Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-06-02 14:41:41

LOGOUT.hu

E topik előzményeit elolvashatjátok (#10133 nál kezdődik és #10614 ig tart)
itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) sipi25 válasza #79335424 (#798) üzenetére


sipi25
tag

Nezd meg a dmesg-ben, hogy mi lett az ethernet adaptered neve. eth0 vagy eth1
Ha megvan, akkor szerkeszd meg a /etc/network/interfaces-t.
iface eth0 inet static
address 192.168.1.5
netmask 255.255.255.0
gateway 192.168.1.254

Az eth0 helyen a dmesg-bol kibogaraszott eszkozod nevet ird be.
Ez a beallitas statikus ip-t allit be az adott interfacehez.

(#802) instantwater válasza sipi25 (#796) üzenetére


instantwater
addikt

+shipping

Amúgy jól hangzik :-)

[ Szerkesztve ]

(#803) #79335424 válasza sipi25 (#801) üzenetére


#79335424
törölt tag

Már kaptam infót, hogy nem én vagyok béna, nagyobb a baj. Nem megy terminálban a sudo. Így se dmesg, se egyéb nincs. Esetleg neked nincs mentésed a Te kész verziódról? Puppy alatt meg tudnám csinálni a rootként partícionálást és telepítést (másolást).

[ Szerkesztve ]

(#804) otps válasza otps (#794) üzenetére


otps
aktív tag

3 kérdés:

- Egyrészt a felső kérdésemre, amire nyomtam a választ, van válasz?

* * *

Én az az ember vagyok, akinek ha le van bontva minden apró, érthető lépésekre, akkor érti, meg tudja csinálni. Jelen topikkal nem vagyok így sajnos - egyelőre. Tisztára ugyanaz az érzés, mint amikor örököltem egy már rootolt androidos telefont: "tessék, csinálj vele, amit akarsz". (Egyébként nem tartom jó ötletnek az Andoridot, a rootot különösen nem.)

- A VOIP-ot (nem mélyvíz topik) használom készség szinten, callbackkel, meg minden. De jó lenne egy teljesen általános leírás (az Asterisk csak egy konkrét megvalósítás - találtam a Google-n), hogy itt alapvetően mit akarunk megvalósítani és ehhez milyen protokollokra van szükség. Mintha egy 5 évesnek próbálnád elmondani. Angolul is jó, sőt, valószínűleg még jobb. Hogy meglegyenek az alapok. Ne csak az, hogy tedd fel ezt az appot, írd be azt a parancsot, stb. Ettől még nem leszek okosabb, nem fogom tudni, mit csinálok egyáltalán.

- Akármit is teszek fel, először a windows-os laptopomra fogom - testing the waters. Volt szó itt a windows-os megoldásról, értelemszerűen nem találom az első, sticky posztban (meg a keresőben sem - valami kíndóznak volt mondva, de nem biztos, hogy ez az írásmód, így nem tudok visszakeresni). :(

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#805) ÁrPi2 válasza fujifilm1 (#765) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Nagyon köszönöm, nekem még új szerzemény a Tasker és nem ismertem még meg ilyen alaposan.

..és az időzitésekkel is valóban játszadoznom kellett, mert bizonyos érték alat a Bnum változóba nem a hívandó szám került hanem a szám amivel a DISAsterisk visszahív.

...Xen ARM paravirt. meg Chroot meg ilyenek helyett Tényleg az lesz itt a nagy előrelépés ha Sipi vagy InstantWater fejlesztéseként 1 Asterisk tud majd multi usert kezelni..

Más dolog:

A 1043ND-n futó Asterisk néha szép "tradicionális" vonalhangot ad, de többnyire tompa kerregö-berregö a hang
,és csak ez utóbbi esetben sikeres a későbbi összekapcsolás...
Sosincs viszont kicsöngéshang sőt még néha már hallóznak az általam hívottak. Ezt mik okozhatják..?

(#806) gepes.g válasza otps (#804) üzenetére


gepes.g
csendes tag

Tisztelt otps!

