Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-06-02 14:41:41

LOGOUT.hu

E topik előzményeit elolvashatjátok (#10133 nál kezdődik és #10614 ig tart)
itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) weiss válasza weiss (#1650) üzenetére


weiss
addikt

Nem aktuális. Rájöttem, hogy tudom unit tesztelni a progit, ha definiálok saját sendto és recvfrom függvényeket.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#1652) Tothdav19


Tothdav19
újonc

Sziasztok!

Elnézést kérek ha rossz helyre írok. A múlt héten váltottam a Diginél a voip (nomadikus) szolgáltatásukra net sebesség bővítés miatt. Mivel a család szerette használni az egyszerű kis vezetéknélküli analóg telefont, gondoltam egy Grandstream HT801 eszközzel ezt meg tudjuk oldani továbbra is. Az eszköz egy router mögé került és néhány beállítás módosítás és port forward létrehozása után az eszköz szépen be is tudott regisztrálni az SIP szerverre és a kimenő-bejövő hívások is rendben mentek. Majd előjött egy hiba amivel kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni. A hívások közben véletlenszerűen néhány perc után a bejövő hang eltűnik. A hívott/hívó fél tökéletesen hall minket, mi viszont őt nem. Tovább várakozva körülbelül 1 perc után a hang ismét visszatér. A Grandstream eszközön beállítottam, hogy syslog szerverre logoljon és ott az látszik, hogy az RTCP csomagok nem érkeznek meg valamiért. Jelenleg a routeremre gyanakszom, mert nem egy profi darab és sajnos nem képes logolni, hogy milyen csomagokat dobott el, ezért szeretném megkérdezni, hogy találkozott-e már valaki ilyen hibával?

Eszközeim:
ATA: Grandstream HT801
- fix IP
Router: Tp-Link WR1043ND v2
- SIP ALG nem állítható ezért nem tudom, hogy mi a statusa
- DDOS védelem kikapcsolva

Port forward:
5000-6000 -> ATA
10000-33000 -> ATA

A port forward jelenleg azért ilyen sok portra van beállítva, mert már mindennel próbálkoztam, hogy kiderüljön mi a gond.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#1653) Tesztelo.hu válasza bambano (#1645) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Minden tökéletesen működik, kivéve az ephone-os beérkező hívásokat...

(#1654) itanczos


itanczos
senior tag

Srácok, használ még valaki TRUNK-nek dellmont-os account-ot? Pár napja nincs hívószám kijelzés stuntcalls-os híváskor. Több cégnél, több szerverrel is ez a helyzet...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1655) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok,

van/volt/lesz lehetőség Telekomos vagy UPC-s VoIP-os vezetékes telefon esetén saját VoIP kliens használatára (pl. softphone, Ekiga, androidos VoIP app, Cisco VoIP telefon, Linksys PAP2T adapter analóg telefonnal)?

(#1656) bambano válasza anglergab (#1655) üzenetére


bambano
titán

szerintem jogszabály tiltja.
nem fognak neked voip-es hozzáférést adni, mert nem garantálható, hogy helyhez kötött lesz a telefon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1657) Exian válasza bambano (#1656) üzenetére


Exian
őstag

Nekem is volna ezzel kapcsolatban, bár kicsit más tekintetben kérdésem: ha van egy földrajzi számom (lakóhelyem közretszámával), de VoIP szolgáltatótól (tehát technikailag bárhol használható), akkor jogilag problémás, ha egy külföldön futó VPS szerveren van felcsatlakoztatva?

Egyelőre csak elvi síkon érdekel a dolog, mert helyben futtatom az Asterisk szerveremen, azon a címen konkrétan, ahová szól a számla is a telefonvonalról.

De előfordulhat, hogy átmenetileg kénytelen lennék átköltöztetni a számot a VPS-emre, ami viszont nem helyben, sőt, külföldön fut.

