Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-06-02 14:41:41

LOGOUT.hu

E topik előzményeit elolvashatjátok (#10133 nál kezdődik és #10614 ig tart)
itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) itanczos válasza Mr Dini (#1700) üzenetére


itanczos
senior tag

Inkább egy FreePBX-et javaslok!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1702) Mr Dini válasza itanczos (#1701) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Okés. Bár alapvetően írtózom a guitól, én is úgy látom, hogy nem úszom meg a teljes PHP+nginx+mariadb szenny kombó nélkül a vason, mert ezt kézzel összelegózni kín lenne. :B

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#1703) whbear


whbear
senior tag

Próbáld ki a VitalPBX-et. Nagyon egyszerű ,logikus és ingyenes szinten .
CentOS-en megy es egy scripttel 1 perc alatt fent van .

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1704) abcde22


abcde22
tag

Sziasztok!

Voip telefonközpontot szeretnék csinálni, hogy a telefonoknak legyen egy telefonszámuk és lehessen hívni egymást. Odáig eljutottam, hogy feltettem a FreePBX-et egy raspberry pi 4-re és létrehoztam két extension-t a FreePBX-ben, és egy linksys pap2t voip adapterrel rácsatlakoztam a sip szerverre és ha egyik telefonon hívom a másikat akkor kicsöng, és felveszem de nem hallok semmit a telefonban. Valaki tudna segíteni?

(#1705) abcde22


abcde22
tag

Sziasztok!
Elkezdtem csinálni egy FreePBX telefonközpontot otthonra, 3 telefonhoz, odáig eljutottam, hogy a mellékek tudják hívni egymást. Van egy analóg vonalam a telekomtól, és azt szeretném hogy a 3 telefonról lehessen hívást kezdeményezni és fogadni a telekomos vonalon keresztül. Van egy 56K modemem, ebbe dugnám be az analóg vonalat. Mivel kezdő vagyok, segítséget szeretnék kérni. Hogyan tudnám ezt megvalósítani?

(#1706) itanczos válasza abcde22 (#1705) üzenetére


itanczos
senior tag

Na, úgy nem fog menni!

speciális eszköz kell a fővonal “digitalizálásához”.
Olyan VOIP adapter, aminek van FXO portja.
Kis irodalom:
[link]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1707) whbear válasza abcde22 (#1705) üzenetére


whbear
senior tag

Ebayon GoIP-re keress rá.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1708) abcde22 válasza itanczos (#1706) üzenetére


abcde22
tag

köszönöm

(#1709) abcde22 válasza itanczos (#1706) üzenetére


abcde22
tag

Vettem egy linksys spa3000-et. És találtam egy ilyen leírást: [link] , amivel sajnos nem sikerült megcsinálni, mert hiányos. Mindent ami a leírásban van beállítottam, de nem megy.
A 17. pontot nem tudtam beállítani. Segítesz?

[ Szerkesztve ]

(#1710) itanczos válasza abcde22 (#1709) üzenetére


itanczos
senior tag

Nem világos, hogy mi nem működik.
Mi az ami hiányzik?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1711) abcde22 válasza itanczos (#1710) üzenetére


abcde22
tag

a 17. pont hiányzik, de egyébként ha jól értelmezem a dolgot, akkor félig már így is működnie kellene, ki kellene csöngjön az egyik mellék. és nem működik. nincs outbound route hozzáadva, mert nem tudom hogyan kell, az a 17. pont lenne. de inbound route hozzá van adva ahogyan a leírásban van.

próbálom hívni az analóg vonalat mobilról de nem csöng ki a melléken. lehet az is hogy a leírás is hibás. csak én kezdő vagyok, nem tudnám megtalálni a hibát, most először állítok be ilyet.

(#1712) itanczos válasza abcde22 (#1711) üzenetére


itanczos
senior tag

Hű, nekem nem világos pár dolog.
A lényeg, hogy a Freepbx-ben először a Trunks-nél kell felvenni a VOIP adaptert.
Utána kell az inbound routes-nél beállítani, hogy az adott DID szám alapján mit csináljon a rendszer. Ehhez viszont a VOIP adapterben is be kell állítani a DID számot.
Vagyis, ha a VOIP adapterbe befut egy FXO-n keresztüli hívás, akkor hova továbbítsa azt!
Ha jól van beállítva, akkor bedobja a Freepbx-be, továbbítva a DID számot és a hívó számát.
Tehát meg kell adni a VOIP adapterben, hogy milyen DID számot adjon tovább a freepbx-nek.
Ha ez nem egyezik a freepbx-ben megadottal, akkor nem fog kicsengeni.
Javaslom, hogy hívás közben nézd az asterisk konzolon a debug sorokat. Ott látni fogod, hogy mit kap a freepbx!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1713) itanczos válasza abcde22 (#1711) üzenetére


itanczos
senior tag

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1714) abcde22 válasza itanczos (#1713) üzenetére


abcde22
tag

Köszönöm szépen. Beállítottam amit küldtél, kivéve az IVR-t nem tudtam beállítani. Arról is küldenél egy képet?
Meg azt szeretném kérdezni hogy a 0624123456 helyére mit írjak? Írhatom én is hogy 0624123456?

