Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Ablakos válasza Fred23 (#850) üzenetére


Ablakos
őstag

Vagyis a lap/előzmény/jelszó syncron hiánya a gond. Ha jó értem.

(#852) #27441408


#27441408
törölt tag

helló a felugró ablakokat a vivaldiba, hol kell tiltani?

[ Szerkesztve ]

(#853) poirot válasza #27441408 (#852) üzenetére


poirot
senior tag

A bővítményeknél keress rá az

ublock origin

I don't care about cookies

bővítményekre.

A fentieket használom.

(#854) JoePAPES


JoePAPES
csendes tag

Sziasztok!

Másnak is van ilyen problémája ? Ha itt megnyitom pl. [link] ezt alapot, akkor nem tudom lejátszani a YouTube
videókat. Ha edge-ben nyitom meg, akkor simán le tudom játszani.

[ Szerkesztve ]

(#855) Phülöp válasza JoePAPES (#854) üzenetére


Phülöp
addikt

nálam problémamentesen lejátszotta a bemutató videót

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#856) AtHoS válasza Phülöp (#855) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam is, de nincs is olyan youtube matató kieg feltéve, ami nem működik az új material design-nal. lehet ott kellene kutakodni, mi nem működik már az új youtube felülettel

read-only mode on the forum

(#857) JoePAPES


JoePAPES
csendes tag

A 14 stáble -en nekem is mukodik, de a 15 Snapshot-on már nem működik.

(#858) AtHoS válasza JoePAPES (#857) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Előbb-utóbb azért csak csepeg még plusz információ :DDD Alfa verziót nem használok, szóval snapshot-hoz nem tudok mit hozzászólni :B

read-only mode on the forum

(#859) #27441408 válasza poirot (#853) üzenetére


#27441408
törölt tag

Most komolyan nincs benne olyan opcio, hogy felugró ablakok blokkolása? (ez minden böngészőbe alap...)

(#860) Melack válasza #27441408 (#859) üzenetére


Melack
veterán

Van. Nálam is úgy működik. De most meg nem tudom mondani, mert a céges gépen már nincs fent, az otthoni meg ledöglött.

vivaldi://settings/content -> itt pop-ups

vagy a chrome://settings/content

vagy Menu -> Toools -> Settings -> Contents

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#861) #27441408 válasza Melack (#860) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi szépen megpróbálom. A másodikon ott az opcio, de nekem nem tilt... :( Azért köszi a segítséget, csak megint elővettem, régen szerettem, de akkor megy is vissza a "garázsba.."

[ Szerkesztve ]

(#862) repvez


repvez
addikt

a legujabb stabil verzió van fenn szintén a legfrissebb win 10 en és a facebookon a 360as videonál kiirja, hogy em támogatja a 360as videok lejátszását a böngésző, pedig régebben lejátszotta és az egérrel tudtam is mozgatni.
Másnál is el van?

Az F1 hivatalos fb oldalán lévő videot nem akarja.

(#863) Daemos


Daemos
tag

Sziasztok,

Androidra lehet tudni hogy mikor varhato a böngésző?

(#864) Ablakos


Ablakos
őstag

Most először telepítettem linux felületre vivaldit. A youtube kivételével a videókat nem akarja lejátszani a böngésző. Megpróbáltam a chromot és az szépen játszik mindent. Kell valamilyen videos plugin a vivaldihoz?

(#865) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
Volt egy munkamenetem. Bezártam a böngészőt.
Nyitottam egy inkognitóablakot szöszöltem, bezártam.
Ma mikor megnyitottam a böngészőt a munkamenetem helyett egy kezdőlap fogadott. Gondoltam olyan mint a FF, és csak át kell másolni valamit, és átnevezni és már jók vagyunk, de persze nem, ez volt a legközelebbi amit a google dobott, de ez meg nekem magas...

Tud valaki tippet adni ezzel kapcsolatban, vagy fussak egy kört az előzményekkel... ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#867) repvez


repvez
addikt

Az valami uj beálliás lehet amit a vivaldi frissitése okoz, hogyha megvan nyitva több lap és azon belül mindegyiken több oldal és bezárim az egyiket akkor mindent becsuk ?
Igy egy kattintással bezár legalább 10 oldalt ami a kép lapon helyezkedik el.

És mikor másnak elinditom a vivaldit akkor automatikusan ugyan ugy megnyit két lapot és azokon lévő összes oldalt.

(#868) AtHoS válasza repvez (#867) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No most akkor vezessük vissza az elnevezéseket a Vivaldi alapértelmezett tartományába.

