Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-06-02 14:41:41

LOGOUT.hu

E topik előzményeit elolvashatjátok (#10133 nál kezdődik és #10614 ig tart)
itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) fujifilm1 válasza #79335424 (#300) üzenetére


fujifilm1
senior tag

> Remélem, GUI -s csomagkezelőből, vagy max, sudo apt get installal.

Reméljük. :)

(#302) #79335424 válasza fujifilm1 (#301) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egyébként erről lenne szó. Van szerver verzió is, de első körben az XFCE -s desktop verziót próbálom. Fórumokon több sikeres telepítésről olvastam MK808 -as miniPC -re (ez is RK3066, mint a linken szereplő board).

(#303) fujifilm1 válasza #79335424 (#302) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Nagyon csecse.
De hol a touchscreen? Mekkora eroforrások vannak? CPU ram?

(#304) fujifilm1 válasza fujifilm1 (#298) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Kész a pupos gyerek v1.0 :)

Az első hivás megtörtént! már a hivandó számot paraméterként, filebol olvassa.
lassu, és a nem szabad hozzányulni a képernőhöz, de mukodik. :)

(#305) instantwater


instantwater
addikt

Na de várjatok.
Ha van egy gyors mód a számok elküldésére csak duplán mennek el, akkor asteriskre tehetünk egy olyan feltételt, hogy "taskermode" ezt mondjuk az allowed numberhez lehetne hozzáadni, és kiszűrné minden második számjegyet a megadott hívótól.

Egyszerű mint a pofon.

Ugye az eredeti duplanyomogatós az gyors? Mert erre a toucholásra azt mondod lassú.

Lassú is, és ráadásul be kell tanítani a pixeleket a programnak. Nem túl rugalmas.

Tehát duplázva gyorsan és egyszerűen lehet küldeni? Mert akkor szűrjük ki asteriskben és mission complete.

[ Szerkesztve ]

(#306) #79335424 válasza fujifilm1 (#304) üzenetére


#79335424
törölt tag

Várjunk csak! Instantwater hsz. -e eszembe juttatott valamit. Mit reagál, ha hívás közben, amikor a számot kell megadni, akkor taskerrel egymás után kétszer behívod a CALL keyevent -jét (ha jól tudom, akkor input keyevent 5)?

(#307) ÁrPi2 válasza instantwater (#305) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"és kiszűrné minden második számjegyet a megadott hívótól."

Ha jól értettem akkor a második számjegytől kezdve van megduplázódás.
(dtmf visszhang??vagy mi)

, de az ötlet frappáns, gyors és lélegzetelállító perspektiva :R - A taskeres kollégák (és ha ugyanez van az eRobottal is) perpillanat tánezért hallgatnak nem mert a napon víz mellett játszanak a gyerekeikkel! ;) :))

Én még a 1043nd -n konfigolgatom az asterisket és lenne egy kérdésem:

"Alapesetben a bc_out az a fiók amelyik visszahív, fvd_out pedig a kimenő hívás fiókja."

Namost a sip_providers.conf-ban van [fvd-out] ami type=peer ,és van
[bc-out] ami type=friend De mi van ha nekem kettő BrowserCall-os sip-provider játszik itt ?

Akkor ugyanúgy kell egyiknek friend type -t a másiknak peer type-t adnom?

( Mondjuk hogy például [bc01-out] peer ,és [bc02-out] friend tipusu sip-provider?)

(#308) instantwater válasza ÁrPi2 (#307) üzenetére


instantwater
addikt

Az egy elírás.
Kimenő fiók peer, bejövő fiók user,
Mindkettő: friend.
Majd javítom.
Köszi.

Simán beírhatsz bc usert a fvd részbe, kompatibilis.
De létre is hozhatsz bc1-2-3 fiókokat.

