Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-06-02 14:41:41

LOGOUT.hu

E topik előzményeit elolvashatjátok (#10133 nál kezdődik és #10614 ig tart)
itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) dkpisti


dkpisti
tag

Hali elég jól haladok a dolgokkal mostmár van egyrendszer ahol mindenkit feltudok hivni mindenről.
Ezek után az kivitelezhető lenne hogy saját szerverről inditva egy voip-gsm átjáróval gsm számot hívjak fel a voipos felhasználomról? :F :DD

(#1202) bambano válasza dkpisti (#1201) üzenetére


bambano
titán

elvileg igen, de javasolt előtte sokat számolgatni, hogy megéri-e.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1203) #79335424 válasza bambano (#1202) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezen nincs mit számolgatni. Megéri, hisz tudáshoz jut általa. :)

(#1204) dkpisti válasza #79335424 (#1203) üzenetére


dkpisti
tag

Ez szép volt :DD Egyenlőre nagyon örülök hogy idáig eljutottam egymagam sima voipom van idáig(dellmont),azzal el leszek egy ideig.

(#1205) #79335424 válasza dkpisti (#1204) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, nekem karcsú az otthoni netem az ilyen szerveres játékokhoz. Arra viszont emlékszem, hogy a Linux -szal való ismerkedés a Canon fényképezőm hekkeléséből indult és anyagilag semmi értelme sem volt. De, ez a "fölösleges" irányvonal később az Adobe Premiere -től, az Androidig nagyon sokmindenre kihatott és visszagondolva mérföldkő volt számomra a CHDK (Canon Hack Development Kit). Szvsz. igenis van értelme ilyen "nemérimeg" -dolgokkal is foglalkozni.

(#1206) glaci válasza #79335424 (#1205) üzenetére


glaci
őstag

Egyetértek!
És ha már így szóba került, hogy ki mire veri el az idejét, kérnék Tőletek tanácsot, mert elakadtam egy ilyen projekt közepén.

Az alap az, hogy volt egy jól működő beállított saját Asterisk "telefonközpont". Semmi különleges, vezetékes, mobil és VoIP irányok közötti átjárást biztosította.
Aztán a kedves szolgáltató (Telekom) átrakott egy másik díjcsomagba és utána már nem "ment" a VoIP. Mivel amúgy is volt OpenVPN az Asterisk mellett, kezdetben nem érdekelt különösebben, mert ha akartam valamit felcsatlakoztam.
Annyi hátránya volt, hogy ha engem kerestek, akkor nem értek el, hanem mindig VPN kapcsolódás után nekem kellett visszacsörögnöm.
Aztán egyszer a feleségemet is átrakták másik csomagba (a régi megszűnt) és így már Nála sem működött.
Ez volt az a pont, ahol megelégeltem a dolgot és azt mondtam változtatok.
Csak hogy elkövettem egy komoly hibát: Az élesben működő rendszert kezdtem el módosítani, anélkül, hogy előtte lementettem volna.
Úgyhogy, mivel elakadtam, egy ideje nem üzemel. (Vagyis üzemel, csak nem tudom használni.)

Szóval a szolgáltató VoIP szűrését készültem megkerülni, egyelőre sikertelenül ...
Azt már tudom, hogy nem port -ra szűrnek, mert átállítottam és úgy sem működik.
Gondoltam, akkor titkosítok.
TLS bekapcsolása után sem megy a dolog: A hívás kapcsolat felépül, majd zéró hang ...
Utána jártam a dolognak és kiderült, hogy a TLS csak a "szöveg formátumú" SIP vezérlő adatokat titkosítja, a kapcsolat RTP protokollon szállított hang anyagát nem. És (tudom, így nem kezdünk mondatot) úgy tűnik, hogy a Telekom pont ezt szűri. Ráadásul mint írtam már, a portok átírása sem segített, tehát nem port alapján, hanem a protokol alapján szűr. (Ami azért elég dúrva, mert sok TV / videó stream szolgáltatás is ezt használja.)
És (tudom ...) itt jött be a képbe a titkosított SRTP!
Viszont ez "akkora fa", hogy "belebicsaklott a fejszém".
Egyszerűen nem bírom jól beállítani, vagy valamit nem raktam fel, ami kellene hozzá, nem tudom ... :(
Ugye az volt az alap, hogy a kapcsolat felépült, csak utána nagy süketség volt, mert a hang adatai nem "mentek át".
Na, most nem épül fel a kapcsolat. Vagyis felépül és egyből "el is dobja", vagyis megszakad. (Az Asterisk log -ja szerint az SRTP -vel van baja, de nem jöttem rá, hogy mi.)

