAT/QOS/FW fogja meg a külső kapcsolatot.
A FW részleges kikapcsolásával tudok már kifelé pingelni és befelé is tudok SHH -zni kívülről, ugyanakkor az Asterisk még mindig nem tud kapcsolatot létesíteni. (A FW konzolon látom, hogy valami 1020 -as hibával dobálja a csomagokat.)
Mindeközben az Asterisk most már bentről sem kapja meg a kapcsolódási kisérleteimet.

Ezen a cuccon egy Jungo OpenRG nevű Linux cuccos van, aninek a konfig fájlja vezérel mindent. (Szó szerint.)
Sajnos a grafikus felület nincs meg hozzá, amit a dokumentációkban találni, de a funkciók mind megvannak előre konfigurálva. Ha rájönnék, hogy pontosan mi micsoda, akkor meg lehetne csinálni.
Tudsz esetleg segíteni benne, ha elküldöm?

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#878) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Itt is megkérdezem

Adott egy kínai IPPBX, ami NAT-olja a LAN-t a WAN felé, otthoni routerként viselkedik. Szeretném lekorlátozni a PBX WAN portján lévő másik routeren, hogy csak olyan forgalom menjen az internet felé, ami feltétlenül szükséges a telefonáláshoz. magán a központon nem látok erre módot.
Na most az nem jó, hogy csak a port átirányításnál is használt portokról engedek ki forgalmat. Magyarul a SIP és az RTP szolgáltatásokhoz használt portok felöl (meg még a dns szerverek portjai felé irányuló forgalom, de elvileg ugye a helyi DNS gyorsítótár is elég kellene hogy legyen).

Esetleg az lehet még a baj, csak tipp, mert nem ismerem nagyon a PBX szerepét, hogy a kimenő hívásnál a PBX szolgáltatásait megkerülnék a telefonok a hívás felépülése után és direktbe mennének ki a netre és más RTP portokat használnak eközben, mint ami a központon be van állítva?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#879) instantwater válasza E.Kaufmann (#878) üzenetére


instantwater
addikt

Hat elvileg nem tudjak megkerulni a PBXet ha jol van beallitva.
Magyarul ha nem tudjak egymas IP-jet a kliensek akkor nem tudnak megkerulni.

(#880) E.Kaufmann válasza instantwater (#879) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ok, de akkor milyen portokról milyen portok felől vagy milyen portok felé kommunikálna még egy IPPBX amit nem kell forwardolni, de az internet irányába használatba vannak?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#881) instantwater válasza E.Kaufmann (#880) üzenetére


instantwater
addikt

Szerintem csak a SIP portokat kell kiengedni.

Illetve ha van neki webintervface, es kivulrol el akarod erni akkor azt.

(#882) E.Kaufmann válasza instantwater (#881) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Újraírtam a tűzfal szabályokat és most müxeni látszik. Engedtem 5600-5062 tcp/udp-t valamint az rtp portokról jövő forgalmat és még a 123-as és 53-as portok felé menő forgalmat.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#883) glaci válasza E.Kaufmann (#882) üzenetére


glaci
őstag

Akkor jól értem, hogy a SIP és az RTP portok átirányítása elég volt?
Akkor ezek szerint nálam nem az a hiba. (Sejtettem, de jobb biztosan tudni.)

Vagy mégsem! Az a 123 és az 53, az mi Nálad? Mert nálam azok nincsenek.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#884) E.Kaufmann válasza glaci (#883) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

53-as port a DNS hogy tudja a szerencsétlen PBX a SIP szolgáltató szerverének a nevét feloldani, a 123 meg az időszinkronhoz kell. Ezen a PBX-en csak az első RTP port számát lehet megadni én nagyvonalúan megadtam egy 2000 férőhelyes tartományt attól a porttól, bár elég lenne talán száz vagy sokkal kevesebb. Majd még szűkítgetem.

De ez amúgy nem a portátirányításról szól. Ez most arról szól hogy a PBX ne működhessen routerként, hanem hogy a belső telefonos címtartományról ne lehessen netezni.

A portátirányítás ahhoz kell, hogy a NAT-on keresztül működjön a VOIP, viszont ez nem elég, mert kell még az egyik:
- Egy külső STUN szervert beállítani a PBX-en, hogy tudja a PBX, az interneten mi az IP címe és azt küldje ki, ne pedig a nat mögötti nem routolható privát címet.
- Vagy ha a PBX előtt lévő router támogatja és nem szúrták el nagyon akkor vagy olyat kell bekapcsolni (ha nem lenne alapból), hogy SIP ALG, vagy Mikrotik esetén Service Ports->SIP port, vagy más routereken NAT helper, SIP
- Harmadik lehetőség, ha támogatja a központ és a router, az UPNP, ami megcsinálja a port átirányítást és még a router WAN oldali címét is közli a PBX-nek.

