Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-06-02 14:41:41

LOGOUT.hu

E topik előzményeit elolvashatjátok (#10133 nál kezdődik és #10614 ig tart)
itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) sipi25 válasza instantwater (#1050) üzenetére


sipi25
tag

Ha all-os verzióval nem megy, ez a kimenete:

== Using SIP RTP CoS mark 5
-- Called SIP/reenger/0036703853XXX
[Nov 18 01:39:21] WARNING[11051][C-00000018]: chan_sip.c:22991 handle_response_invite: Received response: "Forbidden" from '"Anonymous" <sip:0036212102XXX@anonymous.invalid>;tag=as75453107'
== Everyone is busy/congested at this time (1:0/0/1)

A "favágós" módszerral sem megy!

== Using SIP RTP CoS mark 5
-- Called SIP/reenger/003670385XXX
[Nov 18 01:45:16] WARNING[11568][C-00000000]: chan_sip.c:22991 handle_response_invite: Received response: "Forbidden" from '<sip:0036212102xxx@sip.nordtelekom.hu>;tag=as4e14a246'

(#1052) instantwater válasza sipi25 (#1051) üzenetére


instantwater
addikt

Azt javasolnam, hogy egy sima SIP kluiensbe allits be egy BC t vagy egy akarmit, ami tud tobb callerID t kuldeni.

Teszteld, hogy tudsz e caller ID t valtoztatni a kliensbol (probalj azok kozul, amik engedelyezve vannak a BC accodon).

Ha ez megy, akkor ird at reengerre az user adatait, es nezd, hogy ha NEM 21 es szamot kuldesz, akkor is Forbiddenre fut e.

(#1053) instantwater válasza sipi25 (#1051) üzenetére


instantwater
addikt

Illetve en dobnek az ugyfelszolgalatnak egy emailt, hogy asteriskbol probalsz hivni, de nem engedi, mert Forbiddenre fut.

Esetleg meg lehet oket kerni, hogy nezzek vissza a hivaslistadat, hogy miert voltak forbiddenek az X idopontban probalt hivasok...

Lehet, hogy a P-Asserted-Identity headerben varjak a szamod, de nincs header vagy helytelen az adat.

Egy emailt meger.

[ Szerkesztve ]

(#1054) sipi25 válasza instantwater (#1052) üzenetére


sipi25
tag

Csipsimple-ban van beállított Reenger accountom. Átírtam a hívónál megjelenítendő nevet egy más számra és így is sikeres volt a hívásom! Igaz figyelmen kívül hagyta a beállított számot.

Írtam az ügyfélszolgálatra egy levelet, hogy Asterisk-al nem tudok hívni, majd megírom a fejleményeket!

(#1055) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Sziasztok!

Van egy debianos mini pc-m, ami Huawei E173 stickel GPRS hálón lóg, és néha időjárási adatokat küld.

Ugyanezen a sticken valamilyen voip programmal van lehetőség bejövő hívást fogadni? Ha bejön egy hívás, akkor nem szakad meg a kapcsolat? Tudja egyszerre 2 program kezelni a sticket?
Sakis3g tárcsáz ki egyébként a netre.

Arra gondoltam, hogy pl 10 percenként az aktuális adatokból generálok egy hangrögzítős tájákoztató hangfájlt, és akkor ha felhívom meg lehet hallgatni az aktuális adatokat. Idősebb ismerőst érdekelnék az adatok, de nincs net a mobilján.

Próbálkozott már valaki hasonlóval? Működhet a dolog, vagy bele se vágjak?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1056) instantwater válasza Drótszamár (#1055) üzenetére


instantwater
addikt

Szerintem maga a stick nem tud egyszerre adatot és hangot forgalmazni.
Hiszen mobilon is megszakad az adatforgalom, amíg telefonálsz.
Tehát ez modem/hardver limit, mintsem debian kérdés.

(#1057) vkp


vkp
aktív tag

Ha tud valaki, kérem segítsen.

Van egy asteriskem, ami üzenetrögzítőként működne.
Van benne egy analóg kártya, be van fordítva egy voicemail extension-ra, szépen megy.