Ha lenne valakinek egy jó leírása, hogy hogyan kell ezt az SRTP -t "belőni", azért nagyon hálás lennék.
Vagy ha valakinek van már konkrét tapasztalata a Telekom VoIP szűrésének megkerüléséről az Asterisken belül, az legyen szíves megosztani velem, hogy miképp működik!

Előre is köszönöm szépen!
(És bocsánat, hogy ilyen hosszú lett. + a hibákért is, ha vannak, mert mobilról vagyok.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1207) bambano válasza glaci (#1206) üzenetére


bambano
titán

okos enged :)

ha az egész hálózat a te kezedben van, minden klienssel egyetemben, akkor ez egy jó időpont arra, hogy kikukázd a sip/rtsp protokollokat és áttérj iax2-re.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1208) glaci válasza bambano (#1207) üzenetére


glaci
őstag

Hát, ha azt nem blokkolják, részemről mehet, csak egy jó leírás kellene hozzá, mert már nagyon belefáradtam ebbe a x@rakodásba ... :(
Mindenesetre köszi a tippet!
Ha van több infód, kérlek ne tartsd magadban!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1209) instantwater válasza glaci (#1208) üzenetére


instantwater
addikt

Miért nem használsz mindig VPNt, ha már úgyis van sajár OpenVPN szervered?
Legalább minden titkosítva van.

(#1210) glaci válasza instantwater (#1209) üzenetére


glaci
őstag

Azert nem jo a folyamatos VPN, mert sokat utazok es kozben rendszeresen elmegy (hol hosszabb, hol rovidebb idore) majd visszajon az internet. (Mindez ossze vissza, ahogy eppen van vagy nincs terero). Ez VPN klienstol es beallitastol fuggoen 2 eredmenyre vezet:
1.: Megunja a sok sikertelen csatlakozasi probalkozast es nem csatlakozik ujra amikor visszajon a NET, igy ha nem figyelek, akkor VPN nelkul maradok.
2.: Probalkozik folyamatosan amig nem lesz megfelelo kapcsolat (GPRS es EDGE alatt nem mindig jon ossze) es emiatt pillanatok alatt leszivja az akkumulatort.
Egyik sem igazan jo, ezert szoktam inkabb kezzel inditani es lakapcsolni, amikor eppen szukseg van ra, ill. adottak a feltetelek. (3G vagy LTE halozat megfefefo tererovel.)
Raadasul mindezt a felesegem telefonjan pluszba nehezebb is kivitelezni, hiszen O meg csak nem is ert hozza.
Na, ezert szeretnem ugy megoldani, hogy mindenfele "hokusz pokusz" nelkul uzemeljen a dolog.

Ugyhogy aki hasznalja az IAX2 protokolt, az meseljen legyen szives!
- Tenyleg mukodik a Telekomnal VoIP tiltas mellett is?
- Hogyan kell beuzemelni / beallitani?

Koszi elore is!

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1211) glaci válasza bambano (#1207) üzenetére


glaci
őstag

Szia!

Sajnos már jöhet is a segítség! :(
Próbáltam belőni, gondoltam ez az IAX sokban csak nem különbözik a SIP -től.
Kerestem egy klienst, ami tudja az IAX -ot, ez a Zoiper lett.
Baállítottam mindent értelem szerűen mind a programban, mind a szerveren, aztán nem akar csatlakozni mégsem, az Istenért sem.
Érdekes módon a konzolon sem látszott, hogy sikertelen a csatlakozási kísérleteim vannak.
Ez gyanússá vált, ezért aztán megnéztem a LOG -ot és ezt találtam:
Error loading module chan_iax2.so: undefined symbol: ast_aes_set_encrypt_key
Na, akkor ez most mi, miért van és hogyan lehet megszüntetni?
Annyit értek, hogy nem töltötte be a modult, ez ugye megmagyarázza, hogy miért nem tudok kapcsolódni és hogy mindez miért nem látszik a konzolon vagy a LOG -ban.
Átnéztem az iax.conf -ot, de abban nem találtam ilyen beállítást. Viszont akkor ezt, amit hiányol hol kell beállítani?
Mert annyit sejtek, hogy ez lesz a dolog kulcsa. (Vagy legalább is remélem ...)

