Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-06-02 14:41:41

LOGOUT.hu

E topik előzményeit elolvashatjátok (#10133 nál kezdődik és #10614 ig tart)
itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) betyarr válasza instantwater (#350) üzenetére


betyarr
veterán

és szemezés közben nem gondoltál a monitorra kötés mikéntjére? :DDD
ha tudnám,hogy simán megoldható,akkor már rendelném is.gondolom ez már simán jó lenne netre is.mit gondolsz?

(#352) instantwater válasza betyarr (#351) üzenetére


instantwater
addikt

Én szervernek kerestem, szóval egyáltalán nem gondolkodtam monitorra kötésen :D

(#353) #79335424 válasza instantwater (#348) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mi az, hogy chroot debian? Adjam be neki terminálban? Nem reagál semmilyen terminál parancsra. Eddig összesen egy dmesget sikerült kimentenem belőle. Azt is úgy, hogy megkerestem a dmesg.sh -t és jobb klikk -megnyitás külső alkalmazásban -terminál, majd terminálban dmesg -select all -copy, majd fájlkezelőben új fájl -megnyitás -geany, majd paste, save as dmesg.txt és penre kimásol.

Az Odroidhoz tényleg drága mindent összeszedni. Viszont a 3188 -ban csak Mali400 van, amivel nincs HW gyorsítás linux alatt. Bár állítólag Omegamoon megcsinálta. Olvastam a blogjában. De számomra az is felér egy pilótavizsgával.

[ Szerkesztve ]

(#354) betyarr válasza instantwater (#350) üzenetére


betyarr
veterán

ohhh,f*ck...emmc-vel és táppal már ~32k.feladom... :W :O

(#355) instantwater válasza #79335424 (#353) üzenetére


instantwater
addikt

Amit a kolléga hekkel itt.
Nem tudom kész van e már az image.

Googlezz rá, hogy chroot.

Ez egy olyasmi, hogy ugyanazon a linux magon fut 2 oprendszer egyidőben.
Amolyan virtuális, de annál jobb.

Tehát van egy picuntud fenn, az alá valszeg chrootban el lehet indítani egy ubuntut vagy debiant, amiben el lehet indítani az ifconfigot.

Bár furcsa, hogy se sudoval se simán nem mutat semmit...
Nem kell kézzel bekondigoni neki valamit?
/etc/network/interfaces fájlban lehet hogy be kell konfigolni neki egy IP címet vagy egy auto értéket.

(#356) instantwater válasza betyarr (#354) üzenetére


instantwater
addikt

Miért nem teszed fel egy raspira?
Vagy az új 1043as routeredre?

[ Szerkesztve ]

(#357) betyarr válasza instantwater (#356) üzenetére


betyarr
veterán

mert kitaláltam,hogy ha már befektetek egy mini pc-re,akkor már legyen plusz haszna is: lehessen vele netezni az asterisken kívül.erre sajnos a málna egyáltalán nem alkalmas.ami már jó lenne,az 30k felett kezdődik.tehát kilőve.
a router és az openwrt párost meg ugye tegnap ha nem is vetettem el,de elég macerás egy lámának.
olyan határozatlan vagyok...vagy mégsem :F :P

(#358) #79335424 válasza instantwater (#355) üzenetére


#79335424
törölt tag

No, az tényleg erős lenne, mivel a Picuntu az tulképp egy 14.04 -es Ubuntu. Grafikus felületen működik minden. A hálózati adaptert is látja a dmesg szerint. Egyébként Itt a dmesg, hátha vki talál benne valamit. Hiba az van benne gazdagon. Biztosan kéne konfigolni, sejtem is, hogy mit. Általában az szokott lenni a hiba, hogy ilyenkor nem ugyanazon a néven/helyen keresi az eszközt, mint ahol valójában van. Mondjuk eth0 -át keres, de az eszköz eth1. A hálózati konfig GUI -jában is minden szürke. Nincs beviteli lehetőség. Sőt már a billentyűzetnél is elakadtam, mivel csak angol layout van. Gondolom le kéne tölteni vmi másikat, de net nélkül ez nem nagyon megy. Magyar billentyűzeten, angol layout -tal meg elég nehéz kezelni a terminált. Az előző Picuntuval nem szoptam ennyit.

