Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-06-02 14:41:41

LOGOUT.hu

E topik előzményeit elolvashatjátok (#10133 nál kezdődik és #10614 ig tart)
itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) instantwater válasza sipi25 (#598) üzenetére


instantwater
addikt

Akkor ez vmi router bug lehet, ha VPS en siman megy

Milyen VPS en nyomatod jelenleg?

Amit talaltal az azert ilyen olcso mert OpenVZ (tuti), ami azt jelenti, hogy semmi nem garantalt, csak kapsz X maximum parameterekkel rendelkezo gepet. Tehat a szolgaltato tobbszorosen eladja a vasat, es ha belaggol a szervered, senkit nem erdekel. Plusz az openVZ az amennyire tudom ilyen "kozos lonak turos a hata" dolog, mert azt hiszem csal olyan linuxot tudsz virtualizalni vele, amilyen a host maga. Raadasul elvileg a /tmp es par konyvtar kozos...
Szoval az eletemet nem biznam ra.
Allitolag kis weboldalaknak oke az OpenVZ. Illetve megy rajta az asterisk is allitolag, de nem astam magam bele melyen, de nekem gyanusan olcso...
Es mivel az OpenVZ mindenhol olcso, nem kell bankodni, ha ezen az egy oldalon epp nem oke a dolog.
Nezz korul a lowendbox.com oldalon.

De en maradnek a KVM vagy XEN alapu megoldasoknal.

A DigitalOcean KVM alapu, $5 havonta 512 RAM, es a DODEPLOY koddal 5$ feltoltesert $15 t adnak. Tehat egy honap araert 3 honapot. Raadasul ha torlod a gepet, akkor nem kell fizetni.

(#600) gepes.g
Elvileg az eleg elso korben, ha tuzfallal lezarsz minden portot, esetleg az SSH t hagyod meg (22) de at is rakhatod valami random portra, akkor kevesbe csabito, a SIP portot is atrakhatod 5060 rol valami randomra, es mondjuk IP tartomany szurest is tehetsz ra, vagy ha fix az IP akkor csak arra engedelyezed a klienst.

Igazabol a legbiztonsagosabb VPN be zarni az egeszet :D

Amugy elvileg csak akkor van veszelyben egy asteriskes BC fiok, ha a manager interface aktiv, vagy van engedelyezett SIP kliens hozzaferes.

[ Szerkesztve ]

(#602) sipi25 válasza instantwater (#601) üzenetére


sipi25
tag

Jelenleg ez van: [link]

első hónap 127HUF ! utánna 1270HUF/hónap

Értem amit írsz! Ez KVM. Akkor nem is keresgetek tovább

(#603) instantwater válasza sipi25 (#602) üzenetére


instantwater
addikt

Mire van limitalva az 1 honapos probaido?
Kartyaszamra vagy emailre?

Amugy az egyhonapos probaido utan a DO jobban megeri.
1270 Ft 5.6 USD, es a 8GB tar nem sokaig eleg, foleg ha rogziteni is akarod a hivasokat.
Bar csak hivastovabbitasra eleg lehet. Illetve ha ceg vagy es kell a szamla akkor valszeg jobb a magyar, de sztem a DO tol sem lehetetlen beszerezni egy elszamolhato szamlat.

[ Szerkesztve ]

(#604) instantwater válasza sipi25 (#602) üzenetére


instantwater
addikt

Egyebkent jo ajanlat a 127 Ft, csak ne felejtsd el lemondani, ha mar nem kell.
Meg a vegen lehet en is kiprobalom :)

(#605) Hawk76 válasza sipi25 (#598) üzenetére


Hawk76
újonc

VPS-re ajánlom a fail2ban-t.
Lehet vele figyelni az asterisk log file-t és szépen bannolja (pl 1 napra) a próbálkozókat.

