Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) repvez


repvez
addikt

Még mindig snapshoton vagyok , de most elöjött olyan, hogy töröltem a temp mappából a felesleges dolgokat a rendszer winyón és azóta az összes szöveg az oldalakon recés lett olyan mint amikor nem nativan jelenik meg a kijelzőn recés mint amikor nincs élsimitás és van , hogy az egyik betü fele vastag fekete a másik meg vékonyabb és szürkés , ha oda nem fedte le rendesen a pixel.

Ja és még mindig akadnak a videok, ha egy ablakban fut a yt akkor mellette egy másikban már akad a többi video .

(#752) repvez válasza repvez (#751) üzenetére


repvez
addikt

Még mindig nem oldodott meg a gondom a videokkal kapcsolatban, már a windows 10 is ujrafrissult a fall creatorra , a VGA drivert is ujratettem a vivaldit is leszedtem és a stabilat telepitettem vissza, de a probléma mindig maradt.
Ha a yt video megy akkor mellette nem tudom a facen vagy más oldalon beágyazott videokat megnézni, mert megakad a lejátszás.

A net a speedtest szerint hozza a névleges sebességet stabilan akadások nélkül.

(#753) Sub-ZeRo válasza repvez (#752) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen géped van?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#754) repvez válasza Sub-ZeRo (#753) üzenetére


repvez
addikt

amd x4 965be, hd7850 2gb , 8gb ddr3 rom, win 10 pro 64bit,
seagate 320gb, wd 640gb hdd, asrock 970ext4 lap.
meg invitel 15/0,9es net.

(#755) Sub-ZeRo válasza repvez (#754) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kevés a neted... 😕

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#756) repvez válasza Sub-ZeRo (#755) üzenetére


repvez
addikt

Eddig nem volt az , csak az utóbbi pár hét alatt?
Eddig ment a 4k video mellett is minden , most meg még van, hogy egy video alatt is beletöltöget és bufferből is kéne neki másodjára már folyamatosan lejátszani sztem , de bármenyniszer lejátszom egymás után ugyan azt a videot mindegyszer tölt a video alatt vagy csak megakad, a hang viszont nem olyankor begyorsitva vagy tovább ugorva a kép utoléri a hangot ,majd pár másodperc mulva ismét beakad.

(#757) Skynet258


Skynet258
veterán

Hát ennyi volt, pár hónap után kénytelen vagyok elköszönni a Vivalditól... Állandóan azt csinálja ugyanis, hogy restart után az előző lapok nem nyílnak vissza, csak a kukából lehetett őket visszaállítani. De ma cirka 100 lap elvesztése után meguntam a dolgot. :(((

Csak kérdés, hogy a mostanában eléggé lehúzott Chrome-ra térjek vissza, az átalakuló Firefoxra, vagy Edge? Ez utóbbi még érdekelne is, de nincs rá Safe In Cloud bővítmény. No mindegy, talán egyszer visszajövök Vivaldira, mert amúgy tetszene, csak ez a hiba eléggé eltántorít. És próbálkoztam a netes tippekkel (másoknak is volt ilyen gondja), újratelepítéssel... ok a Win-t nem húztam újra de ahhoz nincs is kedvem. :U

https://geekpulse.hu

(#758) Sub-ZeRo válasza Skynet258 (#757) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én a Chrome-ot ajánlom. A vivaldi is fent van, de egyelőre a chrome nyert az online sync-kel...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#759) Skynet258 válasza Sub-ZeRo (#758) üzenetére


Skynet258
veterán

Nagyon sokáig azt használtam, de az utóbbi egy évben ahogy olvasgattam a topikot mindig csak a problémákról írtak (tudom, az emberek akkor írnak ha valami gond van).

https://geekpulse.hu

(#760) Ablakos válasza Skynet258 (#757) üzenetére


Ablakos
őstag

100 lap :Y 10 nekem már túl sok. Persze az igények különböznek.

