Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Ablakos


Ablakos
őstag

Már megint haldoklik a sync szerverük (halottak napján) :(( . Firefoxal a sok év alatt soha nem volt ilyen vacakolás.

(#952) AtHoS válasza Ablakos (#951) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát, ha ez is megéri, hogy sok éve üzemeljen lehet hasonlóan nem lesz ezzel sem vacakolás ;)

read-only mode on the forum

(#953) buhera73 válasza mexel (#940) üzenetére


buhera73
csendes tag

Ha itt: vivaldi://flags/#enable-ephemeral-flash-permission Default helyett Disabled-t választom, akkor újraindítás után megjegyzi a flash engedélyezést.

[ Szerkesztve ]

(#954) Bali27


Bali27
addikt

Ahogy nézem Androidon még mindig nem jelent meg. LEhet tudni hogy tervezik -e egyáltalán?

(#955) Melack válasza Bali27 (#954) üzenetére


Melack
veterán

A vivaldi fórum bejegyzése alapján tervben van, de nem prioritás.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#956) Popes válasza Melack (#955) üzenetére


Popes
őstag

Sajnos ahogy olvasom IOS-re meg pl annyi esély van hogy lesz valamikor mint hogy magyarország banántermelő nagyhatalom legyen. :( (nem nem, nem banánköztársaság ;] )

Deus ex machina

(#957) Bali27 válasza Popes (#956) üzenetére


Bali27
addikt

Egyre közelebb vagyunk mert már a banánköztársaság státuszunk megvan :DD

(#958) Melack


Melack
veterán

Kérdés: Vivaldi 2.2.1360.4 alatt másnak sem működik a FB? Konkrétan csak csíkok vannak a posztok helyén, semmi más.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#959) Popes válasza Melack (#958) üzenetére


Popes
őstag

Nálam semmi baja. (sütik törlése sem segített?) Vagy valamelyik kiegészítő?

Deus ex machina

(#960) Cyrin válasza Melack (#958) üzenetére


Cyrin
addikt

ja, én is jártam így az egyik gépen.

(#961) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok !

Vivaldi Snapshotot használom. Felhő szinkronizáció is van és jól müködik. Viszont van egy laikus kérdésem, evvel kapcsolatban; A szinkronizációnál figyelembe veszi-e a Vivaldi, hogy melyik a legfrissebb beállítás, és azt hagyja meg, pl. ha jelszavat változtattam valahol és Vivaldi elmentette, vagy a felhőben lévő "régi" jelszóval felülírja a jelenlegit?

Köszönöm a válaszokat.

(#962) daninet


daninet
veterán

Hát srácok, én akartam. 2 hétig használtam, baromi jó a kezelőfelület, testreszabható stb.
Intel videokártyával folyamatosan összeomlottak a videót tartalmazó oldalak, irtam redditre, egy fejlesztő válaszolt, hogy kb ez van, hacsak intel nem csinál valamit nem is lesz jobb. ffmpeg-et nem akarják használni, igy marad és kész. Mindenki megoldotta ezt a gondot chromium alapon, ők nem.
Marad opera.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#963) redglobe


redglobe
csendes tag

Sziasztok!
Windows 10 64bit alatt a Vivaldi folyamatosan reklámokat dobál Windows értesítésként.
Segítene valaki ezen jelenség likvidálását illetően?
Köszönöm szépen előre is!
Szép napokat :)

(#964) AtHoS válasza redglobe (#963) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kétlem, hogy a Vivaldi dobálná a reklámokat, inkább valamelyik telepített kiegészítő szórakoztat téged. Szóval CTRL+SHIFT+E és nézd meg milyen kiegészítők vannak telepítve

Egy mintaképet azért bedobhattál volna, mert a reklám tartalma is sokatmondó lehet adott esetben annak forrásáról

read-only mode on the forum

(#965) Melack válasza redglobe (#963) üzenetére


Melack
veterán

Vmelyik oldalnak engedélyt adtál, hogy push üzeneteket küldhessen, itt lesz a gond. Blikk, NSO, 24.hu mind szereti ezt a módszert.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#966) AtHoS válasza Melack (#965) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ehhe, ez eszembe sem jutott (mivel nem szokásom engedélyezni ilyet :B ), de azokat meg itt lehet szerkeszteni chrome://settings/content/notifications/ (címsorba kell másolni, majd Enter)

read-only mode on the forum

(#967) repvez válasza daninet (#962) üzenetére


repvez
addikt

ha lejjebb olvasol, akkor nekem is van hasonlo problémám, de én Nvidian vagyok, de AMDn is elöjön, hogy bizonyos oldalakon lévö videokk egyszerüen nem játszódnak le, hanem elmegy a kép és a hang és egy zöld felület lesz a video helyén.
Nagyon zavaró.
Foleg instagramnál az összes megosztott video ezt csinálja,nem tudom, milyen tömöritést vagy rendszert használ, de a vivaldi ezt nem tudja kezelni nálam,

(#968) Melack válasza Cyrin (#960) üzenetére


Melack
veterán

és Popes: 2.2.1369.6-re frissült most, most már jó.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#969) redglobe válasza AtHoS (#964) üzenetére


redglobe
csendes tag

Köszi Srácok!
Igazából párom használja a Vivaldit, nem tudom mit nyomkod benne :)
Beállításokat böngészve talált "valamit", azt kikapcsolta, azóta nem zaklatnak a reklámok.
Igazad van, képet kellett volna mellékelni.. azért nem próbálom meg reprodukálni :)
Köszi mégegyszer!

