Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Dogengar válasza Gali199qd (#150) üzenetére


Dogengar
aktív tag

Esetleg ha bezárnád a böngészőt... :U

(#152) Gali199qd


Gali199qd
tag

JÓÓÓ megvan én voltam a béna és nem léptem ki az opera-ból :D :C :R :W
már este van nekem legalábbis :D

[ Szerkesztve ]

(#153) Franklin


Franklin
addikt

Sziasztok,

Hogy lehet java-t varázsolni a böngészőbe? Itt is mókolni kell parancssorban, mint Chrome alatt?

Mert a java oldalról a chrome-os java telepítőt szedte le (chromeinstall-8u91.exe, Win 8.1), de hiába telepítettem fel, nem működik (chat.hu-n próbáltam).

(#154) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Srácok nem jön a kedvencek szinkronizálása? :F

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#155) repvez válasza Sub-ZeRo (#154) üzenetére


repvez
addikt

Nagyon én sem értem a szisztémát, mert a kedvenceknél ki lehet választani, hogy milyen böngészzőből akarom a kedvenceket átmenteni, de mikor kiválasztom, akkor megjelenik egy ablak, hogy zárjam be a böngészőt és azzal a mozdulattal eltünik az ablak is amivel ki lehetne választani, hogy honnan szeretném.
A másik, hogy a jelszavak nem mentődnek el a kedvencek fájlba és igy ujra be kell jelentkezni mindenhova.
A 2 gép közti szinkronizáció nem lesz megoldva, ha ugyan azzal a fiokkal lépek be a böngészöbe.
Jó lenne, ha ugyan ugy leszinkronizálna a laptop és a PC között .
Az explorerben el lehetett külön a cookikat is menteni ebben tárolodtak a jeszavak meg a belépések, de itt nincs ilyen.

(#156) Sub-ZeRo válasza repvez (#155) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Store-ban nincs valami app hozzá?

Amúgy meg nem úgy volt, hogy lesz szinkronizálás a böngészők között. Nekem jól jönne windows és elementary os között...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#157) #27441408 válasza Sub-ZeRo (#156) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem idővel lesz szinkronizálás, de vedd figyelembe, hogy vadonatúj böngésző, amit nulláról építenek :) .

(#158) Melack


Melack
veterán

Changelog since 1.1 initial release (build 453.47)
- Cannot easily check the security of a domain via the URL badge / developer tools security panel brokenVB-16777
- Vivaldi does not install on Ubuntu 12.04
- Upgraded to Chromium 50.0.2661.94