Amikor nem érkezik válasz, az is egyfajta válasz.
Tudod, nem véletlenül van a topik címében, hogy "mélyvíz". Az 5 éveseknek nem való. És ezt most nem bántásként mondom, hanem tényleg a legnagyobb jóindulattal. Ami ebben a topikban van, az nem egy szolgáltatás, és akik itt olvasók/hozzászólók, azok sem nem előfizetők, sem nem szolgáltatók. Itt valaki/valakik kísérletezgetnek egy eléggé szerteágazó, és folyton változó dologgal, és a tapasztalataikat és eredményeiket megosztják a közösséggel. Akik pedig nem vesznek részt az alkotó folyamatban, azok udvariasan figyelnek, ha van hozzá affinitásuk, kipróbálják a gyakorlatban a dolgot, kifejezik hálájukat, ha használják, esetleg segítséget kérnek, ha elakadnak valamiben. Ja, és tapasztalatom szerint, ha KÉREK valamit, általában szívesen válaszolnak is. A "jó lenne egy leírás, lehetőleg angolul" nem jól megfogalmazott kérés, ne haragudj. Nem mutat jól itt, ha türelmetlenkedik valaki. Ez nem egy fizetett support, akiknek az a dolga, hogy az ügyfeleket kiszolgálja, és megoldja a problémáikat. Ez egy közösség, ahol önzetlenül megosztják a tudást, és tapasztalatot. Én is azok közé tartozom, akik ide többnyire tanulni jönnek, és magamba szívni a megosztott tudást. Ritkán szólok hozzá, kérdezni is csak akkor, ha nem találok választ az előzményekben. Szép nagyra hízott már a téma, tényleg sokáig tart végigolvasni, pláne, ha hozzáveszem az eredeti hozzászólásokat is az ezt megelőző VOIP-os topikban. Nekem azért könnyebb, mert több, mint egy éve követem a témát, de valóban, ha valaki csak most kapcsolódik be, annak akad olvasnivaló napokra. Viszont ha végigolvassa, akkor sokkal világosabb lesz minden, és nem is merülnek fel ilyen kérdések, hogy hogyan lehetne ezt windowson futtatni, stb. Mindenesetre érdemes odafigyelni a megfogalmazásra, ha az ember szeretne kérni valamit. Ezen kívül nem nehezíteni az esetleges jószándékú válaszadó dolgát azzal, hogy egy előzőleg feltett kérdésedet nem idézed meg, így vissza kell keresni, hogy mi volt a kérdés, amit korábban feltettél...
Nem akartalak bántani (bár biztos, hogy akaratom ellenére felbosszantottalak most), nagyon komolyan mondom, hogy jó szándékkal írtam le ezeket, csak hogy kicsit helyére billentsem a dolgokat. Remélem, hogy a topiktársak egyet értenek velem.
További jó fórumozást kívánok, és bár nem vagyok itt guru, de ha lesz olyan kérdés, amire én tudom a választ, ígérem, segíteni fogok.
Peace

(#807) gepes.g válasza otps (#804) üzenetére


gepes.g
csendes tag

Egy átfogó leírást a dologról, ráadásul angolul itt találsz, ha eddig nem kerestél volna rá:
https://github.com/instantwater/asterisk-disa-callback/blob/master/README.EN.md

A windowsos futtatás lehetőségéhez a "virtualbox" lesz az a kifejezés, amire érdemes itt a topikban rákeresned, a #513 hozzászólás, és környéke.

(#808) ÁrPi2 válasza gepes.g (#806) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"Remélem, hogy a topiktársak egyet értenek velem."

Igen.

(#809) otps válasza gepes.g (#806) üzenetére


otps
aktív tag

A "jó lenne egy leírás, lehetőleg angolul" nem jól megfogalmazott kérés, ne haragudj.

Igazad van. Csak egy linket kérek szépen (copy-paste), amin el tudok indulni; hogy pontosítsam magam.

Közben ezt találtam magamnak (nem tudom, mennyire releváns):
http://gigaom.com/2010/06/27/app-engine-google-voice-super-charged-communication-platform/

Viszont ha végigolvassa, akkor sokkal világosabb lesz minden, és nem is merülnek fel ilyen kérdések, hogy hogyan lehetne ezt windowson futtatni, stb.
De hát írta valaki, hogy kíndóz (vagy ilyesmi, mert erre a keresőkifejezésre nem találtam); nem értem pontosan, itt mire gondolsz.

Szép nagyra hízott már a téma, tényleg sokáig tart végigolvasni, pláne, ha hozzáveszem az eredeti hozzászólásokat is az ezt megelőző VOIP-os topikban. Nekem azért könnyebb, mert több, mint egy éve követem a témát, de valóban, ha valaki csak most kapcsolódik be, annak akad olvasnivaló napokra.