A bajom az, hogy nem bontja a hívást, ha a hívó fél lerakta a telefont és szépen felveszi a foglalt hangot, amíg le nem jár a rögzítési timeout.
Busydetect állítgatással próbálkoztam, kevés sikerrel.

Van valakinek ötlete?

Köszi!

(#1058) Drótszamár válasza instantwater (#1056) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszi.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1059) instantwater válasza vkp (#1057) üzenetére


instantwater
addikt

Logban semmi nincs?

Esetleg ratehetsz egy ngrepet az 5060 as portra, hogy egyaltalan BYE uzenet jon e, vagy wiresharkot, ha megoldhato.

Mert ha BYE jon, akkor asterisk beallitasban kell keresni a megoldast, ha viszont nem jon, akkor a szolgaltato a ludas.

Esetleg tudsz dialplan reszletet csatolni?

Vagy probald meg a hangfelvevo sor utan betenni egy Hangup() ot a kovetkezo sorba.

Vagy google: asterisk voicemail hangup

[ Szerkesztve ]

(#1060) gozi válasza vkp (#1057) üzenetére


gozi
tag

Analóg vonalnál érdemes volna kipróbálni a hanguponpolarityswitch=yes paramétert is. Esetleg a busycount és a busypattern beállítása is segíthet busydetect használata esetén. A busycount értékének (4...5...6)-ra növelése bizonyos esetekben megoldhatja a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#1061) Exian


Exian
őstag

Sziasztok!

A Browsercalls-t szeretném használni Asterisk-kel. De nem sikerül a regisztráció, ezt dobja vissza állandóan a debug:

"Registration for 'XXX@sip.browsercalls.com' timed out, trying again (Attempt #24)"

Illetve:

"Got SIP response 500 "Internal server error" back from 77.72.169.134:5060"

Mit szúrok el? Lehet egyáltalán a BC-t használni asterisk-kel?

Köszönöm!

(#1062) Exian válasza adriankoooo (#174) üzenetére


Exian
őstag

Ahh, lehet, hogy nem hiszed el, de egy 3 órás szívássorozat után a TE hozzászólásod segített :D

Asterisk-en próbáltam beállítani a BC-t, de nem ment a regisztráció... álmomban sem gondoltam, hogy a weboldalukon kell engedélyezni...

Engedélyezés után persze azonnal sikerült és mennek a külső hívások.

Nagyon kösz! :)

Már csak olyan kérdésem lenne, hogy Asteriskben beállítható, hogy milyen szám látszódjon kifele a BC-s hivásoknál? Mert jelenleg szám nélkül megy a hívás, viszont telefonon a MobilVOIP klienssel tudom használni a regisztrált telefonszámaimat. Lehetséges ez Asteriskes hívásnál is?

[ Szerkesztve ]

(#1063) Exian válasza Exian (#1062) üzenetére


Exian
őstag

Ez is megoldva (ez is állítható a weboldalon :) ).

Bocs, megpróbálom mellőzni az ehhez hasonló láma kérdéseket.

(#1064) instantwater válasza Exian (#1063) üzenetére


instantwater
addikt

Asteriskből is állíthatsz be olyan hívóazonosítót, ami meg van erősítve a rendszerükben.

(#1065) Exian válasza instantwater (#1064) üzenetére


Exian
őstag

Callerid-del? Azt próbálgattam, de az nem akart menni. Aztán lehet, totál rosszul próbálkozom, nem igazán vágom még...

Más:

Az ilyenekkel mit kezdjek?

[Nov 26 17:59:04] NOTICE[29139]: chan_sip.c:25030 handle_request_register: Registration from '"7004" <sip:7004@XX.XX.XX.XX:5060>' failed for '66.135.55.38:5106' - Wrong password

Ilyenből van egy millió, folyamatosan. Próbálkoznak gondolom illyen-olyan robotok beregisztrálni, meg persze közvetlen hívás próbálkozások is vannak.

Hogyan lehet legegyszerűbben kapásból deny-re rakni ezeket a kísérleteket?

[ Szerkesztve ]

(#1066) goop válasza Exian (#1065) üzenetére


goop
őstag

iptablesben belövöd, hogy minden bejövő kapcsolatot tiltasz, és engedélyezed a te saját ipd, amivel asteriskre csatlakozol.