[ Szerkesztve ]

(#309) szuszinho válasza instantwater (#308) üzenetére


szuszinho
őstag

Ezt én is észrevettem, azt hittem direkt van. :)

[ Szerkesztve ]

(#310) instantwater válasza szuszinho (#309) üzenetére


instantwater
addikt

Én is hibázok néha :)

(#311) fujifilm1 válasza instantwater (#310) üzenetére


fujifilm1
senior tag

De a hiba arányod elképesztően jó! :)
csak bámulok milyen változásokat végzel relesenként- 0 hibával. :R

(#312) fujifilm1 válasza instantwater (#305) üzenetére


fujifilm1
senior tag

A Tasker Type gyors. (ő a duplázos dilerben.) (voda 1270-né is dupláz)

Szép kis hack lenne kiszedni asteriskből minden második számot. :(
De honnan tudjuk hogy nem direct hivták a számokat ugy ahogy?
A hoszzábol? (elég béndzso.)
vagy nyomjunk két keresztet ha Taskerbol jon?

Mondjuk a tasker "Type" nem tud keresztet nyomni ugy tudom, de ki kell probalni.

>...és ráadásul be kell tanítani a pixeleket a programnak. Nem túl rugalmas.

Én is gondoltam rá! :) és úgy csináltam meg hogy egy text filebol olvassa a gombok xy koordinátáját, tehát bármelyik készulékre konfigolhato.
13 sor van benne (0-9,*,#,dialpad toggle) soronként két szám az x,y koordináta.

De a fő baj vele hogy lassu 4.4 androidon.

A type jobb lenne egy fokkal. de a végén kell a hashmark touch ként. Viszont akkor duplán megy.

Megnézem hogy csak a képernyon dupláz, vagy a DTMF is? Már nem emlékszem hogy ellenőriztem e?

(#313) fujifilm1 válasza fujifilm1 (#312) üzenetére


fujifilm1
senior tag

HOGY az a ....

Megnéztem és a Type dupláz a Dialer KÉPERNYŐN, de!!! amit átküld DTMF-kod az jó!

(Akkor tök feleslegesen szivtam a touch-al 2 napot... :)

Akkor most az kell megoldani hogy
1. az elején elnyeli az első számot, (gyors megoldás, kétszer kell elküldeni az elsőt... ez működik...) de nyilván van jobb megoldás. (Somatom keyevent 5... ?)

2. a végén # ot kell kuldeni. talán keyeventként lehet ???

Na akkor ujbol kezdjük. :)

(#314) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

No akkor a Tasker script:

Az első számot elnyeli ezért kuldunk egy 0-át, hagy nyelje.
Begépeli a számot mint a villám.
végén küldünk egy #-ot.

Az eredmény:)
ledarálja egy pillanat alatt (a képernyőn duplázva) de az Asterisk csak kb 14 mp mulva mutatja hogy megérkezett a szám. Utánna azonnal kapcsol.

Szoval ez nem annyira rosz, megoldás, lehet hogy a dialer nem tud gyorsabban kuldeni DTMF kodot...

(#315) gepes.g


gepes.g
csendes tag

Sziasztok!
Egy ideje követem a témát, és nagyon lelkesítő látni, ahogy egy ilyen nagyszerű projekt alakul! Szeretném én is otthon megcsinálni, hogy a család tudjon olcsón telefonálni DisAsterisk-en keresztül ;)
Sajnos nincs tapasztalatom Linux-szal, asterisk-kel. Egy olcsó alap routerem van jelenleg, ez valszeg nem alkalmas asterisk-re, és nincs NAS-em sem.
Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, hogy ha eszközt vásárolok a megvalósításhoz, akkor ezt a 1043nd típusú routert érdemes megvenni? Vagy inkább más eszköz javasolt olyan esetben, ha a jelenlegi hardverre nem lehet telepíteni (mosógépre mégsem próbálnám meg)?
Ha megvan az eszköz, pl a 1043nd, akkor ahhoz kell egy pendrive is, amire felfér a progi?
Tudom, hogy nagyon nagy a sokféleség a használható eszközökben, de úgy látom, hogy ez a 1043nd eléggé elterjedt, és népszerű, sok hsz-ban szerepel. Lehetséges lenne, hogy legalább erre a típusra készülne egy szájbarágós telepítési útmutató "for dummies"?