Changelog since 1.0 (build 435.42)
- Add an option to select opening behavior on clone tab and stacked tab: Cloned, popup or Ctrl/Shift clicked tabs open in stack by defaultVB-11537
- Close other tabs when holding Alt and clicking tab close button or via context menu and quick commandsVB-15157
- Add more tab activation options on closing a tab: e.g. the possibility to activate the tab to the left or rightVB-12674
- Add the possibility to hibernate/close tab selection: selection can be made by Ctrl or Shift clicking tabsVB-15037
- Add setting to disable the URL dropdown
- Open selected (Ctrl or Shift) bookmark(s) with Enter keyVB-14381
- Add possibility to hibernate tab stackVB-13209
- Add possibility to import Speed dials from Opera 12VB-15036
- [Windows] Vivaldi steals focusVB-1470
- [Linux][Mac] Add missing setting to switch the Vivaldi UI language as on WindowsVB-15885
Faster Tab Stack Creation Allow the ability to Ctrl+Tab back to a "minimized" tab: also fixes dragging
Dark scrollbars in panels and bookmarks when Dark UI is setVB-15901
- Close Other Tab Doesn't deal with stacksVB-15916
- Group similar tabs to stack can group very different sitesVB-10110
- Move to New Window option should not be in tabs in Private windowsVB-15179
- Arrow symbol in bookmarks bar does not work properlyVB-4479
- Bookmarks bar list under chevron icon displays wrong itemsVB-15831
- Bookmarks bar is mssing New Folder context menu optionVB-15501
- Browser closes when using the Pocket extensionVB-14498
- Can not move a bookmark item to the end of list on the bookmark toolbarVB-15975
- Cutting from start in URL field clears URL fieldVB-15350
- Dropping a bookmark bar item on the bookmark bar creates a new itemVB-15907
- Forward and back mouse buttons operate on wrong windowVB-14952
- Hide tooltip when searchfield or URL field gets focused or updates
- Improve automatic underscoring in menusVB-15349
- JavaScript "window.open" causes 2 HTTP requests: Lastpass showed a blank page when opening Secure NoteVB-13931
- Menu key activates wrong context menu for Spatial Navigation highlighted links on windowsVB-9169
- Page can override Spatial Navigation indicator (e.g. cnn.com)VB-15735
- Radio button in toggle image menu squeezedVB-15013
- Renaming items on the bookmark tool bar is confusing with Title sorting enabledVB-15711
- Saving changes to bookmark using Enter/ReturnVB-15740
- Some URLs are searched instead of followedVB-14729
- Speed dial sorting follows bookmarks manager sortingVB-14418
- Tab Tiling is Cleared when StackedVB-15277
- Use input case when autocomplete on URL
- Vivaldi Missing Title Case in TranslationVB-15342
- Large PNG or animated GIF does not display when opened directlyVB-13521
- Stacked tabs disappeared when disable "Tab stacking"VB-13898
- Emulation tab in Developer Tools is not presentVB-14710
- Unable to add first Note via clicking the '+' buttonVB-14960
- Addressbar input field box shadow in Private windowsVB-14714
- Alt+D shortcut activates Vivaldi menuVB-11958
- Bookmarks panel reports URL cannot be empty on re-openingVB-14828
- Can not execute bookmarklets by nick from quick commandsVB-12691
- Can not find some settings: search was not always working due to casingVB-13999
- Cutting (Ctrl+X) a URL does not include the protocolVB-14727
- Deleting typed URL in the adress bar doesn't fully delete it in the dropdownVB-14656
- Keep Speed Dial view bottom spacing with + button disabled. Not able to quickly go to URL with slash using custom searchVB-14981
- Radio buttons loose focus on changeVB-14821
- Speed Dial doesn't allow adding bookmarksVB-10623
- Style fix for search suggestVB-14831
- Title of Vivaldi Settings window is "Vivaldi", not "Settings"VB-3222
- Better transition for Ctrl+Enter (www.<input>.com) in URL field
- URL should clip based on selection
- Shortcuts in Vivaldi menu do not always match underscored lettersVB-15172
- Disable all but essential keyboard shortcuts when plugins are focussed: Workaround for clashes e.g. backspace in Flash or PDF forms.VB-15312
- Installer mentions Chrome in an error messageVB-14837 -
- Updated Chromium to 50.0.2661.89: With this we drop support for Windows XP, Vista and versions of MacOSX below 10.9. In addition we have disabled NPAPI plugins

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#159) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az mitől lehet, hogy egyszer csak eltűnt az összes mentett jelszavam illetve a korúbban kitöltött űrlapok?

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#160) Melack válasza Ra's al Ghul (#159) üzenetére


Melack
veterán

App datában nem turkált valami tisztító progi?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#161) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Nem rég váltottam vivaldira Firefoxról. Eddig tetszik, viszont van egy nagy bajom vele: Folyamatosan ír a OS meghajtóra. Nem keveset. 5MB/s-el ír. 10 óra óta írt kb. 40GB-ot, pedig nem csinálok szinte semmit vele, csak fut a háttérben. Valami ötlet? Nem igazán tetszik, hogy ennyit ír SSD-re.