(#1067) Exian válasza goop (#1066) üzenetére


Exian
őstag

Majd ezt rendbe rakom, a gond csak ott van, hogy több-sok eszközről, sok dinamikus IP-ről is csatlakozok, csatlakozunk a szerverre.

(#1068) goop válasza Exian (#1067) üzenetére


goop
őstag

Ez tényleg gond, akkor próbálkozz esetleg a fali2bannal. X rossz passwd, utána ip tiltás.

(#1069) Exian válasza goop (#1068) üzenetére


Exian
őstag

Köszi, igen, valami ilyesmiben gondolkodom, ami X téves próbálkozás után deny-re rakja az adott IP-t az adott porton.

(#1070) instantwater válasza Exian (#1069) üzenetére


instantwater
addikt

Vagy a fail2ban melle meg atrakhatod a szabvany 5060 as portrol masra.
Ha nem megy mas szerver, akkor atrakhatod annak a portjara (80 HTTP, 443 HTTPS, 25 SMTP, 21 FTP, 22 SSH)
Persze azokon a portokon azokat a protokollokat ugyanugy scannelik botokkal, de azt nem tudja ertelmezni az asterisk. Ugyan szamitasi teljesitmenty igenybe fog venni az ervenytelen keresek eldobasa, de kisebb az eselye egy SIP probalkozasnak barmelyik masik porton, mint az eredeti 5060on.

Az asterisk publikus IP re rakasa egy nagyon veszelyes dolog, minel hamarabb lodd be a fail2ban t vagy hasonlot.

(#1071) Exian válasza instantwater (#1070) üzenetére


Exian
őstag

A portot akkor is át tudom rakni, ha van csatlakoztatva külső szolgáltató? Az nem csak az 5060on tud kommunikálni?

(#1072) instantwater válasza Exian (#1071) üzenetére


instantwater
addikt

Igen.

Tehat be van allitva a sip.conf ban a szolgaltatok listaja.

Van egy [general] szekcio

oda be kell rakni ezt:

bindport=5060

Es az 5060 helyett a kivant portot beallitani.

Asterisk restart

Utana a kliensekben: te.ip.cimed:teportod

(#1073) Exian válasza instantwater (#1072) üzenetére


Exian
őstag

Köszönöm!

Abban tud valaki segíteni, hogy hogyan tudnék legegyszerűbben összehozni egy sima analóg vonalat az asterisk-kel?

Tehát, van egy hagyományos telefonvonalunk, ezt szeretném csatlakoztatni a központommal. Milyen PCI-os vagy külső modem jó ehhez és milyen konfig kell hozzá?

(#1074) instantwater válasza Exian (#1073) üzenetére


instantwater
addikt

Legegyszerűbb, és legolcsóbb lenne a számot áthordozni egy voip szolgáltatóhoz.
Ephone, vagy fonio.

(#1075) Exian válasza instantwater (#1074) üzenetére


Exian
őstag

Akkor is megmarad az, hogy az eredetileg ugyan ahhoz a szolgáltatóhoz tartozó előfizetők ingyen hívhatnak? Mert ez sajnos fontos szempont.

Egyébként valószínűleg a kérdés megoldva, mert mint kiderült, VAN az adott szolgáltatónál SIP előfizetés, ugyanazokkal a paraméterekkel (hálón belül ingyen, vezetékes 6 Ft, mobil 30Ft). Annyi, hogy egy új, 21-es körzetszámú számot kapok, de az lényegtelen. A fontos, hogy akik eddig ingyen hívtak, továbbra is tudjanak. De így ráadásul jobb lesz, mert ha akarom, a mobilon futó kliens mellékre irányítom és akkor mobilon is elérnek bárhol ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#1076) sipi25 válasza instantwater (#1053) üzenetére


sipi25
tag

A nordtelekom ügyfélszolgálattól nem kaptam semmi féle megoldási javaslatot.... :((

Viszont, az előbb rájöttem, hogy miért nem volt jó a kimenő hívásom!!!

az extension_config.conf-ban ha kitörlöm az EXT_140=client4 sort, akkor megy

;Apa
EXT_104=003670385xxxx
.
.
.
.
;Apa SIP
EXT_140=client4

Ha benthagyom, akkor a 003670385xxxx CID-el megy ki a hívás és Reengeréknél Forbiddenre fut, ha kiveszem, akkor megy a Reengeres trunkön keresztül.
Eddig csak a saját telefonomon próbáltam (Csipsimple),de most kipróbáltam a többin is és érdekes, mert a többi kliens is így van beállítva és azok mennek...

