Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-06-02 14:41:41

LOGOUT.hu

E topik előzményeit elolvashatjátok (#10133 nál kezdődik és #10614 ig tart)
itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) kerti008 válasza adriankoooo (#148) üzenetére


kerti008
aktív tag

Az egyik account-od freevoipdeal-es?

(#152) kerti008 válasza adriankoooo (#150) üzenetére


kerti008
aktív tag

Nekem megafon-os van. A megafon ad 2 számot ad egy 6 jegyűt: 123456 és egy 0621xxxxxxx számot. A rövidebbik ott az usernév (oda is kell beírni) a hosszút meg fel tudod hívni telefonról.
És még ezt megkeverhetik a 3621xxxxxxx formátummal is! De ez szolgáltatónként változik. Írj egy mailt a szolgáltatónak de azért utána is próbálkozz. Legrosszabb esetben holnap délutánra válaszolnak.... A browsercalls meg addigra talán helyreáll. :O

[ Szerkesztve ]

(#153) adriankoooo válasza kerti008 (#152) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ennyit találtam az Ephone oldalán, nem igazán értem honnét jön az ephone_test_trunk és hogy a telefonszám akkor hogy van megadva ebben az esetben. :F

(#154) Hawk76


Hawk76
újonc

Reenger esetén a sip_providers.conf file-ban:
dtmfmode=info helyett a dtmfmode=auto működött.

(#155) adriankoooo válasza adriankoooo (#153) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Regiztem egy neophones számot is, ugye ennek így csont nélkül mennie kéne?

[ Szerkesztve ]

(#156) instantwater válasza Hawk76 (#154) üzenetére


instantwater
addikt

Igen valahol át kell állítani.
Ez ilyen.
Köszi.
Amúgy a reenger ingyen ad 21 est, nem kell feltölteni?

(#157) betyarr válasza instantwater (#156) üzenetére


betyarr
veterán

bár nem tőlem kérdezted,azért válaszolok: [link] csak regelni kell,feltölteni nem.2 hó nemhaszálat után szűntetik meg.

(#158) instantwater válasza betyarr (#157) üzenetére


instantwater
addikt

Köszi :-)

(#159) #79335424 válasza fujifilm1 (#122) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak egy kósza ötlet. Amikor visszahív az Asterisk, akkor felveszi automatikusan, behívja a tárcsázót (ez él hívás közben is), de érintésemuláció helyett, input keyevent x parancsokat osztogat, amikből x a hívandó szám egy-egy számjegye. Még azt is el tudom képzelni, hogy hívás közben, tárcsázó nélkül is DTMF jelet generál az input keyevent x, ha x egy számjegy kódja. Itt nem a konkrét számjegyet kell megadni, mert pl. az input keyevent 3, az nem a 3 -as szám gomb, hanem a HOME gomb kódja.

(#160) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Végre megy (illetve nem a BC miatt), már mindent próbáltam, a végén inkább mindent letöröltem és előről kezdtem.

" -- Got SIP response 500 "Internal server error" back from 77.72.169.129"

(#161) instantwater válasza adriankoooo (#160) üzenetére


instantwater
addikt

A BC ma haldoklott, írták a másik topikban is.
Örülök, hogy megy :-)

[ Szerkesztve ]

(#162) fujifilm1 válasza #79335424 (#159) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Köszi a kószát. :)
Én is gondolkodtam rajta. Egy fokkal jobb mint a touch event.

Egyenlőre nem akarom darabolni a hívandó számot!
Ha meg mégis darabolni kell akkor ott a type, az egyszerűbb/szebb.

(#163) fujifilm1 válasza ÁrPi2 (#145) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Köszi.

A Tasker Type és a Dialer lesz a hunyó mert a voda 1270 -en próbálgatom és ott is dupláz.
Persze nem kizárt hogy az is Asterisk de annak a configját úgyse tudjuk hangolni. :).

Ha nem megy a változó egyben begépelése eRobot-bol, akkor egyenként kell beadni és az működik.
Úgy látszik túl gyors a type egyben.

(#164) instantwater válasza betyarr (#90) üzenetére


instantwater
addikt

Bocsi, beneztem a callbackes dolgot.
Szoval, ha a mobilevoipos callbacket hasznalod, akkor is dupla a percdij csak meg kapcsolasi dij is van, itt meg csak dupla percdij.