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1212) glaci válasza glaci (#1211) üzenetére


glaci
őstag

Közben én is keresgélek.
Találtam ezt:
http://www.serviceplus.in.ua/forum/viewtopic.php?style=2&f=52&t=476
Azt írja, hogy csak telepíteni kell a libssl-dev csomagot és egy Asterisk újraindítás mellett megoldja a problémát.
Én megpróbáltam, sajnos nem segített, ugyanúgy ott van a hiba a LOG -ban ... :(
Valakinek valami jó ötlete esetleg?

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1213) instantwater válasza glaci (#1212) üzenetére


instantwater
addikt

Bár még sosem használtam IAXot, de a leírásod szerint SSL kell neki.
Ha létezik, próbáld meg az SSL nélküli verziót, bér ez nem túl biztonságos, de nem rosszabb a sima SIPnél.

Valóban a libssl-dev csomag kell neked. Próbáld meg újraindítani az egész gépet.
De lehet, hogy fordításnál lett hihagyva valami kapcsoló, és forráskódból kell újrafordítanod az asterisket.
Esetleg googlezz mág kicsit, hogy mások, máshol, máshogy hogyan oldották ezt meg.

Hanyas asterisk verziót használsz egyébként?

(#1214) glaci válasza instantwater (#1213) üzenetére


glaci
őstag

Szia!

Köszi, hogy foglalkozol velem!

Megpróbálom még a teljes újraindítást, hátha ...
Az Asterisk verziója, az, amit az Ubi alapban telepített: 11.7.0~dfsg-1ubuntu1 (apt-get install asterisk paranccsal, bár azóta lehet, hogy már frissült egyszer).

Igazából az iax.conf -ban be sem kapcsoltam még a titkosítást, így nem értem, hogy miért erőlteti ...
Szerinted hogyan használhatnám / próbálhatnám a titkosítás nélkül? (Vagy hogyan kényszeríthetném, hogy ne akarjon titkosítani?)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1215) bambano válasza glaci (#1211) üzenetére


bambano
titán

nem mindegy, hogy milyen sorrendben akarod betölteni a modulokat.

nekem így működik:

preload => res_crypto.so
preload => func_aes.so
load => chan_iax2.so

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1216) instantwater válasza glaci (#1214) üzenetére


instantwater
addikt

(#1215) bambano megválaszolta....

[ Szerkesztve ]

(#1217) glaci válasza bambano (#1215) üzenetére


glaci
őstag

Köszi!

Este, ha otthon leszek, kipróbálom.

Szerintetek más buktatója lehet még a dolognak?
Ha betölti az IAX -ot, akkor azon belül már nagyjából úgy kell majd beállítani, mint a SIP alatt?

Szerk.:
Az utolsó kérdésem félreérthető. Már beállítottam, csak még nem tudtam kipróbálni ugye.
Szóval esélyes, hogy ahogy belőttem a SIP -es ismereteim alapján, úgy jó is lesz?

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1218) glaci válasza bambano (#1215) üzenetére


glaci
őstag

Köszi! Bevált! Erre magamtól tuti nem jöttem volna rá!
Átírtam és újra is indítottam a gépet is. Most már betölti.
Persze nem is én lennék, ha most már egyből rendesen működne is ....
Most valami újabb hiba van, ha jól értem akkor valami jogosultsági gixer lesz.
ERROR[967] netsock.c: Unable to bind to 0.0.0.0:993: Permission denied ERROR[967] chan_iax2.c: Unable to create network socket: Permission denied
(A portot én raktam 993 -ra a config bindport részénél. Az OpenVPN is 995 -ön megy ...)
Na de milyen jogosultsági baja lehet, ami eddig a "sima" SIP -nél nem akadályozta a működését?
Ha van valami jó tipped, kérlek ne titkold! Köszi előre is!
(Persze én is keresem majd a megoldást, csak már megint dolgozok ...)

