Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Ablakos


Ablakos
őstag

A mobil vivaldiban mi az a 3x3 pettyes gomb a képernyő alsó középső felén?

(#1102) Fred23 válasza SharpSA (#1100) üzenetére


Fred23
nagyúr

Van, akik azt szeretik jobban, tény. Én maradok az asztali nézetnél. Ehhez az igényemhez keresek böngészőt is.

Szerk.: PC-n is látsz buborékokat meg csillagot?! Csak mert az a mobilos nézet.

[ Szerkesztve ]

(#1103) 1egaly válasza Ablakos (#1101) üzenetére


1egaly
aktív tag

Home gomb,gyors elelérés,szerintem

(#1104) SharpSA válasza Fred23 (#1102) üzenetére


SharpSA
veterán

Miért nem hiszed el? Ahogy már írtam, igen, ha az ablak szélessége már csak ekkora vagy kisebb (a monitor vízszintes felbontása 1920):

Ha már egy picivel nagyobb, akkor ilyen:

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1105) Fred23 válasza SharpSA (#1104) üzenetére


Fred23
nagyúr

Elhiszem, de állatira furcsa számomra, hogy valaki PC-n is mobilos nézetet használ időnként. Én még sosem láttam a csillagos-buborékos verziót PC-n, de mondjuk nem is szeretném.

Itt melyiket állítottad be? (Mobilarénán a beállításaid.) Reszponzív?

Nálam mindig egyforma -asztali nézetes- a Mobilaréna, akár mobilról, akár PC-ről vagyok. Csak ugye a legtöbb böngésző az új dizájnos Mobilarénát nem tudja asztali nézetben megjeleníteni. Neked ez nem probléma, de nekem igen.

[ Szerkesztve ]

(#1106) Fred23 válasza Fred23 (#1105) üzenetére


Fred23
nagyúr

*böngésző -> mobilos böngésző

(#1107) SharpSA válasza Fred23 (#1105) üzenetére


SharpSA
veterán

Dehogy használom a mobilos felületet PC-n, viszont ha két ablakot szeretnék egymás mellett, akkor ez jön be. Viszont ezt a beállítást mindjárt megnézem, nem tudtam, hogy van ilyen is.

Automatikus (reszponzív) van nálam beállítva, de mindjárt megnézem a többit is, lehet-e valamelyikkel jobb.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1108) SharpSA


SharpSA
veterán

Marad az automata. Mobilon nem jó az asztali vagy táblagép nézet, túl picit a betűk.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1109) 1egaly válasza 1egaly (#1092) üzenetére


1egaly
aktív tag

A sötét mód előhozása: chrome://flags/#enable-android-night-mode ,ezt beütni a címsorba,és default helyett enable,újraindítás...

(#1110) repvez


repvez
addikt

Feltettem én is a beta androidos böngeszőt.
Pár kérdésem lenne.
A sötét modot bekapcsoltam a téma menüpont alatt a böngésző át is váltott sötétszürkére, de a megnyitott oldalak ugyan ugy maradtak a normál módban. általában fehéren. Chrome alatt ezek is feketék igaz ott meg inkább csak inverz szineket használ mert néhány weblap képe inverz szinnel jelenik meg igy olyan mintha negativ filmet néznék.

A második, hogy bejelentkeztem a vivaldis accuntommal és bekapcsoltam hogy szinkronizáljon és ki is irta, hogy sikeres szinkronizáció, de mégse látom se a gyorshivó csempéken az elmentett oldalakat sem a könyvjelzők között a kedvenceket.
Hogy lehet megoldani, hogy biztosan megjelenjen ott is minden weblap amit mentettem eddig ?

tudom, hogy béta ,de ha már van ilyen opció akkor csak müködne valahogy.

(#1111) Sweet Lou 6 válasza repvez (#1110) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

a böngésző át is váltott sötétszürkére, de a megnyitott oldalak ugyan ugy maradtak a normál módban
ez a sötét mód egyelőre csak az UI-ra vonatkozik

ki is irta, hogy sikeres szinkronizáció, de mégse látom se a gyorshivó csempéken az elmentett oldalakat
próbáltad az appot bezárni/újra megnyitni? nálam ez simán működött. esetleg egy cache törlés lehet érdemes még megpróbálni, ha továbbra sem szinkronizál.

sweetlou6.wordpress.com

(#1112) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Hol lehet a sötét témát beállítani?
Esküszöm nem találom, délelőtt még volt még. 🤔🤔

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1113) Orlin válasza Orlin (#1112) üzenetére


Orlin
addikt

Sikerült.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1114) Dumi86


Dumi86
senior tag

Hát ez a Vivaldi béta nálam addig működik amig nem szinkronizálok,onnantól pár másodperc és " a program működése leállt" van. Nokia 5.1plus android 9. Süti törlés nem segített és maga a Vivaldi bezárása se megoldható mert mire rányomnék hogy bezárás már rég bezárja saját magát hibával. Nálam ez még tényleg béta :) PC-n használjuk tovább,ha kész lesz androidon biztos használni fogom mert amúgy külsőleg bejövös és szuper gyorsaságú.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1115) 1egaly válasza Dumi86 (#1114) üzenetére


1egaly
aktív tag

#1109

[ Szerkesztve ]

(#1116) Ablakos


Ablakos
őstag

Megérdeklődöm, hogy a search bar suggestions jól működik windows környezetben? (latest snapshot) Vagy egyedileg nem jó nálam valami.
A "viv" szókezdeményre nagyon sok, a "vis" kezdetre semmi.
Elvárásom szerint :U a google.com keresőlap szerint kellene felvetni találatot.

