Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-06-02 14:41:41

LOGOUT.hu

E topik előzményeit elolvashatjátok (#10133 nál kezdődik és #10614 ig tart)
itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) ÁrPi2 válasza csimpas (#950) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"ha elkezdek tárcsázni, akkor duplán küldi el a számokat, legalábbis ahogy a kimenetet nézem."

(nálam mostanában nem, JY-G3T)

Fujifilm1 ( DiDi- ) mester közlése szerint :

"A type eddigi tapasztalatok alapján a dialerben duplázva irja a számokat de a dialer jol küldi a DTMF hangot, szoval csak csunya de működik."

[ Szerkesztve ]

(#952) instantwater válasza ÁrPi2 (#951) üzenetére


instantwater
addikt

Szerintem neki az asteriskben jelenik meg duplan az amit 1x irt be a telefonon.
Vagy nem?

(#953) fujifilm1 válasza instantwater (#952) üzenetére


fujifilm1
senior tag

A Type beadott számai a dialerben duplán jelenik meg, de az asteriskbe jól jön át.
(biztos valami viszhang efektus lehet mert tul gyorsan darálja le...??)

@Árpi2: Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#954) setom


setom
tag

Androidos Voip appba beépíthető valahogyan egy olyan codec amelyet alapból nem tartalmaz a program?

(#955) csimpas válasza instantwater (#952) üzenetére


csimpas
tag

Igen, az asteriskben duplazza

(#956) instantwater válasza csimpas (#955) üzenetére


instantwater
addikt

Ilyennel meg nem tallakoztam, de elso korben javasolnam a googlet:
Asterisk DTMF double digits

Amugy tippem szerint a bejovo szam szolgaltatoja lesz a ludas.
Probald meg valtoztatni a dtmfmode parametert, illetve mondd el, hogy ki a telefonszam szolgaltatoja.
Koszi.

[ Szerkesztve ]

(#957) instantwater válasza csimpas (#955) üzenetére


instantwater
addikt

Probald meg ezt:
DTMF double Digit Problem on DID Number

[ Szerkesztve ]

(#958) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

A következő területen szeretnék egy kis/nagy segítséget kérni, lehet, hogy össze tudnám hetek alatt mazsolázni a fórumból/google-ból, de szakértő támogatással biztosan gyorsabb.

Szóval: jelenleg egy Fritzbox 7240-et használjuk ki és bejövő hívásra, van rajta két ephone fiók (két bp-i számmal bejövőre), és egy BC és egy FVD fiók. A Fritzen lóg két DECT teló, azokra érkezik a két Bp-i szám (egyik anyósé a földszinten, másik a miénk az emeleten). Kifelé híváshoz ugyanazt a BC fiókot használjuk mindkét DECT-ről (keveset telefonálunk, így jobban kihasználjuk...).
Ez tök jól működik, de van egy kis gondom vele. Mivel egy BC fiókot használ a két DECT mellék, így nem tudom megadni, hogy mindenkinek a saját ephone bejövő számát jelezze ki kimenő hívásnál. A Fritz-en nem találtam olyat, hogy ezt valahol lehessen állítani, így csak a BC account webes felületén beállított caller ID marad. Tehát mindkét mellék ugyanazon a számon látszódik kifelé híváskor, így ha valaki visszahív, akkor mindig egy adott melléken (konkrétan anyósomén) csörög és sokszor van, hogy nem ők indították a hívást, és nem értik, miért hívták vissza őket.
A problém megoldására azt gondoltam, át kellene költöztetni Asterisk-re a DECT mellékeket (egy QNAP NAS-on fut egy Asterisk 11.7.0-1, Instantwater kolléga 1.0-ás DISA konfigjával), és ott már (gondolom) szabadon lehetne megadni, hogy milyen számmal küldje ki a hívást (persze ettől még BC-ben is fel kellene venni a másik caller ID-t, hogy elfogadja). Ezen kívül a DISA-ban is lehetne gyorshívókhoz melléket megadni, ami így máris nem dupla tarifás callback, hanem csak egyszeres.

