Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-06-02 14:41:41

LOGOUT.hu

E topik előzményeit elolvashatjátok (#10133 nál kezdődik és #10614 ig tart)
itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) betyarr


betyarr
veterán

nekem 2 szempont miatt fontos/hasznos az asterisk-es megoldás:

1. a hívás minősége sokkal jobb mint ha mobilevoip-ot vagy csipsimple-t használnék
2. a zasszonynak csak butatelója van,így ha sikerül beüzemelni a dolgot,akkor ő is tud jóárasítva telegrácsolni,ha épp nincs otthon a gigaset 510ip közelében.

a befektetés az eszközbe (értsd: a router beszerzése) azért nem vészes,mert már vagy 2 éve gondolkodom,hogy cserélni kéne a jelenlegit valami combosabbra.
nyilván figyelembe kell venni a befektetés kontra megtérülés arányát.ha azt veszem,ez is mindenképp meg fog térülni idővel,hiszen a régi 40-50-60 forintos percdíjak után szinte sepénzért beszélek/beszélünk újabban.ha kell,akkor töménytelen mennyiségben.a gigaset teló ára pl. már megtérült :K

[ Szerkesztve ]

(#102) instantwater válasza glaci (#100) üzenetére


instantwater
addikt

Nyugi nem szegted kedvemet :D

A lenyeg, hogy aki eddig csak a voip miatt fizetett mobilnetet, es van otthon mosogepe az most lemondhatja :D

Vagy akinek butafonja, van,
Vagy aki ra akarja kotni a csaladot,
Vagy a haverokat, de nem akarja kiadni a jelszot,
Vagy akarkit :D

Oke ertem, hogy hosszu hivasnak megterul a kapcsolasi dij, de ez egy kicsit mas, kicsit tobb haszonnal jutalmaz mint $0.039 / n hivasod.
Mert most mar az egesz csalad tud sporolni, nem kell mindenkinek sajat voip account, sajat net, ...

Szoval ertem amit mondasz, csak azt mondom, ohgy nem lehet kimondani ilyen egyszeruen, hogy aki sokat beszel ritkan annak nem eri meg, mert annak is van csladja ......
Na jo abbahagyom az ismetlest :D

[ Szerkesztve ]

(#103) betyarr válasza instantwater (#102) üzenetére


betyarr
veterán

a bűntető percdíjak elkerülése perpilla hogyan történik?

(#104) kerti008 válasza betyarr (#103) üzenetére


kerti008
aktív tag

Egy hívás van engedélyezve az extencion.conf-ban amit. Ez azt jelenti ha a nagyi "ráült" a telefonra addig nem kapsz visszahívást amíg le nem teszi és Te újra nem hívod a callback számot.

[ Szerkesztve ]

(#105) instantwater válasza betyarr (#103) üzenetére


instantwater
addikt

Perpilla ugy tortenik, hogyha megy egy hivas, es te kersz callbacket akkor nem hiv vissza.

Persze, a "nagyi" raulhet a telefonra, de ennek megoldasa mar meg tobb SIP fiokot kivan, vagy fizeted a buntipercdijat....

[ Szerkesztve ]

(#106) betyarr


betyarr
veterán

köszi :R

(#107) fujifilm1 válasza instantwater (#86) üzenetére


fujifilm1
senior tag

A legfrissebb verzió is tökéletesen átadja mindkét CID-et.
És a DTMF-el sincs gond.

Nagyon köszönjük az ujabb javitást!

Igen jól érezted, el akartam "sinkofálni" a legujabb verzió felrakását mert az előző is tökeletesen jó volt nekem. :C
De ha ennyi energiát beletettél ebbe a projektbe, akkor az a minimum hogy letesztelem... :K

>..lehet, hogy beleteszek egy kis statisztikazo reszt is...

Csak ha nagyon unod a ködös "albiont" :). (mert Te most ott vagy???)
Bocs nem nyomoztam, csak mintha a github/G+ accountom miatt láttam volna ilyet valahol??... :B
Szoval a statisztika alacsony prioritás nálam.

Én addig is a BC és FVD hiváslistákat szoktam megnézni ha a hivási szokásainkra vagyok kiváncsi....

