Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-06-02 14:41:41

LOGOUT.hu

E topik előzményeit elolvashatjátok (#10133 nál kezdődik és #10614 ig tart)
itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) itanczos válasza Mr Dini (#1450) üzenetére


itanczos
senior tag

A 14-es verzió már stable?
Indításkor előfordul hasonló hiba üzenet. Betöltődhetnek olyan asterisk modulok, amik nincsenek használatban és nincsenek is bekonfigurálva.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1452) Mr Dini válasza itanczos (#1451) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az oldal annak mondja. Én leszedtem a legfrissebb stabil verziót és írtam egy patchet, hogy leforduljon uClibc-n is.

Btw, melyik asterisk verzió ajánlott? Ezeket a nem használt modulokat hol tudom kikapcsolni?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#1453) gazso75


gazso75
aktív tag

Hallihó,

Mostanában leltem rá erre a topicra.
Lenne néhány kérdésem.
TP-Link WDR3600 OpenWrt FW, routere tenném fel.
- Van valami összefoglaló leírás a configról ?
- Kezdjek neki, működhet rajta ?
- GUI felület működik rajta, próbálta valaki ?
- Mennyire stabil, lehet rá "számítani" ?

Kösz előre is a válaszokat.

(#1454) Mr Dini válasza Mr Dini (#1450) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Megvan! Dokumentáció kreálással fordult le a kód, csak a csomagból kigyomláltam őket. Lévén, hogy kisebb legyen a mérete. De ilyet még nem láttam, hogy a doksit hiányolja valami...

Mindenesetre most megpróbálom eleve doksi nélkül konfigurálni, majd leforgatni!

Hú, ezt milyen nehéz volt kidebuggolni! :S

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#1455) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok,
Mi lehet a gond, ha hivas kozben az egyik fel hangja elmegy, nem hallhazo, mikozben a masik fel hallja szepen? Kifele, befele iranyban ugyanúgy. Mar 3-4 hete csinalja, altalaban 2-3-4 perc hivas utan. En hallottam vegig, a masik fel meg csak hallozott, de nem hallotta a hangomat.
Setup: ephone bejovo vonal, voipblazer es FVD kimenok (deakkor is ez volt, ha ki es be irany is ephone volt).
Routeren port forward oke, ephone Ügyfélszolgálat tippje alapjan az ephone-t elraktuk az 5060-as portrol.
Ötlet valakinek?

(#1456) itanczos válasza schferenc77 (#1455) üzenetére


itanczos
senior tag

Igen, ezt én is tapasztaltam a múlt héten!
Mondjuk nálam tűzfal változás is volt, erre fogtam.
Nálam csak pár másodpercre maradt ki a másik fél hangja.
Állítólag a héten már nem volt tapasztalható.

Milyen internet szolgáltatót használtok? Nálam Invitel.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1457) schferenc77 válasza itanczos (#1456) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Digi a szolgáltató, és nekünk már vagy 3-4 hete van. Az ephone üsz a rpiter teljes factory resetjét és újrabeállítását javasolta (merthogy beragad valami, ami miatt eldobál csomagokat, és a sima restart nem segít)

(#1458) Domestos válasza schferenc77 (#1457) üzenetére


Domestos
tag

Publikus IP-t kapsz a DIGI-től? Engem átraktak NAT mögöttibe, vissza kellett kérnem a publikusat.

(#1459) schferenc77 válasza Domestos (#1458) üzenetére


schferenc77
aktív tag

A routeren ezt mondja: WAN IP: 62.165.233.198, szóval szerintem igen, publikus IP-t kapok.

(#1460) outdoor


outdoor
aktív tag

Wifi hálózaton megbízhatóbban kommunikálnak a 64-es s veséhez igénylő kodekek?

A proper digital assistant could be my best friend

(#1461) drugbaron1


drugbaron1
tag

Sziasztok.

Egy kis segítségre lenne szükségem. Most vettem egy TDM410p analóg kártyát - ilyen még sosem járt a kezemben.
Két FXO és két FXS el van szerelve. Két szám van rákötve egy GSM SIM adapter mobil számmal, ami befut a konverterből rj11 en a kártyába ez hibátlanul is működik. Viszont ami a T-Home-os vonalat illeti, az nem működik tökéletesen.
Három csörgés után jön be mindig a hangmenü és úgy kapcsolja a melléket, ez nem is akkora baj, viszont a hívó szám telefonszáma nem jelenik meg "Unknown". Cseppet barangolva a neten olvastam valami olyat, hogy DTMF to FSK converter kell ahhoz, hogy ez működjön rendesen?
Aki esetleg többet tud erről a témáról az felvilágosítana?