(#761) Skynet258 válasza Ablakos (#760) üzenetére


Skynet258
veterán

10 kapásból olyan lap ami rögzítve van. :DDD Az a baj, hogy sok minden érdekel, az idő meg kevés, így félrerakom pár napig amíg átrágom magam rajta. Persze aztán újra összejön egy adag, és ez így megy sok sok éve már. Cserébe sok mindenhez hozzá tudok szólni, mert tényleg nagyon sokrétűen érdekel minden, de ennek ez az ára. Ha régen éltem volna akkor meg külön könyvtárszobám lenne kb. Ez így méretben (meg pénzben) még gazdaságosabb is. :DDD

https://geekpulse.hu

(#762) repvez válasza Skynet258 (#761) üzenetére


repvez
addikt

én is hasonloan vagyok és ezért is tetszik a vivaldi, mert az IE-n kivül egyik másik böngésző sem tudta, hogy a kedvenceket rögzitsem a bal oldalon mint az intézőt a winben.
Mert igy nem kell, hogy nyitva maradjon a lap hanem elmentem a kedvencek közé vagy mappába vagy csak ugy simán , igy mindig ott marad akár egy rendszer telepités után is, mert elmentem a bookmarkot és visszaimportálom amikor ujratettem a rendszert és minden maradt ahogy volt.

igy nekem is már van olyan 2000 lap elmentve , igaz nagyon sok már nem is él, de nem tudom mindet átnéuni már.

Tényleg erre van valami beépülö modul ami átnézné a halott linkeket vagy megkeresné azt az oldalt ahova átmozgatták?

(#763) Skynet258 válasza repvez (#762) üzenetére


Skynet258
veterán

Na anno én is könyvjelzőztem, és egy idő után nálam is baromi sok lap elmentve. Amiket aztán sosem néztem meg... Ezért maradtam annál, hogy sok lap megnyitva, mert amikor már nem látom az oldal ikonját sem, nemhogy a nevét a lapfülön (mert annyi van, hogy nem fér ki, pedig 34 colos ultra wide, hely az van) akkor "kénytelen vagyok" átnézni, elolvasni, és bezárni. :DDD Ha könyvjelzőzök akkor meg csak gyűlik, és az még több idő lenne, hogy átnézzem. Így is a Feedly most is ott vár 3 ezernél is több cikkel ami az RSS-ben gyűlik (ennél valszeg jóval több, de ezer fölött már nem írja a pontos darabszámot). :B
Na de akkor te gondolom megérted milyen dühítő, ha 100 lapod csak úgy eltűnik a semmiben. :(((

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#764) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! egy win10-es gépre telepíteném a vivaldit, dehiába van magyar nyelvre állítva a böngésző, majdnem minden angolul látszik a beállításokban, a telepítésnél stb. Az én gépemen ugyanez hibátlanul megy és magyar. Mi lehet az oka?

(#765) mexel


mexel
veterán

közben töröltem, letöltöttem mégegyszer most jó.

(#766) FF23


FF23
senior tag

Üdv!

Az másnál is van, hogy a 1.13.971.8-as verzió után, az egérgombbal nem minden oldalon megy a nagyítás/kicsinyítés? (W7x64)
Pl. a PH-n, Logauton lehet, Hardveraprón nem...

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#767) Popes


Popes
őstag

Valamiért a Google.hu-n a keresésnél ha elkezdem beírni a keresendő szót, nem kezdi el kiegészíteni hanem be kell írnom teljesen.
A keresési beállításokban nem találtam ilyen opciót és mindegy hogy be vagyok-e jelentkezve vagy sem.
Mit nézhettem be? :F
Valami ötlet?

Deus ex machina

(#768) poirot válasza Popes (#767) üzenetére


poirot
senior tag

vivaldi://settings/search/

Nálam itt engedélyezve van a

Keresési javaslatok engedélyezésénél

- Cim mezőben

- Kereső mezőben

Nézd meg, hogy nálad hogy van.

(#769) Popes válasza poirot (#768) üzenetére


Popes
őstag

Valamiért az most nem volt engedélyezve(pedig szoktam), valamelyik frissítésnél elfelejthette. Viszont a lényeg hogy hiába van engedélyezve a google.hu-n nem segít.
Másnak nincs ilyen gondja?

Ezt akarom visszakapni.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#770) #27441408


#27441408
törölt tag

A címsorban ki írja a weblap méretét és azt mennyi képet tartalmaz, beállítható, hogy ne tűnjön el pár mp alatt, hanem megmaradjon?

(#771) repvez


repvez
addikt

Nézte valaki a stabil vivaldit a folyamatok részt a windows feladatkezelőben?

Az mitől van, hogy 2 ablak van megnyitva az egyiken 8 a másikon meg csak az alap lap van megnyitva, ez 9 , de a feladatkezelőben 10et ir van amikor 11 et és van hogy eltünik magától, ez normális vagy valami pluszba használja ? mert mostanában van, hogy befagy a böngésző és csak ujrainditva javul meg 3 gombossal kell bezárni az elözöeket.

