Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) myke01 válasza Ablakos (#1050) üzenetére


myke01
senior tag

Az utolsó mondatodra -- >A bugreportot pont lex@rják ,amit küldtem pár hónapja . Semmi reagálás nem érkezett ,pedig nem találtam hasonlót hozzá. Na mindegy ,majd lehet 1x foglalkoznak vele , addig marad a "Rókázás" :) .

[ Szerkesztve ]

(#1052) repvez


repvez
addikt

valaki esetleg insider a win10nél? olvastam egy cikket, hogy a következö májusi winfrissités balassitja a cromium alapu bongészőket.Erről valami infó vagy tapasztalat?

Nekem ami feltünt az ujabb verziokkal, hogy a frissités gomb átkerült balra a kereső sávnál, meg a fülek nem annyira különulnek el a többitől , hogy melyik az aktiv.
Ha 10 oldal meg van nyitva akkor nem mindig lehet eltalálni, hogy hol van a fül amit be kéne csukni.

Egy másik kérdés, ha van elmentve egy bbokmarkom a kedvenc oldalakkal , meg most amit használok esetleg egy régebbi nem vivaldis kedvenc lista akkor ha beimportálom akkor hogyan tudom egybegyurni öket, hogy ne összekombinálja az oldalakat egy listába és ne legyen dublikálva sehol ?

1000+ oldalnál a manuális átnézés nem játszik, hogy mi az ami 2x van meg vagy mi ami nincs.

(#1053) AtHoS válasza repvez (#1052) üzenetére


AtHoS
nagyúr

W10 pro x64 1903 18362.86 alól használom most a Vivaldi-t (2.4.1488.40 (Stable channel) (32 bites))

Nem érzek lassulást ezen a Win verzión az előző 1809 (17763.437)-hez képest.

"Ha 10 oldal meg van nyitva akkor nem mindig lehet eltalálni, hogy hol van a fül amit be kéne csukni."

Nálam általában 40+ fülek vannak nyitva, minimum szélesség 30-ra van állítva(, de ezt lehet növelni), viszont, ha valamelyik fül fölé viszem az egérkurzort, akkor kis bélyegképben megmutatja az adott fül tartalmát, tehát nagyon egyszerű beazonosítani a füleket/lapokat

Az importált könyvjelzők hihetetlen ;] , de Importált könyvjelzők mappába fognak kerülni, így nem tud "összekombinálódni", viszont duplikátum keresést nem láttam funkcióként a könyvjelzők kezelésénél

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1054) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Azt vettem észre gpu-zben figyelve a vga órajeleit hogy vivaldin bekapcsolt hardveres gyorsítás mellett is alap órajelen van a gpu. Nem úgy mint chrome,opera,ff, társain.
Nagyon jó is ez így, be sem kell kapcsolnia a vga ventilátornak, meg amúgy is semmi sem akadozik.

(#1055) myke01 válasza bobalazs (#1054) üzenetére


myke01
senior tag

Ez talán attól is függ ,hogy milyen hardware-készlet van a gépedben /laptopodban . Sajnos én úgy vettem észre ,eléggé erős alap kell neki , nem elégszik meg pl. egy Intel Pentium B960 2,2GHz-es CPU-val :( .

(#1056) Ablakos


Ablakos
őstag

Az oldalon keresés (cntrl+f)is szépen fejlődik. :((

Legalább poénos a kép.

[ Szerkesztve ]

(#1057) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

elég jó ez a theme. [link]

(#1058) repvez válasza bobalazs (#1057) üzenetére


repvez
addikt

ezen mi az ami olyan jó?

(#1059) Dumi86


Dumi86
senior tag

Üdv Tudja e valaki hogy hogyan lehet beállítani hogy a gyorshivón frissüljenek automatikus a bélyegképek? Kézzel ugye rá lehet frissíteni,de jó lenne ez automatán ha lehet.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1060) Ablakos válasza Dumi86 (#1059) üzenetére


Ablakos
őstag

Sehogy.

(#1061) Dumi86 válasza Ablakos (#1060) üzenetére


Dumi86
senior tag

Az úgy szuper :D Ennyi beállítás mellett erre pont nem gondoltak? Vagy direkt nincs ilyen?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1062) Ablakos válasza Dumi86 (#1061) üzenetére


Ablakos
őstag

Ne legyünk igazságtalanok. A fixifoxi , chrome lassan a 100. verzió felé halad. A hegedűs még csak a 2.6-nál jár. Biztos arra is jut fejlesztési idő, valamikor. :U
Engem az bosszant, hogy javított VB bugokban továbbra is hiba van.