Ez azt jelenti, hogy egyaltalan nem tud dragabb lenni az asteriskes megoldas mint a mobilevoipos (tudom, meg kell venni az eszkozt, es aramot is fogyaszt...)

(#165) betyarr válasza instantwater (#164) üzenetére


betyarr
veterán

igen,ez már tiszta.de azért köszönöm! :R

(#166) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem:
- jelenleg a Fritzboxom kezeli a bejövő/kimenő SIP-eket, ezért ő kapja meg a szolgáltatói routertől az 5060-as portot port forwarddal. A NAS-on futó asterisknek ezért gondolom már portot kell adnom és forwardolnom, pl az 5061-et? Ehhez a sip.conf.ban kell a bindport=5061 értéket megadnom?

- a sip_providers.conf-ban a Neo van megadva bejövő callback providernek. Ha én Ephone-t használnék, akkor a fromdomain és host ip címek a sip.ephone.hu-ra cserélhetőek?
Ugyanígy a sip_register.conf-ban a "register => 0621<username>:<password>@193.91.75.213" sor javítandó erre: "register => <username>:<password>@sip.ephone.hu"? a 0621-et kivettem, mert ephone-nál bp-i számot kapok...

- az extensions.conf-ban mit kell átírni? Az extension_global.conf-ban beírtam az allowed numberhez a saját mobilomat, de ezt át kell vezetni valahová az extensions.conf-ban is?

- ha felülírtam a fájlokat, akkor melyik parancs az amelyik újraindítja az asterisket?
- hogyan tudom ellenőrizni, hogy minden rendben van-e? pl. bereggelt-e a BC/FVD/ephone acc?

(#167) instantwater válasza schferenc77 (#166) üzenetére


instantwater
addikt

-portforwardot nem tudom, proba szerencse.

- igen

- extension.conf normal esetben csak 2 include sor (olvasd el a leirast a githubon)

- /etc/init.d/asterisk restart vagy ubuntu/debianon sudo service asterisk restart

- asterisk -rvvvvvv
- sip show peers
- sip show registry

[ Szerkesztve ]

(#168) adriankoooo válasza instantwater (#167) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Az lehet, hogy a BC még mindig nem megy? MobileVOIP-pal működik.

-- Got SIP response 500 "Internal server error" back from 77.72.169.129
-- SIP/bc-out-0000000d is circuit-busy

sip show peers-nél mindhárom kontó okés és 50ms körül van.

[ Szerkesztve ]

(#169) fujifilm1 válasza schferenc77 (#166) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Nem pont Neked válaszoltam a Fritz + NAS SIP port forwardra ?

Pedig ugy emlékszem...
Lamentáltam is hogy nem is értem miért megy tüzfal bizgerálás nélkul???... :)

Mindegy, mert közben rájöttem, miért nem kell port forwardolni.
hiszen minden port nyitás (kapcsolat) "kifelé" megy az asterisk-rol....

Igaz ?:)

R

[ Szerkesztve ]

(#170) instantwater válasza fujifilm1 (#169) üzenetére


instantwater
addikt

Igen elvileg minden kifele megy, de elvileg jonnek befele is az RTP csatorna portjai valahol a 10.000 es tartomanyban, de pontosan nem vagom :D

Hiszen meg a bejovo hivasok is ugy jonnek, hogy felcsatlakozik egy szerverre az asterisk.

Szerintem az 5060 as portot akkor kell csak forwardolni, ha az asteriskre akarsz csatlakozni klienssel a NAT on tulrol, vagyis az internet felol.

Itt jut eszembe, hogy biztos,hogy egeszseges, hogy a Fritzetre forwardolva van az 5060?

(#168) adriankoooo
Probald masik betamax klon SIP serveret probalni, ezek szabadon cserelhetok.