(#772) Ablakos


Ablakos
őstag

Egyszerre telepítettem windows 10-et és új snapshot Vivaldit. Előtte nem volt ilyen:

Video driver vagy valami vivaldi gubanc lehet?

[ Szerkesztve ]

(#773) Melack válasza Ablakos (#772) üzenetére


Melack
veterán

Milyen nyelvű a Win10-ed?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#774) Ablakos válasza Melack (#773) üzenetére


Ablakos
őstag

Magyar. Volt, hogy kinai betüknek is beillett, amit előadott a vivaldi.

(#775) poirot


poirot
senior tag

Üdv.

Kb. 1-2 hónapja írtam ide, hogy semmilyen bővítményt nem tudok hozzáadni a Vivaldihoz egy ideje. Ami van rajta az alábbiak;
I don't care about cookies, LastPass: Free Password Manager, uBlock Origin, Instapaper.

Ezeken kívül semmilyen bővítményt sem. Letöltéskor a Download interrupted hibajelzést adja ki minden esetben. A C meghajtóról van egy az egyben a D meghajtón egy müködő tükör másolatom, ami bármikor használható.
Kb fél éve készítettem. Ott uninstalláltam a Vivaldit úgy, hogy az előzményeket meghagytam. Felraktam a jelenlegi verziót, és ott viszont müködik a bővítmények hozzáadása. A fenti bővítmények is rajta vannak.

„Visszajöttem” a C-re, Vivaldi uninstall, előzmények meghagytam, fel az új Vivaldi és ismét nem tudok felrakni bővítményt.

Mit tegyek? Másoljam át a default könyvtárat a D-ről ?

Javaslatokat köszönöm előre is.

(#776) poirot válasza poirot (#775) üzenetére


poirot
senior tag

A beállításokat szépen átvette az újra installálás, viszont, most észlelem, hogyha új lapot nyitnék, ha csak nem az egér görgővel teszem, "felül írja" még a kezdő lapot is. Vagyis az új lapot nem az aktív mellé nyitja meg, hanem az aktívra. Megnéztem a beállításokat, de nem tudok rájönni a hibára. Esetleg valaki ? Köszönöm.

(#777) #27441408


#27441408
törölt tag

(#770) valaki?

(#778) Ablakos válasza Ablakos (#772) üzenetére


Ablakos
őstag

Hátha másnál is előfordul... Windows 10 alatt a Gépházban elérhető Méretezés, elrendezés, ha nem 100% -on van, akkor lesz ilyen grafikai probléma. Csak a Vivaldiban tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#779) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok !

A Vivaldi által elmentett jelszavakat hol lehet szerkeszteni/törölni ?

Köszönöm a válaszokat.

(#780) Melack válasza poirot (#779) üzenetére


Melack
veterán

A Chrome-os jelszókezelő paranccsal tudod itt is behívni
chrome://settings/passwords

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#781) poirot válasza Melack (#780) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm a gyors választ,meg van, csak az az a baj, hogy szerkeszteni nem engedi, csak törölni.

(#782) petya1005


petya1005
csendes tag

Sziasztok!

Arra tud valaki megoldást, hogy a könyvjelzősávon lévő mappák ne csak külön kattintásra nyíljanak le?

(#783) leviske


leviske
veterán

Sziasztok! Megint felmerült bennem, hogy kipróbálom. Viszont Operáról átköltözve a könyvjelzőknek nem hozta át az ikonjait. Ráadásul elég soknak akkor se tölti be, ha betöltöm az oldalt. Magát a böngészőt már többször újraindítottam, de semmi. :(

(#784) leviske válasza leviske (#783) üzenetére


leviske
veterán

Nos. Az oldalakban, amiknél nem tudta betölteni a favicont, a közös az volt, hogy az eredeti könyvjelző címhez viszonyítva mindegyik nyomott egy kisebb átirányítást (/index, meg ilyesmik). Ha később ilyesmibe bárki belefut, erre figyeljen oda.

(#785) Ablakos


Ablakos
őstag

Amíg nem készül el a syncron, mit is kell pontosan menteni, hogy visszaállítható legyen a vivaldi? (bookmarks, settings stb.) (A profilban cache meg a jó ég tudja még mi van, szerintem > 5000 fájlt szinkronizálni értelmetlen.)