Betyarr:
Pont azért küzdök ezzel a miniPC -s verzióval, mert ha ez működik, akkor ebből lehet gyártani egy lemezképet, amit egyszerűen lehet flashelni Linuxostól, asteriskestől. Ráadásul van belőle szerver verzió is, ami csak 800MB, míg a Desktop az 1,8GB.

[ Szerkesztve ]

(#359) betyarr válasza #79335424 (#358) üzenetére


betyarr
veterán

nnna.akkor most megállok,mert az utóbbi időben csak pörögtem mint egy búgócsiga. :B hátha kisül ebből valami.mert úgy értelmeztem,hogy ezzel a megoldással akkor akár vígan lehet netezni is (na persze,most nem egy i5+8gb ram-ra gondolok,hanem egy kb átlag telefon-gyorsaságra).
vagy ha ez nem sülne,akkor lehet maradnék 1043 fronton,de szigorúan a LógaGéza buildet megvárva. :K

(#360) instantwater


instantwater
addikt

Ha valakinek van ilyen irányú perverziója:
online SMS fogadó telefonszám

Ezt pl arra lehet használni, hogy a dellmontos accodhoz meg tudsz erősíteni egy random külföldi számot, azt tudod küldeni hívóazonosítónak.
Fel fogják venni még azok is, akik a rejtett számot nem veszik fel, de akkor jó ha nem akarod az eredeti számod mutatni, mert nem szeretnéd, ha megtudnák, vagy visszahívnának.

Lehet köztük magyart is találni, akkor nem is feltűnő senkinek, hogy külföldi szám hívja őket.

Perverz, de ha kell, kigyűjtöm a magyar számot szolgáltató oldalakat :D

(#361) instantwater


instantwater
addikt

Elkészült egy átdolgozott verziója a mellék kezelésnek.
Frankón feltételek szerint át lehet irányítani a hívást a mellékekkel bizonyos feltételek teljesülése esetén.
Pl ha nem veszik fel, akkor próbálkozik a következő számmal...

A DEV ágból letölthetik akik tesztelni szeretnék.
Köszi

(#362) #79335424 válasza betyarr (#359) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Te eseted a legegyszerűbb, mert a Rikomagic abszolút támogatja a Linux vonalat (MK802IV). Duál bootra számtalan lehetőség van, így megmarad az Android is (vagyis a videók HW -es kódolása), valamint az összes egyéb, Androidos lehetőség. Persze Android alatt nem lesz Asterisk, de mivel a miniPC -t úgyis otthon használod, akkor tudod a telódat is wifin használni Voip -ra (vagy a miniPC -t Androiddal). Ha meg nem kell a média, akkor átbootolsz Linuxra. Persze ha nagyon hardcore vagy, akkor vehetsz ilyet Android nélkül, csak Linux -szal (MK802IV LE). Többen odzkodnak tőle a LAN adapter miatt. de fölösleges, mert az ASIX chipes adapterrel működik. Az én problémám az, hogy régebbi vassal próbálkozom és ezt a 14.04 -es Ubit portolták 3066 -ra, de nem konkrétan stickre optimalizálva és az én tudásom kevés az átkonfiguráláshoz. Viszont amit Te szeretnél, arra ez a vas kevés. Szódával elmegy, hisz majd egy évig ez volt a sláger, de a multimédiás képességei fasorban sincsenek egy 3188 -ashoz képest. Ez még Android alatt is érezhető, de Linux alatt van valós multiwindows és natív 1080p kimenet. Viszont ezekhez nincs GPU segítség, tehát minden feladat a CPU -ra hárul, ami a gördülékenység rovására megy és 3066 -on ez nagyon érezhető.