(#162) yusukee válasza yusukee (#161) üzenetére


yusukee
aktív tag

Megoldódott. :)

(#163) Melack válasza yusukee (#162) üzenetére


Melack
veterán

Mi volt a hiba oka, hátha más is belefut.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#164) #27441408


#27441408
törölt tag

Sziasztok, azok a biztonsági megoldások amiket a Chrome alkalmaz, az megvan a Vivaldiban is? (tudjátok a kártékony oldalak szűrése stb,,, az azonos böngésző motor miatt kérdem)

(#165) yusukee válasza Melack (#163) üzenetére


yusukee
aktív tag

Törölni kellett a c:\Users\xyxyxy\AppData\Local\Vivaldi\User Data\Default\-ból a Top Sites-journal és a Top Sites fileokat.

(#166) kuksa90


kuksa90
őstag

Sziasztok!

Ürlapkitöltést keresnék, de béna vagyok, vagy nincs ilyen feature?

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#167) Popes válasza kuksa90 (#166) üzenetére


Popes
őstag

Címsorba beírod vivaldi://flags/ és tudsz engedélyezni egy ilyet hogy "Automatikus kitöltési javaslatok megjelenítése" ha ez az. :F

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#168) kuksa90 válasza Popes (#167) üzenetére


kuksa90
őstag

A nevéből itélve ez lesz az. Felpróbálom, köszönöm. :R

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#169) repvez


repvez
addikt

Nem tapasztalt valaki hasonló problémát, hogy késik vagy nem érzékeli az egér kattintást ? laser egerem van és ha fizikailag kattintok akkor nem mindig érzékeli vagy pár centivel később villan fel egy menü miután az egeret feléje vittem.

VAgy inkább a win 10 hibája ez?
Régebben ilyen gondom nem volt.

(#170) Gali199qd


Gali199qd
tag

Sziasztok! Opera böngészőben hogy lehet azt megoldani, hogy az Adobe Flash Player folyamatosan fusson??
Mert vannak oldalak/online játékok amihez külön kattintani kell, hogy elinduljon a Flash player. :)) :DD

(#171) #27441408 válasza Gali199qd (#170) üzenetére


#27441408
törölt tag

Miért nem az opera topikban kérdezed :) .

(#172) Gali199qd válasza #27441408 (#171) üzenetére


Gali199qd
tag

azt nem találtam meg :B

(#173) Gali199qd válasza Gali199qd (#172) üzenetére


Gali199qd
tag

Megtaláltam :D

(#174) #27441408


#27441408
törölt tag

Egy ideig nem volt a a gépemen Vivaldi, idegesítettek a hülyeségei, most gondoltam kapjon még 1 esélyt feltettem, adblocker nélkül csak a ghosteryvel teljesen jó a sebessége!

(#175) Settee


Settee
újonc

Üdvözlök mindenkit!

Én most kezdtem használni a Vivaldit és nagyon tetszik a dolog. Egy problémám van: plex nem működik róla. Betölti az oldalt, és szépen lehet is a filmek között keresni, csak a lejátszásnál mindig hibát ír ki. A plug-inok közül ugyanazt a flashplayert használja mint a chrome (azt használtam eddig), és ott működött. Van valami ötlete valakinek?

(#176) kuksa90


kuksa90
őstag

UrakHölgyek!

Hogyan lehet szerkeszteni a sütiket újkedvenc zenészemben?

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#177) kuksa90 válasza kuksa90 (#176) üzenetére


kuksa90
őstag

Elbeszélgetek magammal...

Pár óra nyolc- tíz megnyitott füllel felzabálja az összes memóriát, és 100 százalékon tolja a procit... :(
Másnál is ez van, vagy engem tüntet ki eme tulajdonságával? :F

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#178) Popes válasza kuksa90 (#177) üzenetére


Popes
őstag

Futtass le egy keresést a Malwarebytes-al (vagy valami hasonlóval) mert lehet beszedtél valamit.