Azért tartozik mindegyik kliensemhez két bejegyzés, hogy lehessen belsőleg és külsőleg is rövid hívószamokat használni.

[ Szerkesztve ]

(#1077) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

TP-Link WDR3600 + openwrt + usb-s Bluetooth adapter v4.0 CSR8510 + Plantronics bluetooth v4.0 headset

Elég lenne 3 elmentett telefonszámot hívni róla, bejövő hívás nem kell.
A választás a 3 szám közül pedig mehetne valami hangazonosítással,
vagy akár a headseten lévő gomb nyomogatásával is (1x=első szám, 2x=2., 3x=3.)

Megoldható, hogy ezzel a kombóval telefonáljak számítógép nélkül?

(#1078) KToM73


KToM73
csendes tag

Sziasztok,
Gigaset.net-tel kapcsolatban kérdeznék:
A probléma: van 3 db Gigaset IP telefonunk, és a 3. legutóbb vásárolt esetében nem megy a hívás eme készülék felé (azaz, ha ezt a készüléket hívom), silent call - azaz nem halljuk egymást (látom hívó számát, kapcsolat megvan).
Ha erről a készülékről hívunk, akkor minden okés (na jó van amikor lassú a hívás felépítés, mintha CODEC felkapcsolása lenne problematikus.
A probléma fennáll 2 eltérő készülék (A party) esetében is..
2 régi készülék: "Siemens" GIGASET C610IP és A580 IP, új (hibás) A510IP.
CODEC problémának tűnik, vagy port forwarding?
freevoipdeal.com simán megy.
Normál telefonhívás simán megy.
Csatolt képen az állítási lehetőségek.
Előre is köszi,
T
Most a C610-ről ment a képernyőkép, ezekkel a beállításokkal működik az A580 felé minden hívás, az A510 beállítsait nem tudom most megnézni, de mivel nem állítottam át, így gondolom pont ugyanez.

(#1079) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok,

Van egy asteriskem, elég régi, még a Debian Lenny-ben csomagban lévő verzió. Most megpróbáltam áttérni az Ubuntu 14.04-re, és az ebben lévő asterisk-re, és egy fura jelenséget tapasztalok.

Cisco SPA-901-es ip telefonjaim vannak, amelyek egymást hívják SIP-en, 3 jegyű számokkal, valamint ezen kívül külső PSTN mellékek, amelyek 4 jegyűek. Az új rendszerrel, egy ilyen belső SIP híváskor a tárcsázás után 18-20 másodperc is eltelik, mire csengeni kezd a hívott készülék. A régi rendszerrel ez max 5-6 másodperc volt.

Arra tippelek, hogy nem egyértelműek a mellékeim, vannak további mellékek, és így olyanok amik másiknak prefixei (pl 123 és 1234), ekkor ugye az 123 tárcsázása után érthető pár másodperc várakozás, hátha mégegy számjegyet tárcsázok ugye... Viszont azért a 18-20 mp az nagyon sok.

Egyébként próbaképp kikapcsoltam minden más melléket, csak a 3 jegyű belső SIP mellékek maradtak (_XXX), és így is jelentkezik a probléma, pedig ilyenkor biztos nem lehet ráfogni, hogy biztosan a prefixes hívószámok miatt van...

Az Asterisk CLI-n nagyon verbose módban nézve (asterisk -Rvvvvvvvvvv) is csak akkor jelenik meg bármi a konzolon, amikor már cseng a hívott készülék. Próbáltam console dial-lal tesztelni, de ott ugye egyből beírom a komplett hívószámot, így ott nincs gond, egyből csörög.

