Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#887) pycur


pycur
tag

Én is nagy vivaldi fan vagyok, az operáról kellett átszoknom, az utolsó percekig használtam. Kb 3 éve mondtam le róla, mert akkor már elég sok oldal nem ment vele rendesen. Megoldják az internet "szerkesztői" hogy dobd ki a régi programodat, akkor is ha hibátlanul működik, ők majd írnak bele hibát.(új parancsok amit a nem frissített böngésző nem tud egy idő után értelmezni.)
Na de nem is ezt akartam ide elmondani, hanem hogy nekem általában 50 fül van megnyitva, abból 15-20-at nézek napi szinten, a többit ritkábban, de szerintem a felét tuti nem nyitogatom meg. Viszont ez a drágaság azt csinálja, hogy 3-5 nap futás után nekiáll megenni a memóriát. Akár 16 giga ramot is megeszik és képes a windózom beborítani vele. Najó annyira nem vészes, a win feldobja az ablakot hogy elfogyott a memória és felajánlja hogy a legtöbb ramot zabáló progit zárjam be. Na az operával ilyen gond nem volt sose. 1 folyamat futott. Csak az volt a ramba aminek lennie kellett. 2 gb fölötti fogyasztást nem is nagyon emlékszek értem e el vele.
Szóval ezzel az irdatlan nagy memóriazabával lehet valamit kezdeni? Vagy ez a 60 szálas működés feature-je?
Most épp csak ennyit zabál, de látjátok mennyi szálon fut.
Viszont bezsebelt 5 gb virtuális memóriát, mert a valódi 16-ból 7 gb foglalt, de az összesből, virtuálissal együtt meg 12 gb foglalt a 19 gb-ból.

[kép]
[kép]
[kép]

Miért eszik ez ilyen sokat?
Félreértés ne essék, win7x64-en vagyok, csak Luna(XP)skint használok, mert az elmúlt 5-7 év alatt amíg az xp-t bámultam megszoktam.

[ Szerkesztve ]

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.