(#363) betyarr válasza #79335424 (#362) üzenetére


betyarr
veterán

az én elképzelésem az,hogy megy 7/24-ben a masina az asteriskel és amikor épp nincs itthon bekapcsolva az erőmű (asztali pc),és épp valamit meg kellene gyorsan nézni a neten,akkor elég legyen csak a monitort benyomni és ott várna a mini pc készenlétben ugrásra kész asztallal.ez pedig csak 1 os-el járható út.nyilván linux,mert az asterisk csak azon fut.ilyen megoldásra is van ötleted?persze 20k alatt (minél többel,annál jobb).
de nyilván a fenti dolog csak elképzelés.ha nem,vagy csak erős kompromisszumokkal oldható meg,akkor a netezős dolog felejtős,mert ugye az asterisk a fő cél.

(#364) fujifilm1 válasza #79335424 (#353) üzenetére


fujifilm1
senior tag

A chroot debian img napok óta kész. Benne a felkonfigolt Asterisk, de nem érdekelt senkit.
:(
[link]

[ Szerkesztve ]

(#365) #79335424 válasza betyarr (#363) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csináljuk úgy, hogy én vázolom a fő csapásirányt, Te pedig olvasgass utána a lehetőségeknek! Remélem, tudsz angolul (nálam biztos jobban, mert én soha nem tanultam, csak ragadt). Nem osztom az álláspontodat, de ha neked a "csak Linux" megoldás a szimpi, akkor ebbe az irányba tendálunk. Tehát az első vonal, mint említettem, a Rikomagic. Van out of the box Linux verzió, az MK802IV Linux Edition. Mint láthatod, erre nem lehet mondani, hogy jóárasított. De van Androidos változata. Ez már barátibb, de ezt Neked kell Linuxosra alakítanod. Ehhez vannak step by step leírások. Van egy másik kütyü, az MK809IV. Az Androidos romok csereszabatosak a két kütyü között, tehát nagyon sanszos, hogy a Linux leírás is passzol hozzá. Némi átmenetet képez az itthon kapható CC402BT. Ez kívűlről úgy néz ki, mint egy MK809IV, de a Concorde a Riko -t brandeli, tehát ez belül egy MK802IV (Android). Én konkrétan egy ilyet (is) használok.
A másik vonal az MK908II. Ez is egy népszerű, elterjedt típus, jó közösségi támogatással. Itt egy hazai beszerzési forrás. Viszont nem áll mögötte gyári Linux támogatás. Ettől még biztosan lehet rá Linuxot tenni. Több "mágus" is foglalkozik ezzel a típussal. Az egyik Omegamoon, akinek a blogjából sokat lehet tanulni.
A másik Finless Bob, akinek az oldala igazi miniPC -s "szentély". Itt mindenféle típusról lehet informálódni. Konkrétan a Linux lehetőségekről ebben a topikban találsz infókat.
Mindegyikhez kell egy ASIX88772 chipes LAN adapter. Erre nagyon oda kell figyelni! Hogy érzékeltessem a "különbséget", így néz ki a HASZNÁLHATATLAN és ilyen a . Én konkrétan INNEN rendeltem. Olvasható a leírásában a 88772. Jó böngészést!

[ Szerkesztve ]

(#366) #79335424 válasza fujifilm1 (#364) üzenetére


#79335424
törölt tag

Dehogy is! Teljesen képben vagyok a lehetőséggel. De ha már van olyan kütyü a birtokomban, amiről tudom, hogy natívan képes futtatni Linuxot, akkor először azzal a megoldással próbálkozom.

[ Szerkesztve ]

(#367) instantwater válasza fujifilm1 (#364) üzenetére


instantwater
addikt

Igen, de ez final?
Illetve mindegy milyen procin akarom futtatni?
Nyugi, érdeklődés lesz, majd amikor cikk lesz. Még gyerek a projekt.
Illetve berakom majd a readmebe is.
Tudnátok tesztelni a dev verzióban a mellékeket ha van egy kis időtök?
Köszi

(#368) fujifilm1 válasza instantwater (#367) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Igen final. teszteltem. Felaktam a NAS-omra. Lállitottam az asterisket a NASon.
Bemásoltam a /etc/asteriskbol a 4 config filet, a /debian/etc/asterisk-be (felulirtam a saját configjaimat a Githubos minta configokat.)
Elinditottam a chroot debiant és onnan inditottam az asterisket.
Elindult és tokeletesen mukodott... :)

Csak azonos architekturán megy tehát ez jelenleg ARM linux.