(#1658) bambano válasza Exian (#1657) üzenetére


bambano
titán

sose fogjuk megtudni, hogy melyik hatóság aktuálisan éppen hogyan értelmezi a szabályt...

szerintem az részletkérdés, hogy milyen szerver és hol van, az a kérdés, hol veszed igénybe a szolgáltatást. szerintem, mivel a szolgáltatás beszéd célú távközlés, ezért az számít, hol beszélsz. de ismétlem, csak utólag fogjuk megtudni, hogy ezt ki hogyan értelmezi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1659) Exian válasza bambano (#1658) üzenetére


Exian
őstag

Na de ha a számon én egy szót sem beszélek, csak egy IVR fut? :)

(#1660) erdeidominik


erdeidominik
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Digi nomadikus szolgáltatását szeretném összehozni freepbx-el. Sehogy sem akar működni a trunk, a freepbx szerint felregisztrál, de se ki, se bejövő hívás nem megy.

(#1661) itanczos válasza erdeidominik (#1660) üzenetére


itanczos
senior tag

Kicsit részletezed a beállítást?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1662) erdeidominik válasza itanczos (#1661) üzenetére


erdeidominik
csendes tag

Próbáltam sima pjsip trunk-ként hozzáadni, register001.digikabel.hu a szerver ugye amit a digi adott, 5060-as porton, udp-n, alaw kodekkel, azt írja, hogy fel is regisztrált, de ha hívni próbálom, akkor azt mondja be, hogy nem létező szám (mintha fel sem lenne regisztrálva), ha pedig kifelé próbálok hívni róla, akkor az "all circuits are busy" jön vissza. Ha zoiperben beállítom, akkor hibátlanul megy mindkét irány.

(#1663) itanczos válasza erdeidominik (#1662) üzenetére


itanczos
senior tag

Akkor pedig ott a hiba a freepbx-ben.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1664) itanczos válasza erdeidominik (#1662) üzenetére


itanczos
senior tag

Az inbound/outbound irányok jól vannak beállítva?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1665) itanczos válasza erdeidominik (#1662) üzenetére


itanczos
senior tag

Outbound CallerID be van állítva? Még az szokott probléma lenni.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1666) erdeidominik válasza itanczos (#1665) üzenetére


erdeidominik
csendes tag

Igen, be van állítva, de egyértelműen hiába írja azt, hogy fel van regisztrálva nincs, mert ha hívni próbálom a számot azt mondja, hogy nincs ilyen szám, és akkor mondja ezt, ha nincs felregisztrálva. Itt találtam ezzel foglalkozó dolgoka, de nem nagyon sikerül ezzel sem, ha valaki ez alapján tudna segíteni akár nagyon megköszönném :)

(#1667) tsteve


tsteve
senior tag

szakértőktől kérdezem: mennyire elterjedt a camouflage hívás jelenleg a világban? csak nálunk új ez a fajta bűncselekmény?

háttér: a másik voip topicban írtam egy bűncselekmény sorozatról, amelyet egy panamai cég művel nálunk (is?)

a lényeg: a belga voxbone-on keresztül magyar hotelek számait megjelenítve hívják néha késő este is a magyar áldozatokat, akiknek vmilyen visszérkenőcsöt akarnak eladni...a hívásblokkoló itt nem igazán segít, mert több tucat hotel számával élnek vissza ilyen módon... naih és gvh már értesítve, nmhh és magyar rendőrség sztem csak sóhivatal ilyen esetben...

egyáltalán: Belgiumban nem tilos az un. camouflage (harmadik fél nevében történő) hívás? a belga voxbone nevű voip szolgáltató (aki a panamai cég belga tettestársa) hogy engedhet meg magának ilyesmit?

főleg szakértők hozzászólásait várom.. mi ennek a technikája és mik az európai törvények erre vonatkozólag?

pár hete az egyik hévízi hotel megkérte a panamai céget hogy vegye ki a számukat különben feljelentés lesz... őket ki is vetette a cég a voxbone-nal.. legalábbis azóta nem üldözi a sok zaklatott a hévízi hotelt... tehát bizonyosan tettestárs a panamai cég és a voxbone...

a tegnapi nap folyamán 8 visszahívást kértem tőlük.. ebből 7 magyar hotel számáról jött látszólag... nyomják tehát ezerrel továbbra is...

mivel ez a mélyvíz, tényleg elsősorban a hozzáértők hozzászólásait várnám...