[ Szerkesztve ]

(#108) instantwater válasza fujifilm1 (#107) üzenetére


instantwater
addikt

Koszi :) :R

Egyre jobban birizgalja a csorom, hoggy egy cikket kellene ebbol irni, kivancsi vagyok hany ember akar Magyarorszagon fillerekert telefonalni :))

Lathattad githubon (bar ott ma csereltem csak le hungaryt), vagy ott, hogy angol szamokrol szoktam irkalni teszteleskor, vagy abbol, hogy sokszor nincs ekezetem amikor nem sajat geprol irok :D G+ accounton tuti nem frisitettem meg UK ra :)

[ Szerkesztve ]

(#109) glaci válasza fujifilm1 (#79) üzenetére


glaci
őstag

Köszi szépen az infót!
Elmentettem könyvjelzőbe, késöbb, ha időm engedi átolvasom, mert érdekesnek ígérkezik!

Szerk.:
Ráadásul a név alapján úgy tűnik, hogy az a cikk is egy hazánk fia munkáját dícséri, mint ez a mostani projekt! (Ilyenkor jó érzéssel tölt el a tudat, hogy nálunk ennyi tehetséges ember születik.)

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#110) kerti008 válasza instantwater (#105) üzenetére


kerti008
aktív tag

Az jutott az eszembe, hogyha valaki éppen telefonál akkor az eközben a DID numberen bejövő és jóváhagyott számokat asterisk eltárolhatná.
Ez után küldene egy sms-t: hogy a vonal éppen használatban van, nem tudja mikor ér véget, kérsz-e visszahívást ha befejeződött a beszélgetés. Ha kérsz akkor hívj fel egy másik DID number-t. (ami pont ugyanúgy foglaltat jelez és bontja a vonalat mint a callback)
Persze itt is az a gond mi van ha pl. 2-en várnak visszahívásra. De itt is lehetséges lenne a beérkezés ideje alapján és/vagy a felhasználó rangsor alapján sorbarakni a visszahívásokat. (egy harmadik did numberrel meg törölhetnéd a visszahívási kérelmedet mert 2 órával később már magától megoldódott a probléma, lefektetted a gyerekeket aludni a mobilt meg nem akarod kikapcsolni)

(#111) instantwater válasza fujifilm1 (#79) üzenetére


instantwater
addikt

Jol ertem, hogy ehhez nyitva kell lenni egy terminalnak, hogy fusson a debian?
Azt irja ha exittel tudod ujrainditani a debiant.

Na tessek, mondtam en, hogy meg a mosogepre is fel lehet tenni ezt :D

(#112) instantwater válasza kerti008 (#110) üzenetére


instantwater
addikt

Huu, ez mar egesz bonyolult....
Es mi van ha elfelejted toroltetni a visszahivaskerest? :D

(#113) fujifilm1 válasza instantwater (#65) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Sajnos egyenlőre nem tudtam megcsinálni amit szeretnél hogy a contakt listáról . (Nem vagyok nagy Tasker guru.... :U )

De kész vagyok az egy gombos gyorshivással. :)

Jelenleg van 3 gyorshivó gomb az alapképernyőn:

Tasker-el. igy néz ki.
1. Kell egy Profile, amiben az Event (DisaCB) azaz DisaCallBack elkapja a bejövő hivást ha az egy bizonyos szám. Ez akkor van amikor a Disa visszahiv.
(ez az én esetemben a mobil számom amit BC küld)

Amikor ez bekövetkezik akkor meghiv egy taskot ami majd felveszi.

2. Vedd fel (Task)
1. Először felveszi a hivást.
2. Vár egy picit
3. Betárcsázza a mellék számát. (1-9 ig egy szám)
(ez egy változó, amit az a Task állit be amelyik shorcutját a főképernyőn megnyomom .)

3. A mellék szám beállitása. (A változóba jelen esetben 2-es kerül)

(Ezt a változo értéket fogja a Vedd fel task majd betárcsázni. ez nálam a "vikimunkahely")

Megnyomom pl az elsőt a "kanapét" :) hátradölök, leteszem a telót, (mivel Bluetooth-t használok) és várom hogy visszahivjon Disa, :)
azt felvegye a teló, benyomja az "1"-est, majd tudok beszélni az otthoniakkal.