Tehát a feladatok:
- Fritz DECT mellékek Asteriskbe végződtetése
- Asterisk bekonfigurálása egy BC fiók használatára, de két szám küldésére
- DISA konfig mellékekre végződtetve (gyorshívóból)

Támogatásért cserébe mondjuk 3 rekeszt sört tudok felajánlani... :R

[ Szerkesztve ]

(#959) anadroid válasza schferenc77 (#958) üzenetére


anadroid
senior tag

Regisztáld be 2 példányban a BC-t a Fritz!Boxon, az egyikhez rendeld hozzá az egyik számot, a másikhoz a másikat! (FON1-en és FON2-n kimenő hívószámként kiválasztva, és mindegyiknél csak a saját számra engedd reagálni!)

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#960) schferenc77 válasza anadroid (#959) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Szia!

Köszönöm, odaáig megvan, hogy bereggeltem 2x, ugyanazt a BC fiókot, be is reggel rendesen. BC-ben fent van caller id-ként mind a két szám. A két telefonon be van állítva, hogy csak a saját számára reagáljon bejövő hívásnál, ez működik is. De mind a két teló azt a számot küldi, ami az 1 db BC fiókban éppen álltva van. Tehát nincs hatással semmi a kimenő szám kijelzésére csak az, amit a BC-ben be van állítva.
Ötlet?

(#961) anadroid válasza schferenc77 (#960) üzenetére


anadroid
senior tag

Legyen bekapcsolva a System menüben az Expert Mode alatt a Show expert settings!
Az adott BC-regisztrációs lapon ugyanabban a formában legyen beírva a telefonszám az Internet number rovatba, ahogy az a BC webfelületén szerepel (0036xxx vagy +36xxx). A BC webfelületen kapcsold ki a hívószámküldést! A regisztrációs információk alatt van 3 bepipálható négyzet, a legfelső (Use Internet number for registration) legyen bepipálva (a másik kettő is be lehet, de az nem ehhez a dologhoz kell). Ekkor független lesz az adott regisztrációhoz csatolt hívószám a BC webfelületén beállítottól. Így működnie kell.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#962) schferenc77 válasza anadroid (#961) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Köszönöm, megpróbálom :R

(#963) csimpas válasza instantwater (#957) üzenetére


csimpas
tag

igen, ez a sip.conf fájlban benne van,tehát így: relaxdtmf=yes
de ugyan úgy fennáll a probléma.

próbáltam a dtmfmode=info -t átállítani auto -ra, rfc2833 -ra, inband- re állítani, ugyan az a probléma

vagyis, ha visszahív, nyomok egy 0-t utána tárcsázok, 06301234567#,akkor asterisk -rvvvvv kimenetben úgy jelenik meg hogy 00633300111223344556677 és ennek a variációi.

a gyors hívás eddig mindig tökéletes volt. :F

[ Szerkesztve ]

(#964) instantwater válasza csimpas (#963) üzenetére


instantwater
addikt

Kicsit több infót tudnál adni a körülményekről?
Hardver?
Voip szolgáltató?
Gsm szolgáltató?
Mobiltelefon?
Asterisk verzió?

Esetleg googlezz rá: asterisk.conf mindtmfduration

[ Szerkesztve ]

(#965) csimpas válasza instantwater (#964) üzenetére


csimpas
tag

Az mhostingnál bérelek ssd vps-t.
(próbáltam más helyen is vpst, ott is ugyan ez van)
Amit hívok szám, az a megafone-nál van, és 2 külön browsercalls logint használok.

1.8.13.1 az asterisk verzió.
Samsung Galaxy S3, Iphone 5s, amiken próbáltam, mind2 Telón ugyan ez van.
És T-mobile ról hívom

[ Szerkesztve ]

(#966) instantwater válasza csimpas (#965) üzenetére


instantwater
addikt

Érdemes lenne Asterisk 11 el is kipróbálni...

(#967) Riverboy


Riverboy
tag

Sziasztok elég hülye kérdés lesz ez számotokra..
bár hányszor elolvastam az összefoglalót..
de nem értem mért jó az asterisk?
hogy használom én ezt net nélkül lehet fáradt vagyok azért nem fogom fel...sőt!