[ Szerkesztve ]

(#1715) whbear válasza abcde22 (#1714) üzenetére


whbear
senior tag

Engedelmeddel én válaszolok. Nem, a saját DID számodat kell oda írni.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1716) abcde22 válasza abcde22 (#1714) üzenetére


abcde22
tag

Azt hiszem sikerült az IVR-t is beállítani, de még valami nem jó, hívom mobilról az analóg vonalat és semmi.

Ezek az spa 3000 beállításai:



Megnéznéd nekem, hogy jól állítottam be?

[ Szerkesztve ]

(#1717) abcde22 válasza whbear (#1715) üzenetére


abcde22
tag

"Engedelmeddel én válaszolok. Nem, a saját DID számodat kell oda írni."

Én nem tudok róla hogy nekem lenne olyan. Mi az pontosan?

(#1718) itanczos válasza abcde22 (#1717) üzenetére


itanczos
senior tag

Milyen számot hívsz mobilról, amikor az spa3000-et hívod?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1719) abcde22 válasza itanczos (#1718) üzenetére


abcde22
tag

0616310826

(#1720) itanczos válasza abcde22 (#1719) üzenetére


itanczos
senior tag

Akkor azt kell beírnod DID-nek.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1721) abcde22 válasza itanczos (#1720) üzenetére


abcde22
tag

Beírtam de így se jó.

(#1722) itanczos válasza abcde22 (#1721) üzenetére


itanczos
senior tag

Mindenhova beírtad?
a VOIP adapternek is meg kell mondani, hogy azt adja át a freepbx-nek.
A freepbx trunk-nél is.
illetve az inbound route-nél is le kell kezelni.

Nézd az asterisk konzolt! Ott látszik mi történik!
asterisk -rvvv

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1723) abcde22 válasza itanczos (#1722) üzenetére


abcde22
tag

Mindenhova beírtam. Lehet hogy nem jó az spa3000 beállításai.

(#1724) itanczos válasza abcde22 (#1723) üzenetére


itanczos
senior tag

Valami nagyon nem jó.
Mi az a 301? Azzal próbál bejelentkezni a spa3000.
Mutasd azt a 3 dolgot, amiről én is csatoltam fotót!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1725) abcde22 válasza itanczos (#1722) üzenetére


abcde22
tag

A 301 az egyik mellék.
Most sikerült, létrehoztam egy extension-t 0616310826 néven és kicsöng.
Már csak azt kell beállítani, hogy kifelé is tudjak hívni a mellékekről.

[ Szerkesztve ]

(#1726) itanczos válasza abcde22 (#1725) üzenetére


itanczos
senior tag

Na, ez így már totál hülyeség! :Y
a 0616310826 nem mellék! Annak trunk-nek, fővonalnak kell lennie!
Figyi, ha nem vagy tisztában azzal, hogy mi mit jelent és mit csinálsz, sok értelme nincs...
Azt javaslom, előbb nézz utána a fogalmaknak. Mi a CID, DID, TRUNK, EXTENSION...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1727) abcde22 válasza itanczos (#1726) üzenetére


abcde22
tag

Akkor nem tudom hogy kell beállítani de így most működik.
Ha így nem jó akkor elmondod hogyan kell beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#1728) abcde22 válasza itanczos (#1726) üzenetére


abcde22
tag

Sikerült az outbound route-ot is beállítani, tudok kifelé is hívni.

(#1729) abcde22


abcde22
tag

Sziasztok!

A FreePBX raspberry pi 4-en ezt a hibát írja. És nem tudom miért. Valaki tud segíteni?