(#316) betyarr válasza gepes.g (#315) üzenetére


betyarr
veterán

hasonló cipőben járok én is.kedden megyek a 1043nd v2-es routerért.LógaGéza fórumtárs ígérte,hogy készít egy univerzális buildet,amiben már benne lesz az asterisk is.elmondása szerint a 8 mega flashre rá fog férni minden.
én már égek a vágytól,hogy kipróbálhassam! :K

(#317) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Aki vasat akar venni az esetleg nézzen körül a használt Fritz.box piacon is.
A frtitz a legjobb márkák egyike. nagyon nagy tudásu, tobbnyire beépitett VOIP adapterrel....
Van rá custom firm. és asterisk is.

[egy gyors googlizás után...]

(#318) instantwater válasza fujifilm1 (#311) üzenetére


instantwater
addikt

Persze, mert tesztelem mielőtt felrakom :D

(#312) fujifilm1
Onnan tudjuk, hogy taskerből jön, hogy:
0 t kérünk amikor sima telefonszámot akarunk tárcsázni.
utána 00 val kezdődnek a valid telszámok,
a mellékek 100 tól végtelenig
tehát ha betárcsázunk valamit 00 és 99 között, akkor az egy invalid esemény, amit hozzá lehet rendelni a "taskermodehoz"

Tehát ha az első szám nem dupláz, azaz 0, amivel tárcsázós menübe lépünk.
Utána következő szám 9 ami duplázva 99 (vagy lehet bármilyen szám), utána a telefonszám duplázva végig.

Tehát ezt kapja az asterisk:
0 99 00003366220011223344556677

Amiből a 0ás menüben ez marad:
99 00003366220011223344556677

Adunk egy mintát 99... ra ez marad:
00003366220011223344556677

Meghívok egy shell parancsot, grep, sed, awk, vagy ami tetszik de akár dialplan macrot is lehet rá írni, ami kiszedi minden második számjegyet, ez marad:
0036201234567

Átugrasztom a z eredeti contextbe, és voila.
Megy is a hívás, és nem érdekel minket, hogy duplázva kaptuk a cuccot, mert a 99 el jeleztük az asterisknek, hogy szűrje meg. :)

És még csak nem is kell játszani a *# el, hogy tudja e küldeni, vagy sem. Amúgy is speciális jelentéssel bír a *# az asteriskben, szóval ha nem muszáj nem játszanék a feldolgozásukkal.

Lényeg, hogy ha következetesen egy minta szerint "rossz" a küldött szám, akkor az szűrhető.
Küldjük a leggyorsabbal, a többit bízzuk a központra :)

---------------------------------------------------------------
(#313) fujifilm1
Szóval a szemünk becsap...

---------------------------------------------------------------
(#314) fujifilm1

Azért 14 mp, mert azt hiszem 10 mp a timeout, ha nem kap # jelet.
Ennek a megoldása az, hogy: taskermód (fent vázolt szűréssel) rövidebbre venni a timeoutot
Ebben a sorban az utolsó szám:
same => n(call),Read(NUMBER_TO_CALL,dial,0,i,1,10)

------------------------------------------------------------
(#315) gepes.g

Azzal, hogy most mindenki elrohan 1043 asakat venni, és az otthoni routert kidobni egy óóóóóriási gond van:
Ha a 1043ast akarod használni fő routernek (gondolom, hiszen nem csak asteriskelni akarsz egy gigabit képes 3 antennás szörnyetegen), akkor az OpenWRT beállításához is kell a leírás, vagy legalább egy olyan build amiben nagyjából be van lőve.
Mert angol, mert be kell állítani a wifit, az admin jelszót, a wifi jelszót, a szolgáltatói kapcsolódási adatokat....
Szóval titkon reménykedem benne, hogy valaki csinál openwrt hez egy alap beállítási útmutatót, vagy talán van az interneten már...
------------------------------------------------------------
(#317) fujifilm1
Elég jó ára van :) főleg a 1043 hoz képest.
==============================