Örök hálám előre is!

(#1462) itanczos


itanczos
senior tag

BÚÉK! :)

Használok 2 stuntcalls fiókot egy freepbx szerverben.
A minap az egyik fiók egyenlege elfogyott.
A jelenség az, hogy ilyenkor ahelyett, hogy a következő trunk-ra ugrana, amin van egyenleg, bemondja a freepbx, hogy a szám nem kapcsolható. :(
Van erre valami megoldás?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1463) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémám van: adott egy Gigaset A510IP telefon, Asus RT-AC66U router és Digi szolgáltató. Az utóbbi 2 hónapban csinálja rendszeresen, hogy kifelé híváskor 1-2-3 perc után nem halljuk a másik felet. akár vezetékesre akár mobilra hívunk. Volt már szolgáltató csere, kifelé voipblazer és freevoipdeal, befelé ephone van, beraktam egy ideig kifelé is őket, de ez sem segített. Ephone-nal átálltunk másik portra az 5060-ről, az sem segített. Valakinek ötlet, hogy mi lehet a gond? Ephone ügyfélszolgálat router factory reset-et javasolt, de csak utolsó mentsvárként vállalnám azt a 2 óra szenvedést :-)

(#1464) itanczos válasza schferenc77 (#1463) üzenetére


itanczos
senior tag

Szerintem egy router beállítás mentés után egy reset és alap beállítások csak nem tart 2 óráig.
Ha ezzel is szar, akkor beállítások vissza töltése és kész.

Egyébként ezzel a jelenséggel én is találkoztam pár hónapja, és néha mostanában is előjött.
Pedig Invitel a szolgáltató, szimmetrikus nettel.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1465) instantwater válasza itanczos (#1462) üzenetére


instantwater
addikt

Ha nem jön megfelelő megoldás, akkor körbescriptelheted a problémát.

Létezik dellmont egyenleg lekérő script, azt hiszem többbféle is. Talán bash és PHP de nem vagyok benne biztos.
Ezt a scriptet lefuttatod mondjuk naponta vagy óránként, és amikor X cent alá csökken az egyenleg, átkonfigurálod a rendszert, hogy ne használja. És küldesz egy emailt magadnak, hogy töltsd fel.

(#1466) itanczos válasza instantwater (#1465) üzenetére


itanczos
senior tag

Köszi!

A LOG-okat bogarászva azt látom, hogy 19-es HANGUPCAUSE kóddal jön vissza az asterisk a hívásból.
Ez viszont nincs konkrétan lekezelve a freepbx-ben.
A Zoiper kliens SIP 503-as hibát dob (mellékként).

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1467) instantwater válasza itanczos (#1466) üzenetére


instantwater
addikt

Amúgy kellene tudnia ezt a failover funkciót a freepbxnek vagy ez egy egyedi igény?

(#1468) itanczos válasza instantwater (#1467) üzenetére


itanczos
senior tag

Elvileg kellene tudnia...
De a 19-es kódot nem kezeli, ha jól néztem.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1469) bbrain


bbrain
tag

Sziasztok,

Asterisk és külső sip szolgáltató konfigrálásához keresek valakit, aki nálam jobban érti a dolgokat.
Jelenleg egy "No matching endpoint found" hibát kapok a log-ba.
Teamview és teló kommunikáció lenne a jó, hogy gyorsan elmondjam a dolgokat.
Lécci írjon PM-et akinek van 10 perce, és tudna segíteni a konfigurálásban.

Köszi, bbr.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#1470) Janos46


Janos46
tag

Sziasztok!
Ki használ Gigaset.net-es telefonszámot beszélgetésre? Esetleg válaszolna?
Van 3 darab A510IP készülék Gigaset.net-re regsztrálva, Oljuska, Palko és Szomszéd néven azonos
paraméterekkel, de különböző helyen. Ebből Oljuskát a gigaszettes számon mindenki tudja hívni, de a
másik kettő 480-as kóddal (foglalt) elutasítva. Egyébként a rajtuk beállított Neophone szolgáltatás
rendesen működik. Ahhoz kérnék segítséget, hogy mi lehet a gond azzal, hogy a gigaszettes számok nem
hívhatók mindegyiken. :((
Köszönettel. János

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#1471) itanczos válasza Janos46 (#1470) üzenetére


itanczos
senior tag

A szerver oldalon be van állítva, hogy legalább 3 kapcsolatot (regisztrációt) engedjen egy időben?
Kifelé tud mindhárom telefonálni ezzel a fiókkal?