Én csak holnap vagy holnap után tudom tesztelni. de fogom.:)

(#369) instantwater


instantwater
addikt

Azt hiszem kellene csinalni egy 32 bintes ubuntu/debian/centos VirtualBox imaget is, hogy tobben tudjak meg konnyebben tesztelni :)

Es most jottem ra, hogy 14.04 bol letezik 32 bites SERVER, holott az ubuntu.com a server iso letoltes menuben nagyban kijelenti, hogy 64 bit only, aztan kozben az ubuntu .hun vagy az ubuntu.comon az alternative downloadsban ott mosolyog a 32 bites iso :W :D

Csak mert VirtualBoxba majd 32 bitest fogok felrakni, hogy mindenkinek fusson, mert 32 bites hoston nem megy a 64 bites guest.

Bar valszeg valami lubuntu lesz VirtualBoxba rakva, hogy keves ram is eleg legyen neki...

Majd meg megalmodom :)

[ Szerkesztve ]

(#370) gepes.g válasza fujifilm1 (#364) üzenetére


gepes.g
csendes tag

Ezt a chroot debian img-t Raspberry-re is fel tudom rakni?

(#371) instantwater válasza gepes.g (#370) üzenetére


instantwater
addikt

Raspberryre chroot nelkul is felmegy az asterisk.

Chroottal csak olyan eszkozon erdemes foglalkozni, amire nincs asterisk.

Felesleges terhelni a malnat meg egy chrootba zart debiannel is.

(#372) instantwater válasza fujifilm1 (#314) üzenetére


instantwater
addikt

Ebbol akkor lehet APK t generaltatni?

(#373) betyarr válasza #79335424 (#365) üzenetére


betyarr
veterán

hát,utána éppen utána tudok olvasgatni,de megcsinálni...arra befizetnék :Y kivéve,ha van egy step by step leírás.na akkor oké.
ha annyire egyszerű lenne nekem,akkor nem "koldulnám" itt a lehetőségeket :B
na majd valami csak kisül itt,aztán meglátjuk.a vak is ezt mondta... :) aztán nem látta meg...

[ Szerkesztve ]

(#374) LógaGéza válasza betyarr (#373) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez bonyolultabb lesz, mint az OpenWRT :U

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#375) betyarr válasza LógaGéza (#374) üzenetére


betyarr
veterán

igen,sokkalta :O
meglátom milyen lehetőségek lesznek és aszerint fektetek be hardverre.

[ Szerkesztve ]

(#376) instantwater válasza betyarr (#375) üzenetére


instantwater
addikt

Legegyszerubb egy raspi, annak SD kartyajara felirni az elore konfigolt rendszert, bedugod, es megy.

Viszont nem egy eromu, es mondjuk azert hetente ujrainditanam, es ugz 1-3 havonta szamitanek egy SD kartya hibvara, amikor ujra kell irni geprol a kartya tartalmat, de ezt kerdezd meg inkapp egy raspi topikban.
Nalunk a cegnel cimkenyomtatasra hasznaljuk oket, es sokszor belassulnak, lefagynak, foleg ha nagy terheles van rajta (LOL, nagy terheles, szoveges HTTP keresek kb 10 masodpercenkent csucsidoben)
Szoval ipari kornyezetbe nem javasoltak, otthonra lehet, hogy jok...
Nekem nincs, igy nem ismerem melyebben, hogy viselkedik asteriskkel.