Van valakinek ötlete, mit rontok el, mit nézzek meg?

köszi,
Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1080) bluebier


bluebier
újonc

Hellóka!
Hát ha tud nekem valaki segíteni van egy nas-om azon egy asterisk 1.8.31.1

Egyetlen probléma van és nem jövök rá az okára belső hálózaton minden 100-as kívülre ha rakok telefont akkor be reggel ha bentről hívom tökéletes oda vissza a hang viszont ha kívülről hívok befele se oda se vissza nincs hang.

portok nyitva vannak.

Köszönöm

(#1081) weiss válasza bluebier (#1080) üzenetére


weiss
addikt

Milyen portok vannak nyitva? canreinvite mire van állítva?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#1082) vkp válasza instantwater (#1059) üzenetére


vkp
aktív tag

Console:

- Starting simple switch on 'DAHDI/1-1'
-- Executing [s@from-pstn:1] Set("DAHDI/1-1", "__FROM_DID=s") in new stack
-- Executing [s@from-pstn:2] Gosub("DAHDI/1-1", "app-blacklist-check,s,1") in new stack
-- Executing [s@app-blacklist-check:1] GotoIf("DAHDI/1-1", "0?blacklisted") in new stack
-- Executing [s@app-blacklist-check:2] Return("DAHDI/1-1", "") in new stack
-- Executing [s@from-pstn:3] ExecIf("DAHDI/1-1", "1 ?Set(CALLERID(name)=)") in new stack
-- Executing [s@from-pstn:4] Set("DAHDI/1-1", "__CALLINGPRES_SV=allowed_not_screened") in new stack
-- Executing [s@from-pstn:5] Set("DAHDI/1-1", "CALLERPRES()=allowed_not_screened") in new stack
-- Executing [s@from-pstn:6] Goto("DAHDI/1-1", "ext-local,vmb100,1") in new stack
-- Goto (ext-local,vmb100,1)
-- Executing [vmb100@ext-local:1] Macro("DAHDI/1-1", "vm,100,BUSY,") in new stack
-- Executing [s@macro-vm:1] Macro("DAHDI/1-1", "user-callerid,SKIPTTL") in new stack
-- Executing [s@macro-user-callerid:1] Set("DAHDI/1-1", "AMPUSER=") in new stack
-- Executing [s@macro-user-callerid:2] GotoIf("DAHDI/1-1", "0?report") in new stack
-- Executing [s@macro-user-callerid:3] ExecIf("DAHDI/1-1", "1?Set(REALCALLERIDNUM=)") in new stack
-- Executing [s@macro-user-callerid:4] Set("DAHDI/1-1", "AMPUSER=") in new stack
-- Executing [s@macro-user-callerid:5] Set("DAHDI/1-1", "AMPUSERCIDNAME=") in new stack
-- Executing [s@macro-user-callerid:6] GotoIf("DAHDI/1-1", "1?report") in new stack
-- Goto (macro-user-callerid,s,10)
-- Executing [s@macro-user-callerid:10] GotoIf("DAHDI/1-1", "1?continue") in new stack
-- Goto (macro-user-callerid,s,19)
-- Executing [s@macro-user-callerid:19] NoOp("DAHDI/1-1", "Using CallerID "" <>") in new stack
-- Executing [s@macro-vm:2] Set("DAHDI/1-1", "VMGAIN=""") in new stack
[Dec 30 04:51:01] WARNING[3349]: func_db.c:54 function_db_read: DB requires an argument, DB(<family>/<key>)
-- Executing [s@macro-vm:3] GotoIf("DAHDI/1-1", "1?vmx,1") in new stack
-- Goto (macro-vm,vmx,1)
-- Executing [vmx@macro-vm:1] GotoIf("DAHDI/1-1", "0?s-BUSY,1") in new stack
-- Executing [vmx@macro-vm:2] Set("DAHDI/1-1", "MODE=busy") in new stack
-- Executing [vmx@macro-vm:3] GotoIf("DAHDI/1-1", "1?notdirect") in new stack
-- Goto (macro-vm,vmx,5)
-- Executing [vmx@macro-vm:5] NoOp("DAHDI/1-1", "Checking if ext 100 is enabled: ") in new stack
-- Executing [vmx@macro-vm:6] GotoIf("DAHDI/1-1", "1?s-BUSY,1") in new stack
-- Goto (macro-vm,s-BUSY,1)
-- Executing [s-BUSY@macro-vm:1] NoOp("DAHDI/1-1", "BUSY voicemail") in new stack
-- Executing [s-BUSY@macro-vm:2] Macro("DAHDI/1-1", "get-vmcontext,100") in new stack
-- Executing [s@macro-get-vmcontext:1] Set("DAHDI/1-1", "VMCONTEXT=default") in new stack
-- Executing [s@macro-get-vmcontext:2] GotoIf("DAHDI/1-1", "0?200:300") in new stack
-- Goto (macro-get-vmcontext,s,300)
-- Executing [s@macro-get-vmcontext:300] NoOp("DAHDI/1-1", "") in new stack
-- Executing [s-BUSY@macro-vm:3] VoiceMail("DAHDI/1-1", "100@default,b""") in new stack
-- <DAHDI/1-1> Playing '/var/spool/asterisk/voicemail/default/100/busy.gsm' (language 'hu')
-- <DAHDI/1-1> Playing 'vm-intro.gsm' (language 'hu')
-- <DAHDI/1-1> Playing 'beep.slin' (language 'hu')
-- Recording the message
-- x=0, open writing: /var/spool/asterisk/voicemail/default/100/tmp/HyhQ0G format: wav49, 0xb740c580
-- x=1, open writing: /var/spool/asterisk/voicemail/default/100/tmp/HyhQ0G format: gsm, 0xb7413230
-- x=2, open writing: /var/spool/asterisk/voicemail/default/100/tmp/HyhQ0G format: wav, 0xb7413688
-- User hung up
== Spawn extension (macro-vm, s-BUSY, 3) exited non-zero on 'DAHDI/1-1' in macro 'vm'
== Spawn extension (ext-local, vmb100, 1) exited non-zero on 'DAHDI/1-1'
-- Hungup 'DAHDI/1-1'

