Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-06-02 14:41:41

LOGOUT.hu

E topik előzményeit elolvashatjátok (#10133 nál kezdődik és #10614 ig tart)
itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) sipi25 válasza goop (#694) üzenetére


sipi25
tag

Beallítottam az ephonos számomat, ezzel mindenféle hókusz-pókusz nélkül megy minden!
[bejovo]
exten => 0621200xxxxx, 1, Dial(SIP/client2, 30)
exten => s, n, Hangup

Instantwater:
Az nem lehet, hogy az asterisk nem tudja megkülönböztetni az egy domain-ből származó bejövő hívásokat?
Csak azért kérdezem, mert a 2 neophone bejövő esetén mindig az első NeophoneX contextussal fut le. Hiába adom meg a második bejövőnél az otthon contextot!

(#702) goop válasza sipi25 (#701) üzenetére


goop
őstag

Örülök, hogy összejött neked is. :)

Közben én is hegesztettem egy ephone-s tartalék számot disához, mert van, hogy fonio éppen rosszalkodik. (szerverükkel lehet valami)

(#703) weiss válasza sipi25 (#701) üzenetére


weiss
addikt

Az az s mire való az extennél?

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#704) instantwater válasza sipi25 (#700) üzenetére


instantwater
addikt

Jo kis trukk, de most mar legalabb ezt is tudjuk :D

(#701) sipi25

Kuldj sip_providers.conf mintat, mert mennie kellene.
Nem szamit, hogy egy domain, hiszen 2 fiok.

(#703) weiss
Az arra, hogy ha nem engedelyezett szamra erkezik a hivas, akkor az fut le.
Elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#705) sipi25 válasza instantwater (#704) üzenetére


sipi25
tag

küldtem egy mailt, a profilodban található email címre!
Köszi a segítséget!

(#706) instantwater válasza sipi25 (#705) üzenetére


instantwater
addikt

Megkaptam.
Fura.

Próbáltad újraindítani?

(#707) sipi25 válasza instantwater (#706) üzenetére


sipi25
tag

Nyomtam neki egy rebootot, ugyan az a helyzet!

(#708) instantwater válasza sipi25 (#707) üzenetére


instantwater
addikt

Megtalaltam :D

Incoming call logged as to be to different trunk (wrong DID?)

Itt AdHominem user Dec '11 kommentje irja le ezt a problemat.

The behavior you are describing is normal, especially for trunks that use insecure=very (or insecure=invite).

When a SIP call comes into Asterisk, it makes several evaluations. One of the first evaluations is whether the call is coming from a valid Trunk.

It does this by comparing the IP address where the call is coming from with the host=IP addresses of the Trunks you have set-up. Ordinarily, it would also ensure that the originating port and the username and password are correct as well. However, if you have insecure=very (or port,invite) set (as you do) in a trunk, then Asterisk makes no effort to match the username/password/port on incoming calls. Rather, as long as the host matches, then Asterisk accepts the call as coming in on that trunk. Trunks are compared in alphanumeric order, so if you have several trunks set up to the same host, every incoming call will match to the trunk with the lowest alphanumic name, i.e. 1111 before 2222, and aaaa before bbbb.

If the call matches ANY of your trunks, that's good enough for Asterisk, and it moves the call on to the next level of processing, which is to compare the DID sent with the call with your inbound routes. It appears to process then in alphanumeric order, so whichever Trunk matches first will end up listed in the CDR.

Alatta roberto2 pedig:
This is a low-cost provider from central Europe, who gives out SIO accounts/phone numbers automatically. Once I require a new number, IP+login+psw comes by e-mail in a few seconds.
Valszeg NeoPhone :D

Tehat a problema:
Tobb azonos hostnev eseten (valoszinuleg az "insecure=very" parameterrel osszefuggesben) az elso trunk configjaban megadott contextre ugrik.