Tyűűű, olyan überszuper jett a legfrissebb mellék kezelős frissítés :)
Mindjár fel is töltöm. :)

(#319) betyarr válasza instantwater (#318) üzenetére


betyarr
veterán

hát,bár én még nem vagyok köszönőviszonyban az openwrt-vel,de ha már van egy működő webes gui,akkor abban nagyjából el lehet igazodni.legalábbis ha valaki már konfigolt routert (gyári fw-set),az sztem valamelyest elboldogul ezzel is.vagy nagyot tévedek?
egyébként ITT van egy egész jó leírás.igaz már régi,de nagyjából stimmelnek a dolgok.de majd kijavít valaki hozzáértőbb,ha nem így van.

amúgy az igazság az,hogy én szívesen rátenném egy málnára,ha tudnám,hogy könnyebb/egyszerűbb mint egy routerre.

[ Szerkesztve ]

(#320) instantwater válasza betyarr (#319) üzenetére


instantwater
addikt

Az openwrt meg a gyári firmware az ég és föld.
Ha egy gyári firmwareben van 15 menü, akkor ebben van 100 :D
Beállíthatod mindeféle hálózatnak a routolási szabályait, honnan hova mehet forgalom, wifiről elérhető legyen e a kábeles LAN, vagy maga a router, és sorolhatnánk a végtelenségig.
Persze beállítani nem lehetetlen, csak ha valaki nem ért hozzá, és elkattint egy tűzfalszabályt,akkor abból lehetnek érdekes dolgok.

Málnára?
százszor egyszerűbb.
Feltolsz egy debian/ubuntut (netről letölthető SD kártyára írható lemezkép)
Netbe bedugod.
sudo apt-get install asterisk
parancssal felteszed az asterisket, bemásolod a konfig fájlokat, bekonfigolod újraindítod, és kész.

(#321) LógaGéza válasza instantwater (#320) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pont most az jutott eszembe, hogy lehetne egy luci-appot írni hozzá, de nem találok normális leírást arról, hogy mi is ennek a módja...

Az OpenWRT buildról: Leállt a buildszerverem, amin van minden anyagom, és szerdán férek hozzá fizikailag legközelebb... Lehet addig feldobok virtuálisan egy rendszert, hogy tudjak buildolni...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#322) instantwater válasza LógaGéza (#321) üzenetére


instantwater
addikt

Szerintem a luci appal felesleges szenvedni.
Nem mindenki routerre fogja feltenni...

Akkor már inkább valami online konfig generátor! :)

Nem is rossz ötlet.

Lenne egy sablon konfig, és azt kitöltené egy varázsló, és zippelve le lehetne szedni.
Ezt akár kliens oldalon JS ben is meg lehet csinálni, ha nagyon biztonságosak akarunk lenni....

(#323) betyarr válasza instantwater (#320) üzenetére


betyarr
veterán

hát,mondasz valamit...egy kissé elbizonytalanodtam.
annyiban 100%-ig jobb választás,hogy a málnából nem lehet téglát csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#324) LógaGéza válasza instantwater (#322) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez se rossz ötlet - csak be kell tényleg jól biztosítani :)

Amúgy nem kell annyira félni az OpenWRT-től, az emberek 90%-a csak a lehetőségek 5-10%-át használja ki maximum rajta, és teljesen megvannak vele elégedve :)

Ha DHCP-s neted van, akkor konkrétan csak be kell kapcsolni a WiFit, és használhatod.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#325) gepes.g


gepes.g
csendes tag

Rendben, én azt sem bánom, ha raspberry, egyenlő eséllyel rugaszkodok neki annak is... :D
Nekem végül is mindegy, csakhogy jó lenne valamihez step by step diy leírás.
A virtuális szerver bérlés se rossz megoldás, csak ne kéne linux gurunak lenni mindehhez...