Been there, done that. Jó, hogy mondod, fontos téma. Pl. amikor a Linux operációs rendszerrel akartam ismerkedi, volt egy olyan ötlet, hogy Ubuntu, hisz sokan használják, népszerű, stb. Magától feltelepül, meg beírok parancsokat, attól ezt csinal, azt csinál; csak éppen a rendszer lelkét nem fogom megismerni tőle. Tanulság: más operációs rendszerrel ismerkedjek. Az egy 'kész' rendszer, az ember csak ezt-azt állít rajta, de pont az alapelveket nem fogja megismerni vele. Ugyanígy nem akarok egy évig követni valamit, ahol azt sem tudom, miről van szó; ezt jó az elején tisztázni.

De kell lennie olyan megközelítésnek is, hogy valaki az alapokat szépen összefoglalta (angolul) egy cikk formájában; ott el tudok indulni, mint egy öt eves. Nekem ez szokott működni. Kérem szépen. :) Aztan, ha megvannak az alapok, visszajöhetek ide az egy konkrét megoldásért.

FACT: elég tré ez a fórummotor, erről a legkevésbe sem tehet egyetlen ittlévő sem (nem lehet hasznos sticky note-okat, összefoglalókat gyártani, stb.); esetleg viszont érdemes lenne megfontolni a tema mélységéhez passzoló, more advanced kommunikációs csatornát.

Ezen kívül nem nehezíteni az esetleges jószándékú válaszadó dolgát azzal, hogy egy előzőleg feltett kérdésedet nem idézed meg, így vissza kell keresni, hogy mi volt a kérdés, amit korábban feltettél...

A linkben volt; 1 klikk. Én kérek elnézést, azt hittem ezen a fórumon így szokás. Persze minden más rendes fórumon (úgy értem, a fórummotor) minden a standardok szerint megy.

Nem akartalak bántani (bár biztos, hogy akaratom ellenére felbosszantottalak most)
No problem; kösz az észrevételt.

[ Szerkesztve ]

(#810) otps válasza gepes.g (#807) üzenetére


otps
aktív tag

Egy átfogó leírást a dologról, ráadásul angolul itt találsz, ha eddig nem kerestél volna rá:
https://github.com/instantwater/asterisk-disa-callback/blob/master/README.EN.md

Pontosítok:

Köszi, ezt már láttam magyarul is. ;)

Szóval a lényeg: fenti leírás arról szól, hogy @instantwater Asterisk szoftverét hogyan telepítsd.

Ez már nagyon in medias res. Tegyük fel, már van egy ilyen szoftver nálam telepítve, működik is; még mindig nem tudom, mit kell vele csinálni; mi alapján működik. Ahogy a Dellmont VOIP alap használatáról van remek ismertető nem csak ezen a fórumon. OK, ha nem is egy öt évesnek, de egy jókepességű felsőtagozatosnak el lehet mondani az asteriskes telefonálósdi a működési elvét, meg megtanítani neki hogy legyen power user.

Első körben nem kifejezetten az Asterisk érdekel, az csak bizonyos standard protokollok egy konkrét megvalósítása; inkább arról, mi van mögötte. Nem várok semmi original cikket, vagy munkát tőletek, csak 1-2 linket kérek - sőt, még jobb, keresőkifejezést; mire keressek rá! -, amin el tudok indulni. Valakinek ezt már meg kellett írnia - ilyen szinten is, meg olyan szinten is; nagy az internet.

Köszönöm.

Ui. Visszaolvastam magam: a megfogalmazásomban az ezt meg azt lehet szerkezetek nem kérést fejeznek ki, mint inkább tényközlés, eszmecsere kezdeményezése. Bocs, ha félreérthető volt.

[ Szerkesztve ]

(#811) #79335424 válasza gepes.g (#806) üzenetére


#79335424
törölt tag

+1
Már én is megírtam a hsz. -t, de "erősnek" éreztem, ezért inkább töröltem. Az én tudásom nagyon karcsú ahhoz, hogy itt véleményt nyilvánítsak bármilyen, tudásszintel kapcsolatos témában.

(#812) otps válasza otps (#810) üzenetére


otps
aktív tag

Lejárt az időlimit (00:05), a hozzászólás már nem módosítható!