(#377) betyarr válasza instantwater (#376) üzenetére


betyarr
veterán

hát egy asterisk miatt csak nem nyiffanna ki,ha egy 1043-astól gyengébb router is képes elvinni úgy,hogy közben routol is.egyszer már kérdeztem a topikjában,van akinek sosincs kikapcsolva és megy rajta egy asterisk (is).
ha már netezésre is használnám (amit nem lehet sajnos),akkor már esélyesebb lenne a fagyás.
most egyelőre várok,hogy ki mit tud kihámozni a különböző hardverekből és utána döntök.
a legjobb egy ilyen lenne,mert keveset eszik és egy kis netre tuti elég lenne a vas.dehát ebben az árban nincs benne a ram meg az ssd/hdd.

[ Szerkesztve ]

(#378) instantwater válasza betyarr (#377) üzenetére


instantwater
addikt

Igen, jó cucc az Intel NUC, De még mindig többet eszik mint egy ARM, és drága is....
Viszont nagyon kicsi, és x86 kompatibilis rendszer, kevesebbet fogyaszt mint egy normál PC.
Cserébe drága :D

Szóval a NUC annak van akinek pénze van de helye nincs :D

[ Szerkesztve ]

(#379) instantwater válasza fujifilm1 (#274) üzenetére


instantwater
addikt

Hozzáadtam a chroot leírás linkjét a githubos WIKIhez.
Ha átformázod markdown szintaxisra, akkor akár egy Readme fájlba is bele lehet tolni, és a githubon tárolni.

(#380) glaci válasza fujifilm1 (#364) üzenetére


glaci
őstag

Dehogy is nem érdekel senkit!
Itt van az oldalad megnyitva készenlétben a mobilomon egy külön lapon!
Köszönöm szépen a munkádat!
Nem dolgoztál feleslegesen!
Csak egyelőre még nincs időm foglalkozni vele!
Meg először még kell keresnem egy legalább 256 Mb -os, üres pendrivet vagy SD kártyát, amit átformatálhatok EXT2-3 particióra.
Aztán utánna keszdődik a teszt!

InstantWater:
A mellék dolog tök jó! Köszi!
Így gyakorlatilag van egy saját szerver, amin tudok a családdal inhyen beszélni. Ha meg nincs NET, akkor meg megy a Delmonton keresztül! Zseniális! Hálás köszönet!
(Melléket kívülről is beenged jelentkezni vagy csak a belső hálóból? Gondolom bárhonnan.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#381) LógaGéza válasza instantwater (#379) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pontosan melyik fájlokat nem szeretnénk felülírni updatekor? Eddig ezek vannak meg:

extensions_global.conf sip_providers.conf sip_registers.conf

A sip_clients.conf-ban kell valamit módosítani?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#382) instantwater válasza glaci (#380) üzenetére


instantwater
addikt

Mellék: Egy szám amit begépelve bizonyos célra irányít:
- Usernév
- Másik mellék
- Telefonszám

User: Ezzel lehet bejelentkezni

Ugyan még nem írtam bele a readmebe, de NE használjatok számos usernevet, mert megkönnyítitek a hackerek dolgát!

Alapértelmezetten csak a 192.168.0.0-192.168.255.255 tartományból enged be biztonsági okokból, de be lehet konfigurálni más engedélyezett tartományt is.
Ez a globális szűrő, de minden usernél ha definiálsz egy újabb, tágabb szűrőt, elvileg "kitágítja" a globálist.
Ez a SIP kliensekre vonatkozik.

Visszahívás útján bárhonnan be lehet lépni a rendszerbe és bármilyen melléket lehet tárcsázni.

(#381) LógaGéza
Inkább egyesítés, merging, nem felülírás a jó eljárás.
Szóval aminek a tartalma kell, DE kerülhetnek bele új értékek is (szóval régit megtartani, újat hozzáadni, de esetlegesen force-updatelhető is legyen egy rendszerparaméter változó értéke.)
- extensions_config.conf
- extensions_global.conf
- sip_providers.conf
- sip_registers.conf
- sip_clients.conf

Ezeket most a DEV ből írtam, idővel majd átkerülnek a masterbe.
(Azt hiszem nem maradt ki semmi)
Köszi

------------
p.s.: Ha valaki nagyon nem bír magával, akkor megköszönöm, ha megnézi, hogy mi az a doboz ami a legolcsóbb és elviszi az asterisket. Legyen az akár sima kábeles OpenWRT képes router, raspi, ARM miniPC, bármi.
Mert ha van egy nagyon olcsó eszköz ami elbírja az asterisket, akkor lehet ajánlani az újaknak akik betévednek ide, hogy ne kelljen sokat befektetni.