(#786) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

sziasztok
A legújabb frissítés óta (1.13.1008.32 verzió) nem működik a flash a böngészőben. Újra telepítettem, de az sem segített. A vivaldi://flags és a vivaldi://extensions oldalon sem találtam lehetőséget a bekapcsolására.
Valaki tapasztalt hasonlót?
Sajnos a flash nélkül nem működik az oldal (egy böngészős játék).

(#787) #27441408 válasza II.Démonlord (#786) üzenetére


#27441408
törölt tag

itt rendben indulnak a flash játékok. Direkt megnéztem a frissítést azt írta nem kell, a legfrissebb verzió van.

[ Szerkesztve ]

(#788) II.Démonlord válasza #27441408 (#787) üzenetére


II.Démonlord
tag

köszönöm.
Közben sikerült aktiválnom az oldalon, de nem tudom mi miatt lett letiltott.

(#789) #27441408


#27441408
törölt tag

Szívesen.

(#790) Ablakos


Ablakos
őstag

Lássuk mit tud az a sync :K (14-es snapshot)

[ Szerkesztve ]

(#791) Cyrin válasza Ablakos (#790) üzenetére


Cyrin
addikt

na, mit?

(#792) #27441408 válasza Ablakos (#790) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szinkronizálni. :DDD

(#793) poirot


poirot
senior tag

Egy másik fórumból M utólagos engedelmével ide másolom a legfrissebb tapasztalatomat;

-------------------------------------------------------------------

M:
Szinkronizálási lehetőség (Vivaldi fiókkal) az 1.14-es Vivaldiban!
………………………

Én:

Én is észrevettem. Nagyon jó lehetőség, csak a kérdés, hogy mennyire működőképes. Mondjuk jobban szeretném ha lenne lehetőség nemcsak a felhőbe menteni, hanem a gépre is ilyen módon.

………………………..

Én:

Ha lesz időm készítek egy érdekes kisérletet. Van a C meghajtóm, 120 GB SSD, és van egy D meghajtó, szintén 120 GB SSD. A C meghajtó egy az egyben tükrözve van a D-re, vagyis bármikor indulhatok vele, ha gond van a C-vel. Egy jó fél éves mentésem. Nyilván az azóta felrakott programok nincsenek ott, de különösebb változás nincs rajta. Olyan problémám van a jelenlegi C meghajtón lévő Vivaldival, hogy újabb bővítményt nem tudok hozzáadni, csak ami 2-3 van, letöltését nem fogadja el. Már próbáltam, hogy egyik kevésbé fontosat töröltem, vissza már nem tudtam tölteni. Átmentem a D-re ott viszont minden működött úgy, hogy a c:\Users\Asus\AppData\Local\Vivaldi\User Data\Default mappát, amit a valódi C-ről mentettem ki "behúztam" a D-re és lám ott működött hiba nélkül, tudtam bővítményt hozzáadni/elvenni. Nos az lesz, hogy ott adok hozzá bővítményt, és C-nél szinkronizálom, akkor mi lesz ?

……………………………

M:

Jó kérdés, ha ezek a bővítmények már a fiókoddal mentve , vagy szinkronizáltak voltak, akkor simán működni fog, ha meg nem , akkor csak esetleg. Én kéthavonta csinálok egy könyvtár-adatmásolást egy HDD könyvtárába, ha esetleg valami köhögne, de még nem volt rá szükség.
………………………………
Én:
Nos kipróbáltam. Egy nagy humbug az egész. Átmentem a D-re, vettem fel bővítményeket, minden oké volt, vissza C-re, hiába szinkronizáltam, maradt az a 3 bővítmény ami volt. Visszamentem a D-re, ott legalább nyolc bővítmény volt. Nos akkor mit szinkronizál a Vivaldi, mivel ? Szerintem jobb ha maradunk a "kézi" mentésnél.
……………………………….
M:
Kösz az infót, akkor ez még reszelésre vár... Próbáld a D:-n lévőt szinkronizélni, hátha... aztán újraindítani és belépni a C:-n a Vivaldis fiókkal. (neke csak 3 bővítményem van egy szótár, a Dark Reader ész az ublock)

………………………………..

Én:

Természetesen szinkronizáltam D-én lévőt, írta is, hogy oké, viszont mikor visszajöttem a C-re, miután szinkronizáltam, továbbra is maradt a régi, 3 bővítményem.
Ugyanaz a Vivaldi verzió, ugyanaz windows, csak félévvel "régebbi", nem értem.