Fantasztikus.

I am the reverse engineer. Még ennyit akartam.

(#813) sipi25 válasza otps (#810) üzenetére


sipi25
tag

Nem akarlak megserteni, de tenyleg! De ha az alapoknal akarod kezdeni, akkor nem itt a melyvizben kellene ... Mi/En sem itt kezdtem... Nagyon sok orat toltottunk a foiskolan/egyetemen, egyeb iskolakban, rengeteg konyvet es egyeb, akar internetes forrast elolvasva tettunk szert ismereteinkre.
Kicsit elszomorit a munkahelyemen is, hogy friss diplomas emberek sem tudjak, hogy hogyan hasznaljak a kulonbozo konyveket, katalogusokat es tudastarakat!
Kicsit off voltam,bocs!
Ezt nem csak neked mondtam!
Tudjatok! Ki a legjobb baratunk?
Igen a sotetseg es a google! ;D

(#814) instantwater válasza otps (#810) üzenetére


instantwater
addikt

Tele van a google egymillió blogposttal, powerpoint prezivel, tutorialokkal, hogy hogyan működik a SIP protokoll és hogyan működik az asterisk.

Ez a mélyvíz, ahogy előttem is említették.

De egészen pontosan mire vagy kíváncsi? Mert nekem most úgy tűnik hogy te egy "Tanítsunk meg egy óvodást a SIP protokoll működésére, meg a telefonhálózatok működésére, meg akkor ehhez kell megtanítani neki a tűzfalkonfigurációt, linuxtelepítést, VPS bérlést, de akkor tanítsuk meg neki már a TCP/IP protokoll működését is, meg az SSHt is."

Google:
Asterisk book
SIP protokoll
Asterisk működése
Asterisk for dummies

(#815) fujifilm1 válasza paolinho (#793) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia,

>Kezdetnek a fenti két lépés elég?

Elég ha eddig eljutsz.
Ha nem megy a linux telepités, akkor android allol is lehet chroot debiant inditani. A playen nézz körül.
Androidos - Chroot telepités után az Asterisk telepítése az itt írtak szerint

Két BC akkount még szerencsésebb is a jelen árakon.

Sok sikert. :)

(#816) fujifilm1 válasza instantwater (#771) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Köszi, akkor tényleg olcsóbb nekem is mert én is az usában élek ... papiron... :)

(#817) fujifilm1 válasza sipi25 (#773) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Köszi a visszajelzést. :)

Örülök hogy megy. :)

(#818) fujifilm1 válasza ÁrPi2 (#805) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Na ügyes vagy. :)

Nekem note3-al majd 3 mp-et kell várni amire a szám beirásra kell változoba.
van olyan telo amibe azonnal beirodik! ez vszinuleg nem tasker hiba hanem az uj android verziok hozománya...

>A 1043ND-n futó Asterisk néha szép "tradicionális" vonalhangot ad, de többnyire tompa kerregö-berregö a hang
>Ezt mik okozhatják..?

Szerintem kevés az erőforrás... CPU és RAM vszinuleg. vagy elkezd swappelni...

Nézzd meg
#top -al és
#iotop -al.

Én szépen leszoktam arrol hogy a routerre telepitsek bármilyen entertainment-el kapcsolatos dolgot....
Eleinte én is ott futtattam torrentet, nas-t és dlna-t, de a tapasztalatom azt mutatta, hogy nem érdemes, mert hoszzutávon romlott a router rendelkezésre állás és tud okozni egy szép sec hole-t is... :)
(Meg amiatt sem mert tök nehéz routerre telepitgetni uj csomagokat. )

De erről a tapasztalatomról már értekeztem egyszer itt, csak nem találtam megértő fülekre... :)

[ Szerkesztve ]

(#819) fujifilm1 válasza instantwater (#814) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Nekem ez a 2 könyv van meg:

1. )
Asterisk Hacking
Kiadás dátuma: 2007
Formátum: pdf
28.06 MB

és a

2.)
OReilly.-.Asterisk.The.Definitive.Guide.4th.Edition.2013.RETAiL.eBOOk-NEWSPAPER

Release Date.: 28.06.2013
Store URL....: http://tiny.cc/0pgezw
ISBN.........: 978-1-4493-3242-6
Author.......: Bryant/Madsen/Meggelen
Publisher....: OReilly
Language.....: English
PDF - 17 Mb

Nem olvastam egyiket sem. (Ncore-on vannak...)

