Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-06-02 14:41:41

LOGOUT.hu

E topik előzményeit elolvashatjátok (#10133 nál kezdődik és #10614 ig tart)
itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) laracroft


laracroft
aktív tag

Ha nem saját szerveren szeretném üzemeltetni a freePBX-et melyik szolgáltatót ajánlanátok?

(#1802) itanczos válasza laracroft (#1800) üzenetére


itanczos
senior tag

Hm... nekem nem kellett egyik rendszeremnél sem ezt beállítani, mindenhol az Allow any CID van és működik.
Ráadásul rossz tanácsot adtam, mert nem kell a Continue if BUSY. Mert ahogyan írtad, a Trunk sequence-nél kell megadni egymás után őket.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1803) laracroft válasza itanczos (#1802) üzenetére


laracroft
aktív tag

Most én is visszállítottam az eredeti beállításra, de nekem nem lett jó csak a Continue if BUSY/ Force Trunk CID kombóval.

(#1804) itanczos válasza laracroft (#1803) üzenetére


itanczos
senior tag

Milyen trunk-öket használsz?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1805) laracroft válasza itanczos (#1804) üzenetére


laracroft
aktív tag

A típusa?
pjsip + ephone
TRUNK

[ Szerkesztve ]

(#1806) whbear válasza laracroft (#1805) üzenetére


whbear
senior tag

1, Hetzner-en megy nálam. Van freepbx iso, azt húztam fel és utána upgrade. Már az elején ki tudod választani a FreePBX isot.
2, Az Ephone nekem is csak helyes CID beállítással működik.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1807) laracroft válasza whbear (#1806) üzenetére


laracroft
aktív tag

1. Melyik előfizetési lehetőséget használod a 4-ből ? ... ja bocs több is van
2. Tegnap meg ma reggel az fordult elő, hogy a 30-as számokat nem lehetett hívni. Minden más körzet ment, de az nem. Írtam egy levelet az ephone-nak, valamit matattak, aztán jó lett. Másnnál nem volt ilyen eset?

[ Szerkesztve ]

(#1808) itanczos válasza laracroft (#1805) üzenetére


itanczos
senior tag

Érdemes lenne megnézni, hogy amikor nem jó, mi van a logban.
Miért van külön ephone trunk? Egyel nem megy egyszerre több vonal? Elvileg működnie kellene. Azt látom, hogy csak 1 kapcsolat van engedélyezve a trunk-nél.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1809) laracroft válasza itanczos (#1808) üzenetére


laracroft
aktív tag

Nekem 3 fővonalam van az ephone-nál.
Azt hogyan tudom megtenni, hogy 1 trunk-höz rendelem mind a 3 vonalat?
Igen valóban csak 1 kapcsolat van engedélyezve. Rakjam nagyobbra?

(#1810) itanczos válasza laracroft (#1809) üzenetére


itanczos
senior tag

Persze, állítsd annyira, amennyit egyszerre szeretnél használni.
Mondjuk az ephone oldalán is hozzá kell igazítani!
Túl sokat nem érdemes engedélyzni, mert ha feltörik a szerveredet, akkor keményen meg tudják pörgetni a számládat. :)

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1811) laracroft válasza itanczos (#1808) üzenetére


laracroft
aktív tag

Feltöltöttem ide egy LOG-ot amikor nem működik a következő trunk-re ugrás.
A 3 trunk ÍGY van beállítva.
Mellékeim: 214-216
Outbound routes
Dial Patterns
215-ről próbálom hívni a 0630-as számot, az sikerül is, a másik 2 mellék viszont 486-os foglaltat jelez.
előre is köszi, ha megnézitek

(#1812) laracroft válasza laracroft (#1811) üzenetére


laracroft
aktív tag

Bocs, de ránézne nekem valaki mit cseszek el?
Másik fórumban ezt a választ kaptam, de nem tudom értelmezni a short number kifejezést.
"Don’t use an Outbound Route that matches a short number."

köszi

[ Szerkesztve ]

(#1813) itanczos válasza laracroft (#1812) üzenetére


itanczos
senior tag

Mi a probléma pontosan?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1814) laracroft válasza itanczos (#1813) üzenetére


laracroft
aktív tag

Nem működik a másik vővonalra 'dobás', csak akkor, ha Force Trunk CID van beállítva

(#1815) itanczos válasza laracroft (#1814) üzenetére


itanczos
senior tag

Valamit nagyon elkalibrálsz. :)
Ha gondolod, szívesen átnézem veled egy távoli képernyőn keresztül a beállításokat és átbeszélhetjük. Keress meg privátban, ha érdekel.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1816) OlcsoHW


OlcsoHW
újonc

Sziasztok
Egy kis segítségre volna szükségem.
FreePBX problémám volna.
Kimenő hívás tökéletesen működik.
Bejövő hívással van egy kis gondom.

[2024-02-06 11:10:30] NOTICE[2371] res_pjsip/pjsip_distributor.c: Request 'INVITE' from '<sip:******@******;cpc=ordinary>' failed for '*****:5060' (callid: isbcKHZn1dZxcPVBngzwUSq6AjvB5X86dEUk9-e0VktzvNtBmjvvBS7YkiRB-C44dbbi@zteims/1/1) - Failed to authenticate
(telefonszám és ip helyére én írtam a csillagokat)

Merre keressem a hibát?

(#1817) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Látom ez a topik nem nagyon pörög, azért remélhetőleg jár majd erre valaki. :) Vezetékes számot be tudok valahogy állítani Local Accessnek? Ez a hívás jobb minőségű, mint az internetes, de közben a percdíj is ketyeg. Igaz jelzik is, ez akkor jó ha van ingyenes helyi hívású előfizetésünk. Nekünk van Vodafone L, ami ingyenes vezetékes, mobil. De hiába adom meg a Local Accessnél, ugyan hívja a +36 1 999 9857-et, de hibaüzenettel visszadobja. Pedig ha jól látom vezetékes számot is meg lehet adni, már ha a Home annak minősül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.