(#326) fujifilm1 válasza instantwater (#318) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Drága Víz, neki ne állj a Tasker módnak! :)
Megoldodott mert kiderult csak a dialer kijelzon duplázott, az asterisk-ben nem.

>Azért 14 mp, mert azt hiszem 10 mp a timeout, ha nem kap # jelet.

Egyedűl azt nem értem tisztán miért 14mp. a tárcsázás ha beadom a # is. (nagyjábol 2mp en bellűl.)

Márpedig a Dialerben látszik két #. Lehet hogy ennek ellenére mégsem kuldi el?
Ez nekem gyanus.
Hogy lehet ellenőrizni az asteriskben hogy megkapta a # is?

Mert ha megérkezik a # is akkor ennek mennie kéne gyorsabban a leírásod alapján.

Más:
Küldtem egy jelképes KV-t a Githubos "gombbal" :) És köszönöm ezt a projektet. Nagy vagy. :)

Tyűűű, olyan überszuper jett a legfrissebb mellék kezelős frissítés :)
Mindjár fel is töltöm. :)

Én kiváncsian várom a mellék kezelést! :) Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#327) betyarr válasza instantwater (#320) üzenetére


betyarr
veterán

raspbiannal nem lenne egyszerűbb,mint egy ubuntuval?vagy ez már csak részletkérdés?

[ Szerkesztve ]

(#328) LógaGéza válasza gepes.g (#325) üzenetére


LógaGéza
addikt

VPS se lenne rossz, az a kérdés, hogy mennyit adna még pluszra a pingre, ha amerikai VPS-t használna az ember.

Esetleg olyan megoldás lehet, hogy több szervert futtatni egy gépen? Pl lenne x szám, azt felhívva az x szerver dolgozna, és lenne egy y szám, amivel az y stb...
Akkor megoldható lenne egy osztás, Szervernetnél 1000Ft/hó a legolcsóbb VPS, azt 4-en használva már jó lenne.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#329) betyarr válasza LógaGéza (#328) üzenetére


betyarr
veterán

erre én is gondoltam,de a mondás örök:

"közös lónak túrós a háta..." :(

(#330) instantwater


instantwater
addikt

(#324) LógaGéza
Kliens oldalon JS ben legenerálva a konfigokat akkor be van biztosítva.
Tuti nem élünk vissza senkinek az adatával.

OpenWRT t alapra bekonfigolni nem nagy cucc, csak egy kezdő megijedhet a sok menüponttól, illetve ha wifin próbálja a gyárit frissíteni openwrtre, akkor elhalhat a router.
Szóval ilyen alap dolgokkal nem árt tisztában lenni.

(#325) gepes.g
Raspiben az is jó, hogy arra is lehet előrekonfigolt lemezképeket gyártani, és akkor azt csak fel kell másolni a kártyára, beírni a hozzáféréseket, és mehet a buli.
Virtuális szerver bérlést egyedül nem biztos, hogy megéri, főleg, hogy neked kell bekonfigolni.
Vannak a jövőben erre vonatkozó tervek, hogy asterisk hostolás ilyen célra több userre.
De ez nem holnap lesz, hanem leghamarabb hónapok múlva amikor már nem tolunk ennyi újat a kódba.

(#326) fujifilm1
Szerintem a # gombot nem küldi át.
Ha kipróbálod kézzel, akkor a # után egyből csörög.
Asteriskben onnan látod, hogy megkapta, hogy egyből loggolja hogy Dial(SIP/bc-out/.....)
Ha csak X másodperc után látod ezt, akkor nem kapta meg, hanem timeouttal ugrott tovább.
Köszönöm a KVt :)

(#327) betyarr
Raspbian => debian
Debian alapú az ubuntu.
Szóval nagyjából egykutya.