A dummy kéne. megvan valakinek?

(#820) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok, meg kérdem itt is, hátha foglalkoztatok ilyesmivel:

Android telefonon be lehet állítani olyat, hogy ha hívást kezdeményez az ember akkor az automatikusan voip-on történjen?
Állítólag létezik valami belső, gyári voip kliens az Androidban, azt esetleg hozzá lehetne rendelni a hívásindításokhoz?

(#821) #79335424 válasza F1DO (#820) üzenetére


#79335424
törölt tag

Válaszoltam odaát.

(#822) paolinho válasza fujifilm1 (#815) üzenetére


paolinho
őstag

Egyelőre még a Linux telepítéssel várnom kell, mert Somatom tesztje szerint a miniPC-vel valami hibádzik a rendszer üzemeltetése kapcsán.
De köszi a segítséget, megnézem, hogy mit lelek a Google-n a Chroot kapcsán, mert ezt még alap szinten sem ismerem, nem hogy a mélyvíz kategóriát felérjem vele kapcsolatban. Mindenesetre új lehetőség, hátha ez lehet a megoldás :R

(#823) #79335424 válasza paolinho (#822) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez igényel némi pontosítást. MK808 nandjára telepítettem a Marsboard -ra portolt, 5.1 -es Picuntut. Ebben az esetben áll fenn a probléma. Többféle Linuxot lehet telepíteni, különböző módszerekkel. Ha megnézed a 3188 -as topikot a vége felé, akkor láthatod, hogy vki épp az általad is kinézett CS918 -ra telepített Linuxot.

(#824) paolinho válasza #79335424 (#823) üzenetére


paolinho
őstag

Bocs, ha pontatlan lettem volna, valószínű, ezt a válaszodat egy kicsit félreértettem. De nem tagadom, ebben a témában valahol olyan vagyok, mint otps fórumtárs. Hidd el sokat próbálok olvasni, hogy megérthessem ezeket a dolgokat, de néha túl sok a számomra értelmezhetetlen kifejezés, és mire kiguglizom, már elvesztem az elejét az egésznek. Na mindegy, nem adom azért fel, egyszer csak sikerül kihozni valamit abból a rengeteg információból, amit itt láthat az ember.
Az valamelyest azért megnyugtat az, hogy annyira nem lehet egyszerű a megoldása egy MK809II miniPC Asterisk futtatására történő beállításának, ha ennyi szakember - beleértve Téged is -, mint aki itt megfordul, sem tud kapásból totál egyértelmű megoldást a kivitelezésre. Mert valjuk be, azért ez nem csak annyi, hogy "Dobj fel egy linux-ot valahogyan, telepítsd az Asterisk-et, és már kész is a project!"
Szerintem nem én néztem ki a CS918-at, mert azt sem tudom, mi az :(

[ Szerkesztve ]

(#825) #79335424 válasza paolinho (#824) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sorry, igazad van! Korábban Instantwater -rel diskuráltunk CS918 -ról.

(#826) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok!

[Jul 25 13:35:52] NOTICE[1478][C-00000000]: chan_sip.c:25450 handle_request_invite: Call from 'IDE NEM TELSZÁMOT, HANEM A BC FELHASZNLÓT ÍRJA' (77.72.169.129:5060) to extension '0621xxxxxxx' rejected because extension not found in context 'public'.

Találkoztatok már ezzel a hibával?

(#827) instantwater válasza szuszinho (#826) üzenetére


instantwater
addikt

Bejövő hívás van a bc userednek.
Public context létezik?

(#828) otps válasza instantwater (#814) üzenetére


otps
aktív tag

Sziasztok!

Aludtam rá egyet. Kettőt.

De egészen pontosan mire vagy kíváncsi?

Egy kérdésre le tudom redukálni:

Tegyük fel, mintha már futna nálam egy ilyen rendszer. Tulajdonképpen csak egy használati útmutatót szeretnék - mintha már menne a rendszerem - felhasználói szemszögből. Aztán innen el tudok szépen indulni visszafelé (reverse engineering). Ez remélem, belefér valakinek. Esetleg. Valaki írta, hogy itt van egy éve és figyel. Esetleg jó gyakorlás lehetne neki is összefoglalni, miről is van szó - felhasználói szemszögből.