(#606) instantwater


instantwater
addikt

Épp dellmont egyenleg lekérdezőn ügyködöm, de elég jól össze van rakva az oldaluk :D

Szívás az egész, de nem megoldhatatlan :D
Addig nem nyugszom amig nem oldottam meg :D

(#607) gepes.g válasza instantwater (#606) üzenetére


gepes.g
csendes tag

Get call detail records of a customer
Variable Value Option Description
command calloverview Mandatory
username X..40 Mandatory the username of the reseller
password X..100 Mandatory the password of the reseller
customer X..40 Mandatory the username of the customer
customerpassword X..100 Mandatory the password of the customer
date YYYY-MM-DD hh:nn:ss Optional the datetime from which to start retrieving the history, current datetime is default
callid N..1000000 Optional the callid from which to start retrieving the history, 0 is default
recordcount 1 - 500 Optional the maximum number of records returned, 10 is default, 500 is maximum
direction forward / backward Optional the direction to search, backward is default/td>
This is how the date should be entered: 2011-08-18 12:30:00 should become 2011-08-18%2012:30:00 in your URL.

https://77.72.173.130/API/Request.ashx?command=calloverview&username=_&password=_&customer=_&customerpassword=_&date=_&callid=_&recordcount=_&direction=_

(#608) instantwater válasza gepes.g (#607) üzenetére


instantwater
addikt

Ezt hol találtad?
Ezt találtam, de itt egy szóval sincs említve, hogy dellmont vagy valami:
http://www.getacoder.com/data/projects/159112/codes.txt

Illetve ez szerintem csak resellereknek van.

Amúgy megoldottam, csak beleszaladtam a captchajukba :D
Nem tudom mennyire fogják díjazni egy IP ről sok accountba való belépést tömegével :D

Lényeg, hogy beléptem :D

[ Szerkesztve ]

(#609) gepes.g válasza instantwater (#608) üzenetére


gepes.g
csendes tag

Igen, ez a web api resellereknek. Gondoltam, hátha használható.

(#610) instantwater válasza gepes.g (#609) üzenetére


instantwater
addikt

Hát reseller acc nélkül nem.
Reseller acchoz meg céges papírok kellenek...

(#611) gepes.g válasza instantwater (#610) üzenetére


gepes.g
csendes tag

Sajnos a reseller programban magasak a percdíjak. 8-10 Ft-ra jön ki. Bár másodperc alapú.
Mármint BC-hoz képest magas.

(#612) instantwater válasza gepes.g (#611) üzenetére


instantwater
addikt

Igen, tudom...
A voippro es egyéb betamax reseller regisztrálós oldalra gondolsz?
Amúgy még az is fele-harmada egy normál mobilos percdíjnak.
Amúgy a szolgáltatók simán nulla közelébe tudnák vinni a voipot mondjuk egy ár felezéssel :-D

(#613) sipi25 válasza instantwater (#606) üzenetére


sipi25
tag

Multiuseren nem gondolkodsz?
Arra gondolok, hogy több behívószám, több accountal és több Quickdial-al.

Úgy néz ki, hogy nekem routerral megbízhatatlan, áttérek a VPS-re. Ez elbírna több felhasználót is, de nem szeretném, ha az ismerőseim az én kontómra telefonálnának...

Ha azt nézzük szerintem nem érdemes hiper-szuper routerba beruházni, ha már 2 ember fizet egy VPS-t, akkor 2 év alatt jön vissza a raspberry vagy egy komolyabb router ára...

Küldtem egy kis kávépénzt... :)

[ Szerkesztve ]

(#614) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Nem egészen DISA-hoz kapcsolódik, de ez megvalósítható valahogy?
Aktiválom a hívásátirányítást a kártyámon mondjuk a Neophone számomra.
Belerakok egy másik kártyát a telefonomba(hívást nem lehet fogadni vele, csak netezni).
Bejön egy hívás, és nekem valahogy jelez neten keresztül(valami push üzenettel, vagy nem tudom), a számot közölve, hogy azt visszahívhassam VOIP-on keresztül(vagy akár rögtön hívja is vissza).