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1668) instantwater válasza tsteve (#1667) üzenetére


instantwater
addikt

Kérlek ne legyél ennyire igazságharcos.
Én nem veszem fel az ismeretlen hívókat. Ha sűrűn zaklat megy a blacklistre.
A rejtett számok alapból elutasításra kerülnek.

(#1669) itanczos


itanczos
senior tag

Sziasztok!

Használ valaki DECT VOIP készüléket? Kellene egy cégnél 6 db vezeték nélküli VOIP telót telepítenem, de még nem volt szerencsém a DECT-hez.
Miként működik VOIP viszonylatban?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1670) bambano válasza itanczos (#1669) üzenetére


bambano
titán

a dect csak a bázis és a kézibeszélő között vezetéknélküli.
a bázisállomás és a telefonközpont között sima voip.
annyi, hogy a bázisállomás rendszerint annyi sip klienst tud kezelni, mint ahány dect beszélőt lehet hozzárendelni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1671) itanczos


itanczos
senior tag

Srácok, figyeljetek a FreePBX szerverekre!

1 hét alatt 2 központomat is meg hekkelték!
Egyelőre annyit látok, hogy az
/etc/asterisk/extensions_custom.conf
állományba elhelyeztek egy context-et [inj3ctor3-outcall] néven, ami megkerüli a dialout szabályokat. Általában délután 5 után kezdik a külföldi hívásokat, hajnalig.
Azt látom, hogy nem SSH-n jöttek be.

Találkoztatok ilyesmivel?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1672) instantwater válasza itanczos (#1671) üzenetére


instantwater
addikt

Ha nem SSH, akkor nem fut véletlenül valami sérülékeny Wordpress vagy hasonló a szerveren?
A legújabb FreePBXet használod?

(#1673) itanczos válasza instantwater (#1672) üzenetére


itanczos
senior tag

Sajnos az elmúlt 2 hétben több sebezhetőség is kiderült a FreePBX háza tájáról.
Az egyikkel jelszó nélkül be tudtak lépni az admin felületre. Ott aztán azt tettek, amit akartak...
Azonnal frissítsetek!

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1674) whbear válasza itanczos (#1673) üzenetére


whbear
senior tag

Köszi az infót. Nekem is volt egy Sipvicious hívásom. Pedig be van kapcsolva a tűzfal, fail2ban és be is van állítva. Csak egy IP-ről lehet bemenni ami a saját szerverem címe, vpn-en keresztül. Így csak nem tudnak bemenni.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1675) kress


kress
aktív tag

Sziasztok!

Voipot eddig használtam mobilappon keresztül, most adtam a fejem egy asterisk-re. Eddig csak stuntcallst használtam, így nincs hívószámon.

Kérdéseim a kezdéshez:
1. a https://github.com/zburgermeiszter/asterisk-disa-callback címen lévő config még mindig aktuális?
1.1 Sima linuxos gépen lenne, így elvileg nem kell semmi külön eszköz hozzá?

2. hol érdemes számot szerezni?
2.1 ahogy nézem a neophone már nincs, fonio nem számol fel díjat ha csak veszek egy számot és egyébként nem használom a szolgáltatásukat? vagy egyéb ajánlott szolgáltató?

3. jelenleg csak én használnám, így nincs értelme a FreePBX-nek elvileg?

4. elég egy acc. aminek hívószáma van és egy amin intézem a visszahívást és a kimenő
hívást?