Van az alapértelmezett ablak, amiben lapokat lehet nyitni (pl. jobbklikk egy linken és látod, hogy kínálja megnyitásra Új lapon vagy Új ablakban) Egyszerre lehet több ablak is használatban, melyekben különböző mennyiségű lapok lehetnek nyitva

A mondandódat ezen elgondolás mentén lefordítva:

"hogyha megvan nyitva több ablak és azon belül mindegyiken több lap és bezárim az egyiket akkor mindent becsuk ?"

Amit aláhúzva idéztem, ott mit is zársz be pontosan?

- ha ablakot (és nem abban nyitott egyik lapot), akkor természetesen bezárja azt az ablakot a benne nyitott összes füllel egyetemben

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#869) repvez válasza AtHoS (#868) üzenetére


repvez
addikt

Akkor mégegyszer, tehát van 2 ablak mindegyiken több lap nyitva és az egyik ablak teljes képernyős a másik meg kicsinyitve van nyitva egymás elött akkor ha a hátsó(teljesképernyös) ablaknak a jobb felső sarkában az X re kattintok akkor a másik ablakot is autómatikusan bezárja.

Másnapi inditásnál a vivaldi ikonra kattintva egyből 2 ablakot nyit és mindegyiken azok a lapok nyilnap meg amik elözö nap .

a második része még nem is lenne gond, mert akkor ott tudom folytatni ahol abbahagytam, viszont az elsőnél azokat is bezárja amivel még foglalkoznék.

(#870) AtHoS válasza repvez (#869) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kerestem erre a bezárás dologra a beállításokban valamit, de nem találtam. Nálam 2db maximalizált ablaknál az egyiket bezárva a másik nyitva marad. A fájl menü Kilépés menüpontjával tudtam azt elérni amit írtál, hogy mindkét ablakot bezárja

De mindjárt megnézem, hogy egyiket leveszem kisebb méretre, akkor mit mutat X-re kattintva

szerk.

No nálam nem zárja be csak azt aminek a sarkában az X-re kattintok

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#871) AtHoS válasza AtHoS (#870) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Vivaldi fórumon is többen panaszkodnak erre a problémára [link], tehát nem egyedi eset, de csak a nem túl felhazsnálóbarát Fájl menü Ablak bezárása menüpont használatot írta valaki megfelelő ablakbezárás eléréséhez, mert azzal nem záródik az összes nyitott ablak

szerk.

reddit-en is fut egy thread [link], itt írta valaki, hogy visszalépett korábbi verzióra, amivel nincs ez a bug

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#872) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok !

A legutóbbi frissítés óta egy csomó videót nem tudok megnézni a Vivaldin.

http://www.parlament.hu/plenaris-elokozvetites

Microsoft Edge - en megy, a Vivaldin nem.

Vivaldi Browser snapshot 1.16.1221.3 -ot használom.

Esetleg valami tippet tudnátok mondani?

Köszönöm előre is.

(#873) AtHoS válasza AtHoS (#871) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Úgy néz ki javították a hibát:

"Crash when closing one of multiple windows VB-36171" [link]

read-only mode on the forum

(#874) repvez válasza AtHoS (#873) üzenetére


repvez
addikt

ez jó .

Egy másik jelenségre is felfigyeltem, bár nem tudom, hogy a vivaldi miatt vagy valami más idézi elő, de amikor nézek egy oldalt és a görgetésnél megjelenik egy beszurt reklámvideo, akkor egy pillanatra elmegy a kép és a hang és a video helyett csak egy zold terület jelenik meg.
Rendszertelen idöközönként és nem tudtam pontosan reprodukálni vagy leszükiteni, hogy mikor , mert számomra váratlan helyen és idöben történik.
De valami összefüggés van a videokkal, mert a YT on is csinálja.

És azért gyanakszom, hogy vivaldi próbléma és nem VGA vagy VGA driver, mert az asztali gépemen is csinálja, ahogy AMD VGA van és win10 meg a laptopomon is ahol MEg Nvidia. A laptop meg még nincs egy hónapos, tehát friss rendszer és szinte csak a win10 van még rajta .

A közös ont, hogy mindegyiken vivaldit használok.

(#875) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Valamilyen blokkoló bővítményt lehet rá tenni? Vagy állítani valamit?

(#876) AtHoS válasza castiels (#875) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet, chrome bővítmények közül "bármit"

read-only mode on the forum

(#877) castiels válasza AtHoS (#876) üzenetére


castiels
addikt

Köszi, egész jó böngésző.