Deus ex machina

(#179) repvez válasza kuksa90 (#177) üzenetére


repvez
addikt

ott nálad lesz a hiba, nálam 2 lapon meg van nyitva összesen 10 fül és egy egyiken a YT video megy igy ir ki 150mb memória használatot.

viszont másnál is ugy nagyotja ki teljes képernyőre a YT videot, hogy a kis videot elöbb felteszi a bal felső sarokba majd kiugrik teljes képre majd harmadik lépésben eltünik a keret.
1-2mp es mutatvány, nem egy folyamatos egyszerre történő folyamat

1,2-es 64 bites verzió

[ Szerkesztve ]

(#180) Normi™ válasza repvez (#179) üzenetére


Normi™
őstag

150mb?Az nagyon jól hangzik!Van valami kiegészítő is fent?

Mindenki: Továbbra is fenntartom a kérdésem,hogy lehet-e számítani a közeljövőben olyan opcióra,hogy kilépéskor törli az előzményeket mint pl.a Firefox?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#181) repvez válasza Normi™ (#180) üzenetére


repvez
addikt

Csak adblock plus bővitmény semmi egyéb ami nincs alapból benn

(#182) Normi™ válasza repvez (#181) üzenetére


Normi™
őstag

Értem,akkor is jónak tűnik.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#183) Sub-ZeRo válasza repvez (#179) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Biztos annyit eszik? Én az adblockon kívüül még 2 kieget használtam, de 700-800 megát evett.
Igaz, én is sok lappal dolgozom, de alapból is sokat evett. Már nem használom.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#184) repvez válasza Sub-ZeRo (#183) üzenetére


repvez
addikt

A feladatkezelőben néztem, ott a vivaldi ra 2 helyen hivatkozik egyszer az alkalmazásoknál, ott 2 lapot mutat és 85mb a használat.

ÉS van a háttérfolyamatok ott 8 lap van kijelezve az egyik 250mb a másik 100 a többi nem éri el a százat

nem tudom, hogy pontosan hogyan adódik össze vagy hogyan méritek, de akkor valahol a kettő között lehet a valódi használat.
A lényeg, hogy a 8gb ramommal vigan elvagyok vele inkább a 15/0,9-es netem korlátoz .

(#185) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Vivaldi-val ki milyen jelszókezelő külső progit használ megelégedéssel?

Beépített jelszókezelőt Istenítők kíméljenek ;]

Érdekelne milyen működő megoldások vannak jelenleg rá :R

read-only mode on the forum

(#186) Popes válasza AtHoS (#185) üzenetére


Popes
őstag

LastPass használok mindenen, ha jól olvastam ezt támogatni fogja az Edge is.

Deus ex machina

(#187) #27441408 válasza AtHoS (#185) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem hosszú évek óta mindenhol a lastpass van mozillán meg a chrome alapúakon is így itt is! Nekem 1 bajom van, hogy itt a ph-n valamiért nem léptet be nem jelenik meg a belépő páros..... ez legyen a legnagyobb gondja, napi 2 szer be tudom kézzel másolni ide a belépő párost. de mindenhol máshol tökkéletes! Szóval szerintem ezt használd elvileg ez a legjobb legnépszerűbb, csinálhatsz vele generált jelszót satöbbi.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#188) Popes válasza #27441408 (#187) üzenetére


Popes
őstag

Nekem itt a PH-n is jó.
Próbáld meg hogy beírod kézzel és újra elmented.

Deus ex machina

(#189) #27441408 válasza Popes (#188) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi

(#190) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!

Azt kérdezném, hogy pl. itt a ph-n is a bejelentkezési felületen a felhasználónév mezőben ha nyomtam egy bal egérgombot akkor beadta a nevet, de most semmi, mitől van ez? Egyik nap még ment a másik nap már nem.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#191) #27441408 válasza Winnie The P (#190) üzenetére


#27441408
törölt tag

Last pass? Csináld meg amit alább írtak nekem, vagy másold be kézzel, Chrome alapúakon nekem is ez van a lp-vel firefoxon működik a ph-n is.