[ Szerkesztve ]

(#1676) itanczos válasza kress (#1675) üzenetére


itanczos
senior tag

Ha csak simán hívni szeretnél VOIP-on keresztül, akkor egy egyszerű kliens programra van szükséged minden hókuszpókusz nélkül! Ez lehet okos telefonon is!
Évek óta magyar hívószámra az ehone-t használom több cégnél is! Számonként 100 Ft/hó.
Működik úgy, ahogy írtad, hogy csak a számot használod, vagyis csak bejövő hívásokra.
Minek a vissza hívás? Amióta ilyen olcsó a mobil net szolgáltatás, nem sok értelme van a DISA-nak.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1677) mikung válasza kress (#1675) üzenetére


mikung
aktív tag

+1 szavazat a ephone -ra ... 99.-/hó, de nincs velük gond, ha mégis, akkor nem üfsz mancika okoskodik hanem normális supportot kapsz.

Hosszútávon a legolcsóbb ha veszel egy FXO portos ATA -t (pl. SPA3000 vagy SPA3102 ) amit ráraksz egy analóg vonal végére (amit a matáv, upc, prtelecom, ... csomag ban ad mert 3play olcsóbb :D ) és azt regeled be asterisk alá.

Persze nem olyan mint a natív VoIP (nem rossz a minősége, de azért mégiscsak dupla konverzió, modem és ATA közti jelszint mókolás, ...), de szemétszámnak, IVR -nek, ... bőven jó.

(#1678) kress


kress
aktív tag

Rendben, köszönöm a válaszokat.

(#1679) XFishboneHUN válasza kress (#1678) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Sziasztok!

Itt valaki jártas Cisco Call Managerben? Szeretnék beállítani egy hívás blokkolást a webes felületen, de olyat még nem csináltam. Ha tudja valaki le tudná nekem írni?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#1680) itanczos


itanczos
senior tag

Srácok, próbálta már valaki a VitalPBX-et?
[link]
Leegyszerűsített web-es kezelő felület, néhány extra funkcióval.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1681) whbear válasza itanczos (#1680) üzenetére


whbear
senior tag

Igen, hónapok óta használom. Kifogástalan, miután küzdöttem a trunk-ök beállításával.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1682) itanczos válasza whbear (#1681) üzenetére


itanczos
senior tag

Mesélsz a tapasztalatokról?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1683) whbear válasza itanczos (#1682) üzenetére


whbear
senior tag

6 trunks, 10 extensions, különféle inbound és outbound routes, csak sip, pjsip szerintük is instabil és 2 iax extensions Zoiperrel tesztelésre de már nem használom. ArubaCloudon megy CentOS 7 felhő szerveren havonta nyomok egy yum updatet és kész. Boldogabb az élet vele mint a FreePBX-el valaha is. Tűzfal, Intrusion detection kiváló.
Nem tudok mit írni róla mert kifogástalanul működik. Tényleg semmi hibát nem tapasztaltam.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1684) itanczos válasza whbear (#1683) üzenetére


itanczos
senior tag

Nekem nem sikerült beállítani a mail küldést. Egyszerűen hiába mentem el a webes felületen. A log-ban olyan bejegyzés van, mintha nem lenne beállítva.
Az Ephone trunk működik, de valamiért a Fail2Ban letilja az Ephone ip címét...
Beállítottam a VPN plugin, ami
működik is, de melléken VPN-en keresztül nincs hang. Sem pjsip-el, sem SIP-el.
:F

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1685) whbear válasza itanczos (#1684) üzenetére


whbear
senior tag

CentOS-en be van állítva a sendmail? Ephone IP címet esetleg hozzáadni a trusted IP hez? Én független VPN-nel használom. A VPN plugin fizetős, megvetted?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1686) itanczos válasza whbear (#1685) üzenetére


itanczos
senior tag

A levél küldés sSMTP-n keresztül megy. A webes felületen nem lehet beállítani, ezért kézzel beírtam a config fájlba a szükséges beállításokat, úgy megy.