Ez volt a megoldas:
[link]

Ez alapjan amit tenned kell tobb, ugyanazon szolgaltatotol szarmazo fiok egyuttes hasznalatahoz:

MINDEN AZONOS HOST/IP cimu fiokhoz (minden neo fiokhoz) allits be mondjuk egy neo-selector contextet, igy minden neotol jovo hivas ebbe a contextbe fog erkezni, ahol el tudod donteni, mit ortenjen a hivassal.
A contextet tedd mondjuk az extensions.conf fajlba,es nagyjabol igy nezzen ki:

[neo-selector]

exten => 0621bejovoszam,1,Dial(SIP/Client1, 30)
same => n,Hangup()

exten => 0621masikbejovo,1,Dial(SIP/Client2, 30)
same => n,Hangup()

exten => _X.,1,Goto(disa-request,${EXTEN},1)
same => n,Hangup()

Az tortenik, hogy ide iranyitottal minden neos hivast a sip_providers.conf bol, itt pedig hivott szam alapjan el tudod donteni, hogy mi tortenjen.
Tehat ha stimmel valamelyik 0621 es szam akkor az tortenik, ha nem stimmel egyik sem, akkor a _X. minta illeszkedig minden numerikus ertekre, es igy az fut le.
Fontos, hogy a _X. minta az utolso legyen a listaban.

Remelem segit :)

[ Szerkesztve ]

(#709) sipi25 válasza instantwater (#708) üzenetére


sipi25
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Működik!

Ha esetleg még a multiusert is összehoznád, akkor szenté avatnálak! ;) :D

Köszi szépen nagyon ügyes vagy!!!!

(#710) instantwater válasza sipi25 (#709) üzenetére


instantwater
addikt

Szívesen :)

mármint úgy érted a multiusert, hogy minden bejövőre más gyorshívó meg ilyesmi?

az más tészta.

Ott feltételesen kellene behívni külön elmentett dialplanokat.

Bár az működhet, hogy a fenti neos analógiára próbáld meg beincludeolni az extensions_globals.conf KÜLÖNBÖZŐ példányait, majd utána át gotozni az alap disa-request contextbe.

[ Szerkesztve ]

(#711) sipi25 válasza instantwater (#710) üzenetére


sipi25
tag

Igen ugy ertem. a legfontosabb a kulonbozo bc, fvd acc kezelese lenne, hogy mindenki mast hasznaljon a koltsegvitak elkerulese vegett!
Megprobalom az altalad irtakat!

(#712) instantwater válasza sipi25 (#711) üzenetére


instantwater
addikt

Ne próbáld meg.
Nem fog menni úgy.
Most jutott eszembe, hogy a globalnak más a szintaxisa mint az extensionnek.

(#713) sipi25 válasza instantwater (#712) üzenetére


sipi25
tag

Szerintem ugy meg lehetne csinalni,hogy minden usernak kulon extension_global.conf pl.: 003670xxxxxx_extension_global.conf, ezeket beincludolni.
A valtozok ilyen formaban lennenek: 003670xxxxxxx_QUICKDIAL_1
A bejovo hivasnal megkapjuk a user szamat az Exten valtozoban es ennek a segitsegevel be tudjuk tolteni az extension.confba a user valtozoit, pl igy
same => n,Set(NUMBER_TO_CALL=${$EXTEN{}_QUICKDIAL_${DTMF_CHOICE}})
Mindenhol at kellene irni ilyen formaba a kodot, igy lehetne kulon elofizeteseket is hasznalni. Sip_providers.confot is meg lehet igy csinalni.
Bocs a kulalakert es az ekezezekert,de telefonrol vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#714) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Még az 1.0-ás verziót használom, és egy érdekes dologra figyeltem fel. Létezik az, hogy miután összekapcsolja az asterisk a két hívást (egyikkel engem hívott vissza, másikkal a hívott felet), eltelik kb. 1 másodperc, mire a kapcsolás végbemegy? A jelenség az, hogy én hallom a kicsörgést (más az asterisk hívott vissza, beadtam a hívandó számot és kicsörög), hallom, ahogy felveszi a másik fél, és odaát nem hallják az első másodpercet. Eddig minden hívásom úgy kezdődött, hogy a túlsó fél hallózik, mert felveszi a telefont, és süket a vonal. Kb. 1mp után megjavul, és tökéletesen lehet hallani. Nem a hívás közbeni késésről van szó, mert se visszahng, se késés, tökéletes gsm minőségű a hang...

