Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-06-02 14:41:41

LOGOUT.hu

E topik előzményeit elolvashatjátok (#10133 nál kezdődik és #10614 ig tart)
itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Fecogame


Fecogame
veterán

Olvasgattam a topikot, és láttam, hogy felmerült szerverként a VPS gondolata. Én őket tudom ajánlani:

IntoVPS

Román telephelyű cég, régen ügyfelük voltam, sosem volt leállás az egy év alatt és a ticketekre átlag 5 perc alatt válaszolnak.

10$ a legkisebb csomag, ami szerintem bőven elég egy Asterix futtatásához :) Főleg, ha többen osztoztok rajta, akkor úgy oszlik el a költség is. Ráadásul ez esetben nem kell az otthoni géppel foglalkozni, nem zajong és egy kattintással újratelepíthető.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#752) ÁrPi2 válasza schferenc77 (#732) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Hello schferenc77

"de amikor bejön a hívás, akkor nem tudja felvenni"

Én is elakadtam ugyanezen a ponton,
én is próbálkoztam kézzel fölvenni a hívást,
("Próbáltam azt is, hogy én veszem fel kézzel a bejövőt, de akkor meg nem kezd el tárcsázni, várja, hogy én ütögessem be a számokat...")

ÉS megoldásként arra lettem figyelmes hogy
a DISAsterisk-emtől jövő hívószám NEM 0036xxxx mint ahogy a numfromdisa.txt szövegfájlba beleírtam,
hanem +36xxxx -es formátumu! Átírtam pluszosra, és mostmár fölveszi a DISAsterisktől jövő hívást a
"CatchInIfDisa" tasker-profil.

Didi meister (fujifilm1 :K ) kérdésére : 3-4 másodperccel a felhívandó vezetékes "teszt" számom
és a # kód bedarálása után már csörgött is!

A DiDi-s metódus megbízhatóságáról például mobilos irányokba jók-e a késleltetési idők stb..még nem tudok nyilatkozni, de nagyon biztató :K

(#753) fujifilm1 válasza ÁrPi2 (#752) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szuper!!

Nagyon ügyes vagy. :)

Ha jol értettem Ferinek sajna magában a "take call" nem megy.
Ha minden igaz akkor nem ad meg semmilyen számot, (ugye? :) )
hanem csak azt állitja be a taskerben hogy bármilyen szám csörög akkor vegye fel. Na és erre nem reagál a tasker. (ugye Feri? :) )
Erre kapott egy javaslatot a tasker forumon GLacitol...
Amire várjuk a tapasztalatokat... :)

>Didi meister (fujifilm1 :K ) kérdésére : 3-4 másodperccel a felhívandó vezetékes "teszt" számom
és a # kód bedarálása után már csörgött is!

Köszi a tapasztalat megosztását. Igazából az a kérdés hogy amikor beadod a # ot akkor az disasterisk terminálban látod azonnal hogy elkezdi a kapcsolást? (mert azonnal kéne reagáljon a trace ablakban...)
(Nekem csak akkor lép tovább amikor az időzités letellik.)

Kösz,R

[ Szerkesztve ]

(#754) instantwater válasza Fecogame (#751) üzenetére


instantwater
addikt

(#755) fujifilm1 válasza instantwater (#754) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia Mester. :)

Mostmár nagyon érik a második szeparált disa user hozzáférés igény a családban....

>[link]Szoval a multiuser funkciot par hetnel hamarabbra nem tudom mondani.

Mik a motivációid, lehetőségeid mostanában erre a fejlesztésre?

Nem sürgetlek, csak az lenne a "szép" megoldás, nem annyira a chroot... De ha már a csőben van akkor nem kinlodnék a chroottal....
:)

A deves ágban lesz?

Kösz,Robi

(#756) schferenc77 válasza fujifilm1 (#753) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Nálam alapból +3630-ra volt állítva a numfromdisa fájlban a bejövő (én a saját mobilszámomra állítottam be), de megpróbáltam 003630-cal és úgysem veszi fel. Addig minden jól megy, de a bejövő hívás felvétele nem megy...

Glaci ezt írta a Tasker fórumon:
State / Call incoming
Event / Phone offhook

De ezt nem tudom értelmezni, valaki kifejtené bővebben, mit is kell beállítanom? Próbáltam egy olyan profilt beállítani, hogy Stat, Call incoming from any number -> TakeCall. Ennek ugye bejövő hívásnál fel kéne venni a telefont, de nem veszi fel :-)
Valaki valami tippet a fenti ötletek kivitelezésére?