Bár az indulása a Chrome-hoz képest picit lasabb, a Chrome az egyből indul, de ezen kívűl nem rossz.

Lehet ezen az induláson esetleg változtatni, hogy gyorsabban induljon?

[ Szerkesztve ]

(#878) Melack válasza castiels (#877) üzenetére


Melack
veterán

Elvileg ha az update funkciót kikapcsolod, akkor gyorsulni tud az indulás. Az szokott fogni rajta (legalábbis nálam)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#879) castiels válasza Melack (#878) üzenetére


castiels
addikt

Köszi, megnézem.

(#880) castiels válasza Melack (#878) üzenetére


castiels
addikt

Ez lenne az?

(#881) Melack válasza castiels (#880) üzenetére


Melack
veterán

Igen, ez elől vedd ki a pipát. Nekem így manuális frissítés van csak.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#882) AtHoS válasza Melack (#878) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk ez érdekes, mert nálam jelenleg 70 környéki füllel nyit (no persze mindössze 8 van csak rögzítve és automatikusan frissítve indulásnál), de nem mondanám lassúnak a Vivaldi indulását. (update funkciót sem babráltam illetve 850 Evo-ról van futtatva)

Egyáltalán kinek mit jelent a "lassúság" jelen kérdésben?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#883) Popes válasza AtHoS (#882) üzenetére


Popes
őstag

Nem is értem hogy ha csak másodperceket kell várni egy indulásnál(de nem igen kell) az miért probléma? :F
Lehet nekem van csak ilyen hülye szokásom hogy ha bekapcsolom a gépet, elindítom a böngészőt, és majd csak a géppel együtt zárom be. (nem nagyon szoktam bezárni mert minek) De ezek szerint másnak ez is számít. :)

Deus ex machina

(#884) AtHoS válasza Popes (#883) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én is így vagyok vele, de most reggel azért megnéztem mennyi idő mire a Vivaldi elindul és már látom is az utoljára otthagyott lapot. Kicsit meg is lepődtem, mert ez nálam 70+ füles indítással 9-10 másodperc környéke.
Eddig fel sem tűnt és ez NEKEM nem számít lassúnak :B

read-only mode on the forum

(#885) Popes válasza AtHoS (#884) üzenetére


Popes
őstag

A nagy átlag nekem kb 10 fül de azt mérni sem lehet, 1mp. :F
Ritkán nekem is felgyűlnek úgy a fülek hogy csoportosítani kell, de olyankor sem tűnt lassúnak.(bár annyira nem figyeltem de csak feltűnt volna)

Deus ex machina

(#886) castiels válasza Popes (#885) üzenetére


castiels
addikt

lehet nálam van a gond, laptop, i3 as 5005 proci 4gb ram, ssd.

(#887) pycur


pycur
tag

Én is nagy vivaldi fan vagyok, az operáról kellett átszoknom, az utolsó percekig használtam. Kb 3 éve mondtam le róla, mert akkor már elég sok oldal nem ment vele rendesen. Megoldják az internet "szerkesztői" hogy dobd ki a régi programodat, akkor is ha hibátlanul működik, ők majd írnak bele hibát.(új parancsok amit a nem frissített böngésző nem tud egy idő után értelmezni.)
Na de nem is ezt akartam ide elmondani, hanem hogy nekem általában 50 fül van megnyitva, abból 15-20-at nézek napi szinten, a többit ritkábban, de szerintem a felét tuti nem nyitogatom meg. Viszont ez a drágaság azt csinálja, hogy 3-5 nap futás után nekiáll megenni a memóriát. Akár 16 giga ramot is megeszik és képes a windózom beborítani vele. Najó annyira nem vészes, a win feldobja az ablakot hogy elfogyott a memória és felajánlja hogy a legtöbb ramot zabáló progit zárjam be. Na az operával ilyen gond nem volt sose. 1 folyamat futott. Csak az volt a ramba aminek lennie kellett. 2 gb fölötti fogyasztást nem is nagyon emlékszek értem e el vele.
Szóval ezzel az irdatlan nagy memóriazabával lehet valamit kezdeni? Vagy ez a 60 szálas működés feature-je?
Most épp csak ennyit zabál, de látjátok mennyi szálon fut.
Viszont bezsebelt 5 gb virtuális memóriát, mert a valódi 16-ból 7 gb foglalt, de az összesből, virtuálissal együtt meg 12 gb foglalt a 19 gb-ból.