(#715) sipi25 válasza sipi25 (#713) üzenetére


sipi25
tag

Helyesbítenék, a CALLERID-t kellene beszúrni a scriptbe:

same => n,Set(NUMBER_TO_CALL=${${CALLERID(num)}_QUICKDIAL_${DTMF_CHOICE}})

Éjszakás műszak.. :(

(#716) instantwater válasza sipi25 (#713) üzenetére


instantwater
addikt

Prefixelni a valtozokat az "user telefonszamaval" mukodhet, de eleg szoszmotolos melo.

Az igazi megoldas adatbazisbol tolteni be a dolgokat, vagy scriptel letrehozni a megfelelo valtozokat/ertekeket bizonyos feltetelek szerint.

(#717) instantwater


instantwater
addikt

Ooooo, elveszett a hosszu hozzaszolas amit szerkesztettem :W

Szoval a lenyeg, hogy amit irtal az jo, de cska a quickdialra.
A trunkok (callback/outbound) kezelesehez ugyanezt el kell jatszanod, csak ott is figyelni a helyes valtozokra.

Illetve ha mindenki mas-mas konfigbeallitasokat szeretne, akkor azokat is prefixelned kell az user telszamaval.

Mukodhhet, csak szoszmotolos, mert minden konfig sor elejere be kell szurnod az adott telszamot.

(#718) schferenc77


schferenc77
aktív tag

DiDi téma: aki használja, annak a DiDi-n keresztül hívott számok megjelennek a híváslistában, mint indított hívások? Én most még manuálisan használom, tehát, amikor visszahív az asterisk, felveszem, és beütöm a számot, amit hívni akarok. Így viszont nem látszódik a híváslistában, csak az asterisk szerverem felé indított hívás (mint sikertelen), és a fogadott hívás az asteriskről...

(#719) sipi25 válasza schferenc77 (#718) üzenetére


sipi25
tag

Igen, látszik. Látszik amit hívni akartál, a betarcsazás és a saját számodról fogadott hívás. Kicsit kusza lesz a hívástörténet...

(#720) sipi25 válasza instantwater (#717) üzenetére


sipi25
tag

Én úgy gondoltam, hogy mindent ami változóból megy, át kellene írni CALLERID-ra!
A konfigfileban pedig mehet a copy-paste! :D

Én még mindig azt mondom, hogy az igazi az adatbázisos lenne...

Valamikor nekiállok a CALLERID változatnak, ismerősök már rágják a fülemet... aztán majd egyszer a mysql verziónak...

(#721) schferenc77 válasza sipi25 (#719) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Köszönm, akkor ez jó. Egyébként dialertől függ, hogy lehet-e külön listázni a hívott/fogadott/nem fogadott hívásokat gondolom.
Egyébként mennyire lassítja le a folyamatot a DiDi-s hívásindítás? Manuálisan ugye hívok egy számot, foglaltat kapok, 2-3 mp-en belül jön a visszahívás, azt felveszem, és bepötyögöm a kívánt számot. Ez a pötyögésig kb. 5-6mp. A DiDi mennyire gyorsan adja be a számokat?

Tudom, ki kell próbálni, de nincs rootolva még a teló (csak ezért lenne), és ezért próbálom körbejárni alaposan...

[ Szerkesztve ]

(#722) instantwater válasza sipi25 (#720) üzenetére


instantwater
addikt

Igen, az igazi az adatbázisos lenne.

Igen, minden ami változóbeolvasás azt át kell írni callerid re vagy extenre a hívás irányától meg az adott eseménytől függően, utána mehet a copypaste a konfigban csak minden sort prefixelned kell az adott telefonszámmal :D
Illetve szerintem még egy karakterrel is, mert általában nem kezdődhet változónév számmal :D

(#723) sipi25 válasza instantwater (#722) üzenetére


sipi25
tag

Na akkor megvan, hogy miert nem ment... :D Szammal kezdtem a valtozokat! Majd holnap atirom...
Majd kuldom mailban ami eddig megvan!

[ Szerkesztve ]

(#724) schferenc77 válasza schferenc77 (#714) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Valaki erre az 1mp-es késleltetésre?

(#725) instantwater válasza schferenc77 (#724) üzenetére


instantwater
addikt

Dellmont hiba /asterisk lassusag?

Min futtatod?