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1219) instantwater válasza glaci (#1218) üzenetére


instantwater
addikt

A titok nyitja a linux port kezelése.

1024 alatt csak ROOTként nyithatsz portot.
Az OpenVPN pedig rendesen be van állítva szolgáltatásként a rendszeren ezért futhat 995ön.

A megoldás, hogy tedd 1024 nél nagyobb számú portra.

(#1220) ÁrPi2 válasza glaci (#1206) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Üdv , most belelapoztam az "Asterisk: The Definitive Guide, 4th Edition" (Asterisk11, 2013) könyvbe
és a 176. oldaltól leír olyat példascriptekkel, hogyan kell összekapcsolni két Asterisk szervert
TLS titkosítású SIP hívások bonyolítására + SRTP konfigot is ismertet a titkosított médiasztrimeknek.
((Azután tárgyalja éppen az IAX-ot is :) Inter-Asterisk-eXchange protokoll :K ))

[Link eltávolítva.]

[ Módosította: Karma ]

(#1221) glaci válasza ÁrPi2 (#1220) üzenetére


glaci
őstag

Köszi, holnap megpróbálok ránézni, hátha okosabb leszek.

Azt a linket (amit eltávolítottak) légy szíves küld át egy PÜ -ben!

Előre is köszönöm!

(#1219) instantwater:
Lebuktam, hogy nem vagyok egy Linux guru.
Nem lehet esetleg "megerőszakolni", hogy menjen 1024 alatt is? Esetleg root jogot adni az Asterisk -nek? Csak mert a 993 hivatalosan a titkosított IMAP, amit biztosan nem szűrenk blokkoknak ki sehol ...

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1222) instantwater válasza glaci (#1221) üzenetére


instantwater
addikt

Addig amig nem szűrik addig minek találgatni, hogy mi lesz ha szűrik?

Sudoval tudod indítani 1024 alatti porton, de nem ajánlom. Soha, semmi publikus szolgáltatást nem futtatunk rootként, mert bármi gubanc van a programban és bejönnek a szerverre, vagy ami könnyebben megeshet, hogy megbolondul a konfig amit írsz és legyalul ezt azt a rendszerben és rakhatod újra az egészet.

Csak említés képpen a Dockerrel ilyeneket ki lehet védeni, hogy legyalulj egy teljes szervert.

(#1223) glaci válasza instantwater (#1222) üzenetére


glaci
őstag

Köszi a tippet!
Végül is igazad van, mert azt még nem is tudom (nem teszteltem), hogy szűrik-e egyáltalán.
Egyből biztosra akartam menni, hogy ne kelljen felesleges köröket futni, azért választottam ezt a megoldást.
Lehet, hogy nekiadom az OpenVPN hivatalos portját, az 1024 felett van.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1224) instantwater válasza glaci (#1223) üzenetére


instantwater
addikt

Vagy akár a 3389 es portot is adhatod, az a távoli asztal portja, vagy 3306 mysql portot is adhatod.
De az IAX gyári portja a 4569. Azzal mi a gond?
Ha valami szolgáltató port alapján akar szűrni, akkor az 5060 as SIP portot sokkal hamarabb fogja blokkolni mint a 4569 IAXot. De ma már nagyon jó protokollszűrők vannak, ott pedig mindegy melyik porton megy a blokkolandó protokoll.

[ Szerkesztve ]

(#1225) bambano válasza instantwater (#1222) üzenetére


bambano
titán

az asterisk minden rendesebb disztrón rootként indul, rábindel a szükséges portokra és utána vált felhasználói azonosítót.

felesleges bármi más tákolás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1226) instantwater válasza bambano (#1225) üzenetére


instantwater
addikt

Igen, vált.
De nem rootként fut folyamatosan.

(#1227) glaci válasza instantwater (#1224) üzenetére


glaci
őstag

Ezért akarom olyan portra tenni, ami hétköznapi használatban van és eleve ("gyárilag") SSL -el titkosított adatok mennek rajta. Innentől fogva mondja meg a protokoll szűrő, hogy az adott titkosított adat az-e, aminek lenni kell(ene), vagy nem! (Ha tudja ... Mert szerintem titkosított adat és titkosított adat között már nagyon nehéz lehet különbséget tenni!)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1228) glaci válasza glaci (#1221) üzenetére


glaci
őstag

Sziasztok!