(#328) LógaGéza
Ezért gondolkodom szigorúan Európai VPS ben.
UK vagy német vagy akár magyar is lehet, ha elég olcsó.
Neked is azt tudom írni, hogy a jövőben van ilyen VPS megosztós ötlet.
Szervernetes 1000 Ftos VPS: 256 MB RAM? Ne nevettess!

(#329) betyarr
Ezért lenne teljesen automata, és okosan bekonfigolva, tesztelve.

(#331) adriankoooo válasza instantwater (#330) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Vps; erre nemrég akadtam:

https://www.digitalocean.com

Olcsó, piszokgyors.

[ Szerkesztve ]

(#332) instantwater válasza adriankoooo (#331) üzenetére


instantwater
addikt

Nem nagy a ping USA miatt?
Ezen használod az asterisket?
Tudnál pingelni a szerverről és az otthoni netedről egy dellmontos sip címet?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#333) instantwater


instantwater
addikt

https://www.filemedia.de/cloudvm-ssd.php
SSD VPS, Frankfurt 4 EUR/hó,
sip.browsercalls.com 1 ms ping
bix.hu 16 ms ping

(#334) sipi25 válasza #79335424 (#300) üzenetére


sipi25
tag

Mint már említettem régebben is én raktam mk808-ra Picuntu Home io-t és fordítottam rá asterisk 11-et.

[link]

Megy rajta a FreePbx is de arra nekünk nics szükségünk.

Meg kell nézni, hogy melyik a legolcsóbb olyan ARM-os kütyű, amelyiken NEM USB-n keresztül megy az Ethernet és fizikailag rendelkezik RJ45-el. Esetleg, ha lennénk rá páran, a kici kínai még kedvezményt is adna.
Egy valaki megcsinálja a image-et rá, aztán a többire csak fel kell rakni.

(#335) betyarr válasza sipi25 (#334) üzenetére


betyarr
veterán

de itt volt valami hálózati probléma,nem?valami pusztulat lassú volt a net.
amúgy ha menne,akkor én benne lennék egy csoportos rendelésben!

(#336) adriankoooo válasza instantwater (#333) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ezen csak a weboldalam fut, asterisk elmegy otthonról is, ADSL-ről.

Otthon:

sip.browsercalls.com: 39ms
BiX.hu: 25ms.

DO, amsterdami szervert kiválasztva:

sip.browsercalls.com: 6ms
Bix.hu: 23ms

Igazából annyi az előnye, hogy óránként számláz, bármikor felmondható és keszíthető új vps. Írjatok a supportnak és adnak 5$-t tesztelni.

(#337) sipi25 válasza betyarr (#335) üzenetére


sipi25
tag

Az Mk808-nak csak wifije van, csak egy RD9700 chip-es usb2lan adapterem volt itthon, az kapufa volt.
Azért olyan kellene, aminek van saját ethernete.

Ez elég jól hangzik, banana pi a neve [link], a raspberry pi koppintása, de erősebb procival (A20), satával és gigabites ethernettel!
Jelenleg gyártásban van a cucc, június közepén lesz kész a batch.

(#338) sipi25 válasza adriankoooo (#336) üzenetére


sipi25
tag

Én erre regeltem be: [link]

Havi 1270Ft bruttó, első hónap próba 127Ft! Ennyit igazán megér! :D

Eddig megy tökélatesen a DisAsterisk rajta! :)

Ping: FVD és BC 18ms
NeophoneX: 0,58ms

[ Szerkesztve ]

