Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Phülöp


Phülöp
addikt

Win7 reinstall után feldobtam a Vivaldit, nagyjából be is állítottam.
2 gondom van: importálásnál jön egy üzenet, hogy zárjam be a böngészőt. Na azzal pont nem importál. Mindegy, megoldottam emlékezetből.
A másik a Speed Dial - beállítottam neki 6 oszlopot, de csak 5 jelenik meg. Ha 5-re állítom, akkor is, de abban az esetben ez nem is gond. :)

1.7.735.46 (Stable channel) (32-bit) - bár nem tudom, miért nem 32bites, valószínűleg nem figyeltem letöltéskor.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#502) Melack válasza Phülöp (#495) üzenetére


Melack
veterán

Este kipróbáltam. Ami fura, hogy így az oldalak mérete végre jó (HDMI-n van TV-re kilővé a kép), a Vivaldi saját beállítása magát a felületet álltja be, ami meg ugye nem baba.

Olvasó módot szoktátok használni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#503) #27441408 válasza Melack (#502) üzenetére


#27441408
törölt tag

Én nem, belőttem 140-re és az jó a legtöbb oldalnál, max néha használom, ha a 140-es zoom nem jó valahol.

(#504) Melack


Melack
veterán

Vivaldi.net-es mailcímet használ valaki innen?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#505) #27441408 válasza Melack (#504) üzenetére


#27441408
törölt tag

Olyan is van?

(#506) Melack válasza #27441408 (#505) üzenetére


Melack
veterán

https://webmail.vivaldi.net/

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#507) Darkcomet válasza Melack (#504) üzenetére


Darkcomet
tag

Jelentkezem.

(#508) Melack


Melack
veterán

Frissült a snapshot, erre nem működik az olvasó nézet :W

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#509) Melack válasza Darkcomet (#507) üzenetére


Melack
veterán

IMAP beállítások hogy működnek nálad? Mert nekem nem akarja az igazat a küldésnél :S

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#510) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Azt be lehet valahogy állítani, hogy a böngészőben a lapokhoz tartozó fülek teljesen az ablak tetején legyenek, és ne legyen ott az a kis sáv (úgy mint Chromeban és Firefoxban).
Teljesen hozzászoktam már, hogy amikor egy másik lapot akarok kiválasztani, akkor szimplán csak húzom az egeret a képernyő tetején, és úgy választom ki a lapot. Itt meg ugye ilyenkor hiába kattintok, mert kicsit lejjebb kell húzni a kurzort.

#KeepFightingMichael

(#511) Popes válasza guftabi96 (#510) üzenetére


Popes
őstag

Beállításokban - Lapok fül - Lapmegjelenítés - Felső térköz eltávolítása teljes méretű ablaknál pipa be.

Deus ex machina

(#512) #27441408 válasza Melack (#506) üzenetére


#27441408
törölt tag

Vajon miért van operás feelingem :) :C

(#513) Melack válasza #27441408 (#512) üzenetére


Melack
veterán

Nekem nem volt operas mailem, ezt is csak véletlenül szúrtam ki.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#514) #27441408 válasza Melack (#513) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ide nem regeltem, most nem is vivaldizok, az operánál volt regem a mail. rendszeren erre írtam, de várható volt,hogy lesz a tulaj anno nyilatkozta is,hogy itt is minden lesz ami anno a "klasszikus" operánál volt.

(#515) Phülöp válasza #27441408 (#514) üzenetére


Phülöp
addikt

Várom az M2-t ez esetben.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#516) kuksa90


kuksa90
őstag

Időnként eldugja a Vivaldi a fülbezáró x- et. Nálatok is, vagy ez valami egyedi hiba? Ráadásul néha lapfrissítésnél frissít, és bónuszként megnyitja ugyanazt egy új fülön... :Y

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#517) poirot válasza kuksa90 (#516) üzenetére


poirot
senior tag

Igen, én is észrevettem, néha oda-vissza kell kaszálni a kurzorral mire előjön.

(#518) Phülöp válasza kuksa90 (#516) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálam alapból rejtve van, így akár el is dughatja, nem tűnik fel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#519) Perijon


Perijon
tag

Sziasztok!

Olvasgattam a Vivaldi kapcsán. Szimpatikus, de vannak határozott előnyei a Chrome-mal szemben? A megjelenésen és apróságokon túlmenően.

(#520) Phülöp válasza Perijon (#519) üzenetére


Phülöp
addikt

Jobban hasonlít a régi Operára, mint a Chrome vagy akár a mostani Opera.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#521) #27441408 válasza Phülöp (#520) üzenetére


#27441408
törölt tag

Mivel a régi opera vezér fejleszti ;) és nem titkolt célja a régi opera újra élesztése más stílusban és névvel.