================================

Valakinek ötlete, esetleg ?

(#794) leviske válasza poirot (#793) üzenetére


leviske
veterán

az egyik teljesen szűz böngésző? mert én ilyesmivel Chrome esetében találkoztam évekkel ez előtt, mikor az aztalin lévő fiókjával bejelentkeztettem a laptopon használt chrome-jába is.

chrome újratelepítésnél már nem volt gond.

(#795) poirot válasza leviske (#794) üzenetére


poirot
senior tag

Nem, nem. Ugyan újonnan felrakott volt, viszont a C-ről mentett User Data könyvtár lett rámásolva. Annyi a különbség, hogy a D-n lévő Vivaldihoz tudtam további bővítményeket adni, és természetesen szinkronizáltam a felhőbe a Vivaldis fiókommal, ugyanaz a név/fiók, viszont mikor a C-én indítottam utána a szinkronizálást, a D-én hozzáadott bővítmények nem jelentek meg, maradt az a pár darab.

(#796) Sub-ZeRo válasza poirot (#795) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Van már sync vivaldiban?! 😮

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#797) poirot válasza Sub-ZeRo (#796) üzenetére


poirot
senior tag

Van.

https://vivaldi.com/blog/

Sync is here, help us test it – Vivaldi browser Snapshot 1.14.1030.3

A Snapshot-ban legalábbis.

Most próbálkoztam a szinkronizációval, de szerintem egyenlőre még mondjuk, hogy nem tökéletes. Uninstalláltam a Vivaldi-t, töröltem a user data mappát is. Másolat meg volt róla, persze. Szinkronizációm is volt a felhőbe, szóval tiszta lappal kezdtem. Install, vagyis egy tök szűz Vivaldit felraktam, majd szinkronizáltam. A tapasztalatom a következő volt; A szín a nézet, az alap nagyítás nem jött vissza. A gyorshívóban megmaradtak a könyvjelzők, meg az oldalsávban is ott volt mind, viszont azok a könyvjelzők is ott voltak, amiket a böngészőben felülre raktam. Egy-két jelszavas oldalról kilépett, pl. prohardver stb. A bővítményeket nem hozta vissza, valószinű a gépem hibája, de sikerült azt is megoldanom, lejjebb visszatérek rá. Mivel elég macerás lett volna beállítgatnom, így a mentett user data mappával felülírtam a Vivaldiban lévőt.
Na szóval, bővítményeket azért nem engedte felrakni, mert a

c:\Windows\System32\drivers\etc\ mappában a hosts szöveges file-ban bent volt az alábbi sor;

127.0.0.1 clients2.google.com

Ezt a notepaddal kivéve visszamentve a hosts file-t, rendszergazdai jogosultsággal, bővítmények mükődnek.

Youtube.on videoban részletesen:

https://www.youtube.com/watch?v=VxOyP0bJhO0

[ Szerkesztve ]

(#798) Sub-ZeRo válasza poirot (#797) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Na, akkor már várok vele egy kicsit, míg nem lesz normális sync benne.
Most ff "kvantum"-ot használok, egész jó lett az is...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#799) totron


totron
addikt

1.13 verziószám magasságában felségárulás történt. Egészen az előző kiadásig túlélőnettel (alulpriorizált, csőkkentett sebességű mobilelérés) is frankón használható volt, sőt, ami azt illeti, a legjobban használható. Jól használta cache-t, a betöltődês mértékével arányosan jelentek meg a lapok/változó tartalmak. Ellenben most csak a betöltés végén buggyan ki a content, ami ezer+1 idő, ráadásként teljesen mindegy, hogy gyakran látogatott site-e vagy először tölti, olyan, mintha kikerült volna a cache-elés a koncepcióból. Mi változott. mégis?

(#800) cattus


cattus
őstag

Sziasztok!

Egy nagyon furcsa bugra figyeltem fel a napokban. A legutóbbi kiadást használom, és ha nyitva van egy ideig egy Facebook tab, akkor bármilyen hang lejátszása esetén a hangerő kb. felére csökken le. Szándékosan még nem nagyon sikerült reprodukálnom a jelenséget, de arra gyanakszom, hogy csak akkor jön elő, ha valamilyen hanganyagot játszok le a Facebookon. Ha utána bezárom a tabot, akkor visszajön a rendes hangerő is. Valami ötlet, hogy mitől lehet ez?

Do the thing!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.