Úgy megvalósítható, ha az átirányítást bekapcsolom, és a CSIPsimple állandóan fut a háttérben, és amikor jön egy hívás, akkor kinyomom és visszahívom, de ez erőforrás-igényes az állandó futás miatt.
Elvileg ha nem veszem fel a hívást, akkor az átirányításért nem kell fizetnem, tehát ez alapvetően nem veszett ötlet, nem?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#615) instantwater válasza sipi25 (#613) üzenetére


instantwater
addikt

Természetesen gondolkodom multiuseres dellmont fejésen. :-D
Sőt extra funkciókon pl hogy mindent láss amit egy dellmont fiókban kell, de ne kelljen mindegyikre belépned, és egy klikkel tudj váltani.
Kérdés, hogy ezt mennyire fogja szeretni a dellmont...
Mert a login form kicsit körbe van aknázva mindenféle ál-login formokkal meg sha kódolással.
Ezen már átjutottam.
Már csak az a baj, hogy elég egy-két hibás belépési próbálkozás, és máris arra az ip re mindenkinek captchát dob.
Erre is van megoldás.
Csak nem szeretném, hogy ez miatt sorra vágják ki az usereket, bár nem tudom mennyire veszik ezt szigorúan. Persze befakelek egy Google chrome user agentet, meg megoldom a login okosságukat is, és még a captchát is megoldom, de látható lesz hogy egy ip ről tucatnyi user loginol... vagy nem gáz? Végülis egy nat mögött lehet egy egész falu... de az ip egy vps szolgáltatóé, tehát nem hiszik el a falu sztorit :-D

Köszönöm a kávét.

Van ötletem mi lesz a kávékból. Még több vps, domain (ötletek jöhetnek pmben)...

(#616) instantwater válasza CHIPman (#614) üzenetére


instantwater
addikt

Az átirányításért nem kell fizetned.
Elvileg a groundwire újabb verziói tudják a push csodát, ezáltal ELVILEG kevesebbet fogyasztanak mint egy folyamatosan online csipsimple.
Az ötlet jó :-)
Próbáld ki :-)

(#617) fujifilm1 válasza sipi25 (#598) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia,

A hivandó szám 0036 al kezdődik? ugye nem +36!!!
Egy párszor megszivatott, hogy a Didivel nagy vidáman visszahivtam embereket, és 1mp mulva bontott.
Hát az volt az ok, hogy a 0 -t betárcsázta majd a + elott megált....
Azota javitottam minden hivandot regexpel kicserélek ha van benne +

Sikerult a Didi beüzemelés?
mert nagy lenduletttel neki indultál csak nem hallottam a folytatásrol... :)

(#618) fujifilm1 válasza instantwater (#606) üzenetére


fujifilm1
senior tag

> Addig nem nyugszom amig nem oldottam meg :D

Ezt nagyon becsülöm benned!

:)

(#619) fujifilm1 válasza sipi25 (#613) üzenetére


fujifilm1
senior tag

#Instant Viz.

Szerintem az egyik legnagyobb prioritású fejlesztési kérés - persze ismét szerintem :) -
az a multiuser lesz, külön BC accountokkal.
Itt a lényeg hogy egy vasat használ több ember, de teljesen külön accountokkal.
(Ezt már én is kértem. )

Tudom hogy millio otleted van és kapod a kéréseket is. :)
Emiatt kérdezem, hogy ez hol áll Nálad a prioritási sorban?
Elől vagy hátul? :)

Ha nagyon le vagy terhelve és sokára lesz szép megoldás,
akkor szerinted az jó ideiglenes megoldás lehet hogy egy vason futtatom párhuzamosan Chroot Debian alol is egy másik asterisket? (más BC/FVD/Neo accounttal)
Vagy az össze fog akadni?
Nekem elég ha két külön felhasználó csoport van. (1.) Én és a 2.) a négy fiam. :) Később lehet a tesom a 3. és még később a távolabbi családtagok....)

Mit gondolsz?

Köszönöm
Robi

[ Szerkesztve ]

(#620) sipi25 válasza fujifilm1 (#617) üzenetére


sipi25
tag

Múlt héten éjszakás voltam, úgyhogy KO, nem volt idő foglalkozni vele, a maradék energia a családra ment!
erre jutottam eddig:
Sajnos nem megy a DiDi, még mindig küzdök a tárcsázóval. Tesztben megy az általad írt input tap, de a Didiben nem!
A tesztben csináltam egy olyat, hogy nyomok egy Call-t, akkor előjön a tárcsázója a telefonnak, utána már megy a type.
A Didi-ben ez nem megy, mert ott bejövő a hívás, ha nyomok egy call-t, akkor bontja a vonalat...

(#621) sipi25 válasza fujifilm1 (#619) üzenetére


sipi25
tag

Én is osztom Robi véleményét!