Nekem ez most indulásnak megfelel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#114) glaci válasza instantwater (#112) üzenetére


glaci
őstag

Akkor visszahív én meg kinyomom! :D

(#113) fujifilm1:
Ügyes!
Innen már csak pár lépés, hogy a megfelelő bejövőket kinyomva egyből vissza tudd majd hívni!
(Emlékeim szerint ilyen terveid is voltak!)

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#115) kerti008 válasza instantwater (#112) üzenetére


kerti008
aktív tag

Felébred a gyerek az asszony meg kinyír. :DD

(#116) betyarr válasza kerti008 (#115) üzenetére


betyarr
veterán

úgy látom nálatok is nagy a szigor ilyen tekintetben :))

(#117) fujifilm1 válasza glaci (#114) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Igen volt ilyen terv. :)
Ez elég fontos lenne. (pl a Nemfogadott - visszahivása.)

Sajnos nem olyan egyszerű mint a mellék, ami egy db szám.

Mert belefutottam egy bugba.
Amikor egy számsort adok be neki akkor duplázza a számokat.
A lényeg hogy ha azt irom be hogy 1234567 akkor 11223344556677 -et tárcsáz be.

Ez lehet amiatt hogy a Tasker Type cseszi el, vagy arra is gondoltam hogy a DTMF kod jön vissza??

És ráadásul azt olvastam hogy Tasker -Type nem is tudja majd beadni a # ot a számsor végén, mert az speciális karakter...
Nem teszteltem, de ha ez igy van akkor csak a touch event generálás marad, ami nem a legszebb megoldás...

Még küzdök. :K
De eRobottal is meg kéne nézni $valakinek hátha az nem bénázik a type-al amikor a Dialer aktiv.
(Hm esetleg $valaki=Somatom? :D )

[ Szerkesztve ]

(#118) fujifilm1 válasza instantwater (#111) üzenetére


fujifilm1
senior tag

>Jol ertem, hogy ehhez nyitva kell lenni egy terminalnak, hogy fusson a debian?

Nem kell hozzá. :)
Mert pl a service-k futnak a "jailrooted" debiánban. Ha meg Screent használsz akkor meg online se kell maradj egy terminálban.

Rohadt jól néz ki ps-el amikor a host linux futtat 20 processt,
a "guest" debiánban meg fut 20 servert, 150 processel... :)

> Na tessek, mondtam en, hogy meg a mosogepre is fel lehet tenni ezt :D
Ha linuxos, és a kernele tud mountolni loop-ot, valamint az az egy parancs benne van hogy "chroot" akkor igen.:)

Nem vicc szinte más kovetelmény nincs is a chroot debián hoz.

Nézzétek meg hogy hány lelkes Androidos debián chroot projekt van...

[ Szerkesztve ]

(#119) glaci válasza fujifilm1 (#117) üzenetére


glaci
őstag

E-Robot -ban Somatom a "profi".

A DTMF -re megoldás lehet a hang elmentése és visszajátszása, ha azt bele lehet produkálni valamiképp a vonalba.
Annó így hívtam tárcsás telefonról UPC telefonnal:
Kagyló fel, mobil elő, mikrofonhoz a mobil hangszórója és a mobilon bepötyög a vezetékesen hívandó szám. (Működött!)
Kérdés akkor, hogy a kettőskereszt átmegy-e ilyenformán?

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#120) #79335424 válasza fujifilm1 (#117) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nálam még nem üzemel az Asterisk, de ha enélkül ki lehet próbálni, akkor megcsinálom. Pont most volt a robot topikban, hogy nem reagált megfelelően az alkalmazás, mert a bejövőt az Android nem 0036... -ként küldte tovább, hanem +36... -ként. Mivel ez nem szám változó, ezért nem tudta értelmezni a robot. Tamásról csak annyit, hogy a problémát tegnap 12.30 -kor jelezték és 18.00 -kor fel volt töltve a Play -re a javított verzió.

(#121) szokeherceg


szokeherceg
tag

Készül majd részletes telepítési útmutató lámáknak? Vagy az alábbi videót mivel kell még kiegészíteni h működjön?