(#522) Phülöp válasza #27441408 (#521) üzenetére


Phülöp
addikt

ez esetben az eddigi márkahűségemet vezérhűségre cserélem :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#523) #27441408


#27441408
törölt tag

gugli a barátod olvass utána, a régi opera összes dolgát belefogja tenni a tulaj a vivaldiba, legalábbis ezt ígérte,alább olvashatod van már saját imélező rendszerük is.

(#524) Phülöp válasza #27441408 (#523) üzenetére


Phülöp
addikt

Inkább megvárom az újításokat, és elégedetten csettintek mindegyiknél. Szerettem az Operát, nem tagadom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#525) Darkcomet válasza Melack (#509) üzenetére


Darkcomet
tag

Üdvözlet!

Honnan nem akarja a küldést? Gépen én a szolgáltatóm (UPC) SMTP szerverét használom minden fiókhoz.

Mobilon SMTP: mail.vivaldi.net

Kapcsolat SSL/TLS

Port: 465

Bejelentkezés szükséges.

Hitelesítés típusa: Egyszerű jelszó.

(#526) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Vivaldit be lehet-e állítani úgy, mint a FF-ot, hogy jobb gomb lenyomva tartva és le/fel húzva végig megy/fut az oldalon, mint ha az egérgörgőt használnánk?

Linux Mint 18.1 Cinnamon-nal (nem winnel) használom/használnám ha a kérdezett opció működne

Melack Tg szaktárs, Összefoglaló lesz/alakul? ;)

[ Szerkesztve ]

(#527) Melack válasza ubyegon2 (#526) üzenetére


Melack
veterán

Folyamatban, csak a meló és egyéb dolgok miatt nem jutok vele egyről a kettőre sajnos. De nem felejtettem el.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#528) ubyegon2 válasza Melack (#527) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ne kapkodd el, itt az idő nem számít, itt tényleg érvényes, hogy jó munkához idő kell! Aki csinálta, tudja. ;)

Közben rájöttem, hogy Firefoxban sem lehet csak úgy beállítani ezt a jobb gombos húzást, ez a kiegészítő kell hozzá:

Scrollbar Anywhere Extension

Van ehhez hasonló Vivaldiban vagy Chrome-ban, mert most látom, hogy azokat használja a Vivaldi! :Y

(#529) Argos válasza ubyegon2 (#528) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Én erre 1000 éve az egérgörgőt használom. Lenyomom egyszer és az egérrel nyolc irányba mozgatható szabadon az adott oldal.

...elmúlik...

(#530) ubyegon2 válasza Argos (#529) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Logikus lenne, bár nekem itt a PH-n csak vertikálisan mozog a görgővel, de valahogy kényelmesebb a jobb gombos módszer, megszoktam és mindig ezt csinálom Vivaldin is, persze zavaró, hogy nem úgy viselkedik erre, mint kéne. ;)

(#531) Argos válasza ubyegon2 (#530) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Ez fura, hogy a görgő kattintás csak vízszintesen működik.
Nálam Chrome, Edge és Vivaldi alatt is működik.

Ja, hogy linux alatt nem megy. Ott nincs ez a funkció natívan támogatva.
Itt a scrollbar anywhere, vagy 2, 3.

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#532) ubyegon2 válasza Argos (#531) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

scrollbar anywhere működik, ha kilövöm az egér gesztusokat! Köszönöm, super! :R

(#533) Argos válasza ubyegon2 (#532) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Nincs mit! :)

...elmúlik...

(#534) kj50


kj50
csendes tag

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy a vivaldi staple nem nyitja meg a gogle lapokat, ezzel a szöveggel: Az ön kapcsolata nem privát.
Mi lehet ez?
Aztán a citromailem sem nyitja meg. Kábé két hete semmi baja nem volt, most meg ezzel a problémával nem jutok elöre, pedig már napok ota csak ezt próbálom megtalálni.
Előre is köszönőm.

(#535) Melack


Melack
veterán

This is a historic snapshot for us because we re-wrote the history feature. We also fixed almost 40 bugs and upgraded the Chromium backend.