[ Szerkesztve ]

(#171) schferenc77 válasza instantwater (#170) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Még nem tudtam kipróbálni, de azt lecsekkoltam, hogy nincs az 5060 beforwardolva direktben. A hálózat egyébként úgy néz ki, hogy van egy t-home-os Cisco 3925 router, ennek a DMZ-jében van a Fritz. A Fritz-en pár port tovább van forwardolva a NAS-ra (torrent, https etc..), majd megpróbálom, hogy 5060 port forward nélkül megy-e?
Érdkesség a cisco-hoz, sajnos a DMZ kezelése nem a legtökéletesebb, néha be kell adni direkt port forwardba neki az adott portot (pl a torrent portokat), hogy eljusson a Fritz-ig. Ez egy bug, többen is jelezték.
A felső udp tartományokat többen is írták, hogy kéne befelé, de először megpróbálom alapban e nélkül

(#172) adriankoooo válasza instantwater (#170) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Próbáltam a sip.freevoipdeal.com-ot is, nem megy a visszahívás. Az nem lehet hiba, hogy szlovák számot hív vissza, ugye?

== Using SIP RTP CoS mark 5
-- Called bc-out/00421918981300
-- Got SIP response 500 "Internal server error" back from 77.72.174.128 (sip.freevoipdeal.com szerver)
-- SIP/bc-out-00000001 is circuit-busy

(#173) instantwater válasza adriankoooo (#172) üzenetére


instantwater
addikt

SIP klienssel beenged a szerver?

(#174) adriankoooo válasza instantwater (#173) üzenetére


adriankoooo
senior tag

A sip servert kellett engedélyezni a weboldalukon. Most már minden szuper. :)

Allowed number helyett a későbbiekben lehet pines autentikáció?

(#175) glaci válasza adriankoooo (#174) üzenetére


glaci
őstag

Azzal szerintem annyi a "macera", hogy akkor vagy felvesz minden hívást, vagy visszahív mindenkit.
Persze meg is lehet kavarni, hogy akit ismer visszahívja, akit nem, azt meg felvszi és ha beírja a pin kódot, akkor bontja és visszahívja.
Majd a mester megmondja, hogy meg tudja (akarja) -e csinálni! :)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#176) adriankoooo válasza glaci (#175) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Én valahogy úgy képzeltem, hogy felhívom bármely számról; foglaltat jelez, visszahív; kérne egy pint majd mehetne a szokásos móka. A szerver telszámát csak én ismerem, ha valaki véletlenül felcsöngetne akkor se gond, mert visszahíváskor úgy is pin-t kérne.

(#177) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Felraktam egy 11.7-es Asterisket a QNAP-ra. Bejön szépen a front end, úgy tűnik működik. Ha felülírtam a fileokat és restartoltam az asterisk-et, akkor a következő furcsa dolgokat művelte:
- web gui nem töltődött be login után, update extension.conf-nál végtelen ciklusba került és cli-n ilyeneket dobált:
[~] # [Jun 3 20:13:20] WARNING[23403]: config.c:1423 process_text_line: parse error: No category context for line 7 of /opt/etc/asterisk/extensions.conf
-sh: [Jun: command not found
[~] # == Parsing '/opt/etc/asterisk/extensions.conf': Found
-sh: ==: command not found

Ha visszaállítottam az eredeti extension.conf-ot, akkor magához tért. sip show registry-vel csak 1 sip reget mutatott, mégpedig a neophone (0621....).

Mi lehet a baja?

(#178) glaci válasza schferenc77 (#177) üzenetére


glaci
őstag

Elvileg az az 1 pont jó.
Idle módban csak a behívó acc. van beregisztrálva.

Legalább is én úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#179) kerti008 válasza schferenc77 (#177) üzenetére


kerti008
aktív tag

Az asterisk webgui-t felejtd el mert bejelentkezeskor össze vissza irogatja a config fajlokat. csak ssh kell es kezzel konfigolni! vagy csa a gui de soha ne keverd!

[ Szerkesztve ]

(#180) kerti008 válasza adriankoooo (#176) üzenetére


kerti008
aktív tag

megkeresed a nopassw reszt az extension.conf-ban es odairod be a pin-t. Az alloved numberhez meg egy s-t. :)

(#181) instantwater válasza adriankoooo (#176) üzenetére


instantwater
addikt

Persze lehet, de az hol biznisz neked?
Akkor már használhatod a BC local access számát is, nem?