[Az elején is ezt kérdeztem elsősorban; bocs, ha nem volt egyértelmű]

Írodaz elején: kösd rá a nagyit is a VoIPra Paszujfalván. < Jó kiindulási alap. Ebből arra következtetek, hogy a felhasználói oldalról le lehet ezt írni szépen, egyszerűen.

Szóval van egy GSM számom, meg egy 21-es. Valahogy visszahívja az egyik a másikat, meg ingyenes is lesz a visszahívás... az Asteriskkel a saját szerveremmel kommunikálok, nem a Dellmont szolgáltatóéval. Szóval foszlányok megvannak, csak nem állt össze a kép. Felhasználói szempontból.

"Tanítsunk meg egy óvodást a SIP protokoll működésére, meg a telefonhálózatok működésére, meg akkor ehhez kell megtanítani neki a tűzfalkonfigurációt, linuxtelepítést, VPS bérlést, de akkor tanítsuk meg neki már a TCP/IP protokoll működését is, meg az SSHt is."

Ez mind nem kérdés most. Komolyan. Lásd fenn.

Hálás kösz, tényleg!

[ Szerkesztve ]

(#829) otps válasza otps (#828) üzenetére


otps
aktív tag

Kiegészítés:

Alapvetően ne az Asteriskről írjatok, ha kérhetem - Asterisk is a software implementation of a telephone private branch exchange (PBX) - hanem, általánosan, mint PBX hogy kell ezt használni.

Ja és bocs, hogy ismétlem magam, a múlt héten kb. pont ugyanezt írtam, kérdeztem. :(

(#830) #79335424 válasza otps (#828) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megpróbálom "manuális" példával elmagyarázni. Négyen vagytok, négy telóval. Attila és Béla barátod egymás mellett vannak. Felhívod GSM -en Attilát. Ő tudja, hogy nincs egyenleged, ezért kinyomja a hívásodat és visszahív "okosban", a VOIP accountjáról . Felveszed és azt mondod neki, hogy Te tulajdonképpen Ceciliával szeretnél beszélni, de Őt hiába hívnád, mert Ő nem tudna visszahívni. Ekkor Attila megkéri a mellette ülő Bélát, hogy hívja fel szintén "okosban", egy másik accountról Ceciliát. Ceci felveszi és Attila, meg Béla szembefordítják a telóikat és Te tudsz beszélni Cecivel. Na, most képzeld el ugyanezt automatizáltan, ahol A. és B. telója egy gépben van, egy szoftver kezeli a két accountot és mindkettőt Te fizeted. Ehhez kell valamilyen számítógép, ami ezt a szoftvert futtatja. Ez lehet otthon, vmi saját eszköz, de ilyen gépet lehet bérelni is. Ekkor kapsz hozzá egy távoli elérést, feltelepíted rá a szoftvert, beállítod és ennyi.

(#831) glaci válasza #79335424 (#830) üzenetére


glaci
őstag

Ez nagyon tetszik! :C
Te aztán tudod, hogyan kell egyszerűen elmagyarázni valamit!
Nagy vagy! :R

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#832) #79335424 válasza glaci (#831) üzenetére


#79335424
törölt tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#833) otps válasza #79335424 (#830) üzenetére


otps
aktív tag

Eddig tiszta sor!

Akkor most - step-by-step - esetleg ugyanez egy fokkal technikaibban, életszerűbben (PBX, de nem Asterisk)? Pl. még mindig nem vágom, a 21-es szám (vagy számok? mennyi is kell?) hogy jönnek a képbe?

@instantwater (#814)
Google:
Asterisk book
SIP protokoll
Asterisk működése
Asterisk for dummies

Vagy hogy a fenti konkrét kérdés vagy téma magyarázatára pontosabban mit gúglizzak? (Itt még mindig nem volt szó Asteriskről.)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#834) instantwater válasza otps (#833) üzenetére


instantwater
addikt

A 21 est csörgeted meg, amivel jelzed az asterisknek, hogy hívjon vissza.