(#1730) weiss válasza abcde22 (#1729) üzenetére


weiss
addikt

A DB elérhető ahol próbálna csatlakozni?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#1731) Shyciii


Shyciii
veterán

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Mobil tárcsázására az alábbi extension szabályokat használnám:

exten => _06[2357]0X.,1,Noop(Kimeno mobil hivas: ${EXTEN})
same => n,GoSub(subCallrecording,s,1(${EXTEN}))
same => n,Dial(PJSIP/${EXTEN}@invitech,30)
same => n,StopMixMonitor()
same => n,Hangup

exten => _[+]36[2357]0X.,1,Noop(Kimeno mobil hivas: ${EXTEN})
same => n,GoSub(subCallrecording,s,1(${EXTEN}))
same => n,Dial(PJSIP/${EXTEN}@invitech,30)
same => n,StopMixMonitor()
same => n,Hangup

Ebből működik a 0630-as tárcsázás, de a +3630-as kezdetű mobilszámokat tácsázza, majd azonnal szét is kapcsolja. A +36-al kezdődőekre milyen exten-t kellene írnom?

(#1732) Shyciii


Shyciii
veterán

Invitech + helyett 00-át vár, így átírtam erre, és jó:
same => n,Dial(PJSIP/00${EXTEN:1}@invitech,30)

(#1733) instantwater


instantwater
addikt

Van egy voip telefonszámom (free03numbers) amin a bejövő hívásokat a szolgáltató tetszőleges SIP címre irányítja át, de a kezdő 00 vagy + hiányzik a hívó fél telefonszámából.

A hívó fél oldalán amit MobileVoip klienssel szimuláltam, biztosan helyesen kerül beállításra a hívóazonosító, mert másik szolgáltatót hívva helyesen jelenik meg a szám.

Próbáltam már OnSIP-re és PBXes-re is küldeni a hívást, de mindkettőn hiányzik a nemzetközi előhívó a bejövő hívásoknál.

Próbáltam Foniora is átirányítani, de úgy tűnik ők nem támogatják a bejövő SIP hívásokat.

A hívást Groundwire klienssel fogadom Androidon.

A megoldás egy egyszerű number rewrite rule lenne.
Az OnSIP-nek nimcs ilyen funkciója, a PBXes-en fizetős ez a szolgáltatás, a Groundwire pedig ha jól értelmezem csak a kimenő hívásokra tud number rewritinget csinálni hiába megvásárolt teljes verzió.

Van valami lehetőleg ingyenes módja, hogy a bejövő hívásokat teljes hívóazonosítóval kapjam meg?

FreePBX/Asterisskel ez könnyedén orvosolható lenne, de olyan ritka a bejövő hívás ezen a számon, hogy ezért nem érné meg külön szervert fenntartani a felhőben.

Bármilyen ötletet szivesen fogadok.
Köszönöm.

(#1734) lacima


lacima
tag

Sziasztok!

Akinek van tapasztalata, megoldható e, hogy egy vpn-nel összekötött 2 telephelyen levő voip telefonok közvetlenül hívják egymást akár konferencia hívásban is. Vagy kell összekötni valamilyen pbx rendszer? Nincs igény kimenű vagy bejövő hívásra. Grandstream telefonok lennének használva.
Köszi,
Laci

(#1735) bambano válasza lacima (#1734) üzenetére


bambano
titán

a voip telefonnak szokott kelleni valamilyen központ.
a két központ összekötése a legegyszerűbb.
meg lehet csinálni, nekem nem felhőtlen a tapasztalatom a grandstreammel vpn-nen keresztül.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1736) Exian válasza lacima (#1734) üzenetére


Exian
őstag

Ahogy írták előttem, én szerintem is kell egy központ és azon keresztül gond nélkül mehet.

Nekem fut saját VoIP központom X helyen, Y helyről VPN-en keresztül tudok csatlakozni hozzá és így a kvázi két telephely VPN-en keresztül VoIP képes egymással.

(#1737) weiss válasza lacima (#1734) üzenetére


weiss
addikt

Ez nem műxik?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#1738) itanczos


itanczos
senior tag

Hello Srácok! :)
Nem tudom, találkozott-e más is ezzel, de kb 1 hete brutálisan megnövekedett a SIP támadások száma az általam üzemeltetett kívülről is elérhető SIP szerverek ellen!
Egyik sem az 5060, 5160-as porton figyel, mégis megtalálják.
Szerencsétlen Fail2ban naponta több mint 100 IP címet blokkol szerverenként! :o
Mivel biztonsági okokból mindegyik tiltásról kapok emilt, nagyon unom már, hogy percenként csippan az órám és a telefonom...

A számomra kényelmes megoldás az lenne, hogy GEOIP alapján csak a magyar IP címeket engedélyezzem, lehetőleg vagy openwrt, vagy fail2ban által emészthető formában.

Használ valaki hasonlót?

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1739) Exian válasza itanczos (#1738) üzenetére


Exian
őstag

Nekem nagyon rég nagyon sok a támadás a saját callcenteres asterisk szerveremen. Fail2ban megy nálam is, hamar több tíz gigára hízik a logfájl. Nem győzöm törölgetni.