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1472) Exian


Exian
őstag

Sziasztok!

Át telepítettem az évek óta, otthoni szerveremen működő Asteriskemet egy VPS szerverre. Nagyjából minden működik jól, de valamiért az új szerverről a vezetékes hívások nem mennek.

Ja, hogy tiszta legyen: csatlakoztatva van egy VoipBlazer fiók, azzal telefonálgatunk kifele. Mobil hívás az megy.

De amikor vezetékest hívok, akkor kicsöng, de a hívott szám/telefon nem csörög. Konkrétan próbálom az otthoni vezetékes számunkat hívni, úgy, hogy mellette állok a mobillal és Zoiperrel tárcsázok (a szerveremen keresztül), a mobilban van kicsengés, de a telefon nem csörög.

Aztán pár kicsengés után megáll a dolog.

Mi lehet a gond?

Log szerint minden ok, megindul a tárcsázás a VB-n keresztül. Esetleg a VoipBlazerrel van gond, hogy nem mennek a vezetékes számok? Igazából régen próbáltam vezetékest hívni róla, most is csak próbaképpen próbáltam meg az új szerveren, akkor tűnt fel, de régen működött, az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#1473) itanczos válasza Exian (#1472) üzenetére


itanczos
senior tag

Szia!

A voipblazer web-es felületén látszik a hívás a listában? A megfelelő számot írja ki?

itanczos

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1474) Exian válasza itanczos (#1473) üzenetére


Exian
őstag

A hívás listában csak a felépült hívások szerepelnek, a próbálkozások nem. Tehát, azok sincsenek a listában, akiket hívok, ki is csörög rendesen, de nem veszi fel. Csak a tényleges kapcsolt hívások látszanak, úgyhogy ez a lehetőség sajnos nem segítség.

(#1475) itanczos válasza Exian (#1474) üzenetére


itanczos
senior tag

Más szám hívása, esetleg mobil?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1476) Exian válasza itanczos (#1475) üzenetére


Exian
őstag

Mobil az megy gond nélkül, azt tudom hívni, szóval ezért furcsa és ezért nem vagyok biztos benne, hogy az Asteriskemmel van gond, mert akkor a mobil sem menne. De igazából nem tudom.

Esetleg van másnak is VoipBlazer fiókja Asteriskre csatlakoztatva? Mert akkor kérnék egy próbát, hogy mennek e a vezetékes számok.

(#1477) itanczos válasza Exian (#1476) üzenetére


itanczos
senior tag

Ez Dellmont-os klón?
Nekem a stuntcalls és browsercalls megy jól.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1478) Exian válasza itanczos (#1477) üzenetére


Exian
őstag

Igen, ez is dellmont klón szerintem. Browsercallsról jöttem át ide, mert az már igen drága, a legolcsóbb most a Stuntcalls, de oda még nem mentem át.

Na közben tettem egy próbát, a mobilomon a Zoiperben közvetlenül a VoipBlazer fiókot adtam meg és úgy megy a vezetékes hívás, tehát az Asteriskemben van valami elcsesződve... de vajon mi?!?! Amikor látszólag minden ok, a hívás elindul, de valszeg valami miatt a VoipBlazerig már nem jut el és talán csak az Asterisk saját kicsöngés hangja hallatszik.

De akkor meg a mobilszámok miért mennek jól? :)

Na, ez is egy jó kis hiba, amit nehéz lesz megfejteni...

[ Szerkesztve ]

(#1479) itanczos válasza Exian (#1478) üzenetére


itanczos
senior tag

Browsercalls csak vezetékes irányba!
Stuntcalls pedig mobil és esetleg vezetékes.