(#1063) Dumi86 válasza Ablakos (#1062) üzenetére


Dumi86
senior tag

Igazad van egyszer megoldják :) Egyébként 2napja tértem át Operáról kb 10év használat után. Sokkal jobban bánik az erőforrásokkal a Vivaldi szerintem. Átimportáltam mindent Operábol és agyő Opera :D Amúgy mi az a VB bug?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1064) Ablakos válasza Dumi86 (#1063) üzenetére


Ablakos
őstag

VivaldiBug. A changelog VB és néhány számjeggyel hivatkozik a megoldott problémára. Úgy tudom nem nyilvános a bug kezelés, tehát felhasználók nem tudnak jelenteni bugot.
(A vivaldi fórumban nyavalygunk, amíg meg nem unjuk.)

(#1065) myke01 válasza Ablakos (#1064) üzenetére


myke01
senior tag

(#1066) togvau


togvau
senior tag

sziasztok, hogy lehet a vivaldiban törölni ezeket a hülye spam felajánlásokat a címsorba íráskor? (independent, premierleague, stb)?

hitler, sztálin, micro usb

(#1067) vlaci79 válasza togvau (#1066) üzenetére


vlaci79
senior tag

Vivaldi könyvjelzőket törlöm telepítés után.

(#1068) togvau válasza vlaci79 (#1067) üzenetére


togvau
senior tag

Tényleg! Köszi, úgy emlékeztem már töröltem. Bár lehet hogy mint az opera, ez is minden frissítésnél visszateszi a fizetett hirdetéseket.

hitler, sztálin, micro usb

(#1069) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mivel hiányzik ebből (is), ami minden Chromium alapu cuccból hiányzik, így búcsút vettem ettől (is).

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1070) Dumi86 válasza ledgeri (#1069) üzenetére


Dumi86
senior tag

Mi az ami hiányzik pontosabban? Én kb 10 év használat után tértem át Operáról.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1071) Phülöp válasza Dumi86 (#1070) üzenetére


Phülöp
addikt

A 10 évvel ezelőtti Opera funkciói például.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1072) ledgeri válasza Dumi86 (#1070) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az hogy natívan tudjam rendezni az összes böngészési előzményem név, url, megnyitás szám vagy idő alapján anélkül, hogy napokba lennének csoportosítva!
Meg hogy ha nyitok egy privát ablakot, akkor ne vesszen el a meg nem nyitott munkamenet... (Ez kétszer megtörtént, és nem fájl másolgatós, mint a FF-ban, hanem külön exe letöltös, ha vissza szeretném állítani...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1073) togvau


togvau
senior tag

Update loop. Vadul idítgat, és zárogat be vivaldi processeket, végtelen ciklusban néha felvillanó update csíkkal, 10 perce. Taskkill-el sikerült kilőnöm, az összeset. Uninstall. Ürülékből (chrome) nem lehet várat építeni.

hitler, sztálin, micro usb

(#1074) Ablakos


Ablakos
őstag

Nem tudok egy url-t egyszerre a speed dial és a bookmark bar -on tárolni. Ha az egyikre mentem leveszi a másikról és vv. Ez így működik vagy nem értek hozzá?

(#1075) poirot válasza Ablakos (#1074) üzenetére


poirot
senior tag

Kipróbáltam most, nekem működik mindkettőn ott van egyszerre.

Vivaldi 2.7.1594.4 (Hivatalos verzió) (64 bites)

(#1076) Ablakos válasza poirot (#1075) üzenetére


Ablakos
őstag

Akkor csinálja a lelkem, amikor cntrl+d -vel mentem. (Eddig mindig így mentettem.) Ha jobb gombbal választok hozzáadást akkor jó.

(#1077) poirot válasza Ablakos (#1076) üzenetére


poirot
senior tag

Másolás majd a link hozzáadása, mindig így szoktam a speed dial-hoz hozzáadni, a bookmark bar-ra egyszerűen csak lehúzom.

(#1078) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Hmmm.... a nemrég települt 2.7.1628.30 verzió megjegyzi a rögzített lapok egyénileg beállított nagyítását

read-only mode on the forum

(#1079) 1egaly


1egaly
aktív tag

A rögzített lapokkal kapcsolatban,újabban a rögzített lapokat nem tölti újra,pedig be van pipálva..
Hasonló tapasztalat?

(#1080) Ablakos válasza AtHoS (#1078) üzenetére


Ablakos
őstag

Ezt úgy értsem, hogy beállítod , bezárod és újra megnyitáskor a beállított lap % fogad? (Nekem nem így van, csak lehet nem jól gondolom.)

[ Szerkesztve ]

(#1081) AtHoS válasza Ablakos (#1080) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Rögzített lapról van szó, tehát ha a böngészőt bezárom, majd valamikor újra elindítom, akkor a rögzített lapon automatán a korábban beállított %-ú "nagyítás/kicsinyítés" marad és nem a default beállítási érték.

Ezelőtti verzióknál a beállításokban megadott default nagyítási/kicsinyítési %-os értékkel dobta be, emiatt ha a kérdéses lapra váltottam, akkor kézzel mindig át kellett állítanom, de a szerdán felrakott fentebb írt verziónál nem kell már szórakoznom ezzel, mivel megjegyzi.