(#339) #79335424 válasza sipi25 (#334) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, tudom, hogy raktál rá. Te viszont tudod, hogy miniPC -ben eléggé otthon vagyok. A legújabb AML S802 -es SOC -ot nem ismerem, de RK3066 -ban és 3188 -ban nem találsz olyan kütyüt, aminek nem USB -s az ethernete. Igen, tudom, hogy léteznek dobozosak (CS918, K-R42, T-R42, stb) RJ45 kimentettel. De ezek is USB -sek, csak integrálva van az adapter. Ha megnézed egy ilyennek a panelját, akkor az RJ45 mögött meg fogod találni az adaptert, amire szerencsés esetben az van írva, hogy AX88772. Vagyis ugyanaz a chip, mint a MEGFELELŐ, külső adapterben. De mint írtam, én nem csak lemezképből telepítettem a Picuntut, hanem olyan telepítéssel is, ami netről szedi le a hozzávalókat. Ehhez pontosan egy ilyen adaptert használtam. Én nem használok PC -t. Ezt a hsz -t is miniPC -n írom és ugyanilyen adapterrel vagyok hálóra kötve. De ha még ez sem meggyőző, hogy nálad azzal az RD9700 -zal volt a gond (ami egyébkét teljesen ismert probléma, a dmesg -ből is világosan kiolvasható, hogy csak usb1.1 -en kommunikál), akkor itt egy fájlmásolás tesztem egy MK808 -al.
Ami a Picuntut illeti, az még egy régebbi verzió volt, ráadásul dual bootos. Amit most letöltöttem, az annyiban más, hogy nem kell semmilyen előkészület (pl. recoverybe flashelni a Linux kernelt) és nem minden esetben az Android bootol először, mivel nincs Android.

[ Szerkesztve ]

(#340) instantwater válasza sipi25 (#334) üzenetére


instantwater
addikt

Én tudok segíteni UK címmel. Rátok bízom az előnyének kitalálását. Csak ki kell számolni, nyerünk e annyit vele, hogy megérje innen hazaküldeni.

De ha csoportosulunk akkor nem lenne olcsóbb egy vps?
Az kb havi 1-300 ba fájna fejenként, és tuti gyors, nem buher linux, nem függesz a gyerek torrentetésétől, nagyi sem rúgja le véletlen, és beruházni sem kell 10en ezreket.

[ Szerkesztve ]

(#341) kerti008 válasza #79335424 (#339) üzenetére


kerti008
aktív tag

Most elgondolkoztam egy kicsit. Egy éven belül megyünk külföldre az általad leírt miniPc jónak tűnik álláskeresésre, netezésre. Kb. mire elég? Skype, internet, email Asterisk, esetleg youtube 1080p :) kell Nekünk. Lesz bőven költenivalónk így csak akkor kellene venni gépet amikor egyenesbe jöttünk. Tudsz ajánlani egy típust amin érdemes elindulni?

[ Szerkesztve ]

(#342) #79335424 válasza kerti008 (#341) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Youtube1080p -ben nem vagyok biztos, de nem a kütyü miatt, hanem Google korlátozás miatt. 720p biztosan megy. Az AML SOC -okon a 4k -s videókat próbálgatják a tenger túloldalán. Amiket írsz, azokat egy 3188 -as kisujjból kirázza. Ha van valakinek itthon T-Home TV előfizetése, akkor egy kis Xposed framework trükközéssel a TVgo -val néhány Magyar TV csatorna is megy. Android alatt Reengerrel lehet 21 -es, otthoni (mármint a külföldön otthon használható, Magyar vezetékes számod. De ha szűkösek a források, akkor egy okosan kiválasztott Tab is megoldás lehet számodra. Igaz, azon a Linux neccesebb, de amiket leírtál, azokhoz nem kell Linux (kivéve Asterisk, de az sztem kinnt nem annyira lényeges). Én is Androiddal használom (csak custom rommal).
Tudnék pár típust, de nem sok értelme lenne, mert egy év alatt két generáció cserélődött le. Jövőre egy 3188 -as már múzeumba való lesz.