[ Szerkesztve ]

(#383) fujifilm1 válasza instantwater (#372) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Lehet APK-t késziteni a taskeres alkalmazásokbol.

De akkor már inkább az uj verziot kéne, amit most csináltam:
Mert azzal a felhasználó semmit nem kell másképp csináljon mint eddig a tárcsázás során!

Ez az igazi "durranás" - ugy mint Neked a melléked. :)

1. A normál dialerből bármilyen módon induló hivást "elkapom", azaz megszakitom.
(hiváslistából, névjegyek, nemfogadott, közvetlen hivás)
Ezt a "hivandó" számot elteszem egy változóba.
2. Felhivom a Disa trigger számot.
3. Amikor visszahiv, ellenőrzöm hogy a Disa hiv, (fromDisa) ha igen felveszem. (Várok a tárcsahangra)
4. betárcsázom a 0-t és az eredetileg "hivandó" számot majd keresztet nyomok.
5. felépül a második hivás. Beszélünk. :)

És végre Működik (Igaz még csak ez csak v1.0! )

Még csak a Taskerben fut, de elvileg lehet bellőle APK.

Bónusz: A Disa trigger szám, és FromDisa konfig file-ból jön. Értitek ez mit jelent ? ;)

Ezzel az "Kiegészitéssel" a DISA hivás során semmi, de semmi, plusz gombnyomás nem szükséges a hivás során, -a megszokott normál dialer kezeléshez képest!

A működése során profilok váltása történik, hivás megszakitás, inditás, fogadás, stb, ha valakit érdekel akkor leirom, de nem egyszerű, csak akkor szemetelek ide a forumra, ha van rá igény.

[ Szerkesztve ]

(#384) LógaGéza válasza fujifilm1 (#383) üzenetére


LógaGéza
addikt

Engem mindenféleképpen érdekel, és valószínű többieket is :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#385) betyarr válasza fujifilm1 (#383) üzenetére


betyarr
veterán

igen!jöhet!

(#386) instantwater válasza fujifilm1 (#383) üzenetére


instantwater
addikt

Jöhet, meg az APK is :-)
Ha ez működik ez azt is jelenti, hogy most már bele kell tennem a "dualsim override" (vagy még nem tudom minek nevezzem) funkciót a projektbe.
Ugyanis angol kártyán szeretném fogadni a hívást, de csak a magyart akarom tölteni nagyritkán :-D
Mennyire skót vagyok :-D

[ Szerkesztve ]

(#387) sipi25 válasza instantwater (#382) üzenetére


sipi25
tag

Esetleg OpenWRT-s routernak jó lehetne a Huawei hg255d. [link], eszerint van rá openwrt és viszonylag olcsó.

Ebayen kínából már 10 ezer körül kapható. [link] Van belőle kicsit drágábban 64 MB RAM-os verzió is! A Flash 16MB alapból!

(#388) instantwater válasza sipi25 (#387) üzenetére


instantwater
addikt

Ez jobb mint a 1043 as :-D
Nagyon csúnya szegény, és ahogy látom valami régi openwrt van screenshotolva.
De biztos frissíthető, a doboz meg elfér a sufniban :-D

[ Szerkesztve ]

(#389) sipi25 válasza instantwater (#388) üzenetére


sipi25
tag

Na, az Ubiquiti cuccok nagyon jók, internetszolgáltatók is használják őket. Van nekik egy extra mini routerük:
[link]. Nagyon olcsó, 5,5K HUF itthon!