(#835) HisHis válasza otps (#833) üzenetére


HisHis
csendes tag

Hol az Aszterisk érdekel téged, hol nem :)

Nehéz megérteni, hogy mit szeretnél tudni: Használni szeretnéd, vagy hasonló telefonközpontos dolgot? Használatban többen tudunk segíteni, de hogy mit miért csinál maga az Aszteriszk, abban már kevesebben tudnak segíteni (Instantwater)

Én eddig kipróbáltam routeren, windows alatt VirtualBox-ban. A sima eset már ment nekem, de a telefonközpontos eset , még nem (visszahívás helyett egy hibaüzenetet ír ki). Szóval, csak felhasználói a tudásom.

Github-on levő leírást olvastad? Idézem:

"Hogyan működik?

Egy telefonszám felhívásával visszahívást kérhetsz. Felhívsz egy telefonszámot, a központ nem veszi fel a hívásod, hanem egy foglalt jelzést küld vissza, így nem kerül pénzbe neked, tehát hívhatod akár külföldről, vagy olyan telefonról is aminek alacsony az egyenlege.

A központ miután foglalt jelzést küldött, visszahív téged.

Biztonsági okokból csak az engedélyezett számokat hívja vissza, így nem kell használnod semmiféle jelszót a híváshoz.

Amikor felveszed a központ visszahívását, egy tárcsahangot fogsz kapni.

Ekkor ha 1-9 ig nyomsz gombot, akkor a gyorshívásra betárolt számokat fogja hívni, ha olyat választottál ami üres memóriahely, akkor marad a választómenüben és újat próbálhatsz, ha 0-t nyomsz, akkor nem betárolt telefoszámot hívhatsz.

Ha 0t nyomtál elkezdheted beütni a hívni kívánt telefonszámot nemzetközi formátumban. (A + jel helyett 00 tárcsázandó) majd miután begépelted a számot, nyomd meg a # gombot a hívás indításához).

Ezután a központ felhívja a beütött számot, majd összekapcsol vele.

A kimenő hívás hívóazonosítója a visszahívást fogadó telefonszám lesz. Tehát olyan, mintha a saját számodról hívnád. Ezen funkció helyes működéséhez ne felejtsd el hozzáadni a (FVD/BC) webes felületen a telefonszámot, mert csak azokat a telefoszámokat tudja kijelezni a rendszer amik meg lettek erősítve korábban."

Ez az alap eset leírása, ami legjobban a "Call back" hívásra hasonlít, csak nincs kapcsolási díj, és nem kell hozzá internet. Itt ugye kell neked egy hívható Voip telefonszám (ez általában a 21-es körzetű szám). Valamint kell neked 2db olyan Voip fiók amivel hívást kezdeményezel. Valamint kell még az Asterisk-et futtatni valamilyen eszközön (ugye Linux-nak kell futni az eszközön).

GitHub-on megtalálhatók a file-ok, amik tartalmazzák az Asterisk programot, ezeket fel kell másolni a Linux-ra, paraméterezni kell ezeket a file-okat, majd el(újra)indítani az Asterisk-et.

Ekkor az asterisk bejelentkezik az un. 21-es telefonszámhoz. Ha megy hívás a 21-es számra, akkor már az asterisk programja dönti el, hogy mit kell csinálnia. Alap esetben lerakja a telefont, majd leellenőrzi a telefon számot, ha a telefonszám be volt paraméterezve, akkor az egyik kimenő Voip fiókon visszahívja (itt már költségek vannak,lehetnek) ugyanazt a számot, amit az előbb lerakott. Miután felvetted a hívást, nyomógombok segítségével lehet vezérelni az asterisk-et (beprogramozva ugye 1-9-ig beparaméterezett szám hívása, 0 esetén az a szám hívása , amit bepötyögsz a billentyűzeten). Ekkor a másik Voip fiókon felhívja a kívánt számot (itt megint fogyni fog az egyenleg) és összekapcsolja a két hívást.

Bocs, ha nem erre voltál kíváncsi.

(#836) fujifilm1 válasza otps (#829) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Ez a rajz mennyire érthető?

[forrás]

Ne add fel. Értsd meg és írj egy jó leírást!
Szükség van "minden kézre" a projektben.
Mindenki azt ad bele amit tud, leírást, cikket, kv-t, fórum támogatást, stb.. légy kreatív. :)

[ Szerkesztve ]

(#837) szuszinho válasza instantwater (#827) üzenetére


szuszinho
őstag

Miért a bc usernek van bejövő hívása? A neosnak kellene, nem jól gondolom?