Közben dolgoztam a témán:
A (listening) port átírása 1024 fölé tényleg megoldotta a problémát.
Belső hálózaton tökéletesen működik is a cucc! :))
Viszont ha mobil netről próbálok, akkor nem csatlakozik.
Jobban megvizsgálva a konzolon látottakat és az "iax2 show peers" parancs eredményét szembesültem vele, hogy a felhasználó "random" (communication) portot kap. (OK, nem teljesen random: Ugyanaz a készülék, ugyanaz a felhasználó és ugyanaz a Zoiper kliens, hol 39802 -t, hol 61982 -t kap olyankor, amikor felépül a kapcsolat és látom az eredményét.)
Mivel a Telekomnál jelenleg az IP címem alapján NAT mögött lévőnek tűnök, nem tudom, hogy hol akad meg a dolog. Már próbáltam a szervert DMZ -be rakni a routeren, de az sem adott eredményt.
Nem lehet esetleg valahogy megtudni hogy milyen port tartományt ad a kapcsolatoknak vagy esetleg beállítani egy szűkebb értékre valahol manuálisan? Akkor legalább be tudnám hozzá lőni a routert és egy hibalehetőséget ki tudnék szűrni. (Bár szerintem a Telekomnál bukik a dolog, de nyugodtabb lennék, ha minden kétségemtől megszabadulhatnék.)
Szóval a helyzet az, hogy most a saját hálózaton belül szuper ez az IAX, de a mobil netről be sem tud regisztrálni a szerverre.

Van valami jó ötletetek?

Szerk.: Most sikerült egy 62019 -es portot is összehozni a belső hálón ...

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1229) glaci válasza glaci (#1228) üzenetére


glaci
őstag

Közben próbálgatom. Annak függvényében, hogy a belső IP címe vagy a külső No-IP -s domain neve alapján kapcsolódok rá, változik a port. Eddig volt már: 62057, 1024, 4569 és 62110. (Plusz az a 2, amit már régebben is írtam.)
Érdekesség, hogy ha a mobil netről OpenVPN -el felcsatlakozok, akkor hiába vagyok a belső hálón logiakilag és hiába működik minden ennek megfelelően (elérem a Samba megosztást vagy pl. a routerem admin felületét) a Zoiper nem csatlakozik fel az Asterisk -re IAX -al úgy, mint amikor a valóságban is a belső hálón csücsül.

Kezdem úgy érezni, hogy kevés vagyok én ehhez. :(

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1230) glaci válasza glaci (#1229) üzenetére


glaci
őstag

A Zoiper -ben engedélyeztem a random local port beállítást, most már megy az OpenVPN -el, de még mindig nem megy "simán" a mobil internetről. (Rejtély számomra ez az IAX ...)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1231) goop válasza glaci (#1230) üzenetére


goop
őstag

Valami nem stimmelt nekem sem, ha a házi asterisk-re csatlakoztam zoiperrel, de a többi ment szépen.

(#1232) glaci válasza goop (#1231) üzenetére


glaci
őstag

Szia!

Nem tudsz esetleg ajánlani másik klienst, ami tudja az IAX -ot?

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1233) goop válasza glaci (#1232) üzenetére


goop
őstag

Szia

Elfelejtettem mondani, hogy én sima sip protokollon használtam. Az összes többi kliens jó volt...

(#1234) LaySoft


LaySoft
tag

Sziasztok!

Van egy működő Asterisk rendszerünk, ezt szeretném azzal bővíteni, hogy minden bejövő híváskor hívjon meg egy URL-t a hivó számával GET paraméterben. Azt tudom, hogy van az Asterisk-ben egy CURL függvény, a doksi ( http://www.voip-info.org/wiki/view/Asterisk+func+curl ) egy felhasználási példát is említ:

exten => s,1,Set(foo=${CURL(http://somewhere.com/somepage.html?x=5&y=4)})

Az nem világos, hogy melyik config file-ba és azon belül melyik részébe tegyem, ill. hogyan tudom a bejövő hívó számát paraméterben átadni? Tudtok ebben segíteni?

Köszönöm!