Szerintem a VPS vonalon kellene továbbmenni, sok ember odzkodik egy router firmware update-tól, openwrt-t sok esetben macerás is feltenni.

VPS regisztráció pár perc, főleg magyar szolgáltatónál magyarul megteheti!

A telepítésel kapcsolatban:
ell készíteni egy shellscriptet, ezt manuálisan le kellene töltenie a usernak:

wget https://github.com/blalbla/install.sh
chmod +x install.sh
./install.sh

Ezzel a három parancsal fel lehetne telepíteni a cuccot...

install.sh:

1. ami feltelepíti az asterisk-et:
2. leszedi a githubról a cuccokat
3. kitömöríti
4. átmásolja a megfelelő asterisk könyvtárba

apt-get update
apt-get install asterisk11
wget https://github.com/instantwater/asterisk-disa-callback/archive/dev.zip
unzip -x dev.zip
cp /root/asterisk-disa-callback-dev/etc/asterisk/* /etc/asterisk
cp /root/asterisk-disa-callback-dev/var/lib/asterisk/sound/* /var/lib/asterisk/sound

5. konfigok kitöltése
Ezt esetleg valamilyen php-s form-al be lehetne írni a konfigfájlokba
Igaz ekkor kell neki a php és webszerver, de VPS-en elférne

(#622) instantwater válasza fujifilm1 (#619) üzenetére


instantwater
addikt

addig Igen tervben van.

Azt mar elkezdtem, hogy bizonyos szamcsoportra mi legyen a fiok sorrend, tehat ha vezetekest hivsz, akkor eloszor probalja FVD vel, aztan BC, ...

A multi user megoldasra is van otletem, ha bejon akkor viszonylag egyszeru, ha nem akkor valamivel bonyolultabb.
Az egyszeru: caller alapjan betolteni masik extension globalt, illeve ugralgatni gotoval.
Az elegansabb az az adatbazisos modszer lenne, de azt nem birnak el a routerek, az mar VPS/miniPC tema.

Bar ahogy hallom par router nem birja most sem mar. Bar szerintem nethiba lesz az.

Kiprobalhatod a chrootost, arra figyelj, hogy ugyanaz a 21 es trigger szam ne legyen benne mert akkor ossze fog akadni :D
(fujifilm hazi VPS megoldasa :D)
Kisse agyuval verebre, de mukodhet.

Szoval a multiuser funkciot par hetnel hamarabbra nem tudom mondani.

Addig is, ha eszetekbe jut barmi elvetemult domain otlet barmilyen eldugott orszag vegzodessel, akkor uzenetben varom :)

[ Szerkesztve ]

(#623) fujifilm1 válasza sipi25 (#620) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia,

Multhét KO. - OK. értem. :)

De csináljuk már meg. :)

Szóval fogadja a hivást?
És betárcsázza a 0?t és utánna bont?

És mi az a "call"? (az dialer gomb?)

http://didifordisasterisk.blogspot.hu/

(#624) fujifilm1 válasza instantwater (#622) üzenetére


fujifilm1
senior tag

>Szoval a multiuser funkciot par hetnel hamarabbra nem tudom mondani.

Köszi szépen a választ.

> Kiprobalhatod a chrootost, a

Nyilván másik számok kellenek :)

>(fujifilm hazi VPS megoldasa :D)

Haha :) Pont azt csiped hogy minden heckre van heck-em, nem? :)

Adatbázis irányba én sem mennék feltétlenul...

Chroot.
>Kisse agyuval verebre, de mukodhet.

Á nem. nehogy azt hidd. Szinte nem is lehet kimérni a chroot plusz fogyasztását...
csak azért nem szoktam chrootolni mindent mert én is nativ megoldásokat preferálom...

Jó akkor majd nekiállok.
De először még tartozok egy dev ág teszt-tel a virtuálison... még multhétrol... :)

Azt pár napon bellul abszolválnom kell mert jövő héten megint viszem a fiukat nyaralni - :K
net nélkul... :O

> Addig is, ha eszetekbe jut barmi elvetemult domain otlet barmilyen eldugott orszag vegzodessel.

Huh, ezt kifejtenéd? nekem ezt tul komplex. már nem értem... :) vagy lemaradtam.