Valaki tudna segíteni? (röviden-tömören)

kérlek ne oltsatok le nagyon :D

[ Szerkesztve ]

(#968) csimpas válasza Riverboy (#967) üzenetére


csimpas
tag

A telefonon nem kell hogy legyen net, de amin az asterisk van, azon kell hogy legyen.

(#969) glaci válasza Riverboy (#967) üzenetére


glaci
őstag

Van egy szervered. Azon kell, hogy legyen NET. Azon fut az Asterisk.
Van a mobilod (vagy vezetékesed), azon nem kell NET.
Megcsörgeted a szervered, ő visszahív VoIP -on és beírod neki a számot, amivel beszélni szeretnél.
Ő (a szervered) felhívja Neked egy másik VoIP előfizetésről és összekapcsolja Veled.
Tehát úgy VoIP oltál, hogy Te GSM (vagy sima vezetékes telefon) kapcsolatot használsz a telefonodon és nem internetet.
És megúszod a VoIP szolgáltatók callback kapcsolási díját. (A dupla percdíjat természetesen nem úszod meg.)
Kb. ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#970) Riverboy válasza glaci (#969) üzenetére


Riverboy
tag

köszönöm így érthető a dolog :)
viszont a hang minőség az a szerveren lévő atriskon múlik vagy min?

szerk.: és ebbe nekem kell hozzá rendelnem az embereket az atriskba avagy bárkio tudja hívni az atriskos "elérhetőséget"

[ Szerkesztve ]

(#971) instantwater válasza Riverboy (#970) üzenetére


instantwater
addikt

Egy engedélyezett lista van, és ezen a listán szereplő számoktól fogad el visszahívás kérést.
Tehát csak az tudja használni akit engedélyezel, de ők bárkit hívhatnak.

(#972) Riverboy válasza instantwater (#971) üzenetére


Riverboy
tag

szuper :)
szinte akkor az egész családnak meg minden :)

és a telefon hangminősége?

(#973) instantwater válasza Riverboy (#972) üzenetére


instantwater
addikt

Egész családnak, ha nem akarnak egyidőben telefonálni, mert akkor büntetőpercdíj van a BC miatt.
Illetve ez le is van korlátozva, hogy ne futhasson büntető percdíjra.
A telefon minősége ugyanaz mint a BC átlag minősége. Mikor mekkora mázlid van, és mennyire jó minőségű vonalat kapsz a BC től. Normál szolgáltatóval normális minőség, de az értelemszerűen drágább, és azzal nem éri meg.
Illetve a roaming költségek csökkentésére is kiváló.
Javaslom olvasd el a topiknyitó hosszabb leírást...

(#974) Riverboy válasza instantwater (#973) üzenetére


Riverboy
tag

értem

most normál voipozok és ott is a hangminőséggel szívok ezért kérdeztem hogy az atriskon lévő kodeken függ a dolog gondolom.

melyik hosszabb leírásra gondolsz? a sima voiposat is olvastam már :)

(#975) Riverboy


Riverboy
tag

még egy lényeges kérdés: külön beállítható hogy ha mondjuk anyukám akar valakit hívni hogy az ő hívó szám a jelenjen meg a hívottnál és külön ha én stbstb?

(#976) glaci válasza Riverboy (#975) üzenetére


glaci
őstag

Elvileg megoldható. A VoIP szolgáltató weboldalán regisztrálni kell majd a számokat hozzá.
Viszont úgy emlékszem, hogy ez a funkció még nincs beprogramozva. (Ha mégis, akkor előre is bocsánat InstantWater.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#977) instantwater válasza glaci (#976) üzenetére


instantwater
addikt

Ha minden igaz, akkor a visszahivas kerest kezdemenyezo szamot (illetve amit ezutan visszahiv) fogja kikuldeni a hivottnak.
Tehat ha te csorogsz be, akkor a te szamod megy ki a hivottnak, ha anyukad csorog be akkor az o szama.

De ajanlott VPS re vagy valami szamitogepre tenni, mert a routereken neha eleg erdekes dolgok tudnak tortenni, illetve egy kollega figyelmeztette a topikot korabban, hogy biztonsagi szempontbol sem a legjobb...

Leirasra a "Tema osszefoglalo" ra gondolok az oldal tetejen, illetve ami a githubos projekt oldalon van.