Az asterisk-en indíts el egy konzolt az
asterisk -rvvvv
paranccsal és akkor látod mit küld el a központ.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1480) Exian válasza itanczos (#1479) üzenetére


Exian
őstag

Köszi, ezt tudom, itt figyelem. Igazából ilyen szempontból ismerem jól az Asterisket, működtetek rajta saját "Call center" cuccost is, ami ettől sokkal bonyolultabb falat volt, mikor "leprogramoztam", de ez az egyszerű dolog most kifogott rajtam :D

SZERK.: Baxa meg, meg van! Kiderült, mi volt a hiba... 06XXXXXXXX formátumba nem jó, de +36XXXXXXXX formátumban meg jó... bakter :DD EZ volt mindössze a hiba.

De nem értem, mert eddig/régen működött 06 előtaggal is. Lehet, hogy dellmonték változtattak valamit a befogadott formátumoknál? Vagy én emlékszem rosszul és régen sem ment 06 előtaggal?!

[ Szerkesztve ]

(#1481) Exian válasza Exian (#1480) üzenetére


Exian
őstag

Úgy tűnik, hogy a VoipBlazer elfogadja a 06 előtagot is, mert közvetlenül Zoiperrel a VB fiókkal megy úgy is. Tehát az Asteriskben van valami máshogy nálam, mint eddig... illetve furcsa, mert a mobilszámok most is mennek 06 előtaggal... érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#1482) itanczos válasza Exian (#1481) üzenetére


itanczos
senior tag

Igen, dellmont elfogadja.
Viszont a hívószám kijelzéshez átadott szám (CID) már csak +36-al megy.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1483) Exian válasza itanczos (#1482) üzenetére


Exian
őstag

Jah. No mindegy, akkor fogom és átírkálom a névjegyzékemben az összes számot nemzetközi formátum szerint +36 előtaggal, oszt' kész... VAGY az asteriskbe rakok egy "fordítót", ami átpattintja +36 -ra a 06-al beérkezett hívásokat.

(#1484) itanczos válasza Exian (#1483) üzenetére


itanczos
senior tag

Várj, nem egyről beszélünk!
Híváshoz jó a 06, én a hívott oldalon kijelzendő számra gondoltam. Oda már csak a +36sajátszám működik.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1485) Exian válasza itanczos (#1484) üzenetére


Exian
őstag

Jah értem, csak arra írtam, hogy most hirtelen a legjobb megoldás, ha átírom az összes ilyen számot, nem állok neki az Asteriskben turkálni emiatt... úgy is szebb +36 formátum.

Egyébként meg maximálisan vicces: épp csak az a kettő vezetékes telefonszám volt 06 előtaggal, amiket próbáltam :D (Munkahelyi és az otthoni). MINDEN más szám a névjegyzékemben +36 előtaggal van, az összes mobil és vezetékes is, CSAK pont az a kettő, amiket próbáltam, épp csak azok voltak 06 -tal :)

De most +36 -tal mennek ezek a számok is.

(#1486) korfa


korfa
aktív tag

Flexisipet konfigurált már valaki?

(#1487) phanfantom


phanfantom
senior tag

Sziasztok!

Adott egy cég, ahol korlátlan telefonálásra kellene valamilyen megbízható megoldás.(fix asztali telefonok, mobil nem érdekes)
Kb. 5-10 telefonról van szó. Az lenne a lényeg, hogy minden szám visszahívható legyen.
Erre milyen megoldás van ill. milyen a költségvonzata havi szinten?

Köszi :R

(#1488) Exian válasza phanfantom (#1487) üzenetére


Exian
őstag

Hogy érted, hogy korlátlan telefonálásra? Saját hálózaton belül? Vagy kifele is?

Nálam ez úgy működik, hogy van egy saját szerver, rajta a saját mellékek (van analóg telefon VoIP adapterrel, van IP telefon is, meg vannak mobiltelefonok SIP klienssel, szóval vegyes nagyon a hálózat). Mindenkinek van saját belső melléke, ezeket ingyen lehet lehet hívni értelemszerűen, de vannak külső helyi vezetékes számok is hozzájuk, így kintről is hívhatóak az egyes mellékek, a saját helyi vezetékes számaikon.

Ez a szolgáltatónál, ahol vagyok, úgy néz ki, hogy 99 Ft / hó / telefonszám. Így értelem szerűen nálad 5 telefonnal ~500 Ft, 10 telefonnal ~1000 Ft havonta az alap díj.