(#625) instantwater válasza fujifilm1 (#624) üzenetére


instantwater
addikt

Domain:
Szeretnek egy oldalt, ahova lehet egy kis projekt leirast feltenni, meg oda kerulnenek fel mas dellmontos finomsagok.

Tehat amit el tudnal kepzelni projekt weboldal cimnek.

Pl: tefonaljingyen.abc, akarmi...
.com, .net, tv, at, ch, cc, to , barmi ami letezik, es jo domaint lehet vele foglalni :D

(#626) fujifilm1 válasza instantwater (#625) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Köszi. Értem.

Nekem nincs ötletem, de az "ingyen" az tulzás :) mostmár Disával és BC+FVD-vel a mobil ~ 7FT/perc.
De két BC-vel is ~ 3 FT/perc.
:)

(#627) sipi25 válasza fujifilm1 (#623) üzenetére


sipi25
tag

Megvan a megoldás!!! :D

Kellett az input tap 110 1100 elött 4mp wait!!! Ha kevesebbet adtam neki, akkor nem működött!

Megpróbáltam simán a type is működik, nem kell neki az input tap sem!!!

(#628) fujifilm1 válasza sipi25 (#627) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Ügyes vagy. :)

> nem kell neki az input tap sem!!!
Mákod van. :K
Nekem se kellett...

Akkor tudod használni a hivásra a DIDI-t?

[ Szerkesztve ]

(#629) adriankoooo válasza gepes.g (#611) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Melyik voip szolgáltató tud mp alapon számolni? :R

(#630) gepes.g válasza adriankoooo (#629) üzenetére


gepes.g
csendes tag

A Dellmont viszonteladói programjában mp alapú az elszámolásod a Dellmont felé.
https://www.bestvoipreselling.com/

(#631) ÁrPi2 válasza instantwater (#601) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"A DigitalOcean KVM alapu, $5 havonta 512 RAM, es a DODEPLOY koddal 5$ feltoltesert $15 t adnak. Tehat egy honap araert 3 honapot. Raadasul ha torlod a gepet, akkor nem kell fizetni."

Helló InstantVíz,

Ha én OpenWRT-s instance-ot raknék egy ilyen VPS-re az gondolom gyorsabban Deploy-ozható mint egy komplett Ubuntu...Milyen módon telepíthető oda egy ilyen kisebb linux?

"Raadasul ha torlod a gepet, akkor nem kell fizetni"

És ezt meg hogy kell érteni ?

(#632) ÁrPi2 válasza fujifilm1 (#628) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Szia DiDi mester :))

Megszereztem a Taskert mert egyéb dolgokra is nagyon hasznosnak tartom a leírások alapján,

és azt kérdezném tőled hogy a DiDi taskok kétkártyás telefonban vannak-e tesztelve,
mert nekem MIUI dialerben kell tárcsázni ÉS választania kell melyik SIM-en
kell hívnia a DISAsterisk-et...
Van erre Tasker szakiként valami rutin ötleted?

(#633) #79335424 válasza ÁrPi2 (#632) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Tasker önmagában nem képes kezelni a dual SIM -et. MTK Control -on keresztül viszont már igen.

(#634) instantwater válasza ÁrPi2 (#631) üzenetére


instantwater
addikt

Szeritnem openWrt t nem tudsz DigitalOceanra rakni, bar ha irsz nekik emailt, lehet csinalnak neked.

Alapbol csan ubuntu, debian, redhat, sentos, meg hasonlok vannak felkinalva.

Miert kell openWrt VPSre???

A torlest ugy kell erteni, hogy nem havidij van, hanem annyit fizetsz, amennyit megy a geped, de van egy havi max fix dij aminel nem lesz tobb.
Viszont nem eleg shutdownolni, mert akkor ugyanugy megy a havidij.
De ha destroyolod a gepet, akkor nem kell fizetni semmit, akkor se ha honapokig nem lepsz be. Persze ertelemszeruen ilyenkor nincs szervered.
A lenyeg, hogy ha csak rovid idore akarsz valamit tesztelni, akkor nem kell egy honapot kifizetni, eleg csak par orat.

(#635) fujifilm1 válasza ÁrPi2 (#632) üzenetére


fujifilm1
senior tag

:)

Szia Árpi

Mennie kell, mert a gyári dialert használja. Semmi api vagy intent hivás nincs benne.