Changelog since version 1.8.755.3
[New Feature] Create a new and more advanced history VB-627
[Windows] Adding a preference to enable or disable autoupdate VB-25880
[Mac] Crash using drop-down list in the options of extension ImprovedTube VB-25511
[Regression] Clicking on the header of Open saved session dialog opens the session VB-25653
[Regression] Titles and URLs in address field drop down are converted to lowercase VB-25881
[Regression] Selection is lost in Notes list after a restart VB-26188
[Regression][Bookmarks] Dragging tab to bookmarks bar doesn't work VB-25741
[Regression][Bookmarks] Edit bookmark shows no content after re-opening panel VB-26176
[Regression][Notes] Edit notes shows no content after re-opening panel VB-26190
[A11y] Keyboard inaccessible Address Bar buttons VB-25818
[Address field] Copy and cut encoded option in address bar setting is not respected VB-26057
[Address field] Display help text / placeholder in URL bar VB-26149
[Address field] First suggestion looks selected by default in the search field VB-26096
[Address field][Search field] Dragging text from address bar to search bar doesn't work VB-26134
[Bookmarks] Different Behaviours in Bookmarks Bar after Right/Left Click VB-25806
[Bookmarks] Search results are removed VB-26034
[Notes] Cannot convert character correctly using Korean IME VB-25920
[Notes] Disable attachment buttons when no Note is focused VB-25885
[Notes] Enter text to search for a note. Close panel and open => Search text is present but results are forgotten VB-26052
[Notes] Folder name is not updated when switching between folders VB-26084
[Notes] Folder Name not Working with Korean VB-26060
[Reader] View button in address field fails when translated VB-25861
[Search field] Down key to open search engines list VB-26098
[Speed Dial] "Add Bookmark to Speed Dial" action always pre-fills last URL VB-25860
Add "Open Image" to image context menu VB-25883
Back button lost when going to internal pages VB-25811
Background tabs don't unmute correctly VB-25909
Confirm opening bookmarks over maximum did not work when hitting return button VB-25798
Dropdowns should handle modifier/middle click VB-25826
Find in page text overlap VB-4941
Find in page gets focused on some pages VB-26160
Let free area of panel bar accept drags to create web panel VB-26076
Let background tabs unmute when active tab stops playing VB-26029
Put imported notes from Opera 12 in the main notes node, not the root node VB-25809
Remove Full-screen entry from panel context menu VB-26104
Search Suggest URL's get copied between search engines in some cases VB-25587
Vivaldi Crashes when Deleting an App from Web Panel VB-25867
Upgraded to Chromium to 57.0.2987

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#536) poirot válasza poirot (#494) üzenetére


poirot
senior tag

Na válaszolok magamnak (oldalak nagyítása/kicsinyítése):

vivaldi://settings/content

Itt teljesen lehúzva a nagyítás/kicsinyítési szintig, a listában az összeset töröltem, így minden oldal az alapértelmezett nagyításban jelenik meg.

(#537) vlevi válasza vlevi (#254) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most megint adtam egy esélyt a Vivaldinak, de ugyanazt csinálja, mint tavaly.
PH fórumról középső egérgombbal nyitom meg a topicokat, a háttérben.
Amikor egy lapot bezárok, akkor bejön a következő oldal, de előtte villant egy üres fehér lapot.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez nem a Vivaldi sajátja, ugyanezt csinálja az összes Blinkre épülő böngésző (Opera, Chrome).

K....l idegesittő.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#538) poirot válasza vlevi (#537) üzenetére


poirot
senior tag

Megnéztem, én nem tapasztaltam ezt a hibát.

(#539) Sub-ZeRo válasza poirot (#538) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én sem. Igaz chrome legújabb van fent, de nekem semmi nincs...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#540) vlevi válasza poirot (#538) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vajon van valami beállitá, ami ki, vagy bekapcsolható ezzel kapcsolatban?
Nemhinném, hogy hardveres dolog lenne, a chromeban is évek óta látom ezt a villanást, néha 1-1 verzióban megszűni, de aztán visszajön.
Akkor tapasztalható, ha a lapokat a középső egérgombbal a háttérben nyitom meg, pl a ph forum kedvencek közül, és amikor bezárom az aktuális oldalt, akkor, mielőtt átváltana az előbb, háttérben megynitott oldalra, akkor villan egyet.

(#541) vlevi válasza vlevi (#540) üzenetére


vlevi
nagyúr

Másik dolog, szintén Blink motor "örökség", hogy a Firefox betűi az én szememnek kellemesebbek.
Nem tudom miért van, de a Chrome, Opera, Vivaldi betűrenderelésébe becsúszott valami, mert egy kicsit homályosak, hosszabb idő után jojózik tőle a szemem.