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#122) fujifilm1 válasza glaci (#119) üzenetére


fujifilm1
senior tag

> ha azt bele lehet produkálni valamiképp a vonalba.

Felépult hivás idején a fel és le csatornákat fogja az android dealer app. "ráültetni" semmit nem lehet ugy tudom.
Ugyan ez a microfonnal device-val is helyzet.
Szerintem a speakert is fogja a Dealer amig aktiv...

Akusztikusan lehet elvileg, de ezt meg hogy lehetne ha ugyan arrol az az androidrol ?

A kettős kereszt akusztikusan éppen átmenne, mert annak is van két hangja... (Dual Tone )

(#123) glaci válasza fujifilm1 (#107) üzenetére


glaci
őstag

Statisztikában van ráció, ha "felhasználónként" (itt a behívó telefonszámokra gondolok) szétválogatja a hívásokat.
Ekkor ugyanis ha egy baráti társaság használja és épp fel kellene tölteni a BC acc. -ot, gyorsan / egyszerűen meg lehetne nézni, hogy kinek mennyit kellene beleadnia! ;)

(#122) fujifilm1:
Akkor ezen még agyalunk!
Valahogy csak meg lehet csinálni!
Lehet, hogy fogja a Droid, de a rögzítős appok is működnek!
(Ha belehalgatni lehet, akkor bele is fogunk beszélni!) :D

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#124) fujifilm1 válasza #79335424 (#120) üzenetére


fujifilm1
senior tag

:)
Akkor $valaki kapott értéket :)

Tudod tesztelni addig a szolgáltatód 4 jegyu ingyenes számán.

Azt nézzd meg ha felépult a hivás akkor tudsz megadni számsort változobol a dialernek?

Ha nem dupláz akkor félig nyertünk...

[ Szerkesztve ]

(#125) fujifilm1 válasza szokeherceg (#121) üzenetére


fujifilm1
senior tag

[link]

Ez jó lesz? :)

(#126) fujifilm1 válasza glaci (#123) üzenetére


fujifilm1
senior tag

> Lehet, hogy fogja a Droid, de a rögzítős appok is működnek!

Ott a pont. :)

> (Ha belehalgatni lehet, akkor bele is fogunk beszélni!) :D

No akkor várom a linkeket a megoldásra. :)
Én csak a fél internetet turtam át az elmult napokban. lehet hogy a másik felén megtalálod. :C

(#127) #79335424 válasza fujifilm1 (#124) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kicsit le vagyok maradva, mert ez nekem nem tiszta. Tehát szeretnél egy nevet felhívni. Erre felépítenél egy gyorsgombbal indítható kapcsolatot, ami előbb felhívja az Asterisket. Ez eldobja a hívást, majd visszahívja a számodat. Erre az automatizáló a hívás közben behívja a dialert és elküldi a hívandó számot. Ez oké. De mihez van szükség a változóra? Van egy otthoni száma az Asterisknek, amit elküld a telód felé. Ha indítok egy hívást egy parancsikonnal, akkor ha X másodpercen belül érkezik egy adott számról (az Asterisk felől) egy bejövő, akkor azt vegye fel és a dialerrel küldje el a parancsikonhoz tartozó számot. Hova kéne ebbe a változó?

(#128) instantwater válasza fujifilm1 (#118) üzenetére


instantwater
addikt

De valahogy el kell inditanod a debiant nem?

(#129) instantwater válasza #79335424 (#127) üzenetére


instantwater
addikt

El kell tarolnod mit kuldjon DTMF fel...

(#130) glaci válasza #79335424 (#127) üzenetére


glaci
őstag

Azt szeretné, ha (amikor felhívja az Asterisk -et) az utolsó elutasított hívás számát pötyögné be a Tasker automatokusan, ha jön hívás asterisk -től (mondjuk X időn belül).
Itt azért kell neki változó, mert valamibe át kell vinnie az adatot a beérkezett hívás és a bepötyögés között! ;)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#131) #79335424 válasza glaci (#130) üzenetére