A Tasker rohadt jó. Én is egy csomo mindenre használom, és ahogy tanulgatom egyre bátrabban oldok meg problémákat. Igazából az olyan amatör programozoknak tökéletes megoldás mint én. :)

A MIU dialert nem ismerem. Ki kell probálni egyáltalán hogy az a dialer elfogadja egyáltalán a Type parancsot.
Ha igen akkor nyertél. :)

Irjd meg életed első programját taskerben. ;)

1. call (a szolgáltatód ingyenes számát hivd.)
2. type (pár számot adj meg hogy lássd mukodik.) és a root-ot pipáld be!!
3. wait 30 (ez nem fontos)
4. end call (ez nem fontos)

Futtasd a bal also sarokbsan lévő 3szöggel, vagy tedd ki iconként.

[DiDi - innen tudsz puskázni...]

A type eddigi tapasztalatok alapján a dialerben duplázva irja a számokat de a dialer jol küldi a DTMF hangot, szoval csak csunya de működik.

A két kártyásoknál a váltást, mindenképpen meg lehet oldani mert a touch emulálás mindegyik 4.x es androidon működik. Ez olyan mint a keyboard macro a PC-n.
Az sokkal szebb megoldás lenne amit Somatom ajánlott. Azt viszont nem ismerem.
(megnéztem közben ez meg pénzes, én megvenném ha előtte jol kiprobálnám :D és látnám hogy jól működik.)
[Van itt valami ingyenes is. ]

Olvagass Tasker forumot a prohardveren, és kérdezz ott hátha már valaki megoldotta azzal.

Itt sok taskeres segitséget nem kaptam, Sipi25 viszont ugy látom ért hozzá.

Hajrá DiDi-re. ;]

[ Szerkesztve ]

(#636) instantwater válasza gepes.g (#630) üzenetére


instantwater
addikt

Most mondanam, hogy kel inditani egy masodperc alapu klont, de legjobb esetben is nagykeraron tudbnank adni a percdijat, es akkor segelyszervezet lennenk :D
A BC es egyeb klonok nagykerar alatt vannak...
Persze a nagykerar is jo, de az itteni tapasztalt rokak nem ugrananak bele.

Ezt egyebkent hol olvastad, hogy mp alapu?
En csak ezt taaltam: You choose the billing increment for your customers: 1/1, 30/30 60/60
De ez a jovobeni vevoidre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#637) #79335424 válasza fujifilm1 (#635) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez ugyanaz a problémakör, mint amit korábban már írtam. Az Androidban NINCS dual SIM -hez api. Ezért csak az érintésemulálás játszik. Az MTK Control -t vagy az MTK fejlesztői programjával fejlesztették, vagy közvetlen kernelutasításokkal dolgozik. Szerencsére alapból Tasker kompatibilisre készítették.

(#638) gepes.g válasza instantwater (#636) üzenetére


gepes.g
csendes tag

Már nem tudom, hogy pontosan hol olvastam, hogy mp alapú, de nem is fontos, mert igazából tény. Kipróbáltam. Eljátszogattam vele, és nagyon kényelmesen meg van benne oldva épp az, amin most dolgozol, azaz a végfelhasználók menedzselése.

(#639) sipi25 válasza fujifilm1 (#628) üzenetére


sipi25
tag

Igen, tudok vele telefonalni, de a csipsimple egy kicsit bekavart nalam! Ha didizel, akkor ki kel lepni a csipsimplebol!
Mar csak az nem tetszik,hogy a hivaselozmenyt teleszemeteli, lehet ki kellene gyomlalni az is taskerbol... :D

(#640) adriankoooo válasza gepes.g (#638) üzenetére


adriankoooo
senior tag

En ki fogom probalni, mert a szlovak szamok egy picit olcsobbak, bar igy is eleg sok a magyarhoz kepest; 0.06 korul. Ugy is csak rovideket hivok, akkor meg ne vegyen le egy percet. Nalunk a szolgaltatoknal 0,10 korul van a percdij.

[ Szerkesztve ]

(#641) kerti008 válasza instantwater (#360) üzenetére


kerti008
aktív tag

Most jutottam el oda, hogy szükségem lenne egy virtuális magyar sms fogadó számra. :))
Keresem már 30 perce de nem igazán találok +36-ost.
Valami ötleted?