(#757) fujifilm1 válasza schferenc77 (#756) üzenetére


fujifilm1
senior tag

szia.

tasker
profiles (ezen van alapban)
majd + jel a jobb also sarokban.
Event
Phone
Phone Ringing (itt semmit nem állitasz be!!!)
Vissza nyil (az android) - Kiválasztod a New task-ot:
A neve legyen "feddfel" - pipa megnyom.
+jel alul
Phone
Take Call
Vissza nyil (az android)

Ezzel vége a profil és a task megirásnak.
kilép - Vissza nyil (az android)

felhivod a telód, felveszi. :)

>+3630 mit ir ki a telód amikor a disa visszahiv? Na arra kell állitani a numfromdisa.txt-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#758) schferenc77 válasza fujifilm1 (#757) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Szia,
beállítottam, csörög, nem veszi fel :O

Loggolni hogyan lehet ebben? Beállítottam a jobb felső menü/More/Run log-ot on-ra, de nem látok semmi logot benne (tök üres).
Valami nem kerek ezzel a telóval, nem hiszem el, hogy ami 99%-ban működik mindenkinek, arra nekem meg sem nyikkan...

Ja és +3630-cal írja ki, amikor csörög...

Egyébként az jelent valamit, hogy a felső állapotjelző sávban, ha legördítem, azt írja ki, hogy "No active profiles" pedig on-ra van állítva a telefonfelvevő profil?

[ Szerkesztve ]

(#759) glaci válasza schferenc77 (#758) üzenetére


glaci
őstag

Akkor ha a Phone Ringing -nél nem fut le a task, akkor hozz létre még 2 profilt, amiket már írtam:
State / Call incoming és Event / Phone offhook feltételekkel. (A task legyen ugyanaz.)

A log engedélyezésig üres, majd utánna ha futtat valamit, akkor az már oda fog kerülni.

Remélem így már valamelyik profilból sikerül majd lefuttatni a felvevős taskot!

Ui.:
Kipróbálhatod a task futását is, hogy felhívod magad és nem veszed fel kézzel, hanem átlépsz a Taskerba és ott indítod a taskot. Így legalább kiderülne, hogy egyébbként képes vagy-e felvenni egy hívást és máris egy hibalehetőséggel kevesebb! (Vagy megtudjuk, hogy nem érdemes szenvedni, mert képtelen vagy felvenni.)

(Bár azt nem tudom, hogy háttérben miképp veszi fel, ez lehet, hogy mégsem működne. Szóval a teszt nem 100% -os, csak ha felveszi, az a biztos, megcáfolhatatlan eredmény.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#760) Maximusz válasza instantwater (#754) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogyha csak kettő voip előfizetésem van (borwsercalls.com-os van feltöltve, Neophone-on nincs zsé, de a számom még él) akkor is meg lehet oldani, vagy kötelező hozzá két feltöltött szolgáltató? - Egy aktív browsercall-ossal nem oldható meg mind a két oldal tárcsázása?

(#761) instantwater válasza fujifilm1 (#755) üzenetére


instantwater
addikt

Szia,
Sipi kollega elkezdte, de nem tudom hogy all most a projekt.
Legjobb adatbazissal lenne, mert kezdi kinoni a konfigfileos tortenetet.

Most a nyaram eleg zsufolt csalad es egyeb elfoglaltsagokkal, igy augusztusig pihi, utana terjunk vissza ra. :(

(#760) Maximusz
Megoldhato 1 BC vel is, de ha egy BC fiokrol egyidoben egynel tobb hivas megy, akkor a percdij a sokszorosara ugrik, mert van egy buntetopercdij nevu okossag naluk. Valszeg annak megelozesere, hogy ipari meretekben hasznaljak a szolgaltatast, mert ez magancelra lett szanva eredetileg.

(#762) fujifilm1 válasza instantwater (#761) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Hát akkor nagyon kellemes nyaralást! :)

Kiprobáltam a chroot-ot egy röpke teszt erejéig, de valahogy mégsem teljesen szeparált a két asterisk egymástól...
A chrootban inditott leállitott asterisk a host asteriskjét állitgatta le.

Nagy valoszinűséggel egy kis ugyeskedéssel menne. mert elvileg akár mehet is ketto, de ez zsákutca abbol a szempontbol hogy 2 nél több meg nem lehet elvileg...