Lay

(#1235) bambano válasza LaySoft (#1234) üzenetére


bambano
titán

exten-nel kezdődik a sor, tehát az extensions.conf-ba kell tenni.
a melléket ${EXTEN}-ként lehet az url-be tenni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1236) instantwater


instantwater
addikt

Valakinek van tapasztalata CISCO CP-7941G voip telefon SIP firmwarerrel?
Sikerült feltennem a 8.5.2 es SIP firmwaret az eredeti SCCP firmwarere.
TFTP ről leszedi a SEP<MAC>.cnf.xml filet, de a kijelzőn az "Unprovisioned" üzenet látszik, illetve szeretném 9.3 vagy 9.4 re frissíteni.

Aki csnált már ilyet, előre is köszönöm a segítségét.

(#1237) weiss


weiss
addikt

FreePBX-szel van valakinek tapasztalata? Próbáltam rávenni, hogy az egy LAN-on levő kliensek közvetlenül egymásnak küldjék az RTP csomagokat, de nem megy, mivel az SDP-ben mindig az Asterisk IP-je van. Ahol csak láttam, ott canreinvite=yes és nat=no.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#1238) simonzsoli


simonzsoli
csendes tag

Sziasztok,
valakinek van esetleg tapasztalata DIGI nomadikus telefonnal és Asteriskel? Másik VOIP szolgáltatóval tökéletesen működik, de a digi esetén nem jelez semmi hibát, viszont ha hívni próbálok, a "This number is not in service" hibaüzenetet mond be. Valakinek esetleg lenne ötlete, mi lehet a hiba?
Kösözönöm előre is

"Modern tánczene, amitugye éntaláltam ki." - Hamvai P.G.

(#1239) goop válasza simonzsoli (#1238) üzenetére


goop
őstag

Hja, elég instabil a nomadikus szolgáltatásuk. Van hogy pár órát elmegy szakadás nélkül, de van hogy egy óra alatt többször is szakad. De ami téged érdekel, az valószínűleg az lesz, hogy a registernél a felhasználó nevet add meg, (.../usered)és az extensions -ban is így hivatkozz rá, és ne a telefon számmal, se semmi mással, csak így megy. Ja és register így: user:passwd:user@.../user ugye.

[ Szerkesztve ]

(#1240) allfinanz


allfinanz
senior tag

SPA-3102 tarcsazasi terv kellene.

Van egy varosi szam, pl.: 00-36-1-2345678.
Neni mondja, ha ismeri a melleket, ussem be, vagy varjak a kezelore...
Van 5 jegyu mellekem: 98765.

Egy hivas igy all fel ilyenkor:
003612345678p98765.

Tarcsazasi terv ezt nem ismeri. Nem tarcsazza a melleket utana automatikusan.

Meg jobb lenne, ha csak az 5 jegyu melleket hivnam, o figyeli, hogy csak 5 jegyu szamot irtam be es ele tarcsazna automatikusan ezt a varosi szamot a szunet jellel es utana tarcsazna az 5 jegyu melleket.

Nem jovok ra, hogyan kell.
Nem asterisk, csak a VOIP eszkozbe (SPA-3102) akarom beirni a Dial Plan mezobe, ha tudtok valamit erre. Koszi.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#1241) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

Valaki használja a instantwater-es DISA-át: [link] dedikált trigger számmal,össze tudná hozni?

"Korábban felmerült, hogy minden hívandó számra saját callback számot adni, vagyis megcsörgetsz egy számot, visszahív, es egyből a beállított illetővel kapcsol össze.

Minden ismerősödhöz egy "callback hotlinet" ami egyből vele kapcsol össze callbackkel, mindenféle pötyögés nélkül

Most felhívod az Asterisket egy beregelt számon. Az visszahív és ekkor kell megadnod azt a számot, amit tulképp hívni szeretnél. Tegyük fel, hogy van tíz virtuális telefonszámod beregelve és az Asteriskben mindegyikhez társítod egy ismerősöd számát. Így nem kell a külön számmegadási procedúra, mert abból, hogy melyik beregelt számon éred el az Asterisket, az már tudja, hogy Te kit akarsz hívni. Magyarul a névjegyzékben egy-egy kontakthoz külön-külön Asterisk elérést társítasz, az Asteriskben pedig egy regelt számhoz, a kontakt számának hívását.