A trunk beállítással volt a gond (ne kérdezd mi...), végül egy új telepítéssel és minimális beállítással trunk-nél megoldódott.

Az OpenVPN plugint nem vettem meg, az alap 2 kliensig ingyenes, azt használom most.
VPN-en keresztül a SIP protokollon megy most rendesen, PJSIP alatt nem! :(
Biztos, hogy NAT hiba, de nem tudom miért nem működik.

A web-es felületen nem lehet megadni helyi hálózatokat a hálózati beállításnál, egyszerűen hiába adok meg, elmenti látszólag, de vissza lépve megint eltűnik... :(

Ilyen szempontból nekem sokkal megbízhatóbbnak tűnik a freepbx. Ott néha már túl sok a beállítási lehetőség, de azok működnek is.

De nem adom fel a Vitalpbx-et! ;)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1687) whbear válasza itanczos (#1686) üzenetére


whbear
senior tag

Hozzád képest én alap dolgokra használom ezért nem találkoztam ezekkel a problémákkal.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1688) itanczos válasza whbear (#1687) üzenetére


itanczos
senior tag

A trunk problémákkal kapcsolatban mi volt a konklúzió?

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1689) whbear válasza itanczos (#1688) üzenetére


whbear
senior tag

https://knowledge.crazytel.com.au/en/knowledgebase/article/vitalpbx-trunk-provisioning-guide

Ez alapján sikerült.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1690) Dave Crank


Dave Crank
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Unify Business X5-s telefonközpont.

Ezen szeretném megvalósítani a kívülről bejövő, és a bentről kifelé irányuló hívások rögzítését, és értelemszerűen az előbbi esetében automatikus hangüzenetet, ami tájékoztatja a hívó felet a rögzítésről, ahogyan az szabályos.

Belső hívások rögzítése nem fontos.

Érdeklődni szeretnék, hogy ezzel a központtal ez megvalósítható-e, illetve hogyan lehetne kivitelezni?
Egyenlőre kutatok a témában, nem nagyon vagyok jártas még benne.
Milyen információkra, adatra lenne még szükség ahhoz, hogy választ kaphassak a kérdéseimre?

Előre is köszönöm szépen!

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#1691) itanczos válasza Dave Crank (#1690) üzenetére


itanczos
senior tag

Szia!

Szerintem erre csak az fog tudni válaszolni, aki ismeri ezt a központot, már volt dolga vele.
Személy szerint nem is hallottam róla... :U

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1692) Teplic


Teplic
tag

Asterisken SIP trönkön UDP transport, rendesen küldi ki a csomagokat 5060-on.
UDP-ről TCP-re váltok a trönkön, asterisk sip set debugban 5060-at mutat a signallingban, tcpdumpolok és az interfacen magasabb 40000-60000 közötti range-ben küldi ténylegesen.
Mitől lehet ez?

(#1693) instantwater válasza Teplic (#1692) üzenetére


instantwater
addikt

TCP 5060-on csak a SIP forgalom megy.
A hang UDP magas portokon.

(#1694) whbear válasza instantwater (#1693) üzenetére


whbear
senior tag

Igen ,a hang RTP protokollal megy UDP-n, ott fent.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1695) abcde22


abcde22
tag

Sziasztok!

Szeretnék otthonra egy telefonközpontot 4 telefonhoz. Van bekötve egy telekom-os voip telefonvonal, kábelmodem hátulján rj11 csatlakozó. Azt szeretném hogy mind a 4 telefonról lehessen hívni és hívást fogadni a telekom-os vonalon de ne lehessen hallani a többi telefonon amit az egyiken beszélek, tehát ne halljuk egymást ha telefonálunk.

(#1696) FunPro


FunPro
senior tag

Sziasztok!
Ebből a topikből irányítottak ide.