Vannak még más lehetőségek is, de ez a három a legegyszerűbb. Csak az egyiket használd, amelyik működik.
Van még olyan egyes routereken, hogy úgy képes DMZ-be rakni egy LAN oldali eszközt, hogy az a WAN oldali címet kapja meg. Csak azért nem ezt használtam, mert beintett a telefonközpont, mind erre, mind az UPNP-re, a SIP ALG viszont jól működik, annak ellenére, hogy sok cikk szól a neten arról, miért NE használjuk a SIP ALG-ot (elfogja a SIP forgalmat, átírja a központ által hirdetett címet, csak sok gyártó nagyon elszúrta a magvalósítást meg gondolom sok PBX nem szereti ha piszkálják a csomagjait)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#885) szekimilu


szekimilu
csendes tag

Érdeklődni szeretnék, most akadtam rá topikra !
Van egy VPS-em amire felraktam asterisket, beraktam a configokat, kel egy telszám pl 21 es és két darab voip regisztráció !
Most freevoipom van ugye 1 db ccuntom feltöltve pénzel, ami 90 napig használhatok fel , most kel csinálnom még egy freevoipot és arra is tegyek 10 dollárt de ugye azt is 90 napon belül fel kel használnom ! Vagy a másiknak elég ha csak van egy élő regisztrációm ?

(#886) E.Kaufmann válasza szekimilu (#885) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Úgy kell elképzelni, mint az otthoni routereket. Internet felől egy ip cím, ebben az esetben a külvilág felől egy telefonszám, de belül akármennyi gép/mellék lehet.
A kimenő hívásoknál az számít, hogy a szolgáltató hány párhuzamos hívást enged. Befelé meg az Asterisk-ben (de más IPPBX-ek esetén is) ki kell választani, hogy (elsőnek) melyik mellékre küldje a bejövő hívásokat, azt meg be lehet állítani akár a központban akár a melléken, hova küldje tovább a hívást, ha nem veszik fel az elsőn.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#887) szekimilu válasza E.Kaufmann (#886) üzenetére


szekimilu
csendes tag

Na tehát, elkezdtem kitölteni a dolgokat :

A vps re feltelepítettem a sudo aptget install asterisk paranccsal .

Bemásoltam a megadott fájlokat:
extensions.cfg nem változattam

extensions_global.conf
[globals]
ALLOWED_NUMBER_0=003670510xxxx
ALLOWED_NUMBER_1=003620802xxxx
ALLOWED_NUMBER_2=003620987xxxx
ALLOW_INTERNALS_OUTBOUND=OFF
RECORD_CALL=OFF
RECORD_FORMAT=wav
RECORD_PATH=/var/spool/asterisk/monitor/
REWRITE_COUNTRY=hu
TRUNK_CALLBACK=bc-out
TRUNK_CALLBACK_MAX_CALLS=1
TRUNK_OUTGOING=fvd-out
TRUNK_OUTGOING_MAX_CALLS=1
TRIGGER_NUMBER=s
QUICKDIAL_1=0670510xxxx
QUICKDIAL_2=0620802xxxx
QUICKDIAL_3=
QUICKDIAL_4=
QUICKDIAL_5=
QUICKDIAL_6=
QUICKDIAL_7=
QUICKDIAL_8=
QUICKDIAL_9=

extensions_internal.conf nem változtattam

sip.conf nem változtattam

[internal_clients](!)
type=friend
host=dynamic
context=from-internal
alwaysauthreject=yes
disallow=all
allow=ulaw,alaw
fromdomain=any
nat=force_rport,comedia
qualify=yes
canreinvite=no
;callgroup=1
;pickupgroup=1
dtmfmode=auto
deny=0.0.0.0/0.0.0.0
permit=192.168.0.0/255.255.0.0

sip_clients.conf
[client1] [felhasználó nevem] (ez itt ugye zárójelben marad ? )
secret= f805056a1cebae1095d8a03559e8b8cd
cid_number = 0621382xxxx

sip_providers.conf
[fvd-out]
type=peer
fromdomain=sip.freevoipdeal.com
defaultuser=felhasználói nevem
secret=jelszavam
host=sip.freevoipdeal.com

[bc-out]
type=friend
fromdomain=sip.browsercalls.com
defaultuser=felhasználói nevem
secret=jelszavam
host=sip.browsercalls.com

[NeoPhoneX-in]
type=friend
context=disa-request
fromdomain=193.91.75.213
defaultuser=0621382xxxx
fromuser=0621382xxxx
secret=felhasználói nevem
host=193.91.75.213

sip_registers.conf

;NeoPhoneX
register => 0621382xxxx:jelszó@1981@193.91.75.213

putty val indítani akarom az asterisket de ezt dobja ki hibaüzenetként :

/var/run/asterisk/asterisk.pid': No such file or directory
nekem ez a mappa nem is létezik a run könyvtárban , ezt létre kelett volna hoznia magától telepítésnél ?