[kép]
[kép]
[kép]

Miért eszik ez ilyen sokat?
Félreértés ne essék, win7x64-en vagyok, csak Luna(XP)skint használok, mert az elmúlt 5-7 év alatt amíg az xp-t bámultam megszoktam.

[ Szerkesztve ]

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#888) AtHoS válasza pycur (#887) üzenetére


AtHoS
nagyúr

W10x64, Vivaldi 32bit 70 környéki lappal indulás után (ebből ugye a rögzített 9 lapot tölti be automatikusan) ~1GB memóriát foglal. Viszont ekkora memória használatra nem emlékszem, hogy valamikor is felugrott volna, mint amit írtál, de persze ez ugye erősen megnyitott oldal függő is

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#889) pycur válasza AtHoS (#888) üzenetére


pycur
tag

Nem is induláskor van vele bajom, akkor minden oké. Ha megy 3-5 napot, vagy többet, nem kapcsolom ki a gépet se a progikat amíg alszok :D akkor szépen lassan elkúszik a fogyasztás irdatlan nagyra. A shoton is látszik hogy 156 folyamat fut, abból közel 100 vivaldi...

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#890) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Hali!

Mi történt,hogy több hónapja nincs új verzió?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#891) Beren válasza ƵøŁĭ (#890) üzenetére


Beren
tag

A stabil 1.15 tényleg elég régen jelent meg, de javítgatják - a legfrissebb (1.15.1147.64) augusztus elején jött ki. Az utolsó snapshot (1.16.1279.3) augusztus végén jelent meg.

(#892) ledgeri válasza Beren (#891) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem lehet beállítani, hogy pl 1.15.x ről 1.16-ra váltáskor szóljon, és ne minden 1.15. x.y váltáskor?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#893) Beren válasza ledgeri (#892) üzenetére


Beren
tag

Nem tudom, ennyire nem vagyok otthon a Vivaldiban, de szerintem ez nem oldható meg - ha be van kapcsolva az értesítés a frissítésekről, akkor az szólni fog az 1.15 minden új változatáról. Ez a felhasználók érdeke, hiszen ezekben a verziókban olyan hibákat javítanak, amelyek problémákat okozhatnak. Ha nem szeretnéd, hogy ezekről értesítsen a Vivaldi, akkor valószínűleg ki kell kapcsolni az értesítést, de így az 1.16-ról sem fog szólni.

(#894) Melack


Melack
veterán

Nekem most frissült 2.x-re a Vivaldi

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#895) AtHoS válasza Melack (#894) üzenetére


AtHoS
nagyúr

És milyen újdonságot vettél észre ebben a snapshot verzióban? pl levelező rész nyomai fellelhetőek-e?

read-only mode on the forum

(#896) Beren válasza AtHoS (#895) üzenetére


Beren
tag

Semmi különös, a fejlesztők is csak annyit tartottak fontosnak kiemelni, hogy Today’s snapshot resolves the major issues from the last snapshot, fixes a number of regressions and upgrades our Chromium backend to 69.

(#897) AtHoS válasza Beren (#896) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát akkor nem tudom miért lett 2-es a főverzió, ha nincs is nagy előrelépés tartalomban/tudásban a mostani stabilhoz képest.....bár még csak snapshot, de talán csak berakták volna a nagy újdonságokat, ha lenne, ami indokolná a főverzió ugrást, mert eddig szépen apránként lépkedtek, de ez most már ugrás

read-only mode on the forum

(#898) Beren válasza AtHoS (#897) üzenetére


Beren
tag

Böngészők esetén már régen nem tudom komolyan venni a verziószámokat... :D

(#899) Madmartigan


Madmartigan
újonc

Segítségkérés
Helló mindenkinek. Másfél éve használom a Vivaldit, eddig semmi gond nem volt.
Tegnap frissítettem a Windows 10-et (hónapok óta esedékes volt a nagy frissítés, egyrészt tárhely hiányában húzódott eddig, másrészt mindig van valami probléma utána, szóval nem is nagyon siettem vele). A frisítés óta a Vivaldi nem tölt be. Újratelepítettem a Vivaldit, most sem tölt be. Csak egy fekete képernyő van. Mi lehet ennek az oka? A letöltött játékok sem működnek.

[ Szerkesztve ]

(#900) Ablakos válasza Madmartigan (#899) üzenetére


Ablakos
őstag

Az w10 esemény naplóját érdemes megvizsgálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.