(#1083) otps


otps
aktív tag

Sziasztok!

Korábban kérdeztem itt, de a sz@r fórummotoron nem tudok visszakeresni; mi legyen?

Másrészt:

kösd rá a nagyit is a VoIPra Paszujfalván (ahol se 3G, se net, se okostelefon)

Tegyük fel, hogy én vagyok a címben említett nagyi, akár fizetek is valakinek, ha beüzemel nekem egy ilyen rendszert. Merre tovább? Mennyi az annyi?

(#1084) goop válasza otps (#1083) üzenetére


goop
őstag

BC árát szorozd kettővel, már nemigen éri meg, egy flottás telefon olcsóbb most már, továbbá beragadt hívások (értsd: pár perc helyett akár több óra) miatt én is kilőttem pár hónapja már.

[ Szerkesztve ]

(#1085) otps válasza goop (#1084) üzenetére


otps
aktív tag

Hm. 8 Ft-os percdíjjal, hűségidő nélkül melyik minimál flottaelőfizetést ajánlod?

(#1086) goop válasza otps (#1085) üzenetére


goop
őstag

DPI. 10.80 Ft/perc, mp alapon, hűség nélkül, még olcsóbban is kijössz vele.

Amúgy a jó forintunk miatt ezek az árak most mobilra: Hungary (Mobile) Ft 5.0000 Ft 6.3500

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#1087) sipi25


sipi25
tag

Mostanában egyre sűrűbben tapasztalom saját asterisk-el, ami VPS-en fut, hogy az asztali készülékemről hívást indítva a hívott fél nem hall engem. Első körben a NAT-ra gondolnék, de kb. 5-6 hónapig nem volt gond. 1-2 hónapja kezdődött a probléma. A sip.conf-ban átírtam a:
nat=force_rport,comedia

erre:
nat=yes, de nem jó így sem.

Az internet Diginet, Tplink wr1043 router Openwrt-vel. 5060-as és 10000-20000 port forwardolva az asztali készülékre.
A különös az, hogy android SIP klienssel (Csipsimple) több telefonról is tökéletesen működik!
A SIP provider a nordtelekom (reenger).

(#1088) Exian válasza sipi25 (#1087) üzenetére


Exian
őstag

Digineten csücsülő Asteriskkel nekem is vannak gondjaim mostanában.