Megvárjuk a "jó megoldást" - Sipi hajrá :)

Jó nyaralást!

(#763) instantwater válasza fujifilm1 (#762) üzenetére


instantwater
addikt

mehet 2 asterisk ugyanazon hoston, be lehet neki adni indulaskor a konfig mappa eleresi utat, csak pazarlas 2 asterisket futtatni egy gepen.

Ez talan segit

Ki lehet hagyni a java-s reszt, es elvileg mukodik.
Proba szerencse.

(#764) ÁrPi2 válasza fujifilm1 (#749) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"Azóta regex-pel kicserélem a +36 ot 0036-ra"

Ezt valahol a tasker-ben taskerrel csinálod meg?

(#762) fujifilm1 :
Csak egy ötlet amíg IntantVít azonnal nyaral: Nemtudom képben vagyok-e a te gépkonfigoddal de
Indíts vboxmanage-val (vagy amivel jó) kis méretü OpenWRT appliance-okat (50-60 Mega egy).
Mindegyikben lehet egy alter DISAsterisk, minden családtagnak egy.. :)

[ Szerkesztve ]

(#765) fujifilm1 válasza ÁrPi2 (#764) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia,

Köszi a javaslatot.
Én Nas-rol futtatom az asterisket. ez arm linuxos, elég szűk eroforrásokkal (legalábbis a pc-hez képest...)
Szóval a virtuális gép nem játszik... :)

De amugyis a Sipi / iWater féle multi user lesz a megoldás hoszutávon... :)
(Már alig várom, hogy a család összes telefonálását hosztoljam :) )

Az +36 cserélését 0036-ra igy oldottam meg:
Az 6. sorban a hivandó szám elején keres egy pluszt és lecseréli 00-ra.

Részletesen a 6. sor:

(Nem fért ki egy képernyore...)

Tökéletesen működik azóta. :)

Majd légyszi jelezz hogy érthető volt?/sikerült?

R

(#766) instantwater válasza fujifilm1 (#765) üzenetére


instantwater
addikt

Te leszel a csalad NSA-ja es lehallgatsz mindenkit :D

(#767) fujifilm1 válasza instantwater (#763) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia

Köszi a linket. Nagyon király az ötlet.
(De igazábol ehhez nem is kell akkor chroot? Vagy nem jol értettem?)

Viszont minden usernek egy külön asterisk instans, tényleg erőforrás pazarlás lenne az én hw-emen.

Megvárlak benneteket a "szép" megoldással... :)

(Engem az adatbázis alap sem zavar nem hiszem hogy jelentős erőforrás töbletet jelentene...
A config file alapu, talán tényleg elmegy kisebb vason...
Hogy melyiket tudjátok megoldani az majd elvállik. Döntsétek el... )

Biztos olvastátok hogy most emelték 2.36 ra a mobilt. igy mostmár ~5Ft egy perc disaval... Ez van lehet sirni és nevetni vérmérséglet/életszemlélet szerint :)

(#768) fujifilm1 válasza instantwater (#766) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Haha.... :)

Átfutott az agyamon nekem is...

csak pont olyan szempontból, hogy engem tényleg nem érdekel más beszélgetése, de hogyan bizonyitom Nekik azt, hogy ha nem akarják a hivás rögzitést, akkor nincs rögzitve...
De sajnos ez bizalmi kérdés lehet csak, mivel a host a kezemben van, meg kell bizzanak bennem hogy magasról nem érdekel... :)

(#769) instantwater válasza fujifilm1 (#767) üzenetére


instantwater
addikt

Ehez nem kell semmi csak egy asterisk, amit tobb peldanyban futtatsz.

Valamivel tobb eroforrast eszik mint 1db asterisk ami kezeli a tobb usert, de meg mindig kevesebb eroforras mint a chroot. (szerintem)

Nem nagyobb pazarlas mint a chroot.

Nem 0.009 lett?
az 230 al szorozva 2.07 Ft nalam

(#770) fujifilm1 válasza instantwater (#769) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia,

Chroot ehhez akkor nem kell...

2.36Ft - innen szedtem...:
https://www.browsercalls.com/calling_rates/#letter-H
Biztos brutto...

R

[ Szerkesztve ]

(#771) instantwater válasza fujifilm1 (#770) üzenetére


instantwater
addikt

A bruttot csak akkor fizeted, ha EU cimmel vagy beregisztralva.