(#726) schferenc77 válasza instantwater (#725) üzenetére


schferenc77
aktív tag

QNAP TS239Pro, 1,6GHz-es dual atom van benne, szerintem elég kellene legyen, nem látok semmi terhelést rajta (max 18%-os cpu)

(#727) instantwater válasza schferenc77 (#726) üzenetére


instantwater
addikt

Net?

Igazabol sok minden lehet.

Ki kellene probalni egy VPSen.

Kuponkod: DODEPLOY (+$10 et ad $5 feltoltessel)

[ Szerkesztve ]

(#728) kerti008 válasza schferenc77 (#726) üzenetére


kerti008
aktív tag

1.4 vagy 1.8-as Asterisked van? A QPKG-ben legutóbb nem volt magasabb verziószámú. Lehet hogy verziószám problémád van mert Nálam TS439-en single Atom procival nincs ilyen gondom. Igaz a 11-es verzió van fenn. :D
Az egyetlen probléma Nálam, hogy Édesapám Alcatel telefonjáról felhív az Asterisken keresztül és nincs hang. :W Mivel mindkét Nokiával tökéletes a callback funkció, (Nokiáról índítva soha nem fordult elő) elképzelhetőnek tartom, hogy a GSM codec-et vagy a voip szolgáltató codec-ét nem kedveli az Alcatel "nagypapa telefon" szoftvere. De a következő híváskor működni szokott.

(#729) kerti008 válasza kerti008 (#728) üzenetére


kerti008
aktív tag

a 11-est így tettem fel: http://it.bogema.nl/install-asterisk-on-qnap-nas/
Egyszer kiabált hogy hiányzik egy függőség azt megkerestem és ha jól emlékszem a katalógusból felraktam. (google azért segített) Olyan gyorsan sikerült korrigálnom, hogy csak a tényre emlékszem. A függőség felrakása után szépen lefordította forrásból. Az autóstartot még mindig nem csináltam meg hozzá.

(#730) instantwater válasza kerti008 (#728) üzenetére


instantwater
addikt

Ez kilometerekrol buzlik.
Hiszen a mobil az GSM halozaton kapcsolodik a SIP szolgaltatohoz.
Vagyis a te asterisked nem kellene hogy maskent mukodjon mas markajuk eszulekekkel, hiszen te a SIP szolgaltatotol mindig ugyanazt a formatumot kellene, hogy kapd, mert a GSM halozat mindent atfordit egy olyan formatumra amit a SIP szolgaltato megert, es ok meg azt kuldik tovabb.
:F

(#731) schferenc77 válasza kerti008 (#729) üzenetére


schferenc77
aktív tag

11.7.0-1-et raktam fel ipkg-ből és gui-t is onnan...

Vajon az általad linkelt módzserrel felmenne a 12.4-es is?

és igazából nekem semmi bajom a 11-essel, nem is biztos, hogy az 1mp-es késés emiatt van induláskor. Ha VPS-t ki lehetne ingyen próbálni, megpróbálnám ott is, csak hogy lássam a különbséget. Mondjuk otthon 30/5-ös kábelnet van, eddig semmi panaszom nem volt rá, pedig megy otthon rendesen minden (net, iptv, torrent 4-5 készülék)

[ Szerkesztve ]

(#732) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Tasker-es DiDi-s segítség kellene. Felraktam, amit Fujifilm fórumtárs összerakott taskerben, és az eleje jól működik.
Ha hívok valakit névjegyekből, akkor elkapja a hívást, kinyomja, majd felhívja az asterisket, ott foglaltat kap, de amikor bejön a hívás, akkor nem tudja felvenni (pedig elindul/élesedik a DiDi "hívottszám" profile/task is). Egy rövi üzenetben kiírja a rendszer, hogy a "Tasker már engedélyezve superuser jogokkal egy interaktív felületnek".
ezen hogyan lehetne túllendulni?
Próbáltam azt is, hogy én veszem fel kézzel a bejövőt, de akkor meg nem kezd el tárcsázni, várja, hogy én ütögessem be a számokat...

(#733) instantwater válasza instantwater (#708) üzenetére


instantwater
addikt

Beraktam githubra is a leírást.