Minimális az eltérés, de valahogy nem az igazi. (Az IE, és az Edge betű megjelenítése pedig egyenesen katasztrófa, amiatt, mert nem Cleartype-t használ, hanem valamiféle antialiasingot, ami ekkora méretben nagyon nem adja ki jól magát).
23" monitort FullHD-ban használok, és lehet, hogy aki nagyobb felbontású monitoron, esetleg felskálzva használja a windowst, az nem veszi észre az eltérést.

Ennek egyébként megtaláltam az okát, mégpedig a DirectWrite.
Chrome Font Rendering: Google removes DirectWrite flag

[ Szerkesztve ]

(#542) vlevi válasza vlevi (#541) üzenetére


vlevi
nagyúr

Közben lejárt az időm :(
Mármint nem úgy, hanem a szerkesztéshez :)

Bring back "DirectWrite Flag"

(#543) poirot válasza vlevi (#541) üzenetére


poirot
senior tag

Nálam semmi ilyen nincs, 24"-os monitor, a Vivaldi méretezése 130 %-on van jelenleg, win 10-et használom, na meg a Windows10_DPI_FIX.exe-et 125 %-on. Ugyanis ez a elhomályosodás nálam akkor jelentkezik, ha nincs felrakva ez az exe program a jdownloader-nél, az AIMP-nál. Vivaldinál akkor sem jött elő ez a jelenség. Próbáld ki, hátha megoldódik a helyzeted.

(#544) vlevi válasza poirot (#543) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi, de nem a skálázással van baj, mert az nálam nincs bekapcsolva, ill. 100%-on van. Itt az a gond, hogy a directwrite az alap és kikapcsolhatatlan, emiatt fos. Van, aki nem veszi észre, nekem (nem túlzás) égett a szemem tőle fél óra után.

(#545) poirot válasza vlevi (#544) üzenetére


poirot
senior tag

Kipróbáltad az általam ajánlott exe-t ?

A Cleartype szerintem globálisan hatással van az él simításokra, főleg a microsoft termékeknél, szerintem. Vagyis ha az be van kapcsolva, a böngészőknél, és most itt az Edge-ről és a IE-ről beszélünk, tűélesen kell megjelenni a karaktereknek.

[ Szerkesztve ]

(#546) vlevi válasza poirot (#545) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most értem haza, kipróbáltam, semmi hatás. Eleve azért nem lehet semmi hatása semmire, mert nálam nincs skálázás bekapcsolva, 100%-on van.
Egyszerűen ennyit tud a Directwrite. Kész. Vivaldi fórumon látom, hogy sokaknak gondot okoz ez a megjelenítés, mégsincs rá megoldás.
IE-ről, Edge-ről ne is beszéljünk, mert azok ráadásul nem is Cleartype-t használnak, hanem csak valamilyen szürkeárnyalatos antialiast. Ugyanazt a förtelmes szart, amit valamikor az Office2010 környékén kezdett el használni a microsoft.
Habár, a legutóbbi időben úgy veszem észre, kezdenek visszatérni az Edge-ben is a rendes Cleartype-re. Talán valamelyik frissítés hozta vissza? Nem tudom, annyira ritkán használom őket, hogy fel se tűnik, ha valami változik benne.

ui..: Ezt a postot is Vivaldi alatt írom, de már kezd égni a szemem tőle. Megyek vissza tűzrókázni, mert ez már fáj :(

(#547) Popes


Popes
őstag

Az uBlock Origin-t próbaképpen lecseréltem a Bad Ad Johnny-ra(egész jónak tűnik) próbálta már más is?

Leírás LINK

Deus ex machina

(#548) Melack válasza Popes (#547) üzenetére


Melack
veterán

Nem tűnik rossznak. MIndjárt fel is teszem és megnézem. Neked mi a tapasztalatod vele?

Más: görgetés issue másnál is van? Időnként nem lehet görgetni az oldalakon, de csak egy tabon fagy be. Bezárom, újranyitom, és megy. Ahogy látom, ez nem Vivaldi specifikus, inkább Chrome motor issue.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#549) Popes válasza Melack (#548) üzenetére


Popes
őstag

Tegnap raktam fel, ezért kérdeztem. :) Viszont jók a visszajelzések.

Ez a görgetéses dolog nálam is jelen van havonta 1-2 alkalommal. Szerencsére ennyi még nálam nem a "bosszantó" kategória.(de jó lenne ha ennyi sem lenne)

Deus ex machina

(#550) alastian


alastian
újonc

Sziasztok

Az érdekelne, hogy be lehet e azt állítani, hogy amikor megnyitok egy új oldalt akkor arra ne lépjen át automatikusan? Sajnos, én nem találtam meg, ha van ilyen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.