[ Szerkesztve ]

(#1117) Fred23 válasza SharpSA (#1108) üzenetére


Fred23
nagyúr

Állíthatod azt is.

(#1118) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Desktopra megjelent Vivaldi 2.8.1664.35 verzió nálam minden egyes indításnál a legelső 2 fület eltünteti (utolsó munkamenettel van indítva). Pár indítás után már nem marad fül az utolsó munkamenetből és mindegy, hogy rögzített-e a fül avagy sem.

Visszaraktam a 2.7-es verziót, azzal nem jelentkezik ez a probléma. Remélem mielőbb javítják a hibát....hordozható verzióban felrakottnál is ugyanúgy jelentkezik

read-only mode on the forum

(#1119) AtHoS válasza AtHoS (#1118) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Közben vivaldi fórumon olvasom, hogy File menü Kilépés menüponttal kilépve nincs ez a probléma, illetve Kilépésre billentyűkombót hozzárendelve és azzal kilépve szintén nem jelentkezik, viszont ALT+F4 ugyanúgy problémás, mint a jobb felső sarokban lévő X-el való kilépés

read-only mode on the forum

(#1120) Orlin


Orlin
addikt

The first of many – Vivaldi Android Browser snapshot 1624.207

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1121) Ablakos


Ablakos
őstag

A mobilos valtozatban, ha bekapcsolom a kisegítő lehetőségben a nagyítást (pl. 120%) elcsúszik az érintés. Tehát ahova az ujjam teszem nem ott keletkezik az erintes. Mintha (checkbox, textbox) melle mutatna az ujjam. 100%-nal jo a működés. Ezt a funkciot hasznalom a chromban es ott rendben van. Másnál is van ilyen jelenség?

Huawei 10" tablet

[ Szerkesztve ]

(#1122) SharpSA


SharpSA
veterán

Hol lehet beállítani a PC-n, hogy új fül esetén a címsorban legyen a kurzor, ne az új lap keresésen?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1123) AtHoS válasza SharpSA (#1122) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha a keresőmezőket kikapcsolod pont jó lesz a végeredmény ;]

Amúgy meg a keresésre is alkalmas címsor mellett van szükség egyéb keresőmezőre?

Más:

google drive-ról való nagy méretű fájlok letöltésénél nálam nagyon sokszor előfordul (99%), hogy hibásan töltődnek le Vivaldi-val a nagyméretű fájlok 100+ MB-nál már jelentkezik a hiba és ha többször töltöm le, akkor minden letöltés eredménye más-más méretű lesz.

Ez most általános Vivaldi betegség vagy összeakad valami progival a gépemen (W10x64, webroot+adguard+malwarebytes védelmi szoftok)? EDGE-el ugyanazok a fájlok már elsőre hibátlanul töltődnek le :F

Egyéb letöltéseknél még nem tapasztaltam ezt a problémát

read-only mode on the forum

(#1124) SharpSA válasza AtHoS (#1123) üzenetére


SharpSA
veterán

Így sem jó, mert CTRL+T-re nem a cím mező aktív, ugyanúgy oda kell kattintanom.

Megvan: új lap tartalma üres oldal... Ha egyéb van beállítva, akkor a gyorshívó aktív...

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1125) AtHoS válasza SharpSA (#1124) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam új lap esetén gyorshívó van beállítva és a címsorban villog a kurzor (+ gombbal és CTRL+T-vel is). Érdekesek ezek az eltérések (címsor melletti keresőmező és gyorshívón a kereső ki van kapcsolva)

read-only mode on the forum

(#1126) SharpSA válasza AtHoS (#1125) üzenetére


SharpSA
veterán

Kikapcsoltam én is a keresősávokat. Keresem a beállítást, illetve nézem a kiegészítőket is, hogy mi kavarhat be....

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1127) poirot


poirot
senior tag

Legutóbb megcsinálták hogy a Adobe Flash beépülő modul működjön, a mai frissítés után, több helyen feldobja, hogy frissítsél, ez persze semmit nem old meg, mert egy Help oldalra dob, nem konkrétan a linkre, illetve a másik a futtatás opció, rákattintva hajlandó futni a flash. A beállításoknál be van pipálva a futtathatósága.