Több bejövő szám egy szolgáltatótól

(#734) sipi25 válasza schferenc77 (#732) üzenetére


sipi25
tag

Valoszinu, hogy nem jon elo a telefonodon a numpad, mint az enyemen (kitkat 4.4.2)
Tegyel be egy input tap x y parancsot!
X es y erteke a tarcsazodban a numpad ikonjanak a pozicioja!

(#735) #79335424 válasza sipi25 (#734) üzenetére


#79335424
törölt tag

De ha jól sejtem, akkor az a probléma, hogy az input tap -nál nem a dialpad van fókuszban, hanem az értesítés. Sztem inkább az értesítéseket kéne kikapcsolni a Superuserben.

(#736) schferenc77 válasza sipi25 (#734) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Nem teljesen értem :F
Van a TakeCall Task, ez veszi fel a bejövő hívást az Asterisk felől, ha jól sejtem. Ebben az 5.ös akció a Type: "Text 0 Repeat Times 1". Gondolom ez lenne a 0-ás billentyű leütése, hogy bármilyen számot lehessen hívni.

Két dolog nem világos:
- ezek szerint nekem be kellene raknom még egy input tap sort, amiben a bejövő hívás zöld ikonjára kattintok a Taskerrel. Ezt hogyan tudom megadni? Ok, hogy x és y koordináta, de hogyan találom ki, hogy a képernyő tetején kb 2cm-re levő zöld ikon hol is van? Van erre egy program, ami megmondja, hogy egy adott pontnak mi a koordinátája?
- van egy dialerxy fájl Fujifilm1 csomagjában, ott gondolom meg kellene adni az egyes számok koordinátáit. Milyen sorrendben? Első sor 1, második sor 2 stb...

Ha sikerül felvennem a bejövő hívást, akkor még meg kell nyomni a numpadot valahogy, mert nekem alapból nem az jön fel, és utána kell az egyes számokat beadnom a 6. lépéssel ("Text %Bnum Repeat Times 1")?

(#737) #79335424 válasza schferenc77 (#736) üzenetére


#79335424
törölt tag

A koordinátákat már írtam korábban. Beállítások - fejlesztői lehetőségek - bevitel alatt, kell aktiválni a "mutató helye" opciót. Nem ismerem a telódat, de általánosságban én minél kevesebb érintésemulációt használok. A hívásfogadásra van API, úgyhogy ahhoz nem kell zöld gomb. Sztem a dialpadot is be lehet intent -tel hívni. A gomboknak is van kódjuk, de úgy tűnik, hogy arra nem, vagy nem jól megy ki a DTMF.

[ Szerkesztve ]

(#738) instantwater válasza schferenc77 (#736) üzenetére


instantwater
addikt

Igen van program ami megmondja az erintes XY koordinatait, de sokszor van fejlesztoi (developer mode) a rendszerben ahol be tudod kapcsolni, es minden erintesnel kiirja a sarokba.

Googlezz ra programra vagy a developer mode elohivasra.

(#737) Somatom Megeloztel :)

[ Szerkesztve ]

(#739) kerti008 válasza instantwater (#730) üzenetére


kerti008
aktív tag

Azért érdekes mert csak az Alcatel-nél fordul elő. A családban levő többi készüléknél meg nem, azoknál hibamentes működés (24/7-ben 10 ból 100 esetben működik). De az alcatelt próbából sem akarom lecserélni mert Apu végre megtanulta kezelni. :D

(#740) kerti008 válasza schferenc77 (#731) üzenetére


kerti008
aktív tag

Asterisk felhasználáskor a legnagyobb biztonsági rés a GUI. (távolról könnyebb megtörni/bejelentkezni GUI-ra mint parancssorra) A másik ok amiért ne használj GUI-t az hogy össze vissza irogathatja a konfigfájlokat.
Ez azért probléma mert az 5 db kézzel összeállított fájlodba is beleírhat. Ez tipikusan akkor történik amikor bejelentkezel a GUI-ba és nem találja a "Generated by .....bla bla bla" részt az elején. Ezt sok helyen említik vagy GUI-ból programozz vagy kézzel de soha se keverd a kettőt. Én akkor használtam a GUI-t amikor hibakeresés miatt ellenőrizni akartam a logot. De aztán rá jöttem hogy működik az SSH bejelentkezés. :)
NAS-on nem lényeges de van még egy ok miért ne telepítsd fel a GUI-t: mert feleslegesen foglalja a helyet.