(#1089) sipi25 válasza Exian (#1088) üzenetére


sipi25
tag

nekem nem a digi-n csücsül a server, hanem külföldi VPS-en.

(#1090) Exian válasza sipi25 (#1089) üzenetére


Exian
őstag

Jah jah, azt értettem, csak gondoltam jelzem, hogy nekem meg a Digin lévő kis szerverem vacakol mostanában, de közben rájöttem, hogy nem maga a szerver, hanem az egész netem problémás volt, és közben már az is kiderült, hogy valószínűleg a router miatt. Amiatt többször nem ment a NAT-olás az Asteriskben (kapcsolat felállt, de nem volt hang).

(#1091) sipi25 válasza Exian (#1090) üzenetére


sipi25
tag

Ok. Mi volt a problema oka a routeron? Lehet nekem is router a ludas...

(#1092) Exian válasza sipi25 (#1091) üzenetére


Exian
őstag

Az, hogy kezdi megadni magát szerintem. Random mód meghülyül. Van, hogy teljesen belassul az egész forgalom, van, hogy annyira bekómázik, hogy még a webes admin felülete sem jön be, de közben meg megy (akár teljes sávval) a forgalom rajta. Ilyenkor csak restart segít. Arra gyanakszom, hogy a tápja vacakol és szerintem néha túl kevés vagy épp túl sok feszt kap. Majd alkalomadtán cserélem, mert néha bosszantó, hogy vacakol. Elég sokminden megy rajta keresztül.

(#1093) Palkova válasza Exian (#1092) üzenetére


Palkova
tag

Üdv!
Nyisd ki a router dobozát és a tápbemenet környékén keress púpos elkót amit cserélj ki.
palkova

(#1094) Exian válasza Palkova (#1093) üzenetére


Exian
őstag

Jah, még ezt nem néztem, de majd megnézem, monitoroknál már megszoktam, ott bizony ez állandó hibaforrás a táppanelon, a szétment kondik. Ott rendszeresen cserélgetem, sokszor mindössze ennyi bajuk van a teljesen halottnak tűnő példányoknak is.

(#1095) sipi25


sipi25
tag

Van egy problémám:

VPS-t váltottam, a konfigot átraktam másik VPS-re. Ezen nem 11 fut, hanem 1.8 Asterisk.

A gondom az, hogy a hívott fél nem hall engem, de én hallom őt! A routeron nyitva van az 5060-as és a 10000-20000 portok.

Kínomban kipróbáltam pbxes.org-on keresztül a hívást, ott megy...

(#1096) CHIPman


CHIPman
nagyúr

üdv.
OpenWRT-re feltettem a leírás alapján mindent, kitöltöttem a szükséges dolgokat, mindhárom kiszolgáló Reachable a log utolsó három bejegyzése szerint, de amikor a neophone számot hívom, akkor kinyom, de nem hív vissza, és a logban sem ír semmit. Mi ilyenkor a teendő?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1097) CHIPman válasza CHIPman (#1096) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Megvan a hiba, a browsercalls sipet nem engedélyeztem.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1098) sipi25


sipi25
tag

Valaki találkozott már olyannal, hogy random számról becsörög az asztali SIP telefon? Van olyan, hogy napi 10-20 ilyen van.
Ha jól gondolom, akkor valaki elkezdte scannelni a hálózatom?

Ma már úgy is csörög, pont most az előbb 247 számmal, hogy közvetlenül a sip.nordtelekomra van beállítva a SIP telefon!!!

Mit lehet ez ellen tenni?

(#1099) goop válasza sipi25 (#1098) üzenetére


goop
őstag

Ip címet váltasz, tűzfalat nem nyitod ki, felesleges az 5060 port nyitása, nálam sincs nyitva, mégis flottul megy a voip, linksys pap2t + router megoldja magának amit kell, upnp legyen engedélyezve. Másik megoldás, minden befele jövő forgalmat dobsz az 5060 porton, kivéve azt az ip-t, amelyik a sip szerveré.

[ Szerkesztve ]

(#1100) sipi25 válasza goop (#1099) üzenetére


sipi25
tag

Reggel lekapcsoltam a dyndns frissiteset, a telefonban beallitottam, hogy ne lehessen kozvetlenul ip alapon hivni. Eddig jo... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.