(#192) AtHoS válasza #27441408 (#187) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Popes és silver star

Köszi mindkettőtöknek :R Úgy látom Lastpass működőképes alternatíva, bár jobb lenne többféléből "válogatni" :B

Keresek egy Lastpass topikot, mert lenne kapásból több kérdésem is vele kapcsolatban, bár ahogy nézem nem igen pörög a topikja [link] és amúgy is van egy általános jelszókezelők topik, így inkább ott kérdezek :B

Áhh nem is kell kérdeznem. Már vannak válaszok, de sajnos negatív jelleggel
- nem tud több site-ot összekapcsolni pl. prohardver, itcafe, gamepod, stb...
- egy site-hoz nem tud több bejelentkezést kapcsolni (így bizonytalan, hogy többféle néven elmentve a site-ot tudja-e kezelni)

Az viszont még kérdés, hogy check-box-ok állapotát tudja-e figyelni, illetve kitölteni. Áhh..szükség megoldásnak megteszi, de nem váltok át rá főjelszavas progiként StickyPW-ről és hátha kijön stickyre előbb-utóbb az általános chrome felületen működő plugin hozzá, akkor a melóhelyi xps gondom is megoldódik :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#193) #27441408 válasza AtHoS (#192) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem ilyen extra igényeim nincsenek, szeretem.

(#194) AtHoS válasza #27441408 (#193) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát ugye ízlések és pofonok :DDD
Én is melóhelyi körülmények miatt keresem a kielégítő megoldást, mert az itthoni gépen nincs gondom.

Viszont melóban XP van, ahol Opera sok memót zabál (kb. 10 oldalnál már betelt a 3GB memó és swappel az XP winyóra), ráadásul az újabb motor miatt nem is lehet telepíteni XP-re az új verzákat belőle. Firefox megfogja a kétmagos gépet 100% procihasználattal, így palemoon-t használok jelenleg, de több weboldal is hibás alatta, illetve kiakaszt, hogy a sticky password jelszókezelő sokszor nem működik, mivel nem tölti ki a mezőket csak sokadik kattintgatásra. Vivaldi jól működik, oldalak jók alatta, de nincs sticky plugin hozzá. Szóval varia van ezerrel

read-only mode on the forum

(#195) #27441408 válasza AtHoS (#194) üzenetére


#27441408
törölt tag

Xp-re már az új vivaldik sem mennek fel!.... ha jól tudom.

(#196) AtHoS válasza #27441408 (#195) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Viszont olyan szépen lefrissítette magát a minap, mint a huzat :DDD Lehet hiba van a gépezetben?

Amúgy lastpass-nál működik, hogy más néven van eltárolva adott oldalhoz több név-jelszó páros, lehet választani a kitöltésnél melyiket akarjuk használni

read-only mode on the forum

(#197) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Régi Operásként kezdek játszani a gondolattal, hogy átköltöznék Vivaldira, FF-ról.
Ez a könyvjelző panel "cucc" nem tetszik benne. Meglehet oldani valahogy, hogy a főbb kezelő gombok közé berakni egy kis ikon mint FF-nál van?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#198) Melack válasza Predator2 (#197) üzenetére


Melack
veterán

Hello!

Ha van ilyen/hasonló extension Chrome-ra, akkor igen.

ÜDv

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#199) #27441408 válasza Popes (#188) üzenetére


#27441408
törölt tag

Kipróbáltam, kitöröltem és újra megadtam neki, majd elmentette, úgy néz ki jó lett köszi:) .

(#200) AtHoS válasza AtHoS (#196) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk most ránéztem a verziószámra és 1.0.xxx van fent XP-n, szóval nem a legfrissebb, tehát az újabb buildek már nem mennek XP alatt.

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.