(#772) sipi25 válasza instantwater (#761) üzenetére


sipi25
tag

Való igaz, hogy elkezdtem, de a héten kis lakásfelújítás és pár nap nyaralás a családdal.
Hét végén lehet lesz rá kicsit időm.

A konfigfileok megvannak, működik is a hívószám alapján a userenkénti lefutása a extensions.confnak.
A probléma az egyelőre, hogy a kimenő trunk neve üres vagy localként akar hívni.

(#773) sipi25 válasza fujifilm1 (#765) üzenetére


sipi25
tag

Köszi szépen az infót! Updateltem a scriptemet, működik! :D
Köszi! :DD

(#774) instantwater


instantwater
addikt

Srácok.

Találtam ingyen VPSt.

vps.me

Elég korlátozott erőforrásai vannak és 120ms körüli ping (amerikai szerver)
De asterisk települ. Ki kell próbálni mekkora a késés...

Ja, igen, döglassan indul újra, illetve minden más is döglassú amit az admin felületről adsz ki.
Befelé IPv4 cím nincs, csak IPv6, de lehet kérni portforwardot egy IPv4 címről amin hozzáférsz.
Viszont neked kell 1024 és 65535 között SZABAD portot kitalálnod :D
Jó szórakozást :D

[ Szerkesztve ]

(#775) otps


otps
aktív tag

Próbálom összerakni a dogokat...

Hol van egy posztba leírva a legrészletesebben az egész? Kockák megvannak, de nem állt össze.

@instantwater
Esetleg érdemes lenne nyitni neki egy blogot, ingyen van;

Milyen éves fix költségek vannak? Csak magyar 21-es szám jó, vagy külföldi is, és hol jön ez a szám a képbe? Bocs, nem állt össze, hogy mi, merre, meddig.

Mi a legegyszerűbb, legolcsóbb, legkevesebbet fogyasztó céleszköz, amire a szoftvert fel tudom tenni?

Mi van, ha a routerem egy AirPort Express (csak azon tudok zenét hallgatni)?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#776) otps válasza otps (#775) üzenetére


otps
aktív tag

Re: vps.me

Ja, csak olvassam a felettem lévő hozzászólást :D Ez pár kérdésemre mindenesetre választ ad.

[ Szerkesztve ]

(#777) otps válasza otps (#776) üzenetére


otps
aktív tag

Annyira nem bíznék ezekben:

https://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=1295553

http://lowendtalk.com/discussion/12787/beware-of-vps-me

Akkor újabb kérdés: ha valami otthoni kütyüre telepíti az ember, fel tud tenni külön számlázó VOIP accountokak? Pl. egy baráti társaság összeáll, van egy kütyü, de mindenkinek külön kontója van, mindenki külön fizet a hívások után?

(#778) otps válasza otps (#777) üzenetére


otps
aktív tag

Ha felhő:

Amazon Web Services-re, vagy Google App Engine-re, vagy hasonló, megbízható ingyen/low cost megoldásra nem lehet feltenni a cuccot?

Havi 10 dolláros VPS nem játszik, ha egy évben nem költök mondjuk $60-at VOIP-ra a nem mélyvizes megoldással.

[ Szerkesztve ]

(#779) otps válasza otps (#775) üzenetére


otps
aktív tag

Hol van egy posztba leírva a legrészletesebben az egész? Kockák megvannak, de nem állt össze.

Angol leírás is tökéletes.

(#780) #79335424 válasza otps (#779) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez nem a mindenkinek, minden helyzetben jó megoldás, amit kötelező megcsinálni. Ha van egy jó telód és hozzá sávszélességed, akkor telefonálsz VOIP -on és ennyi. Nálam is azért halad lassan a project, mert nincs kellő motiváció. Pedig szeptemberben lesz egy éve, hogy nem indítottam egyetlen "hagyományos" GSM kimenő hívást sem. Van 2GB netem és Bp. -en, jó minőséggel tudok telefonálni. Szvsz. ha évente 60 -at költesz VOIP -ra és nem nyüglődsz a hívások minősége miatt, akkor kár belefognod.

(#781) otps válasza #79335424 (#780) üzenetére


otps
aktív tag

Engem baromira motivál, hogy butafonon/külföldről/külföldre 2 Ft-ért tudjak beszélni. Okostelefonnal, mobilnettel, appokkal csak a baj van. :(

Valaki ki tudja számolni, mennyibe kerül ezen egy évre az Asterisk? Első év ingyenes, de az után:

https://aws.amazon.com/ec2/pricing/

(#782) #79335424 válasza otps (#781) üzenetére


#79335424
törölt tag

Így már értem, bár a hsz. -ed második részét vitatom. Legalábbis abban az értelemben, hogy sztem nincs velük több baj, mint amennyi az Asteriskes megoldással lehet. Nekem legalábbis nincs velük bajom.