(#1128) poirot válasza poirot (#1127) üzenetére


poirot
senior tag

Valószinű véletlen egybeesés lehet, hogy pont frissítés után jött elő ez a probléma, rákerestem az Adobe Flash-ra és felraktam a gépre. A hiba megszűnt.

(#1129) Dumi86


Dumi86
senior tag

Vivaldi használók,azon belül is aki Ublock Origint használ. Nálatok frissült-e már a bővítmény 1.23.0-ra? :) Automatikusan kellene ha jól tudom,de eddig semmi.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1130) poirot válasza Dumi86 (#1129) üzenetére


poirot
senior tag

Nálam, 1.22.4 -es van fent.

(#1131) Dumi86 válasza poirot (#1130) üzenetére


Dumi86
senior tag

Oké nálam is :) Én meg azt hittem valami nálam van,hogy még nem frissült.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1132) myke01 válasza Dumi86 (#1131) üzenetére


myke01
senior tag

Még mindig a "régi" ;)

(#1133) Dumi86 válasza myke01 (#1132) üzenetére


Dumi86
senior tag

Hát én fogtam töröltem és utána már csak az újat engedte felrakni :D (fene a türelmetlen formám). De ettől még kiváncsi leszek nálad mire rakja fel automatikusan.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1134) myke01 válasza Dumi86 (#1133) üzenetére


myke01
senior tag

Már az 1.23-as verza fut ,de csak a bővítményeket manuálisan frissítve "jött elő" . Nem is értem ezt ,nem automatikusan kellene frissülniük ?

(#1135) Cyrin válasza myke01 (#1134) üzenetére


Cyrin
addikt

én nem csináltam semmit, és 1.23 van.

(#1136) myke01 válasza Cyrin (#1135) üzenetére


myke01
senior tag

" Ki érti ezt ?! Én nem " :))

Lehet nálam van valami gixer a rendszerben ,vagy a böngészőben ...

(#1137) Dumi86 válasza myke01 (#1134) üzenetére


Dumi86
senior tag

Másik gépemen nálam is úgy kellett engedélyeznem újra az Ublockot,gondolom ez valami feature lehet,mert amúgy a háttérben frissítette az új verzióra csak engedélyezni kellett neki hogy újra működhessen.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1138) SharpSA


SharpSA
veterán

Hol lehet kikapcsolni egy weblap értesítéseit?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1139) Ablakos válasza SharpSA (#1138) üzenetére


Ablakos
őstag

vivaldi://settings/content/all

webhelybeállítás -> értesítés

(#1140) SharpSA válasza Ablakos (#1139) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1141) repvez


repvez
addikt

Másnál nem jelentkezik az a probléma , hogy egyszercsak megáll az oldal.A lapok között tudok váltogatni, de se a linkekre se gombokra nem reagál a böngésző, se a jobb gombra, bezárni is csak a feladatkezelövel lehet.
64bites stabilt használok .

(#1142) AtHoS válasza repvez (#1141) üzenetére


AtHoS
nagyúr

32bites stabil verzióval ilyet nem tapasztaltam, pedig 50+ fülecske figyel azért, bár ugye ebből csak azok aktívak amikre aktuális menetben kattintás is történt

read-only mode on the forum

(#1145) repvez


repvez
addikt

Még a multkorihoz annyi pluszb, ha egy oldalon beágyazott YT video van és rákttintok a play gombra akkor egyszer körbe megy a betötlő ikon és ujra beadja a play gombot és nem indul a video csak második kattintásra.

(#1146) Wolfskin


Wolfskin
őstag

heló,

a tabulátorok több sorba rendezésére azóa sincs megoldás? :(

üdW

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1147) Wolfskin válasza Wolfskin (#1146) üzenetére


Wolfskin
őstag

És arra esetleg tud valaki valami mondani, hogy az Ad Blockerek hova tűnnek el időnkén? Mintha a vivaldi időről időre magától uninstallálná a bővítményeket. Vagy valaki más teszi ezt...? :F :Y

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1148) Cyrin


Cyrin
addikt

Az oldalsávon a könyvjelzők alatt megjelenő részltező ablakot hogy lehet kikapcsolni? Elfoglalja a könyvjelzőktől a helyet...

(#1149) htc07


htc07
addikt

másnál is szokott random nyom nélkül bezáródni az összes ablak?

írom nagyban a kommentet ph-ra, felnézek, erre már az asztalra gépelek, mert a vivaldi ablakok nyomtalanul eltűntek.

ugyanez otthoni és céges gépen is, win10 különböző verzióival (a vivaldi uptodate, de csinálja már pár verzió óta).

hogy tudnék erről valami logot szedni?

[ Szerkesztve ]

(#1150) AtHoS válasza htc07 (#1149) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Első lépésben kapcsold ki a hardveres gyorsítást. Már bekerült a beállításokba a módosítási lehetősége, így egyszetű kereséssél gyorsan megtalálod

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.