A következő lenne a problémám.

Adott egy GXW42XX típusú analog IP Gateway.
Ezen van 16 port, a 16 portból 14 használatban. Mindegyikhez tartozik telefonszám 70-83-ig.
Kifele irányba nincs semmi gond. Kijelzi azt a számot, ahonnan indítom a hívást.
Befele viszont teljesen random módon jönnek a hívások. Csörgetem a 70-est, csörög a 81, hívom a 74-et, csörög a 70. . .
Aztán néha eltalálja amit hívok.

Vajon a szolgáltatónál lehet a gond vagy az eszközön van valami elállítva?

Köszönöm!

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1697) itanczos válasza FunPro (#1696) üzenetére


itanczos
senior tag

Milyen szolgáltatónál vagytok?
Ephone-nál be kell kapcsolni a Trunk üzemmódot, különben nem küldi el a DID számot! Az adott szám beérkeztetése az alapján történik.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1698) FunPro válasza itanczos (#1697) üzenetére


FunPro
senior tag

Na, nehéz szülés volt, de úgy tűnik megoldódott.

Annyira nem értek a voip telefonokhoz, de nagyjából ez lehetett a probléma:

Amikor be lett állítva a központ, azt a szolgáltató munkatársa csinálta. Igen ám, de úgy tűnik nem volt a helyzet magaslatán.

Amikor nézegettem a beállításokat, akkor már gyanús volt, hogy a sip.ephone.hu-hoz tartozó Authenticate ID minden telefonszámnál (összesen van 13) ugyan az. Ebből arra következtettem, hogy befele nem 13 "irányból" jönnek a hívások, hanem csak egyen jönnek be, és azt az egyet kell tovább lökni a telefonokhoz.

És valami ilyesmi is volt, mert találtam egy leírást, hogyan is kell ezt beállítani a cuccon.

Vannak Hunting Group-ok. Ott mind a 13 számot egy group alá kellett venni. Ezután volt egy "Request URI Routing ID" rublika, ahol külön újra kellett definiálni, hogy melyik porton melyik telefonszám van. Ezzel a befele hívások varázsütésre oda mentek, ahova kellett nekik.

Igen ám, csak így meg a kifele hívások mentek rossz helyről, mert így minden hívás a legelső telefonszámról indult.
Erre az lett a megoldás, hogy be kellett kapcsolni a "Use Request Routing ID In SIP Headers" opciót.

Bármit is jelentsenek ezek, így működik (Grandstream GXW4216 cuccon). :D

Gondoltam leírom, hátha egyszer valakinek még jól jönnek ezek az információk.

Utólag is köszönöm a segítséget! :R

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1699) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Régen piszkálgattam az asterisk háza táját. Akkor még chan_sip volt a bevett szokás mindennek a lebonyolítására. Annak idején eljutottam odáig, hogy felraktam a szervert, csináltam pár usert és ennek eredményeképp az egész család mobilneten ingyenesen tudott telefonálni, SMS-ezni, videó hívni.

Ahogy nézem egy ideje már pjsip van helyette, amit fel is dobtam a szerverre. Most pedig egy másik felhasználási módot tervezek. van egy SIP szolgáltatás, ahol előfizető vagyok és a terv az, hogy eköré felrakom az Asterisket, mint MiTM PBX. Tehát lenne egy saját telefonközpontom, hasonlóan, mint régen, virtuális számokkal, ezek a számok tudnák egymást hívni stb. Illetve ha valaki mondjuk egy +36 prefixes számot hív, akkor az menjen ki egy extension szabály segítségével a SIP szolgáltatásra. Illetve ha valaki a SIP szolgáltatáson hív, akkor bemondaná google translate hanggal az asterisk, hogy nyomd meg a 2-t a továbbításhoz, és ha a userünk, aki felhívott sipen valóban nem robot és értette az utasítást, akkor egy kis várakozó zene kíséretében felhívatnám magamat a belső Asteriskes számon. Ha ez nem csöngne ki, akkor asterix bácsi intézné nekem a hangpostát is.