(#970) Ablakos


Ablakos
őstag

Már megint döglődik a sync szerver. Nem értem mit kínlódnak, ha nem megy nekik. Ingyenes felhő szolgák 24/7 -ben remekül szolgáltatnak. Egyszer megírják a kódot és működik.

(#971) Bali27 válasza Ablakos (#970) üzenetére


Bali27
addikt

X lap megnyitása és bezárása (használat) után random bezáródik a böngésző. Másnak is van ilyen?

(#972) AtHoS válasza Bali27 (#971) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam akkor záródik a Vivaldi, ha kézzel lekapcsolom. Magától nem záródik be, pedig este, ha hazaérek azért 4-6 órát nyitva szokott lenni és 50+ füllel indul, de ugye ebből nem aktiválom mindet, viszont nyitogatok-zárogatok be füleket és az is 30+ magassága szokott átlagosan lenni.

Én mondjuk 32 bites verziót használom a programból, ami eleve lekorlátozza a használható memória méretét, de amúgy is bőven van memória a gépben, szóval az biztos nem szokott elfogyni alóla

read-only mode on the forum

(#973) Bali27 válasza AtHoS (#972) üzenetére


Bali27
addikt

Értem. Nálam 12 giga ram van szóval elég bőven, és 64 bites verzsön.
Lehet azzal lehet a gond? Kb 1 hónapja van az egyik frissítés után jött elő

(#974) AtHoS válasza Bali27 (#973) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Megpróbálhatod a 32bites verziót, nem veszítesz vele semmit, bár nem tudom külön profil mappát használ-e a kétféle verzió esetében

read-only mode on the forum

(#975) Ablakos válasza AtHoS (#972) üzenetére


Ablakos
őstag

50+ fül :Y Ha nálam 10 van nyitva, akkor már "takarítok", pedig jó széles a monitorom. Nem tudom agyilag követni mi merre van. :(

(#976) AtHoS válasza Ablakos (#975) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Most "csak" ennyi van nyitva és nincs benne rövid távú ideiglenes :B (lapcsoportban 8 fül van)

Amúgy vannak választó fülek, melyek behatárolják az egy témában nyitott füleket, így azért könnyebb közöttük navigálni :B

Bali27

Na most épp előjött egy érdekes spontán Vivaldi bezáródás. Kijelöltem egy szöveget itt ph! fórumon, majd nyomtam egy jobb klikket és a Keresés menüt szerettem volna megnyitni, miközben spontán bezáródott a Vivaldi. Néztem is nagyot hová lett a böngésző :F szóval valami valóban nem az igazi

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#977) Bali27 válasza AtHoS (#976) üzenetére


Bali27
addikt

Hát ja.. Nekem amikor az ablakokat zárom be akkor szokott sokszor előjönni.

(#978) AtHoS válasza Bali27 (#977) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ma előjött fül bezáráskor. Egyelőre lekapcsoltam a hardveres gyorsítást, meglátjuk így mit mutat :F

read-only mode on the forum

(#979) karldergroße


karldergroße
senior tag

Hiába állítom be,nem mutatja az instant keresési találatokat a keresőablakban, ha gépelni kezdek. Miért lehet ez?

(#980) poirot válasza karldergroße (#979) üzenetére


poirot
senior tag

Most a keresés az oldalon opcióra gondolsz ?

(#981) karldergroße válasza poirot (#980) üzenetére


karldergroße
senior tag

Nem, hanem a keresőmezőre, ami a webcímeknek fenntartott hosszú ablak mellett van jobbra.

(#982) poirot válasza karldergroße (#981) üzenetére


poirot
senior tag

Nálam sem. Ki szoktam ezt kapcsolni, nekem csak útban van.

(#983) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok,

Miért van az, hogy a Vivaldi ablakban nem történik semmi a Printscreen gombra? Minden más alatt az csinál egy képernyőképet a Snip&Sketch appal, de itt nem. Ha a taskbarra kattintok, úgy működik, és tudok persze a Vivaldi ablakból is képet kivágni, de idegesítő az extra akttintás.

(#984) AtHoS válasza #16820480 (#983) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem tudom mi az a Snip&Sketch app, de ha azt kihagyom a képletből, akkor simán működik a print screen Vivaldiban matatást követően, nem kell sehová kattintgatni, persze ilyenkor kézzel kell a vágólapról leszedni az elkészült SS-ot

read-only mode on the forum

(#985) #16820480 válasza AtHoS (#984) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez a W10 1809 óta az új screenshot tool.