[ Szerkesztve ]

(#343) kerti008 válasza #79335424 (#342) üzenetére


kerti008
aktív tag

Család itthon marad, Őket fogjuk hívni. Arra viszont rávilágítottál, hogy az időeltolódás miatt a hívások úgyis otthonról fognak menni. Most van szükség az Asteriskre mert sokszor kell külföldre is telefonálni. A minipc az ár miatt fontos már most fáj a fejem annyi ismeretlen tényező van, képtelenség mindent előre kiszámolni. Ide 5000 HUF oda 100 dollár és már el is ment pár százezer. :W
Mennyire kompatibilis a miniPc-d böngészője? Flash? Az N900-ammal meghülyülök mert egy csomó honlapot nem tud megjeleníteni normálisan. Pl: a browsercall honlapja egy katasztófa MicroB-n vagy az Operán is. A firefox-hoz meg Flash nincs. Momentán az N900-ra létezik 1.6-os asterisk repo-ból az komoly előny. :D

(#344) #79335424 válasza kerti008 (#343) üzenetére


#79335424
törölt tag

Flash -képes böngészővel minden Androidon megy a Flash (már amelyik szoftverből elbírja). Még KitKat -en is, Dolphinnal. Androidon nincs JRE (Java Runtime Environment) és Silverlight. Linux alatt elvileg lehet JRE. De ezeken kívül Firefox -szal és Dolphinnal elég jól elboldogulok. Firefoxon nekem megy a flash (4.1.2 -őn és 4.2.2 -őn).

(#345) KurtCobain válasza sipi25 (#338) üzenetére


KurtCobain
őstag

Na ezt kipróbálom. Köszi! :)

Mmm'kay?

(#346) instantwater


instantwater
addikt

FRISSíTÉS

Kész a belső mellék hívós történet.

Ez jelenleg egy fejlesztés alatt álló funkció, változhat, átalakulhat, hibák előfordulhatnak, ezért mostantól az ilyen nagyobb változásokat a DEV ágba fogom feltenni.

Tehát aki tesztelni szeretné tesztelni, az a DEV ágból letöltheti erről a linkről: [link]

Köszi :)

(#347) #79335424


#79335424
törölt tag

No, az már biztos, hogy a Picuntu fut MK808 belső táron. Flasheltem, elindítottam, root -ként bent vagyok, megvan az XFCE, van terminál, meg a szokásosak. Netem még nincs és a billentyűzet is angol. Gőzöm sincs, hogyan tovább. Próbáltam az ifconfig parancsot, de nem csinál semmit (sudoval sem).

(#348) instantwater válasza #79335424 (#347) üzenetére


instantwater
addikt

Chroot debian?
Hátha abból többet tudunk...

(#349) betyarr


betyarr
veterán

most találtam egy ilyet.elég erős ahhoz,hogy akár a linuxon futtatott asterisk mellett használni lehessen egy kis böngszésre (azt hiszem legalábbis).a kérdés már csak az,hogy hogyan lehetne a monitoromra rákötni?az ilyen cuccoknál mindig problémás az átalakítós megoldás (dvi-hdmi).ez vagy sikerül,vagy nem.
ti mit gondoltok?

(#350) instantwater válasza betyarr (#349) üzenetére


instantwater
addikt

Tudod mióta szemezek egy Odroid U3 mal? :D

Amúgy annyira nem éri meg az ebayről venni.

Ez 70 EUR, kb $95.

ÉS ehhez kell venned memóriát, vagy micro SD kártyát.

Eredetileg Koreai találmány ez, Koreábol 27% áfával $114 körül áll meg SZÁLLÍTÁSSAL.
A magyarba postázás nincs feltüntetve az ebayen.
Tehát kb 10 dolcsi marad amiből a postát vagy megoldják vagy nem.

Oké, talán hamarabb megkapod mint koreából, bár a koreaiak FUTÁRRAL küldik ennyiért.

Szóval vagy microSD ről futtatod, de akkor felesleges 4 mag.
Egy eMMC memória pedig +25 dolcsi.

Illetve azt hiszem az RK3188 keskenyebb csíkszélességgel van mint ez, tehát gyorsabb, kevesebbet eszik, újabb.
RK3188 as linuxos box: Radxa Rock

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.