#79335424
törölt tag

Van az Androidban nem fogadott hívás paraméter. Tegyük fel, hogy változóként definiálható. De mi van akkor, ha több nem fogadott hívásom van? Ezt hogyan definiálom? Szerintem ez túl összetett ahhoz képest, hogy manuálisan sem túl bonyolult kezelni. Tegyük fel, hogy van 10 db. gyorshívás opció, a hozzájuk rendelt Asteriskes híváskombinációval. Sztem az esetek túlnyomó részében tőlük lesz nem fogadott hívás. Meglátom a nem fogadott listában a nevet, oszt rábökök a hozzá tartozó parancsikonra. Ha jól emlékszem, vannak opciók az Androidban az egyéb esetekre. Pl. szám vágólapra másolása. Onnan meg lehet beillesztéssel hívni. Én úgy gondolom, hogy az automatizálás szükségszerűségét mérlegelni kell, mert néha olyan ponton tud visszaütni egy-egy automatizált megoldás, amire nem is számítanánk.

(#132) instantwater válasza glaci (#130) üzenetére


instantwater
addikt

Szeretnenk telefonkonyvre is ugyanezt :)

Szoval tarolja el kimeno hivas eventjekor a szamot, de az asterisket hivja fel...
Amikor az asterisk hiv vissza, DTMF el kuldje el az eredetileg hivni probalt szamot.

Lehetseges, mert a Prefixer nevu program is el tudja kapni a kimeno hivast.

(#133) betyarr


betyarr
veterán

mint laikus egy olyanra gondoltam,hogy valamilyen appal kellene leutánozni a mobilvoipos callbacket.tehát kéne valami,ami valahogy beépül a telefonkönyvbe és ott az adott telszámra kattintva lejátsza a fujifilm féle taskeres dolgot.hívja az asterisket,ami bontja a vonalat,de már úgy hív vissza hogy automatice tárcsázza a hívandó számot.
vagy inkább ne gondolkodjak :F :B

(#134) fujifilm1 válasza instantwater (#128) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Az Init.d jo lesz ? :)
A "host" init.d-je inditja a chroot debiant.
Nekünk is onnan indult azon a picike nas-on.

[ Szerkesztve ]

(#135) instantwater válasza fujifilm1 (#134) üzenetére


instantwater
addikt

Oke, igaz :D

(#136) instantwater válasza betyarr (#133) üzenetére


instantwater
addikt

Nem tud ugy visszahivni, mert nem tudja a szamot amit hivni akarsz, csak miutan visszahivott, es bepotyogted.
Ezert szivunk most a bepotyogessel. :D

(#137) #79335424 válasza betyarr (#133) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Mobile Voip nem telefonhívásnak, hanem internetezésnek minősül. A GSM hívásnál más a szitu. Ott szinte az összes alkalmazás a rendszer beépített dialerjét hívja meg. Erre van API. De sztem nincs ezzel semmi gond. Ha manuálisan hívsz egy számot (mondjuk a szolgáltatót) és azt kérik, hogy üss egy számot egy almenühöz, akkor behívod a tárcsázót és bepötyögöd. Ez sztem automatizálható. De hogy ez az egész külön legyen, de azért beépüljön a gyáriba, az már nem olyan egyszerű eset. Ahhoz több activity -s kezelőfelület kéne. Sztem egy külön Androidos alkalmazást kéne erre írni és nem biztos, hogy root nélkül tudna futni.

(#138) instantwater válasza #79335424 (#137) üzenetére


instantwater
addikt

A prefixer asszem tud root nelkul futni. => elkapja a kimeno hivast
A tasker pedig szeritnem root nelkul kapja el a bejovot nem?
Tehat megvalosithato.

Amugyis, rengeteg embernek rootolt a teloja.

(#139) instantwater válasza fujifilm1 (#117) üzenetére


instantwater
addikt

Biztos vagy benne amugy, hogy a tasker kuldi duplan?

Ha az asterisk logban lattad, hogy duplan kuldi, akkor lehet a dialer hibaja is, illetve a dialer es az asterisk inkompatibilitasanak a hibaja.