(#1740) itanczos válasza Exian (#1739) üzenetére


itanczos
senior tag

Durván nyomják és a "farkas falka" elven, elosztott támadással. Vagyis egyszerre támadnak több IP-ről, összehangoltan, mert a több szerveremen egyszerre ugyanazon IP-ről és mindegyik IP egyszerre jelenik meg a szervereken...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1741) Exian válasza itanczos (#1740) üzenetére


Exian
őstag

Ja ja, dettó. De nálam ez már évek óta megy. Igaz, nekem default porton megy a szerver "egyéb okok miatt". Egyedi portot biztos ritkábban céloznak/találnak meg.

(#1742) itanczos válasza Exian (#1741) üzenetére


itanczos
senior tag

Csak ugye így durván nő az esélyük, hogy a bruteforce által "kitalálják" a jelszót. :(

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1743) bambano válasza itanczos (#1738) üzenetére


bambano
titán

kopogtató démon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1744) baglevy


baglevy
csendes tag

Sziasztok!

Freepbx-nél szeretnék SMTP-t használni. Tudnátok segíteni milyen megoldások lehetségesek? Fizetős is érdekel.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1745) instantwater válasza baglevy (#1744) üzenetére


instantwater
addikt

Gmail SMTP ingyenes amennyiben megfelel gmailes küldő cím.
Vagy MailGun, itt van free tier is.

(#1746) baglevy válasza instantwater (#1745) üzenetére


baglevy
csendes tag

Félreértesz. Freepbx-ből szeretnék levélértesítést beállítani, amennyiben foglalt, vagy nem elérhető a hívott fél. Gondolom elő kell fizetnem az admin por modulra.

(#1747) abcde22


abcde22
tag

Sziasztok!

Pár éve itt a fórumon segített valaki, hogy egy spa3000-be dugtam be az analóg telefonvonalat és egy freepbx telefonközponthoz kötöttem LAN-on keresztül, és utána a mellékek tudtak hívni az analóg vonalon.

Most az lenne a kérdésem, hogy olyat lehet-e, hogy van az spa3000 és abba van dugva az analóg vonal, de nem telefonközponthoz kötöm, hanem közvetlen egy másik voip adapterhez (switch-en keresztül). tehát LAN-on szeretném átvinni az analóg telefonvonalat másik helyiségbe, mert LAN az mindenhol van a házban és nem akarok telefonkábelt húzni. És nem szeretnék telefonközpontot sem otthonra. freepbx-et sem.

Ha ebben tud valaki segíteni, köszönöm.

(#1748) bambano válasza abcde22 (#1747) üzenetére


bambano
titán

ha az spa3000-ed tud direkt ip hívást, akkor van rá esély.
nem volt ilyenem, nem tudom a választ.
de szerintem nem ez a helyes út, ha van lan kábel, amibe be tudod dugni az spa3000-et, akkor oda a telefont is be lehet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1749) itanczos válasza abcde22 (#1747) üzenetére


itanczos
senior tag

Az sp3000-n van egy FXO és egy FXS port. Itt csak az FXS fog kelleni és a LAN.
Bevallom, az sp3000-et nem ismerem, csak grandstream VOIP gateway-t használtam.
A 2 sp3000-en csak az FXS portokat használva Me g lehet ELVILEG oldani, hogy a 2 eszköz beállításainál egymást kell megadni VOIP gateway-nek. Akkor elvileg egymáson csörögnek. Ehhez persze egy csomó beállítást még össze kell hangolni. DE EZ NAGYON ELMÉLETI! És lehet, hogy az sp3000-en nem is lehet beállítani.
Erre egyszerűbb megoldás egy sp2000 (vagy SPAxxx már nem emlékszem a modell számra, szóval egy PATA), ha jól emlékszem azon 2 db FXS port van és tudják egymást hívni a mellékek. Ha van utp kábel/aljzat, akkor azon elmegy az analóg vonal is egy érpáron.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1750) bambano válasza itanczos (#1749) üzenetére


bambano
titán

az a probléma ezzel a válasszal, hogy nem azt kell csinálni, amit írtál, hogy egyik voip központ helyett megadsz egy másikat az ata-nak, hanem azt kell megadni, hogy nincs voip központ, tehát nem a szabványos kliens-szerver kommunikációt kell használnia, hanem kliens-kliens kommunikációt.

ezt vagy tudja az ata, vagy nem. a grandstreamek szokták tudni, a többit nem ismerem.

de az alapprobléma mégis az, hogyha elpazarol egy hálózati kábelt az sp3000 miatt, akkor miért nem dugja fel helyette a telefont oszt jónapot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.