(#175) glaci
És mi van, ha akit ismer, az nem akar percdíjat fizetni a szolgáltatójának? :D

Jaa, visszahívásra szeretnétek PINt, hogy használhassátok SOS ben hozzá nem adott számról?
Áhhááá, nem rossz :)
De abban meg az a gáz, hogy vissza lehet vele élni, mondjuk egész nap visszahívogatja valaki magát a szervereddel, fogy a pénzed, és még telefonálni sem tudsz...

[ Szerkesztve ]

(#182) instantwater


instantwater
addikt

FRISSÍTÉS

Verzió: 75eedaa548aa8065858f52ba48ccf7fc9a6074d1

Új funkció:

- Most már lehet belső klienseket is hozzáadni, DECTet, wifis SIP klienst, softphonet, hardphonet, amit csak akartok.
Alapesetben biztonsági okokból ki van kapcsolva ez a feature, de a konfigban bekapcsolható mostantól.
Ugyanúgy rögzíti a kimenő hívást.
Tárcsázni nemzetközi formátumban lehet a kliensben.
Ilyenkor nem működik az asteriskbe beállított gyorshívás, mert ezt tudják a kliensek is.
Minden kliensnek saját kimenő hívóazonosítót lehet beállítani a konfigban.

[ Szerkesztve ]

(#183) fujifilm1 válasza instantwater (#182) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Elképesztő a tempó amit diktálsz :)

Nagyon nagyon köszönöm ezt a verziót. Holnap felrakom délelőtt és referálok.
Ez a mellék dolog még nekem nagyon nem tiszta de nagyon jo lesz... :)

Lassan alakul a "mosogépre" is felrakható Chroot alapu DisAsterisk.
Fogtam egy friss debián rootfs imaget, és most konfigolom benne az asterisk-et.
De akkor az uj Github verzioval fogom bekonfigolni. :)

A végeredmény az lesz hogy egy kb 10-20 soros szájbarágos step by step leirást adunk azoknak akiknek van egy routeruk, Nasuk de nem tudnak / akarnak firmware-t forditani, csomagokat telepitgetni.
Ez az ami legvalószinübb hogy fut mindenen amin linux kernel van... :)
A debian image size kicsomagolva < 500MB.

A mellékek direkt hivása ikonnal, azóta már tökéletesen működik.
Kellett egy két módositás, hogy üzembiztos legyen, de mostmár akkor is megy ha az ikon megnyomása után zárolom a telót és tokba teszem... :)

(#184) schferenc77 válasza kerti008 (#179) üzenetére


schferenc77
aktív tag

aha, köszi, megpróbálom.
Amikor reggelt egyáltalán, akkor is csak a neo regisztrált. Lehet, hogy az a baj, hogy a vfd és bc account már a fritz-ről regisztrált, és ugyanarról a publikus ip-ről nem enged másik reget a fvd/bc?

(#185) fujifilm1 válasza schferenc77 (#184) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Dehát szó szerint ezt irtam neked. :W

[77. hozzászólás]

"Ugyan azt a BC, FVD, Ephone/Neophone accountokat használtam mint ami amugyis aktiv a Fritzben....
Nem fog összeakadni :) hiába van egyszerre bejelentkezve a Disa is meg a Frritz is. )"

Nincs harag, csak igyekeztem mindent leirni, a fritz-es specialitások miatt, de ugy tunik mintha nem olvastad volna el... :N

[ Szerkesztve ]

(#186) glaci válasza fujifilm1 (#183) üzenetére


glaci
őstag

Hú de jó!
Én most a Te munkád "gyümölcsét" várom nagyon!
Azt már leellenőriztem ismeri a chroot parancsot a médialejátszós Linux.
Ha tényleg csak az image kell majd és pár sor, azután kész is, akkor nagyon boldog leszek!
Sőt, ha jól sejtem, akkor arra a Debian -ra majd akár az össze funkciót át lehet majd rakni, amit most a natív OS végez. (Apache, Samba, Transmission, vsFTPd, stb.)
Ha meglesz a szájbarágós telepítési útmutató hozzá (nem vagyok Linux guru), akkor azt hiszem jelentkezem tesztelőnek a "mosógépemmel". ;)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#187) instantwater válasza glaci (#186) üzenetére


instantwater
addikt

Meg van a szenzációhajhász cikk cím: Telefonálj fillérekért a mosógépeddel :-D

Amúgy ha megvan a jó chrootos debian image meg leírás, be lehet tolni a leírást githubra, az imaget meg valahova.
Amúgy sztem ha létezik ilyen alap chroot debian image és nem kell gyártani, akkor az jobb lenne mint a faragott, mert akkor nem kéne tárolni külön.
Lenne egy kicsi konfig script és agyő.