(#783) instantwater válasza otps (#781) üzenetére


instantwater
addikt

DigitalOcean olcsobb, es a DODEPLOY koddal regisztralva a megadott linken kapsz +$10 et ajandekba ha feltoltesz $5t.

Somatom: egy asterisk eleg stabilan kepes mukdni egy VPS en szerintem ha jol van beallitva. Kis routereken, NAS okon, otthoni ADSL eken lehet vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#784) #79335424 válasza instantwater (#783) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tán a telóknál nem ugyanez a szitu? Dzsunkákkal szokott gond lenni. Normálisan optimalizált, kellően erős hardvereken nem.

(#785) instantwater válasza #79335424 (#784) üzenetére


instantwater
addikt

De igen.
De o most a VPS t kerdezte.
En csak ajanlottam neki egy olcsobbat.

Nem ertem hogy jon most ide a dzsunka telo a router helyett VPS hasznalathoz.

(#786) #79335424 válasza instantwater (#785) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én meg azt nem értem, hogy mit nem értesz ezen. :) A routeren futtatás sem került szóba. De egyszerű a párhuzam. Az volt a kijelentés, hogy az okostelókkal és a rajtuk futó alkalmazásokkal csak a baj van. Ezt vitattam, mivel azok is csak számítógépek. Gyenge vas, rosszul optimalizált rendszer, rosszul megírt, vagy rosszul konfigolt alkalmazás, gyenge elérés = hibás, instabil működés. Ez mindenre igaz, legyen az okosteló, router, PC, stb. Az Asterisk sem működik stabilan egy dzsunka vason. Ez alól a VPS sem kivétel.

[ Szerkesztve ]

(#787) instantwater válasza #79335424 (#786) üzenetére


instantwater
addikt

Ezért kell normális VPSre feltenni :D

(#788) #79335424 válasza instantwater (#787) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vagy egy normális vasra. Ha már elhangzott, akkor maradjunk az évi 60 -nál! Inkább költök ennyit saját eszközre, mint béreltre. Bízok benne, hogy ARM 2x1,6GHz, 1GB ram -mal elég lesz a stabil működéshez.

[ Szerkesztve ]

(#789) otps


otps
aktív tag

@instantwater

Bocs, lehet, hogy teljesen zöldséget kérdezek, ehhez nem értek (de jól hangzik):

https://developers.google.com/appengine/

Start your engine! Click on your favorite language and go right to the developer's guide, where you'll find everything you need to know about creating, deploying and managing an app in the cloud.

Python / Java / PHP / Go

Szóval az Asterisket (vagy mit is ken pontosan) nem lehet ezek valamelyikére lefordítani? Az App Engine ingyen van; a Google-t mindenki ismeri.

Plusz még ez is: http://lifehacker.com/5484934/run-your-own-free-proxy-through-the-google-app-engine

(#790) otps


otps
aktív tag

$10/év:

http://lowendbox.com/blog/virmach-first-month-free-vps-1month-after-and-more-starting-at-1-95month-for-128mb-in-buffalo/

Elég lesz?

(#791) instantwater válasza otps (#790) üzenetére


instantwater
addikt

Buffaloban van. Laggolni fog.
Legalább európai kellene. Frankfurt, Amsterdam, stb. Már az UK is necces otthonra. Valahol svájc hollandia környékén van a központja a dellmontnak. Valahol mo és hollandia/svájc közötti vps a leghatékonyabb.
Magyar is jó csak drágák általában.

(#792) instantwater válasza otps (#789) üzenetére


instantwater
addikt

Sztem appenginen nem tud futni az asterisk.

(#793) paolinho


paolinho
őstag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis megerősítést kérni ahhoz, hogy én is használni tudjam az Asterisk-et.
Van egy RK3066 Rockchip-es MK809II miniPC-m, amit szeretnék befogni erre a munkára.
1. lépes Feltelepítek egy PicUntu linux-ot (az más kérdés, hogy ez mennyire egyszerű, vagy sem)
2. lépés az Asterisk telepítése az itt írtak szerint

Kérdés:
Kezdetnek a fenti két lépés elég?
Ha van nekem UPC-s telefonszámom, akkor is kell NeoPhones, vagy Reenger-es szám, vagy ez esetben ere nincs szükség (az volna logikus, ha ez is elég lenne)?
Ha van BC regisztrációm, akkor emellé még egy kell a BC-tól, vagy a FVC-tól, hogy működjön a rendszer?
Elnézést a tudatlanságomért, igyekszem olvasni itt mindent, de ami itt történik az tényleg "MÉLYVÍZ"! :R

(#794) otps


otps
aktív tag

Ki van ez a téma tárgyalva az angol weben is valahol?