Eddig közvetlenül volt a zoiperem ráállítva a SIP szerverre, amiért fizetek, viszont ha nem volt stabil a netem, gyakran megszakadt, meg nem szerettem, hogy nincs hangposta meg stb.

Gondoltam, ha már fizetek egy linux szerverért amúgy is, felteszem arra az asterisket, majd az elintéz mindent.

Viszont szörnyen elakadtam, bevallom őszintén a leírások és doksik nagy része még a régi chan_sipre vannak írva és nem túl sok infó van az új rendszerről.

Találtam egy ilyen konfigot a német telekomhoz: [link]

Kicsi módosítással tökéletes a konfig, eljutottam odáig, hogy 200-zal regisztrál az asterisk a SIP szolgáltatómhoz. Gondoltam megyek tovább és hozzáadok egy bob teszt usert. Mint kiderült, erre van egy elég kényelmes eszköz, a pjsip_wizard.conf, ami generál egy szép pjsip konfigot. Ez megtörtént:

pjsip_wizard.conf:

[user_defaults](!)
type = wizard
transport = ipv4
accepts_registrations = yes
sends_registrations = no
accepts_auth = yes
sends_auth = no
has_hint = yes
hint_context = DLPN_DialPlan1
hint_application = Gosub(stdexten,${EXTEN},1(${HINT}))
endpoint/context = DLPN_DialPlan1
endpoint/allow_subscribe = yes
endpoint/allow = !all,ulaw,gsm,g722
endpoint/direct_media = yes
endpoint/force_rport = yes
endpoint/disable_direct_media_on_nat = yes
endpoint/direct_media_method = invite
endpoint/ice_support = yes
endpoint/moh_suggest = default
endpoint/send_rpid = yes
endpoint/rewrite_contact = yes
endpoint/send_pai = yes
endpoint/allow_transfer = yes
endpoint/trust_id_inbound = yes
endpoint/device_state_busy_at = 1
endpoint/trust_id_outbound = yes
endpoint/send_diversion = yes
aor/qualify_frequency = 30
aor/authenticate_qualify = no
aor/max_contacts = 1
aor/remove_existing = yes
aor/minimum_expiration = 30
aor/support_path = yes
phoneprov/PROFILE = profile1

[bob](user_defaults)
hint_exten = 1000
inbound_auth/username = bob
inbound_auth/password = bobspassword

Majd futtattam egy pjsip export config_wizard primitives parancsot, ami generált egy kilóméteres konfigot: [link]

Kapott a szerver egy reloadot, majd:

*CLI> pjsip show auths
  I/OAuth:  <AuthId/UserName.............................................................>
==========================================================================================
     Auth:  bob-iauth/bob
     Auth:  bob-iauth/bob
     Auth:  sip_szerverem_1234567_auth/+<telefonszámom>
Objects found: 3

Láthatólag a korábbi átalakított telekomos auth mellett megjelent a bob is, szuper. :C

Na, felraktam a Zoiper-t, aztán próbáltam csatlakozni. Nem ment. debugra állítottam a pjsip logot, ami kibökte, hogy tonnaszám kapja vissza az én Asterisk szerverem a SIP provideremtől a 401-eket, mivel valami oknán fogva a bob auth-hoz a SIP szerverem preferálja, nem pedig a lokális bob usert.

Én ezt értem, miért van, de hogy tudnám mégis megoldani? Hogy lehetne sip szerverhez úgy kapcsolódni, hogy az ne foglalkozzon egyáltalán auth-tal, csak egy mezei softphone legyen az is?

Köszi!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#1700) Mr Dini válasza Mr Dini (#1699) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mégsem kerül továbbításra a REGISTER üzenet, valamit benéztem. Viszont az Asterisk 401-gyel valamiért a bob fiókra.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.