A sip.conf-ban ez van:

[general]
context=public ; Default context for incoming calls. Defaults to 'default'

(#838) szuszinho válasza szuszinho (#837) üzenetére


szuszinho
őstag

Jogok nem voltak rendesen beállítva
Most sem kapok foglaltat, csak azt a csipogós dallamot, mint amikor nem létező számot hívok, de most nincs hiba üzenet.

(#839) wmati


wmati
addikt

Sziasztok

Tanulás céljából érdekelne hogy a következő dolog mennyire megvalósítható. 2 telefon egy almás és egy droidos. Hívás, üzenet és fénykép küldés meg hasonló dolgok mint pl vibernél. Ez mennyire kivitelezhető ? Vagy az asterisk csak hang hívásra van ? Esetleg ezeket mivel lehet megcsinálni ?

(#840) #79335424 válasza wmati (#839) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem ez nem az Asterisk profilja. De engem is érdekelne a kérdés. Konkrétan könyvtár másolása egy IOS és egy Android eszköz között közvetlenül. Droid részről ismerem a lehetőségeket, de az IOS -t nem. Ha droidos topikban kérdeztem, akkor a "szaraszifonhasználjandroidot" típusú volt a válasz, szifonos topikban pedig "trollkodikadroidos" jellegű, vagy hallgatás.

(#841) wmati válasza #79335424 (#840) üzenetére


wmati
addikt

Mit javasolsz akkor ? asterisk ben reménykedtem hogy hátha lehet vele szöveges üzeneteket is küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#842) #79335424 válasza wmati (#841) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pont azt fejtegettem, hogy én is keresem a lehetőségeket. Ha tudnék bármit is javasolni, az azt jelentené, hogy már ismerem a lehetőségeket.

(#843) wmati válasza #79335424 (#842) üzenetére


wmati
addikt

Akkor ez zsákutca azt hiszem :O

(#844) instantwater válasza szuszinho (#837) üzenetére


instantwater
addikt

Pedig a logban lesz a kutya elásva...

[ Szerkesztve ]

(#845) ÁrPi2 válasza wmati (#839) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

A nagyok által már ajánlottaknak Tanulás céljából utánakutakodtam és Ha jól értelmezem akkor a Google Voice -hoz és a Gooogle Talk -hoz hasonló dolog (hívás meg üzenet és fényképküldés és hasonló) megvalósítható
az "Asterisk: The Definitive Guide, 4th Edition" (Asterisk11) c. szakkönyv 18. fejezete
"Using XMPP (Jabber) with Asterisk" címü részében leírtak alapján (A könyv 3.kiadása Online is olvasható (Asterisk1.8))

(#846) wmati válasza ÁrPi2 (#845) üzenetére


wmati
addikt

Köszi akkor ezt átnézem.

(#847) instantwater


instantwater
addikt

Korábban felmerült, hogy minden hívandó számra saját callback számot adni. Ha legálisan korlátlanul callback célra lenne ilyen szám regisztrálási lehetőség, kb mennyi pénzt szánnátok rá havonta?

(#848) fujifilm1 válasza instantwater (#847) üzenetére


fujifilm1
senior tag

:R Mester!

uh. mi is pontosan a kérdés? :B
Vagy csak én nem értem?

(#849) instantwater válasza fujifilm1 (#848) üzenetére


instantwater
addikt

Ha nem kéne callbackre neophone 21 es számokat regisztrálgatni, hanem kaphatnál minden ismerősödhöz egy "callback hotlinet" ami egyből vele kapcsol össze callbackkel, mindenféle pötyögés nélkül, az mennyit érne meg?

(#850) #79335424 válasza fujifilm1 (#848) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most felhívod az Asterisket egy beregelt számon. Az visszahív és ekkor kell megadnod azt a számot, amit tulképp hívni szeretnél. Tegyük fel, hogy van tíz virtuális telefonszámod beregelve és az Asteriskben mindegyikhez társítod egy ismerősöd számát. Így nem kell a külön számmegadási procedúra, mert abból, hogy melyik beregelt számon éred el az Asterisket, az már tudja, hogy Te kit akarsz hívni. Magyarul a névjegyzékben egy-egy kontakthoz külön-külön Asterisk elérést társítasz, az Asteriskben pedig egy regelt számhoz, a kontakt számának hívását.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.