Direct szám hívás. (Különböző trigger számokra különböző számokat hív.)
Ha egy bizonyos 21-es számot hívok, akkor egyből egy fix számot hív. (nem kell betárcsázni sem a melléket se a számot.)
pl:
Ha 06211111 et hívom kinyom, visszahív és egyből hívja Gézát.
Ha 06211112 et hívom kinyom, visszahív és egyből hívja Gizit.
Ha 06211113 at hívom, akkor ahogy eddig is kinyom visszahív tárcsahangot ad és hívhatok menüből vagy megadhatok egy számot.

Nem veszi fel egyik se, így ingyenes a mobilról a hívás."

(#1242) goop válasza HXY (#1241) üzenetére


goop
őstag

Nem csináltam, de sok időt nem nyersz vele, hiszen most visszahív, felveszed, gyorshívó 1-9ig, tehát kb. 2mp amiről szó van.

(#1243) bambano válasza HXY (#1241) üzenetére


bambano
titán

nem tárcsázhatsz 0621-1111-et, mert azt nem viszi át a telco hálózat.
tehát ez a megoldás szerintem nem járható út.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1244) instantwater válasza bambano (#1243) üzenetére


instantwater
addikt

Ő azt akarja, hogy felhív egy 06217654321 formátumú számot, a rendszer visszahívja, és mellék tárcsázása nélkül egyből hívja a betárolt hívandó számot.

(#1245) bambano válasza instantwater (#1244) üzenetére


bambano
titán

értem, csak ezzel az a gond, hogy ahány ilyen számot szeretne, az annyi sip előfizetés.
a dolog értelme az lenne, hogy neki ne kelljen mobilról drágán telefonálni. ezért lerak valahova egy asterisket. de azt az asterisket csak akkor éri el a mobilról, ha annak telco kapcsolata van. amiért fizetni kell.

emiatt szerintem nem jó ötlet ez a fajta visszahívás. legalábbis kettőnél több havernál már nem olcsó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1246) goop válasza bambano (#1245) üzenetére


goop
őstag

Nagyon nem vagy képben. Inkább hallgass. :P
U.i. Legalább az összefoglalót olvasd át. Csomó helyen adnak ingyen 21 es számot, vagy egyszeri 100 ft ert földrajzit.

[ Szerkesztve ]

(#1247) otps


otps
aktív tag

Sziasztok!

Amivel itt foglalkoztok, az csak Dellmont szolgáltatókkal megy? Az a baj, úgy néz ki, hogy az nem elég megbízható nekem.

(#1248) Exian válasza goop (#1246) üzenetére


Exian
őstag

Jah, én saját körzetemben bérlek 99 Ft-ért számot. Tehát nem "ronda" 21-es szám, hanem normál helyi számként funkcionál.

De ez havi 99 Ft. Érdekelne, hogy melyik szolgáltatónál van egyszeri 100 Ft-ért ugyanez.

Ha tudod, írd meg kérlek.

Nem mintha nagyon egetverő lenne a havi 99 Ft, de ha egyszer összeggel is megoldható, akkor azért sok kicsi csokra megy alapon nem mindegy :)

[ Szerkesztve ]

(#1249) instantwater válasza Exian (#1248) üzenetére


instantwater
addikt

Fonio.
Viszont, hogy aktív legyen a szám fel kell tölteni 2000 Fttal.
Abban nem vagyok biztos, hogy évi 2000 vagy csak a 2000 egyenlegnek kell meglenni.
Ez a 2000 lebeszélhető, bár dellmont mellett nem sok értelme van. Max ha valami spéci (0680, 0640, etc...) számot akarsz hívni külföldről.

(#1250) KTU válasza instantwater (#1249) üzenetére


KTU
addikt

Évente 2000Ft feltöltés kell rá, persze ez egyenleg és lebeszélheted, ami 167Ft havonta.
Ez több az ephone árnál, de nem csak a számot kapod érte havonta.
Több földrajzi számnál meg egyértelmű hogy Fonio a nyerő.
Nekem 7db van, és évente kell töltenem összesen 2000Ft-al, mivel 1db account.
Ha lefogy az egyenleg, akkor is megy tovább a hívásfogadás, és csak az utolsó hónapban töltöm fel.

Ez ephone-al 8400Ft lenne évente, és csak a számhasználat díja, de ezt már írtam.
:U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.