Illetve ha egyszer a telefonkönyves hívás is menni fog akkor az is mehet a github tárolóba.

Ez a chroot azt is jelenti, hogy lehet venni törött kijelzős erős tableteket/mobilokat olcsón, aztán mehet szervernek :-D bár wifi elég instabil ilyen célra

[ Szerkesztve ]

(#188) instantwater válasza fujifilm1 (#183) üzenetére


instantwater
addikt

A mellék dolog csak annyi, hogy az otthoni SIP eszközödet keresztül tudod küldeni az asterisken és tudod rögzíteni annak a hívását is.
Ezért kérte egy kolléga.

(#189) glaci válasza instantwater (#187) üzenetére


glaci
őstag

Ok, ezt Ti tudjátok jobban!
Nekem az a bajom, hogy a Linux nekem Olasz!
(Nem Kínai, de csak egy leheletnyivel jobb a helyzet.)
Szóval bármit kell rajta csinálni, ha még nem csináltam elötte és nem is mutatták meg, akkor ahoz lépésenkénti leírás kell! :(
(Mint az irodában a titkárnéninek, amikor frissíted valamelyik programját és megváltozik a megszokott felület!)

A cím tetszik!
(Az Origón szoktam ilyeneket látni, amikor kilépek a FreeMail fiókomból!)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#190) betyarr válasza glaci (#189) üzenetére


betyarr
veterán

ehh,nekem is egy ilyen abszolút step by step leírás kellene.ma is kacérkodtam a gondolattal,hogy nekiállok routerre feltenni az opnwrt-t meg a többit,de mindig elbizonytalanodok.csak meg kell várnom LógaGéza kollégát a builddel.bár,nem tudom,hogy 8 megára hogyan fog felférni az asterisk meg a többi cucc (luci,wifi,ddns,qos,tűzfal,magyar nyelv stb).bízom benne,hogy ő tudja! :K

[ Szerkesztve ]

(#191) instantwater


instantwater
addikt

Amúgy van egy őrült ötletem, ami lehet, hogy annyira nem is őrült :-)

Mégpedig az hogy van egy bejövő számunk, ez lehet 21 es, földrajzi, külföldi, bármi.
A BC pedig nevetségesen olcsó.
Szóval lehetne azt csinálni, hogy megadni az ismerősöknek ezt a virtuális számot, hogy ezt hívják, te meg oda irányítanád ahová akarod.
Kapaszkodj: Tegyük fel, hogy van egy budapesti 061 es számod.
És mondjuk sokat utazol külföldre. Simán fogadhatod a külföldi simeddel roaming díj nélkül a hívást, miközben az otthoniak csak egy vezetékes hívást fizetnek.
Ha akarod akkor angliában csörög a mobilodon, ha akarod kínában, ha akarod magyarországon.
Egyetlen szépséghibája a dolognak, hogy elveszítjük a bejövő hívás hívóazonosítóját, viszont van egy "világmobil" hazai számod aminél tuti nem fizet senki felárat bárhol vagy.
De ugyanez működik akkor is, ha angliában élsz és hazalátogatsz, de el akarnak érni az angliai magyar vagy angol ismerőseid. Ők ezesetben egy angol vezetékest hívnak.

Valaki kérte korábban a "regisztráljunk ismerőseinkre saját 21 es trigger számot". Na az hasonló csak pepitában. Jobb lenne a telefonkönyves taskeres verzió mert rugalmasabb, és nem kell egy tucat 21 es fiók.

[ Szerkesztve ]

(#192) instantwater válasza instantwater (#191) üzenetére


instantwater
addikt

Vagy akár akkor is jól jöhet ha apróhirdetést adsz fel, és nem akarod kiadni a privát mobilszámod.