De ha nem akarsz ennyi telefonvonalat fenntartani, lehet olyat is (nálam ilyen is működik), hogy 1db fő külső vezetékes szám van, amit lehet kintről hívni és a szerveren működő "call center" veszi fel és ott kell bepötyögni, hogy melyik melléket / kit akarsz hívni, így csak 1db telefonszámot kell fenntartani.

[ Szerkesztve ]

(#1489) phanfantom válasza Exian (#1488) üzenetére


phanfantom
senior tag

Kifelé, vezetékes és mobil számokat korlátlanul lehessen hívni.

(#1490) Exian válasza phanfantom (#1489) üzenetére


Exian
őstag

Úgy érted, hogy havi X ezer forint havi díjért cserébe korlátlanul tudjál bármit hívni? Hát, erre nem tudok mit javasolni, körül kell nézni, van e VoIP szolgáltató, amelyik ad ilyen csomagot. Biztos nem lesz occsó'.

(#1491) itanczos válasza phanfantom (#1489) üzenetére


itanczos
senior tag

Definiáljuk ez esetben mit jelent a korlátlan!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1492) Exian válasza itanczos (#1491) üzenetére


Exian
őstag

Igen, engem is ez kavart meg és ez érdekelne, mert nem egyértelmű és VoIP vonalon annyira ez nem jellemző, legalábbis nálam. Nálunk a korlátlan ingyenesség odáig tart, hogy saját hálózaton, meg a VoIP szolgáltatóm saját hálózatán belül ingyen telefonálok, na de kifele... ott már bejönnek a dellmontos szolgáltatók a "majdnem ingyenes" verziókkal, egy korrekt árszabású, X pénzért korlátlan beszédforgalmat biztosító HAZAI VoIP szolgáltató engem is nagyon érdekelne! De szerintem sokakat még itt...

[ Szerkesztve ]

(#1493) phanfantom válasza Exian (#1490) üzenetére


phanfantom
senior tag

Igen.
Voip telefonközpont-ra rákeresve a google-ben, kidobott pár szolgáltatót, de sehol nem láttam, hogy opcióként korlátlan hívás lehetőségét felvetnék, csak, hogy olcsó percdíjak.
A call centerek nem úgy működnek, hogy korlátlanul tudnak kifelé hívni? Vagy az ottani számok nem visszahívhatóak és ezért olcsón meg tudják oldani?

ui:
miután elküldtem a választ, akkor láttam, hogy kérdeztétek mit jelent a korlátlan
szóval bármilyen számot lehessen hívni percdíj nélkül, természetesen belföldön

[ Szerkesztve ]

(#1494) Exian válasza phanfantom (#1493) üzenetére


Exian
őstag

Call centerek nem tudnak korlátlanul kifele hívni. Ha tudnak, egyedi szerződésük van a telefonszolgáltatóval, amit használnak. De ezek súlyos összegek.

Nem biztos, hogy neked VoIP kell. Lehet, hogy elég egy sima telefonközpont (hiszen azt írtad, hogy normál vezetékes telefonok vannak), aztán pl. Telekomnál már vannak korlátlan díjcsomagok, persze cég esetén ez megint máshogy néz ki, több vonal, több beszédforgalom, tuti biztos, hogy nem fogják olcsón mérni...

Kellene tudni, hogy kb. mennyi lesz a forgalom rajta. Abból ki tudod számolni, hogy mi a jobb választás: egy tényleg korlátlan beszédforgalmat biztosító csomag (HORROR áron és abban is lesz valami korlát, hogy X száz perc után átvált számlálósra), vagy esetleg megpróbálod egy VoIP szolgáltatóval.

Mondjuk az a baj, hogy egy normál telefonszolgáltatónál (nem VoIP) már eleve sokba kerül nagyon, ha több vonalad van, több külső, visszahívható számmal.

Ennél tuti olcsóbb egy VoIP szolgáltató, ahogy írtam, jellemzően ~100 Ft / hó / telefonszám áron adják. És most már egész tűrhető percdíjakat is adnak, szóval lehet, hogy ez olcsóbb, mint egy többtízezer Ft-os "korlátlan" csomag egy normál telefonszolgáltatónál.

Viszont szerintem ez itt kissé OFF téma.