(#986) AtHoS válasza #16820480 (#985) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No most megnéztem magamnak ezt az új eszközt. Bekapcsoltam gépházban a PrintSCR-gombra auto aktiválást. Nálam gond nélkül üzemel Vivaldi használata közben, egyből bedobja felül az ikon panelt

Szerk,

W10pro 1809 build 17763.253
Vivaldi 2.2.1388.37 (Stable channel) (32 bites)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#987) AtHoS válasza AtHoS (#986) üzenetére


AtHoS
nagyúr

hmmm...úgy veszem észre, hogy ha rendszergizda jogokkal futtatott program éppen az aktív, akkor nem hozza be ezt a metsző alkalmazást a PrintSCR gombra

read-only mode on the forum

(#988) #16820480 válasza AtHoS (#986) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hmm, most újraindítottam külön a böngészőt megint, és most működik. Lehet, hogy valami frissült a háttérben, és amiatt nem akarta az igazságot, pedig szerintem volt mostanában újraindítás (általában csak sleepben van a gép).

(#989) poirot


poirot
senior tag

Itt, az alábbi linken, az első videot letudjátok játszani a Vivaldival?

[link]

Még mindig gondjaim vannak a videókkal.

Vivaldi 2.3.1430.4 (Hivatalos verzió) (64 bites)

(#990) AtHoS válasza poirot (#989) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Ez történik, amikor az embernek nem fizetik meg a bérét." videót?

Simán, egyszerű tecső beágyazott vidi.

Nálam mondjuk nincs telepítve codec pack a gépre, hátha ez az infó segít számodra
Vivaldi 2.2.1388.37 (Stable channel) (32 bites) + hardveres gyorsítás engedélyezve (AMD Vega)

A 2.3 az szvsz. béta verzió lesz...vagy nem?

read-only mode on the forum

(#991) Ablakos válasza poirot (#989) üzenetére


Ablakos
őstag

Igen nálam is ez a beta megy és rendben megy a video.

(#992) ledgeri


ledgeri
nagyúr

... meg akartam nézni valamit gyorsba inkognitó ablakon keresztül, bezártam...

Újranyitásakor normál módban tapasztaltam, hogy a munkamenetemmel még a bizalmam is oda... Szép volt, jó volt... Marad a Tűzróka (különösen mivel a Chromium history-kezelése borzalom!).

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#993) repvez válasza poirot (#989) üzenetére


repvez
addikt

Nálam az utolsó tabil 64 bites verzio van fenn amit a többiek is irtak, de nálam is még mindig fennáll a hiba jelenség amit már párszor jeleztem, hogy az insta videokat és még pár beágyazott videot vagy reklámot nem játszik le, csak szöld kép lesz , de mikor a beágyazott méretben akarom inditani akkor is magátol kinagyit teljes méretre ott átvált zöldre ellmegy a hang , majd visszaadja az eredeti oldalt, de már zöld képpel a beágyazás helyén.
Már többször volt VGA driver csere, windows frissités és a vivaldi is frissult, de a hiba megmaradt.

3 különbözö konfigon is ahol csak a vivaldi volt a közös pont. meg a win 10

(#994) Popes válasza repvez (#993) üzenetére


Popes
őstag

Azért a telepített kiegészítőkre is érdemes ránézni mert tudnak galibát okozni.

Deus ex machina

(#995) AtHoS válasza repvez (#993) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Esetleg HW gyorsítás nélkül is nézted?

read-only mode on the forum

(#996) repvez


repvez
addikt

nincsenek kiegészitok telepitve minden defaulton van a HW gyorsitást se tudom hol kell beállitani, igy az igy ugy van ahogy alapbol települ.

de ha ez azt jelentené, hogy a vga decodolná a videokat és most on állásban lenne, de off állásban megjavulna akokr Softveresen lehet nem birná a nagyobb felbontásu videokat lejátszani .?
van pedig most van kikapcsolt állapotban és ezért lesz zőld, mert nem használja a hardvert?

ahogy néztem mintha mp4es videok meg a webgl es kodeces videokkal lenne a gond,

mivel YT alatt semmi gond nincs, de az insta az folyamatosan ezt csinálja meg az SG forumon pár beépülö modulo videonál.

(#997) Ablakos


Ablakos
őstag

Legújabb snapshot
Ha valakinek van ideje ránézni, hogy összeomlik-e a böngésző a konfigurátor gombra kattintva.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#998) Sdi válasza Ablakos (#997) üzenetére


Sdi
addikt

Nekem nem. Megy rendesen.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#999) AtHoS válasza repvez (#996) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Címsorba másold be ezt: chrome://settings majd Enter. Itt görgess le az oldal aljára és katt a Speciális-ra. Miután lenyílt a többi beállítás szintén görgess le alulra és ott lesz a HW gyorsítás ki-be kapcsolási lehetőség (Hardveres gyorsítás alkalmazása lehetőség szerint)

read-only mode on the forum

(#1000) poirot válasza Ablakos (#997) üzenetére


poirot
senior tag

Összeomlik az enyém is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.