Vagy ha csak voip számot adsz meg mindenkinek, akkor simán lehet saját hangpostád, hívásszűrőd, vagy amit csak akarsz...

Legnagyobb bánatom, hogy mobilszámot nem lehet még voipszolgáltatóhoz hordozni...
Bár egy sima mobilnet modemmel a mobilszám is voiposítható :-D

[ Szerkesztve ]

(#193) glaci válasza instantwater (#192) üzenetére


glaci
őstag

Hűha, ez egyre jobb!
Szóval a bejövő mobil is Asterisk kompatibilis!?
Gondoltam, hogy sok a lehetőség, de hogy ennyire! ;)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#194) schferenc77 válasza fujifilm1 (#185) üzenetére


schferenc77
aktív tag

MŰKÖDIK :C :C :C :C :C

Kicsit fura, hogy a saját mobilszámom hív vissza, de ez hatalmas találmány :-)

@Instantwater: szereted a sört? Jövök egy rekesszel :-)

(#195) fujifilm1 válasza instantwater (#188) üzenetére


fujifilm1
senior tag

>Ezért kérte egy kolléga.

Az én voltam. :DD

Ja azért kértem mert évekig kínlódtam a hang rögzítéssel a fritzen, és sokan mondták hogy fel kell tenni egy Asterixet és megoldódik és mivel most felkerült itthonra a Disa miatt, akkor gondoltam át kéne hajtani rajta.....

Úgyhogy nagyon köszönöm :R

(#196) fujifilm1 válasza instantwater (#191) üzenetére


fujifilm1
senior tag

>Valaki kérte korábban a "regisztráljunk ismerőseinkre saját 21 es trigger számot".

Bocsánat de az is én voltam :DD
azért kértem hogy egyszerűen tisztán lehessen hívni :C

A Tasker/eRobot jelenlegi megoldás azért nem tetszik mert nem INTENT-el van, hanem a Dialer felülete kell hozzá.
Pl. ha menetközben átváltasz a Dialer-röl, akkor nem működik.

Egyébbként Zseniális amit kitaláltál ! :R

[ Szerkesztve ]

(#197) fujifilm1 válasza schferenc77 (#194) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Gratula. ;)

(#198) denis.p válasza instantwater (#192) üzenetére


denis.p
tag

Arra gondoltam, hogy van egy gazdasági totálkáros (kijelző törött xperia mini pro 512Mb RAM, 1Ghz proci) okos telo, ami teljes mértékben üzemképes, de esztétikailag ocsmány és a javítási árból akár egy újat is lehetne venni.
Ebből az apropóból mint láma :W kérdem, hogy erre a kütyüre szerinted, mint Asterisk Gurú:) rá lehet-e pakolni egy olyan app-et, ill. konfigurálni, hogy ugyanazt tudja, amit mondjuk egy virtualboxos asterisk.
Tehát ez a törött cucc lenne a NAS és az egész család a tepsi telók helyett a rég butatelefonukat használnák.? :F

Minden tiszteletem és elismerésem a témával kapcsolatos tudásodhoz és nem utolsósorban annak önzetlen publikálásához :R :C

(#199) sipi25


sipi25
tag

Instantwater:

Köszönöm szépen a munkádat! Én és az ismerőseim nagyon hálásak érte!

Lenne egy megvalósítandó ötletem:
Külön userek létrehozása, így szét lehetne választani a telefonálási költségeket az ismerősök között, több BC vagy FVD account használatával.
Lehetne mindenkinek külön gyorshívója is.
Az ötlet lényege: külön konfigfileok használata: pl a user telefonszáma a userconfig fájl neve, ebben vagy ezekben a user konfigfileokban lehetne megadni a BC vagy FVD accountok adatait, triggerszámot, gyorsmenüt, stb-t, utánna ezeket be lehetne includolni a főkonfig fileokba.

(#200) glaci válasza sipi25 (#199) üzenetére


glaci
őstag

Nem rossz ötlet.
Akik ugyanazt használják, azoknál meg ugyanaz a tartalom.
Ráadásul így több hívás is mehet egyszerre, bünti percdíj nélkül.
(Persze, akkor ha vannak, akik ugyanazt használják, akkor náluk továbbra is figyelni kell, hogy csak egy menjen egy időben.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.