Probald meg, hogyha kezzel potyogsz be egy teloszamot akkor jo?
Mert ha nem, akkor lehet az asteriskben finomhangolni a DTMF hang idejet azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#140) betyarr válasza #79335424 (#137) üzenetére


betyarr
veterán

ha csak a root lenne a gond,azt aki akarja,az úgyis megoldja,úgy mint az openwrt telepítést.
azért remélem,nem hiába dolgoztattam a tekervényeket.hátha elindít valami apróbb lavinácskát nálad,vagy másnál is. :)

(#141) fujifilm1 válasza instantwater (#139) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Manuálisan pötyögve a számot hibátlan.
Már a dialerben is duplán látszanak a számok.
ha egyenként adom be, hogy type 0, uj parancsban hogy type 0, és a többi akkor nincs gond. csak ha string-kent.

(#142) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Tudnátok bejövő kapcsolathoz írni egy konfigot nekem? Az ephone.hu sip szervere: sip.ephone.hu.

Feltelepítettem Ubuntu alá az asterisket, de az defaultban telepített egy asterisk-config csomagot is. Ez berántott egy csomó dolgot az /etc/asterisk/ alá. A kérdés, hogy ezeket töröljem -e, elegek -e a GIT-en lévő konfig fájlok?

Még egy dologban kérném a segítségeteket: hol vannak a log fájlok? A /var/log/asterisk/ alatt semmi infót nem találok arra vonatkozóan hogy csatlakozott -e a sip szerverhez.

(#143) fujifilm1 válasza adriankoooo (#142) üzenetére


fujifilm1
senior tag

77. :)

mármint [77. hozzászolás]

Ephone:

fromdomain=82.150.61.51
defaultuser=0621xxxx
fromuser=0621xxxx
secret=
host=82.150.61.51

Nem logfilet nézunk hanem az inditás során kérjuk a logolási szintet debugra.
sudo asterisk -rvvvvv

[ Szerkesztve ]

(#144) instantwater válasza adriankoooo (#142) üzenetére


instantwater
addikt

sip show peers illetve sip show registry megmondja a fiókok állapotát

(#145) ÁrPi2 válasza fujifilm1 (#117) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"Amikor egy számsort adok be neki akkor duplázza a számokat.
A lényeg hogy ha azt irom be hogy 1234567 akkor 11223344556677 -et tárcsáz be.

Ez lehet amiatt hogy a Tasker Type cseszi el, vagy arra is gondoltam hogy a DTMF kod jön vissza??"

Igen ez lehet valami visszhang jelenség, több mint egy éve tapasztaltam (és mások is itt meg a sekélyvíztopikban is) az FVD- L.A.N.-jával is voltak is ilyenek:
Bizonyos készülékekről igen, más pl asztali voip-céleszközről nem

[ Szerkesztve ]

(#146) adriankoooo válasza instantwater (#144) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Köszi a segítséget mindkettőtöknek. :R Még nem megy, átnéztem mindent, de 0 sip peers és 0 sip registrations van. Ha van ötlet akkor szívesen fogadom, addig is nekifutok a hozzászólásoknak még 1x.

(#147) kerti008 válasza adriankoooo (#146) üzenetére


kerti008
aktív tag

sip registry.conf-ba register => 123456:<password>@sip.megafon.hu volt jó a megafon-nál. Itt a rövid szám volt a jó nem a 0621+7 db szám! Szolgáltatónként változik milyen tartalom kell nekik a regisztrációhoz! "Internal server error" back from 77.72.169.129:5060
Nem megy a browsercalls! Ha sikerül is regisztálnod lehet, hogy Nálad sem fog menni..... :W

[ Szerkesztve ]

(#148) adriankoooo válasza kerti008 (#147) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Elvileg ugye az FVD-t és az Ephonet is beállítottam, legalább azoknak látszódnia kéne.

(#149) kerti008 válasza adriankoooo (#142) üzenetére


kerti008
aktív tag

Ne törölj semmit csak írd felül a 3 db (ami gyakorlatilag 5 db) fájl-t. A fájlokat meg értelemszerűen töltsd ki.
Nem kell csak 1-nek látszódnia mert callback esetén van csak használva. Csak és kizárólag a 0621-es számodnak kell regisztálva lennie!

[ Szerkesztve ]

(#150) adriankoooo válasza kerti008 (#149) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Pontosan így csináltam, Asteriskbe egyébként be tudok lépni -r kapcsolóval, de a fenti 2 debug parancsra 0 connection van. Nem adom fel. :)

A rövid formátum mit jelent? 06212000023-nál mondjuk.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.