[ Szerkesztve ]

(#741) kerti008 válasza kerti008 (#739) üzenetére


kerti008
aktív tag

100-ból 100 esetben. :DD

(#742) fujifilm1 válasza schferenc77 (#736) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia.

Szerintem is kezd azzal amt Tom mondott.
Kapcsold ki a supeuserben az értesitést.

1.ujrahitelesités - off.
2. alapértelmezett hozzáférés - engedélyez
3. értesitések megjelenitése -off.

ez vszinuleg megoldja ha nem akkor kell a dialpad elocsalogatására a touch event.

javaslom hogy egy ingyenes számon kisérletezz, ha ott megy akkor menj vissza a didi-re.
Anno leirtam sipi-nek hogy 2 sort csináljon...

Üdv,Robi

(#743) fujifilm1 válasza sipi25 (#734) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Sipi, arra válaszolnál hogy a Didi miután beirta a számot és a # -ot akkor neked azonnal kapcsol? (még pár hete kérdeztem...)

Nekem valamiért a leidőzités kapcsolja csak a számot, de ráadásul az hiába állitgattam, nem változik, 10mp. marad.

üdv,R

(#744) schferenc77 válasza fujifilm1 (#742) üzenetére


schferenc77
aktív tag

A superuser rész ok, már nem kiabál, hogy engedélyt kér. Maga a disaasterisk megy szépen, most az automata tácsázós DiDi-t próbálom működésre bírni.
Még a dialpad-nál sem tartok, nekem egyenlőre az a bajom, hogy az Asterisk bejövő hívást nem tudom felvenni. Van ugye a TakeCall nevő task, aminek az első sora az az akció, hogy Take Call. Na ez nem megy, bejöv a hívás, de nem veszi fel, csak csöng és csöng. Tehát, mintha a take call action hatástalan lenne...

(#745) schferenc77 válasza schferenc77 (#744) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Megkérdeztem a Tasker-es topikban is, mert úgy en-block nem működik a Take Call action. Tehát eegy tök üres profile-ban csak egy darab action van: ha phone ringing, take call, és nem veszi fel...

(#746) glaci válasza schferenc77 (#745) üzenetére


glaci
őstag

Szia!

Válaszoltam a Tasker topicban. (Véletlenül kétszer is.)
Remélem bejön az ötletem!
(Itt kicsit már OFF a téma, azért nem ide írtam.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#747) fujifilm1 válasza schferenc77 (#745) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia
Egy profile, benne egy Phone Ringing Event, ami hívja a taskot.
Ez nem megy?
Ennyire nem egyformák az androidos készülékek ?
( Úristen de örülök hogy nem készítettem didi-ből apkát. :) )

(#748) sipi25 válasza fujifilm1 (#743) üzenetére


sipi25
tag

Nekem is kb 10mp amig kapcsol!
Az az igazsag, hogy nem is nagyon hasznalom, mert az en telefonomon (Moto g 4.4.2) teljesen megbizhatatlanul mukodik! Van olyan, hogy mukodik input tap x y nelkul, de van olyan is hogy azzal sem! Eddig nem jottem ra, hogy mi okozhatja!

(#749) fujifilm1 válasza sipi25 (#748) üzenetére


fujifilm1
senior tag

>Nekem is kb 10mp amig kapcsol!

Köszi a választ.
Ez azért fontos info mert InstantViz kérdezte, hogy csak nálam? De akkor nem. Valami ezek szerint a # DTMF beadásával van...

> teljesen megbizhatatlanul mukodik!
Rakjál bele késleltetéseket a fontosabb lépések elé. megfelelő késleltetéssel mostmár nekem "atom" biztos. :)

A másik dolog hogy amit hivsz az 0036-al kezdődik? (NEM +36???)

És amióta észrevettem hogy visszahivásnál nem 0036 volt a szám amit kaptam azóta azt is tudom miért nem működött néha :)
Azóta regex-pel kicserélem a +36 ot 0036-ra. :)

(#750) sipi25 válasza fujifilm1 (#749) üzenetére


sipi25
tag

A +36-ra figyelek. Kesleltetes is van benne. 4s kellett a felvetel utan a 0-hoz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.