Ami ON téma itt, hogy ha rácuppantasz egy mobil előfizetést a saját VoIP szerveredre (megfelelő célhardverekkel (NAGYON drága), megfelelően beállítva szoftveresen (NAGYON bonyolult)), amire kérsz korlátlan opciót, az működhet, de egyrészt meg kell nézni, mit enged a szerződés ezzel kapcsolatban, másrészt egyszerre csak egy valaki tud kifele kommunikálni. Nálunk is így van megoldva cégnél, van 2 mobil adapter a központra nyomva, de ezen osztozik több száz mellék, ha mindkettő foglalt, akkor bizony addig nem lehet kifele hívni, amíg kárognak mindkét vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#1495) itanczos válasza phanfantom (#1493) üzenetére


itanczos
senior tag

Vagyis tök ingyen szeretnél telefonálni itthoni számokra?
Olyan nincs!
Magyarországon semmit nem adnak ingyen!

Ha magyar telefonszámon legyenek elérhetők a telefonok, akkor 2 lehetőség van.
1, a neophone ad ingyen, hívható számot.
2, pl az ephone ad havi bruttó 99-ért számonként fiókot. A belföldi perc díjai közepesek. Nekem jó tapasztalatom van velük. Több cégnél is használjuk, callcenter-ként is.

Olcsón, vagy majdnem ingyen pedig pl dellmont klónnal tudsz telefonálni. Pl stuntcalls, browsercalls.

Vagyis, legalább 2 szolgáltatót kell használni. Egyik befelé, másik kifelé, ha gazdaságos akarsz lenni.
Erre célszerű egy asterisk VOIP szervert telepíteni és használni. Az megoldja a hívások kezelését.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1496) Exian válasza itanczos (#1495) üzenetére


Exian
őstag

Pontosan így van, ahogy a kolléga írja, otthoni, meg saját kis céges környezetben nálam is úgy van, hogy Asterisk, azon ephone a telefonszámok és callcenter miatt (nekem is jó a tapasztalatom velük), mobilra meg a dellmont klónok, most épp voipblazer, az 4 Ft alatt adja a mobilhívást percenként.

Nagycéges (említett többszáz mellékes hálózat) esetén meg úgy van nálunk, hogy normál telefonközpont (VoIP nincs), azon Telekom, az adja az ingyenes vezetékes opciót (persze súlyos havidíjért), és van rajta az említett 2 GSM-es modul, ami meg a korlátlan mobilhívást adja (szintén súlyos havidíjért), a maga korlátozottságával (egyszerre max. két hívás mehet).

(#1497) phanfantom válasza Exian (#1494) üzenetére


phanfantom
senior tag

Jelenleg olyan megoldás van, hogy kifelé mobil számot jelez a fogadó félnél, de azt a számot nem lehet visszahívni vagyis lehet, de a központba kapcsol.
Amúgy egy vezetékes számon visszahívható a konkrét telefon, így ha valaki ismeri azt a számot, akkor el tudja érni azt aki kereste.
Csak gondoltam ezen a rendszeren lehetne változtatni és felvetném, hogy mi a megoldás:)
Szóval itt a visszahívhatóság problémáját kellene megoldani ill. a korlátlan "csomag" sem árt.

ui:
félre értetted, NEM ingyen telefonálás miatt kérdezősködök, meg se fordult a fejemben
ha már mobil flottában 7-8ezer ft-ért lehet korlátlanul telefonálni, akkor ip alapú technológián miért ne lehetne olcsóbban? (amúgy is fix telefonok az asztalon kényelmesebbek lennének)vagyis nem tudtam, hogy nem igazán van ilyesmire megoldás

[ Szerkesztve ]

(#1498) itanczos válasza phanfantom (#1497) üzenetére


itanczos
senior tag

Figyi! Mindent meg lehet oldani!
Kérdés, hogy mennyiért!
Ha mobil számot jelez az ügyfélnél, akkor valszeg gsm adaptereket használnak.

Vagy...

De miért is találgatunk?!? Tudd meg pontosan a felállást és akkor többet tudunk segíteni!!!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1499) itanczos válasza phanfantom (#1497) üzenetére


itanczos
senior tag

Javaslom elolvasni egy másik topic összefoglalóját!
Voip telefonálás

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1500) phanfantom válasza itanczos (#1498) üzenetére


phanfantom
senior tag

Köszönöm az eddigieket is.
Majd próbálok még érdeklődni, de egyelőre az volt a válasz, hogy "ez van", pedig azt gondolom lehetne jobb is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.