(#642) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Létezik a BC-hez valami olyan megoldás, hogy az aktuális híváslistát leszedjem Excelbe? Szeretnék egy kis statisztikát készíteni, hogy mennyit is spórolunk a voip-ozással (mind disasterisk, mind simán az otthoni hívásokon). Van szofisztikáltabb módszer, mint a weblapon copy és excelbe paste?

(#643) fujifilm1 válasza sipi25 (#639) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Ó. örülök hogy már csak ilyen problémák vannak . :)

Neked a # után azonnal kapcsol a DisAsterisk ?

A Csipsimple-t is ki lehet ölni Tasker böl.

[ Szerkesztve ]

(#644) instantwater válasza gepes.g (#638) üzenetére


instantwater
addikt

Hogy sikerult viszonteladoi accountot szerezned?

Csakmerthogy cegnek kell lenni a regisztraciohoz...

[ Szerkesztve ]

(#645) instantwater válasza schferenc77 (#642) üzenetére


instantwater
addikt

Lesz - lesz :)

Kerlek kuldd be az otletladaba, hogy el ne felejtsem :)

(#646) instantwater válasza kerti008 (#641) üzenetére


instantwater
addikt

Egyeb kulfoldibol barmennyit tudok adni :D

A magyar szam valszeg csak SEO velrevezetes volt, mert valojaban egyik oldalon sem talaltam, de a google hidobja hogz "hungarian SMS receive" es egyeb hasonlo kulcsszavakra azokat az oldalakat.

(#647) gepes.g válasza instantwater (#644) üzenetére


gepes.g
csendes tag

Van vállalkozásom - bár egyáltalán nem ilyesmivel foglalkozik - , és az adataival be tudtam regisztrálni. Azzal aztán adott egy olyan fiókot, amivel végfelhasználókat tudok felvenni, a kreditjüket feltölteni, csinálhatok ízlés szerint tarifacsomagokat, amiket aztán hozzárendelhetek a felhasználókhoz. A felhasználók saját fiókot kapnak, amiben ellenőrizhetik az egyenlegüket, megnézhetik a híváslistájukat, stb.
Ez nem saját Dellmont klón, szal nem tudok olyanná válni, mint pl a BC vagy a FVD. De azért elég jól lehetne vele kezelni egy saját flottát.
Élesben nem bizniszeltem még vele.
Ez az ú.n. "own voip label" partnerprogram.
Létezik másféle, az "A-Z wholesale termination", szerintem az még érdekesebb lehet, de azt nem volt szerencsém kipróbálni. Még. De izgatja a fantáziámat.
Hozzám ez áll közelebb, a marketing, a technikai megvalósítás része csak érdeklődés szinten játszik.

[ Szerkesztve ]

(#648) instantwater válasza gepes.g (#647) üzenetére


instantwater
addikt

Tehat a BC meg FVD az own label, az A-Z termination meg amikor neked kell a vonal?

(#649) gepes.g válasza instantwater (#648) üzenetére


gepes.g
csendes tag

Nem. Az own label, ami nekem van, amiről írtam. Ez egy viszonteladói program, amivel felépíthetsz egy saját viszonteladói hálózatot. Kicsit olyan MLM-es dolog, de itt csak a platformot biztosítják, és teljes szabad kezet kapsz, hogy milyen hálózatot építesz magadnak. Hálózaton itt a viszonteladói "piramist" értem.
Az A-Z egy komolyabb dolog, bővebben itt nézelődj:
https://www.myvoiptraffic.com/

(#650) instantwater válasza sipi25 (#621) üzenetére


instantwater
addikt

Ettől is sok ember sikítófrászt kap.
Pláne ha meghallja, hogy konfigoljon tűzfalat meg fail2bant, és utána rájön, hogy nem jön be a kiscsaládjában a vps ára.
Legjobb megoldás egy managelt környezet, tehát egy VPS ami frankón be van állítva, az usernek csak be kell reggelni, beírni a BC adatokat, beírja kit mikor hová akar hívni, persze mindezt egy szép webes felületen, majd rákattint egy szép zöld mentés gombra, és csáááá :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.