[ Szerkesztve ]

(#978) Riverboy válasza instantwater (#977) üzenetére


Riverboy
tag

Ertem jol hangzik a dolog.
olvastam mindkettot :)

Routerre nem gondoltam inkabb egy ki szamitogep(bankkartya nagysagu nem tudom mi aneve talan pocketcomputer?).
azt vennek es akkor itthoni kiszolgalo, mediacenter is lenne.

(#979) instantwater válasza Riverboy (#978) üzenetére


instantwater
addikt

Szerintem elobb erdemes lenne kiprobalni egy VPSen.
Ajanlom a DigitalOceant.
Havi $5 egy korrekt VPS, es ha a fenti linken regisztralsz, akkor $10 t kapsz, amibol 2 honapig mehet a szervered, azalatt boven le tudod tesztelni.

Miert jo ez?
- Atomstabil gigabites net
- Publikus IP
- Joval erosebb mint egy kartya PC (szerintem raspberry PI re gondolsz)
- Nincs szukseg nagy kezdo beruhazasra
- Nem jatszik a netszolgaltatod a sebesseggel
- Nem hal le a szervered, ha torrentezel
- Nincs aramszunet

[ Szerkesztve ]

(#980) Riverboy válasza instantwater (#979) üzenetére


Riverboy
tag

Köszönöm
nézegettem vps-t de nem találtam emberi áron de ez amit linkeltél jól hangzik :)

igen olyasmi mint a raspberry de inkább hardkernel-t vennék.

(#981) instantwater válasza Riverboy (#980) üzenetére


instantwater
addikt

Ha médiaszervernek is kell a miniPC akkor jó lehet a hardkernel féle odroid, de nem biztos, hogy egészséges megrakodni a telefonközpontot médialejátszóval meg akkor úgyis tesz rá az ember fájlszervert, letöltőt, stb.
De ezt majd megmondják akiknek van ilyen. Én már csak a netkapcsolat stabilitása miatt is a VPS t javaslom.

(#982) csimpas válasza instantwater (#966) üzenetére


csimpas
tag

felraktam az asterisk 11-et.

itt ugyan már működik a tárcsázás, viszont ha tárcsázok, és lerakom, akkor az asteriskben fut tovább a hívás.
ezt szerencsére úgy vettem észre, hogy az egyik bc loginon 0.50 a másikon 8.70 kredit volt, és lefogyott a pénz az elsőről.

most feltöltöttem újra, próbálgattam, ha gyorshívásból hívok, akkor ha lerakom, megszakad a hívás.

viszont ha simán tárcsázok, akkor addig számol, amíg az asterisket nem stoppolom le... :F
illetve van olyan, hogy tárcsázok, és csak simán megszakad a hívás :F

esetleg nincs ötleted?

(#983) instantwater válasza csimpas (#982) üzenetére


instantwater
addikt

Logot tudsz kuldeni?

(#984) csimpas válasza instantwater (#983) üzenetére


csimpas
tag

arra gondolsz amit ez ad ki?
asterisk -rvvvvv

(#985) instantwater válasza csimpas (#984) üzenetére


instantwater
addikt

Igen, amit az ad ki mikozben "beragad" a hivas.

(#986) csimpas válasza instantwater (#985) üzenetére


csimpas
tag

elküldtem privátba mert nagyon hosszú :R

(#987) instantwater válasza csimpas (#986) üzenetére


instantwater
addikt

oszi, megneztem, de nem tudom mi okozhatja. Lehet, hogy osszefugg a mostani tomeges BC tulszamlazassal?

(#988) goop


goop
őstag

Persze, hogy összefügg. Már több mint egy hónapja írtam erről. Mindkét bc-s accon ment tovább a számláló, pár mp eltéréssel lett vége - szerintük. Közben meg egy pár perces hívás volt, amiből lett 1 óra 20 perc. Ez többször előfordult, direkt tesztelgettem utána, kb. 10 hívásból 2 ami jó, a többinél túlszámláz a sz@rjuk. De fura mód itthon a pap2t-s sip adapterrel még nem fordult elő ilyen.