Úgy értem, tök jó, hogy @instantwater megírta ezt a progit (vagy mit?), meg van ez a topik, de gondoltam, angolul 1000-x többen beszélnek, hátha több hasznos info elérhető, már csak a nagy számok alapján is.

(#795) #79335424 válasza paolinho (#793) üzenetére


#79335424
törölt tag

Válaszoltam "odaát". Egyébként sipi25 anno megcsinálta, csak becsúszott egy "banális" hiba (olyan chip a Lan adapterben, amit a kernel csak usb 1.1 -en kezel) és ezért dobta a projectet. Én próbálom feléleszteni, de a Linux nem megy annyira, hogy ha problémába ütközöm, azt meg tudjam oldani. Sajnos, problémába ütköztem. De rajta vagyok a dolgon. Instantwater -nek is felajánlottam egy kütyüt, de a fizikai távolság miatt ez nem jött össze. A stick és a project jelenleg egy nálam sokkal hozzáértőbb kezében van. Sztem Ő boldogulni fog vele. Van "némi" referenciája, hisz elég sokan használják a router -jükön a nevét viselő firmware -t. :)

[ Szerkesztve ]

(#796) sipi25


sipi25
tag

Esetleg még akit érdekel olcsó hardware asteriskhez, annak itt a lehetőség:

Pogoplug Mobile

Processor – Marvell Kirkwood 88F6192 ARMv5TE compliant processor @ 800 MHz
System Memory – 128 MB RAM
Storage – 128 MB NAND + SD card slot
Connectivity – Gigabit Ethernet
USB – 1x USB 2.0 host port

Lehet rá linuxot hegeszteni! Igaz szét kell szedni, forrasztgatni, de meg lehet hackelni!!
Most jön a legjobb rész: az Amazon-nál kemény $7-ba kerül!!!! :D [link]

Van egy komolyabb változata is, azon van sata és usb 3-as, ~$20 [link]

(#797) paolinho válasza #79335424 (#795) üzenetére


paolinho
őstag

Kedves Somatom! Itt is nagyon köszi a segítséget, de előbb a PicUntu-n olvastam, amit írtál, és válaszoltam is ott Mindenesetre igazán kíváncsian várom, hogy egy MK809II miniPC lehet alapja egy Asterisk üzemnek. Szívesen beáldoznám a célra az eszközt. Ennél költségkímélőbb bázist nem igazán tudnék elképzelni a gyakorlati alkalmazáshoz.

(#798) #79335424


#79335424
törölt tag

Én a Marsboard -ra portolt Linuxot telepítettem MK808 -ra. Ez volt otthon és a flasheléshez is már rendelkezésre állt minden. Síma ügy volt. Pont ugyanúgy ment, mint egy gyári, Android rom flashelése. Sztem piti, konfig dolog hiányzik a működéshez és abban bízom, hogy ha sikerül megoldani, akkor vmi dd -s, (vagy egyéb) megoldással beállításostól, Asteriskestől, tok-vonó átörökíthető lesz más 3066 -osra.

(#799) sipi25 válasza paolinho (#797) üzenetére


sipi25
tag

Itt a forumon egyszer leirtam, hogy hogyan csinaltam picuntuval az astrisket. Belinkeltem anno egy howto-t. Azt azert tudnod kell, hogy az asterisk nincs meg binaris telepitoben picuntu ala (legalabbis amikor en csinaltam nem volt), ugyhogy le kell forditani! A Dahdi nem fordult le, de az nekunk nem is kell. A freepbx-et ne rakd fel, mert az sem kell, az csak egy konfigfelulet, de nekunk bekavar!

(#800) sipi25 válasza #79335424 (#795) üzenetére


sipi25
tag

A mk project nem azert lett dobva, eleg jol ment wifivel is. Vettem kouben egy 1043nd routert es az mk-t joaron el tudtam adni. A VPS korszak bekoszontevel lehet a router is megy a haztol, mert csak az asterisk miatt vettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.