Most nem érek rá keresgélni a neten, hogy van-e rá openwrt, de a Ubi cuccokra szokott lenni!
Nem tudom mennyi flash lehet benne...Bár a gyári firmware 6.3MB, valószínű, hogy 8MB Flash van benne.
Itt az adatlapja: http://dl.ubnt.com/datasheets/airgateway/airGateway_DS.pdf

[ Szerkesztve ]

(#390) kerti008 válasza sipi25 (#389) üzenetére


kerti008
aktív tag

Plussz egyUbiquiti PoE adapter, de így is 50 dollár alatt maradna. :DD
Ez már a megfizethető kategóriába esik.

(#391) instantwater válasza sipi25 (#389) üzenetére


instantwater
addikt

Vagy a TPLINK TL-WR703N is tamogatja az openwrt t.
Otthon sajnos csak a 702 t talaltam az arukereson, az elvileg nem tamogatott.
De ez a $22 es ar is elvileg afahatar alatt van, szoval nincs meglepi koltseg :)

(#392) schferenc77 válasza fujifilm1 (#383) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Nem tudom, van-e feature request rovat, de szerintem jó lenne egy döntési pontot felajánlani a usernek, hogy most disa-val, vagy anélkül akarja-e a hívást indítani? Nekem pl vannak a céges kontaktjaim, azokat 0 Ft-ért hívom alapban is, azt nem érdemes a disasterisk-en meghajtani...
Kb. mint amikor a CSIPSimple beépül a dialerbe, és megkérdezi híváskor, hogy a CSIPSImple-vel, vagy a normál telefonnal akarom-e a számot hívni.

És az APK tényleg jó lenne :-) Vagy nem lehet taskerben export/importtal megoldani?
:R

(#393) instantwater válasza schferenc77 (#392) üzenetére


instantwater
addikt

Jo lenne az APK, mert a tasker nem mindenkinek van fenn, es az import plusz egy "bonyodalom" a mezei usernek.

Raadasul a tasker fizetos (de szemet a google: google cachebol $2.99, sajat bongeszobol: £2.99, nem mindegy....)

(#394) sipi25 válasza instantwater (#391) üzenetére


sipi25
tag

Ezt én is néztem, felfér a 4MB-ra a DisAsterisk? Bár le lehet szedni a Luci-t róla, elég a parancssor.
Max kellene csinálni valami webes konfig felületet. Bár ahhoz meg php és webserver kellene...

(#395) instantwater válasza sipi25 (#394) üzenetére


instantwater
addikt

PHP + uhttpd is foglal annyit mint a luci.....

Hogy mi fer fel 4 MBra azt nem tudom.
Meg kell nezni OpenWRT utan mennyi hely marad, meg az asterisk+fuggosegek meretet, es kiderul.
Regen azt mondtak, hogy 512K ba minden belefer :)

Esetleg valami python script alapu weboldal kiszolgalos moka nem letezik?

[ Szerkesztve ]

(#396) kerti008 válasza instantwater (#395) üzenetére


kerti008
aktív tag

Rosszul emlékszel:
““640K ought to be enough for anybody.” :DD

[ Szerkesztve ]

(#397) instantwater válasza kerti008 (#396) üzenetére


instantwater
addikt

512 for hardcore coders :DD

Igaz, 640 volt :D

(#398) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Szerintem kezdi érezni a BC is, hogy rákaptunk a telefonálásra :-)
0,005 USD lett a magyar mobil. Reggel még 0,003-mal számlázott :-(
Ez most 2,36Ft-os mobil hívás percdíjat jelent...

(#399) kerti008 válasza schferenc77 (#398) üzenetére


kerti008
aktív tag

:W

(#400) instantwater válasza schferenc77 (#398) üzenetére


instantwater
addikt

A BC azert erzi mert a masik topik hetek honapok ota a BC rol beszel, es szerintem a browsercalls.com bejovo latogatoinak forrasa listaban szeritnem a prohardver lapcsalat a top10 ben van, es latjak hogy, jeeee, .hu, emeljuk a magyart akkor :D

Amugy meg ne sirjunk, mert a betamax nagykeraranal is olcsobb most meg a BC.
voippro.com on meg lehet nezni a nagykerarakat.

Aterzem a 2.36 Ft hatalmas tetelet :DD
Aki sokallja beszelhet 45 ert is barmelyik szolgaltatoval :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.