(#989) sipi25 válasza goop (#988) üzenetére


sipi25
tag

Nállunk akkor fordult elő ilyen, ha az asszony nem tette le a telefont! DISA-n keresztül ment a hívás, callbackel. Azért volt számomra érdekes a dolog mert ugye ilyenkor mindketten gsm-en keresztül lógunk.
Én megszakítottam a hívást (én indítottam a DISA callbacket). Mindkét BC account túlszámlázott, de nem azonos idő volt a hívások időtartama, hanem 2-3 perc eltérés volt közöttük.

(#990) sipi25


sipi25
tag

Sikeresen megtörtént az első DO2DO költözésem. Lejárt az az első 3 hónapom, beregeltem egy újat.

Figyelik a többszörös regisztrációt! email és paypal email!
Nem aktíválták addig az előfizut, amíg nem indoklod meg!
Én azt írtam, hogy a barátomnak kell egy server asteriskre, de neki nincs credit cardja és paypal accountja. Rögtön aktíválták! ;)

(#991) fujifilm1 válasza sipi25 (#990) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Egy szót se értek:)
Kifejtenéd ?
Köszi

(#992) sipi25 válasza fujifilm1 (#991) üzenetére


sipi25
tag

Lejart az elso 3 havi digitalocean.com VPS elofizetesem. Eddig $5-ert es a dodeploy koddal ($10) volt 3 honapom. Ezutan havi 5 dodo lenne.

(#993) gozi


gozi
tag

Írtam korábban, hogy gond volt a DTMF jelek küldésével callwithus esetén. A megoldás a következő: Asterisk 1.8 upgrade a 11-es verzióra, valamint dtmfmode=auto.

[ Szerkesztve ]

(#994) gozi válasza sipi25 (#989) üzenetére


gozi
tag

Nálam is gond van a bc-vel, elég sokszor nálam se szakítja meg a hívást. A naplókat elemezve olyan, mintha nem érkezne meg a távoli oldalról a megszakítás tényéről a parancs.

Erre ideiglenesen azt a megoldást találtam ki, hogy a hívást indító Dial parancsba a h és H paramétert felvettem, így a * gomb megnyomásával bontható a kapcsolat (kivéve a gyorshívó menüben).

(#995) sipi25 válasza gozi (#994) üzenetére


sipi25
tag

Ezt meg en nem ertem, kifejtened bovebben? :)
Hivas kozben, ha nyomsz egy *-ot akkor az asterisked bontja a vonalakat?

[ Szerkesztve ]

(#996) instantwater


instantwater
addikt

Örülök, hogy sikerült a callwithusos dolgot megoldani :)

Viszont elszomorít a dellmont bohóckodása....

Örülök, hogy más is hackeli az asterisket :)

(#997) csimpas válasza gozi (#994) üzenetére


csimpas
tag

forrást tudsz adni, hogy mi is megtudjuk csinálni? :DDD

(#998) instantwater válasza gozi (#994) üzenetére


instantwater
addikt

Esetleg megpróbálhatjátok a g paramétert is.

https://wiki.asterisk.org/wiki/display/AST/Asterisk+11+Application_Dial

g - Proceed with dialplan execution at the next priority in the current extension if the destination channel hangs up.

(#999) gozi válasza csimpas (#997) üzenetére


gozi
tag

Master branch esetén az /etc/asterisk/extensions.conf-ban a következő sort kell megkeresni:
same => n,Dial(SIP/${ARG2}/${ARG3}, 600, rA(beeperr)F(hangup,s,1))
és módosítani így:
same => n,Dial(SIP/${ARG2}/${ARG3}, 600, rhHA(beeperr)F(hangup,s,1))

Dev branch esetén az /etc/asterisk/extensions.conf-ban a következő sort kell megkeresni:
same => n,Dial(${DIALSTRING}, ${TIMEOUT_RING}, rA(beeperr)F(hangup,s,1))
és módosítani így:
same => n,Dial(${DIALSTRING}, ${TIMEOUT_RING}, rhHA(beeperr)F(hangup,s,1))

(#1000) gozi válasza sipi25 (#995) üzenetére


gozi
tag

Igen, ha hívás közben nyomsz egy csillagot, az asterisk lebontja a vonalat. Hátránya, hogy odafigyelést igényel a hívás végén.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.