Hálás lennék a segítségért, kezdő linuxos vagyok, köszönöm elpre is !

(#888) instantwater válasza szekimilu (#887) üzenetére


instantwater
addikt

Sudo?

(#889) E.Kaufmann válasza szekimilu (#887) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ezt az Asterisk processének kellene létrehoznia magától a process indításánál. Benne vannak infók a futó folyamatról, pl a process azonosítója. De nem vagyok se nagy Asterisk se nagy linux guru.

A neten erre a hibára a következőt ajánlották:
Editing /etc/asterisk/asterisk.conf and taking out the lets the default:
astrundir => /var/run

Tehát az asterisk.conf-ba az astrundir-hez a /var/run útvonalat kell megadni (mert alapból a /var/run/asterisk-be pakolná a pid állományt, de olyan kvtár meg nincs és valamiért az adott linux disztró nem is akarja létrehozni, ha jól értelmezem )

instantwater:
na igen, lehet még jogosultság gond is

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#890) szekimilu válasza E.Kaufmann (#889) üzenetére


szekimilu
csendes tag

"A neten erre a hibára a következőt ajánlották:
Editing /etc/asterisk/asterisk.conf and taking out the lets the default:
astrundir => /var/run "

igen ezt próbáltam de semmi, nekem a var/run mappában nincs is asterisk nevű fájl sem könyvtár !

Esetleg mit kellene ide bemásolnom ?

[ Szerkesztve ]

(#891) szekimilu válasza szekimilu (#890) üzenetére


szekimilu
csendes tag

Ha kiadom a puttyban a ps -A parancsot, akkor valamiért ott látom, hogy fut az asterisk .

(#892) E.Kaufmann válasza szekimilu (#890) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na ez az, elvileg semmit, jogosultság gondot írt a kolléga. Sudo-val adod ki a parancsokat vagy su alatt?
Nem is az volt a hibakiírása, hogy nem megy, hanem hogy nem tud oda írni, ahova. És ezért írt jogosultság gondot a kolléga.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#893) szekimilu válasza E.Kaufmann (#892) üzenetére


szekimilu
csendes tag

Ja rendszergazdaként vagyok, akkor nem is kellett volna sudo ugye ?

(#894) E.Kaufmann válasza szekimilu (#893) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ártani nem árt, ha mégis, akkor kiabál érte.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#895) instantwater válasza szekimilu (#893) üzenetére


instantwater
addikt

Akkor próbáld meg nem adminként :D

Láttam már ezt a hibát, csak nem tudom mi volt a gond és a megoldás :)

[ Szerkesztve ]

(#896) szekimilu válasza instantwater (#895) üzenetére


szekimilu
csendes tag

Most a run mappába ugye benne kellene lennie asterisk nek, vagy esetleg lehet , hogy a vps szolgáltató nem engedi , hogy ilyesmit telepítgessek a szerverére ?

egyébként a beállításaim ha ránéznétek, jól vannak megcsinálva ?

[ Szerkesztve ]

(#897) goop


goop
őstag

hali

Ti nem tapasztaltatok olyat, hogy a hívás nem szakad meg hiába teszi le mindkettő fél a telefont?

Bc-s accomról simán lement 2x5 dollár ez miatt, 1-1.5 órás beragadt hívások miatt. Most lefrissítettem a legújabb githubos cuccra, de maradt minden ugyanolyan rossz. Pár napja, max 1 hete jött ez elő.

(#898) fujifilm1 válasza goop (#897) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Ma tapasztaltam én is.
Leraktam a hívás felépülés előtt, de a hívottnál tovább csörgött, fel is vette.
Hallózott, de ugye nem volt senki a vonalban....

A BC-s account hív engem vissza, az nem vette észre hogy letettem...

Én még a stabil ágon vagyok.
Kicsit aggaszt...

[ Szerkesztve ]

(#899) instantwater


instantwater
addikt

Ez valami dellmont bug lesz, ha eddig nem volt.
Egyik ághoz sem lett nyúlva jó ideje.

A stabil ágat ajánlott használni.

(#900) goop


goop
őstag

Stabilt használom én is, csak eddig régebbi stabil volt, és frissítettem hátha ott a gubanc. Ha meg tényleg dellmont bug, akkor az érdekes lesz, mert ki tudja mikor lépnek rá valamit. Amúgy csak disasterisknél van ez a gond, sima pap2t-s vonalas hívásnál semmi probléma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.