Az "még" nincs implementálva (ha egyáltalán lesz), hogy adott webcímek megnyitása esetén auto nagyítson/kicsinyítsen a defaulthoz képest. Nem is látok ehhez szükséges paramétert a webhelybeállítások között (a zöld lakaton balklikkes menüben)

szerk. be van nálam kapcsolva, hogy a rögzített lapokat ne zárja be

1egaly

Nálam is be van, de nem csak újabban, hanem soha nem tapasztaltam, hogy indulásnál frissülne a tartalom. Amikor kiléptem látható tartalom marad a következő indulásnál is. Talán a "Visszaállított lapok szakaszolt betöltése" funkció nem az igazi, de enélkül minden lapot betölt talán :F

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1082) Cyrin


Cyrin
addikt

Hbo go filmet nem sikerült elindítani, Chrome alatt megy. Másnál is ilyen?

(#1083) Ablakos


Ablakos
őstag

Hol találhatóak a bejelentett bugreport-ok? A bejelentés oldala megvan, de a listát nem találom.

(#1084) SharpSA


SharpSA
veterán

Megjelent Androidra a béta kiadás. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1085) 1egaly válasza SharpSA (#1084) üzenetére


1egaly
aktív tag

Q* va jó!!
Percek alatt szinkronizálta az asztalit,ajánlom!!

(#1086) Fred23 válasza SharpSA (#1084) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi a hírt, nem tudom, milyen régen vártam már!

(#1087) poirot válasza 1egaly (#1085) üzenetére


poirot
senior tag

Honnan szedtétek le ? Mert a Google play-ban nem találom.

(#1088) Sz_Imre válasza poirot (#1087) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Tudom nem engem kérdeztél.
Így ird be: Vivaldi beta - akkor kellene találatnak lennie.

(#1089) SharpSA válasza poirot (#1087) üzenetére


SharpSA
veterán

Vivaldi Beta

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1090) poirot válasza SharpSA (#1089) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek.

(#1091) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem az ő hibája, de sajnos nem tudja az asztali nézetet Mobilarénán. :(
Ettől függetlenül kézre áll, és megtartom másodlagos böngészőnek.

(#1092) 1egaly


1egaly
aktív tag

Érdekes amíg nem szinkronizált voltak témák,sötét mód,most eltünt...Node nem baj,azért béta..😉

(#1093) Popes


Popes
őstag

IOS-re is lesz?

Deus ex machina

(#1094) SharpSA válasza Fred23 (#1091) üzenetére


SharpSA
veterán

Dehogynem tudja. Ott van a menüben (jobb felső sarok) és át is vált. A képernyő szélessége az, ami korlát, de simán hozza az asztali nézetet.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1095) Fred23 válasza SharpSA (#1094) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tudok a beállításról, de mindegy, hogy be van -e kapcsolva vagy sem, ilyet nem kapsz sehogy:

Samsung böngészővel.

(#1096) SharpSA válasza Fred23 (#1095) üzenetére


SharpSA
veterán

Mert ahogy írtam, nem olyan széles a képernyő. Csak vedd keskenyebbre a PC-n az ablakot és meglátod, ugyanolyan lesz. Nálam a középső és a jobb oldali rész látszik, a bal nem. Az oldal működik így, nem a böngésző.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1097) Fred23 válasza SharpSA (#1096) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem, itt arról van szó, hogy nem tudja az asztali nézetet a lapcsalád új oldalain. (Prohardveren még nem tudom, milyen.)
Ezt kapom bármilyen beállítással, és ez mobilos nézet:

Ha nem világos még mindig, akkor csak arra kérlek, tegyél be egy olyan képernyőmentést Vivaldiról, mint amit az #1095-ben betettem. Nem fogsz tudni sehogy. Az ugyanis egy működő asztali nézet, olyan, mintha PC-n lennék.

(#1098) Fred23 válasza SharpSA (#1096) üzenetére


Fred23
nagyúr

Prohardveren tudja az asztali nézetet, megnézheted! :C

Szóval -ahogy írtam is- ez nem a böngésző hibája, hanem a megújult lapcsaládé, és sajnos alig van pár böngésző, ami a hibájukat jól tolerálja. A Samsung böngésző viszont valamiért mégis jó, de például az Opera ugyanúgy nem tudja az asztali nézetet Mobilarénán, ahogy a Vivaldi. :(

(#1099) SharpSA válasza Fred23 (#1097) üzenetére


SharpSA
veterán

Asztali gépen ugyanígy néz ki az ablak, ha eléggé keskenyre állítom az ablak szélességét és igen ez az oldal "hibája", nem a böngészőé.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1100) SharpSA válasza Fred23 (#1098) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem látom értelmét mikroszkóppal nézni az oldalt telefonon, nekem teljesen jó a mobil nézet.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.